Idealne kosmetyki naturalne! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-23, 16:46   #151
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

podpisuje sie pod tym
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:55   #152
ekomery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Kosmetyki eko

Co sądzicie o kosmetykach naturalnych bio, eko, organic? Czy one są faktycznie skuteczne? Jakie są wasze opinie na ich temat?
ekomery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:35   #153
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: Kosmetyki eko

tu
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:22   #154
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Aloes jest dobry na podrażnienia skóry, wypryski itd.
Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:22   #155
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

A ma ktoras moze problem z uciążliwie zawsze czerwonym nosem i w dodaku jakis sposob na to?

(kasztamowiec, kocanka- zapycha )
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 10:53   #156
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

A co Cię nie zapycha? Czerwony nos o tej porze roku trzeba przede wszystkim natłuścić, żeby zapewnić mu warstwę ochronną (zawsze można świecenie przypudrować).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:07   #157
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
A ma ktoras moze problem z uciążliwie zawsze czerwonym nosem i w dodaku jakis sposob na to?

(kasztamowiec, kocanka- zapycha )
Jesteś pewna, że wyciąg z kasztanowca albo kocanki Cię zapycha? Bo to nie są komedogenne składniki. Może jednak medium, do którego je dodajesz jest winne?
Jeśli nos masz czerwony z powodu pory roku (skoki temperatury, ciepłe pomieszczenia, zimno na dworze, kaloryfery) to natłuszczaj. Bardzo dobry jest do tego Babydream z nagietkiem i cynkiem - super chroni. Przez dużą zawartość cynku zostawia świecącą warstwę, więc polecam zmatowić jakims pudrem przed wyjściem do ludzi Jeśli jednak problem trwa cały rok to oprócz babydreama polecam proste serum z witaminą C, najlepiej samodzielnie wykonane - kwas askorbinowy, woda destylowana, witamina E itd.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 21:50   #158
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

mnie pomaga olej avocado na czerwone skrzydelka nosa, nie wiem, rozjascia jakos czy cos ale po nocy z nim mam duzo nardziej ujednolicona skore
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:12   #159
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

liposomy na naczynka z zsk moge polecić, niezłe są na rumienie naczynkowe, regularnie stosowane serum działa

Ultrafiolet88, gdzieś Ty była tyle czasu??
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:22   #160
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że wyciąg z kasztanowca albo kocanki Cię zapycha? Bo to nie są komedogenne składniki. Może jednak medium, do którego je dodajesz jest winne?
Jeśli nos masz czerwony z powodu pory roku (skoki temperatury, ciepłe pomieszczenia, zimno na dworze, kaloryfery) to natłuszczaj. Bardzo dobry jest do tego Babydream z nagietkiem i cynkiem - super chroni. Przez dużą zawartość cynku zostawia świecącą warstwę, więc polecam zmatowić jakims pudrem przed wyjściem do ludzi Jeśli jednak problem trwa cały rok to oprócz babydreama polecam proste serum z witaminą C, najlepiej samodzielnie wykonane - kwas askorbinowy, woda destylowana, witamina E itd.
chcialabym sobie zrobic to serum, mam jakis kwas alfa askrobiowy (postac takich białych kryształków) moglabys podac przepis?
a nadaje się do b.wrazliwej skory?
ja mam nos cały rok czerwony, z naczynkami widocznymi sobie poradzilam dirosealem, ale on nie pomogl na czerwienienie, zimą problem nasila się kilkakrotnie, ale dobrze że zwróciłaś uwage na natłuszczanie, bo to zaniedbałam;/ daje tylko frakcje sojową a więc ochrona żadna
co do zapychania, jestem pewna bo robilam wiele prob, przez ponad pol roku dawalam obu szanse i zawsze cos mi wyskakiwalo, a na nosie samo z siebie problemow z chrostami nie mialam, ale moiwsz że niemozliwe żeby zapychalo?

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
mnie pomaga olej avocado na czerwone skrzydelka nosa, nie wiem, rozjascia jakos czy cos ale po nocy z nim mam duzo nardziej ujednolicona skore
dzieki bede probowala
Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
liposomy na naczynka z zsk moge polecić, niezłe są na rumienie naczynkowe, regularnie stosowane serum działa



Ultrafiolet88, gdzieś Ty była tyle czasu??
ile sposobow o ktorych nie slyszlam
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A co Cię nie zapycha? Czerwony nos o tej porze roku trzeba przede wszystkim natłuścić, żeby zapewnić mu warstwę ochronną (zawsze można świecenie przypudrować).
mnie to chyba nie zapychaja rzeczy ktore wiekszosc osob zapychaja, ogolnie nie mam jakiejs podatnej skory na zapychanie, co do olejow to mam ich bardzo duzo i narazie tylko te dwa oleje mnie zapchaly, i jeszcze podejrzewam ceramidy, ale co do tego nie jestem pewna musze jeszcze kilka podejsc zrobic
ale wszelkie kremy itd to uzywam spokojnie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:19   #161
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
chcialabym sobie zrobic to serum, mam jakis kwas alfa askrobiowy (postac takich białych kryształków) moglabys podac przepis?
a nadaje się do b.wrazliwej skory?
ja mam nos cały rok czerwony, z naczynkami widocznymi sobie poradzilam dirosealem, ale on nie pomogl na czerwienienie, zimą problem nasila się kilkakrotnie, ale dobrze że zwróciłaś uwage na natłuszczanie, bo to zaniedbałam;/ daje tylko frakcje sojową a więc ochrona żadna
Na tym forum, na forum laboratorium urody i w sklepie Mazidła znajdziesz wiele przepisów na proste sera w kwasem askorbinowym. Ja robię sobie mega prostą wersję Do 10ml wody destylowanej dodaję 10% kwasu askorbinowego (na początek proponuje 5%) i zużywam to w ciągu tygodnia. Nie lubię dodawać witaminy E, bo mnie zapycha :/ Jak robię większą porcję, to dodaję EDTA

Cytat:
co do zapychania, jestem pewna bo robilam wiele prob, przez ponad pol roku dawalam obu szanse i zawsze cos mi wyskakiwalo, a na nosie samo z siebie problemow z chrostami nie mialam, ale moiwsz że niemozliwe żeby zapychalo?
Wszystko jest możliwe A tak serio, to dla mnie to po prostu zdziwiło, ale skoro testowałaś na sobie to wielokrotnie to na pewno wiesz najlepiej co Ci szkodzi Jeszcze tylko mi do głowy przyszło, że może te ekstrakty Cię nie tyle zapychają co uczulają/podrażniają? Ja mam czasem taką reakcję na drażniące składniki, zwłaszcza jeśli je zaaplikuję tam, gdzie mam rumień.

Co do kompleksu na naczynka, to zgadzam się - jest świetny. Ja akurat ZySKowego nie znam, tylko ten z Nateralisa, bo on nie ma parabenów w składzie, ale działa super. Tylko, że one mają w składzie wyciąg z kasztana, więc też mogą Cię zapychąć/podrażniać.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 19:08   #162
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
liposomy na naczynka z zsk moge polecić, niezłe są na rumienie naczynkowe, regularnie stosowane serum działa

Ultrafiolet88, gdzieś Ty była tyle czasu??

ja bym jeszcze "mother of pearls" polecila, to dziala na noc dosypane do zwyklego kremiku i siup na buzie, jak taki lekki piling enzymatyczny czy cosik, rano buzia jasniutka i gladka, ja sie uzaleznilam ablosutnie


Julianka_7oo7 sesyjno - rewolucyjny okres zycia mialam:P ;*
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 20:08   #163
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
liposomy na naczynka z zsk moge polecić, niezłe są na rumienie naczynkowe, regularnie stosowane serum działa

Ultrafiolet88, gdzieś Ty była tyle czasu??
A jak go uzywasz? dodajesz do kremu czy zelu Ha? czy jak ?

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja bym jeszcze "mother of pearls" polecila, to dziala na noc dosypane do zwyklego kremiku i siup na buzie, jak taki lekki piling enzymatyczny czy cosik, rano buzia jasniutka i gladka, ja sie uzaleznilam ablosutnie


Julianka_7oo7 sesyjno - rewolucyjny okres zycia mialam:P ;*
A do cery naczynkowej sie nadaje ? :-> myslisz ze dodany np. do humektanu dalyby fajny efekt?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 22:05   #164
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

jesli naczynkowa to taka ze ma sie rumience i td to sie nadaje bo to nie jest jakis agresywny specyfik. tzn ja bardzo wrazliwej jakiesj cery nie mam, ale tez nie sloniową jak dosypie do kremu, naloze i zostawiam na noc to nic mi sie zlego nie dzieje, samo dobre.
mysle ze im prostzy krem tym lepiej. ale mozesz poekperymentowac z roznymi kremami. mysle ze lepiej do takiego o dosc wodnej konsystencji, lepiej sie rozpuszcza.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-03-17 o 22:06
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 08:01   #165
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez honey1020
A jak go uzywasz? dodajesz do kremu czy zelu Ha? czy jak ?
ja sobie robie liposomowe serum z HA , aloesem i pantenolem Oprócz naczynkowych dodaje jeszcze te przeciwtradzikowe liposomy. Bo mam tendencje do tradziku. W takiej formie mi akurat pasuje, i ku mojej uciesze widze rezultaty Rumien sam z siebie juz sie bardzo rzadko pojawia.

tak sie zastanawiam nad tą mother of pearl juz jakiś czas Musze sie w koncu skusić
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:06   #166
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

skus sie, mysle ze nie pozalujesz
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 15:04   #167
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cudownyyyy wątek! nic nowego nie wniose jednak, wiec nie bede sie powtarzac. oleje, oleje testowalam tylko. maslo shea dopeiro planuje uzyc.

Juz wiekszosc przeczytalam.
Czy uzywacie takich oto szamponow.. np. henna, neem, aritha?
http://www.talia24.pl/szampony/szampon-henna.html
http://www.talia24.pl/szampony/aritha-szampon.html

chyba sie skusze.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:30   #168
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-10 o 16:32
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 01:31   #169
Parszywiec24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

A ja od 1,5 roku nie stosuje kremów tylko olejki, kwas hialuronowy, hydrolaty, wit. C oraz wit. E, A+ D w postaci oleistej. Do oczyszczania maseczkę z aspiryny z jogurtem, a odżywienia spirulina (cudo !!!) Na wzmocnienie włosów, rzęs,brwi stosuje olej rycynowy. Jestem zadowolona z efektów bardziej niż wtedy gdy wydawałam krocie na kremy, toniki, maseczki, odżywki itd. Do smarowania ciała dobrej jakości oliwę z oliwek. Wszystkie te substancje można mieszać z sobą w zależności od potrzeb i rodzaju skory. A na celulit sok z świeżego imbiru, kawę i bańki chińskie do masażu.
moje typy:
Olej konopny
Olej arganowy
Olej jojoba
Olej rycynowy
Wit. C w ampułkach postać oleista, lub w postaci sproszkowanej (kapsulki z olimpu są dobre)
Wit E, A+ D3 w płynnej postaci do kupienia w aptece niestety na receptę
Hydrolat różany
Hydrolat z oczaru wirgińskiego
spirulina
oliwa z oliwek
Parszywiec24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 15:24   #170
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Witajcie , pragnę się do Was przyłączyć, jeśli pozwolicie.
Moimi naturalnymi hitami na pewno są glinki i błotka. Używam do twarzy i biustu, a ostatnio także do włosów, są niezastąpione.
Uwielbiam tez sól, robię z niej domowe peelingi do ciała, kiedyś do twarzy
Kocham naturalne mydła
Algi uważam za jedne z najlepszych nawadniaczy, nie wolno ich jednak przedawkować
Aloes to podstawa, niestety lubi mnie uczulać, dlatego polegam tylko na kosmetykach na bazie aloesu Aubrey Organics.
Co do olejów, lubię bardzo, dodaje do peelingów, nakładam na włosy. Przeróżne kombinacje. Zgadzam się z którąś z powyższych wypowiedzi, że masło Shea jest rewelacyjne.

Moja pielęgnacja opiera się głównie na kosmetykach naturalnych. Lubie gotowce, jednak powyżej wymieniłam pojedyńcze składniki, bez których nie potrafię się obejść, nawet jeśli są w gotowych kosmetykach, to samodzielnie mają o wiele lepsze działanie, niektóre także w pielęgnacji mojego dziecka.

Czy możecie mi polecić coś, co również ma genialne i wszechstronne zastosowanie? Co na pewno warto mieć w łazience, tak jak rzeczy, które wymieniłam Półproduktów jest cała masa do wyboru. Ostatnio czaję się na witaminę C.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 21:36   #171
Yellow Raven
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 3
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

polecam:
olej lniany
olej arganowy
olej ze słodkich migdałów
woda różana
hydrolaty (np. oczarowy, z mięty bułgarskiej, z neroli)
produkty Aleppo
sok z aloesu (trzeba uważać na skład, bo lubią dorzucać jakieś przesadne ilości konserwantów)
glinki (zielona, ghassoul)
orzechy piorące
siemię lniane ( niby nie kosmetyk, ale można sobie zrobić z niego żel do włosów)
tyle ode mnie

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie lubię oleju rycynowego... może jakoś źle go stosowałam, ale strasznie zmatowiły mi się po nim włosy! Jedynym plusem było, że przestały prawie kompletnie wypadać, ale ten koszmarny mat..... poza tym nie wypadały tylko kiedy stosowałam go min. raz w tygodniu.... wystarczyło, że ich nie nasmarowałam raz i wypadanie od początku się zaczęło ;/
Yellow Raven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 11:23   #172
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

olej z pestek winogron
olej z róży pizmowej
olej jojoba
olej z pachnotki
masło avocado
masło shea
masło cupuacu
masło murumuru
masło kakaowe
olejki eteryczne
mydła robione ręcznie z naturalnych olei (tylko z olei badz maseł roslinnych)

zapomniałam o oliwe i oleju rycynowym do OCM

Edytowane przez Farmetka
Czas edycji: 2012-04-06 o 11:24
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.