Laserowa korekta wady wzroku - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-30, 19:34   #2191
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
woo !! sztuczna soczewka nigdy tego nie rób z astygmatyzmem !!!!!!!!(chyba że będziesz mieć zaćmę to nie masz wyjścia)
Nigdy nie wiadomo jak mózg przyjmie soczewkę multifokalą co innego jest dla plusa i minusa a co innego multifokal. Soczewka multifokalna działa trochę jak okulary progresywne.



Zacznę od zeza
Musisz zapytać lekarza w jakim stanie jest konwergencja
Czy jest jej bark czy porostu niedomaga ?
Jako że piszesz że trochę do góry ci oko ucieka możesz mieć połączenie zeza z którą phorią
Kolejna rzecz czy w okularach lub soczewkach możesz przeczytać wszystkie rządki liter ? Bo masz dosyć sporą wadę +zez na oku prawym chodzi mi o ambylopie , lazy eye czyli niedowidzenie ?

Jeśli chodzi o niestabilność wady to miałem bardzo nie stabilną wada spadała rosła na różny badania pokazywało różne odczyty . Po korekcji również była niestabilna 0 1.5 dioptrii +075 do -0.75 Jak znajdę badania to wrzucę zobaczysz jak wada może "latać"


Masz bardzo podobną wadę do mojej. Też miałem tą oś ( ja miałem 175) jako że oś jest prawie 180 stopni. To ten astygmatyzm będzie bardzo dobry do zdjęcia a to największa zaleta Dlatego że poziomy meridan pójdzie w plano (nie będą go ogóle wypalać) Trochę więcej pójdzie z pionu resztę ci powiem kiedy zobaczę badanie bo nie niema żadnego punktu odniesienia
Pamiętaj że jest RODO wrzucając jakiekolwiek badania do internetu wymaż swoje dane osobowe nawet w paincie

Pytaj jeszcze Friese jak to jest po bo ona miała praktycznie identyczną wadę :
-8.5 i -2 oś 177
-7.75 i 075 155
to jej dokumentacja :
https://drive.google.com/drive/u/0/f...ldMZEpKMkZCM2s
Tzn to oko ucieka bardziej w bok niż jakoś bardzo do góry, ale jakbym miała powiedzieć, czy ucieka bardziej do góry czy w dół, to raczej chyba w górę. Natomiast na pewno nie ucieka mi tak, że widać mi tylko bialko gałki ocznej, bo taki zez miał właśnie kolega. Jak pytam chłopaka, to twierdzi, że naprawdę tego zeza bardzo nie widać, że musi się dobrze przyjrzeć, no ale może nie chce mi robić przykrości.

Co do czytania- absolutnie nie jestem w stanie przeczytać tych małych rządków ani w okularach ani w soczewkach. Ale ie byłam już w stanie tego czytać kiedy te soczewki i okulary dobierałam, lekarka powiedziała wówczas,że taka czcionka nie jest mi konieczna do codziennego funkcjonowania i nie będzie przepisywać mi mocniejszych. Miesiąc wcześniej byłam u okulisty z medycyny pracy, tam tablica była z cyframi-zawsze lepiej to mi się czyta i naprawdę na prawe oko w okularach byłam w stanie przeczytać do przedostatniego rządka, a w lewym gdzieś dalej niż do połowy. Natomiast wczoraj ta tablica była taka wyświetlana pilotem po jednym rzędzie z literami, to pewnie gdzieś w połowie byłam w stanie przeczytać.Ciężko mi się odnieść tak naprawdę, ile faktycznie ta wada poleciała przez rok, bo nie wiem, czy tamte badania były rzetelne. Na pewno rok temu nie miałam tych badań dużo. Robiłam w małym mieście, w prywatnym gabinecie kiepsko wyposażonym raczej, ascetycznie. Raczej tylko komputer, raz krople i czekałam wówczas po zapuszczeniu pół godziny -teraz w Optegrze od razu coś tam jeszcze robili, czytanie, światełko. Pola widzenia na pewno nie miałam robionego, ciśnienie niby miałam mierzone, ale jakoś zupełnie inaczej niż wszędzie przy tej maszynie z wypompowywanym powietrzem. Zdziwiłam się wówczas, po ta maszyna to dla mnie jest niemal tak nieprzyjemna jak zapuszczanie kropli, blady strach na mnie pada, a wówczas tego nie bylo.
Hasło "niedowidzenie" w ogóle w piątek nie padło. Padło ono kiedyś odnośnie lewego oka, że "chyba się wkradło jakieś niedowidzenie" i tyle było.
Jestem zdziwiona, że mając okulary o dwie dioptrie słabsze niż trzeba w sumie nie odczuwałam jakiegoś znacznego pogorszenia wzroku.
Teraz zaczęłam ciągle przeglądać fora na ten temat i już nie wiem, czy nie lepiej przestać, bo jeszcze gorzej się boję. Najbardziej tego,że kiedy pojadę do kolejnego lekarza powie mi, że jednak to nie dla mnie, a ja mimo że bardzo, bardzo się boję, to chyba chciałabym jednak spróbować.
Gdybym wiedziała,że wada może być niestabilna a jednocześnie można myśleć o laserowej korekcji, podjęłabym jakieś kroki znacznie wcześniej . A tak żyłam ciągle w strachu, jakimś paranoicznym wręcz lęku, budowanym przez lata przez wielu lekarzy. Którzy na mnie albo krzyczeli, albo robili skrzywioną minę i mówili "bardzo pani współczuje trzeba czekać może wada wreszcie stanie".41nie wiem, czy jeśli dostanę też zielone światło od lekarza w Poznaniu, to mam to robić w Lublinie, czy jednak gdzieś u jakiegoś konkretnego w innym mieście. Nie znam tych okulistów, nie wiem komu mogę zaufać. Lublin to nowa placówka, nie wiem, czy sprzęt mają taki sam, jest sporo taniej, obowiązuje mnie 3 mce 20 proc.zniżki, w innych miastach jest drożej.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-06-30 o 19:41
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 21:37   #2192
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

I co ci tu odpisać ?
pytałem o niedowidzenie bo przeważnie osoby z zezem lub ze znaczną różnicą wad pomiędzy oczami mają niedowidzenie i niestety niedowidzenia nie usuniesz laserową korekcją wzorku ono takie zostaje NP: koleżanka Friese Ma 40% niedowidzenia czyli 60% widzi inaczej mówiąc po najplenniejszej możliwej
skorygowanej korekcie widzi 6 rząd tablicy snellena A 100% to 10 rząd

stopień niedzowidzenia powinien określić lekarz okulista lub optyk nie jest możliwe że dostałaś niedowidzenia teraz i trochę mnie dziwi że nikt nic nie. Niedowidzenie rozwija się do 6 roku życia i już takie pozostaje jeżeli do 6-9 roku życia widziałaś w okularach wszystkie rządki literek w tablicy snellena nie jest możliwe że niedowidzenie wystąpiło później
czy widzisz stereoskopowo ? czy widzisz w okularach 3D
Ja mam niedzowidzenie 43% ale takie miałem takie mam i takie będę miał i nic z tym się nie zrobi ale bardzo dobrze o tym wiedziałem przed operacją i po
po mimo dużego niedowidzenia zachowałem widzenie w 3d

Właśnie zależy też jaką tablice snellena ma lekarz powinnaś widzieć 1.0 większość lekarzy ma ją do 1.2 lub nawet 1.4 czyli 2 lub 4 rządki ponad normę a każą czytać tak tylko dla sprawdzenia przeważnie ludzie z plusami czyli dalekowzroczni widzą ponad normę do dali

"Zdziwiłam się wówczas, po ta maszyna to dla mnie jest niemal tak nieprzyjemna jak zapuszczanie kropli"
zapuszczanie tropikamidu zawsze jest nie przyjemne dla wszystkich bo to jet taka trucizna w składzie ma atropinę którą się nazywa "kwasem dla ubogich" te krople mocno szczypią

Gdzie zrobić operakcjie :
Nie chcę się tu bardzo rozpisywać bo zaraz wyjdzie że reklama ja uważam tylko 3 ośrodki w Polsce : CM Mavit , Visum Clinic Rzeszów, Ceglana Katowice
dlaczego ?
Visum Clinic-Najlepsza klasa pomiaru aberracji w porównaniu z optegrą jest to niebo a ziemia
Ceglana Katowice- Bardzo dobrze wyposażona klinika jedna z dwóch w kraju posiadająca mikroskop konfokalny
CM Mavit- najlepszy sprzęt w europie i jedna słynna pani doktor
to tylko moja subiektywna opina i nie sugeruj się nią

Znam sporo osób które robiły w nowej optegrze w Lublinie i są bardzo zadowoleni
koleżanka Kreolkaa robiła w Lublinie przeczytaj posty powyżej


Jeśli chodzi o zeza najlepsi zezownicy są w Krakowie poszukaj w opiniach "znany lekarz"
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 05:57   #2193
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
I co ci tu odpisać ?
pytałem o niedowidzenie bo przeważnie osoby z zezem lub ze znaczną różnicą wad pomiędzy oczami mają niedowidzenie i niestety niedowidzenia nie usuniesz laserową korekcją wzorku ono takie zostaje NP: koleżanka Friese Ma 40% niedowidzenia czyli 60% widzi inaczej mówiąc po najplenniejszej możliwej
skorygowanej korekcie widzi 6 rząd tablicy snellena A 100% to 10 rząd

stopień niedzowidzenia powinien określić lekarz okulista lub optyk nie jest możliwe że dostałaś niedowidzenia teraz i trochę mnie dziwi że nikt nic nie. Niedowidzenie rozwija się do 6 roku życia i już takie pozostaje jeżeli do 6-9 roku życia widziałaś w okularach wszystkie rządki literek w tablicy snellena nie jest możliwe że niedowidzenie wystąpiło później
czy widzisz stereoskopowo ? czy widzisz w okularach 3D
Ja mam niedzowidzenie 43% ale takie miałem takie mam i takie będę miał i nic z tym się nie zrobi ale bardzo dobrze o tym wiedziałem przed operacją i po
po mimo dużego niedowidzenia zachowałem widzenie w 3d

Właśnie zależy też jaką tablice snellena ma lekarz powinnaś widzieć 1.0 większość lekarzy ma ją do 1.2 lub nawet 1.4 czyli 2 lub 4 rządki ponad normę a każą czytać tak tylko dla sprawdzenia przeważnie ludzie z plusami czyli dalekowzroczni widzą ponad normę do dali

"Zdziwiłam się wówczas, po ta maszyna to dla mnie jest niemal tak nieprzyjemna jak zapuszczanie kropli"
zapuszczanie tropikamidu zawsze jest nie przyjemne dla wszystkich bo to jet taka trucizna w składzie ma atropinę którą się nazywa "kwasem dla ubogich" te krople mocno szczypią

Gdzie zrobić operakcjie :
Nie chcę się tu bardzo rozpisywać bo zaraz wyjdzie że reklama ja uważam tylko 3 ośrodki w Polsce : CM Mavit , Visum Clinic Rzeszów, Ceglana Katowice
dlaczego ?
Visum Clinic-Najlepsza klasa pomiaru aberracji w porównaniu z optegrą jest to niebo a ziemia
Ceglana Katowice- Bardzo dobrze wyposażona klinika jedna z dwóch w kraju posiadająca mikroskop konfokalny
CM Mavit- najlepszy sprzęt w europie i jedna słynna pani doktor
to tylko moja subiektywna opina i nie sugeruj się nią

Znam sporo osób które robiły w nowej optegrze w Lublinie i są bardzo zadowoleni
koleżanka Kreolkaa robiła w Lublinie przeczytaj posty powyżej


Jeśli chodzi o zeza najlepsi zezownicy są w Krakowie poszukaj w opiniach "znany lekarz"
Na pewno nikt z lekarzy kiedy byłam w tym wieku nie mówił nigdy o niedowidzeniu, a odwiedziłam ich wówczas sporo. Jeździłam też swego czasu do kliniki leczenia zeza na jakieś ćwiczenia, ta klinika jest do dzisiaj, Lublina na Grottgera. Pierwszy raz o tym,że "wkradło się w lewe oko chyba jakieś niewielkie niedowidzenie" usłyszałam na wizycie w wieku 20 lat. Ale było to powiedziane mimochodem, bez jakichś głębszych badań, po prostu podczas dobierania okularów i czytania z tablicy na ścianie, podświetlanej pilotem.
Czy w tych ośrodkach, które wymieniłeś jest metoda Lentivu? Usłyszałam w Optegrze,że u mnie z racji na dużą wadę tylko taka wchodzi jeszcze w ogóle w grę. Nie wiem jednak, czy to u nich taka wchodzi tylko, czy mówiła ogólnie.
Nikt nigdy nie określał mi niedowidzenia procentowo. W Optegrze tez na ten temat nie usłyszałam ani słowa.

Myślałam jeszcze, żeby sprobować dostać się do Gierek, legendy o niej słyszałam, ale wątpię, by mnie przyjęła na dodatek stosunkowo "szybko".
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 12:03   #2194
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Na przyszly tydzien udało mi się zapisać do prof Gierek. Za 3 tygodnie do dr Grzeszkowiaka. Chcę się ratować, a czuję, ze jak nie teraz , to juz nigdy.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 16:25   #2195
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Pani profesor przyjmuje w dwóch ośrodkach :
Szpital Pod Bukami Bielsko- Biała "bardzo dobrze wyposażona klinika" (terminy nie są takie długie)
i w Katowicach INTERMED ale tam tylko standardowe badania okulistyczne
To właśnie ona znalazła mi zeza a żyłbym nie świadomie do dziś

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Tak wszystkie trzy kliniki posiadają lentiviu lub relax smile, niech cię ręka boska chroni przed zrobieniem innej operacji niż lentiviu ( relax smile) a w szczególności Femtolasik , nie chcę pisać od nowa tego co skasowałem

dr Grzeszkowiak Bardzo dobry lekarz robił laserową korekcje po przeszczepie rogówki (Bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie ) nie wielu lekarzy by się dopięło

Nie masz tej wady nie wiadomo jak dużej ja samego astygmatyzmu miałem -4.5 cyl na forum (poszukaj) jest parę osób nawet z -6.25 astygmatyzmu

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-01 o 17:21
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 19:12   #2196
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No to zmartwiłeś mnie, bo zapisałam się, do Prof.Gierek ale do placówki w Katowicach był to jedyby wolny termin na okres kilku miesięcy. Do ośrodka w Bielsku w ogóle nie mogłam.się natomiast dodzwonić , ale skoro jest tak- to jeszcze jutro będę próbować.
Pobralam dzis wyniki z Optegry- oni juz dostali onformację z Poznania, aby im przesłać dokumentacje. Trochę tak " łyso" wyszlo, bo na moje przykscie akurat jeszcze nawinela sie Pani Doktor robiaca tutaj zabiegi i pytala, czy chce się operować w Poznaniu. Powiedzialam zgodnie z prawda, ze chce skonsultowac zeza. Spojrzala na wyniki i znowu ona tez podkreslila, ze moze byc konieczna operacja zeza po laserowej korekcji i ze z ta laserowa korekcja " bedzie troche klopotu"

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-01 o 19:19
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 21:16   #2197
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli celem twojej konsultacji jest zez i wszystkie rzeczy związane z oczami tam cię też przepadają .Jeżeli konsultacja w sprawie laserowej korekcji to już nie bardzo ale się nie przejmuj jako że będziesz pacjentem pani Profesor sama ci zaproponuje szybki termin i tak na jednej wizycie się by nie skończyło

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Soryy za zwłokę awaria światła
" Spojrzała na wyniki i znowu ona tez podkreśliła, ze moze byc konieczna operacja zeza po laserowej korekcji i ze z ta laserowa korekcja " będzie trochę kłopotu"



Faktycznie możesz mieć problem ze skupianiem się nigdy nie wiadomo jak będzie działać u ciebie będzie działać konwegeracja w najgorszym wypadku wystąpi jej brak czyli będziesz porostu podwójnie i wtedy to będzie najgorsza rzecz mózg na pewno nie przyzwyczaj się do podwójnego widzenia pojawią się zawory głowy mdłości i inne naprawdę trudno tu co cokolwiek doradzić

Najlepszą rzeczą którą możesz zrobić jest w pierwszej kolejności znalezienie dobrego zezologa zrobi badania na synoptoforze , kąt zeza , ruchów nastawczych oczu i w jakim stanie są twoje mięśnie oczu czy dadzą radę przytrzymać fuzję niech on podejmie decyzje

u mnie sytuacja wygląda inaczej ja miałem brak konwegeracji widziałem podwójnie tak samo przed jak i po wiec dla mnie to nic nowego

z drugiej strony masz fajną opcje z tym lentiviu fajnie jest zejść z podwójnych szkiełek zauważ że twoje okulary mają sklejone dwa szkła jedno cylindryczne drugie sferyczne lub celowanie w soczewkach na te znaczki ( oś astygmatyzmu) po za tym soczewki z cylindrami są znacznie droższe od zwykłych

Nie śpiesz się z decyzją poczekaj na opinie pani profesor , zezologa i innych lekarzy

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz jeśli będziesz mieć wolną chwilę wydrukuj tą kartkę i stań w odległości równo 3 metry do początku palców u stóp i powiedz ile rządków liter jesteś w stanie przeczytać w okularach(lub soczewkach) w pełnym dziennym oświetleniu
http://www.chemax.pl/Test_eye.pdf

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-02 o 02:53
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 10:37   #2198
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Umówiłam się do prof.Gierek do kliniki w B-B na 18 lipca. Uznalam,że chyba jednak tydzień dłużej,nie zrobi az takiej roznicy, skoro sprzet jest lepszy niz w Katowicach. Ma to być wizyta kwalifikacyjna.Ciekawi mnie, czy tam też jest ta metoda propagowana, czy tylko jakieś inne. Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na samej konsultacji mojej wady, szczegolnie zeza.

Ogólnie to bardzo Ci dziękuję, że na odpisywanie mi poświęcasz tyle czasu, to cenne wskazówki, a nie mam znajonych ani nikogo w rodzinie, z kim mogłabym roztrząsać takie problemy.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Co do wyników z Optegry, to dziś zrobię skany. Czy można je wrzucić na forum w wiadomości prywatnej, czy tylko na wątku? Pytam, bo nie wiem w jakim.formacie tu się otwierają załączniki, a pewnie skany zrobią mi się w pdf

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-02 o 10:41
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 11:07   #2199
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

"Ma to być wizyta kwalifikacyjna.Ciekawi mnie, czy tam też jest ta metoda propagowana, czy tylko jakieś inne"

Tu ci nie pomogę bo panią profesor odwiedzałem tylko w sprawie zeza więc tak naprawdę nie mam pojęcia jak tam jest i chyba będziesz w najlepszych rękach w Polsce : profesor doktor habilitowany nauk medycznych Stanisława Gierek sama
nazwa członowa budzi respekt

Chodzi o to że w klinice w Katowicach w ogóle nic prawie nie mają ( oprócz standardowego sprzętu okulistycznego) sam pojechałem na darmo bo i tak pani profesor kazała przyjechać do B-B bo powiedziała " ja tu nic panu nie pomogę" .Więc jeżeli byś tam pojechała to byś tylko zmarnowała czas

"Co do wyników z Optegry, to dziś zrobię skany. Czy można je wrzucić na forum w wiadomości prywatnej, czy tylko na wątku? Pytam, bo nie wiem w jakim.formacie tu się otwierają załączniki, a pewnie skany zrobią mi się w pdf"

Kucze tu znowu nie mam pojęcia jak to jest ale pamiętaj o zmazaniu(usunięciu) wszystkich danych tzn : imię nazwisko pesel nr klienta

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-02 o 11:17
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 13:00   #2200
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

6Jednak dodawanie zalacznikow w wiadomosci prywatnejzwlaszcza ze ja teraz tylko tel,
przekracza moje umiejętności. Postaram się więc załączyć tutaj.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-04 o 02:10
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 13:02   #2201
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To xhyba z grubsza tyle, chyba ze zrobilam.mijaka ,bo kiepsko mi sie korzysta pod tym wzgledem z telefonu.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-04 o 02:11
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 13:11   #2202
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To chyba z grubsza tyle, chyba ze zrobilam.mijaka ,bo kiepsko mi sie korzysta pod tym wzgledem z telefonu.
jak zerkniesz na to, potem usunę załączniki, jesłi sie uda, bo po co ma tu wisiec moja ułomność Z góry dziękuję.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 23:38   #2203
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ok możesz usunąć i daj mi trochę czasu już ci piszę obszernego posta
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 18:46   #2204
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zacznę od tego że wybór najlepszego sprzętu w przypadku lentivu lub relax Smile ( to ta sama operacja )
nie ma sensu, bo tylko jeden laser na świecie wykonuje ten zabieg : VisuMax
Więc tak naprawdę obojętne jest gdzie zrobisz zabieg i tak będziesz operowana VisuMax Laserem. Jeśli chodzi o operatora no napiszę poniżej
Jak najbardziej kwalifikujesz się do większości zabiegów czyli na pewno :
Lentivu lub Relax Smile Sbk- lasik , Femtolasik , Vd-Disine iLasik z płatkiem 90um- 100um . Z czego mówię ja jestem wielkim przeciwnikiem i nie polecam nic innego jak Lentivu lub Relax Smile

Jeśli chodzi o badania (Nawet nie przypuszcza że są tak dobre )
-masz bardzo dobrą symetrię pomiędzy przodami a tyłami rogówki przesunięcie osi astygmatyzmu pomiędzy przodem a tyłem rogówki to zaledwie 7 stopni ( ja miałem 20stopni ). Jeszcze nie widziałem tak regularnej rogówki z astygmatyzmem wiec
to jest u niebie BARDZO DUŻY PLUS !!! rogówka po operacji powinna być bardzo stabilna. Kolejny plus masz prawie 180 wiec to jest najlepszy możliwy do zdjęcia astygmatyzm. Spójrz na mapę o nazwie krzywizna sagitalna, idealna rogówka to taka w której na całej mapie by był kolor zielony czyli była by równomierna u ciebie w lini pionowej jest kolor żółty jet to uwypuklenie rogówki ale na bardzo małym obszarze 4mm ,nawet w przydatku femtolasik nie miała byś suchego oka(oczka gładziutkie jak pupka niemowlaka . Ogólnie wszystkie inne parametry o których nie będę się rozpisywał bo musiał chyba ze 20 stron napisać ,są na plus. Podsumowując oczy bardzo dobre do zabiegu każdy lepszy lekarz chciałby operować takie rogówki bo tzn: tu nie da rady coś zepsuć (chyba że masz nie farta tak jak jak ja i cię prze-korygują na plusy ale chyba w tych czasach to już się nie zdarza )


Podsumowując rogówka jest bardzo stabilna i wada po powinna być bardzo stabilna
zważając na wszystkie parametry rogówki celował bym tu:
Oko prawe -0.25 -0.5 170 i oko lewe -1.00 -0.5 170 Dlaczego tak :
Po pierwsze muszą trochę astygmatyzmu zostawić żeby nie przekręcić ci osi i nie zrobić nowego astygmatyzmu który biedzę jak najbardziej aberracją wyższego rzędu czyli wtórym astygmatyzmem indukowanym ale tym się nie przejmuj bo astygmatyzmu do -.075 się w ogóle się nie koryguje i nadal będziesz widzieć 100%-90%
jak już wcześniej wspominałem auto refraktor to nie jest wyrocznia

Po drugie wada minusowa zapewni ci stabilne widzenie bliży do późnej starości
RE-korekcja

Oczywiście najbardziej będzie możliwa metodą Lasek na tzn czapce cap:
ale NIGDY TEGO NIE RÓB nawet jak zostanie ci -1.5 ( po 7 latach)

Dlaczego :
W pierwszych dwóch latach i tak nie można robić rekolekcji po lentiviu bo komórki zrębu i czapki muszą się mocno połączyć

Tak jak wcześniej wspomniałem lepiej mieć -1 niż pojechać w 0 a po czterdziestu
zrobi ci się plus nie na rogówce tylko na soczewce więc mając :
-1 rogówka +1 soczewka da ci 0 czyli idealne widzenie bliży

znam kilka osób po czterdziestce które zrobiły lasek dla -1.75 i wielkie zdziwienie bo potrzebują okularów do bliży no niestety tak działa matka natura i tego się nie ominie



Wielkość źrenicy :
No tu faktycznie jest trochę problem czyli tzn : aberracja sferyczna
ajajaj NO JEST TROCHĘ WIĘKSZY PROBLEM !!

Pachymetria (grubość rogówki ):
Trochę Teorii :
Grubość rogówki mierzona jest w um: czyli w mikronach 1000um= to 1mm
Rogówka przeciętnego człowieka to 500-550um czyli około 0.5mm
Twoja ma : 530um
Przy laserowej korekcji lekarz nie może zostawić mniej niż 350um rogówki
(250um zrąb rogówki 100um czapka tnz : cap) to wartość graniczna wytrzymałości rogówki

Czyli Matematyka
Twoja rogówka ma 530 - 350 = 180um tyle może max wyciąć u ciebie !!!!!
ale zawsze się zostawia trochę więcej to taka dobra praktyka lekarska żeby nie jechać po maxach

No to liczymy :

Lenicula : 6.5mm = 15um wycięcia na 1DpD
Lenicula : 7.0mm = 17um wycięcia na 1DpD
Lenicula : 7.0mm = 20um wycięcia na 1DpD


W pierwszej kolejności laser Visumax Przeżuci cylinder na sferę czyli :



OS ( oko lewe ):
SPH: -8 Cyl -2.0 180
SPH: -10 Cyl + 2.0 90
6.5 lenticula = 15 um na 1DpD

10 Dpd x 15um = 150um do usunięcia !!! (Prawie wartość Graniczna )

OD(oko prawe )

SPH: -6 Cyl -2.0 180
SPH: -8 Cyl + 2.0 90
6.5 lenticula = 15 um na 1DpD

8 Dpd x 15um = 120um do usunięcia !!!

Podsumowując lekarz nie mal na 80% wybierze 6.5mm lenticule
Co się z tym wiąże ?

Strefa ablacji (cięcia) laserem będzie mniejsza od źrenicy równo o:
1mm dla oka prawego i 1.1mm dla oka lewego

Jako że głębokość (i inne parametry) komory przedniej nie przekraczają 4.00 mm no to ryzyko jest ciut mniejsze

Ogólnie jesteś w grupie podwyższonego ryzyka szacowałbym jakieś 40% widzenia tak po zmroku :
https://lasikcomplications.com/halos.htm
Wszystko zależy w jakim stopniu twój mózg odfiltruje te szumy
może być tak że bodziesz widzieć tylko jedną pionową kreskę od źródeł światła lub dwie albo całkowicie tak jak na filmie
Skutkiem abberacji sferycznej jest cały GASH
poczytaj o :
Starbust , Hallo, glare i zobacz jak to wygląda jedni sobie z tym radzą inni narzekają ciężko tu jest przewidzieć jak to będzie u ciebie
Chociaż i tak 80% pacjentów to widzi
Obejrzyj youtuberów : praktycznie wszyscy to mają
Musisz sama zdecydować i poczytać bo fatyczne w większości osób ten efekt zostaje na stałe. Pojąć świadomą decyzję

Co do wady :

Ok Lecimy dalej :
NIE MASZ ŻADNEGO NIEDOWIDZENIA !!!
WIDZISZ 100% czyli 1.0 zarówno lewym okiem jak i prawym a reszta lini które kazali ci czytać pewnie wychodziła poza normę
ZEZ :
Faktycznie masz mały zez rozbieżny (exotropia) ale Test Wotrha OK
czyli : BARDZO DOBRZE TRZYMASZ FUZJĘ POMIĘDZY OCZAMI !!!
szkoda byłoby tą fuzję stracić, pewnie w życiu codziennym nawet nie odczuwasz tego zeza i ciężko jest komuś go dostrzec
Poczekaj na opinie pani profesor. Wydaje mi się że pani profesor i tak skieruje cię do Krakowa na szczegółowe pomiary zeza. więc czekaj na opnie fakt że zez jest mały nie oznacza że zachowasz konwegeracje, fuzję oczu

Fatyczne są tylko dwa problemy :rozmiar źrenicy i zez

Jeśli chodzi o to gdzie zrobić to znów ci tylko podpowiem ale się nie sugeruj
jako że rogówka nie za bardzo skomplikowana możesz to zrobić w zasadzie wszędzie ale ja i tak polecę co CP MAVIT i doktor Danutę Horodyńską dlaczego:
po 1 w większości osób na forum u niej robiło
po2 ta pani doktor że tak powiem bardzo lubi rogówki z astygmatyzmem
W większości lekarzy nawet za takie nie chcę się brać w wypisują negatywną opnię
po3 Koleżanka Friese robiła u niej z bardzo podobną wadą tylko że :
jej wada była jeszcze większa od twojej
w porównaniu rogówki twojej a jej to jest niebo a ziemia spróbuj ją popytać i poczytać jej posty

Dobra będę kończył jak mi się coś przypomina to napiszę jak masz pytania to pisz
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 19:42   #2205
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
Zacznę od tego że wybór najlepszego sprzętu w przypadku lentivu lub relax Smile ( to ta sama operacja )
nie ma sensu, bo tylko jeden laser na świecie wykonuje ten zabieg : VisuMax
Więc tak naprawdę obojętne jest gdzie zrobisz zabieg i tak będziesz operowana VisuMax Laserem. Jeśli chodzi o operatora no napiszę poniżej
Jak najbardziej kwalifikujesz się do większości zabiegów czyli na pewno :
Lentivu lub Relax Smile Sbk- lasik , Femtolasik , Vd-Disine iLasik z płatkiem 90um- 100um . Z czego mówię ja jestem wielkim przeciwnikiem i nie polecam nic innego jak Lentivu lub Relax Smile
Z tego linka aberracje jesli chodzi o zrodla swiatla mnie nie przerazaja. Gorzej to zdjecie w barze
W ten sposob to ja aktualnie widze mniej wiecej tak bez okularow oczywiscie z takiej sredniej odleglosci

Jeśli chodzi o badania (Nawet nie przypuszcza że są tak dobre )
-masz bardzo dobrą symetrię pomiędzy przodami a tyłami rogówki przesunięcie osi astygmatyzmu pomiędzy przodem a tyłem rogówki to zaledwie 7 stopni ( ja miałem 20stopni ). Jeszcze nie widziałem tak regularnej rogówki z astygmatyzmem wiec
to jest u niebie BARDZO DUŻY PLUS !!! rogówka po operacji powinna być bardzo stabilna. Kolejny plus masz prawie 180 wiec to jest najlepszy możliwy do zdjęcia astygmatyzm. Spójrz na mapę o nazwie krzywizna sagitalna, idealna rogówka to taka w której na całej mapie by był kolor zielony czyli była by równomierna u ciebie w lini pionowej jest kolor żółty jet to uwypuklenie rogówki ale na bardzo małym obszarze 4mm ,nawet w przydatku femtolasik nie miała byś suchego oka(oczka gładziutkie jak pupka niemowlaka . Ogólnie wszystkie inne parametry o których nie będę się rozpisywał bo musiał chyba ze 20 stron napisać ,są na plus. Podsumowując oczy bardzo dobre do zabiegu każdy lepszy lekarz chciałby operować takie rogówki bo tzn: tu nie da rady coś zepsuć (chyba że masz nie farta tak jak jak ja i cię prze-korygują na plusy ale chyba w tych czasach to już się nie zdarza )


Podsumowując rogówka jest bardzo stabilna i wada po powinna być bardzo stabilna
zważając na wszystkie parametry rogówki celował bym tu:
Oko prawe -0.25 -0.5 170 i oko lewe -1.00 -0.5 170 Dlaczego tak :
Po pierwsze muszą trochę astygmatyzmu zostawić żeby nie przekręcić ci osi i nie zrobić nowego astygmatyzmu który biedzę jak najbardziej aberracją wyższego rzędu czyli wtórym astygmatyzmem indukowanym ale tym się nie przejmuj bo astygmatyzmu do -.075 się w ogóle się nie koryguje i nadal będziesz widzieć 100%-90%
jak już wcześniej wspominałem auto refraktor to nie jest wyrocznia

Po drugie wada minusowa zapewni ci stabilne widzenie bliży do późnej starości
RE-korekcja

Oczywiście najbardziej będzie możliwa metodą Lasek na tzn czapce cap:
ale NIGDY TEGO NIE RÓB nawet jak zostanie ci -1.5 ( po 7 latach)

Dlaczego :
W pierwszych dwóch latach i tak nie można robić rekolekcji po lentiviu bo komórki zrębu i czapki muszą się mocno połączyć

Tak jak wcześniej wspomniałem lepiej mieć -1 niż pojechać w 0 a po czterdziestu
zrobi ci się plus nie na rogówce tylko na soczewce więc mając :
-1 rogówka +1 soczewka da ci 0 czyli idealne widzenie bliży

znam kilka osób po czterdziestce które zrobiły lasek dla -1.75 i wielkie zdziwienie bo potrzebują okularów do bliży no niestety tak działa matka natura i tego się nie ominie



Wielkość źrenicy :
No tu faktycznie jest trochę problem czyli tzn : aberracja sferyczna
ajajaj NO JEST TROCHĘ WIĘKSZY PROBLEM !!

Pachymetria (grubość rogówki ):
Trochę Teorii :
Grubość rogówki mierzona jest w um: czyli w mikronach 1000um= to 1mm
Rogówka przeciętnego człowieka to 500-550um czyli około 0.5mm
Twoja ma : 530um
Przy laserowej korekcji lekarz nie może zostawić mniej niż 350um rogówki
(250um zrąb rogówki 100um czapka tnz : cap) to wartość graniczna wytrzymałości rogówki

Czyli Matematyka
Twoja rogówka ma 530 - 350 = 180um tyle może max wyciąć u ciebie !!!!!
ale zawsze się zostawia trochę więcej to taka dobra praktyka lekarska żeby nie jechać po maxach

No to liczymy :

Lenicula : 6.5mm = 15um wycięcia na 1DpD
Lenicula : 7.0mm = 17um wycięcia na 1DpD
Lenicula : 7.0mm = 20um wycięcia na 1DpD


W pierwszej kolejności laser Visumax Przeżuci cylinder na sferę czyli :



OS ( oko lewe ):
SPH: -8 Cyl -2.0 180
SPH: -10 Cyl + 2.0 90
6.5 lenticula = 15 um na 1DpD

10 Dpd x 15um = 150um do usunięcia !!! (Prawie wartość Graniczna )

OD(oko prawe )

SPH: -6 Cyl -2.0 180
SPH: -8 Cyl + 2.0 90
6.5 lenticula = 15 um na 1DpD

8 Dpd x 15um = 120um do usunięcia !!!

Podsumowując lekarz nie mal na 80% wybierze 6.5mm lenticule
Co się z tym wiąże ?

Strefa ablacji (cięcia) laserem będzie mniejsza od źrenicy równo o:
1mm dla oka prawego i 1.1mm dla oka lewego

Jako że głębokość (i inne parametry) komory przedniej nie przekraczają 4.00 mm no to ryzyko jest ciut mniejsze

Ogólnie jesteś w grupie podwyższonego ryzyka szacowałbym jakieś 40% widzenia tak po zmroku :
https://lasikcomplications.com/halos.htm
Wszystko zależy w jakim stopniu twój mózg odfiltruje te szumy
może być tak że bodziesz widzieć tylko jedną pionową kreskę od źródeł światła lub dwie albo całkowicie tak jak na filmie
Skutkiem abberacji sferycznej jest cały GASH
poczytaj o :
Starbust , Hallo, glare i zobacz jak to wygląda jedni sobie z tym radzą inni narzekają ciężko tu jest przewidzieć jak to będzie u ciebie
Chociaż i tak 80% pacjentów to widzi
Obejrzyj youtuberów : praktycznie wszyscy to mają
Musisz sama zdecydować i poczytać bo fatyczne w większości osób ten efekt zostaje na stałe. Pojąć świadomą decyzję

Co do wady :

Ok Lecimy dalej :
NIE MASZ ŻADNEGO NIEDOWIDZENIA !!!
WIDZISZ 100% czyli 1.0 zarówno lewym okiem jak i prawym a reszta lini które kazali ci czytać pewnie wychodziła poza normę
ZEZ :
Faktycznie masz mały zez rozbieżny (exotropia) ale Test Wotrha OK
czyli : BARDZO DOBRZE TRZYMASZ FUZJĘ POMIĘDZY OCZAMI !!!
szkoda byłoby tą fuzję stracić, pewnie w życiu codziennym nawet nie odczuwasz tego zeza i ciężko jest komuś go dostrzec
Poczekaj na opinie pani profesor. Wydaje mi się że pani profesor i tak skieruje cię do Krakowa na szczegółowe pomiary zeza. więc czekaj na opnie fakt że zez jest mały nie oznacza że zachowasz konwegeracje, fuzję oczu

Fatyczne są tylko dwa problemy :rozmiar źrenicy i zez

Jeśli chodzi o to gdzie zrobić to znów ci tylko podpowiem ale się nie sugeruj
jako że rogówka nie za bardzo skomplikowana możesz to zrobić w zasadzie wszędzie ale ja i tak polecę co CP MAVIT i doktor Danutę Horodyńską dlaczego:
po 1 w większości osób na forum u niej robiło
po2 ta pani doktor że tak powiem bardzo lubi rogówki z astygmatyzmem
W większości lekarzy nawet za takie nie chcę się brać w wypisują negatywną opnię
po3 Koleżanka Friese robiła u niej z bardzo podobną wadą tylko że :
jej wada była jeszcze większa od twojej
w porównaniu rogówki twojej a jej to jest niebo a ziemia spróbuj ją popytać i poczytać jej posty

Dobra będę kończył jak mi się coś przypomina to napiszę jak masz pytania to pisz
Dziękuję Ci bardzo za tak szczegółową analizę Przeczytałam " na gorąco", więx teraz dochodzi do mnie głównie to, że nie jest najgorzej- bardzo sie tego bałam, że juz nikt nie bedzie chcial.mi pomóc, że zaraz będzie po prostu dla mnie za późno na cokolwiek.Martwię się tymi aberracjami, najgoesze jest to, że tak naprawdę nikt nie moze mi zobrazowac dokladnie, jak to moze wygladać u mnie na codzien i czy ja dam radę funkcjonować,pracować ( praca przed komputerem 8h dziennie, odkąd wprowadzony został u mnie w pracy nowy program do obślugi spraw, gorzej jest mi tyle wytrzymać- inna kolorystyka, wszystko w jednej tonacji, mniejsza czcionka) i w ogołe normalnie żyć.
Mimo wszystko po Twoim wpisie z trochę mniejszym niepokojem czekam na wizytę u Pani profesor Gierek, która już(dla mnie dopiero, czas wlecze się przeokropnie!)- za dwa tygodnie.
Jak nasuną mi się jakieś pytania, to będę męczyć
Jeszcze raz serdeczne dzięki, wlałeś w me serce trochę nadziei i optymizmu, bo boje się strasznie.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-05 o 06:32
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 07:11   #2206
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tak naprawde główne pytanie, jakie mi sie nasuwa, to o co mam zapytać podczas wizyty Profesor Gierek?
Mówisz, że po korekcji laserowej wada powinna być w maire stabilna. Nawet w moim przypadku, gdy jest niestabilna teraz i posunęła się do przodu w ciaÄŁu roku o jakies dwie dioptrie? W Optegrze powiedziano mi, że korekcja nie ma wpływu na posuwanie się wady, więc ona.nadal.będzie "leciała".
Wyżej wspominałeś o jakichs kroplach na aberracje sferyczne. Czy w moim przypadku to jakos by złgodziło ten rozmazany obraz?
Po korekcji wzroku najprościej mówiąc oko może mi lecieć dużo bardziej? Czy to tzw.niefart i nie nozna ocenic ryzyka przed zabiegiem,czy raczej to jest pewne?
Czy badania w kierunku zeza byłyby w tym wzgłedzie jakos pomocne do określenia ryzyka? Czy po badanich zeza da się określic,ile operacji byłoby potrzebnych do naprawy tego ustrojstwa?
Mówisz,że pewnie nie odczuwam bardzo tego zeza. Czuję że jest inaczej..fizycznie też, ale psychicznie bardzo. Głownie widzę na zdjeciach. Ludzie też to widzą, rodzina robi nieraz przytyki " oko Ci leci zrob cos z tym, jak Ty wygladasz!". Dlatego w rodzinie nie che mówic nikomu, ani o konsultacjavh ani onzabiegu, jeslinsie zdecyduje, bo zaczną mnie straszyć i twierdzi, że jak osslepne, to na własne zyczenie i oni się mną nie będą opiekować
. Ostatnio zdjecie do dowodu robiłam, mysłalam, że spalę się ze wstydu. Nie mogłam prosto spojrzeć w obiektyw,kilkanaście prób, potem fotograf skapitulował i powiedzial ze cos pokombinuje z photoshopem. Bardzo chcialabym, by to oko nie uciekało, czuję się czasem jak tredowata.
Pojeżdzę po kilku klinikach jeszcze,pozbieram.opinie od różnych lekarzy, no ale z decyzją zawsze będzie ciężko.
Gdybym widziała dwie kreski.od.źródla światła a zez został taki jak teraz- to ok. Ale to zdjecie w ciemnym, oświetlonym pomieszczeniu... jestem przrażona. Mówielsz, że ryzyko to tskie 50/50 -z moim " szcźęsciem" nawet gdyby było 10/90, pewnie byłabym właśnie w tych 10proc.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-05 o 07:15
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 23:07   #2207
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Już ci odpowiadam bardzo szczegółowo
Ile masz lat ? Dlaczego pytam ?
Na krótkowzroczność składa się kilka rzeczy : Rogówka , długość, gałki ocznej,w małym stopniu soczewka
Cały mój wpis dotyczył prognozy dla rogówki !!! a nie długości gałki ocznej !!!
Bo faktycznie oko może rosnąć do 30 roku( lub nawet później ) czyli prościej mówiąc gałka oczna może się wydłużać skutkiem tego będzie postępująca krótkowzroczność

Teraz bardzo ważne :
Czy w o optegrze robili ci badanie : Biometria Jest to badanie długości gałki ocznej i służy też do monitorowania i określeniu postępu krótkowzroczności

Skoro optegra cię zakwalifikowała myślałem że biometria jest OK
Bo przecież przeciwwskazaniem jest "postępująca wada wzroku" ale dostałaś zielone światło

To lekarz powinien na podstawie biometrii określić czy twoja krótkowzroczność bardziej spowodowana jest jest rogówką niż osiowością (długością gałki ocznej)
i to on ma określić czy wada będzie postępować czy nie W przypadku progresji wady
powinien ci DAĆ NEGATYWNĄ OPINIĘ !!!!


"Nawet w moim przypadku, gdy jest niestabilna teraz i posunęła się do przodu w ciaÄŁu roku o jakies dwie dioptrie? W Optegrze powiedziano mi, że korekcja nie ma wpływu na posuwanie się wady, więc ona.nadal.będzie "leciała"."

To jakim prawem dali ci zielone siwiało ?

Nie znam całej twojej histrioni i dlatego mo rady traktuj jako sugestie

kolejne pytanie czy to twoje dotychczasowe okulary ?
oko prawe : -4 -2 170 oko lewe : -7.5 -2 170
Bo w tych okularach widzisz 90% Nie widzisz tylko ostatniego rządka liter więc możliwe jest że nie " wada ci poleciała " a tylko na poprzednich badaniach mógł być : większe nasycenie kontrastu, lepsze oświetlenie ,inna tablica Tablica Snellena
lub w poprzednich badaniach ktoś cie nie do korygował do 100%

I tu jest znakomity przykład Weny która zrobiła za wcześno korekcję bo o jej oko jeszcze rosło i potem robiła re korekcje
https://www.youtube.com/watch?v=xpLesbwkVPU&t=293s
re korekcje
https://www.youtube.com/watch?v=sCjQ_8OYh4w


"Mówisz,że pewnie nie odczuwam bardzo tego zeza. Czuję że jest inaczej..fizycznie też, ale psychicznie bardzo. Głownie widzę na zdjeciach. Ludzie też to widzą, rodzina robi nieraz przytyki " oko Ci leci zrob cos z tym, jak Ty wygladasz!"

No to faktycznie najpierw Kraków i operacja zeza i to będzie najlepsze wyjście będziesz mieć już spokój

"Czy badania w kierunku zeza byłyby w tym wzgłedzie jakos pomocne do określenia ryzyka? Czy po badanich zeza da się określic,ile operacji byłoby potrzebnych do naprawy tego ustrojstwa? "

No tak zeza mierzy się tak samo jak wadę wzroku też w dioptriach tyle że pryzmatycznych tzn : Lekarz będzie miał taką listwę ze szkłami w kształcie trójkąta
i będzie ci dokładał do oka a oko zacznie się przesuwać w stronę oka kiedy już stanie na dobre do będzie twoja wada i ilość dioptrii pryzmatycznych ( sory wiem że słabo tłumaczę ale ,no nie umie inaczej) wszystko zobaczysz jest masa badań o których nie będę się rozpisywał bo to by zajęło chyba ze 20 stron. Jest całkiem inaczej niż kiedyś kiedy ty miałaś robione badania


"Pojeżdzę po kilku klinikach jeszcze,pozbieram.opinie od różnych lekarzy, no ale z decyzją zawsze będzie ciężko.
Gdybym widziała dwie kreski.od.źródla światła a zez został taki jak teraz- to ok. Ale to zdjecie w ciemnym, oświetlonym pomieszczeniu... jestem przrażona. Mówielsz, że ryzyko to tskie 50/50 -z moim " szcźęsciem" nawet "

Właśnie nie nie jest tak jak na tym zdjęciu nr 2 !!!!!!!!! to jest zdecentowana ablacja
wrzuciłem to tak bo mi się nie chciało szukać, ale reszta zdjęć jest jak najbardziej prawdziwa

aberracja sferyczna dotyczy tylko ciemności spróbuję ci to wytłumaczyć
kiedy jest ciemno twoja źrenica rozszeży się do 7.5mm a ablacja ma 6.5mm i t wym 1mm świałto rozbija się na wile wiążek w skutek czego widzisz starburst lub hallo glare ale wokół źródeł światła nie ma to nic wspólnego z rozmazanym obrazem w normalnym oświetleniu kiedy np: włączysz świało źrenica amniejszy się do 3-4mm
i nie możesz tego widzieć dlatego krople o których pisałem służą przedewszyskim do prowadzenia auta nocą w warunkach słabego oświetlenia
właśnie chciałem tam wrzuć filmik wapniaka on świetnie to odwzorował ale z racji że nie mogłem go znaleźć wrzuciłem pierwsze lepsze jakie znalazłem


Właśnie o to chodzi mniej badania od paru lekarzu przemyśl poczytaj pytaj nie spiesz się nie rób niczego na pałę bo sporo osób tak robi a potem są rożne przypadłości

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-05 o 23:13
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 17:48   #2208
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
Już ci odpowiadam bardzo szczegółowo
Ile masz lat ? Dlaczego pytam ?
Na krótkowzroczność składa się kilka rzeczy : Rogówka , długość, gałki ocznej,w małym stopniu soczewka
Cały mój wpis dotyczył prognozy dla rogówki !!! a nie długości gałki ocznej !!!
Bo faktycznie oko może rosnąć do 30 roku( lub nawet później ) czyli prościej mówiąc gałka oczna może się wydłużać skutkiem tego będzie postępująca krótkowzroczność

Teraz bardzo ważne :
Czy w o optegrze robili ci badanie : Biometria Jest to badanie długości gałki ocznej i służy też do monitorowania i określeniu postępu krótkowzroczności

Skoro optegra cię zakwalifikowała myślałem że biometria jest OK
Bo przecież przeciwwskazaniem jest "postępująca wada wzroku" ale dostałaś zielone światło

To lekarz powinien na podstawie biometrii określić czy twoja krótkowzroczność bardziej spowodowana jest jest rogówką niż osiowością (długością gałki ocznej)
i to on ma określić czy wada będzie postępować czy nie W przypadku progresji wady
powinien ci DAĆ NEGATYWNĄ OPINIĘ !!!!


"Nawet w moim przypadku, gdy jest niestabilna teraz i posunęła się do przodu w ciaÄŁu roku o jakies dwie dioptrie? W Optegrze powiedziano mi, że korekcja nie ma wpływu na posuwanie się wady, więc ona.nadal.będzie "leciała"."

To jakim prawem dali ci zielone siwiało ?

Nie znam całej twojej histrioni i dlatego mo rady traktuj jako sugestie

kolejne pytanie czy to twoje dotychczasowe okulary ?
oko prawe : -4 -2 170 oko lewe : -7.5 -2 170
Bo w tych okularach widzisz 90% Nie widzisz tylko ostatniego rządka liter więc możliwe jest że nie " wada ci poleciała " a tylko na poprzednich badaniach mógł być : większe nasycenie kontrastu, lepsze oświetlenie ,inna tablica Tablica Snellena
lub w poprzednich badaniach ktoś cie nie do korygował do 100%

I tu jest znakomity przykład Weny która zrobiła za wcześno korekcję bo o jej oko jeszcze rosło i potem robiła re korekcje
https://www.youtube.com/watch?v=xpLesbwkVPU&t=293s
re korekcje
https://www.youtube.com/watch?v=sCjQ_8OYh4w


"Mówisz,że pewnie nie odczuwam bardzo tego zeza. Czuję że jest inaczej..fizycznie też, ale psychicznie bardzo. Głownie widzę na zdjeciach. Ludzie też to widzą, rodzina robi nieraz przytyki " oko Ci leci zrob cos z tym, jak Ty wygladasz!"

No to faktycznie najpierw Kraków i operacja zeza i to będzie najlepsze wyjście będziesz mieć już spokój

"Czy badania w kierunku zeza byłyby w tym wzgłedzie jakos pomocne do określenia ryzyka? Czy po badanich zeza da się określic,ile operacji byłoby potrzebnych do naprawy tego ustrojstwa? "

No tak zeza mierzy się tak samo jak wadę wzroku też w dioptriach tyle że pryzmatycznych tzn : Lekarz będzie miał taką listwę ze szkłami w kształcie trójkąta
i będzie ci dokładał do oka a oko zacznie się przesuwać w stronę oka kiedy już stanie na dobre do będzie twoja wada i ilość dioptrii pryzmatycznych ( sory wiem że słabo tłumaczę ale ,no nie umie inaczej) wszystko zobaczysz jest masa badań o których nie będę się rozpisywał bo to by zajęło chyba ze 20 stron. Jest całkiem inaczej niż kiedyś kiedy ty miałaś robione badania


"Pojeżdzę po kilku klinikach jeszcze,pozbieram.opinie od różnych lekarzy, no ale z decyzją zawsze będzie ciężko.
Gdybym widziała dwie kreski.od.źródla światła a zez został taki jak teraz- to ok. Ale to zdjecie w ciemnym, oświetlonym pomieszczeniu... jestem przrażona. Mówielsz, że ryzyko to tskie 50/50 -z moim " szcźęsciem" nawet "

Właśnie nie nie jest tak jak na tym zdjęciu nr 2 !!!!!!!!! to jest zdecentowana ablacja
wrzuciłem to tak bo mi się nie chciało szukać, ale reszta zdjęć jest jak najbardziej prawdziwa

aberracja sferyczna dotyczy tylko ciemności spróbuję ci to wytłumaczyć
kiedy jest ciemno twoja źrenica rozszeży się do 7.5mm a ablacja ma 6.5mm i t wym 1mm świałto rozbija się na wile wiążek w skutek czego widzisz starburst lub hallo glare ale wokół źródeł światła nie ma to nic wspólnego z rozmazanym obrazem w normalnym oświetleniu kiedy np: włączysz świało źrenica amniejszy się do 3-4mm
i nie możesz tego widzieć dlatego krople o których pisałem służą przedewszyskim do prowadzenia auta nocą w warunkach słabego oświetlenia
właśnie chciałem tam wrzuć filmik wapniaka on świetnie to odwzorował ale z racji że nie mogłem go znaleźć wrzuciłem pierwsze lepsze jakie znalazłem


Właśnie o to chodzi mniej badania od paru lekarzu przemyśl poczytaj pytaj nie spiesz się nie rób niczego na pałę bo sporo osób tak robi a potem są rożne przypadłości
jak wyglada badanie biometrii? Bo wydaje mi sie , ze przyslalam Ci wszystko. Moje aktualne okulary to oko lewe -7.5 i w cylidrach -2 oraz oko prawe -4.5 i -2 w cylindrwch. Soczewki mam tna lewy -7 i -1.75 oraz -4.25i -1.75, a aktualne wyniki powiedziano mi, ze sa duzo slabsze, lekarka mowila mi o -6 i -9 dioptriach w sferze i -2.75 w cylindrach,gdzie te -2.75 nosilam.bardzo dlugo, a jak poszlam rok temu na badania to powiedziano mi ze w cylindrach jest teraz -2.
Na pewno rok temu wada nie byla korygowana na 100 proc.szklami, bo powiedziano mi, ze tego nie potrzebuje, a z racji ze na lewym oku CHYBA JEST NIEWIELKIE NIEDOWIDZENIE to wiecej i tak sie nie da skorygowac. Wiec ja juznnaprawde nie wiem, czy ja mam niedowidzenie, czy nie oraz czy wada mi poszla naprawde az o 2 dioptrie do przodu.
Pytalam.w Optegrze o operacje zeza PRZED laserowa korekcja. Powiedziano mi, ze wedlug nich mija sie to z celem, bo moze sie zdarzyc,ze PO laserowej korekcji bede potrzebowala powtornie zoperowac zez. Pisalam w pierwszym poscie- mam 28 lat.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-06 o 17:53
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 19:31   #2209
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
jak wyglada badanie biometrii? Bo wydaje mi sie , ze przyslalam Ci wszystko. Moje aktualne okulary to oko lewe -7.5 i w cylidrach -2 oraz oko prawe -4.5 i -2 w cylindrwch. Soczewki mam tna lewy -7 i -1.75 oraz -4.25i -1.75, a aktualne wyniki powiedziano mi, ze sa duzo slabsze, lekarka mowila mi o -6 i -9 dioptriach w sferze i -2.75 w cylindrach,gdzie te -2.75 nosilam.bardzo dlugo, a jak poszlam rok temu na badania to powiedziano mi ze w cylindrach jest teraz -2.
Na pewno rok temu wada nie byla korygowana na 100 proc.szklami, bo powiedziano mi, ze tego nie potrzebuje, a z racji ze na lewym oku CHYBA JEST NIEWIELKIE NIEDOWIDZENIE to wiecej i tak sie nie da skorygowac. Wiec ja juznnaprawde nie wiem, czy ja mam niedowidzenie, czy nie oraz czy wada mi poszla naprawde az o 2 dioptrie do przodu.
Pytalam.w Optegrze o operacje zeza PRZED laserowa korekcja. Powiedziano mi, ze wedlug nich mija sie to z celem, bo moze sie zdarzyc,ze PO laserowej korekcji bede potrzebowala powtornie zoperowac zez. Pisalam w pierwszym poscie- mam 28 lat.
Mnie w badaniach z Optegry też wyszła większa wada niż w okularach i soczewkach W Optegrze mają tablicę Snellena 1.1 czyli ta najniższa linijka jest ponadmiarowa, a sprawdzając wadę dobierają Ci szkła tak, żebyś mogła ją przeczytać. Mnie też zawsze okuliści przepisywali trochę słabsze szła, miałam ustawione tak, żebym widziała przedostatnią linijkę lub 2 od dołu przypuszczam też, że było to na tablicy 1.0 a nie 1.1 kiedyś wierzono, że takie słabsze szła sprawiają, że oko pracuje, a wada się nie pogłębia

Jestem po 30stce, a okulary ostatnio robiłam w 2012 roku, więc nawet jeśli przez te kilka lat coś się pogłębiło to moja wada została uznana za stabilną i zostałam zakwalifikowana do Lentivu. Jeśli za jakiś czas będę miała -0,5 albo ciut więcej to i tak zawsze lepiej niż -5, no i może uniknę okularów do czytania

Jeśli masz wątpliwości co do stabilności wady to może faktycznie idź jeszcze do innego lekarza. Możesz też poczekać z zabiegiem i powtórzyć badania w Optegrze za rok. Trudno mówić na temat stabilności jeśli badania robi się za każdym razem w innym miejscu

P.S. Zabieg robiłam w Łodzi, a nie w Lublinie
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-07, 01:09   #2210
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

P.S. ''Zabieg robiłam w Łodzi, a nie w Lublinie''- wielkie przepraszam za przeoczenie

" Pisalam w pierwszym poscie- mam 28 lat." - wielkie przepraszam za przeoczenie .Jakość tak mam że coś przekręcę coś nie doczytam zjadam literki przekręcam słowa może to od zeza ale nie wiem



""Mnie w badaniach z Optegry też wyszła większa wada niż w okularach i soczewkach W Optegrze mają tablicę Snellena 1.1 czyli ta najniższa linijka jest ponadmiarowa, a sprawdzając wadę dobierają Ci szkła tak, żebyś mogła ją przeczytać. Mnie też zawsze okuliści przepisywali trochę słabsze szła, miałam ustawione tak, żebym widziała przedostatnią linijkę lub 2 od dołu przypuszczam też, że było to na tablicy 1.0 a nie 1.1 kiedyś wierzono, że takie słabsze szła sprawiają, że oko pracuje, a wada się nie pogłębia ""


Właśnie u koleżanki Bleuclair sutacja wygląda tak samo :
Czyli w okularach Widzi 90% (czyli został jej 1 rządek ) do 100%


""Mnie też zawsze okuliści przepisywali trochę słabsze szła, miałam ustawione tak, żebym widziała przedostatnią linijkę lub 2 od dołu" "

właśnie o tym pisałem :

"lub w poprzednich badaniach ktoś cie nie do korygował do 100%"

""CHYBA JEST NIEWIELKIE NIEDOWIDZENIE""

Powiem i powtórzę NIE MASZ ŻADNEGO NIEDOWIDZENIA
Dlaczego ?
Niedowidzenie- Pomimo najlepszej możliwej koercji nie można uzyskać wyniku 20/20 100% w tablicy Snellena

Ty masz w swoich okularach 90% czyli : udva ccs
a bcva : Najlepsza możliwa korekcja Masz te 100% !!!!
( nad tymi 10% tak naprawę szkoda się rozwodzić bo to naprawdę niewiele )

Moja sugestia :

Dlatego Wszystko co napisałaś pokrywa się z prawdą : nie wada ci leci, nie masz niedowidzenia tylko jesteś NIE DO KORYGOWANA DO KOŃCA !!!!!!
do korygując cię do 100% byś musiała mieć 2 DpD i 0.75 CYL więcej na oku
prawym i 0.5 i 0.3cyl więcej na oku lewym

Całe podsumowanie :

znajdź te wartości na badaniach

CDVA CCS czyli twoje okulary :
Oko prawe : -4.5 -2 0.9 czyli 90% oko lewe : -7.5 -2 0.9 czyli 90%
BCVA czyli : Najlepsza możliwa korekcja !!!
Oko prawe : -6 -2,75 1.0 czyli 100% oko lewe : -8 -2.3 1.0 czyli 100%
zgadza się ?

Nie mniej jednak jesteś przed 30 oko ci teoretycznie może jeszcze rosnąć (może gałka oczna się wydłużać ) Więc masz jeszcze czas laserowe korekcje spokojnie można (a nawet trzeba ) robić grubo po 30 więc masz czas na obserwowanie przemyślenie monitorowanie wady i masz już zasób wiedzy która ci będzie niezbędna, zbieraj badania zawsze proś o kopie wszystkich badań

Co do badań mam : autorefraktometr, pentacam , wielkość źrenicy (chyba że coś przeoczyłem )

Biometria - Powinnaś mieć taką tabelkę K1/K2, dalej Biometia(właśnie to badanie)
dalej źrenica skotopowa pod żrenicą skotopową jest pachymetria ,TBUT
( łatwiej ci będzie znaleźć)



''Pytalam.w Optegrze o operacje zeza PRZED laserowa korekcja. Powiedziano mi, ze wedlug nich mija sie to z celem, bo moze sie zdarzyc,ze PO laserowej korekcji bede potrzebowala powtornie zoperowac zez''

I masz pytania do pani Profesor :
1 .Pierwsza operacja zeza czy korekcja laserowa
2. Jak to będzie wyglądać i jakie są rokowania nie pogłębienia się zeza itp

Jutro ci dalej napiszę

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-07 o 04:54
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 06:23   #2211
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mam jeszcze to,co w załączniku-chyba wcześniej nie wysłałam.
Piszesz,że mogę jeszcze poczekać-co jeśli tak urośnie mi wada,że już pod żaden laser się nie załapię za chwilę? I tak już w tym momencie na oku lewym zostanie mi jakieś 1.5 dioptrii. oczywiście poczekam na pozostałe opinie, czy ta moja wada,jest bardzo ruchoma i czy to się kwalifikuje już do zabiegu,czy radzą czekać.
Inna sprawa to okulary. Nie wyobrazam sobie miec juz ich grubszych,a rozumiem,ze te ktore mam sa do wymiany.Nawet nie wiem,czy bede sie jeszcze lapac na soczewki toryczne,bo tam ostatnia wartosc minusowa do zamowienia to wlasnie -9. Staram się wyciagnac badania z zeszłego rolu-było ich mało na pewno,ale to bylby jakis punkt odniesienia moze,chociaz bedzie trudno,bo lekarka jest na urlopie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0028.jpg (109,7 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-07 o 06:43
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 07:01   #2212
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jak ty dodajesz te załączniki pokaże ci gdzie to jest?
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 07:06   #2213
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tu jet na dole tylko że wysłałaś mi obcięte te badania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg badanie.jpg (97,0 KB, 6 załadowań)
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 10:11   #2214
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziwne, u mnie nie są te dane obcięte. Sprobuje dodac jeszcze raz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0007.jpg (123,8 KB, 11 załadowań)
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 23:33   #2215
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

I Jak mam ci odpowiedzieć ?
Zdecydowana większość twojej krótkowzroczności wypada z długości gałki ocznej szczególnie w lewym oku .Cały astygmatyzm wypada z rogówki więc cylindry po operacji byłby by stabilne co do krótkowzroczności nie jestem w stanie nic powiedzieć ( trochę za wysokie ciśnienie w oku lewym)

Więc tak naprawdę ciężko tu określić postęp wady dlatego sugerowałem poczekać
masz zestaw badań poczekaj ten rok ponów badania Jeżeli biometria i załamanie takie same wiec wada nie postępująca

Co do soczewek soczewki zawsze mają mniejszą u minus-owców wartość niż okulary ( nie chce mi się tłumaczyć dlaczego ) nie wydaje mi się żebyś dobiła do -9 w soczewkach . Znam ten ból sam miałem -4.5 samego cylindra
ponieważ astygmatyzm wykraczałał poza -2.75 mogłem nosić tylko te soczewki:

cooper vision Proclear Toric XR
https://www.szkla.com/222_proclear-t...E&gclsrc=aw.ds

Jeżeli wada przekroczy możliwości lasera po prostu będzie mógł on mniej zebrać

Naprawdę jest to bardzo ciężki temat na internetową pogaduchę masz wizytę u pani profesor trzymaj się jednego lekarza niech on cię prowadzi ja ci mogę coś podpowiedzieć ale tak szczegółowo to nie najmniejszych szans
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 05:18   #2216
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
I Jak mam ci odpowiedzieć ?
Zdecydowana większość twojej krótkowzroczności wypada z długości gałki ocznej szczególnie w lewym oku .Cały astygmatyzm wypada z rogówki więc cylindry po operacji byłby by stabilne co do krótkowzroczności nie jestem w stanie nic powiedzieć ( trochę za wysokie ciśnienie w oku lewym)

Więc tak naprawdę ciężko tu określić postęp wady dlatego sugerowałem poczekać
masz zestaw badań poczekaj ten rok ponów badania Jeżeli biometria i załamanie takie same wiec wada nie postępująca

Co do soczewek soczewki zawsze mają mniejszą u minus-owców wartość niż okulary ( nie chce mi się tłumaczyć dlaczego ) nie wydaje mi się żebyś dobiła do -9 w soczewkach . Znam ten ból sam miałem -4.5 samego cylindra
ponieważ astygmatyzm wykraczałał poza -2.75 mogłem nosić tylko te soczewki:

cooper vision Proclear Toric XR
https://www.szkla.com/222_proclear-t...E&gclsrc=aw.ds

Jeżeli wada przekroczy możliwości lasera po prostu będzie mógł on mniej zebrać

Naprawdę jest to bardzo ciężki temat na internetową pogaduchę masz wizytę u pani profesor trzymaj się jednego lekarza niech on cię prowadzi ja ci mogę coś podpowiedzieć ale tak szczegółowo to nie najmniejszych szans
Tak czy owak dzięki, będę czekać na wizytę u Pani Profesor, Potem Poznań i z tego co mówisz zapewne jeszcze Kraków, to może i tam jeszcze "skoczę"na konsultację co do laserowej korekcji
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 05:57   #2217
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

nie ma za co
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 13:49   #2218
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem po wizycie w Bielsku. Powiem szczerze,że inaczej to sobie trochę wyobrażałam. Miałeś rację mówiąc,że Profesor wyśle mnie na badania do Krakowa. Najbliższy termin tam to połowa września Pytałam o to, co wg Profesor byłoby zrobić lepiej jako pierwsze- w sumie nie wyraziła żadnej opinii, zapytała o to, co ja o tym myślę, a kiedy powiedziałam, że zez też mi przeszkadza, to stwierdziła, by jechać do Krakowa. Zapytałam, czy jej zdaniem wada jest stabilna-znowu w odpowiedzi dostałam pytanie, czy ja uważam,że wada jest stabilna.

Z tablicy czytałam w miarę dobrze tzn. lewe oko, które zawsze było słabsze dotąd do przedostatniego rządka, prawe gorzej-powiedzmy że z problemami byłam w stanie przeczytać jeszcze trzeci rządek od dołu. to dziwne, bo zawsze lepiej widziałam na prawe oko.


Powiedziała mi,że jeśli u niej zabieg to EBK LASIK i że tą metodą jest mniejsze ryzyko aberracji sferycznych, a także większa szansa,że wadę skorygują do zera.
Nie ponowiła części badań, nie rozszerzano mi źrenic. Niestety później już usłyszałam dużo gorsze przepuszczenia. Pierwsze to szerokość źrenicy-pomiar z Optegry się potwierdził - na jednym oku 7.3 na drugim 7.55
Pytała o jaskrę w rodzinie, to mnie martwi najbardziej, jestem tym przerażona. Już były kiedyś takie podejrzenia, wysłano mnie wówczas do kliniki w Lublinie, ale tam wówczas zupełnie nie powiedziano mi nic, a chyba dobrze nie było skoro zwołali konsylium i debatowali za zamkniętymi drzwiami. To było kilka lat temu. Kiedy mnie poprosili (wówczas razem z matką)spoglądali po sobie, jakby nie chcieli czegoś powiedzieć i nakazali przyjść za rok, ale wówczas odpuściłam. Odpuściłam wizyty u okulistów na długi czas. Nigdy wcześniej nie czułam się tak upokorzona przez lekarzy jak właśnie wtedy.

Natomiast kiedy wreszcie ponownie się przełamałam i udałam się do okulistki w 2018 roku to powiedziała mi,że żadna jaskra,że absolutnie, że ciśnienie mam niskie.Ciśnienie w Bielsku wyszło zaś 20 na lewym i 23 na prawym. Zapytałam, co mam z tym robić. Odpowiedziano mi, że aktualnie nic, nie ma potrzeby iść do poradni pod tym kątem, wystarczy że raz na kilka miesięcy zmierzę sobie ciśnienie w optyku w galerii handlowej Problem w tym,że ja wiem z czym wiąże się jaskra, nie będę mogła żyć w takiej niepewności. Skoro jaskra prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego i utraty wzroku, to jaki sens jest robić laserową korekcję? Chciałabym mieć pewność, wolałabym wiedzieć teraz, więc chcę szukać gdzieś pomocy.

Jestem w grupie podwyższonego ryzyka- mam nadciśnienie tętnicze,tachykardię, mam stresowy tryb życia, miewam też migreny . Jeśli była jaskra w rodzinie to po stronie ojca, a z nim nie mam kontaktu, więc się o tym nie dowiem. Wyczytałam ,że na jaskrę bardziej narażone są osoby z niebieskim kolorem oczu (mam niebieskie oczy) oraz to, że jaskrę może zwiastować nadmierna potliwość dłoni i stóp- to niestety również się zgadza

W przyszłym tygodniu mam jeszcze konsultacje w Poznaniu, ale tez pod kątem laserowej korekcji,a nie wiem, czy to jest jeszcze w ogóle sens.
Powiedziano mi że skoro inne wyniki są ok, to nie widzi problemu, by robić korektę, ale że po zabiegu podaje się krople na sterydach przez 3 tygodnie i one mogą przywołać jaskrę.
Nie wiem, co mam robić.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2019-07-20 o 14:09
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 19:10   #2219
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Kórna napisałem ci całego posta i się skasował poczekaj muszę od nowa napisać

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

"Powiedziała mi,że jeśli u niej zabieg to EBK LASIK i że tą metodą jest mniejsze ryzyko aberracji sferycznych, a także większa szansa,że wadę skorygują do zera."



O tego się nie spodziewałam jako że masz astygmatyzm myślałem że nie jest
możliwa u ciebie powierzchowna korekcja ,ale widocznie jest jak mówiłem

astygmatyzm bardzo regularny i w małym obszarze rogówki

Jak wcześniej wspominałem jestem wielkim przeciwnikiem korekcji metodami głębokimi : Femtolasik.Skb-Lasik +Lasik ILasik i bóg wie jescze jako to nawzą CHODZI W TYM O TO ŻE ZMARNUJĄ OKOŁO 160UM CZYLI 1/3 ROGÓWKI NA PŁAT I TE NERWY NIGDY NIE ODROSNĄ !!!

""Powiedziała mi,że jeśli u niej zabieg to EBK LASIK i że tą metodą jest mniejsze ryzyko aberracji sferycznych, a także większa szansa,że wadę skorygują do zera.""

Źle ci to wytłumaczyła ale faktycznie Ebk Wyjedzie ci w 0 bo po prostu ma większe pole do popisu


EBK jest czymś innym i moim zdaniem (sugestia) w twoim przypadku Będzie
DUŻO LEPSZYM ROZWIĄZANIEM !!! niż lentivu

Dlaczego:

EBK działa tuż pod powierznią nabłonka. Czyli pierwsze 55 um i ten w pełni się regeneruje

No to liczymy dla ciebie pod EBK :
Po przeliczeniach na sferę :
oko prawe : -8 oko lewe -10
Optical zone : 7.5mm /15um na jedną dioptrię
8D x 15um = 120um
10D x 15um =150um

Ty masz
530um - 150um -55um nabłonek = 335um
530um - 120um -55um nabłonek = 355um

I Masz 0
i co Najważniejsze lekarze nie zawsze godzą się na powiększanie strefy optycznej
(opical zone ) nie tylko ze względu że trzeba powiększyć głębokość ablacji
ale także na szerokość a ty w obszarze obwodowym MASZ BARDZO GRUBĄ ROGÓWKĘ !!! dochodzącą NAWET DO 700UM!!!( prawie 1 mm) Więc nie ma przeciwwskazania do powiększenia sfery optycznej co było by nie możliwe przy lentivu po za tym może zastosować strefę mieszaną(blend), system czoła fali(Wavefront) i tu może fajnie pokombinować bo tak naprawdę zasrane masz tylko 4mm rogówek reszta jest OK i tu się rozchodzi o te tylko 4mm w centrum rogówki


''Nie ponowiła części badań, nie rozszerzano mi źrenic. ''

Nie mogła poszerzyć źrenic na pierwszych badaniach bo by był zły odczyt z pentacamu
Tak jakby zrobiła tylko wstępne badania

""
Z tablicy czytałam w miarę dobrze tzn. lewe oko, które zawsze było słabsze dotąd do przedostatniego rządka, prawe gorzej-powiedzmy że z problemami byłam w stanie przeczytać jeszcze trzeci rządek od dołu. to dziwne, bo zawsze lepiej widziałam na prawe oko.""

Ona ma tam tablice do 1.1
czyli oko lewe masz 1.0 =100%
to na prawe masz 0.8 =80%



ale wszystko co liczyłem jest do BCVA czyli i tak byś miała 100%


Jaskra

O to bardzo rozbudowany temat
Bardzo poważny



"Wyczytałam ,że na jaskrę bardziej narażone są osoby z niebieskim kolorem oczu (mam niebieskie oczy) oraz to, że jaskrę może zwiastować nadmierna potliwość dłoni i stóp- to niestety również się zgadza "

Ale się uśmiałem wybacz mi glaucoma- czyli jaskra z łacińskiego oznacza niebieski i tak już zostało. a stało się tak że pierwsza osoba u której znaleźli jaskrę miała niebieski kolor oczu , starożytni próbowali jakoś te czynniki połączyć ale u wierz mi pigment na tęczówce nie ma żadnego znaczenia to taki stary zabobon a ludzie jeszcze jednak w niego wierzą skoro mówisz że o tym przeczytałaś

Niemniej jednak glaucoma-jaskra znaczy niebieski ( taka ciekawostka )


""Lublinie, ale tam wówczas zupełnie nie powiedziano mi nic, a chyba dobrze nie było skoro zwołali konsylium i debatowali za zamkniętymi drzwiami. To było kilka lat temu. Kiedy mnie poprosili (wówczas razem z matką)spoglądali po sobie, jakby nie chcieli czegoś powiedzieć i nakazali przyjść za rok, ale wówczas odpuściłam. Odpuściłam wizyty u okulistów na długi czas. Nigdy wcześniej nie czułam się tak upokorzona przez lekarzy jak właśnie wtedy. ""


Pytanie czy miałaś badanie kąta przesączania ?
Bo jeżeli ten kąt się zamyka powstaje jaskra wtórna
wbrew pozorom i opni ta jaskra boli jak diabli jest to tępy ból za oczami promieniujący jakby po całym mózgu

Czy odczuwałaś taki ból ?
Czy na tachykardie bierzesz jakieś leki ? Beta-blokery
Czy leczysz nadciśnienie ?



trochę drażni mnie kiedy ludzie mówią ja choruje na jaskrę i biorę krople na jaskrę
nie ty nie chorujesz na jaskrę tylko na lekko podniesione ciśnienie

Jaskra sama w sobie nie jest chorobą a skutkiem następstw czynników chorobowych których jest miliony np ; cukrzyca. neuropatia, nadciśnienie itp

Jeśli jest podejrzenie Jaskry wysokiego ciśnienia na pierwszy rzut idzie : gonioskopia czyli sprawdzenie czy kąt jest otwarty czy zamknięty

Jaskra niskiego ciśnienia :
Jeżeli nic nie czujesz to powiem ci jak ją rozpapruje dobry lekarz, bo Jaskra jest bardzo trudna do rozpoznania ubytek w widzeniu około 40% dopiero widzi lekarz w dnie oka


Dobry lekarz :
Robi OCT : siatkówki ,plamiki Grubość komórek zwojowych siatkówki GCC i Warstwy RNFL I wiele innych i ponawia badania i tylko na podstawie tych zmian może ocenić czy jest jaskra czy nie i w jakim stadium i inaczej się da !!!

Wiec mówię jeżeli się obawiasz jaskry zbób Pakiet OCT jaskrowe i powtarzaj co rok
Ogólnie później ci napisze( jak będziesz chcieć ) bo mi się nie chce

Rzeczywiście masz trochę podniesione to ciśnienie w oczach ale u niektórych taka to uroda a u niektórych rozwija się jaskra ale badanie air-puff jest mało wiarygodne



Jeśli chcesz mieć pewność zrób sobie dobową krzywą ciśnień metodą Goldmana i powtarzaj co rok

Bo takie strzelenie airpuffem jest nie pewne bo może akurat po wstrzeleniu powietrza w twoją gałkę szybko zamknęłaś oko i już ciśnienie jest wyższe, ogólnie uważam badanie airpuff za bezużyteczne
(nie chce mi się rozpisywać dlaczego)

Taka ciekawostka ciśnienie w oku podczas ssania w Femtolasiku to 120mmHG czyli około 8 razy więcej niż powinno mieć oko ale każdy ma to w d...e (o tym się głośno nie mówi)
W Lentivu już tylko 35 bo to system niskiego ciśnienia więc jest już znacznie bezpieczniej



''Powiedziano mi że skoro inne wyniki są ok, to nie widzi problemu, by robić korektę, ale że po zabiegu podaje się krople na sterydach przez 3 tygodnie i one mogą przywołać jaskrę''

NIE Jaskrę tylko wysokie ciśnienie i nie na stałe tylko w trakcie stosowania sterydów (dexametazon) !!!

Kurde myślałem że ci powiedziała o tym zezie dobra będę się musiał rozpisać ale już mi się nie chce juto ci napiszę a jeszcze jedno do kogo ci dała do tego Krakowa ?

Bo założę się że Do Ewy Wójcik na Bocianiej w Krakowie

Jeżeli bardzo ci zależy na tym zezie to masz linka pisz bezpośrednio pod linkiem
bardzo fajna dziewuszka też z zezem rozbieżnym. w filmiku jest jej zabieg ja z nią pisałem bo też planuje tą operację ale NA PEWNO NIE W TYM ROKU JESZCZE NIE JESTEM GOTOWY PSYCHICZNIE ona odpowiada na wszystko i możesz też prywatnie do niej napisać
https://www.youtube.com/watch?v=nTUSTw3zM7Q


"Nie wiem, co mam robić."

Masz czas powoli to dopiero początek drogi

Dobra to trochę o tym zezie z Krakowa znam chyba wszystkich zezeologów i miałem chyba wszystkie możliwe badania

Pytałem mojego zezologa o twoją sytuację i faktycznie lepiej zrobić jest najpierw konkrecje laserową a potem zeza ale trzeba się trzymać kilku zasad:



1 .Tu sprawa wygląda zupełnie inaczej zabieg trzeb robić w wiarę młodym wieku bo głosi teoria że mózg pozostaje neuroplastyczny do 30-stki i taki pozostaje potem słabo się adaptuje do zmian ale wciąż jest to tylko teoria . Dlatego taki zabieg będzie lepszy "im młodziej tym lepiej " po prostu szybsza regeneracja i adaptacja

2. Wada minusowa trzyma zeza rozbieżnego w ryzach dlatego nie można dopuścić do najmniejszego prze-korygowania na plus i bo jak mi to tłumaczyła :

minus ściska oczy do środka a plus je rozstawia

3. Bardzo dokładne badanie rozstawu źrenic i powtórzyć kilkukrotnie







Soryy że tak haotycznie jutro ci dokładnie napiszę bo dziś mi się nie che

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-20 o 21:57
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 05:23   #2220
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Namiary dostałam do Beaty Kaczmarek i Okomedu. Pierwszy wolby termin jest w Okomed,niestety nie zapamietalam u kogo.

Co do "przywołania jaskry"dokładnie tak powiedziała,więc się przestraszyłam.

Bólu oczu,jaki opisujesz nie odczuwam.

Jednak,kiedy tak teraz o tym mysle,to od dziecka miewam,nie wiem,jak to wyjasnić... "klaszczącą"powiekę. Po prostu CZASEM przy mruganiu zarowno ja jak i ktos z bliskiego otoczenia slyszy taki odglos klaskania,kiedy mrugam-moze to przez nadmiar tego plynu wlasnie?

Mierzenie cisnienia jest dla mnie niemal tak trudne jak zakraplanie oka-po prostu automatycznie mrugam. W Bielsku zrobila mi jeszcze tym innym sprzetem(bez wytlaczanego powietrza)ale mialam problem,by spojrzec prosto,przez co osoba,ktora robila ten pomiar tez nie mogla sie zdecydowac czy podyktowac do karty 22 czy 24.

Co do leczenia tachykardii -aktualnie zażywam Metocard,maleńką dawkę. Lek odstawilam w ogole,od czasow badan w Optegrze,bo zasugerowano mi bym powtorny pomiar zrenicy zrobila nie bedac na zadnych lekach.

Pózniej jeszcze postaram sie wrzucic skany z Bielska,to jak zechcesz,to spojrzysz. Dzieki.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.