zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-15, 16:49   #1
agnkel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6

zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki


witajcie w przyszłym miesiącu chce zrobić kurs stylizacji paznokcia i chce skompletować sobie akcesoria żele i takie inne rzeczy potrzebne do robienia paznokci prosze o rade z jakich kosmetyków używacie a konkretnie z jakiej firmy proszę o pomoc
agnkel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 10:11   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

Cytat:
Napisane przez agnkel Pokaż wiadomość
witajcie w przyszłym miesiącu chce zrobić kurs stylizacji paznokcia i chce skompletować sobie akcesoria żele i takie inne rzeczy potrzebne do robienia paznokci prosze o rade z jakich kosmetyków używacie a konkretnie z jakiej firmy proszę o pomoc
...........
Dziewczyny się pewnie ze mną zgodzą,że na kompletowanie materiałów powinnas poczekac do konca kursu,tam zobaczysz co będzie ci potrzebne i prawdopodobnie będziesz miała mozliwosc wypróbowac rózne konsystencje materiałów...szkoda kasy na kupowanie czegoś w ciemno...a dokładnie jaki kurs robisz i na jakiej marce?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:52   #3
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

Najpierw robimy prawko, potem kupujemy samochód.... taka sama kolej rzeczy Jeśli idziesz na kurs to naprawdę, teraz nie ma co się nakręcać na zakupy
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:17   #4
fashion_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

W przeciwieństwie do moich przedmówczyń, chętnię napiszę Ci co jest potrzebne, pamiętam siebie przed pierwszym kursem też chciałam wszystko już mieć i też na jakimś forum ktoś mi odpisał. Więc:
Bez różnicy od metody potrzebujesz
cleaner, primer, brush cleaner,kostki, pilniki (100/180), szablony, klej do tipsów i tipsy , waciki bezpyłowe, skinsept pur, patyczki drewniane
I tak do żelu:
lampa uv, pędzelek #4(na początek powinno Ci być wygodnie), cienki pędzel z krótkim włosiem, baza żelowa, budujący, nabłyszczający (jeśli chcesz pracować trójfazówkami) lub jednofazowy, dobrze mieć quick finish, cover, biały
I do akrylu
pudry: biały, przezroczysty, różowy, cover
liquid + naczynko, pędzel oval #6 i quick finish (utwardzany w lampie więc i lampa jest potrzebna)

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam...
fashion_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:51   #5
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

Cytat:
Napisane przez fashion_nails Pokaż wiadomość
W przeciwieństwie do moich przedmówczyń, chętnię napiszę Ci co jest potrzebne, pamiętam siebie przed pierwszym kursem też chciałam wszystko już mieć i też na jakimś forum ktoś mi odpisał. Więc:
Bez różnicy od metody potrzebujesz
cleaner, primer, brush cleaner,kostki, pilniki (100/180), szablony, klej do tipsów i tipsy , waciki bezpyłowe, skinsept pur, patyczki drewniane
I tak do żelu:
lampa uv, pędzelek #4(na początek powinno Ci być wygodnie), cienki pędzel z krótkim włosiem, baza żelowa, budujący, nabłyszczający (jeśli chcesz pracować trójfazówkami) lub jednofazowy, dobrze mieć quick finish, cover, biały
I do akrylu
pudry: biały, przezroczysty, różowy, cover
liquid + naczynko, pędzel oval #6 i quick finish (utwardzany w lampie więc i lampa jest potrzebna)

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam...
..........
no o kilku podstawowych rzeczach zapomniałaś dalej trzymam się zdania,ze na zakupy przyjdzie czas po kursie,to co doradziłaś to totalnie ogólnie ,pędzle? z jakiego włosia,w jakim kształcie? to juz na kursie Dziewczyna sobie wypróbuje czym jej najlepiej pracować,po jakiego grzyba topić kase w cos czego nie będzie używać...biały żel ? ok,ale jaki odcien,jaka gęstość,do jakiej metody pracy ,czy budujący,czy rzadki,quick finish-nie będzie miała pojęcia co to,a moze będzie wolała wykonczenówkę do przemywania,za to niebąblującą....sporo tego jak się zagłębić w temat,a co z dehydratorem,a co z dłutkiem do skórek,a gilotynką do tipsów,o ile tipsy w ogóle jej sie spodobają....
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:13   #6
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

a jak sie nauczy 6 pracowac pedzelkiem to po co jej 4?
jak bedzie robic akryl, a nie zel to po co jej cleaner? Ja go uzywal wylacznie to zmywania warstwy dyspersyjnej, do odtluszczania sa specjalne preparaty...
brush cleaner rzecz zbedna... do akrylu tylko po to zeby zniszczyc sobie pedzle, do zelu wystarczy lekko cleanerem spryskac.
Ja pracuje bez tipsow, bez kostek, mam pilniki i mi wystarczy...
I wlasnie dlatego nie pomagamy...
a dlutko tez bardzo wazne nalezy sobie wybrac jakim sie dobrze pracuje... Niby tylko dlutko, dla mnioe to bardzo wazny elemnt pracy, kupilam go po 2 czy 3 dniu kursu i to byla pierwsza rzecz jaka kupilam i bylam bardzo zadowolona. Jest bardzo duzo rodzajow, a ja za nic nie zamienilabym na inne...
pojdzie na kurs i sama zadecyduje co jest potrzebne, co chce kupic itd
Dlatego kupowanie przed kursem to sptara pieniedzy....i dlatego nie powinno sie doradzac takich rzeczy osobie zielonej w tym temacie
__________________

Edytowane przez Sieciunia
Czas edycji: 2011-11-23 o 16:15
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:36   #7
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

bo to dziala tak - ide na kurs za miesiac, ale juz chce robic paznokcie normalne zachowanie, tez tak mialam i uwazam, ze dziewczyny dobrze ci radza o wstrzymaniu sie z zakupami do kursu. Ja sie pospieszylam i kupilam zestaw akrylowy-bo sama takie akrylowe paznokcie nosilam robione u kolezanki i myslalam, ze zanim kurs to dam rade..niestety nie plubilam sie z akrylem, jestem calkowicie zelowa (no kwiatka 3D ulepie)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 20:52   #8
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

u mnie dokladnie tak samo
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:17   #9
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

Cytat:
Napisane przez Sieciunia Pokaż wiadomość
u mnie dokladnie tak samo
.....
ja polubiłam(i to bardzo) dopiero po 2 latach pracy,kiedy zapomniałam wszystko czego mnie uczyli o akrylu na jakims kulawym kursie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 15:29   #10
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: zestaw startowy dla początkującej manikiurzystki

gdybym miała z tej pomocy skorzystać przed kursem to łooo matko złapałabym się za głowę. Kochana agnk, pewnie nie będzie wiedziała o czym mowa przynajmniej przy połowie... Jęsli kupi ten wykaz nie kupi połowy potrzebnych rzeczy, za to kupi połowę która będzie zbędna bo jeszcze nie wie z czym się polubi


A my jak zwykle te brzydkie a ja nie na złość tylko dla dobra portfela koleżanki
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.