wybór studiów- pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 18:09   #1
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62

wybór studiów- pomoc


Zdaje maturę i mama ogromny problem z wyborem studiów.
Zapoznałam się z ofertą uczelni, przejrzałam fora i jestem przerażona.Każdy kierunek, który mnie interesuje jest przez internautów odradzany.Wszyscy straszą bezrobociem.
Interesuja mnie kierunki związane z geografia:
-gospodarka przestrzenna
-geologia
-geografia
Myśle tez nad zarządzaniem,bezpieczeńst wem narodowym,międzynarodowym i stosunkami gospodarczymi.
Zdaje sobie doskonale sprawę, że po tych kierunkach nie bede bardzo porządana na rynku pracy.Nie wierze jednak, że jest tak tragicznie.Jestem już nastawiona na to, że po studiach będe uczyła sie dodatkowo na innym kierunku,robiła kursy.

Studiuje ktos może powyższe kierunki lub zna kierunki pokrewne, które mogą mnie zainteresować? Zastanawiam sie czy nie pójść dodatkowo,zaocznie na skandynawistykę, rosjoznawstwo lub iberystykę by byc bardziej atrakcyjnym pracownikiem.

Proszę o poważne odpowiedzi.Fora internetowe wystarczająco mnie już zdołowały i nie potrzebne mi komentarze typu- idź pracować jako kasjerka w Tesco.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:30   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wybór studiów- pomoc

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:28   #3
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: wybór studiów- pomoc

Dodam też, że studia filologiczne to nie bułka z masłem, na takiej przykładowo skandynawistyce będziesz miała poza nauką języka, również literaturę i kulturę kraju. I serio, jak czytam o kimś, kto "dodatkowo zrobi sobie jakąś filologię dla języka" to robi mi się słabo.
Moja współlokatorka, studiująca filologię klasyczną, ma również kontakt z osobami studiującymi filologię śródziemnomorską. Osoby te były wielce zaskoczone tym, że będą uczyć się łaciny, równie zdziwione były greką, bo myślały, że to taka trochę turystyka... Kij z tym, że kierunek prowadzi wydział filologii polskiej i klasycznej.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 14:57   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wybór studiów- pomoc

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 15:07   #5
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: wybór studiów- pomoc

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiem, że geologia z iberystyka nie ma nic wspólnego .Chciałam połączyć to z międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. Myśle, że pracodawca byłby zadowolony, że znam kulture, język klientów z jakimi współpracuje, prowadzi negocjacje.Na kursie się tego nie naucze.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 10:48   #6
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: wybór studiów- pomoc

A wiesz, ze im bardziej wyksztalcony pracownik tym pracodawca tez nie do konca zadowolony, bo przeklada sie to na zarobki. Laczac w/w kierunki gdzie Ty chcesz dokladnie pracowac? Skoro interesuje Cie geografia, to moze idz na geografie z biologia, gdyz na wiekszosci uczelnii jest to zamawiany kierunek i jeszcze za studiowanie go beda Ci placic.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Chyba tez musisz miec duzo pieniazkow, bo zaoczne filologie sa bardzo drogie i nigdzie nie znalazlam zaocznej skandynawistyki I stopnia
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 15:42   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wybór studiów- pomoc

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 17:17   #8
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: wybór studiów- pomoc

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Wiem, że akurat o uniwersytecie, którym piszę biologia z geografią jest darmowa i tylko w systemie stacjonarym. Nie są to dwa oddzielne kierunki i dostaje się jeden dyplom. Co do stypendii to ja wiedziałam o tym, że jest to też uzależnione od wyników na maturze, a w następnych latach od średniej. Poza tym jak stać Cię np. na zaoczną filologię to OK idź + dzienne studia zupełenie inne - powodzenia. Akurat filologia łatwa nie jest... I tak jak ktoś powiedział/napisał o wiele lepiej i łatwiej praz taniej jest zrobić kurs językowy + do tego certyfikat językowy i jesteś dla pracodawcy na dużo lepszej pozycji startowej, bo wcale ukończenie 2-3 kierunków studiów nie oznacza dla niego czegoś WOW Gdyż skończysz studia mając 24 lata i bez doświadczenia zawodowego, bo jednak będziesz też zaocznie studiować. Przemyśl!
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 13:45   #9
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: wybór studiów- pomoc

Pamiętaj też że samo studiowanie mało co daje. Jeśli nie będziesz się udzielać już w czasie studiów w różnych organizacjach, to nawet dwa kierunki niewiele Ci dadzą, bo dla pracodawców doświadczenie jest często ważniejsze, niż papier (dużo więcej też o Tobie mówi, o Twojej samodzielności, organizacji, umiejętności współpracy).
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.