***operacja tarczycy*** - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 21:09   #1981
eleonora777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 45
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez rene19671 Pokaż wiadomość
Witam i serdecznie pozdrawiam!!!
Mało sie teraz odzywam ale codziennie zaglądam na forum i śledzę co nowego.
Dzisiaj mam i ja pytanie , dostałam dzisiaj wezwanie z ZUS-u abym sie do nich zgłosiła.Jestem na zwolnieniu 3 miesiąc i zastanawiam się czy ktoś na forum też dostał wezwanie ???
Jeżeli tak to proszę o informacje co oni od nas chcą????

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa dostałam

najpierw był lekki szok, a potem tylko śmiech. Idź do swojego endo i weź od niego swoją kartę i razem z nią jedź na komisję, nie ma strachu, nie ma bólu, jest tylko ubaw po pachy, mnie babka stworzyła taką historię choroby, że sama bym lepszej nie wymyśliła.

Jak będzie pytać to mów ze często boli cię gardło, stany podgorączkowe, zawroty głowy, a potem ładnie się uśmiechnij i czekaj aż wyda ci zaświadczenie, że zwolnienie lekarskie jest zasadne
eleonora777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 21:20   #1982
manetb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 35
Dot.: ***operacja tarczycy***

witajcie
proszę tylko nie smiejcie sie ze mnie ale mam taki kłopot,po jodoterapii dosć szybko miałam wizyte kontrolną bo po 3 niecałych miesiącach .teraz mam czekac na następną przeszło 10 miesięcy .oczywiscie znowu się zamartwiam czy nie za długo zostawiają mnie bez "czujnego oka "moze lekarz sie pomylił??
jeszcze pytanko - kiedy poznaliście drodzy forumowicze swoje wyniki Tg i anty Tg?Czy ktoś z was bierze calperos i alfadiol przez dłuższy czas np rok,dwa lata - więcej ?z góry dziekuję za odpowiedzipozdrawiam serdecznie życzę wszystkim duzo zdrowia
manetb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 22:00   #1983
Heniutka
Raczkowanie
 
Avatar Heniutka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 268
GG do Heniutka
Dot.: ***operacja tarczycy***

Manetb,

nie zamartwiaj się kochana - na pewno wszystko było w porządku w czasie wizyty kontrolnej i stąd odległy termin kolejnej. Widzisz na przykładzie Grazi, że jeżeli wyniki nie są w normie , IO kontaktuje się z pacjentem . Czyli jak już dzisiaj czytaliśmy brak wiadomości z IO to dobre wiadomości Pamiętaj ,że zawsze gdy będziesz miała jakieś wątpliwości , czy pytania możesz zadzwonić do Gliwic.
Co do TG i anty TG to wyniki te miałam zawsze na karcie wypisowej z Gliwic.
6 kwietnia jadę do Gliwic na wizytę ambulatoryjna i zostawię kopertę ze znaczkiem licząc ,że dostanę wyniki do domu.Chyba czeka mnie zmiana dawki hormonu ( Euthyrox 125) ponieważ moje TSH zwariowało i wynosi 0,036 przy mojej normie wyznaczonej przez Gliwice 0,1 . Czuję się nie za fajnie i przeczuwałam ,że chyba cos nie tak z hormonami. Jestem zmęczona, śpiąca , nerwowa i mam kłopoty z koncentracją - nie za dobre to objawy jak na osobę , która kieruje ludźmi i ma odpowiedzialną pracę. Mam nadzieję ,że lekarze z Gliwic zaradzą coś na moje problemy
Manetb,
głowa do góry
Buziaki dla wszystkich i dobrej nocy
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat....

Wszystko się może zdarzyć,gdy głowa pełna marzeń
Gdy tylko czegoś pragniesz ,gdy bardzo chcesz ....



Heniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 07:22   #1984
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: ***operacja tarczycy***


Dzięki graziaj za dobre słowa ,
Heniutka i manta,trzymam za Was kciuki ,za superowe wyniki po niedzieli i proszę,koniecznie dajcie znać o sobie po powrocie.
pozdrawiam wszystkich i życzę cudownego weekendu .
__________________
cucina

Edytowane przez cucina
Czas edycji: 2009-04-03 o 07:25
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:28   #1985
ziola@buziaczek.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez jolusinko Pokaż wiadomość
Do Zosia04

Mnie operwal wlasnie dr Chudzinski.
Bardzo dobry chirurg a w szczegolnosci specjalista od przeszczepow przytarczyc.
Jako czlowiek bardzo mily, porozmawial ze mna przed operacja, wyjasnil co trzeba, po operacji zagladal i uspakajal.
Pielegniarki i salowe tez byly mile.

trzymaj sie
jolusinko
Bardzo Cię proszę daj mi namiary na tego doktora Chudzińskiego.Potrzebuję właąśnie takiego specjalisty , ponieważ w trakcie operacji tarczycy 7 lat temu uszkodzono mi przytarczyce>od tej pory jestem na preparatach wapnia i magnezu, A to jest 4x4 tabletki Calerosu + 4 x Alfadiokl + 3 x 1 Magnesol. Mam tego dość, tym bardziej że ob jawy się bardzo nasiliły, mam bóle mięśniowe, kostne, jestem załamana.Leżałam w klinice ale tylko potwierdzili,że przy takich ilościach wapnia jestem zagrożona kamicą nerkową.Zaczęły mi puchąć nogi ięce, skakać ciśnienie,tak że żyć się nie chce.Może on by mi pomógł, proszę odezwij się a może ktoś jeszcze ma namiary na jakiegość specjalistę od przeszczepów przytarczyc.proszę o pomoc.
ziola@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 13:11   #1986
mirka68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: ***operacja tarczycy***

Pozdrawiam wszystkich przed i po operacji.Dziewczyny proszę o pomoc w odczycie wyniku tsh mój ubiegły wynik przy normie 0.27-4.2 wynosił 1.23 więc było ok wczoraj odebrałam wynik i wynosi 0.244 chyba coś zamało czegoś biore eutyrox 150 .Proszę może ktoś mi coś podpowie co się dzieje .Pozdrawiam
mirka68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:03   #1987
starababa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 117
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez mirka68 Pokaż wiadomość
Pozdrawiam wszystkich przed i po operacji.Dziewczyny proszę o pomoc w odczycie wyniku tsh mój ubiegły wynik przy normie 0.27-4.2 wynosił 1.23 więc było ok wczoraj odebrałam wynik i wynosi 0.244 chyba coś zamało czegoś biore eutyrox 150 .Proszę może ktoś mi coś podpowie co się dzieje .Pozdrawiam
stajesz(łaś) się nadczynna idź do endo i ustal czy w Twojej sytuacji lekka nadczynność jest ok czy też masz wrócić do "normy" a wtedy dawke hormonu zmniejszy.pozdr sb
manetbwielki brat czuwa, nie martw się na zapas >widocznie wczesniej nie ma potrzeby
__________________
6 III 2008 góra (ceramika)
26 XI 2008 dół (metal)
starababa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 16:40   #1988
mirka68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dziękuje za odpowiedz dodam że jestem cztery miesiące po operacji.Pozdrawiam
mirka68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 19:37   #1989
adzia190566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: ***operacja tarczycy***

Paula nie martw się operacją . dobre nastawienie to sukces.............ja dopiero we wtorek mam biopsję przed operacją ipo wyniku za 2 tygodnie będzie decyzja , jak będzie wyglądać moja operacja . Może już cokolwiek wiesz bo ja nie wiele.Trzymaj się mocno...........

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mirka68 Pokaż wiadomość
Pozdrawiam wszystkich przed i po operacji.Dziewczyny proszę o pomoc w odczycie wyniku tsh mój ubiegły wynik przy normie 0.27-4.2 wynosił 1.23 więc było ok wczoraj odebrałam wynik i wynosi 0.244 chyba coś zamało czegoś biore eutyrox 150 .Proszę może ktoś mi coś podpowie co się dzieje .Pozdrawiam
Kochana nie zamartwiaj się tylko szybko zgłoś się do endo , a on zmieni leczenie, a może powinnaś zmienić lekarza jeśli rzadko zleca ci kontrolę hormonów . Twoje samopoczucie jest wskaźnikiem , jaki masz poziom hormonów i to powinno być dla ciebie wyznacznikiem postępowania czy coś jest nie tak .Obserwuj swoje zachowanie . To ważne.................

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Mój mąż był w listopadzie i w styczniu w szpitalu i po każdym pobycie go wzywali , jak raz wylosują to i drugi raz na ciebie wypadnie , ale lekarze są bardzo mili , jak nie kłamiesz odnośnie choroby i to tylko formalność............

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybcia1 Pokaż wiadomość
Witajcie właśnie wróciłam cała .Wycieli mi prawy caly płat z cieśnią a lewy oczyścili z torbieli . Podobno nie było łatwo , ja jednak sie wszystko udało .Mam uśmiech na twarzy i na szyji na ściągniecie szwu ide po 10 dobie od zabiegu , ale co tam . Dałam rade i najwarzniejsze nie bujcie sie my kobiety pokonamy wszystko . narazie koncze bo jestem jeszcze slaba ale jestem i ciesze sie że mam to za sobą.
Jak ja ci zazdroszczę , że jesteś już taka szczęśliwa. Łatwo jest mi innych pocieszać ......zawsze to potrafiłam............... ......ale z sobą jest trochę inaczej .Uśmiechaj się , a uśmiechem dodasz mi sił kiedy mi podetną gardło............. ...............Jeszcze zobaczycie , jak zatańczę , a raczej przeczytacie, na weselu chrześniaka mojego męża
adzia190566 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 21:39   #1990
manetb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 35
Dot.: ***operacja tarczycy***

Heniutka i Starababa -dziekuję za wsparcie i szybkie odpowiedzi
co do calperosu widzę ,ze chyba naleze do grona nielicznych z problemami z przytarczycami.
ale chciałam jeszcze podzielić się miłą refleksją -dodzwoniłam się do Gliwic ,rozmawiałam z miłą kobitką ,która uspokoiła mnie ,ze wyniki mi prześlą do domku (w tym Tg).na wizycie kontrolnej trafiłam na dr Pucha -z tego co słyszałam to dobry lekarz ale warto dodac ,ze naprawdę dobry człowiek
manetb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 03:09   #1991
mirka68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: ***operacja tarczycy***

Adzia190566 dziękuje w poniedziałek idę do endo.Pozdrawiam
mirka68 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 15:27   #1992
edka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Skała
Wiadomości: 10
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witajcie. Czuje się po operacji jak nowo narodzona. Wyszłam wczoraj i czuje sie swietnie (po tabletkach przeciwbólowych). Operacjie miałam 1 kwietnia o 11.00 a o 13.30 juz byłam wybudzona. Ale pierwsza myśl po wybudzeniu to "udało się obudziłam się" i drzemałam dalej. Operowała mnie pani doktor Katarzyna Krzesiwo, przemiła kobietka. Po operacji dowiedziałam się że miałam tak dużego gruczolaka że w całości objoł prawy płat i uciskał tchawicę. A ja się zastanawiałam od pewnego czasu dlaczego mnie łapie zadyszka, więc się dowiedziałam,że od uciśniętej tchawicy i kilka miesięcy jeszcze i mogło by mnie udusić. Najbardziej jestem wdzięczna jestem Panu Bogu że wszystko się dobrze skończyło i czuwał nade mną, mojej kochanej sąsiadce że zauważyła zgrubienie na mojej szyji i jako pierwsza wysłała mnie na badania po których wszystko wyszło i pani doktor za udaną operację. Mam zostawiony lewy 3 cm płat, który jest zdrowiutki. No cóż teraz czeka mnie ściąganie szwów (Boli to czy nie bo się boje ?) we wtorek i zażywanie leków. Dostałam tylko wapno Calperos1000 i Euthyrox N50. Czy któraś z was zażywa to samo i jak sie po nim czuje ?
edka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 18:08   #1993
rene19671
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 90
Dot.: ***operacja tarczycy***

Bardzo dziękuję wszystkim za informacje dotyczące Zus-u , odezwę się po wizycie.
Pozdrawiam))))
rene19671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:30   #1994
Heniutka
Raczkowanie
 
Avatar Heniutka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 268
GG do Heniutka
Dot.: ***operacja tarczycy***

Edka27,
cieszę się z Twojego dobrego samopoczucia i gratuluję optymizmu. Ściąganiem szwów nie zaprzątaj sobie głowy - nic nie boli
Wapno dostaje się rutynowo po operacji. Ja też przyjmuję Euthyrox, tylko większa dawkę. Na następnej wizycie endo zleci Ci pewnie badanie TSH i wtedy okaże jak sobie radzi Twoja zdrowa część tarczycy. Może się okazać ,że za jakiś czas pozostawiony płat tarczycy będzie pracował na tyle wydajnie ,że tabletki nie będą konieczne.
Pozdrowionka
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat....

Wszystko się może zdarzyć,gdy głowa pełna marzeń
Gdy tylko czegoś pragniesz ,gdy bardzo chcesz ....



Heniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:53   #1995
adzia190566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez ziola@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
Bardzo Cię proszę daj mi namiary na tego doktora Chudzińskiego.Potrzebuję właąśnie takiego specjalisty , ponieważ w trakcie operacji tarczycy 7 lat temu uszkodzono mi przytarczyce>od tej pory jestem na preparatach wapnia i magnezu, A to jest 4x4 tabletki Calerosu + 4 x Alfadiokl + 3 x 1 Magnesol. Mam tego dość, tym bardziej że ob jawy się bardzo nasiliły, mam bóle mięśniowe, kostne, jestem załamana.Leżałam w klinice ale tylko potwierdzili,że przy takich ilościach wapnia jestem zagrożona kamicą nerkową.Zaczęły mi puchąć nogi ięce, skakać ciśnienie,tak że żyć się nie chce.Może on by mi pomógł, proszę odezwij się a może ktoś jeszcze ma namiary na jakiegość specjalistę od przeszczepów przytarczyc.proszę o pomoc.
Kochana bardzo ci współczuję. Taka ilość tabletek doprowadza do szału. Przytarczyce można przeszczepić tylko w czasie operacji tarczycy potem jest to już nie możliwe i nie wiem czy ich funkcja wystarcza na długo
adzia190566 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:53   #1996
jolusinko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 109
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez zosia04 Pokaż wiadomość
Dzięki za informację, jest to bardzo pokrzepiające, że trafiłam do dobrego lekarza. Powiedz mi jak długo przed i po operacji byłaś w szpitalu? Operację mam zaplanowaną na 14 kwietnia i zgodnie z moimi wyliczeniami w tym terminie przypada mi pojawienie sie okresu i jestem pełna obaw, że to przesunie termin mojej operacji. A tak bardzo chcę mieć to w końcu za sobą.
Pozdrawiam ciepło.
Buziaki
Witam

W szpitalu bylam tydzien.
Przyjeto mnie w poniedzialek, dwie inne babki we wtorek.
Operowane bylysmy w srode. Jedna z nas wyszla w sobote
a my dwie w poniedzialek.
Wydaje mi sie ze problem okresu podczas ewentualnej operacji
byl juz raz omawiany na forum, ale niestety nie pamietam
czy moze to byc przeszkoda.

Jolusinko
jolusinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 20:07   #1997
adzia190566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez edka27 Pokaż wiadomość
Witajcie. Czuje się po operacji jak nowo narodzona. Wyszłam wczoraj i czuje sie swietnie (po tabletkach przeciwbólowych). Operacjie miałam 1 kwietnia o 11.00 a o 13.30 juz byłam wybudzona. Ale pierwsza myśl po wybudzeniu to "udało się obudziłam się" i drzemałam dalej. Operowała mnie pani doktor Katarzyna Krzesiwo, przemiła kobietka. Po operacji dowiedziałam się że miałam tak dużego gruczolaka że w całości objoł prawy płat i uciskał tchawicę. A ja się zastanawiałam od pewnego czasu dlaczego mnie łapie zadyszka, więc się dowiedziałam,że od uciśniętej tchawicy i kilka miesięcy jeszcze i mogło by mnie udusić. Najbardziej jestem wdzięczna jestem Panu Bogu że wszystko się dobrze skończyło i czuwał nade mną, mojej kochanej sąsiadce że zauważyła zgrubienie na mojej szyji i jako pierwsza wysłała mnie na badania po których wszystko wyszło i pani doktor za udaną operację. Mam zostawiony lewy 3 cm płat, który jest zdrowiutki. No cóż teraz czeka mnie ściąganie szwów (Boli to czy nie bo się boje ?) we wtorek i zażywanie leków. Dostałam tylko wapno Calperos1000 i Euthyrox N50. Czy któraś z was zażywa to samo i jak sie po nim czuje ?
Moja córka składając mi życzenia z okazji 20 rocznicy śluby cywilnego, który odbył się 1 kwietnia powiedziała, że tato zrobił mi taki żart...............a ty możesz żartować ze swojej operacji bo to był maleńki żart, który przyniósł ci dużo radości. Przede mną jeszcze 3 tygodnie zazdroszczę szczęśliwego zakończenia i dobrego samopoczucia...........:c mok:

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez graziaj Pokaż wiadomość
Witam , zapowiada się piękny dzień i chyba nie będzie brzydszy od wczorajszego.Dostałam list z wynikami z Gliwic i kicha .Moje TSH jest poniżej normy 0,0019 i natychmiast mam zmienić hormon ze 125 na 100.Zatelefonować za 6 tygodni i przekazać wynik badania.Pozostałe wyniki dobre. I cóż? troszkę mnie to wnerwiło.
Nie wypadaj z torów . Nerwica dopada nas wszystkich, a hormony wrócą do normy tylko trochę entuzjazmu............... .
adzia190566 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 20:19   #1998
Heniutka
Raczkowanie
 
Avatar Heniutka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 268
GG do Heniutka
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez zosia04 Pokaż wiadomość
Dzięki za informację, jest to bardzo pokrzepiające, że trafiłam do dobrego lekarza. Powiedz mi jak długo przed i po operacji byłaś w szpitalu? Operację mam zaplanowaną na 14 kwietnia i zgodnie z moimi wyliczeniami w tym terminie przypada mi pojawienie sie okresu i jestem pełna obaw, że to przesunie termin mojej operacji. A tak bardzo chcę mieć to w końcu za sobą.
Pozdrawiam ciepło.
Buziaki
Zosiu 04,
przykro mi , ale niestety w czasie okresu nie możesz mieć operacji.Dziwię się ,że lekarz Ci o tym nie powiedział. Mój ustalając termin operacji zwrócił na to uwagę i miałam termin ustalony po okresie. Wiem ,że Cię to zmartwiłam , ale trzymaj się w końcu i Ty dołączysz do grupy "po"
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat....

Wszystko się może zdarzyć,gdy głowa pełna marzeń
Gdy tylko czegoś pragniesz ,gdy bardzo chcesz ....



Heniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 20:48   #1999
edka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Skała
Wiadomości: 10
Dot.: ***operacja tarczycy***

Do andzia190566. Kobietko mnie też pozerał strach przed operacją, ale zrozumiałam że innego wyścia nie ma i musze na nią iść. Teraz wiem, że gdybym zwlekała to by mogło się żle dla mnie skończyć (całkowitym uciskiem tchawicy). Mam dzieci córka 8 lat a synek 3 latka i kochającego męża, i leżąc w szpitalu godzinę przed operacja jeszcze do nich dzwoniłam, synek powiedział "kofam cie mama, bendzie dobzie" i to mi wystarczyło. Pamiętaj że musisz myśleć pozytywnie i zaufać Temu w górze i lekarzowi, a wszystko bedzie dobrze. Ja jestem straszna panikara i nerwus ale przed operacją wyluzowałam, nawet ciśnienie mi nie podskoczyło. Będzie wszystko DOBRZE więcej wiary. Zycie jest takie piękne, gdy wiemy że jesteśmy kochani i mamy dla kogo żyć, Ty masz też rodzinkę więc głowa do góry i to już !!!!!!!!!!!!!!!!!!:kciuki : : kciuki:
edka27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 21:02   #2000
jolusinko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 109
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez ziola@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
Bardzo Cię proszę daj mi namiary na tego doktora Chudzińskiego.Potrzebuję właąśnie takiego specjalisty , ponieważ w trakcie operacji tarczycy 7 lat temu uszkodzono mi przytarczyce>od tej pory jestem na preparatach wapnia i magnezu, A to jest 4x4 tabletki Calerosu + 4 x Alfadiokl + 3 x 1 Magnesol. Mam tego dość, tym bardziej że ob jawy się bardzo nasiliły, mam bóle mięśniowe, kostne, jestem załamana.Leżałam w klinice ale tylko potwierdzili,że przy takich ilościach wapnia jestem zagrożona kamicą nerkową.Zaczęły mi puchąć nogi ięce, skakać ciśnienie,tak że żyć się nie chce.Może on by mi pomógł, proszę odezwij się a może ktoś jeszcze ma namiary na jakiegość specjalistę od przeszczepów przytarczyc.proszę o pomoc.
Kochana bardzo Ci wspolczuje.

Wiem od innych pacjentek jaki to moze byc problem.

Dr Chudzinski pracuje w
Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej, d w Centralnym Szpitalu Klinicznym AM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. Kierownikiem Kliniki jest prof. dr hab. n. med. Jacek Szmidt
Do dr Chudzinskiego skierowala mnie moja endo dr Ponikwicka ktora
sama ustalila termin operacji.
Od pacjentek dowiedzialam sie ze Chudzinski zajmuje sie przytarczycami. Wydaje mi sie ze nie On jeden, padlo rowniez
nazwisko dr Nawrot.
Nie jestem lekarzem nie chce Ci robic zludnej nadziei ale wydaje mi sie (z tego co uslyszalam) ze komorki przytarczyc pobrane od jednej osoby mozna wszczepic podskornie drugiej.
Moge podac telefon so sekretariatu 5992467 i do pokoju dr Chudzinskiego 5992462 (no i oczywiscie kierunkowy).

Ucalowania

Jolusinko
jolusinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:13   #2001
jagoda50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: ***operacja tarczycy***

Dzień dobry! Choć czytam Was od 4 miesięcy to pierwszy raz napisałam. Witam wszystkich " bez tarczycy" ! Moja usunięta została prawie trzy miesiące temu. Napiszcie, czy ta kula w gardle to naturalne? i jestem teraz słabsza niż np miesiąc temu. Oczywiście waga też wzrosła -9 kilo! czuję się niesprawna (gruba) nic mi się nie chce, po prostu tragedia!!!! ostatnie TSH -24! Przed operacją wszystkie wyniki były w granicach normy, tylko wapniejące guzki, które zalecano mi usunąć. Po 3 latach wachania zdecydowałam się na operację.... Doskonale wspieracie wszystkich to może i mnie?????
jagoda50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:38   #2002
Heniutka
Raczkowanie
 
Avatar Heniutka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 268
GG do Heniutka
Dot.: ***operacja tarczycy***

Jagoda 50,
witaj w naszym gronie. Nie piszesz o tym , ale mam nadzieję ,że jesteś pod opieką endo i przyjmujesz jakiś substytut hormonu. Lekarz powinien zmienień Ci dawkę hormonu. Nie ma się co dziwić ,że się tak czujesz będą w takiej niedoczynności. Wyczytałaś pewnie na forum ,że organizm potrzebuje trochę czasu na dojście do formy. Koniecznie skontaktuj się z endo, a jeżeli masz wątpliwości to skonsultuj się z innym. Unormowane hormony pozwolą Ci wrócić do normalnego funkcjonowania.
Powodzenia
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat....

Wszystko się może zdarzyć,gdy głowa pełna marzeń
Gdy tylko czegoś pragniesz ,gdy bardzo chcesz ....



Heniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:49   #2003
1969joanita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 132
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez jagoda50 Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Choć czytam Was od 4 miesięcy to pierwszy raz napisałam. Witam wszystkich " bez tarczycy" ! Moja usunięta została prawie trzy miesiące temu. Napiszcie, czy ta kula w gardle to naturalne? i jestem teraz słabsza niż np miesiąc temu. Oczywiście waga też wzrosła -9 kilo! czuję się niesprawna (gruba) nic mi się nie chce, po prostu tragedia!!!! ostatnie TSH -24! Przed operacją wszystkie wyniki były w granicach normy, tylko wapniejące guzki, które zalecano mi usunąć. Po 3 latach wachania zdecydowałam się na operację.... Doskonale wspieracie wszystkich to może i mnie?????
Witam!Jedziemy na tym samym wózku,operacje miałam 3,5 miesiąca temu,kulke w gardle czuje jeszcze ale są dni ze jej nie ma ,jeszce miesiąc temu czułam ją ciągle,rana mnie piecze i sciaga naj mocniej jak rano wstaje z łóżka.TSH i inne wyniki przed operacją miałam w normie,miesiąc po operacji TSH miałam ponad 30 obecnie mam ponad 10, tyje w ekspresowym tempie Ogolne samopoczucie od 2-3 tygodni mam w miare dobre ale były dni koszmarne. Mysle ze lepiej się czuje jak biore tabletki rano o jednej porze i nie pije po nich zaraz kawy a wczesniej tabletki brałam jak wstałam raz o 7 raz o 10 i zaraz piłam kawe,posłuchałam rady koleżanek z forum a one dobrze radzą.Jak widzisz nie jestes sama z tymi problemami po operacyjnymi,jest nas wiecej.Pozdrawiam cię gorąco i głowa do góry bedzie dobrze
1969joanita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 13:38   #2004
adzia190566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: ***operacja tarczycy***

Cytat:
Napisane przez edka27 Pokaż wiadomość
Do andzia190566. Kobietko mnie też pozerał strach przed operacją, ale zrozumiałam że innego wyścia nie ma i musze na nią iść. Teraz wiem, że gdybym zwlekała to by mogło się żle dla mnie skończyć (całkowitym uciskiem tchawicy). Mam dzieci córka 8 lat a synek 3 latka i kochającego męża, i leżąc w szpitalu godzinę przed operacja jeszcze do nich dzwoniłam, synek powiedział "kofam cie mama, bendzie dobzie" i to mi wystarczyło. Pamiętaj że musisz myśleć pozytywnie i zaufać Temu w górze i lekarzowi, a wszystko bedzie dobrze. Ja jestem straszna panikara i nerwus ale przed operacją wyluzowałam, nawet ciśnienie mi nie podskoczyło. Będzie wszystko DOBRZE więcej wiary. Zycie jest takie piękne, gdy wiemy że jesteśmy kochani i mamy dla kogo żyć, Ty masz też rodzinkę więc głowa do góry i to już !!!!!!!!!!!!!!!!!!:kciuki : : kciuki:
Dzięki za miłe słowa otuchy . Oczy tylko się zaszkliły , a to dobry znak , że jestem coraz silniejsza . Wsparcie od rodziny jest bardzo ważne i też je mam . Chwile płaczu przed kompem bardzo mi pomogły. Każdemu radzę to samo zrobić w trudnych chwilach to pomaga . Przy bliskich trudno to zrobić , a ta medialność działa łagodząco. Tysiąc całusów dla wszystkich w piękny słoneczny dzień...................: cmok:

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Nierozmawiałam ze swoim lekarzem o operacji bo najpierw musi mi zrobić biopsję , aby zdecydować o sposobie zabiegu i bardzo mnie ciekawi czy sam wspomni o kobiecych sprawach . prawdziwa ze mnie diablica, ale nigdy o tym nie myślałam . Tylko tutaj można dowiedzieć się o różnych ciekawostkach . Na pewno spytam o to jeśli on zapomni. Tylko jeszcze zaliczę laryngologa RTG płuc i oczekiwanie na wynik..................ok ropieństwo dzięki za szczeguły................

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez adzia190566 Pokaż wiadomość
Kochana bardzo ci współczuję. Taka ilość tabletek doprowadza do szału. Przytarczyce można przeszczepić tylko w czasie operacji tarczycy potem jest to już nie możliwe i nie wiem czy ich funkcja wystarcza na długo
Znalazłam stronę internetową z kliniką w Warszawie gdzie operuje min Chudziński i oni zajmują się tą dziedziną www.vasc-tx-surgery.pl/trans kom. php tam dowiesz się kogo mogą zakwalifikować . Powodzenia......... ........
adzia190566 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 18:50   #2005
ziola@buziaczek.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Dot.: ***operacja tarczycy***

Do Jolusinko: Bardzo przepraszam ,że zawracam Ci głowę ale może mogłabyś mi jejszcze podać jakieś namiary na tą lekarkę, która Cię kierowała,; bo sama chyba przyznasz,że chyba raczej przez sekretariat ani przez gabinet w szpitalu raczej się do tego dr Chudzińskiego nie dostanę.Najlepiej byloby przez jakiś gabinet prywatny ale nigdzie nie mogę znależć.Może spróbowałabym przez tę lekarkę Ponikwicką, może mnie też by jakoś z nim umówiła. Jeśli możęsz , to napisz mi o niej kilka słów, bo nie wiem, czy będzie chciała w ogóle ze mną o tych przytarczycach rozmawiać.Dziękuję,że odezwałaś się do mnie i za dobre słowo.Nawet nie masz pojęcie ile ono znaczy, jak człowiek zostaje sam z chorobą. Tym bardziej,że lekarze w moim mieście ani moja endokrynolog nie mają pojęcia i rozkładają ręce. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc.

Edytowane przez ziola@buziaczek.pl
Czas edycji: 2009-04-05 o 18:53
ziola@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:06   #2006
jagoda50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Question Dot.: ***operacja tarczycy***

Dziękuję Heniutce i Anitce za szybką odpowiedź.Dzisiejsze tsh 0,07 a moja endo zmniejszyła dawkę Euthyrox-u z 125 na 100. Na kulkę w gardle poradziła Lioton żel wcierać 2 x dz, bo to "może jakiś krwiak się nie wchłonął" i nagrzewać . Wizyta za 3 mies. Nie wiem co robić? pracuję w przedszkolu, szkoda mi moich dzieci ale nie czuję się na siłach pracować głosem i taka jestem słaba, że aż wstyd mi. Samopoczucie--fatalne,psychika siada... Znacie sposób na poprawę dziewczyny?

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez 1969joanita Pokaż wiadomość
Witam!Jedziemy na tym samym wózku,operacje miałam 3,5 miesiąca temu,kulke w gardle czuje jeszcze ale są dni ze jej nie ma ,jeszce miesiąc temu czułam ją ciągle,rana mnie piecze i sciaga naj mocniej jak rano wstaje z łóżka.TSH i inne wyniki przed operacją miałam w normie,miesiąc po operacji TSH miałam ponad 30 obecnie mam ponad 10, tyje w ekspresowym tempie Ogolne samopoczucie od 2-3 tygodni mam w miare dobre ale były dni koszmarne. Mysle ze lepiej się czuje jak biore tabletki rano o jednej porze i nie pije po nich zaraz kawy a wczesniej tabletki brałam jak wstałam raz o 7 raz o 10 i zaraz piłam kawe,posłuchałam rady koleżanek z forum a one dobrze radzą.Jak widzisz nie jestes sama z tymi problemami po operacyjnymi,jest nas wiecej.Pozdrawiam cię gorąco i głowa do góry bedzie dobrze
Witam! Przepraszam,że pomyliłam Anitę z joanitką czyli Ciebie. Posłucham i też przestanę z tą ranną kawą. A kulka zrobiła mi się dopiero jakiś miesiąc temu ,wcześniej tylko mnie ciągło. Czy stosujesz jakąś maść na bliznę?Pocieszyłam się, że nie tylko ja tyję, czyli nie odbiegam za bardzo od normy . Pozdrawiam .
jagoda50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:53   #2007
lolek605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 15
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie. Czytam was od miesiąca ale zdecydowałam się napisać poraz pierwszy. Jestem tydzień po operacji tarczycy - usunięta cała tarczyca i regionalne węzły chłonne (guz pęcherzykowy nie wiadomo czy złośliwy czy łagodny - czekam na wynik histo). W poniedziałek 30.03 zostałam przyjęta do szpitala zrobiono mi podstawowe badania, we wtorek tomografię tarczycy i na stół. Operacja trwała 1,5 godziny. Obudziłam się już na sali a po dwóch godzinach wstałam do ubikacji,początkowo było mi niedobrze ale to mineło jak mi podali zastrzyk przeciwwymiotny. na drugi dzień czułam mrowienie w palcach, wykonano mi badanie poziomu wapna całkowitego i zjonizowanego wynik było tylko nieznacznie poniżej normy wiec podano mi dożylnie wapno i alfadiol w tabletkach. W czwartek zostałam wypisana do domu. Otrzymałam receptę na alfadiol, eutyrox 100 i calcium. Jestem w domu i dalej czuję lekkie mrowienia u rąk trochę się obawiam o poziom wapnia ale w środę ide ponownie na wyniki wapna całkowitego i zjonizowanego. Dziękuję wszystkim za szczegółowe opisy swoich operacji jak się czuli po jakie leki brali bardzo mi to pomogło i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i trzymajcie się wszystkie te co przed operacja.
lolek605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 20:21   #2008
helena57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: ***operacja tarczycy***

Witaj,
Ja tez mam guza na lewym płacie tarczycy wielkości ok 3,5 cm. Uciska na tchawicę. Miałam iść na operację do kliniki do Wrocławia ale mój doktor Balcerzak będzie 1,5 miesiąca nieobecny.
Gratuluję, że tak Ci dobrze poszło i nie odczuwasz negatywnych skutków operacji. Mnie to jeszcze czeka i bardzo się boję.
Pozdrawiam wszystkich.
Helena

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez helena57 Pokaż wiadomość
Witaj,
Ja tez mam guza na lewym płacie tarczycy wielkości ok 3,5 cm. Uciska na tchawicę. Miałam iść na operację do kliniki do Wrocławia ale mój doktor Balcerzak będzie 1,5 miesiąca nieobecny.
Gratuluję, że tak Ci dobrze poszło i nie odczuwasz negatywnych skutków operacji. Mnie to jeszcze czeka i bardzo się boję.
Pozdrawiam wszystkich.
Helena
To było do "edki 27
helena57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 20:31   #2009
manetb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 35
Dot.: ***operacja tarczycy***

do Heniutki
jak tam po wizycie w Gliwicach? mam nadzieję ,że wszystko w porządku!!!!
pozdrawiam wszystkich serdecznie
manetb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 21:04   #2010
jolusinko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 109
Dot.: ***operacja tarczycy***

Nie przepraszaj po to jest Forum żeby choć pogadać.
Przykro mi, że nie mam innych namiarów jak złapać dr Chudzińskiego.

Dr Ponikwicka jest bardzo miłą osobą. Zapytam ja jaki kontakt
najlepij Ci podac.

Odezwe sie wkrotce

Jolusinko
jolusinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-13 21:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.