Grubsze i gęstsze włosy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-12, 15:47   #1081
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Przede wszystkim organizm dziecka jest bardzo wrażliwy i kontakt z chemikaliami w dorosłych kosmetykach jest zdecydowanie niewskazany.

Poza tym dzieci mają na ogół włosy normalne, którym niewiele trzeba. Wystarczy dobrać delikatny szampon i zadbać o jakość wody do mycia (np. zmiękczając ją przez gotowanie). Nawet do naturalnych płukanek i masek nie jestem przekonana, jeśli nie ma wyraźnej potrzeby. Po co naruszać naturalną równowagę? Pokrzywa przyda się w okresie dojrzewania, kiedy pod wpływem burzy hormonalnej włosy zaczną się przetłuszczać.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:55   #1082
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Una czyli Twoim zdaniem odpuścić sobię tę pokrzywę? Nie ma jakiegoś fajnego sposobu na pobudzenie cebulek i by niunia była zadowolona (tak ku przyszłości)? Myślałam teraz by stosować wspomniany szapmon, masażyk główki podczas mycia i tę pokrzywę... już sama nie wiem... chciałabym dobrze, mam nadzieję że mnie rozumiecie
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 15:11   #1083
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Mi się wydaje, że lepiej dbać i zdrowie Twojej córki od wewnątrz. Tzn. dbać aby się zdrowo odżywiała, a nie chipsy i fast-foody, masa słodyczy (czyli to co dzieciaki lubią najbardziej ;] ). A dużo owoców, warzyw, itp. Środki zewnętrzne na dłuższą metę się chyba nie sprawdzą. W okresie dojrzewania i tak się będzie działo co chciało =P Ale jak córka będzie mieć zdrowe nawyki to potem zacznie używać już tylko tego na co pojawi się zapotrzebowanie.
Któraś dziewczyna pisała, że mama podawała jej pokrzywę do picia, wydaje mi się to dobrym pomysłem. Włosy wzmocnią się naturalnie i od środka Nie ma co przesadzać z chemią, może jej to tylko zaszkodzić.
Możesz jej też kupić szczotkę z naturalnego włosia i ją nią czesać. Ja miałam taką bardzo wcześnie i naprawdę wzmocniła mi włosy... (póki mamusia i siostra pilnowały ). Teraz już sama próbuję zapuścić i wzmocnić kłaki

Gratuluję córce takiej mamusi
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 15:37   #1084
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

eliZordon dziękuję bardzo, to miłe Ja oczywiście poszukuje jakiegoś sposobu totalnie nie-chemicznego A co to pokrzywy to tak jak jej włoski polewam jest zachwycona, tak nie sądze by ją wypiła ... ja sama się przemóc nie mogę Co do prawidłowego odżywiania to wpajam jej to jak najbardziej (bardziej z racji studiów - żywienie człowieka), wisi na ścianie nad jej łóżkiem piramida żywieniowa hehe

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 16:35   #1085
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Wydaje mi się, że w wątku Pijaczek Pokrzywy znajdziesz sposoby na poprawienie smaku Może się uda.
Dobrze, że nie pakujesz w chemię. I ponownie polecam szczotki z naturalnego włosia
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:34   #1086
Zu2ia
Rozeznanie
 
Avatar Zu2ia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 589
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

znalazlam dzisiaj w gazecie trzy przepisy na ziola do wlosow : szampon z bazylii, plukanke z pokrzywy, tonik z ziol i czarnej rzepy. najbardziej spodobal mi sie ten szampon:

po lyzeczce suszonej bazylii i miety oraz starta skorke z cytryny zagotuj w 125ml wody. pozostaw pod przykryciem przez 30 min. potem mieszanke przecceź i wymieszaj z 2 łyżkami jakiegos neutralnego szamponu. Działanie: taki szampon jest swietny do pielegnacji wysuszonych i zniszczonych wlosow. lagodzi podraznienia skory glowy i daje uczucie swiezosci.

co sadzicie? i jaki to moze byc ten neutralny szampon? dla dzieci np?
__________________
Lubię smak zwycięstwa, ten magiczny smak!


Moje Kochanie
Zu2ia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:05   #1087
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez eliZordon Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w wątku Pijaczek Pokrzywy znajdziesz sposoby na poprawienie smaku Może się uda.
Dobrze, że nie pakujesz w chemię. I ponownie polecam szczotki z naturalnego włosia

A gdzie taką szczotkę można dostać?? Dzięki jeszcze raz
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 18:28   #1088
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

może chodzi o coś takiego:
http://allegro.pl/item360470715_szcz...mieszana_.html
lub
http://allegro.pl/item360470119_szcz..._z_dzika_.html

chociaż pamiętam jak moja babcia dawno dawno miała szczotkę do włosów z naturalnego włosia i było ono jasne, nie wiem skąd
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:33   #1089
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

O dzieki wielkie raus Ta druga chyba lepsza bo z samego naturalnego włosia Ale poczekam aż wypowie się ktoś kto się zna

Mam nadzieje ze ktoś odpisze bo do końca aukcji 3 godziny hehe
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:44   #1090
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Zu2ia Pokaż wiadomość
znalazlam dzisiaj w gazecie trzy przepisy na ziola do wlosow : szampon z bazylii, plukanke z pokrzywy, tonik z ziol i czarnej rzepy. najbardziej spodobal mi sie ten szampon:

po lyzeczce suszonej bazylii i miety oraz starta skorke z cytryny zagotuj w 125ml wody. pozostaw pod przykryciem przez 30 min. potem mieszanke przecceź i wymieszaj z 2 łyżkami jakiegos neutralnego szamponu. Działanie: taki szampon jest swietny do pielegnacji wysuszonych i zniszczonych wlosow. lagodzi podraznienia skory glowy i daje uczucie swiezosci.

co sadzicie? i jaki to moze byc ten neutralny szampon? dla dzieci np?
Ja bym spróbowała, tylko że to trzeba by robić nowe przy każdym myciu i jeszcze te 2 łyżki szamponu mnie troche przerażają Nie trzeba aż tak dużo dawac do mycia

Szampon moze byc chyba dla dzieci, albo jakis prosty ziołowy W rossmanie widzialam taki zwyczajny z samej rzepy Tzn tak mi sie wydaje że był zwyczajny bo sie nie znam bardzo na tych skladach

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
A gdzie taką szczotkę można dostać?? Dzięki jeszcze raz
W sklepach fryzjerskich takich zwyklych ale też i internetowych, na allegro. Wrzuc w wyszukiwarke, wiecej sie dowiesz Jest osobny wątek o tych szczotkach.

Ja za swoją dalam 21zł ('normalny' fryzjerski) mam tą http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
Tutaj jest m.in ta z jasnego wlosia, ale w sumie nie wiem czym ona sie różni
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...otki-do-wlosow


Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
może chodzi o coś takiego:
http://allegro.pl/item360470715_szcz...mieszana_.html
lub
http://allegro.pl/item360470119_szcz..._z_dzika_.html

chociaż pamiętam jak moja babcia dawno dawno miała szczotkę do włosów z naturalnego włosia i było ono jasne, nie wiem skąd
A wiec są też takie z kuleczkami
Tak sobie tylko głośno myśle
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:53   #1091
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

O kurcze sporo tego i jak tu sie zdecydować... a taką szczotką da się normalnie włosy rozczesać np po myciu czy ona służy tylko do masażu głowy... ?

Moja córcia właśnie mówi że ona nie chce szczotki z włosia dzika tylko z konia, bo zdecydowanie bardziej lubi konie
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 20:26   #1092
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
może chodzi o coś takiego:
http://allegro.pl/item360470715_szcz...mieszana_.html
lub
http://allegro.pl/item360470119_szcz..._z_dzika_.html

chociaż pamiętam jak moja babcia dawno dawno miała szczotkę do włosów z naturalnego włosia i było ono jasne, nie wiem skąd
Ja też widziałam szczotke z jasnym wlosiem... leży takowa w antykwariacie, w srebrnem oprawie... moje marzenie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Ja bym spróbowała, tylko że to trzeba by robić nowe przy każdym myciu i jeszcze te 2 łyżki szamponu mnie troche przerażają Nie trzeba aż tak dużo dawac do mycia
Ale te dwie łyżki to wcale nie dużo, bo będa rozpuszczone i stężenie detergentu będzie malutkie

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
O kurcze sporo tego i jak tu sie zdecydować... a taką szczotką da się normalnie włosy rozczesać np po myciu czy ona służy tylko do masażu głowy... ?

Moja córcia właśnie mówi że ona nie chce szczotki z włosia dzika tylko z konia, bo zdecydowanie bardziej lubi konie
To powiedz córci, że z końskiego włosia, tym chętniej się będzie tym czesać
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 22:13   #1093
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
O kurcze sporo tego i jak tu sie zdecydować... a taką szczotką da się normalnie włosy rozczesać np po myciu czy ona służy tylko do masażu głowy... ?

Moja córcia właśnie mówi że ona nie chce szczotki z włosia dzika tylko z konia, bo zdecydowanie bardziej lubi konie
Da sie da Ale tak naprawde to lepiej nie czesac wlosow zaraz po myciu, tylko jak beda juz prawie suche, albo nawet i całkowicie, bo w ten sposób sie niszczą (łamią itd).

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Ale te dwie łyżki to wcale nie dużo, bo będa rozpuszczone i stężenie detergentu będzie malutkie
No jak rozcieńczony to tak, ale wydaje mi sie ze tego wyjdzie poprostu za dużo, zwlaszcza że szampon po rozcięczeniu z duża iloscia wody pieni sie bardzo mocno Tylko wtedy trzeba by też nagotować mniej ziół. No ale trzeba spróbować, po jednym razie sie nie zbankrutuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 22:55   #1094
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
No jak rozcieńczony to tak, ale wydaje mi sie ze tego wyjdzie poprostu za dużo, zwlaszcza że szampon po rozcięczeniu z duża iloscia wody pieni sie bardzo mocno Tylko wtedy trzeba by też nagotować mniej ziół. No ale trzeba spróbować, po jednym razie sie nie zbankrutuje
Ja na czerep wylewam jakieś 250 ml rozcieńczonego szamponu
Ale faktycznie, można nagotować połowę porcji i wtedy dodać jedną łyżkę
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 15:12   #1095
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Szczotki z naturalnego włosia widziałam też w niektórych kosmetycznych. Ja swoje dostawałam zawsze w prezencie od starszej siostry. Przywoziła je z Bielska-Białej gdy tam studiowała :P Uznawała, że skoro jej Bozia włosami nie obdarzyła to o moje zadba.. i dbała. A jak przestała to i włosy mi sie nijakie zrobiły, bo moje dbanie było kiepskie. A jak miałam kiedyś szczotkę z jasnego włosia to się nie sprawdziła. Bardzo kiepsko czesała. Ale może tylko trafiłam na felerną.
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:44   #1096
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

eli a to trzeba jakoś specjalnie się taką szczotką czesać czy wystarczy sam fakt przecesania włosów 3 razy dziennie
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 22:45   #1097
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Da sie da Ale tak naprawde to lepiej nie czesac wlosow zaraz po myciu, tylko jak beda juz prawie suche, albo nawet i całkowicie, bo w ten sposób sie niszczą (łamią itd).
żeby moje włosy mozna było czesać dopiero jakwyschną... niestety wyglądają okropnie i nie mozna dac sobie z nimi rady. gdy je rozczesze jak są mokre to jest o niebo lepiej, zupelnie inne wlosy. niedawno znowu probowalam je rozczesac dopiero jak wyschly i tragedia byla choc teraz sa w o wiele lepszej kondycji... taki chyba urok moich wlosow...
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 11:59   #1098
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

hmm ja po fryzjerze zawsze przez jakis czas mam takie cudowne wlosy, gladkie ladnie sie rozczesuja itp
to przez te szampony i inne preparaty fryzjerskie czy samo podciecie wloskow?
bo moje ostatno sa takie bleee xD
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:30   #1099
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Raczej te preparaty i technologia isch nakładania.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-15, 15:28   #1100
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
eli a to trzeba jakoś specjalnie się taką szczotką czesać czy wystarczy sam fakt przecesania włosów 3 razy dziennie
Ja jej używałam jako zwykłej szczotki, a do tego przed myciem szczotkowałam włosy dłuuugo. Czasami też szczotkowałam je w wolnych chwilach, np. prosiłam mamę żeby mnie poczesała podczas oglądania telewizji.
Mi sie wydaje, że te szczotki przy okazji masują głowę i to dzięki temu wzmacniają włosy A wiadomo, dłuższy masaż, lepszy masaż
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 07:05   #1101
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

ja mam drewniana szczotkę i też staram się masować nią skórę głowy podczas czesania. zauważyłam, ze od kiedy tak robię włosy mi jakby troszkę szybciej rosną ogólnie skóra głowy jest w lepszej kondycji
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 22:05   #1102
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

a powiedzcie mi czy ta maseczka serowegozelka ma wplyw na kolor rozjasnianych wlosow? moze je przyciemniac- w jej skald wchodza: drozdze, zoltko, oliwa z oliwek oraz cytryna.
kitay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 14:13   #1103
marta507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Witam.Mam pytanie- od 2 tygodni płucze włosy świerza pokrzywą lecz jej nie piję czy po samym plukaniu jest mozliwe zeby odrosły mi włosy te ktore wypadly?? i czy ktos wie ile trzeba czekac na jakies efekty???
marta507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 14:15   #1104
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez marta507 Pokaż wiadomość
Witam.Mam pytanie- od 2 tygodni płucze włosy świerza pokrzywą lecz jej nie piję czy po samym plukaniu jest mozliwe zeby odrosły mi włosy te ktore wypadly?? i czy ktos wie ile trzeba czekac na jakies efekty???
Włosy potrzebują przynajmniej paru tygodni na wzrost - po paru tygodniach możesz zobaczyć odrastające włoski. Płukanki też świetnie działają na włosy, więc nawet jesli nie pijesz pokrzywy, to płukanka wzmocni Ci czuprynę
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 15:13   #1105
marta507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

dziekuje za odpowiedz stosowalam juz tyle rzeczy i nic mi nie pomagalo wiec mam nadzieje ze pokrzywa zadziała. Brałam tez wspomniane juz wczesniej capivit piękne włosy (zjadłam niecałe 2 opakowania) ale niestety nie widzialam efektow.pozdrawiam
marta507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 17:25   #1106
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

ja wczoraj sobie plukalam wlosy pokrzywa, ale taka z torebeczki. wzielam tylko jedna no i troche rozcienczylam potem. ogolnie woda byla chlodna bo jest ponoc zdrowsza
no ale wlosy teraz sa takie suche:/
i sie strasznie pusza:/
juz byly lepsze jak myam samym szamponem i nic nie nakladalam
wy tez tak mialyscie na poczatku?
czy to przechodzi?
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 23:54   #1107
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

w końcu wątek dla mnie, Moim problemem sa cieniutkie włosy, które przeszły w krótim okrese czasu wiele i sie zbuntowały . Z natury mam geste włosy , zawsze było ich duzo a teraz sa takie rzadkie ze ani je związac ani rozpuscic Załamka noo i postanowiłam jakos zwiekszyc ich objętosc. Tylko zastanawiam sie czy sama pokrzywa wystarczy tzn płukanki i picie. Jak sadzicie? I po jakim okresie bede widziec poprawe? dodam ze sa farbowane, szorstkie, sztywne, zniszczone , w ostatnim okresie mi wypadały
__________________
'' z życia dużo już wyniosłam więc przestań mnie doświadczać, nie chce tak do końca walki z problemami staczać ''
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 07:41   #1108
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja również znalazłam wątek dla siebie żałuję, że go nie zauważyłam wcześniej, ale przy okazji szukania czegoś na temat WAXu trafiłam na niego
Włosy i dbanie i nie, to moja mania. Zresztą parę miesięcy temu ciągle siedziałam na wątkach o włoskach, po czym stwierdziłam i wydawało mi się, że już wszytsko wiem Ostatnio skończyłam po półrocznym stosowaniu (oczywiście z przerwami) nafte, wcześniej piłam pokrzywe, raz w tygodniu robie maseczke jajka i olejku rycynowego, od czasu do czasu nakładam balsamregenerujący z apteczki babuni i aż dwa razy robiłam płukanke na włosy z pokrzywy, oczywiście z torebki.

A jeśli chodzi o moje włosy, to mam dość długie (intensywnie zapuszczam), cienkie i delikatne, ale nie za bardzo rzadkie. Jest ich dość dużo z tym, że są właśnie zbyt cienkie.
Bardzo chciałabym sobie kupić WAX, ale kompletnie nie wiem, jaki do tego typu włosów nadawałby się czy może do włosów ciemnych (bo takowe mam) czy jeszcze jakiś inny.Może któraś doradziłaby mi?
Prosiłabym o pomoc nasze specki moderatorki
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 08:01   #1109
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez marta507 Pokaż wiadomość
Witam.Mam pytanie- od 2 tygodni płucze włosy świerza pokrzywą lecz jej nie piję czy po samym plukaniu jest mozliwe zeby odrosły mi włosy te ktore wypadly?? i czy ktos wie ile trzeba czekac na jakies efekty???
Do tego co napisala Aggie, dodam że przy płukaniu wlosow dobrze jest zrobic deliktatny masaż opuszkami, dzieki czemu pokrzywa wniknie głębiej w skróre

Cytat:
Napisane przez klaudia23 Pokaż wiadomość
ja wczoraj sobie plukalam wlosy pokrzywa, ale taka z torebeczki. wzielam tylko jedna no i troche rozcienczylam potem. ogolnie woda byla chlodna bo jest ponoc zdrowsza
no ale wlosy teraz sa takie suche:/
i sie strasznie pusza:/
juz byly lepsze jak myam samym szamponem i nic nie nakladalam
wy tez tak mialyscie na poczatku?
czy to przechodzi?
Pokrzywa może przesuszać. Trzeba zrobic slabsza płukanke z większą ilością wody, albo stosowac ja tylko na skóre

Cytat:
Napisane przez 99GirlOoo99 Pokaż wiadomość
w końcu wątek dla mnie, Moim problemem sa cieniutkie włosy, które przeszły w krótim okrese czasu wiele i sie zbuntowały . Z natury mam geste włosy , zawsze było ich duzo a teraz sa takie rzadkie ze ani je związac ani rozpuscic Załamka noo i postanowiłam jakos zwiekszyc ich objętosc. Tylko zastanawiam sie czy sama pokrzywa wystarczy tzn płukanki i picie. Jak sadzicie? I po jakim okresie bede widziec poprawe? dodam ze sa farbowane, szorstkie, sztywne, zniszczone , w ostatnim okresie mi wypadały
Przeczytaj ostatni post Aggie
Co do tego czy wystarczy sama pokrzywa to nie wiem. Można by dać jeszcze coś jednego co pobudza cebulki np. wax zagraniczny - henna treatment wax.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 11:12   #1110
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Poszłam dzisiaj do apteki po Seboradin ten różowy Seboradin,ale był w jakimś dziwnym prostokątnym opakowaniu z dołączonym atomizerem i kosztowal 17 zł.Nie wiem czy to ten sam,więc na razie nie kupiłam.Nie wiecie czy zmienili opakowanie?
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 19:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.