Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-03, 19:54   #1
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Red face

Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo


Witajcie Wizażanki i Dietetycy
przyznaje szczerze, bo inaczej nie można, nie odzywiam sie zdrowo! nie ma na to czasu! wstaje rano szybko, po szkole/pracy szybko, wieczorem zawsze mam jakieś zajęcie!
dużo sie ucze, i zdobywam na codzień sporo wiedzy, a mam problemy z pamięcią!
czesto siegam po zupki chinskie, lub jem to co isie nawinie w lodówce! czasem zdaża sie mi objeśc sie na noc (brrr..) uwielbiam przegryski wysoko-tuczace!
najzdrowsze w moim jadłospisie jest 0,5-1kg (!serio!) pomiodorów swieżych zjadanych codziennnie (kolejne pytanie! czy to zdrowo? takie ilości likopenu i potasu dostarczane organizmowi???)
nie podoba mi sie to co robie ze swoim ciałem i zdrowim dlatego pytam!
jak jeść żeby jeść zdrowo i jakie pokarmy moga wpłynąć na poprawe mojego stanu umysłowego!
mam coprawda oponke na brzuchu, ale celem moim nie jest odchudzenie sie tylko ZDROWY tryb życia! wiec prosze was o porady!

jesli ktoś dotąd doczytał i wytrwał moj monolog - jest proszony o wypowiedzenie sie pozrdawiam
Agnieszka
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 21:04   #2
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Nie wiem, czy będzie to satysfakcjonująca odpowiedź ale pozytywnie na koncentrację wpływa RUCH

Wiem po sobie.. Kilka dni bez cwiczeń - jestem senna, otępiała i nic mi się nie chce. Po dotlenieniu się, podniesieniu tętna wskakujemy na wyższe obroty i łatwiej jest się skupić

A jeśli o dietę chodzi, to pomocny moze być magnez z wit B6, najlepiej jeśli występują razem. Czytałam też, że orzechy i imbir poprawiają koncentrację. I sen!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 21:32   #3
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

a mi z uczeniem i pamięcią kojarzy sie lecytynka, ale to juz kazdy wie
Z zupek chinskich i gotowcow w proszku lepiej zrezygnowac.. zacznij moze od pozbycia sie wszelkich konserwantow i fast foodów to juz bedzie samo w sobie zdrowe.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 21:54   #4
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Szczerze mówiąc, ja śpię po lecytynie Mam za sobą pare podejść, czasem kilkutygodniowych ale po prostu jestem jeszcze bardziej senna. To samo po kawie Jest idealna przed spaniem
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 21:58   #5
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Szatynko a takim razie moze po srodkach nasennych dostałabys tzw "spida"
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 22:08   #6
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Powiem Ci co ja robiłam w takich gorących okresach sesyjnych. Żywiłam się generalnie podle. Zupki, zupki, ach jeee Też nie miałam czasu gotować. Ale kanapki już rąbałam porządne. No cóż, ale trzymanie linii i ostre kucie po prostu nie idą z sobą w parze Lepiej przyjąć to od razu do wiadomości i się nie stresować tym kilogramem czy dwoma, który w czasie sesji przybędzie. Potem zrzucisz Na mnie działała bardzo dobrze zawsze czekolada z orzechami. Jedna codziennie to norma. Też ciastka w czekoladzie. Dużo magnezu i dużo kalorii Poza tym lecytyna (obowiązkowo) i ruch na świeżym powietrzu. Jeżeli codziennie nie przeszłam/przebiegłam z 6 km, albo nie przejechałam na rowerze ze 20, to byłam padnięta. Ruszając się nie tylko dotleniasz mózg, ale też usprawniesz pracę całego organizmu. No i odstresowujesz się, uspakajając w ten sposób. Dużo łatwiej jest pozbierać myśli.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 22:23   #7
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Szatynko a takim razie moze po srodkach nasennych dostałabys tzw "spida"
Bardzo możliwe, jestem niezbadana

Aha, jak na początku zaczęłam pić zieloną herbatę parzoną krótko to ona budziła mnie do życia. Ale odkąd piję ją w hurtowych ilościach to ten efekt zanikł.. Ale polecam, będziecie dłużej młode ;D
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 07:22   #8
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

a ile kalorii spala sie w ciagu np godziny nauki? przeciez na to tez trzeba wiecej energii??
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 07:29   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez mavika
a ile kalorii spala sie w ciagu np godziny nauki? przeciez na to tez trzeba wiecej energii??
Też jestem ciekawa - w końcu to dość intensywny wysiłek... tyle że umysłowy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 07:37   #10
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez aprzybyla
Witajcie Wizażanki i Dietetycy
przyznaje szczerze, bo inaczej nie można, nie odzywiam sie zdrowo! nie ma na to czasu! wstaje rano szybko, po szkole/pracy szybko, wieczorem zawsze mam jakieś zajęcie!
dużo sie ucze, i zdobywam na codzień sporo wiedzy, a mam problemy z pamięcią!
czesto siegam po zupki chinskie, lub jem to co isie nawinie w lodówce! czasem zdaża sie mi objeśc sie na noc (brrr..) uwielbiam przegryski wysoko-tuczace!
najzdrowsze w moim jadłospisie jest 0,5-1kg (!serio!) pomiodorów swieżych zjadanych codziennnie (kolejne pytanie! czy to zdrowo? takie ilości likopenu i potasu dostarczane organizmowi???)
nie podoba mi sie to co robie ze swoim ciałem i zdrowim dlatego pytam!
jak jeść żeby jeść zdrowo i jakie pokarmy moga wpłynąć na poprawe mojego stanu umysłowego!
mam coprawda oponke na brzuchu, ale celem moim nie jest odchudzenie sie tylko ZDROWY tryb życia! wiec prosze was o porady!
Mam taki sam problem Często nie mam czasu albo siły na przygotowanie jakiegoś porządnego i zdrowego posiłku. Do tego dochodzi fakt, że podczas różnych egzaminów jestem w ciągłym stresie i zupełnie przez to nie mam apatytu. Zazwyczaj mało jem i chudnę, a to wiadomo, że nie poprawia mojego stanu umysłowego.

Mam jeszcze pytanko odnośnie tej lecytyny. Czy ona naprawdę przynosi jakies rezultaty i czy w jakiś sposób nie wpływa szkodliwie na organizm
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 12:45   #11
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Będę przynudzała, ale można sie w czasie sesji odzywiać zdrowo, poświęcając niewiele czasu i dając organizmowi coś extra na sesję. Wystarczy poświęcic na przygotowania 1 popołudnie. Zamiast zupek chińskich i innych podobnych wynalazków proponuje sobie zrobić leczo, zupę wielowarzywną lub inne danie oparte na duzej ilości warzyw i zamknąć w słoiki. Do tego zaopatrzyć się w razowy chleb, jakieś żródło białka(zrobić mielone na cały tydzień, kupic jajka, biały sr, nagotować fasoli - ona świetnie znosi trzymanie w lodówce), jabłka, marchewkę i koniecznie tzw mieszankę studencka. Najtaniej wychodzi pojść do hipermarketu i na wagę kupić rodzynki, różne orzechy, suszone owoce i pestki słonecznika, potem mieszać i chrupać, byle nie więcej niż 2 łyzki dziennie(kalorie)
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 13:21   #12
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez aprzybyla
Witajcie Wizażanki i Dietetycy
przyznaje szczerze, bo inaczej nie można, nie odzywiam sie zdrowo! nie ma na to czasu! wstaje rano szybko, po szkole/pracy szybko, wieczorem zawsze mam jakieś zajęcie!
dużo sie ucze, i zdobywam na codzień sporo wiedzy, a mam problemy z pamięcią!
czesto siegam po zupki chinskie, lub jem to co isie nawinie w lodówce! czasem zdaża sie mi objeśc sie na noc (brrr..) uwielbiam przegryski wysoko-tuczace!
najzdrowsze w moim jadłospisie jest 0,5-1kg (!serio!) pomiodorów swieżych zjadanych codziennnie (kolejne pytanie! czy to zdrowo? takie ilości likopenu i potasu dostarczane organizmowi???)
nie podoba mi sie to co robie ze swoim ciałem i zdrowim dlatego pytam!
jak jeść żeby jeść zdrowo i jakie pokarmy moga wpłynąć na poprawe mojego stanu umysłowego!
mam coprawda oponke na brzuchu, ale celem moim nie jest odchudzenie sie tylko ZDROWY tryb życia! wiec prosze was o porady!

jesli ktoś dotąd doczytał i wytrwał moj monolog - jest proszony o wypowiedzenie sie pozrdawiam
Agnieszka
Co do pomidorów: zjadasz dziennie 560 mg potasu i 30 mg likopenu. To nie jest wcale za dużo, bo organizm ma swoje sposoby na regulację potasu w organizmie. Nie wiem jak jest z likopenem, bo zapotrzebowanie wynosi 1,25 mg, więc dużo mniej, ale likopen to chyba karotenoid, więc nawet przekroczenie dawki nie jest niebezpieczne.

Co do diety. Popieram Lulo_aiesec. Może warto przygotować posiłki wcześniej, np. w weekend? Przygotowanie zupy z mrożonki zajmuje 10 min, a jest dużo zdrowsza niż chińska. Warto mieć w lodówce jakąś surówkę, jak nie masz czasu to kup gotową. Jedzenie przez dłuższy czas zupek chińskich jest okropnie niezdrowe, wiem, bo przez nie miałam kiedyś spore kłopoty z żołądkiem. Możesz przygotować obiady i je zamrozić, a potem w tygodniu po prostu je podgrzać.
Pisałam w innym wątku o soi. Soja zawiera lecytynę, która usprawnia "transport" informacji w mózgu. Lecytynę zawierają też orzeszki ziemne.
Warto jeść też marchewkę, może zamiast tych niezdrowych "wysoko-tuczących" przekąsek
Na pamięć dobrze wpływają ryby morskie, możesz brać tran w kapsułkach.
Poza tym w czasie nauki pij herbatę z cytryną i jedz cytrusy, wit. C ma spory wpływ na pamięć.
Picie kawy wpływa natomiast na inteligencję Jednak kawa wypłukuje magnez z organizmu, więc powinno się go uzupełniać biorąc tabletki np. Filomag.

Pozdrawiam
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 13:30   #13
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Tylko co wtedy gdy ktoś weekendy też miewa zajęte? Odzywiam sie fatalnie, i to niestety widać - po skórze, samopoczuciu, bólach brzucha itd. Dobrze wpływają na mnie różnej maści herbatki ziołowe, byle nie przeczyszczające. Co do posiłkow - fatalnie, najczęściej w lodówce są tylko 2 rezerwowe jajka, ulubione (bo najszybsze) parówki... masakra...
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 13:44   #14
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Tylko co wtedy gdy ktoś weekendy też miewa zajęte? Odzywiam sie fatalnie, i to niestety widać - po skórze, samopoczuciu, bólach brzucha itd. Dobrze wpływają na mnie różnej maści herbatki ziołowe, byle nie przeczyszczające. Co do posiłkow - fatalnie, najczęściej w lodówce są tylko 2 rezerwowe jajka, ulubione (bo najszybsze) parówki... masakra...
Będę brutalnie szczera.

Nie można być "zbyt zajętym" by zaniedbywać własne zdrowie. Po co kończyc te studia, nabijać cyferki na konto i dawać z siebie max w pracy, jak nie dociągniesz do 40 lub zaczniesz sie po prostu sypać?

Szlachetne zdrowie.... pamiętasz ten fragemt Kochanowskiego??)

Nie namawiam do żywieniowego fanatyzmu (od tego są inni na tym forum ), ale do popatrzenia na swoje ciało w dłuzszej perspektywie.

Te 3-4 godziny poświęcone w tygodniu na przygotowanie jedzenia na cały tydzień ZWRÓCI CI SIĘ po tysiąkroć!!

Pozdrawiam

P.S. Oto co ja dzisiaj zjadłam (i zjem):
śniadanie: 2 kanapki z domowego chleba razowego(jest z sezamem i słonecznikiem pieczony na zakwasie) z masełkiem i ogórkiem, mała porcja owsianki na mleku(płatki jeczmienne i owsiane)
2 sniadanie: pół garści orzechów włoskich z rodzynkami
obiad: 2 naleśniki z białym serem, surówka z jabłka i marchewki ( 2 sztuki)
kolacje: 2 kanapki z jakiem na twardo i papryka zieloną
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 13:48   #15
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

a propos zupek chińskich to podobno one bardzo źle działają na mózg, tak słyszałam od mojej szkolnej pielęgniarki i chyba wolę nie ryzykować z ich jedzeniem wam też nie radze
a jednym z najlepszych rozwiązań wydaję mi się ugotowanie zupy i zamknięcie jej w słoikach. najlepiej takiej zupy z mnóstwem farfocli w środku jak ja to nazywam to będzie i zdrowe i pożywne.
ja przed maturą nie jadłam praktycznie nic, żadnych śniadań obiadów, jadałam tylko bardzo późną kolację i przez to nabawiłam się anemii więc nie radzę powielać moich głupich pomysłów
canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 13:48   #16
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

dziewczyny nie macie czasu wiec je znajdzcie, zakupy wam sie same nie zrobia...chcecie lepiej sie odzywiac poswieccie godzinke na zakupy na caly tydzien i z glowy, cudow nie ma samo jedzenie sie nie znajdzie w lodowce
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 14:28   #17
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez lulo_aiesec
Nie można być "zbyt zajętym" by zaniedbywać własne zdrowie. Po co kończyc te studia, nabijać cyferki na konto i dawać z siebie max w pracy, jak nie dociągniesz do 40 lub zaczniesz sie po prostu sypać?
Mocno, lecz mądrze, dobrze i słusznie powiedziane. Postaram się o tym nie zapomnieć.
Pozdrawiam .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 05:46   #18
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

a kto mnie odpowie???
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 12:59   #19
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

dubel
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 12:59   #20
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

www.dieta.pl, tutaj na dole są ilości spalanych kalorii. Wprawdzie nie ma uczenia się, ale jest np. czytanie
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:32   #21
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

mozna i sie uczyc i cwiczyc dbajac o swoje zdrowie polepszajac kondycje i koncetracje
poza tym kto sie uczy non stop ten sam juz nie wiem jak sie chyba nazywa
wysilek fizyczny jest super odpoczynkiem od ksiazek i niewygodnych pozycji przy nich nieprawdaz?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:59   #22
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Hmmm.. w ciągu godziny nauki spala się raczej niewiele kalorii. Znaczące jest natomiast zużycie płynów, minerałów i węglowodanów. Mózg przecież składa się w sporej ilości z wody, a do pracy potrzebuje wyżej wymienionych składników.

Nie liczyłabym zatem na schudnięcie podczas nauki)
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:06   #23
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Mocno, lecz mądrze, dobrze i słusznie powiedziane. Postaram się o tym nie zapomnieć.
Pozdrawiam .
Tylko wiesz... nie przeginaj :P. Nikt cię nie przeklnie za zjedzone pół tortu na weselu siostry ) No chyba, że innym nie dasz spróbować.

Przeczytałam kiedyś opinie dr Gilian McKeith (autorka"Jesteś tym co jesz" - POLECAM) iż w 80% powinniśmy jeść zdrowo, a w 20 % to na co mamy ochotę .

Nie ważne jest co jesz od czasu do czasu, ważne jest co jesz na co dzień!


Dzisiaj zjadłam:
Śniadanie: 2 jajka na maśle, 2 kromki razowca z małymi plasterkami sera żółtego, papryka zielona i ogórkiem małosolnym
II śniadanie: 5 suszonych śliwek
Obiad: Sałata z kefirem, kasza gryczana z fasola, marchewką, kapustą i cebulą + koncentrat(takie leczo ze słoika)
Podwieczorek: garść popkornu(zostało z kina - sama robiłam), łyżka pestek z dynii
Kolacja: jabłko z marchewka - tarte
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:36   #24
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

A ja jak narazie zjadłam:
1. śniadanie - kawa (nic więcej nie zdążyłam)
2. w pracy - kawałek ciasta, 2 bułki z grzybami, gorący kubek
3. dopiero wróciłam z pracy i TŻ robi kolację - lazanię mmmm aż mi ślinka cieknie...
I takie to zdrowie odżywianie;P.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 06:01   #25
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Nie chodzi mi o schudniecie tylko czy np przy codziennym wielogodzinnym wysilku umyslowym (przed sesja np naprawde ryje od rana do nocy!) potrzebuje jakos wiecej kcal niz normalnie?
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 06:17   #26
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Mi tez zależy na takim odżywianiu się, aby kalorie dostarczane do organizmu, dały siłę mojej głowie i uprawniły myślenie . Jedzenie i zycie w pośpiechu niestety powoduje, że z koncentracją to u mnie kiepściutko...
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:02   #27
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Moja dieta sesyjna wygląda tak:

Staram się jeść rzeczy rzeczy jak najbardziej naturalne, jak najbogatsze w witaminy i jak najwięcej zjadać na ciepło.

Na śniadanie jem zawsze muesli, taki nawyk. Ale koniecznie z ciepłym mlekiem. Ciepłe śniadanie dużo lepiej syci i rozgrzewa organizm.
Na obiady staram się jeść jakieś DOMOWE zupki warzywno-mięsne.
Rybki!
Pieczywo ciemne, pełnoziarniste.
Na kanapki jakieś urozmaicone dodatki, szynka, ser żółty, warzywka, twarożek.

Do przegryzania marchewka I koniecznie czekolada, naprawdę pomaga -najlepsza jest ciemna.

Dużo wody mineralnej, zamiast herbaty dużo ziółek (te komponuje mi tato, jest genialnym zielarzem), soki warzywne.

Jem to wszystko bez względu na to czy mam apetyt czy go nie mam, jeśli nie mam to w siebie wmuszam, wiem, że jeśli zdrowo nie zjem, to tylko zrobię sobie krzywdę.

Suplementy: lecytynka + Bodymax (rewelacja!)

Jeśli chodzi o wspomagacze, to kawa tylko po turecku -ale naprawdę po turecku, czyli gotowana, nie parzona. Poza tym Plusssz Aktiv. Napoje na taurynie tylko w ostateczności, bo to najgorsze świństwo.

I zawsze przed kawą czy innym wspomagaczem piję mielone siemię lniane -osłania przewód pokarmowy i chroni go przed spustoszeniami.

Ach, no i ruch.
Poza domem spacery.

A w domu hula hop i trochę rowerek, obie formy ruchu mają tę zaletę, że można je uskuteczniać ucząc się
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:17   #28
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Jestem pełna podziwu.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 08:29   #29
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

a jakbym poprosila o skomponowanie zestawu ziolek takze dla mnie?
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 08:53   #30
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Dieta dla intensywnie uczacych sie! - jak jeść zdrowo

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Jestem pełna podziwu.
ja podobnie podziwiam cie Vivien!

ale zabieram sie za siebie! Dziś czeka mnie kupa nauki wiec zabrałam sie za dobre śnadanie, zaraz zapaże sobie litr Mate (bo to zdrowe, ma kofeine i musze przeciez dostarczać płyny!)

n przegryske jakies suszonki (owoce of corse ) sie znajda a w przerwie jajko na miekko
nie chce wypa.śc na egzaminie jak Polacy na mundialu - przygotowac sie i u-du-pić no to śmigam

ps. zauwazyłam ze istotne jest tez Regularne odzywianie sie! bo poza zupkami i Gotowcami w mojej diecie jest sporo warzyw i owOców, ale jem kiedy popadnie i to chyba główny problem nie?

pps. dziekuje za rady
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.