Mamusie kwietniowo - majowe:))) - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-23, 14:53   #1531
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Baśka oto link http://www.allegro.pl/item161061437_...we_gratis.html, w ogole sporo rzeczy kupilam od tej osoby.
Bebe tantum rosa zaczelam uzywac dopiero w domu, ale nie bardzo widzialam efekty. Teraz caly czas uzywam kory debu (taniutka) i staram "sie wietrzyc".
Rozmawialam z polozna na temat zywienia matek karmiacych, staram sie stosowac do jej rad i Laury brzuszek juz nie boli. Mozna jesc:
-z warzyw:ziemniaki, marchew, szpinak, troche brokulow
-z owocow: jablka, wszelkie owoce wielopestkowe (maliny, truskawki, owoce lesne), nie mozna jednopestkowych i cytrusow
-potrawy maczne:pierogi, pyzy, kluski,kopytka, naleniki itp
-mieso gotowane i pieczone bez tluszczu,wedliny
-galaretki, kompoty, soki,kisiele z tych dozwolonych owocow
-2 jajka tygodniowo
-przez pierwszy miesiac wykluczyc wszelki nabial
-zupy:krupnik, rosol, ziemniaczana
Tyle pamietam,ja musze dodatkowo mnostwo wedlin bo po porodzie dostalam anemie.
Dziewczyny od razu po porodzie przystawiajcie dzieci do piersi, zebyscie nie mialy takiego problemu jak ja. Juz jestem zmeczona tym odciaganiem, a kiedy probuje mala przystawiac do piersi strasznie krzyczy-maly leniuszek, nie chce jej sie ciagnac cyca bo nie leci tak latwo jak z butli.
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 16:14   #1532
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

dla dziecka mam już niemal wszystko. Zostało jeszcze kupić spirytus, termometr, gruszkę (trzeba?), jakieś waciki i gaziki do przemywania.
Za to dla siebie nie mam prawie nic. Tzn. kupiłam na razie tylko majtki poporodowe 3szt., opakowanie podkładów Bella i opakowanie wkładek laktacyjnych.

Pyciaczku, a na moją siostrę położna w szpitalu nakrzyczała, jak mama zawiozła jej malin.
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 16:23   #1533
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ach przyjechał kurier. Ciekawe, czy małżonowi będzie się chciało poskręcać łóżeczko , biedny chory jest. W końcu mam już te rzeczy przy sobie, ale i tak zostało mi tego jeszcze trochę do kupienia.
Też zastanawiam się nad kupnem gruszki i chyba narazie nie kupię. Zastanawiam się nad fridą i sama nie wiem.
Staniczki mogę wymienić, na całe szczęście.
Też chyba kupię te majtki od tej osoby, co Pyciaczek, już kilka rzeczy mam od tego sprzedawcy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 16:28   #1534
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku trzymam kciuki żeby mała się w końcu przełamała i przyssała jak trzeba. Z jedzeniem widzę nie jest tak najgorzej i nie wyschniesz nam na wiórek Informuj co tam u was na bieżąco

To już nie wiem, jak zrobić z tymi saszetkami tantum rosa. Może Artur będzie mi przywoził codziennie rozpuszczone już do szpitala? Głupek ze mnie, myślałam, że one mają konsystencję żelu i że zwyczajnie można sie nimi podmywać

Asika, fajnie ci z tą szkołą rodzenia, żałuję, że ostatecznie sie nie zapisaliśmy, tym bardziej, że oprócz was na wizażu nie mam żadnych koleżanek w ciąży i nie mam z kim gadać o smuteczkach i radościach ciężarówki...

Od wczoraj mam szał czekoladowy. Jak dotąd czekolada mogła dla mnie nie istnieć, co najwyżej czasem lody, ciastka ewentualnie snickiers, tak teraz dramat- wczoraj pożarłam całą na raz, a dzisiaj drugą, tyle, że na raty co mi sie stało??? niemal czuję, jak obrastam tłuszczem ale przynajmniej dziecko jest szczęśliwe

W końcu nie ucięłam sobie drzemki chociaż deszcz tak fajnie kołysał do snu - bo na animalu był świetny program o krokodylach i się wciągnęłam. Ale miały wielkie paszczury! a jak sie nimi trzaskały w walce o prawo do bajorka... gdybym tak walczyła z Arturem o pilota, to żadne z nas nie miałoby już zębów

Buena, jeśli macie łóżeczko z drzewa sosnowego, to radzę rozstawić je już teraz. Nasze stoi od co najmniej 3 tygodni i wciąż nie wywietrzał ten silny zapach drewna, mimo, iż codziennie zamykam pokój i wietrzę
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 16:50   #1535
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Odebrałam wyniki, mocz ok, ale hemoglobina - 10,1 . Pyciaczku, od ilu zaczyna się anemia?

Z lepszych wiadomości - kurier przyniósł koszulkę i szlafrok. Szlafrok super, ale koszula lekko za duża! To całkiem miłe uczucie, jak coś na mnie luźno zwisa... Nie zamierzam zwracać, na początek będzie mi po prostu swobodnie. A potem dokupię rozmiar M .

Też mnie wzięło na jedzenie. Usmażyłam dziś 12 drożdżowych racuszków z jabłkami i wszystkie zjadłam :/. Po prostu robie wszystko co w mojej mocy, żeby przekroczyć 80 kg... Ale nie mogę się powstrzymać. Ech.

bebe tantum rosa wystarczy sobie rozpuścić w słoiku i starcza na 2 dni - ja tak robiłam do tej pory jak miałam infekcje jakieś. Słoik stał w łazience i służył w razie potrzeby...
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 17:49   #1536
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Jejku dziewczyny czy wy tez tak mocno puchniecie, bo ja nie moge doslownie chodzic bo mam wrazenie ze skora mi popeka jest taka mocna opuchlizna nog jak zdjelam skarpetke to w miejscu gdzie sie ona konczyla mialam obwod nogi 23 cm a w nizszym opuchnietym 30 cm przy kostce ale to bylo nad ranem i wcale skarpetka mnie mocno nie sciskala.

buena -ja mialam tak ze 2 razy czekajac w poczekalni u lekarza ze zaraz zemdleje ,robilo mi sie slabo i duszno ale cisnienie mialam troche nizsze(130/90) .A czy Tobie pielegniarka nic nie mowila bo ja czytalam ze 140/90 to moze byc jedna z oznak gestozy.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:39   #1537
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Yendza, nie wiem od ilu jest anemia, ja mam hemoglobine 5,4, dostalam jakis lek i mam zrobic morfologie za miesiac. W ciazy tez mialam hemoglobine okolo 10.
A teraz dzieki pomocy Aateny zdjecia naszego pierwszego watkowego dzidziusia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3052 (Large).JPG (35,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3047 (Large).JPG (48,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3046 (Large).JPG (45,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3020 (Large).JPG (60,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3080 (Large).JPG (42,4 KB, 41 załadowań)
__________________
Laurka

album

Edytowane przez pyciaczek
Czas edycji: 2007-03-25 o 13:01
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-23, 18:46   #1538
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Witam drogie Wizażanki.
Troszkę póżno dołączam do Waszego grona .
Okolo 24 kwietnia zostanę po raz drugi mamą ( podobno ma byc chlopczyk).

Pozwolę sobie dodać swoje spostrzezenia co do pielęgnacji krocza po porodzie, u mnie tantum rosa sie nie sprawdzalo bo bardzo mocna ściągało ranę ( duże nacięcie). Za to rewelacyjna w moim przypadku do oplukiwania rany była kalia i potem w domu okłady z maści tranowej ( zapach nieciekawy , ale szybko zaczęło się wszystko goić i szwy nie ciągnęły ).

Przypomniało mi się jeszcze że do kąpieli maleństwa przez kilka pierwszych tygodni używałam naparu z macierzanki, skóra po takiej kąpieli była gładziusieńka, wszelkie podrażnienia czy potówki ginęły w oczach
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:48   #1539
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku mała jest słodka
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:58   #1540
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku gratuluje slicznej corci Ja tez juz chce swoje malenstwo!!!
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 19:56   #1541
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Fantastyczna ta twoja Laurka, aż trudno uwierzyć, że takie duże dzidzi też u mnie siedzi. Fajnie, że masz ją już ze sobą, może nasza też się zjawi do świąt.
Pocałuj małą w czółko ode mnie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-23, 20:08   #1542
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku mała jest śliczna. Jak fajnie, że masz już ją przy sobie.

karino, nic mi nie wspominała. Ale to było chwilowe, potem w domu sobie mierzyłam i było juz ok.

bebe, narazie nie zamierzamy łóżeczka stawiać. Chcę to zrobić na początku kwietnia, wydaje mi się, że będzie akurat. Ale zapach rzeczywiście jest mocny (tez mam sosnowe).

Witaj beauty. Zaciekawiła mnie informacja o macierzance, chyba jak będzie trzeba to wypróbuję.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 21:02   #1543
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pysiaczek corka piekna!!! Z zazdrosia ogladam zdiecia!
Asika ale sie usmialam z tego twojego biustu, pewnie ci podrosnie jak pokarm bedzie.

Dziewczyny a staniki kupowalyscie rozmiar wieksze niz te co teraz macie? Bo nie wiem jaki rozmiar wybrac, przeciez biust sie jeszcze powiekszy.

Dzisiaj mialam kolejne bole w boku i to tak mocne ze nie moglam niemal oddychac, polozylam sie i zadzwonilam do poloznej. Kazala wejsc pod prysznic na pol godz. i skierowac strumien wody na brzuch. Wzielam sobie krzeselko i siedzialam tam przez pol. godz. Dzieciak nie byl zachwycony ale bol przeszedl.
Zadzwonila do mnie pozniej zapytac jak sie czuje, mowila ze to sciegna pod wplywem ciezaru tak bola. Oj a dzidzius jeszcze urosnie i brzucho tez!
Tez was tak czasami boli?

Ja mam cisnienie niskie jak mi mierza, ale czasami tez mi tak duszno, moze mi skacze?
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 21:09   #1544
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku gratulacje!!śliczne dzieciątko

ja dziś tak naprawde 1 raz poczułam co znaczą spuchniete stopy i dłonie...jak serdelki

zakupy zrobione -wszystko zapiete na ostatni guzik .....tylko torbe do szpitala mam spakować

czy jest tu jakas mamusia z wrocka?interesuje mnie wybór szpitala,ja zdecydowałam sie na ten w trzebnicy,ale on cieszy sie tak dobra opinią,że jest przeludnienie i odsylaja do wrocka/a tu szkoda gadać-4 szpitale ale nie ma na co sie zdecydować/ pozdrawiam
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 21:17   #1545
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mimi można wiedziec gdzie dokładnie w Holandii mieszkasz? Pytam , bo okolo czerwca- lipca przeprowadzam sie do Hagi.
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 22:22   #1546
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

No wreszcie zawitała do nas Laurka, śliczności! Bez wątpienia to dziewczynka jest

I nowa mamusia kwietniowa dołączyła, witam Beauty podbijasz nam liczbę chłopaków wreszcie, bo na tym wątku to baby rządzą do tej pory

Mimi stanik do karmienia i tak jest elastyczny i rozciągliwy, więc nie trzeba chyba szaleć z większymi rozmiarami, w końcu pod biustem nic sie już nie zmieni,a tylko cycorki nabiorą mlekiem. Ten co kupiłam dzisiaj jest właśnie taki o rozmiar większy i nawet tak na oko nie wydaje mi się, żeby aż o tyle piersi mi sie powiększyły zatem wymienię go na pewno
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 22:37   #1547
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mimi, tu się nie ma co śmiać Ale małżon i tak zadowolony. Wiesz - bez ciąży to 70A A co do rozmiaru stanika, to chyba trzeba pamietać coby tam wcisnąc jeszcze wkładkę laktacyjną. Więc nie wiem sama jaki rozmiar. A no i pod biustem moze trochę się zmniejszyć...

Pyciaczku, mała jest przeurocza. Aż trudno uwierzyć że tak niedawno się urodziła. Wygląda jak z obrazka. Zauważyłam, że ma smoka w buzi. To można tak wcześnie dać dzidizi smoka? Dzisiaj czytałam w gazecie, że dopiero jak nauczy się ssać cyca. hmmm, sama już nie wiem. Z drugiej strony moze Twoja małą przez to też cyca nie chce?
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 07:42   #1548
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Naoglądałam się masę programów o maluchach i tam mówili, że dziecko szybko przyzwyczaja się do komfortu, jaki stwarza mu picie z butelki. Przy piersi musi się wysilić, bo pokarm nie leci z niej tak łatwo a z butli picie praktycznie samo idzie.
Radzili, żeby jeżeli już ktoś zdecydował się na karmienie na przemian butla/pierś (np. mamy pracujące) kupić smoka z małymi dziurkami a nie dużymi, ułatwiającymi ssanie.

Często też, dzieci które nie były od razu z matką i nie ssały piersi od urodzenia nie chcą tego robić bo jest to właśnie wysiłek.

A co do dużych cycków, nie chciałybyście mieć 80f, zapewniam.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 07:58   #1549
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Laura jest śliczna. Andrzej zdziwił się, że takie małe dziecko, a takie ładne
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-24, 09:00   #1550
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Czekaj Atena, aż małżon zobaczy swoje maleństwo, na pewno powie, że to najpiękniejsze dziecko na świecie i ładniejszego nigdy nie widział

Z moim małżonem jak narazie bez zmian. Widzę, że mimo zbliżającej sie godziny 0 dzieci mało go interesują, no chyba, że takie w wieku moich siostrzeńców, z którymi można pograć w piłkę czy ułożyć puzzle. Jak pokazuję mu zdjęcia maluszków, to zerknie i powie że "ładne" czy cos takiego, ale kiedy np. czytam mu fragmenty "języka niemowląt" to po minucie jego wzrok zaczyna sie robić mętny - zwyczajnie sie wyłącza
Nie martwię się tym, bo wiem, że jak sie urodzi Marcel, to będzie dobrym ojcem, ale póki co czasami mnie irytuje jego kompletny brak zainteresowania, zwłaszcza gdy chcę, aby np. mi doradził w kwestii dzieciowych zakupów. Widzę, jak na siłę stara się wykrzesać z siebie choć odrobinę entuzjazmu żeby tylko zrobić mi przyjemność albo uniknąć wymówek typu ciebie nic nie obchodzi

Jakoś źle spałam dzisiaj, wstałam z palcami jak serdelki, łydkami zapaśnika i oczywiście bez kostek u stóp. Nie wiedzieć czemu nie wychodzi mi spanie na lewym boku, nawet jeśli sie tak ułożę kiedy jeszcze jestem przytomna, to i tak budzę na się prawym albo na wznak.
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 09:03   #1551
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Cytat:
Napisane przez ewa make-up Pokaż wiadomość

czy jest tu jakas mamusia z wrocka?interesuje mnie wybór szpitala,ja zdecydowałam sie na ten w trzebnicy,ale on cieszy sie tak dobra opinią,że jest przeludnienie i odsylaja do wrocka/a tu szkoda gadać-4 szpitale ale nie ma na co sie zdecydować
Ja jestem z Wrocławia i będę rodzić prywatnie na klinikach. Też myślałam o tym w Trzebnicy, ale właśnie nie wiadomo czy będzie jakieś miejsce, no i nie masz przy sobie swojego lekarza prowadzącego . Więc jesteś troszkę osamotniona, a miło popatrzyć na znajomą "gębę" . No i nie daj boże jak pojedziesz i cię odeślą!! Wydaje mi się, że najlepiej iść tam gdzie ma się swojego lekarza. Wszędzie jest tak samo, tylko zależy na kogo trafisz .
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 09:05   #1552
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

pyciaczek Niunia jest przecudowna!!!!!!
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 09:42   #1553
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku Laura przecudna, przesliczna ahh juz niedlugo i my bedziemy mialay takie ciekawe, ktora nastepna aha i dziekuje za link
znwou tyle naprodukowalyscie, ze szok
co do puchniecia to cos o tym wiem, ja sie z tym borykam juz od ponad miesiaca.. moj TŻ sie nabija ze mnie, ze mam stopy jak starsza kobieta(dowcipnis)
No i witam nowa mamusie zaraz wpisuje Cie na liste i udzielaj sie jak mozesz najwiecej doswiadczone mamusie na forum to skarb



Pyciaczek - 4 kwiecień - córcia
Khuna - 10 kwiecień - córcia

Gosik79 - 10 - 14 kwiecień - córcia
Baska201 - wg OM 12 kwiecień, ale wg USG 2 kwiecień - córcia
Bebe97 - 13 - 15 kwiecień - synuś
Ewa make-up - 15 kwiecień - córcia
Karinaa - wg OM 17 kwiecień, ale wg USG 13 kwiecień
Buena - wg OM 21 kwiecień, ale wg USG 27 kwiecień - córcia
Joasia - 22 kwiecień -
synuś
Yendza - wg OM 23 kwiecień, ale wg USG 18 kwiecień- córcia
Beauty - 24 kwiecień - synuś
Karolina79 - 28 kwiecień
Wmagda - 29 kwiecień -
synuś
Pelsonik - 1 maj -
córcia
Meme -wg OM 9 maj, ale wg USG na 23 maj - córcia
Aatena - 10 maj - córcia

Mimi764 - 15 maj - synuś
Barbra18 - wg OM 15 maj, wg USG 20 maj - synuś
Ewelina27 - 16 maj
- synuś
Asika - 30 maj - córcia
Adikat - córcia




NARODZINY

Pyciaczek - termin 4 kwiecień - ur. 11 marca - córcia Laura Barbara 3150g i 55cm

Edytowane przez baska201
Czas edycji: 2007-03-24 o 11:32
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 10:02   #1554
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ewelina - co to znaczy "prywatnie"?mam na klinikach znajome położne ale cóż,jak nie ma ona dyżuru to podobno jej nie wpuszczą...myślałam o klinikach ,ale się nasłuchałam,że aż głowa boli....
najchętniej to bym zapłaciła , miała osobną salę ,lekarza,położną i byłabym spokojna,,,a i jeszcze te tłumy studentów,którzy zaglądają pod kołdrę kilka razy dziennie/koleżanka opowiadała/,a przy porodzie pytają sie np.jak masz bóle parte,czy życzysz sobie studentów czy nieee.............ggrrrrr rr

tak naprawde nie boje się porodu czy ja sobie dam rade czy podołam,tylko boje sie niekompetencji lekarzy i ich niemiłego podejścia ,,,,.
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 10:06   #1555
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pyciaczku twoja Córeńka jest taka brązowiutka nie różowiutka jak niektóre nowonarodzone dzieciaczki,to dlatego ,że a.zdjęcia tak wyszły b.piłaś dużo marchwiowego soku c. macie ciemne karnacje z tatusiem?
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 10:18   #1556
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ewo, mała Laura ma żółtaczkę, dlatego jest taka ciemna.

Gosik dobrze Cie rozumiem jeśli chodzi rozmiar stanika. Aż strach się bać. Czytałam gdzieś, że dobrze jest kupić stanik na mniej więcej miesiąc przed porodem, powinien pasować. Wiadomo, że chwile po porodzie, gdy jest dużo mleka, stanik może byc za mały, ale to zjedzie po paru dniach. Z resztą róznie to bywa.

Ja w nocy już nie mogę spać na boku, bolą mnie biodra. Jeszcze nie jest źle, ale już robi się to denerwujące.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 11:13   #1557
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Laura jest ciemna bo tak jak pisze Buena ma zoltaczke. A oprocz tego przez cala ciaze pilam codziennie sok marchwiowy wiec moze zostanie jej troche ta karnacja.
Co do smoczka to mala ma bardzo silny odruch ssania, nawet zaraz po karmieniu i od urodzenia ssie paluszki. Pediatra jeszcze w szpitalu zalecila zeby zamiast palcow dawac jej smoczek, podobne lepszy smoczek niz ssanie paluszkow.
Baśka, zapomnialam dodac ze moja corcia ma dwa imiona-Laura Barbara (drugie po swojej prababci i oczywiscie po cioci z wizazu ).
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 11:30   #1558
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

ohh Pycuaczku jak mi milo juz poprawiam
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 18:27   #1559
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pysiaczku - piękna dziewczynka. Niby taka maleńka a wygląda na starszą, mądrze patrzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:07   #1560
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pysiaczku, gratuluję córeczki
śliczna i wzrusza
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.