Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 17:44   #4891
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość

podsmażyłam kawałeczki kurczaka, przyprawiłam czym tam miałam, dowaliłam czosnku i curry, bo lubię strasznie dodałam pół paczki szpinaku mrożonego. Jeżeli lubisz możesz dodać też śmietany 12%. No i to byłby farszyk. Jak już zwinęłam naleśniory to sobie poukładałam w blaszce i zalałam sosem, przykładowy przepis na sos tutaj: http://tuliprzepisiki.blox.pl/2008/0...-Beszamel.html spokojnie możesz też kupić taki gotowy sos Knorra czy inny, jak nie chce Ci się robić. Ja raz robiłam z sosem "Pomysł na..." i to był sos ze szpinakiem, i tez wyszło smacznie No i zapiec w piekarniku z 15-20min.
ja robię podobnie tylko zamiast w naleśniki zawijam je w tortille i czasami tylko posypuję je startym żółtym serem i zapiekam faktycznie robią furrorę u mnie w domu
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:43   #4892
SabinaLG
Raczkowanie
 
Avatar SabinaLG
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 266
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Mwlduje sie po wizycie u gina. Wiec tak: szyjka puszcza, zaleca sie wiec lezenie do konca m-ca. za 2 tyg na ostatnie usg, a pozniej najpozniej 12 do szpitala, bo do 25 i tak tylko cudem bym dotrzymala

Teraz zabieram sie za cxzytaie postow i ide kolacje robic
SabinaLG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:56   #4893
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
u mnie w mieście jest taka knajpka, gdzie je podają i tam się zaraziłam, ale robiłam je też w domku i wyszły przeeeeepyszne!

podsmażyłam kawałeczki kurczaka, przyprawiłam czym tam miałam, dowaliłam czosnku i curry, bo lubię strasznie dodałam pół paczki szpinaku mrożonego. Jeżeli lubisz możesz dodać też śmietany 12%. No i to byłby farszyk. Jak już zwinęłam naleśniory to sobie poukładałam w blaszce i zalałam sosem, przykładowy przepis na sos tutaj: http://tuliprzepisiki.blox.pl/2008/0...-Beszamel.html spokojnie możesz też kupić taki gotowy sos Knorra czy inny, jak nie chce Ci się robić. Ja raz robiłam z sosem "Pomysł na..." i to był sos ze szpinakiem, i tez wyszło smacznie No i zapiec w piekarniku z 15-20min.

Cały ten przepis na te naleśniki jest taki wiesz przeze mnie wymyślony, ściągnięty z tych naleśników z knajpki. Ale serdecznie polecam!
dzieki kurcze brzmi niesamowicie, az sobie juz smak wyobrazam
w natepnym tygodniu robie na pewno, bo jutro juz zupa pomidorowa muuusi byc
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:04   #4894
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Witam

No i nie daj Boże gdzieś wyjechać na 3 dni... Od razu murowane 3 godziny lektury naszego wątku Dziewczyny jesteście niemożliwe po prostu
A poza tym to ja Was chyba zabiję za te kulinarne pogaduchy!!!!

Laski, sorry ale jestem nieco padnięta więc odpiszę zbiorczo - wózki full wypas! Te x-landery wyglądają naprawdę bardzo nowocześnie i komfortowo.
Brzuszki na zdjęciach cudne i duże i takie właśnie jak mają być

Agnes - kochana, ja tu chyba jako ostatnia złożę Ci życzenia ale z całego serca życzę Ci lekkiego i terminowego porodu i żeby macierzyństwo zaskoczyło Cię tylko i wyłącznie pozytywnie

Goniaj- kochana ... ja też zaciskam cały czas kciuki i wyobrażam sobie jakie to jest ciężkie dla Ciebie do zniesienia ....... najważniejsze żeby Twój małżon wrócił po prostu cały i zdrowy

A ja byłam u rodziców od poniedziałku do ... środy rano... W środę o godzinie 4.30 obudziłam się z tak zaj***stym bólem pleców i krzyża z jednej strony że myślałam że zejdę z tego świata... Przestraszyłam sie nie na żarty, o 5 obudziłam mojego małżona i kazałam mu się zbierać. Przestraszyłam się okrutnie że to coś poważnego, więc wsiedliśmy w samochód, pożegnałam się z mamą i pędem wracaliśmy do W-wy... a mam od rodziców ok 170 km. Na szczęście jak już dojechaliśmy to położyłam się i przespałam na swoim łóżku i jakoś mi przeszło koło południa. Podejrzewam, że źle się ułożyłam do snu na kanapie u rodziców (wrrr zresztą twardej jak nie wiem co) i pewnie nastąpił jakiś ucisk na kręgosłup i stąd ten ból, a nie chciałam jechać do szpitala w Białej bo jakby mnie nie daj Boże tam zatrzymali to masakra.... słyszałam dużo niepochlebnych opinii o tym szpitalu...
Wogóle ostatnio nasza córka jest bardzo aktywna i wiecznie bryka mi po pęcherzu! Musiała się chyba przesunąć znacznie w dół, bo jużnawet zgaga mnie tak często nie męczy (tfu! tfu!... )

Nauczona tą jakże ekstermalną sytuacją postanowiłam już dłużej nie zwlekać z zakupami i mam już kupione wszystkie rzeczy, tj. ubranka (caaałą górę kaftaników, śpioszków, body, skarpetek, rękawiczek, czapeczek itp), kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia (linomag, sudocrem, Oilatum, oliwkę, gaziki ) , pieluchy Pampers ,,1", chusteczki nawilązne Pampers, butelki, szczotkę do butelek, smoczki, laktator, wanienkę ze stojakiem, termometr do wanienki, termometr dla dziecka, gaziki, spirytus, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe, koszulę, kosmetyki dla mnie i torbę do szpitala, klapki, szlafrok, ręczniki, szczotkę do czesania młodej, sól fizjologiczną, bepanthen, przewijak, pieluchy tetrowe... uff to chyba wszystko. Łóżeczko stoi skręcone, wózek też przetestowany (uczyliśmy sie jak się go składa, przypina fotelik, jak się zakłada gondolę itd.)
Pościel i ubranka będę prała i prasowała jutro i pojutrze. Nasze rzeczy (tj.ubrania itd. przenieśliśmy już sobie do drugiego pokoju a w sypialni zrobiliśmy porządek w szafkach i komodzie i poukładaliśmy tam rzeczy młodej).

A tak na marginesie to nie wiem ile tych podkładów poporodowych brać do szpitala??? Może jakieś doświadczone mamy coś podpowiedzą???

Buziaki! Trzymajcie się laseczki!

PS: SabinaLG - kochana trzymaj się! Kierunek -> horyzont... Oszczędzaj się ile możesz!
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:19   #4895
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Hej mamcie!
nie wiem jak wy ale mnie te upaly pomalu dobijaja,wprawdzie nogi mi juz nie puchna -Bogu dzieki-ale mam dosc ......
Nasz watek staje sie coraz bogatsza ksiazka kucharska
Jarszania wozek babowy

aGNES_WSZYSTKIEGO NAJLEPRZEGO DUZO ZDROWKA I SILY,LEKKIEGO PORODU I RADOSCI Z POTOMKA
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:53   #4896
Mylka
Raczkowanie
 
Avatar Mylka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 292
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

agnes wszystkiego naj;epszego kochana

Kochane tyle piszecie, że nie nadążam. Udało mi się przebrnąć ale znając siebie teraz zapomnę o kimś albo o czymś
Gonia trzymaj się, wszystkie trzymamy kciuki i może telepatycznie razem uda nam się coś zdziałaćAha i podaję prosty i zawsze udający się przepis na szrlotkę:
0,5kg mąki pszennej
1kostka margaryny (250g)
0,5 szkl cukru
2 jajka
cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
śmietana gęsta (na oko do gęstości, ok. połowy kubeczka 200g czasem więcej czasem mniej zależy od mąki)
Wszystko razem zagniatamy szybciutko, 3/4 ciasta wykładamy na blaszkę, na to wykładamy podsmażone jabłuszka z cukrem i cynamonem i przykrywamy resztą rozwałkowanego ciasta. Wierzch smaruję wodą i posypuję cukrem (kryształem), ładnie wygląda i dobrze smakuje.Aha piekę w temp ok.180 stopni ale ja nigdy nie patrzę na zegarek, tylko patyczkiem sprawdzam czy nie surowe. Znika w tempie ekspresowym (bynajmniej u mnie)

Jaroszania wózek pierwsza klasa
No i zapomniałam o czym miałam jeszce napisać
Aha te pieguski z tego przepisu wizazowego są poprostu booooskie

Ja cały czas pracuję, choć już nie powinnam. Ale to brak asertywności. Dużo zawdzieczam mojej firmie i teraz głupio mi tak ich na lodzie zostawić, to naprawdę porządni ludzie. Jak coś to zawsze mogę zadzwonić, że zostaję w domu lub że wcześniej kończę bo się źle czuję. Ale przez to wszystko nie mam prawie jeszcze nic dla mojej kruszynki
Szkoda, że nie zawsze mam dostęp do wizazu, jestem już uzależniona od naszego wątku i jeśli nawet nie biszę to zawsze podczytuję. Dobrze mieć takie bratnie dusze
Mylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:55   #4897
Liatris
Rozeznanie
 
Avatar Liatris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 545
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
do twojego zestawu proponuje szpinak ... mniammmmm

ja dzisiaj mam racuchy
mnie na te racuchy od tygodnia bierze . Tylko z jabłkami bym najchętniej pożarła.

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Nauczona tą jakże ekstermalną sytuacją postanowiłam już dłużej nie zwlekać z zakupami i mam już kupione wszystkie rzeczy, tj. ubranka (caaałą górę kaftaników, śpioszków, body, skarpetek, rękawiczek, czapeczek itp), kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia (linomag, sudocrem, Oilatum, oliwkę, gaziki ) , pieluchy Pampers ,,1", chusteczki nawilązne Pampers, butelki, szczotkę do butelek, smoczki, laktator, wanienkę ze stojakiem, termometr do wanienki, termometr dla dziecka, gaziki, spirytus, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe, koszulę, kosmetyki dla mnie i torbę do szpitala, klapki, szlafrok, ręczniki, szczotkę do czesania młodej, sól fizjologiczną, bepanthen, przewijak, pieluchy tetrowe... uff to chyba wszystko. Łóżeczko stoi skręcone, wózek też przetestowany (uczyliśmy sie jak się go składa, przypina fotelik, jak się zakłada gondolę itd.)
Pościel i ubranka będę prała i prasowała jutro i pojutrze. Nasze rzeczy (tj.ubrania itd. przenieśliśmy już sobie do drugiego pokoju a w sypialni zrobiliśmy porządek w szafkach i komodzie i poukładaliśmy tam rzeczy młodej).
o matko większości z tych rzeczy nie mam. Chyba trza będzie też nalot na sklep zrobić.

Moja mała ostatnio też się ciągle przerciąga, a mnie to coraz bardziej boli.

Jutro robię babeczki z czekoladą
Liatris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 21:04   #4898
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez Liatris Pokaż wiadomość
mnie na te racuchy od tygodnia bierze . Tylko z jabłkami bym najchętniej pożarła.



o matko większości z tych rzeczy nie mam. Chyba trza będzie też nalot na sklep zrobić.

Moja mała ostatnio też się ciągle przerciąga, a mnie to coraz bardziej boli.

Jutro robię babeczki z czekoladą
Liatris, wiesz pewnie połowa z tych ,,gadżetów" okaże się niepotrzebna ale jak człek w panice robi zakupy to bierze jak leci A tak na serio to kupę kasy wydaliśmy na te niby ,,drobiazgi: chyba ok 600 zł... ale cóż zrobić. Nawet w dobry termometr do mierzenia temperatury maluszka zainwestowałam chyba ok. 130 zł - taki Brauna douszny z 1 sekundowym pomiarem temperatury i z pamięcią...
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 05:30   #4899
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez Liatris Pokaż wiadomość


AGNES
STO LAT, SZYBKIEGO I ŁATWEGO PORODU, SATYSFAKCJI Z MACIERZYŃSTWA I WSZYSTKIEGO O CZYM TYLKO MARZYSZ
Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
agnes23 ze sie tak wyraze Haaaaapppyyyy Biiirrrthhhdaaayy tooo Yooooouuuuu!!!!
Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Agnes - kochana, ja tu chyba jako ostatnia złożę Ci życzenia ale z całego serca życzę Ci lekkiego i terminowego porodu i żeby macierzyństwo zaskoczyło Cię tylko i wyłącznie pozytywnie
Cytat:
Napisane przez kasieek23 Pokaż wiadomość

aGNES_WSZYSTKIEGO NAJLEPRZEGO DUZO ZDROWKA I SILY,LEKKIEGO PORODU I RADOSCI Z POTOMKA
Cytat:
Napisane przez Mylka Pokaż wiadomość
agnes wszystkiego najlepszego kochana
Dziękuję za cudowne życzenia. Każdy mi życzył szybkiego i bezproblemowego rozwiązania i mam nadzieję, że tak będzie. 25 lat minęło jak jeden dzień...kurcze ćwierć wieku za mną

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Liatris, wiesz pewnie połowa z tych ,,gadżetów" okaże się niepotrzebna ale jak człek w panice robi zakupy to bierze jak leci A tak na serio to kupę kasy wydaliśmy na te niby ,,drobiazgi: chyba ok 600 zł... ale cóż zrobić. Nawet w dobry termometr do mierzenia temperatury maluszka zainwestowałam chyba ok. 130 zł - taki Brauna douszny z 1 sekundowym pomiarem temperatury i z pamięcią...
Zaczynam się pomału martwić i zastanawiać kiedy mój TŻ się łaskawie zaangażuje w jakieś kupno rzeczy dla małej, do tej pory w tej kwestii nie kiwnął nawet palcem. Ja schodziłam lumpeksy i sklepy z ciuszkami...A do pielęgnacji i opieki nad dzidzią nie mamy kompletnie nic...
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 06:30   #4900
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

dziewczyny,mam do was pytanie - kiedy kupujecie stanik do karmienia?przed czy po porodzie? jeśli przed to czym się sugerujecie wybierając rozmiar?
a chciałam się wam pochwalić, że zamówiłam sobie laktator- dokładnie taki:
http://www.allegro.pl/item410646861_...i_36_szt_.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 81d727fd2cf74b2e.jpg (49,3 KB, 11 załadowań)
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 06:43   #4901
Mylka
Raczkowanie
 
Avatar Mylka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 292
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Miłego dnia
Zmykam do pracy
Mylka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 07:02   #4902
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

OMG! Izzi ale przyszalałaś z zakupami! No a termometr to już najwyższa klasa Współczuję niemiłych przeżyć, no i gratuluję udanych zakupów, masz już z głowy.

Tż wczoraj skręcił łóżeczko i szafkę z szufladami do pokoju młodego, niestety jeszcze zostało troche do sprzątania po remoncie i trzeba wszystko podopieszczać. Jeszcze jutro odbieramy wszystkie dywany, z czego bardzo się cieszę bo można powyrzucać stare trupy

no a zaraz, śladami Izzi, jadę na mega zakupy. Mam listę prawie 30 rzeczy, biorę mamę pod pachę i w miasto! Na szczęście wiekszość kupię w jednej hurtowni, liczę na rabat
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 07:11   #4903
żabulka21
Rozeznanie
 
Avatar żabulka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z pólnocy :-)
Wiadomości: 598
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Izzi dałaś czadu z tymi zakupami chociaż sama nie wiem ile za to wszystko ja zapłaciłam bo starałam się rozkładać zakupy na raty żeby budżetu domowego zbytnio nie obiążyć

Dzisiaj jakoś wszystko mnie boli i nic mi się nie chce więc cały dzionek poleniuchuję ale jutro zabieramy się z małżem za gruntowne porządki, powywalamy wszystko z szaf, poukładamy, odświeżymy dywan i w końcu wstawimy łóżeczko żeby już wszystko czekałao na synusia
żabulka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 07:57   #4904
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Witam


A tak na marginesie to nie wiem ile tych podkładów poporodowych brać do szpitala??? Może jakieś doświadczone mamy coś podpowiedzą???

Buziaki! Trzymajcie się laseczki!
Witaj nieobecna zaszalałaś z zakupami nieźle ja też jeszcze daleko w lesie ale w weekend bede nadrabiać
Co do podkładów ja do szpitala nie biorę bo u nas dają w szpitalu - przez dwa dni zużyłam troche ponad paczke (20szt), a wiesz to i tak trudno przewidziec bo nie wiadomo kiedy wyjdziesz...oby jak najwczesniej....

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
dziewczyny,mam do was pytanie - kiedy kupujecie stanik do karmienia?przed czy po porodzie? jeśli przed to czym się sugerujecie wybierając rozmiar?
a chciałam się wam pochwalić, że zamówiłam sobie laktator- dokładnie taki:
http://www.allegro.pl/item410646861_...i_36_szt_.html
Lakator fajny, a stanik ja juz kiedys pisałam zdecydowanie polecam po porodzie, jeśli koniecznie przed to raczej dodac jeden rozmiar miseczki ale nie obwodu bo tu sie raczej zmniejszy troszke zreszta mniej wiecej po 3-4 miesiacach - czasem szybciej piersi znow znmieniaja swoj rozmiar bo wreszcie ten cały poziom mleka sie stabilizuje i piersi sają się miekkie
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 07:59   #4905
żabulka21
Rozeznanie
 
Avatar żabulka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z pólnocy :-)
Wiadomości: 598
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

mamuski ale ,,ze mnie'' wyłażą dzisiaj duuuże ilości przezroczystych ciagnących się glutków.Od jakiegoś tygodnia czasem się zdarzały ale dzisiaj jest ich naprawdę dużo
mam nadzieję że to właśnie czop

a tu cytuję co znalazłam w necie.ja mam właśnie taki bezbarwny jak białko i mega rozciągliwy

.,,czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy''
żabulka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:12   #4906
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez żabulka21 Pokaż wiadomość
mamuski ale ,,ze mnie'' wyłażą dzisiaj duuuże ilości przezroczystych ciagnących się glutków.Od jakiegoś tygodnia czasem się zdarzały ale dzisiaj jest ich naprawdę dużo
mam nadzieję że to właśnie czop

a tu cytuję co znalazłam w necie.ja mam właśnie taki bezbarwny jak białko i mega rozciągliwy

.,,czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy''
bardzo możliwe, że czop no to w sumie za dwa tygodnie.....hmm w końcu jestes pierwsza na liście
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:41   #4907
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez żabulka21 Pokaż wiadomość
mamuski ale ,,ze mnie'' wyłażą dzisiaj duuuże ilości przezroczystych ciagnących się glutków.Od jakiegoś tygodnia czasem się zdarzały ale dzisiaj jest ich naprawdę dużo
mam nadzieję że to właśnie czop

a tu cytuję co znalazłam w necie.ja mam właśnie taki bezbarwny jak białko i mega rozciągliwy

.,,czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy''
ja takie zwiększone wydzielanie się śluzu zauważyłam ostatnio- mam to z reguły wieczorami. Tylko, że mój śluz jest ciągnący się z lekko białawym zabarwieniem. Twój jest przezroczysty więc to może "TO"?
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:52   #4908
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

nasz pierwszy wątkowy czop to takie wzruszające

no teraz już pójdzie!!! tylko czekać na rozwinięcie akcji trzymam mocno kciuki
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:56   #4909
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

mam do Was pytanie. przy skurczach czuje sie podobny bol jak przy okresie, ale on powinien pojawiac sie i znikac a co jesli trwa ciagle przez pol godziny, godzine? co to wtedy jest? jednoczenie boli mnie wtedy miednica.

zabulka gratuluje czopa

izzi widzisz jaka mialas mobilizacje i przynajmniej jestes swietnie zaopatrzona jakby cos sie zaczelo dziac

dzis bede tylko tak z doskoku bo jutro jade na 2dni do Gizycka i musze sie przygotowac
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 08:58   #4910
żabulka21
Rozeznanie
 
Avatar żabulka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z pólnocy :-)
Wiadomości: 598
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
nasz pierwszy wątkowy czop to takie wzruszające



Powiem Wam ze podczas każdego podtarcia papierem mam sporo tej galaretki i jest tego tak dużo że jestem przekonana że to ,,to''
Zdaję sonbie jednak sprawę że od odejścia czopa do porodu może minąć nawet 2 tygodnie więc sie nie ,,napalam'' na poród w krótkim terminie
żabulka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:08   #4911
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wow żabulka gratuluję czopa
A jednocześnie mnie to trochę przeraża - to już niedługo czeka każdą z nas...

Jaroszania mnie się wydaje że Ty też już niedługo w ciąży pochodzisz Ja te bóle jak na okres mam bardzo delikatne i króciutkie ale podejrzewam ze jak będzie bliżej mojego terminu to się nasilą. A boląca miednica... hmmm... chyba już się powoli rozchodzi...

Ja od jakiegoś czasu mam takie żółtawe upławy... trochę mnie to niepokoi - może mi się jakies świństwo przyplątało? Wizytę mam dopiero 26. - czy znacie może jakies domowe sposoby które nie zaszkodzą a mogą pomóc przy ewentualnej infekcji, np. jakieś podmywanie zielskiem czy coś takiego?
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:13   #4912
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

ja czuje, ze moj czas jeszcze nie nadszedl (niestety)

izu moze sprobowac z tantum rosa?
"TANTUM ROSA stosować można w leczeniu różnych stanów zapalnych narządu rodnego. Lek bezpośrednio po zastosowaniu zmniejsza dolegliwości takie jak: ból czy pieczenie, warunkując szybki powrót dobrego samopoczucia."
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:15   #4913
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Wow żabulka gratuluję czopa
A jednocześnie mnie to trochę przeraża - to już niedługo czeka każdą z nas...

Jaroszania mnie się wydaje że Ty też już niedługo w ciąży pochodzisz Ja te bóle jak na okres mam bardzo delikatne i króciutkie ale podejrzewam ze jak będzie bliżej mojego terminu to się nasilą. A boląca miednica... hmmm... chyba już się powoli rozchodzi...

Ja od jakiegoś czasu mam takie żółtawe upławy... trochę mnie to niepokoi - może mi się jakies świństwo przyplątało? Wizytę mam dopiero 26. - czy znacie może jakies domowe sposoby które nie zaszkodzą a mogą pomóc przy ewentualnej infekcji, np. jakieś podmywanie zielskiem czy coś takiego?
izuxyz- nie ryzykowałabym na Twoim miejscu nie wiedząc co to takiego...przecież nie musi to być infekcja... poczekaj trochę, a jak ten objaw nie ustąpi to polecam konsultacje z lekarzem. A tak omijając lekarza- również polecam Tantum Rosa...
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:19   #4914
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

[quote=jaroszania;8512335]ja czuje, ze moj czas jeszcze nie nadszedl (niestety)quote]
jaroszaniu - nie martw się tym, przeciez masz jeszcze ponad miesiąc do terminu porodu... Twój czas nadejdzie napewno głowa do góry!
ja zaciskam kciuki, żeby moja mała min. 2 tygodnie jeszcze sobie w brzuszku szalała, a termin mam na 07.09. Chcę, by moja Natalka jak najwięcej dobrego ze mnie wyciągnęła, bo później już nie będzie tak dobrze
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:23   #4915
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez żabulka21 Pokaż wiadomość



Powiem Wam ze podczas każdego podtarcia papierem mam sporo tej galaretki i jest tego tak dużo że jestem przekonana że to ,,to''
Zdaję sonbie jednak sprawę że od odejścia czopa do porodu może minąć nawet 2 tygodnie więc sie nie ,,napalam'' na poród w krótkim terminie
Może nawet dwa tygodnie a może już dziś . Mi czop odchodził ok.17 a o 3:10 miałam już córeczkę na brzuchu , więc WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:24   #4916
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Czesc mamusie!

Czasami podczytuje wasz watek - mam sentyment gdyz dokladnie rok temu pzrezywalam takie same radosci i rozterki jak wy teraz Pamietam tylko ze bylo jeszcze bardziej upalne lato a ja wygladalam jak kulka na dwoch spuchnietych nozkach
Termin mialam wyznaczony na 1 pazdziernika - moja corka Blanka postanowila jednak urodzic sie 22 wrzesnie - porod byl szybki, niespecjalnie bolesny i zdecydowanie odmienny od tych wszytskich traumatycznych wizji jakie mialam wtedy w glowie
Czop zaczal odchodzic ok tyg przed porodem wlasnie w postaci takiej galaretki takze jest to raczej zwiastun rychlego spotkania z maluszkiem.

Chcialam powiedziec ze bardzo mocno wam kibicuje, trzymam kciuki za szczesliwe porody, zdrowe maluszki i szybki powrot do formy.

Jesli na waszym watku sa mamy z wroclawia to moge oddac 8 saszetek TantumRosa wazne do 2012 roku. Mi sie juz nie przyda a po porodzie naturalnym jest niezastapiony.

Pozdrawiam serdecznie!
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:27   #4917
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

no prosze, ja sie tez urodzilam 22.09 we wroclawiu.

Dorotka ale ja w przeciwienstwie do wiekszosci mam tutaj od pazdziernika zostawiam dziecko i ide na uczelnie. chce szybko urodzic zeby jak najdluzej pocieszyc sie calymi wspolnymi dniami z Antkiem...
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:29   #4918
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Czesc mamusie!

Czasami podczytuje wasz watek - mam sentyment gdyz dokladnie rok temu pzrezywalam takie same radosci i rozterki jak wy teraz Pamietam tylko ze bylo jeszcze bardziej upalne lato a ja wygladalam jak kulka na dwoch spuchnietych nozkach
Termin mialam wyznaczony na 1 pazdziernika - moja corka Blanka postanowila jednak urodzic sie 22 wrzesnie - porod byl szybki, niespecjalnie bolesny i zdecydowanie odmienny od tych wszytskich traumatycznych wizji jakie mialam wtedy w glowie
Czop zaczal odchodzic ok tyg przed porodem wlasnie w postaci takiej galaretki takze jest to raczej zwiastun rychlego spotkania z maluszkiem.

Chcialam powiedziec ze bardzo mocno wam kibicuje, trzymam kciuki za szczesliwe porody, zdrowe maluszki i szybki powrot do formy.

Jesli na waszym watku sa mamy z wroclawia to moge oddac 8 saszetek TantumRosa wazne do 2012 roku. Mi sie juz nie przyda a po porodzie naturalnym jest niezastapiony.

Pozdrawiam serdecznie!
Fajnie się to czyta, też już bym tak chciała spojrzeć na tą całą sytuację z rocznej perspektywy mając przy sobie "odchowanego" synka
Oczywiście dzięki za kibicowanie i zaglądaj tu do nas.
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:35   #4919
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
no prosze, ja sie tez urodzilam 22.09 we wroclawiu.

Dorotka ale ja w przeciwienstwie do wiekszosci mam tutaj od pazdziernika zostawiam dziecko i ide na uczelnie. chce szybko urodzic zeby jak najdluzej pocieszyc sie calymi wspolnymi dniami z Antkiem...
Aniu będziesz miała całe popołudnia, soboty, niedziele. zresztą zajęcia na uczelni różnie są poukładane. Z jednej strony to przyda Ci się taka odskocznia od tego "zamieszania" i plus na przyszłość, nie będziesz miała problemów żeby zostawić z kimś Antka jak będziesz musiała coś załatwić. Niema tego złego.....
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:35   #4920
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
no prosze, ja sie tez urodzilam 22.09 we wroclawiu.

Dorotka ale ja w przeciwienstwie do wiekszosci mam tutaj od pazdziernika zostawiam dziecko i ide na uczelnie. chce szybko urodzic zeby jak najdluzej pocieszyc sie calymi wspolnymi dniami z Antkiem...
Jaroszaniu - wszystko rozumiem wiem, że semestr w tym przypadku mógłby zacząć się duuuuużo później tylko, jak sobie pomyślę, że jakiś czas temu wszystkie trzymałyśmy (i wciąż trzymamy) kciuki za siebie nawzajem, by dziecko pozostało w brzuszku jak najdłużej, bo wiadomo, że warunki "brzuszkowe"są dla niego najlepsze, a teraz zaczyna się wyczekiwanie, by urodzić jak najwcześniej... albo czas tak szybko leci, albo tracę rachubę?ja też nie chciałabym urodzić dokładnie 07.09 a tym bardziej przenosić ciążę, ale też wolę pomęczyć się trochę i mieć pewność, że mała urodzi się zdrowa i pełna sił.
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.