Mamy wrześniowe 2021 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-08, 11:15   #811
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Robiłyśmy orzechowe i aspirynki, najlepsze <3 Następnym razem jakieś inne, babcia zawsze robi miks, ale zajmuje jej to kilka dni... Złota kobieta



Super, szykują się zakupy Mi jest smutno na myśl, że za rok czy dwa trzeba będzie się rozstać z tym mieszkankiem, uwielbiam je, ale mamy tu 2 pokoje i 45 m. Z niemowlakiem ujdzie, ale na pewno nie na dłuższą metę :/



Hej! Z ciekawości, jak to jest przy niewracaniu do pracy, kiedyś słyszałam, że co najmniej na 1 dzień trzeba wrócić między macierzyńskim a L4?



Ja też co miesiąc



Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze ]



Lepiej tu nie jedźcie, mąż dzisiaj ledwo wyjechał spod bloku i jechał do pracy na dwójce

Byliśmy w sobotę odwiedzić kuzynkę męża, która urodziła miesiąc temu. Jestem lekko przerażona, bo zobaczyłam swoje życie za 7 miesięcy xD W co ja się wkopałam, ratunku

W weekend się zorientowałam, że żadna z tych dwóch lekarek nie zaproponowała mi L4, a kilka dni na bycie bułą i leżakowanie bym sobie chętnie wzięła, kłamać nie będę ;D
Nikt mi nie mówił, że muszę wrócić chociaż na jeden dzień. Macierzyński skończył mi się już na koniec listopada. Jakbym nie dostała zwolnienia to kierowniczka sugerowała mi już, że dalej urlop mam wziąć, a nie przychodzić do pracy.

U nas dzisiaj też zimno, rano było -13, dobrze, ze śniegiem za mocno nie posypało.

Noc była średnia, ale odstawiłam małego od piersi trzy dni temu i jeszcze trochę w nocy marudzi. Mam nadzieję, że szybko unormuje się to spanie, bo te ciągłe pobudki już były męczące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 12:23   #812
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Ja ogolnie lubię zimę ale tej naprawdę mam dość też pracuje zdalnie i mi to teraz super odpowiada ale jednak codziennie muszę wyjść rano odkopać samochód i pojechać do żłobka

Rodzenie pod koniec lata też nie jest takie kolorowe jak są upały to na końcówce ciąży też nie jest tak pięknie wszystko ma swoje plusy i minusy jak to w życiu bywa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, rodziłam w czerwcu i już miałam dość tej pogody chodząc z brzuchem i w maseczce wcale nie jest tak fajnie, wszystkiego są plusy i minusy, ale obecna pogoda nie zachęca do niczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Swoją drogą ja jednak zakładam, że mogę nie donosić ciąży do tego września. Leośka urodziłam 3tyg przez tp, ledwo miałam donoszoną ciążę, wody odeszły mi podczas jednej z ostatnich kontroli u gina od 4 miesiąca czułam, że tak będzie, jak mi się brzuch spinał, bo nie miałam jak odpocząć i czuję, że teraz może być podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Robiłyśmy orzechowe i aspirynki, najlepsze <3 Następnym razem jakieś inne, babcia zawsze robi miks, ale zajmuje jej to kilka dni... Złota kobieta



Super, szykują się zakupy Mi jest smutno na myśl, że za rok czy dwa trzeba będzie się rozstać z tym mieszkankiem, uwielbiam je, ale mamy tu 2 pokoje i 45 m. Z niemowlakiem ujdzie, ale na pewno nie na dłuższą metę :/



Hej! Z ciekawości, jak to jest przy niewracaniu do pracy, kiedyś słyszałam, że co najmniej na 1 dzień trzeba wrócić między macierzyńskim a L4?



Ja też co miesiąc



Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze ]



Lepiej tu nie jedźcie, mąż dzisiaj ledwo wyjechał spod bloku i jechał do pracy na dwójce

Byliśmy w sobotę odwiedzić kuzynkę męża, która urodziła miesiąc temu. Jestem lekko przerażona, bo zobaczyłam swoje życie za 7 miesięcy xD W co ja się wkopałam, ratunku

W weekend się zorientowałam, że żadna z tych dwóch lekarek nie zaproponowała mi L4, a kilka dni na bycie bułą i leżakowanie bym sobie chętnie wzięła, kłamać nie będę ;D
Zawsze możesz poprosić o zwolnienie, większość lekarzy daje, tym bardziej jeśli to na kilka dni a nie długoterminowe. Albo wziąć od ogólnego

Jakbym nie musiała to bym się pewnie nigdzie nie wybierała, ale potrzebujemy konsultacji alergologa który nie zdziera 300 za wizytę i ma jakieś normalne terminy. W luxmedzie odmówiono nam refundacji na Bebilon Pepti, bo małemu nic z testów z krwi nie wyszło i wydajemy ostatnio majątek na samo mleko

Mi tego mieszkania w ogóle szkoda nie będzie, mieszkamy tu dopiero rok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Poproszę o dopisanie mi prenatalnych we wtorek 9.03 w sprawie cytologii nie mogę się dodzwonić, wciąż jestem któraś w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Nikt mi nie mówił, że muszę wrócić chociaż na jeden dzień. Macierzyński skończył mi się już na koniec listopada. Jakbym nie dostała zwolnienia to kierowniczka sugerowała mi już, że dalej urlop mam wziąć, a nie przychodzić do pracy.

U nas dzisiaj też zimno, rano było -13, dobrze, ze śniegiem za mocno nie posypało.

Noc była średnia, ale odstawiłam małego od piersi trzy dni temu i jeszcze trochę w nocy marudzi. Mam nadzieję, że szybko unormuje się to spanie, bo te ciągłe pobudki już były męczące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem co czujesz. My nie ma cycu, a na butli, ale pobudki mamy czasem i co 2h. A że z powodu refluksu i alergii mamy problem z przybieraniem to muszę jakoś przeboleć, ale strasznie to wykańczające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 16:03   #813
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

No właśnie jeszcze te maseczki, zapomniałam o nich 😁 może do wakacji je zniosą ?🙄 Ja już ledwo zakupy robię w tej maseczce ( to dla mnie był pierwszy sygnał że coś się dzieje w organizmie jak musiałam na zakupach przerwy robić i zdejmować maseczkę ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 17:22   #814
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny
U Was tez taka zima? Kurde, u nas już 3 dzień-20st prawie...szczerze to mam już dość tej zimy. Fajnie było pierwsze 2 tygodnie ale teraz to już przesada No ale dobrze ze to juz zaraz połowa lutego a nie grudzień.
Ja dziś obudziłam się bez objawów, dziwnie jakoś tak bez mdłości. Ale mogę zjeść coś innego niż twarog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam to samo, czekam już na wiosne

U nas tez dziś masakra na drogach, całe miasto sparaliżowane, rano jechałam na badanie i jechałam godzinę a normalnie 15 min mi to zajmuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 18:37   #815
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie też ogromne korki. W takich momentach bardzo doceniam home office

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 19:03   #816
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas dziś paraliż kompletny, minus jedenaście i sporo śniegu to w Poznaniu przedziwne zjawisko

Wyłapałam, że na liście nie ma jeszcze na pewno: tlenekcynku, nowafalaa, emes1454, ja_kasi, Ada to nie wypada. Jak mam dopisać, to podajcie proszę w jednym poście informacje, które mają się pojawić na liście
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 07:29   #817
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas paraliżu ciąg dalszy, bo ledwo co cokolwiek odśnieżyli chociaż trochę a już sypie. Pod domem mam handel co wtorki i piątki, warzywa, owoce, jajka, mięso, ciuchy... Dziś prawie pusto, przyjechało 4 handlarzy. Na spacer nie da się wyjść z wózkiem, a nawet bez wózka ciężko, ledwo się da iść, bo chodniki zasypane, przez ulicę prawie się przejść nie da, takie zaspy....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 08:02   #818
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej wszystkim

Pogoda spacerom u mnie też nie sprzyja, ale za to apetyt rośnie u mnie, nawet nie ma gdzie wydatkować tych skumulowanych zapasów
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 08:07   #819
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U nas dziś paraliż kompletny, minus jedenaście i sporo śniegu to w Poznaniu przedziwne zjawisko

Wyłapałam, że na liście nie ma jeszcze na pewno: tlenekcynku, nowafalaa, emes1454, ja_kasi, Ada to nie wypada. Jak mam dopisać, to podajcie proszę w jednym poście informacje, które mają się pojawić na liście
28 lat, pierwsza ciąża, tp 09.09

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
28 lat, pierwsza ciąża, tp 09.09

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenatalne 03.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 08:07   #820
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim

Pogoda spacerom u mnie też nie sprzyja, ale za to apetyt rośnie u mnie, nawet nie ma gdzie wydatkować tych skumulowanych zapasów
U mnie też apetyt rośnie i to bardzo !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 08:12   #821
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
U mnie też apetyt rośnie i to bardzo !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę apetytu. Ja ma wstręt do jedzenia wszelkiego niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 08:13   #822
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U nas dziś paraliż kompletny, minus jedenaście i sporo śniegu to w Poznaniu przedziwne zjawisko

Wyłapałam, że na liście nie ma jeszcze na pewno: tlenekcynku, nowafalaa, emes1454, ja_kasi, Ada to nie wypada. Jak mam dopisać, to podajcie proszę w jednym poście informacje, które mają się pojawić na liście
U mnie: pierwsza ciaza, TP 5.09, lat 27

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 08:17   #823
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
U mnie też apetyt rośnie i to bardzo !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdro. Ja nie mogę patrzeć na jedzenie...ba nawet źle mi jak coś powącham. A dzisiaj miedzynarodowy dzień pizzy i mąż chce zamówić, ale obawiam się, że na jej widok od razu polecę do kibelka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 08:25   #824
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie to jest na przemian . Natomiast jak nie zjem to mam wrażenie , że jeszcze gorzej niż jak zjem.
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 09:02   #825
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

dzień dobry

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę apetytu. Ja ma wstręt do jedzenia wszelkiego niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam wstręt do mięsa :/ nawet patrzeć na nie nie mogę
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 09:46   #826
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja też mam jakiś jadłowstręt, choć to wcale nie znaczy, że nie jestem głodna. Jem kilka rzeczy na krzyż i nie jest to ani mięso, ani wędlina. Dziś na obiad sobie zażyczyłam makaron z łososiem i szpinakiem, może uda mi się coś skubnąć i nie pożałować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 09:51   #827
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
U mnie to jest na przemian . Natomiast jak nie zjem to mam wrażenie , że jeszcze gorzej niż jak zjem.

O, ja mam to samo ;D Ale potem na koniec dnia mam wrażenie, że jest mi niedobrze nie od ciąży, tylko z przejedzenia, bo co chwila coś skubię.


Pozdrawiam z L4, od niedzieli włączyły mi się jakieś minizawroty głowy, nieczęsto, ale tak z raz dziennie czuję, że muszę się położyć i wręcz boję się wstawać. Teraz chciałam iść sobie coś ugotować (może nie będę Wam pisać, na co mi przyszła ochota ) i akurat mnie zmogło
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 10:44   #828
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja dziś o 375 zł jestem lżejsza.

A co do tego jedzenia to ja już nie wiem czy to jest normalnie ,bo ja od dwóch tyg prawie nie jem wsZytsko mi tak śmierdzi nie jestem w stanie nic sobie zrobić ,otwarcie lodówki powoduje u mnie już wymioty i nie wiem czy mnie mdli i boli mnie żołądek z głodu czy to mdłości ,ale jak zjem coś np banana lub bułkę z masłem to jest jeszcze gorzej,powiem szczerze że mam już dość naprawdę dość nie wiem co robić czuje się fatalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 11:13   #829
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Ja dziś o 375 zł jestem lżejsza.

A co do tego jedzenia to ja już nie wiem czy to jest normalnie ,bo ja od dwóch tyg prawie nie jem wsZytsko mi tak śmierdzi nie jestem w stanie nic sobie zrobić ,otwarcie lodówki powoduje u mnie już wymioty i nie wiem czy mnie mdli i boli mnie żołądek z głodu czy to mdłości ,ale jak zjem coś np banana lub bułkę z masłem to jest jeszcze gorzej,powiem szczerze że mam już dość naprawdę dość nie wiem co robić czuje się fatalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie wiem, czy coś Ci to pomoże, ale kiedyś czytałam, że jeśli wymiotujesz po wszystkim, można spróbować zwykłych solonych chipsów Podejrzewam, że żołądek możesz mieć podrażniony, a jeśli jest pusty, to tym gorzej. Mi na mdłości pomaga napar z imbiru (spory kawałek imbiru zalać wrzątkiem, można dodać cytrynę i miód).
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 11:42   #830
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Ja dziś o 375 zł jestem lżejsza.

A co do tego jedzenia to ja już nie wiem czy to jest normalnie ,bo ja od dwóch tyg prawie nie jem wsZytsko mi tak śmierdzi nie jestem w stanie nic sobie zrobić ,otwarcie lodówki powoduje u mnie już wymioty i nie wiem czy mnie mdli i boli mnie żołądek z głodu czy to mdłości ,ale jak zjem coś np banana lub bułkę z masłem to jest jeszcze gorzej,powiem szczerze że mam już dość naprawdę dość nie wiem co robić czuje się fatalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli wszystko Cię odrzuca to powiedz lekarzowi, jeśli będzie trzeba to coś Ci przepisze. Nudności i wymioty są normalne ale też tylko do pewnego nasilenia. Potem trzeba działać, bo inaczej wylądujesz w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 11:53   #831
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy coś Ci to pomoże, ale kiedyś czytałam, że jeśli wymiotujesz po wszystkim, można spróbować zwykłych solonych chipsów Podejrzewam, że żołądek możesz mieć podrażniony, a jeśli jest pusty, to tym gorzej. Mi na mdłości pomaga napar z imbiru (spory kawałek imbiru zalać wrzątkiem, można dodać cytrynę i miód).
No właśnie wymiotować to nie wymiotuje ,tylko non stop jest mi meeeega nie dobrze .... Oszaleć idzie ,nic nie robię tylko leże lub śpię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 13:25   #832
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
O, ja mam to samo ;D Ale potem na koniec dnia mam wrażenie, że jest mi niedobrze nie od ciąży, tylko z przejedzenia, bo co chwila coś skubię.


Pozdrawiam z L4, od niedzieli włączyły mi się jakieś minizawroty głowy, nieczęsto, ale tak z raz dziennie czuję, że muszę się położyć i wręcz boję się wstawać. Teraz chciałam iść sobie coś ugotować (może nie będę Wam pisać, na co mi przyszła ochota ) i akurat mnie zmogło
Hahaha, ja też się gubię już co powoduje to, że tak mi dziwnie ale przetesotwałam nie zjedzenie skończyło się niewesoło.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Ja dziś o 375 zł jestem lżejsza.

A co do tego jedzenia to ja już nie wiem czy to jest normalnie ,bo ja od dwóch tyg prawie nie jem wsZytsko mi tak śmierdzi nie jestem w stanie nic sobie zrobić ,otwarcie lodówki powoduje u mnie już wymioty i nie wiem czy mnie mdli i boli mnie żołądek z głodu czy to mdłości ,ale jak zjem coś np banana lub bułkę z masłem to jest jeszcze gorzej,powiem szczerze że mam już dość naprawdę dość nie wiem co robić czuje się fatalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety właśnie już w ciąży ta kasa leci, chyba to przygotowanie na dalsze życie z maleństwem.

Zdecydowanie pogadaj z lekrzem, nic nie jeść w tym stanie ;(

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy coś Ci to pomoże, ale kiedyś czytałam, że jeśli wymiotujesz po wszystkim, można spróbować zwykłych solonych chipsów Podejrzewam, że żołądek możesz mieć podrażniony, a jeśli jest pusty, to tym gorzej. Mi na mdłości pomaga napar z imbiru (spory kawałek imbiru zalać wrzątkiem, można dodać cytrynę i miód).
Kurcze, jak to jest z tym imbirem, bo trochę łapało mnie przeziebienie i gdzieś przeczytałam, że imbir w I trymestrze lepiej odpuścić, ale nie wiem czy to nie mit. Jak zresztą wiele rzeczy w sprawach ciąży
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 13:30   #833
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

ja slyszalam, ze imbir wlasnie pomaga na mdłości i że można go spożywać w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 13:36   #834
Tralala26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88498555]ja slyszalam, ze imbir wlasnie pomaga na mdłości i że można go spożywać w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No też tak zawsze myślałam i ktoś mi rzucił tamto i tak sobie zakodowałam, że nie wolno i o. No ale może faktycznie głupota
Tralala26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:41   #835
Agnessssa
Rozeznanie
 
Avatar Agnessssa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 901
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Witam. Chciałbym dołączyć do grona wrześniowych mam Obecnie 11 tydzień ciąży, na stanie dwóch chłopców (kwiecień 2016 i maj 2018). Moja trzecia ciąża, termin porodu na 3 września
__________________
Żona od 4.10.2014r.
Adam 4.04.2016r.
Agnessssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 15:21   #836
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88498555]ja slyszalam, ze imbir wlasnie pomaga na mdłości i że można go spożywać w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Tralala26 Pokaż wiadomość
No też tak zawsze myślałam i ktoś mi rzucił tamto i tak sobie zakodowałam, że nie wolno i o. No ale może faktycznie głupota

Mnie imbir podsunęła koleżanka, która rodziła w zeszłym roku i której ufam w 100% Ale miałam to samo z miętą, też mi gdzieś mignęło, że nie wolno. Lepiej takie rzeczy sprawdzać w kilku źródłach, bo sporo tych mądrości się bierze nie wiadomo skąd ;P


Cytat:
Napisane przez Agnessssa Pokaż wiadomość
Witam. Chciałbym dołączyć do grona wrześniowych mam Obecnie 11 tydzień ciąży, na stanie dwóch chłopców (kwiecień 2016 i maj 2018). Moja trzecia ciąża, termin porodu na 3 września

Hej!
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 15:58   #837
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U nas dziś paraliż kompletny, minus jedenaście i sporo śniegu to w Poznaniu przedziwne zjawisko

Wyłapałam, że na liście nie ma jeszcze na pewno: tlenekcynku, nowafalaa, emes1454, ja_kasi, Ada to nie wypada. Jak mam dopisać, to podajcie proszę w jednym poście informacje, które mają się pojawić na liście
Druga ciąża, pierwszy synek, 32 lata,
Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Zazdro. Ja nie mogę patrzeć na jedzenie...ba nawet źle mi jak coś powącham. A dzisiaj miedzynarodowy dzień pizzy i mąż chce zamówić, ale obawiam się, że na jej widok od razu polecę do kibelka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ale bym sobie zjadła pizzę i dużo innych rzeczy też za mną chodzi, a tu niestety już trzeba diety pilnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 20:00   #838
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Co tu taka cisza? Zasypało Was?
Ja mam dzis kiepski dzień za sobą. Wciąż jestem zmeczona nic nie robieniem i ciągle bym spala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 20:37   #839
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Co tu taka cisza? Zasypało Was?
Ja mam dzis kiepski dzień za sobą. Wciąż jestem zmeczona nic nie robieniem i ciągle bym spala...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też najchętniej bym spała. I mimo mych chęci do pracy od dzisiaj jestem na zwolnieniu, bo niestety mam plamienia i ginekolog zalecił mi między innymi odpoczynek od obowiązków

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 22:22   #840
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Imbir można w ciąży. Wielu osobom na mdłości dobrze robi. Ale nie mi, mnie jest jeszcze gorzej po imbirze

Mnie zasypały obowiązki przy dzieciakach, mam ochotę paść na twarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Ja też najchętniej bym spała. I mimo mych chęci do pracy od dzisiaj jestem na zwolnieniu, bo niestety mam plamienia i ginekolog zalecił mi między innymi odpoczynek od obowiązków

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Oszczędzaj się na pewno będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnessssa Pokaż wiadomość
Witam. Chciałbym dołączyć do grona wrześniowych mam Obecnie 11 tydzień ciąży, na stanie dwóch chłopców (kwiecień 2016 i maj 2018). Moja trzecia ciąża, termin porodu na 3 września
Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.