Kolega z pracy i dziwne zachowania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-13, 22:51   #1
Kokosanka0687
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3

Kolega z pracy i dziwne zachowania.


W firmie jestem od kilku lat. Mam fajny zespół (kobiety i mężczyźni), dogadujemy się między sobą. Większość naszych relacji w pracy jest bardzo koleżeńska. Jest z kim pogadać, pożartować, wyjść do baru. Nie mogę rozgryźć tylko jednej osoby. Jest mężczyzna, który pracuje na innych zmianach niż ja. Widujemy się stosunkowo rzadko, ale nie rozumiem niektórych zachowań tego człowieka kiedy już na siebie trafimy. Na początku znajomości był bardzo zdystansowany, ja jestem otwarta osobą, zwykle przełamuje szybko jakieś bariery w kontakcie z drugim człowiekiem. Tutaj z biegiem czasu sam się przede mną otworzył. Rozmawialiśmy o jego planach na przyszłość, imprezach rodzinnych (ma swoją rodzinę). Wymienialiśmy się doświadczeniami zawodowymi. Takie tam normalne sprawy. Pierwszym niepokojącym sygnałem był SMS o treści: "lubię Cię". Nigdy do mnie nie pisał ani ja do niego. Mieliśmy do siebie numery jak każdy w pracy, ale jakoś się nie złożylo żebyśmy czegoś od siebie potrzebowali. Zapytany później przeze mnie o co mu chodzi (nie lubię niejasnych sytuacji) powiedział, że tak mu przyszło to do głowy, że miło mi będzie jak mi to napiszę. Jakoś tak zbyłam temat i się tym nie przejmowałam. Później jednak zaczęły się kolejne sytuacje. Jak byliśmy sam na sam w biurze, to uśmiechał się zagadywał. Puscil nawet piosenkę, którą lubię i kiedyś mu o tym mówiłam. Jak wychodziliśmy na papierosa z budynku to otwierałam drzwi. On położył rękę na mojej ręce, ale uznalam, że to przypadek. Ale to trwało dość długa chwilę. Jak staliśmy i paliliśmy papierosa wyszla akurat szefowa a on nagle się zmieszał faktem, że ze mną jest na przerwie. Potem było też kilka takich sytuacji. Przy kimś z pracy nie rozmawia ze mną wcale, nawet nie spojrzy a jak tylko trafi się, że jesteśmy sami to mógłby gadać godzinami. Zapamiętuje to co do niego mówię nawet jak to jakaś pierdoła. Ostatnio zauważyłam, że często ogląda moje story na Messengerze. Właściwie, co wstawię to ogląda. Może jestem jakaś przewrażliwiona? Wczoraj zostałam w pracy po godzinach (jakieś 30min) i spotkaliśmy się. Bardzo się ucieszył na mój widok i zagadywał. Gdy Siada albo stoi obok mnie to zdarza mu się mnie tracić ręką jak gestykuluje i inne takie. Kiedyś kucnął i musnął mnie po kolanie. Potrafi mi zgarniać z twarzy np. Rzęsę jak zostanie, albo kawałeczek papieru (z niszczarki, sporo dokumentów utylizuje). Czy ja przesadzam? Nadmiernie to interpretuje? Teraz nie pisze do mnie po pracy, ja do niego też nie chyba, że są to jakieś sprawy zawodowe. Wtedy to krótko i na temat. Zauwazyl, że mam nowe etui na telefon, jak pomaluje włosy, założę jakiś t-shirt z fajnym nadrukiem. Nie zauważyłam żeby mówił tak do pozostałych dziewczyn. Chciałabym wiedzieć o co mu chodzi. On wie, że mam męża. Ja nie ubieram się jakoś wyzywająco ani nic z tych rzeczy, wolę raczej trampki niż szpilki. Przyłapałam go jak mi się przyglądal. Zdarzyła się też sytuacja 3 miesiące temu na imprezie z pracy (integracja dość oficjalna). Przyłapałam go jak zrobił mi zdjęcie. Uśmiechnął się tylko i nic więcej. Później jak pytałam o to zdjęcie to udawał głupka, że mi go nie robił a dokładnie widziałam jak to zdjęcie robił. Zapytalabymk go wprost, ale nie chce wyjść na jakąś kretynkę. Jak zaczęłam go trochę olewać to był dla mnie bardzo nieprzyjemny, ale już nasze relacje się poprawiły. Jak mam sprawdzić o co mu chodzi? Nie chce pytać w prost. Jakieś rady?
Kokosanka0687 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 06:26   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Cytat:
Napisane przez Kokosanka0687 Pokaż wiadomość
W firmie jestem od kilku lat. Mam fajny zespół (kobiety i mężczyźni), dogadujemy się między sobą. Większość naszych relacji w pracy jest bardzo koleżeńska. Jest z kim pogadać, pożartować, wyjść do baru. Nie mogę rozgryźć tylko jednej osoby. Jest mężczyzna, który pracuje na innych zmianach niż ja. Widujemy się stosunkowo rzadko, ale nie rozumiem niektórych zachowań tego człowieka kiedy już na siebie trafimy. Na początku znajomości był bardzo zdystansowany, ja jestem otwarta osobą, zwykle przełamuje szybko jakieś bariery w kontakcie z drugim człowiekiem. Tutaj z biegiem czasu sam się przede mną otworzył. Rozmawialiśmy o jego planach na przyszłość, imprezach rodzinnych (ma swoją rodzinę). Wymienialiśmy się doświadczeniami zawodowymi. Takie tam normalne sprawy. Pierwszym niepokojącym sygnałem był SMS o treści: "lubię Cię". Nigdy do mnie nie pisał ani ja do niego. Mieliśmy do siebie numery jak każdy w pracy, ale jakoś się nie złożylo żebyśmy czegoś od siebie potrzebowali. Zapytany później przeze mnie o co mu chodzi (nie lubię niejasnych sytuacji) powiedział, że tak mu przyszło to do głowy, że miło mi będzie jak mi to napiszę. Jakoś tak zbyłam temat i się tym nie przejmowałam. Później jednak zaczęły się kolejne sytuacje. Jak byliśmy sam na sam w biurze, to uśmiechał się zagadywał. Puscil nawet piosenkę, którą lubię i kiedyś mu o tym mówiłam. Jak wychodziliśmy na papierosa z budynku to otwierałam drzwi. On położył rękę na mojej ręce, ale uznalam, że to przypadek. Ale to trwało dość długa chwilę. Jak staliśmy i paliliśmy papierosa wyszla akurat szefowa a on nagle się zmieszał faktem, że ze mną jest na przerwie. Potem było też kilka takich sytuacji. Przy kimś z pracy nie rozmawia ze mną wcale, nawet nie spojrzy a jak tylko trafi się, że jesteśmy sami to mógłby gadać godzinami. Zapamiętuje to co do niego mówię nawet jak to jakaś pierdoła. Ostatnio zauważyłam, że często ogląda moje story na Messengerze. Właściwie, co wstawię to ogląda. Może jestem jakaś przewrażliwiona? Wczoraj zostałam w pracy po godzinach (jakieś 30min) i spotkaliśmy się. Bardzo się ucieszył na mój widok i zagadywał. Gdy Siada albo stoi obok mnie to zdarza mu się mnie tracić ręką jak gestykuluje i inne takie. Kiedyś kucnął i musnął mnie po kolanie. Potrafi mi zgarniać z twarzy np. Rzęsę jak zostanie, albo kawałeczek papieru (z niszczarki, sporo dokumentów utylizuje). Czy ja przesadzam? Nadmiernie to interpretuje? Teraz nie pisze do mnie po pracy, ja do niego też nie chyba, że są to jakieś sprawy zawodowe. Wtedy to krótko i na temat. Zauwazyl, że mam nowe etui na telefon, jak pomaluje włosy, założę jakiś t-shirt z fajnym nadrukiem. Nie zauważyłam żeby mówił tak do pozostałych dziewczyn. Chciałabym wiedzieć o co mu chodzi. On wie, że mam męża. Ja nie ubieram się jakoś wyzywająco ani nic z tych rzeczy, wolę raczej trampki niż szpilki. Przyłapałam go jak mi się przyglądal. Zdarzyła się też sytuacja 3 miesiące temu na imprezie z pracy (integracja dość oficjalna). Przyłapałam go jak zrobił mi zdjęcie. Uśmiechnął się tylko i nic więcej. Później jak pytałam o to zdjęcie to udawał głupka, że mi go nie robił a dokładnie widziałam jak to zdjęcie robił. Zapytalabymk go wprost, ale nie chce wyjść na jakąś kretynkę. Jak zaczęłam go trochę olewać to był dla mnie bardzo nieprzyjemny, ale już nasze relacje się poprawiły. Jak mam sprawdzić o co mu chodzi? Nie chce pytać w prost. Jakieś rady?
Serio nie wiesz jak interpretować jego zachowanie? Bo normalnie zwątpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 08:03   #3
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Ale czemu Cie interesuja jego intencje i az tak to rozkminiasz? Napisalas, ze masz meza, on tez ma rodzine.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 09:23   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

No właśnie, po co to przeżywasz? Czemu go olewasz i stosujesz gierki?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 11:48   #5
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Nie wierzę, że nie wiesz, o co mu chodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 12:21   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Gdyby jakiś facet z pracy, totalnie mi obojętny, muskał mnie po kolanie, albo startował z paluchem, by coś zdjąć mi z twarzy, to powiedziałabym mu coś w rodzaju "ręce precz", by dotarło, że nie akceptuję czegoś takiego.
A ty akceptujesz i chyba oczekujesz, by ktoś napisał, że koleś coś do ciebie czuje
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 12:38   #7
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Serio nie wiesz o co mu chodzi ? Nie wiem tylko po co chcesz to sprawdzać i drążyć temat. Masz męża, olewaj zachowanie kolegi z pracy i tyle.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-14, 14:37   #8
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Urabia, urabia i coś mi się widzi, że urobi. Może sportowo "zalicza" podobające mu się mężatki?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 14:57   #9
Kokosanka0687
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Dzięki dziewczyny. Jak rozmawiałam z koleżanką to uznała, że to ja przesadzam i doszukuje się jakiś dziwnych zalotów w stosunku do mnie i dlatego napisałam ten post żeby skonfrontować to z kimś a w pracy nie chce tego tematu poruszac. Przy następnej najbliżej okazji powiem mu wprost jak to wygląda. Pewnie będzie zaprzeczał ale mam nadzieję, że da mi spokój...
Kokosanka0687 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 15:07   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Cytat:
Napisane przez Kokosanka0687 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Jak rozmawiałam z koleżanką to uznała, że to ja przesadzam i doszukuje się jakiś dziwnych zalotów w stosunku do mnie i dlatego napisałam ten post żeby skonfrontować to z kimś a w pracy nie chce tego tematu poruszac. Przy następnej najbliżej okazji powiem mu wprost jak to wygląda. Pewnie będzie zaprzeczał ale mam nadzieję, że da mi spokój...
Poza przypadkami jakichś stalkerów, faceci na ogół szybko dają sobie spokój z zalotami (nie mówię, że tu takowe w ogóle mają miejsce, ale przyjmijmy, że tak), jeżeli spotykają się z chłodem i ciszą. Moim zdaniem nie musisz na razie nic mówić (w sensie "wiem, że coś jest na rzeczy i sobie nie życzę"). Po prostu się odsuwaj, nie stawaj przy nim, odpowiadaj półsłówkami, pokazuj całą sobą "nie mam dla Ciebie czasu, ani uwagi". Zresztą, jeżeli będzie bez sensu zagadywał to nawet możesz to powiedzieć wprost "wybacz, nie mam teraz czasu". Na jakieś zaczepki co masz dzisiaj na sobie wzruszaj ramionami, albo mów "no i co w związku z tym?". W pracy poradziłam sobie tak już z kilkoma z leksza nachalnymi panami. Przestań go szukać wzrokiem (bo na pewno to robisz, skoro spotykasz jego wzrok), zwracać na niego uwagę i tyle. Znajdzie sobie inny obiekt. Najczęściej wystarczy nieco konsekwencji w działaniu i usztywnienia w zachowaniu.

Nawet jeżeli dojdzie między Wami do rozmowy wprost, to nie zasłaniaj się tym, że masz męża, bo to brzmi jakby jedynie mąż był przeszkodą do romansowania z tym panem. Powiedz krótko, że nie jesteś zainteresowana, nie będziesz i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-12-16 o 07:08
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 15:54   #11
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Poza przypadkami jakichś stalkerów, faceci na ogół szybko dają sobie spokój z zalotami (nie mówię, że tu takowe w ogóle mają miejsce, ale przyjmijmy, że tak), jeżeli spotykają się z chłodem i ciszą. Moim zdaniem nie musisz na razie nic mówić (w sensie "wiem, że coś jest na rzeczy i sobie nie życzę"). Po prostu się odsuwaj, nie stawaj przy nim, odpowiadaj półsłówkami, pokazuj całą sobą "nie mam dla Ciebie czasu, ani uwagi". Zresztą, jeżeli będzie bez sensu zagadywał to nawet możesz to powiedzieć wprost "wybacz, nie mam teraz czasu". Na jakieś zaczepki co masz dzisiaj na sobie wzruszaj ramionami, albo mów "no i co w związku z tym?". W pracy poradziłam sobie tak już z kilkoma z leksza nachalnymi panami. Przestań go szukać wzrokiem (bo na pewno to robisz, skoro spotykasz jego wzrok), zwracać na niego uwagi i tyle. Znajdzie sobie inny obiekt. Najczęściej wystarczy nieco konsekwencji w działaniu i usztywnienia w zachowaniu.

Nawet jeżeli dojdzie między Wami do rozmowy wprost, to nie zasłaniaj się tym, że masz męża, bo to brzmi jakby jedynie mąż był przeszkodą do romansowania z tym panem. Powiedz krótko, że nie jesteś zainteresowana, nie będziesz i tyle.

Podpisuję się pod tym.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-14, 18:22   #12
Kokosanka0687
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Ellen bardzo Ci dziękuję za konkretne rady bo ja nie potrafię i nie wiem często jak się zachować w sytuacjach, w których jestem pierwszy raz. On ani mi się nie podoba ani sama nie przejawiam jakiegokolwiek zainteresowania nim żeby go to prowokowało. Staram się go unikać, ale czasami się nie da. Stresuję mnie ta sytuacja (tak, jestem nadwrażliwcem i przejmuję się wszystkim za bardzo. Taka już jestem nawet mój mąż mi powtarza, że za bardzo przejmuję się pracą czy innymi rzeczami... No tak po prostu mam. Mam nadzieję, że po tym jak zastosuję te rady to sobie znajdzie inny obiekt. Byle jak najdalej ode mnie. Dam znać jak to wszystko się potoczyło za jakiś czas. Oby z korzyścią spokoju dla mnie.
Kokosanka0687 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 20:08   #13
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kolega z pracy i dziwne zachowania.

Cytat:
Napisane przez Kokosanka0687 Pokaż wiadomość
Taka już jestem nawet mój mąż mi powtarza, że za bardzo przejmuję się pracą czy innymi rzeczami... No tak po prostu mam.
A z mężem się tą rewelacją podzieliłaś? Czy wolisz jednak nie zdradzać detali na wypadek, gdybyś chciała z tej sytuacji skorzystać w przyszłości?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-15 21:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.