Anty aging - plotkowo - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-03, 09:00   #601
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ja właśnie "utknęłam" z różnymi kosmetykami od kiedy zaczęłam stosować retinol.Cała wielka tuba peelingu enzymatycznego, krwawy peeling od T.O (za nim tęsknię baaardzo!), cała butla kwasu glikolowego od T.O, maseczki oczyszczające....Myślałam że odstawie go na lato i wtedy zużyję te kosmetyki ,ale wyszło tak ze retinol ciągnę bez przerw...Tak na prawdę nie mam w ogóle potrzeby peelingu przy retinolu-zero suchych skórek. Pory czyste. Nic tylko sie cieszyć. Tylko trochę nie przewidziałam tego że retinol dużo innych kosmetyków wyklucza...

A kwasu glikolowego w ogóle nie można stosować przy retinolu? Nawet w inne dni? Bo mam tonik z tym kwasem. Też mi kilka rzeczy zalega właśnie przez retinol
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 16:23   #602
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Anty aging - plotkowo

Można używać kwasów/glinek/czegokolwiek przy retinolu, jednak należy przede wszystkim zbudować tolerancję na niego, a dopiero później stopniowo dodawać inne składniki aktywne do swojej pielęgnacji. W pierwszych tygodniach kuracji odstawiłabym wszelkie substancje drażniące/wysuszające/silnie oczyszczające, takie jak kwasy, glinki i inne. Należy przy tym obserwować skórę i na podstawie jej stanu dobierać pielęgnację.

Kwasy czy glinki można wykorzystywać nie tylko na twarz

Linkowałam wcześniej artykuł nt. retinolu, są tam porady o tym, jak łączyć witaminę C/niacydamid/kwast z kosmetykami z pochodną witaminy A.
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 06:58   #603
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A kwasu glikolowego w ogóle nie można stosować przy retinolu? Nawet w inne dni? Bo mam tonik z tym kwasem. Też mi kilka rzeczy zalega właśnie przez retinol
Mam fajny art. o łączeniu kwasów z retinolem:
https://www.topestetic.pl/blog-uroda...stosowac-razem
Teoretycznie po zbudowaniu tolerancji mozna powoli włączać. Ja stosuję już rok i przeszłam na retinol 1% co drugi dzień.
Być może prztestuję w weekend krwawy peeling z T.O.. Nałożę cieniutką warstwę i potrzymam krócej. Ominę bruzdy nosowo wargowe, bo tam mam najbardziej wrazliwą skórę.
Może jak już Twoja skóra bedzie dobrze tolerowała retinol to pomiędzy retinolem przetestuj ten tonik glikolowy Ja chyba swój zużyję na plecy
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 08:07   #604
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Można używać kwasów/glinek/czegokolwiek przy retinolu, jednak należy przede wszystkim zbudować tolerancję na niego, a dopiero później stopniowo dodawać inne składniki aktywne do swojej pielęgnacji. W pierwszych tygodniach kuracji odstawiłabym wszelkie substancje drażniące/wysuszające/silnie oczyszczające, takie jak kwasy, glinki i inne. Należy przy tym obserwować skórę i na podstawie jej stanu dobierać pielęgnację.

Kwasy czy glinki można wykorzystywać nie tylko na twarz

Linkowałam wcześniej artykuł nt. retinolu, są tam porady o tym, jak łączyć witaminę C/niacydamid/kwast z kosmetykami z pochodną witaminy A.
Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Mam fajny art. o łączeniu kwasów z retinolem:
https://www.topestetic.pl/blog-uroda...stosowac-razem
Teoretycznie po zbudowaniu tolerancji mozna powoli włączać. Ja stosuję już rok i przeszłam na retinol 1% co drugi dzień.
Być może prztestuję w weekend krwawy peeling z T.O.. Nałożę cieniutką warstwę i potrzymam krócej. Ominę bruzdy nosowo wargowe, bo tam mam najbardziej wrazliwą skórę.
Może jak już Twoja skóra bedzie dobrze tolerowała retinol to pomiędzy retinolem przetestuj ten tonik glikolowy Ja chyba swój zużyję na plecy



Dzięki dziewczyny
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 08:27   #605
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Anty aging - plotkowo

Przy czym naprawdę nie warto się spieszyć z tym dodawaniem innych składników aktywnych przy retinolu, zwłaszcza jak się z nim zaczyna, bo jak się zaburzy barierę to potem ciężko z tego wyjść i można sobie narobić więcej szkody, niż pożytku. Wszystko na spokojnie i z umiarem

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 10:30   #606
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Anty aging - plotkowo

Dbacie jakoś szczególnie o barierę hydrolipidową?

Dotąd używałam Avene Ciclafate kilka razy w tygodniu, ale ostatnio fryzjerka powiedziała mi, że sam krem nic nie daje i jest jakiś cudowny sposób: olej z ogórecznika plus krem na to, 2-4 tygodnie codziennie wieczorm i dopiero to daje ekstra efekt.
Stosowałyście może taką mieszankę olej i na to krem?
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 11:02   #607
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Dbacie jakoś szczególnie o barierę hydrolipidową?

Dotąd używałam Avene Ciclafate kilka razy w tygodniu, ale ostatnio fryzjerka powiedziała mi, że sam krem nic nie daje i jest jakiś cudowny sposób: olej z ogórecznika plus krem na to, 2-4 tygodnie codziennie wieczorm i dopiero to daje ekstra efekt.
Stosowałyście może taką mieszankę olej i na to krem?
Ale co ci da ten olej? Dla mnie olej + krem jest bez sensu. Olej i krem pełnią rolę okluzji. przydałby się pod spód jakiś humektant.

Jak miałam bardzo wysuszona skórę to stosowałam żel aloesowy w połączeniu z olejem i efekt był faktycznie super. Ale teraz jak jest ok to spokojnie mi wystarczy lekkie serum i krem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-14, 11:53   #608
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Dbacie jakoś szczególnie o barierę hydrolipidową?

Dotąd używałam Avene Ciclafate kilka razy w tygodniu, ale ostatnio fryzjerka powiedziała mi, że sam krem nic nie daje i jest jakiś cudowny sposób: olej z ogórecznika plus krem na to, 2-4 tygodnie codziennie wieczorm i dopiero to daje ekstra efekt.
Stosowałyście może taką mieszankę olej i na to krem?
Jeśli masz zaburzona barierę i trzeba ją odbudować to jest to dobry zestaw. Ale jeśli nie to możesz się tylko niepotrzebnie pozapychac.
Ja na bhl stosuje regularnie ceramidy.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 12:14   #609
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jeśli masz zaburzona barierę i trzeba ją odbudować to jest to dobry zestaw. Ale jeśli nie to możesz się tylko niepotrzebnie pozapychac.
Ja na bhl stosuje regularnie ceramidy.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
O, czyli faktycznie taki zestaw może być ok. Właśnie boję się tego zapchania, domyślam się, że krem okluzyjny na olej trzeba by dać, a one raczej ciężkie są.
Czy mam zaburzoną bhl? Możliwe, używam retionolu w okresie jesień-wiosna. Ale mocno przesuszonej skóry nie mam, trochę może na brodzie. Nawet zauważyłam, że ostatnio mam wyjątkowo jakąś miękką i fajną w dotyku skórę.
Na dzień używam zawsze filtr, na noc albo krem albo tonik w żelu.

Fryzjerka roztoczyła przede mną wizję skóry jednolitej, bez zaczerwienienia, błyszczącej, ale zdrowo. No nie powiem, zamarzyło mi się.

A jakie ceramidy używasz? W kremie czy serum?
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 14:49   #610
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Anty aging - plotkowo

Przeciez olej plus krem to standardowy zestaw w odbudowywaniu bariery hydrolipidowej ja tez się bałam zapychania i jeszcze większego swiecenia, ale wbrew pozorom skóra mniej mi się przetłuszcza odkąd stosuję to kombo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 11:07   #611
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Przeciez olej plus krem to standardowy zestaw w odbudowywaniu bariery hydrolipidowej ja tez się bałam zapychania i jeszcze większego swiecenia, ale wbrew pozorom skóra mniej mi się przetłuszcza odkąd stosuję to kombo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, bo im bardziej skórze brakuje wody i lipidów, tym bardziej się przetłuszcza. Ja miałam przez kilka dni lekki przesusz po dermapenie z retinolem i stosowałam na dzień bogaty ceramidowy krem Cosrx (używam go zazwyczaj na noc) i po trzecim dniu stwierdziłam że cera w ogóle nie przetłuszcza mi się nadmiernie.
Generalnie najlepiej zastosować jakiś dobry i lekki nawilżacz i zamknąć to ceramidami.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 15:17   #612
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Pialam niedawno z zachwytu nad retinalem, a tu wczoraj niespodzianka - wstałam rano z wysypem na czole, pomimo zero zmian w całości pielęgnacji (ceramidy, rano witamina C i spf) i takiej samej częstotliwości jak dotychczas. No dosłownie niczego nie zmieniłam, nawet nic nowego nie jadłam, nie jestem chora, padnięta czy cokolwiek - a tu nagle zamiast tej pięknej skory kaszka na czole.
Co moglo pojsc nie tak?
Stosuje to ustrojstwo od trzech miesięcy, wcześniej było ok. Nie stosuje AHA, glinek, niacynamidu od czasu wjechania Medik8.

Edit: dodam jeszcze może, ze obecny preparat z wit.C jest wg mnie średni w efektywności i czekam na przesyłkę z "moim" serum, ale stosuje go już pewien czas i wcześniej wykwitów nie było.

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2022-11-15 o 15:22
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 15:56   #613
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pialam niedawno z zachwytu nad retinalem, a tu wczoraj niespodzianka - wstałam rano z wysypem na czole, pomimo zero zmian w całości pielęgnacji (ceramidy, rano witamina C i spf) i takiej samej częstotliwości jak dotychczas. No dosłownie niczego nie zmieniłam, nawet nic nowego nie jadłam, nie jestem chora, padnięta czy cokolwiek - a tu nagle zamiast tej pięknej skory kaszka na czole.
Co moglo pojsc nie tak?
Stosuje to ustrojstwo od trzech miesięcy, wcześniej było ok. Nie stosuje AHA, glinek, niacynamidu od czasu wjechania Medik8.

Edit: dodam jeszcze może, ze obecny preparat z wit.C jest wg mnie średni w efektywności i czekam na przesyłkę z "moim" serum, ale stosuje go już pewien czas i wcześniej wykwitów nie było.
U mnie wysyp pryszczy przy stosowaniu serum z witaminą C też pojawił się dopiero po pewnym czasie (niestety nie pamiętam jak dlugim). No moja skóra ewidentnie się z nim nie polubiła, bo gdy odstawiłam, to wysyp pryszczy na czole (gdzie nie wyskakują mi żadne niedoskonałości w zasadzie nigdy) zniknął. Nie wiem czy to specyfik tej konkretnej firmy czy ogólnie witamina C, bo to był pierwszy raz kiedy jej użyłam, ale tak się zraziłam, że prędko nie spróbuję znowu.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 16:06   #614
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Serum z wit.C stosuje od dawna, ale to konkretne faktycznie od krótszego czasu jako zamiennik. Możesz mieć racje, ze to reakcja z opóźnionym zaplonem. A można spytać co stosowałaś?
Na szczęście Evolve jest już do odebrania w paczkomacie, zaraz po nie pędzę a to obecne w takim razie niech idzie precz.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 16:14   #615
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Serum z wit.C stosuje od dawna, ale to konkretne faktycznie od krótszego czasu jako zamiennik. Możesz mieć racje, ze to reakcja z opóźnionym zaplonem. A można spytać co stosowałaś?
Na szczęście Evolve jest już do odebrania w paczkomacie, zaraz po nie pędzę a to obecne w takim razie niech idzie precz.
Ja się skusiłam na serum z BasicLab tylko już nie pamiętam jakie tam bylo stężenie

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:26   #616
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pialam niedawno z zachwytu nad retinalem, a tu wczoraj niespodzianka - wstałam rano z wysypem na czole, pomimo zero zmian w całości pielęgnacji (ceramidy, rano witamina C i spf) i takiej samej częstotliwości jak dotychczas. No dosłownie niczego nie zmieniłam, nawet nic nowego nie jadłam, nie jestem chora, padnięta czy cokolwiek - a tu nagle zamiast tej pięknej skory kaszka na czole.
Co moglo pojsc nie tak?
Stosuje to ustrojstwo od trzech miesięcy, wcześniej było ok. Nie stosuje AHA, glinek, niacynamidu od czasu wjechania Medik8.

Edit: dodam jeszcze może, ze obecny preparat z wit.C jest wg mnie średni w efektywności i czekam na przesyłkę z "moim" serum, ale stosuje go już pewien czas i wcześniej wykwitów nie było.
A nie zmieniałaś kosmetyków do zmywania makijażu?
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:06   #617
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Nie, cały czas używam Evolve, bo jest diablo wydajne. Nawet pasty do zębów nie zmieniałam.
Z drugiej strony mogło mnie ruszyć coś kompletnie innego.
Powinnam chyba jakoś uspokoić twarz, prawda? Żebym nie skończyła jakbym wróciła do okresu dojrzewania ani nie narobiła sobie kłopotów...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:23   #618
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Anty aging - plotkowo

Nie chcę się wcinać w dyskusję i sama też z ciekawościa ją śledzę, ale chciałam się tylko pochwalić, że udało mi się namówić mamę do skorzystania z zabiegu z użyciem biostymulatorow tkankowych, obszar to szyja.

Idzie jako modelka, ale to oczywiście płatny zabieg - gdyby nie informacja o takiej ofercie na Insta, to nic bym nie wiedziała

Jadę z nią, żeby jej było raźniej (taki żart trochę).

A ja załapałam się jutro na oczyszczanie wodorowe. Już w innym gabinecie. Z mamą jadę w czwartek - chyba, żeby dopilnować, że pojechała .

Co do witaminy C, to dzięki za ostrzeżenie :P.

Mam od cholery nowych kosmetyków na jesień : krem z ceramidami Bielendy, kolejny, z kolagenem,potem z algami i jeszcze z wit. E...

W TK Maxxx dorwalam serum Bielendy z glikolem i wit. C i kupiłam tylko dlatego, że to serum było dla mnie zaskoczeniem w tym miejscu. Ale stoi nieużywane i przynaję, że jest to jeden z niewielu kosmetyków, który stoi nienapoczety, no i...Trochę się boję go używać.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 20:14   #619
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Pialam niedawno z zachwytu nad retinalem, a tu wczoraj niespodzianka - wstałam rano z wysypem na czole, pomimo zero zmian w całości pielęgnacji (ceramidy, rano witamina C i spf) i takiej samej częstotliwości jak dotychczas. No dosłownie niczego nie zmieniłam, nawet nic nowego nie jadłam, nie jestem chora, padnięta czy cokolwiek - a tu nagle zamiast tej pięknej skory kaszka na czole.
Co moglo pojsc nie tak?
Stosuje to ustrojstwo od trzech miesięcy, wcześniej było ok. Nie stosuje AHA, glinek, niacynamidu od czasu wjechania Medik8.

Edit: dodam jeszcze może, ze obecny preparat z wit.C jest wg mnie średni w efektywności i czekam na przesyłkę z "moim" serum, ale stosuje go już pewien czas i wcześniej wykwitów nie było.
Być może coś, czego używasz ciągle ci nie służy. Też tak miałam, że jakiś kosmetyk mi pasował, a po jakimś czasie zaczął mnie zapychać i cera się buntowała.

Może to też być stres, cykl. Ja mam cały miesiąc ładną cerę i chodzę bez fluidu, a parę dni przez okresem mnie "wypryszcza" i wyglądam wtedy jak Baba Jaga.

Na początku bym zmieniła krem SPF, bo to on może być winowajcą.

Jak się malujesz to posprawdzaj ile masz już ten fluid, może już czas go wyrzucić.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 20:36   #620
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Nie chcę się wcinać w dyskusję i sama też z ciekawościa ją śledzę, ale chciałam się tylko pochwalić, że udało mi się namówić mamę do skorzystania z zabiegu z użyciem biostymulatorow tkankowych, obszar to szyja.

Idzie jako modelka, ale to oczywiście płatny zabieg - gdyby nie informacja o takiej ofercie na Insta, to nic bym nie wiedziała

Jadę z nią, żeby jej było raźniej (taki żart trochę).

A ja załapałam się jutro na oczyszczanie wodorowe. Już w innym gabinecie. Z mamą jadę w czwartek - chyba, żeby dopilnować, że pojechała .

Co do witaminy C, to dzięki za ostrzeżenie :P.

Mam od cholery nowych kosmetyków na jesień : krem z ceramidami Bielendy, kolejny, z kolagenem,potem z algami i jeszcze z wit. E...

W TK Maxxx dorwalam serum Bielendy z glikolem i wit. C i kupiłam tylko dlatego, że to serum było dla mnie zaskoczeniem w tym miejscu. Ale stoi nieużywane i przynaję, że jest to jeden z niewielu kosmetyków, który stoi nienapoczety, no i...Trochę się boję go używać.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja też zaczęłam chodzić jako modelka na zabiegi fajna sprawa bo można czegoś spróbować z pożytkiem dla wszystkich stron . Wybieram zabiegi mało inwazyjne, te z przerwaniem ciąglości skóry nie dla mnie
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 20:37   #621
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Na co dzień używam czasami pudru BareMinerals, ale to właśnie tez raczej przed okresem gdzie mi sporadycznie coś wyskoczy - bo normalnie moja skóra nie potrzebuje specjalnie makijażu. Jestem w połowie cyklu.
SPF i tak miał wlecieć do denek, bo została mi dosłownie ostatnia kropelka.
No nic, nie będę się stresować, bo to tym bardziej nie służy, na spokojnie będę odstawiać, w końcu mi wróci gładkość, musi.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 20:44   #622
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ja też zaczęłam chodzić jako modelka na zabiegi fajna sprawa bo można czegoś spróbować z pożytkiem dla wszystkich stron . Wybieram zabiegi mało inwazyjne, te z przerwaniem ciąglości skóry nie dla mnie
U mnie za "modelkę" robi mama. To przypadek w sumie, a ją ciężko zaciągnąć mimo namawiania.

Ja idę na normalny zabieg, ale też z szybkim terminem, bo po prostu zwolniło się miejsce.

Moja skóra akurat blaga o oczyszczanie.

Przez ostatnie dni doprowadziłam ja do niezłego stanu samymi kremami, ale wiadomo, że to za mało, bo gorsze rzeczy siedzą głębiej

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 20:45   #623
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Na co dzień używam czasami pudru BareMinerals, ale to właśnie tez raczej przed okresem gdzie mi sporadycznie coś wyskoczy - bo normalnie moja skóra nie potrzebuje specjalnie makijażu. Jestem w połowie cyklu.
SPF i tak miał wlecieć do denek, bo została mi dosłownie ostatnia kropelka.
No nic, nie będę się stresować, bo to tym bardziej nie służy, na spokojnie będę odstawiać, w końcu mi wróci gładkość, musi.
Kwas salicylowy i delikatny krem na to. Jak mnie wypryszcza to się ratuję tonikiem z kwasem glikolowym, na to kwas kwas salicylowy i jakiś delikatny krem.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 20:49   #624
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy i delikatny krem na to. Jak mnie wypryszcza to się ratuję tonikiem z kwasem glikolowym, na to kwas kwas salicylowy i jakiś delikatny krem.
Mam wszystko co potrzeba
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 21:26   #625
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Mam wszystko co potrzeba
Powodzenia Ty to masz przeboje w tym miesiącu. Najpierw norweska poczta, a teraz pryszcze na początku tygodnia. Odpoczywaj Ciepła herbatka i sakte-TV.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 21:29   #626
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Przeciez olej plus krem to standardowy zestaw w odbudowywaniu bariery hydrolipidowej ja tez się bałam zapychania i jeszcze większego swiecenia, ale wbrew pozorom skóra mniej mi się przetłuszcza odkąd stosuję to kombo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stosowałam różne oleje i żaden mnie nie zapychał. Oleje, nie olejki. Eko, czyste, jednoskładnikowe np Nacomi.
Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Na co dzień używam czasami pudru BareMinerals, ale to właśnie tez raczej przed okresem gdzie mi sporadycznie coś wyskoczy - bo normalnie moja skóra nie potrzebuje specjalnie makijażu. Jestem w połowie cyklu.
SPF i tak miał wlecieć do denek, bo została mi dosłownie ostatnia kropelka.
No nic, nie będę się stresować, bo to tym bardziej nie służy, na spokojnie będę odstawiać, w końcu mi wróci gładkość, musi.
Jeśli wcześniej ten BareMinerals tego nie powodował to raczej to nie to, bo czytałam i na wizażu na KWC i na norweskim forum o problemach kobiet stosujących podkład mineralny tej marki. Chodzi chyba o alergię na niektóre składniki ( dlatego ja omijam ten podkład szerokim łukiem ).

Mnie spf jeden tak załatwił, zorientowałam się po zmianie na inny.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 21:52   #627
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Kaledonia, tak, pamietam te rozmowę z kasztanka o zapychaniu przez mineralsy, ale nie wydaje mi się, mam już go chwile i był ok.

_medianoche, jeszcze auto mi fikołka wczoraj zrobiło do kompletu i wyjechałam dziś z warsztatu z cokolwiek niższym stanem konta, ale norweska poczta za to się ciut (tfu, tfu!) poprawiła. Kosmiczna równowaga, krrrr.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 22:12   #628
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Kaledonia, tak, pamietam te rozmowę z kasztanka o zapychaniu przez mineralsy, ale nie wydaje mi się, mam już go chwile i był ok.

_medianoche, jeszcze auto mi fikołka wczoraj zrobiło do kompletu i wyjechałam dziś z warsztatu z cokolwiek niższym stanem konta, ale norweska poczta za to się ciut (tfu, tfu!) poprawiła. Kosmiczna równowaga, krrrr.
Daj potem znać czy twarz wróciła do normalności do piątku.

Jak dobrze, że nie mam samochodu i nie wiem co to przeglądy, ubezpieczenia i zdechły akumulator.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 22:15   #629
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Anty aging - plotkowo

Wypluj, proszę, ten zdechły akumulator
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 22:19   #630
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wypluj, proszę, ten zdechły akumulator
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-22 21:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.