Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-02, 14:59   #2371
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dam znać na pewno i fajnie, bo sporo z nas skorzystało i niektóre produkty zamówiłyśmy te same, będzie zbiorowe testowanie

Też ciekawy krem. Ja mam bardzo duże wymagania, bo moje podeszwy po prostu twardnieją i może być tak, że nie obejdzie się bez maści złuszczającej Aflofarmu (40% kwasu salicylowego i 10% mlekowego), a takie kosmetyczne wynalazki u mnie się sprawdzają tylko na podtrzymanie efektu. Skończył mi się krem no name 30% mocznika, był świetny, gdy go używałam, nie musiałam sięgać po Aflofarm.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Super, to czekamy na opinię brawo

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
dasz link do tej maści z Aflofarmu?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
żelu po prysznic używam i bardzo fajny Jestem fanka ziołowych zapachów. Dla mnie jest idealny, nawet mógłby być trochę mocniejszy.
Intymnego jeszcze nie otwieram.
ja też uwielbiam ziołowe zapachy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 15:07   #2372
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ok dziewczyny, bo zaraz dojdzie do jakiegoś zbiorowego niezrozumienia. "25 ml" chodzi o to, że każda substancja, również naturalna, jest substancją chemiczną i oczywiście, nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości, natomiast producent kosmetyków się pomylił i na etykiecie produktu nadrukował, że produkt nie zawiera substancji chemicznych i jest to oczywiście błąd, bo pewnie chciał napisać to, że nie zawiera sztucznych substancji chemicznych, dajmy już spokój, każdemu się zdarza nawet najlepszym. Proszę tylko, czytajcie uważnie, co kto pisze, a nie będzie nerwów.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dasz link do tej maści z Aflofarmu? ja też uwielbiam ziołowe zapachy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ta KLIK, ma parafinę w składzie, ale są też innych firm np ta KLIK, wygląda jakby była tylko na lanolinie, nie miałam jej. Aflofarm u mnie się bdb. sprawdza, w przypadku naprawdę twardej skóry wystarczy kilka razy na noc zaaplikować, nałożyć woreczki zwykłe i skarpetki, a skóra potem schodzi płatami. Kiedys pokazywałam cały zabieg na zdjęciach i jak skóra schodzi.

EDIT: Wygląda na to, że to ten sam produkt, wydaje mi się, że plaster nostrzykowy, to nic innego jak parafina jednak, tak tylko piszę, żeby była jasność, że nie jest to żadna eko maść, ale skład jest krótki i naprawdę konkretny
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-02 o 15:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 15:11   #2373
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88482024]Jesli ktos pisze, ze dany kosmetyk nie zawiera substancji chemicznych, to chyba antymaterie sprzedaje. Kosmetyki naturalne są wytworzone z substancji chemicznych. Kusum to wyjasnila powyzej.[/QUOTE]
Co do tego to pełna zgoda i nic tu nie było do wyjaśniania (przynajmniej dla mnie} ale chyba nie pamiętasz, co napisałaś o sodzie? Bo jeśli uznać, że ten związek występuje też naturalnie w przyrodzie, to deo sodowe można uznać za kosmetyk naturalny chyba?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 15:14   #2374
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88482062]Co do tego to pełna zgoda i nic tu nie było do wyjaśniania (przynajmniej dla mnie} ale chyba nie pamiętasz, co napisałaś o sodzie? Bo jeśli uznać, że ten związek występuje też naturalnie w przyrodzie, to deo sodowe można uznać za kosmetyk naturalny chyba?[/QUOTE]

Jeszcze raz podkreślę - ja w ogóle nie rozpatruję naturalnosci czy nienaturalności sody, a tylko tego, ze soda jest substancją chemiczną. Chodzi mi tylko o to.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2021-02-02 o 15:18
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 15:31   #2375
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88482066]Jeszcze raz podkreślę - ja w ogóle nie czepiam się naturalnosci czy nienaturalności sody, a tylko tego, ze soda jest substancją chemiczną. Chodzi mi tylko o to.[/QUOTE]
A, skoro tak, to się nie zrozumiałyśmy, bo zabrzmiało to, jakbyś kwestionowała naturalność tego cedrowego deo, a ponieważ dyskusja wyszła od tego, że deo winogronowe nie jest całkiem naturalne ze względu na dodatek sztucznego zapachu, a cedrowe już tak, bo zawiera naturalny olejek eteryczny, to pomyślałam, że to jest przedmiotem tej dyskusji, tzn. sztuczne czy naturalne pochodzenie jego składników, w tym również sody.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 17:50   #2376
Beatrice_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kosmetyki naturalne nie muszą mieć certyfikatów, żeby były naturalne. Certyfikaty powodują znaczny wzrost ceny kosmetyku, info o tym, że kosmetyk jest certyfikowany, jest jedynie ułatwieniem dla osób, które nie mają rozeznania w składach kosmetyków i owszem, dają pewność, że produkt jest bezpieczny i ekologiczny, gdyż spełnia wymogi danej organizacji eko, jednak jeśli ktoś potrafi odczytywać składy kosmetyków, to nie potrzebuje mieć upewnienia certyfikatem. La-Le może pisało o podstawowych certyfikatach, np. PZH lub nie testowania na zwierzętach.
Dzięki. Kosmetyki naturalne nie zawierają tylko naturalnych składników- muszą być związki chemiczne, które zapewnią trwałość, w przeciwnym razie w kremach szybko rozwijałyby się bakterie i grzyby, a wymogi jakie muszą spełniać kosmetyki certyfikowane muszą być zachowane i to jest kontrolowane, czyli masz pewność ile jest naturalnych składników, a ile dodatków. Oczywiście skład podawany można sprawdzić, ale nie wiesz ile procent czego tam jest i czy coś "niewskazanego" nie zostało dodane- nikt tego nie kontroluje. Nie kwestionuję skuteczności tych kosmetyków- nie znam ich. Dla osób zdrowych małe ilości związków chemicznych nie grają roli, ale jeśli ktoś ma choroby przewlekłe, osłabiony układ imunologizny, chorobę nowotworową woli nie ryzykować( kobiety w ciąży i małe dzieci też powinny unikać szkodliwej chemii). Aluminium, parabeny, syntetyczne substancje zapachowe i inne namnażają komórki nowotworowe lub wpływają na układ hormonalny zwiększając produkcję estrogenu, co może po czasie przyczynić się do powstawania zmian nowotworowych. Zauważ, że używamy wielu kosmetyków codziennie pod prysznicem, do włosów(szampon, odżywka, farba, żel, lakier), balsamy, kremy co ciała, do twarzy, chemię gospodarczą i wszystko przenika do organizmu. Ja zwracam na to uwagę- kilka bliskich mi kobiet zmagało się z nowotworem hormonalnym i mnie przestrzegają. Jak mówię nie podważam wartości kosmetyków La-le czy innych, ale wolę inwestować w certyfikowane. Ostatnio kupiłam krem nawilżający xxx - jestem b.zadowolona i nie żałuję. Chciałam jednak zaleźć polskie kosmetyki-tańsze. Jeśli nie znajdę, to będę inwestować w tamte- mam pewność bezpieczeństwa.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-02-02 o 19:29 Powód: Reklama.
Beatrice_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 18:04   #2377
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Beatrice_fr Pokaż wiadomość
Dzięki. Kosmetyki naturalne nie zawierają tylko naturalnych składników- muszą być związki chemiczne, które zapewnią trwałość, w przeciwnym razie w kremach szybko rozwijałyby się bakterie i grzyby, a wymogi jakie muszą spełniać kosmetyki certyfikowane muszą być zachowane i to jest kontrolowane, czyli masz pewność ile jest naturalnych składników, a ile dodatków. Oczywiście skład podawany można sprawdzić, ale nie wiesz ile procent czego tam jest i czy coś "niewskazanego" nie zostało dodane- nikt tego nie kontroluje. Nie kwestionuję skuteczności tych kosmetyków- nie znam ich. Dla osób zdrowych małe ilości związków chemicznych nie grają roli, ale jeśli ktoś ma choroby przewlekłe, osłabiony układ imunologizny, chorobę nowotworową woli nie ryzykować( kobiety w ciąży i małe dzieci też powinny unikać szkodliwej chemii). Aluminium, parabeny, syntetyczne substancje zapachowe i inne namnażają komórki nowotworowe lub wpływają na układ hormonalny zwiększając produkcję estrogenu, co może po czasie przyczynić się do powstawania zmian nowotworowych. Zauważ, że używamy wielu kosmetyków codziennie pod prysznicem, do włosów(szampon, odżywka, farba, żel, lakier), balsamy, kremy co ciała, do twarzy, chemię gospodarczą i wszystko przenika do organizmu. Ja zwracam na to uwagę- kilka bliskich mi kobiet zmagało się z nowotworem hormonalnym i mnie przestrzegają. Jak mówię nie podważam wartości kosmetyków La-le czy innych, ale wolę inwestować w certyfikowane.
Przecież zarówno niecertyfikowane jak i certyfikowane kremy ekologiczne zawierają konserwanty naturalne lub dopuszczone do stosowania w naturalnych kosmetykach, ale nie wszystko trzeba konserwować, np. takie La-Le w kremach stosuje konserwanty uznane za bezpieczne, wymienia je w INCI, a w kosmetykach niezawierających wody w ogóle nie musi być konserwantu, np. w masłach lub stosuje się krótkie terminy przydatności. Poza tym nawet organizacje kontrolujące dopuszczają pewne stężenia substancji nienaturalnej i niewymienionej w składzie w certyfikowanym kosmetyku. Nie wiem czy masz tego świadomość, do czego zmierzasz?
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-02 o 18:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 18:13   #2378
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

takie coś kupiłam w carrefourze do twarzy do roboty (siedzę przy kaloryferze, strasznie suche powietrze), żeby się smarować w ciągu dnia. Pyszczek pod maseczką też muszę regularnie smarować.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 18:32   #2379
Beatrice_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Oczywiście, że są dopuszczalne normy substancji chemicznych sztucznie otrzymywanych i wiem, że kosmetyki certyfikowane są kontrolowane i maja nakaz zachowania odpowiednich stężeń. Proporcje składników kosmetyków niecertyfikowanych nie są tak kontrolowane, ponieważ nie muszą spełniać wymogów Ecocert czy Cosmebio. Nie kwestionuję wartości kosmetyków konkretnych firm. Po prostu wolę certyfikowane- mam pewność co do składu.
Beatrice_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 19:12   #2380
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Beatrice_fr Pokaż wiadomość
Dzięki. Kosmetyki naturalne nie zawierają tylko naturalnych składników- muszą być związki chemiczne, które zapewnią trwałość, w przeciwnym razie w kremach szybko rozwijałyby się bakterie i grzyby, a wymogi jakie muszą spełniać kosmetyki certyfikowane muszą być zachowane i to jest kontrolowane, czyli masz pewność ile jest naturalnych składników, a ile dodatków. Oczywiście skład podawany można sprawdzić, ale nie wiesz ile procent czego tam jest i czy coś "niewskazanego" nie zostało dodane- nikt tego nie kontroluje. Nie kwestionuję skuteczności tych kosmetyków- nie znam ich. Dla osób zdrowych małe ilości związków chemicznych nie grają roli, ale jeśli ktoś ma choroby przewlekłe, osłabiony układ imunologizny, chorobę nowotworową woli nie ryzykować( kobiety w ciąży i małe dzieci też powinny unikać szkodliwej chemii). Aluminium, parabeny, syntetyczne substancje zapachowe i inne namnażają komórki nowotworowe lub wpływają na układ hormonalny zwiększając produkcję estrogenu, co może po czasie przyczynić się do powstawania zmian nowotworowych. Zauważ, że używamy wielu kosmetyków codziennie pod prysznicem, do włosów(szampon, odżywka, farba, żel, lakier), balsamy, kremy co ciała, do twarzy, chemię gospodarczą i wszystko przenika do organizmu. Ja zwracam na to uwagę- kilka bliskich mi kobiet zmagało się z nowotworem hormonalnym i mnie przestrzegają. Jak mówię nie podważam wartości kosmetyków La-le czy innych, ale wolę inwestować w certyfikowane. Ostatnio kupiłam krem nawilżający xxxxxxxxxxx- jestem b.zadowolona i nie żałuję. Chciałam jednak zaleźć polskie kosmetyki-tańsze. Jeśli nie znajdę, to będę inwestować w tamte- mam pewność bezpieczeństwa.
Myślisz, że nie widzimy, że reklamujesz markę oraz sklep? Zgłosiłam Cię.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-02 o 19:28
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 19:29   #2381
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

O drama mnie ominęła


Dziewczyny testuje teraz krem z AA
Załącznik 7740369
Zapach delikatny. Ale nie czuje róży lekko słodkawy.

Jedna pompka to za wiele, przez co sie roluje. Ale pol pompki sprawdza sie super chociaż tez sie potrafi zrolować. Zalezy jakie serum użyłam

Po 3 użyciach jeszcze nic nie wyskoczyło wiec jest Ok.



Uzywam tez mleczko do demakijażu
Załącznik 7740370

Nie wiem czy zmywa makijaż ale nie mam czym oczyszczać twarzy. Ostatnio co otworzyłam nowego to wysyp na twarzy...
a tutaj jest jak najbardziej Ok.

Zebym zelem do mycia twarzy myć ciało
Jeszcze 2 mleczka muszę tak zużyć

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2021-02-02 o 19:34
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 19:49   #2382
Beatrice_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślisz, że nie widzimy, że reklamujesz markę oraz sklep? Zgłosiłam Cię.
Mówiłyśmy dziś o firmie La-le i konkretnych jej produktach, dlaczego ja nie mogę wspomnieć o tym, który ja kupiłam? Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Ty reklamujesz ich produkty. Bez sensu.
Beatrice_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 20:01   #2383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88482602]O drama mnie ominęła [/QUOTE]Musisz być bardziej czujna



Myślę, że należy sprostować niektóre słowa, które tu padły tylko po to, żeby uzyskać rozgłos jedynej "słusznej" marki. Został wprowadzony chaos i niektóre mniej obeznane w temacie osoby mogą mieć problem ze zrozumieniem prawa. Nie jest prawdą, że kosmetyki niecertyfikowane nie są kontrolowane przez nikogo i tylko te z certyfikatem są bezpieczne i przebadane, to nie ma znaczenia, gdyż wszystkie kosmetyki są kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, GIS i Inspekcję Handlową i pewnie jeszcze parę innych jednostek, te stanowią odgórny nadzór, a są podjednostki, np. wojewódzkie lub powiatowe oddziały, wyjątkiem mogą być producenci, co do których zachodzi podejrzenie lub udowodniono działania tych instytucji niezgodne z prawem na korzyść tych producentów. Producenci muszą spełniać pewne wytyczne, m.in. unijne, dotyczące stężeń substancji w kosmetykach, dopuszczalne stężenia są ściśle uregulowane dla każdej substancji i nie ma tu znaczenia czy są to kosmetyki certyfikowane czy nie. Aby dopuścić kosmetyki legalnie do obrotu, muszą one spełniać pewne wymogi, to nie jest taka prosta sprawa, jeżeli jakiś produkt komuś zaszkodzi i ta osoba to zgłosi i uzna sprawę za wartą zbadania, to producenci mogą się nie wypłacić do końca życia. Tak naprawdę certyfikaty ekologiczności są zbędne, nie są nawet obowiązkowe i to producenci starają się o nie tylko po to, żeby konsument miał ułatwienie i pewność co do ekologiczności produktu, jeżeli nie umie w składy.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Beatrice_fr Pokaż wiadomość
Mówiłyśmy dziś o firmie La-le i konkretnych jej produktach, dlaczego ja nie mogę wspomnieć o tym, który ja kupiłam? Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Ty reklamujesz ich produkty. Bez sensu.
Jestem na tym forum od 2007 roku i uwierz, że reklamuję tu wszystko co na to zasługuje i mam na to dowody zakupu
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 20:43   #2384
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Natura Siberica
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...eye-cream.html
nie kojarzę za dużo kosmetyków tej marki na wątku, miał ktoś ich kremy, zwłaszcza pod oczy ?

Szukam czegoś w miarę taniego, bo te polecane Antipodes strasznie drogie jest.
Wiem, że nie o to pytasz, ale z takich tańszych dostępnych w Rossmannie to ostatnio używam tego z Biopha i jestem zadowolona. Nie wierzę, że jakiś krem usunie moje wrodzone cienie. Ten fajnie nawilża i delikatnie natłuszcza. Nie wiem jakie masz wymagania. W promocji za 20 parę kupiłam. Ten dla mnie bardziej na noc.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy...ml,344537,9224

Z kolei ten z OnlyBio jest strasznie wodnisty, spływa z palców, pompka jest beznadziejna, plusy, że fajnie nawilża, ale nie powtórzę zakupu. Ten dla mnie bardziej na dzień.

http://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy...ml,344921,9224[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88482429]takie coś kupiłam w carrefourze do twarzy do roboty (siedzę przy kaloryferze, strasznie suche powietrze), żeby się smarować w ciągu dnia. Pyszczek pod maseczką też muszę regularnie smarować.[/QUOTE]Mam to samo, muszę mieć jakieś smarowidło w pracy, bo wysycham. Z ciekawości za ile kupiłaś to serum?Screenshot_20210202-212319_Rossmann.jpgScreenshot_20210202-212920_Rossmann.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 20:47   #2385
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Mam to samo, muszę mieć jakieś smarowidło w pracy, bo wysycham. Z ciekawości za ile kupiłaś to serum?Załącznik 7740372Załącznik 7740373

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedno 12-13 zł, drugie 10 zł bodajże, ale ktore ile nie pamiętam.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 11:05   #2386
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Beatrice_fr Pokaż wiadomość
Mówiłyśmy dziś o firmie La-le i konkretnych jej produktach, dlaczego ja nie mogę wspomnieć o tym, który ja kupiłam? Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Ty reklamujesz ich produkty. Bez sensu.
Jak się długo siedzi na tym forum reklamę wyczuwa się na kilometr...


Dziewczyny jak szybko lale wysyla zamówienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 11:10   #2387
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

A jak sie nam cos nie sprawdza to pewnie konkurencja nam zapłaciła za pojechanie produktu albo marki
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 12:47   #2388
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Jak się długo siedzi na tym forum reklamę wyczuwa się na kilometr...


Dziewczyny jak szybko lale wysyla zamówienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogliby przynajmniej zatrudniac osoby, ktore maja jakis pojęć
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 14:00   #2389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Jak się długo siedzi na tym forum reklamę wyczuwa się na kilometr...


Dziewczyny jak szybko lale wysyla zamówienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam, że raz czekałam dłużej, ok. tygodnia, a pozostałe zamówienia realizowali niezwłocznie 1-2 dni robocze + czas dostawy. Myślę, że powinni wysłać, żeby dotarło przed weekendem, ale mogą mieć dużo zamówień, więc nigdy nic nie wiadomo.

EDIT: Warto czekać, bo kosmetyki są często robione tuż przed wysyłką, a najdalej zrobiony kosmetyk od nich to miał datę produkcji 11 dni przed moim zakupem. Docierają świeżutkie i to jest fajne i czuć to

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-03 o 14:09
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-03, 18:30   #2390
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pamiętam, że raz czekałam dłużej, ok. tygodnia, a pozostałe zamówienia realizowali niezwłocznie 1-2 dni robocze + czas dostawy. Myślę, że powinni wysłać, żeby dotarło przed weekendem, ale mogą mieć dużo zamówień, więc nigdy nic nie wiadomo.

EDIT: Warto czekać, bo kosmetyki są często robione tuż przed wysyłką, a najdalej zrobiony kosmetyk od nich to miał datę produkcji 11 dni przed moim zakupem. Docierają świeżutkie i to jest fajne i czuć to

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Jeszcze nie wysłane więc może faktycznie np. przez natłok zamówień robią na świeżo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 18:59   #2391
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
To pochwal się co zamawiasz

Nic w końcu nie zamówiłam, bi stwierdziłam, że ta promocja -25% u nich się powtarza, więc może następnym razem.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zamówiłam
Pomadkę śliwkową
Hydrolat męski
Hydrolat kawowy
Maść propolisową dla babci (tej jeszcze nie miała)
Serum roll-on pod oczy
Krem do stóp
Serum do stóp
i maskę do stóp

Czekam na recenzje


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Co do stóp to ja się czaję na krem, który poleca Czarszka z Lynii: https://lynia.pl/products/krem-nawil...-mlekowym-2-2/
Na razie jeszcze mam krem Kneipa, ale bym chciała coś zmienić.

O, interesujący! Też mam krem Kneippa (i masło też od nich), ale to takie tłuściochy, nie lubię ich
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 22:13   #2392
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wiem, że nie o to pytasz, ale z takich tańszych dostępnych w Rossmannie to ostatnio używam tego z Biopha i jestem zadowolona. Nie wierzę, że jakiś krem usunie moje wrodzone cienie. Ten fajnie nawilża i delikatnie natłuszcza. Nie wiem jakie masz wymagania. W promocji za 20 parę kupiłam. Ten dla mnie bardziej na noc.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy...ml,344537,9224

Z kolei ten z OnlyBio jest strasznie wodnisty, spływa z palców, pompka jest beznadziejna, plusy, że fajnie nawilża, ale nie powtórzę zakupu. Ten dla mnie bardziej na dzień.

http://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy...ml,344921,9224Mam to samo, muszę mieć jakieś smarowidło w pracy, bo wysycham. Z ciekawości za ile kupiłaś to serum?Załącznik 7740372Załącznik 7740373

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie mi się przypomniało czemu nie kupię ponownie tego kremu pod oczy z OnlyBio, pomimo, że dobrze nawilża - jestem po wieczornym smarowaniu i jak tylko wejdzie do oka to oko potwornie łzawi i piecze. Do tego fatalna pompka, mam wrażenie, że nikt nie testował tego produktu przed wypuszczeniem na rynek, bubel jakich mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 22:39   #2393
Ekopiekna
Przyczajenie
 
Avatar Ekopiekna
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Trzeba wklejać zdjecia? Bo ja nieobyta jeszcze jestem
Ekopiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 07:46   #2394
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Nic w końcu nie zamówiłam, bi stwierdziłam, że ta promocja -25% u nich się powtarza, więc może następnym razem.


Czekam na recenzje


O, interesujący! Też mam krem Kneippa (i masło też od nich), ale to takie tłuściochy, nie lubię ich
Tak tłuściochy Dlatego masła nigdy nie kupiłam, tym bardziej, że ono ma mniejsze stężenie mocznika. Ale ja nawet lubię ten krem, oczywiście tylko na noc

Bardzo mi się spodobał krem do rąk Orientany ze śluzem ślimaka.
Bardzo podobny do mojego ulubionego Jonzac. Tworzy na skórze taką warstewkę, która nie jest tłusta a dłonie są wygładzone i nawilżone. Nadaje się do pracy przy komputerze, bo nie tłuści klawiatury. Kupiłam na wyprzedaży w superpharm, ale chyba słaby to był interes, bo na internetach widzę jeszcze taniej można kupić
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:20   #2395
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Byłam w Rossmannie zakupić odżywki do włosów dla mojego syna, gdyż zapuszcza włosy. Odżywki nie są do końca naturalne oprócz Alterry, ale tym razem musiałam iść bardziej w ilość, niż jakość, ponieważ on ma skręt 4c i potrzebuje konkretów również do metody omo. Jego włosy to horror i najczęściej były skracane prawie do zera dla świętego spokoju. Co innego, gdyby lubił je czesać i pielęgnować, ale niestety wręcz przeciwnie, ale teraz już jest starszy i skoro chce zapuszczać, to niech sam zacznie o nie dbać, ja mu tylko podrzucam pomysły, żeby chociaż dało się rozczesać te sprężynki bez bólu. Tę odżywkę Garniera widziałam w rossku, ale nie kupiłam, bo nie chciałam ryzykować, jednak potem w Biedronce ją zobaczyłam taniej, bo za niecałe 10 zł, więc bez dłuższego namysłu dołączyła do zakupów, tzn. w Rossku chyba była 2 razy większa pojemność, dlatego dużo drożej. Pachnie średnio, trochę czuć imbir, ale to bardziej taki słodki budyń, sztuczny rzecz jasna. Wrzucam jej skład na zdjęciu. W KWC jest dużo recenzji, ale jeszcze ich nie czytałam. Będziemy testować, a Alterry dawno nie miałam, lubię do niej wracać.

Niestety, nie mam jeszcze żadnego info o wysyłce od La-Le, tym razem chyba będzie dłużej to trwało, no trudno, ale nie wściekam się, bo po prostu lubię te kosmetyki i mam nadzieję, że jak dotrą, to zapachy i działanie zrekompensują wszystko. DSC_0111.jpgDSC_0113.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-04 o 10:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:34   #2396
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Byłam w Rossmannie zakupić odżywki do włosów dla mojego syna, gdyż zapuszcza włosy. Odżywki nie są do końca naturalne oprócz Alterry, ale tym razem musiałam iść bardziej w ilość, niż jakość, ponieważ on ma skręt 4c i potrzebuje konkretów również do metody omo. Jego włosy to horror i najczęściej były skracane prawie do zera dla świętego spokoju. Co innego, gdyby lubił je czesać i pielęgnować, ale niestety wręcz przeciwnie, ale teraz już jest starszy i skoro chce zapuszczać, to niech sam zacznie o nie dbać, ja mu tylko podrzucam pomysły, żeby chociaż dało się rozczesać te sprężynki bez bólu. Tę odżywkę Garniera widziałam w rossku, ale nie kupiłam, bo nie chciałam ryzykować, jednak potem w Biedronce ją zobaczyłam taniej, bo za niecałe 10 zł, więc bez dłuższego namysłu dołączyła do zakupów, tzn. w Rossku chyba była 2 razy większa pojemność, dlatego dużo drożej. Pachnie średnio, trochę czuć imbir, ale to bardziej taki słodki budyń, sztuczny rzecz jasna. Wrzucam jej skład na zdjęciu. W KWC jest dużo recenzji, ale jeszcze ich nie czytałam. Będziemy testować, a Alterry dawno nie miałam, lubię do niej wracać.

Niestety, nie mam jeszcze żadnego info o wysyłce od La-Le, tym razem chyba będzie dłużej to trwało, no trudno, ale nie wściekam się, bo po prostu lubię te kosmetyki i mam nadzieję, że jak dotrą, to zapachy i działanie zrekompensują wszystko. Załącznik 7740472Załącznik 7740473

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Podrzuć synowi kanał:

https://www.youtube.com/c/JasonMakki/videos
Bardzo mi się podoba co robi z włosami. Jest tu wielu panów z kręconymi, długimi włosami.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 10:37   #2397
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Moj młody też zapuszcza włosy

Ciekawi mnie ta odżywka z Alterry - daj znać.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 11:05   #2398
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Podrzuć synowi kanał:

https://www.youtube.com/c/JasonMakki/videos
Bardzo mi się podoba co robi z włosami. Jest tu wielu panów z kręconymi, długimi włosami.
Dzięki przyda się każde źródło, a zwłaszcza sprawdzone kosmetyki do takich włosów, oto, z czym mamy do czynienia, na foto kosmyk włosów mojego syna. [1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88486459]Moj młody też zapuszcza włosy

Ciekawi mnie ta odżywka z Alterry - daj znać.[/QUOTE]Odżywka Alterra dla mnie jest super, ale dla jego włosów jest tylko średnia DSC_0114~2.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 11:06   #2399
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Lubie takie loki, sama bym mogła takie mieć
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 11:09   #2400
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88486539]Lubie takie loki, sama bym mogła takie mieć [/QUOTE]Idę o zakład, że nie, chyba że na chwilę

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.