Co sie ze mną dzieje??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-18, 16:39   #1
agateczka1987
Raczkowanie
 
Avatar agateczka1987
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 35

Co sie ze mną dzieje???


Witam.
Mam taki problem i mam nadzieje że mi pomożecie.
Rok temu urodziłam dziecko. Z pewnych względów nie mogłam karmić piersią i Mała jest cały czas na mleku modyfikowanym. Od roku się odchudzam i nic. Ćwiczę, nie jem słodyczy, nie słodzę kawy ani herbaty, piję specjalne herbatki wspomagające odchudzanie, brałam wszelkiego rodzaju tabletki wspomagające, nie jem nic po godz 17 i kompletnie nic. nie dość że wcale nie schudłam to jeszcze na dodatek waga idzie w górę.
Błagam Dziewczyny. POMÓŻCIE!!! Już nie wiem co mam ze sobą zrobić.
Przy wzroście 160 ważę 75 kg. POMOCY
agateczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 16:48   #2
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

ja się niestety nie znam na medycynie, ale zawsze w takich przypadkach polecam wizytę u endokrynologa, bo właśnie niedoczynność tarczycy jest chorobą przy której najczęściej nie daje się schudnąć. Ja dopiero po dosyć intensywnym leczeniu hormonalnym 3 lata temu zrzuciłam 10 kilo nadwagi, wystarczyło wyregulować gospodarkę hormonalną i zeszły właściwie same w 4 miesiące, teraz wszystko jest ok, utrzymuję lekko ujemny bilans kaloryczny i jeśli nie szaleję to nie tyję. Zatem pierwsze co warto zrobić to dobry endokrynolog i komplet badań.
stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 17:03   #3
agateczka1987
Raczkowanie
 
Avatar agateczka1987
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 35
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

Dzięki. Chyba rzeczywiście musze tak zrobić. Już naprawdę nie wiem jak mam schudnąć. Pozdrawiam
agateczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 18:16   #4
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

Hmm niedawno przeczytałam kilka wskazówek na temat spadku wagi, badz jej wzrostu.
1.Twardy pokarm - twarde i jędrne ciało
Miękki pokarm - miękkie i pulchne ciało!
2.produkty bogate w błonnik(gruboziarniste pieczywo, kasze, ciemne makarony, ryż brązowy, płatki owsiane, surowe warzywa)przyspieszają przemiane materii.
3.W celu utrzymania prawidłowej masy i składu ciała należy spożywać min. 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach nie dłuższych niż 3 godz., i co najważniejsze o jednakowych porach.
4.Nigdy nie nalezy zapominac o snaiadniu!
5.Ćwiczysz?Jesli tak to:Posiłek przedtreningowy powinien być spożyty ok. 2 godz. przed planowanym wysiłkiem i w swoim składzie zawierać cukry o tzw. niskim indeksie glikemicznym ( wolno wchłaniające się ). Są to przede wszystkim produkty o zwiększonej zawartości błonnika pokarmowego.A po treningu zjeść pełnowatrościowe białko.Prawidłowe odżywienie po treningu pozwala odbudować straty w mięśniach nie tylko do punktu wyjściowego, ale także znacznie powiększyć ich zapasy, w efekcie czego zregenerowane ciało staje się jędrniejsze. W okresie potreningowym, organizm nigdy nie odkłada tkanki tłuszczowej ( jak uważa większość kobiet), gdyż z punktu widzenia fizjologii, było by to całkiem nielogiczne. To tak samo, jakby bardzo głodujący człowiek, dostał zastrzyk gotówki i zamiast kupić za to jedzenie, pieniądze zaniósłby do bank.
Mam nadzieje, że pomoże
Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 19:39   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

Cytat:
Napisane przez agateczka1987 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam taki problem i mam nadzieje że mi pomożecie.
Rok temu urodziłam dziecko. Z pewnych względów nie mogłam karmić piersią i Mała jest cały czas na mleku modyfikowanym. Od roku się odchudzam i nic. Ćwiczę, nie jem słodyczy, nie słodzę kawy ani herbaty, piję specjalne herbatki wspomagające odchudzanie, brałam wszelkiego rodzaju tabletki wspomagające, nie jem nic po godz 17 i kompletnie nic. nie dość że wcale nie schudłam to jeszcze na dodatek waga idzie w górę.
Błagam Dziewczyny. POMÓŻCIE!!! Już nie wiem co mam ze sobą zrobić.
Przy wzroście 160 ważę 75 kg. POMOCY
Wydaje mi się, że jakoś się niezbyt rozsądnie zabrałaś za to odchudzanie i stąd brak efektów. Nie jesz nic po godz. 17:00??? Czy to znaczy, że chodzisz spać o 19:00? Bo kolację powinno się jeść na 1-2 godz. przed snem.
Poza tym może jesz za mało, może masz źle wyważone makroskładniki - a to wszystko może spowolniło Ci metabolizm i będziesz stopniowo tyć, a nie chudnąć. Poza tym wyrzuć herbatki i tabletki odchudzające, skutecznych jeszcze nie wynaleziono
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:45   #6
agateczka1987
Raczkowanie
 
Avatar agateczka1987
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 35
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

a czy picie czerwonej herbaty pu- ehr pomaga? Bo słyszałam że tak
agateczka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 12:38   #7
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Dot.: Co sie ze mną dzieje???

SAMA herbata w niczym Ci nie pomoże.. musi być wspomagana odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi nie ma lekko
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.