Opowieść podręcznej - serial i książka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-22, 17:12   #31
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez PiotrSand Pokaż wiadomość
Dawno większej bzdury nie czytałem. Jaki masz fanatyzm religijny w Polsce? Widocznie nie wiesz jak wygląda fanatyk religijny. W krajach arabskich są przykłady siły patriarchatu i fanatyzmu islamskiego.
Wracając do serialu to jest dosyć ciekawy, ale przede wszystkim w pierwszym sezonie. Drugiego nie byłem w stanie obejrzeć. Dziwne, że Ci się skojarzył z wyimaginowanym uciskiem w Polsce, a nie pomyślałaś o sytuacji ze zmniejszaniem liczby narodzeń i upadku moralności, które to zostają wykorzystane przez zorganizowaną grupę terrorystów przejmujących władzę. To także jest ukazane, ale widocznie mniej interesujące.
Po co tyle jadu i złośliwości to nie wiem
Przeczytałam Twoje posty i nie chce mi się dyskusji zaczynać bo widzę że bardzo chcesz rozpętać gównoburze nie na temat.




Proponuje wrócić do rozmowy na temat serialu i książki i nie odpowiadać na zaczepki tego typu
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2018-06-22 o 17:16
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 18:34   #32
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

OK, ale serial ostrzega o rzeczywistości pelnej okrucieństwa wobec kobiet. Rząd PIS (dokladnie wiceminister Kwieciński) przyjał rozporządzenie, które otworzyło Polskę na cały trzeci islamski świat. W egipcie mamy wycinanie łechtaczki kobietom, w innych krajach zaszywanie warg sromowych. To rozporzadzenie pozwala wjechać do Polski kazdemu.


Z egiptu juz przyjechało 1374, co do niedawna było niemożliwe.
Z pakistanu 1443, co do niedawna było niemożliwe.
itd.
To "kultury" nienawidzace kobiet. W turcji jak mąż zabije kobietę, to nie ma nawet śledztwa.
Z turcji PIS juz wpuscil 4209.
Na tej rządowej mapce liczby cały czas rosną, a nikt o tym nie wie. Poza tymi, co widzą to w swoich miastach na ulicach.


https://migracje.gov.pl/statystyki/z...0.2405&level=4

To rozporządzenie jest w stanie spowodować przyjazd miliona ludzi w bardzo krótkim czasie. I już się zaczęło.


Wiem, że to temat serialowy, ale rządzący politycy właśnie zmieniają naszą rzeczywistość na jeszcze bardziej przepełnioną okrucieństwem. To jest ekstremum.




Przepraszam, ale mnie poniosło. Jesteśmy rządzeni przez "ludzi", którzy niszczą Polskę i doprowadzą do fali gwałtów i morderstw jak na zachodzie.

Partia, która uwielbia wszystkich nazywać zdrajcami, sama jest przepełniona zdrajcami.


Serial okrutny, to będzie i rzeczywistość okrutna, jak fala gwałtów pakistanczykow na dzieciach w Rotherham, Rochdale, Oxford i innych w UK.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-06-22 o 18:51
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 18:58   #33
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 09:36   #34
PiotrSand
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 482
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Może niektóre z was nie powinny oglądać takich seriali? Przecież to jest świat, który został przedstawiony żeby pokazać sytuację ekstremalną, która nie ma prawa się zdarzyć. Nie widzicie, że historie kręcą się wokół bardzo wąskiej grupy ludzi? To jest robione w taki, a nie inny sposób, bo w świecie rzeczywistym rewolucja tego typu nie jest możliwa. Przecież mężczyźni by nie pozwolili na takie traktowanie kobiet, a i same kobiety nie są na tyle słabe i głupie żeby dać sobie odebrać prawa o które przez stulecia walczyły. Dlatego porównanie serialowego świata i wydarzeń z polską rzeczywistością uważam za absurd. Twierdzenie, że przyjedzie milion wyznawców islamu i przekabaci mężczyzn, a z kobiet zrobi spolegliwe, tylko rodzące dzieci i opiekujące się domem, chodzące w spódnicach po kostki niewolnice, zahacza o paranoiczne wizje.
PiotrSand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 10:52   #35
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Obejrzałam najnowszy odcinek i coś mi się wydaje, że Nickowi znów się "upiecze". Zauważyliście, że on jest zawsze poza kręgiem wszelkich podejrzeń i wszystko uchodzi na sucho? Najpierw ukrywał June i co jakiś czas do niej przyjeżdżał i zostawał na kilka godzin, a nikt (nawet Serena, która wiedziała, że jest ojcem dziecka) nie pomyślał, że może mieć z jej zniknięciem coś wspólnego...W poprzednim odcinku te listy. Serio nikt nie podłapał, że może to, że listy zostały opublikowane dzień po ich przyjeździe to nie przypadek? Do tego wszystkiego kolejny raz June dała Fredowi do zrozumienia, że to nie jego dziecko (raczej łatwo się zatem domyślić czyje). Wiem, że Nick jest Okiem, ale serio to mu daje aż taki immunitet? Żeby nie było, bardzo lubię jego postać i podoba mi się chemia między nimi i to jak on, taki dość chłodny i obojętny przy niej mięknie . Niemniej jednak jak na Oko ma on dość dobre serce - mógł przecież w dość prosty sposób pozbyć się swojej creepy żonki, która zaczyna coś podejrzewać ewidentnie...

Edytowane przez LustForLife
Czas edycji: 2018-06-23 o 10:54 Powód: kolor czcionki :)
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 15:25   #36
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez PiotrSand Pokaż wiadomość
Może niektóre z was nie powinny oglądać takich seriali? Przecież to jest świat, który został przedstawiony żeby pokazać sytuację ekstremalną, która nie ma prawa się zdarzyć. Nie widzicie, że historie kręcą się wokół bardzo wąskiej grupy ludzi? To jest robione w taki, a nie inny sposób, bo w świecie rzeczywistym rewolucja tego typu nie jest możliwa. Przecież mężczyźni by nie pozwolili na takie traktowanie kobiet, a i same kobiety nie są na tyle słabe i głupie żeby dać sobie odebrać prawa o które przez stulecia walczyły. Dlatego porównanie serialowego świata i wydarzeń z polską rzeczywistością uważam za absurd. Twierdzenie, że przyjedzie milion wyznawców islamu i przekabaci mężczyzn, a z kobiet zrobi spolegliwe, tylko rodzące dzieci i opiekujące się domem, chodzące w spódnicach po kostki niewolnice, zahacza o paranoiczne wizje.

Rozporządzenie, które napisał morawiecki daje taka możliwość. Gigantyczna liczba ludów przyjeżdża. Już teraz w jeden miesiac ma wjechac 21.000. Wczoraj idę w Gdańsku, a tam turek, potem w przychodni pakistanczyk. Dostanie się do Polski ludzi z trzeciego świata kiedyś nie było takie łatwe. Jesteśmy na etapie na jakim była Francja w latach 60tych i zobacz teraz na "francję", kobiety nawet nie mogą wejść do restauracji w niektórych dzielnicach. Stajemy się śmietnikiem.



W Indiach jest taka "kultura", ze dziewczynki są zwyczajnie zabijane, bo... są dziewczynkami i jest wiele gwałtów. Z Indii przyjechało już do Polski 8.000 niesprawdzonych.
http://wyborcza.pl/1,76842,16582766,...u_brakuje.html





To nie jest fikcyjne zagrożenie.

https://www.youtube.com/watch?v=vC5PuDm99fk
https://en.wikipedia.org/wiki/Rother...tation_scandal
https://www.theguardian.com/uk-news/...tion-stovewood

W Oxfordzie pedofil muhammad wypalił na swojej ofierze (bialej brytyjce) literę M na ciele, bo uznał ją za swoją własność.



Dobra już nic nie piszę, ale szokuje niewiedza, że jesteśmy rządzeni przez zdrajców, którzy zrobią z nas drugą "francję", to będzie piekło kobiet i dziewczynek.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-06-23 o 15:29
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 15:37   #37
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Ojej obcokrajowcy w Polsce, no niesamowite! Weź idź stąd.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 21:49   #38
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

jeju, nie odpowiadajacie na posty nie dotyczące serialu...




dla mnie tez to dziwne, ze nikt nie połączył ujawnienia listów z przyjazdem nicka do kanady.





ps. czy powyższe powinno byc na szaro? w sumie to już było kilka odcinków temu.


główna bohaterka mnie często wkurza, też się dziwię, że się stawia, robi na złośc serenie, a wie, że sie na niej to odbije.


samą postac sereny bardzo lubię. piękna aktorka i dobra gra. w sumie to nie widzę słabych punktów jeśli chodzi o grę w tym serialu.



i jeszcze jedno: od 1 sezonu nie mogę sie doczekać, aż sprawa się rozwiąże i uwolnią te wszystkie kobiety. z drugiej strony nie chcialabym by serial się skonczył. gdy june nie powiodła się ucieczka samolotem, byłam zawiedziona bardzo.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 12:53   #39
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
jeju, nie odpowiadajacie na posty nie dotyczące serialu...




dla mnie tez to dziwne, ze nikt nie połączył ujawnienia listów z przyjazdem nicka do kanady.





ps. czy powyższe powinno byc na szaro? w sumie to już było kilka odcinków temu.


główna bohaterka mnie często wkurza, też się dziwię, że się stawia, robi na złośc serenie, a wie, że sie na niej to odbije.


samą postac sereny bardzo lubię. piękna aktorka i dobra gra. w sumie to nie widzę słabych punktów jeśli chodzi o grę w tym serialu.



i jeszcze jedno: od 1 sezonu nie mogę sie doczekać, aż sprawa się rozwiąże i uwolnią te wszystkie kobiety. z drugiej strony nie chcialabym by serial się skonczył. gdy june nie powiodła się ucieczka samolotem, byłam zawiedziona bardzo.
Akurat ja rozumiem postać June. Ona nie ma charakteru by stać się potulną szarą myszką. Ona po prostu taka jest, chociaż za każdym razem jak jej się oberwie to próbuje grać potulną, ale w końcu jej charakter wychodzi na wierzch. To jest silniejsze od niej, to pozwala jej nie zwariować
Ostatnie odcinki są mocne. Ciekawe jaki będzie finał sezonu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:28   #40
Ikczyk
Raczkowanie
 
Avatar Ikczyk
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 37
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
OK, ale serial ostrzega o rzeczywistości pelnej okrucieństwa wobec kobiet. Rząd PIS (dokladnie wiceminister Kwieciński) przyjał rozporządzenie, które otworzyło Polskę na cały trzeci islamski świat. W egipcie mamy wycinanie łechtaczki kobietom, w innych krajach zaszywanie warg sromowych. To rozporzadzenie pozwala wjechać do Polski kazdemu.


Z egiptu juz przyjechało 1374, co do niedawna było niemożliwe.
Z pakistanu 1443, co do niedawna było niemożliwe.
itd.
To "kultury" nienawidzace kobiet. W turcji jak mąż zabije kobietę, to nie ma nawet śledztwa.
Z turcji PIS juz wpuscil 4209.
Na tej rządowej mapce liczby cały czas rosną, a nikt o tym nie wie. Poza tymi, co widzą to w swoich miastach na ulicach.


https://migracje.gov.pl/statystyki/z...0.2405&level=4

To rozporządzenie jest w stanie spowodować przyjazd miliona ludzi w bardzo krótkim czasie. I już się zaczęło.


Wiem, że to temat serialowy, ale rządzący politycy właśnie zmieniają naszą rzeczywistość na jeszcze bardziej przepełnioną okrucieństwem. To jest ekstremum.




Przepraszam, ale mnie poniosło. Jesteśmy rządzeni przez "ludzi", którzy niszczą Polskę i doprowadzą do fali gwałtów i morderstw jak na zachodzie.

Partia, która uwielbia wszystkich nazywać zdrajcami, sama jest przepełniona zdrajcami.


Serial okrutny, to będzie i rzeczywistość okrutna, jak fala gwałtów pakistanczykow na dzieciach w Rotherham, Rochdale, Oxford i innych w UK.
Przepraszam a Polacy to nie gwałcą kobiet? Nie biją swoich żon latami? Sąsiedzi nie przymykają na to oka? Policja nie przymyka na to oka, bo przecież to jego żona, więc nie będą się wtrącać w ich kłótnie rodzinne?
Ikczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 18:10   #41
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Stwierdzam że ten serial trochę siada na psychikę

Rozstanie June z córką ... aktorka tak gra że wierzę w każdą jej emocję. Ciarki mnie przechodzą na samą myśl ile jest kobiet na świecie które cierpią w podobny sposób, to wcale nie taka utopia.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 16:46   #42
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Niby wyszedł temat aborcji przy okazji rozmowy o tym filmie. To jest ciekawe podejście, bo w tamtych realiach dziecko było błogosławieństwem Nawet jak popatrzycie na przykład głównej bohaterki to zobaczycie, że mimo regularnych i zorganizowanych gwałtów których padła ofiarną, dziecko całym sercem kochała, tym mocniej im bliżej było rozwiązania.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Trochę masz nieaktualne info, bo przepisy się ZMIENIŁY. Aborcja jest zakazana ww wszystkich przypadkach.

Kobiety w Polsce nigdy (może kilkadziesiąt lat temu było inaczej) nie mogły przerywać ciąży "na kazde zyczenie", jak sam to okresliles. Wiec pudło, znowu jakieś zasłyszane info masz.

Zresztą piszesz w takim tonie, jakby kobiety w Polsce na potęgę usuwały ciaze, jak gdyby był to zabieg latwy, przyjemny i nie pozostawiający śladów na psychice kobiety.

Piszesz o "pokrzywdzonych ojcach". Gdyby garnęliby się do wychowania,to raczej nie zmuszałoby to tych kobiet do tak drastycznej decyzji.

W ogóle to temat o serialu, nie aborcji.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Khloe, zupełnie nie wiem o czym piszesz...

screen - Po lewej numer publikatora - wyszukaj sobie sama na stronie sejmowej, żeby nie było, że ktoś Cię umyślnie wprowadza w błąd.

A wracając do głównego wątku, czyli do serialu i tego jakie on na mnie wywarł wrażenie.

Wielokrotnie spotkałam się z krytyką gry aktorskiej serialowej June. Niby gra ona jedną twarzą przez co jest niewiarygodna. Zauważcie jednak jedną rzecz - w czasach "po puczu" ona jest non stop obserwowana i zmuszana do grania swojej roli. Roli w której jest przedmiotem, który ma być posłuszny i bezrefleksyjnie wykonywać swoje zadania. Tu nie ma miejsca na emocje i uzewnętrznianie się. To tak ma być zagrane i tak to robi aktorka.

Podnosicie jako wielki atut ten realizm "polityczny" i aktualność. A dla mnie to jest coś najbardziej sztucznego i wykreowanego. Twórcy zabierają nas w świat który być może nie jest ani bardzo science fiction ani tym bardziej fantasy, niemniej pozostaje "nową rzeczywistością". Przez pierwsze odcinki właśnie ta sceneria i umiejscowienie akcji, obranie nowych zasad (gdzie każdy wiedział jak sztucznie zostały narzucone i to z marszu - vide scena w samochodzie z komendantami omawiającymi nowy system, ta z retrospekcji) były dla mnie największym zgrzytem który powodował dyskomfort w oglądaniu. Chrześcijaństwo wypleniło pogaństwo powoli i podstępem. Wszelkie święta chrześcijańskie są surogatami tych pogańskich, nawet obchodzone są w tym samym okresie. Z Hanuką podobnie (żeby nie było, że uwzięłam się jednej religii). Tak, za mało jest populizmu w serialu. Choć polityka międzynarodowa jest przedstawiona cudownie. Taka lepsza Korea Północna.

Na wszelkich forach za mało uwagi poświęca się emocjonalnemu backgroundowi. Motywom działania, presji jaka spoczywa na bohaterach.

Cudowny obraz martwego małżeństwa, które oczekuje dziecka licząc, że scali związek a jak nie... to przynajmniej zaowocuje czymś co da radość i satysfakcję w życiu... tfu... błogosławieństwo. Na kanwie tego przypadku pojawiają się dwa pytania - czy dzieci scalają związek z dłuższym stażem (czy są do tego konieczne lub przynajmniej wskazane) i czy samodzielność, niezależność kobiety dodaje jej atrakcyjności w oczach męża?

Relacja - mąż - żona - kochanka (i to taka, która może mu dać coś więcej niż dać może żona). Status żony w tym młynie i ...szanse kochanki? Problem dla żony, która dobrze wie, że dla wyższego celu musi tą inną kobietę tolerować czy wręcz akceptować, ale i jej pilnować.

Na pewno wątek władzy, która miesza w głowie. I z drugiej strony - posłuszeństwa, którego pozorami można coś dla siebie ugrać.

Kwestia jednostek wybitnie naiwnych, choć z dobrymi intencjami Tego jak interpretują ucisk i jak wyrażają emocje w tym niespaczonym socjalizacją czy jakąkolwiek głębszą refleksją wydaniu.

Ciotki - rola karania i wspierania kogo trzeba i kiedy trzeba. Są oczkiem w całej tej machinie. Niemniej odpowiednio działając mogą całkiem sporo. Więcej niż żony.

Relacja - Nick - June i jej mąż. To niejako trójkąt "romantyczny" Wczujcie się w takiego Nicka. Pomaga on dziewczynie którą kocha uciec z koszmaru do którego sam przykłada rękę jako "oko", wiedząc że jego ukochana z utęsknieniem wzdycha do swojej dawnej rodziny. Pytanie zwłaszcza do facetów. Nie czulibyście się jak narzędzie do spełniania innych celów? A co czuje ona do nich obojga?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aborcja-ustawa.jpg (109,0 KB, 66 załadowań)
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!

Edytowane przez exnext
Czas edycji: 2018-06-30 o 16:48 Powód: plik
exnext jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 18:54   #43
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Nie no, dla mnie aktorka gra nieźle

Można sobie zadać pytanie - czy Fredowi wyprali mózg i stwierdził że podporządkowanie sobie żony jest świetnym pomysłem - nie od początku przecież był szowinistą. Im bardziej Serena traciła na samodzielności tym on zyskiwał na "męskości" Jeśli w głębi serca nie zgadzałby się z poglądami nowej polityki to nie "musiałby" bić żony, tym bardziej że nikt go nie śledził, zrobił to sam z siebie.
Oczywiście u Sereny też nastąpiła indoktrynacja ( lub nie miała wyjścia - zależy jak spojrzeć) i zachowuje władzę tylko jako "żona" - a w zasadzie widzi że tu też nie ma władzy co czyni ją bezsilną i okrutną wobec June czy służącej
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 09:22   #44
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Aktorka ma dziwną mimikę twarzy, ciężko powiedzieć czy się śmieje, czy chce pogryźć. Byłaby super grając jakąś uciekinierkę ze szpitala psychiatrycznego albo seryjną morderczynię. Ciekawe jak jej postać jest przedstawiona w książce. Chciałam kupić przy okazji, ale spotykam tylko taką z filmową okładką Nie rozumiem tego trendu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 09:36   #45
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Dopiero teraz zorientowałam się że to koniec sezonu, jaka szkoda...
A tak byłam ciekawa jak się rozwinie wątek przemiany Sereny
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 18:28   #46
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zorientowałam się że to koniec sezonu, jaka szkoda...
A tak byłam ciekawa jak się rozwinie wątek przemiany Sereny
Przecież to nie był koniec, ten sezon ma 13 odcinków.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 20:26   #47
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Oglądałam właśnie odcinek 11, po świetnym 9 i 10 odcinku ten no nie powala na kolana.
Ale nie mogę się doczekać kolejnych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 20:42   #48
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Mi się bardzo podoba, jak aktorzy grają w tym serialu, uważam, że zostali dobrze dobrani do ról.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 21:43   #49
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;84540921]Przecież to nie był koniec, ten sezon ma 13 odcinków.[/QUOTE]

polska wikipedia i torrent mnie oszukali, dobrze że piszesz jutro spróbuję nadrobić
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 22:29   #50
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Fajnie, że powstał ten wątek yuuupiii
Świetny serial, szkoda tylko, że nie wiadomo, kiedy będzie trzecia seria. I ile będzie tych serii. Bo serial robi furorę i oby nie ciągnęli tego w nieskończoność, bo bardzo jestem ciekawa jak go się skończy. W sensie że mam nadzieję, że dobrze

Co do aktorki, no trochę drażniąca ma urodę i mimikę bardzo rozwinięta
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 16:41   #51
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Dokończyłam pierwszy sezon i zamówiłam w końcu książkę (z tą nieładną okładką ). Mam pytanie do tych dziewczyn, które przeczytały. Książka jest krótka, czy serial w całości jest na jej podstawie, czy tylko pierwszy sezon, a może to tylko lekka inspiracja ?
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 16:48   #52
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Dokończyłam pierwszy sezon i zamówiłam w końcu książkę (z tą nieładną okładką ). Mam pytanie do tych dziewczyn, które przeczytały. Książka jest krótka, czy serial w całości jest na jej podstawie, czy tylko pierwszy sezon, a może to tylko lekka inspiracja ?
Tylko pierwszy sezon jest na podstawie książki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 16:58   #53
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Dzięki Szkoda, mogłam nie oglądać do końca.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 10:43   #54
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Izraelski trailer odcinka 12. No, to zapowiada się na to, że to Eden i Isaac zaliczą ostatnią 'kąpiel' w basenie.

daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 17:22   #55
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Nadrobiłam. W tym serialu było sporo szokujących cen ale zaplanowany gwałt by kobieta szybciej urodziła naprawdę mną wstrząsnął...


I nurtuje mnie dlaczego komendant, mimo że Serena powiedziała mu że dziecko nie jest jego, spokojnie oddał June w ręce Nicka? Dlaczego nie wściekł się gdy Serena wykrzyczała mu w twarz że dziecko jest Nicka?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2018-07-03 o 17:25
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 18:28   #56
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
I nurtuje mnie dlaczego komendant, mimo że Serena powiedziała mu że dziecko nie jest jego, spokojnie oddał June w ręce Nicka? Dlaczego nie wściekł się gdy Serena wykrzyczała mu w twarz że dziecko jest Nicka?
Ona mu wcale nie powiedziała, że dziecko jest Nicka, tylko że nie jest jego Natomiast Fred pewnie stwierdził, że po prostu powiedziała to w gniewie i to nie jest prawda, świadczą o tym chociażby wycieki z finału sezonu.

Jakby ktoś miał ochotę na opisy odcinka 12 i 13 (finału), to można przeczytać je tutaj:

https://www.reddit.com/r/TheHandmaid...of_episode_12/

https://www.reddit.com/r/TheHandmaid...of_episode_13/

Będzie się grubo działo. Tak, przeczytałam, bo jestem słabym człowiekiem
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 18:46   #57
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;84590926]Ona mu wcale nie powiedziała, że dziecko jest Nicka, tylko że nie jest jego Natomiast Fred pewnie stwierdził, że po prostu powiedziała to w gniewie i to nie jest prawda, świadczą o tym chociażby wycieki z finału sezonu.

Jakby ktoś miał ochotę na opisy odcinka 12 i 13 (finału), to można przeczytać je tutaj:

https://www.reddit.com/r/TheHandmaid...of_episode_12/

https://www.reddit.com/r/TheHandmaid...of_episode_13/

Będzie się grubo działo. Tak, przeczytałam, bo jestem słabym człowiekiem [/QUOTE]

W 11 odcinku wyraźnie mu mówi że jak mógł być tak głupi by odesłać June wraz z ojcem dziecka by zobaczyła swoje dziecko. Aż włączyłam jeszcze raz by się upewnić
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 20:58   #58
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
W 11 odcinku wyraźnie mu mówi że jak mógł być tak głupi by odesłać June wraz z ojcem dziecka by zobaczyła swoje dziecko. Aż włączyłam jeszcze raz by się upewnić
Serena wspomniała tam o ojcu dziecka? Cholera, musiało mi to umknąć, ale też to sprawdzę, bo pamiętam że mówiła o więzi matki z dzieckiem, ale nic o Nicku nie pamiętam. No cóż, w takim razie Fred po prostu jest ciężko i nieuleczalnie 'in denial'
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:04   #59
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;84595186]Serena wspomniała tam o ojcu dziecka? Cholera, musiało mi to umknąć, ale też to sprawdzę, bo pamiętam że mówiła o więzi matki z dzieckiem, ale nic o Nicku nie pamiętam. No cóż, w takim razie Fred po prostu jest ciężko i nieuleczalnie 'in denial' [/QUOTE]W scenie gdy przyjechali szukać June do tego domu mu to wykrzyczała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:15   #60
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
W scenie gdy przyjechali szukać June do tego domu mu to wykrzyczała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie, masz rację. Natomiast Fred sam mówi, że 'Nick wouldn't be disloyal' mimo tego, że rzekomo wie czyje jest dziecko, więc... Ja już sama nie wiem, on zawsze mocno zaklinał rzeczywistość Ale jak dobrze było zobaczyć znowu tą scenę jak Serena z Fredem skaczą sobie do oczu i się wyzywają, cudowne

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2018-07-03 o 22:23
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-18 20:40:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.