Converse - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 10:32   #1
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420

Converse


Naszło mnie na trampki ostatnio.A jak trampki to wiadomo-Conversy.Tak, tak jestem podatna na reklamy i manipulację.
Oglądałam sobie takie za kostkę, w kolorze czerwonym albo turkusowym.Fajne, chcę je mieć.Chyba.
Tylko tak:
Conversy w Schaffa shoes kosztują ok 230zł.Czy warto tyle na nie wydać.Wiem, że po części płaci się za markę ale czy poza tym są jakieś wyjątkowo trwałe?Czy mają inne zdumiewające właściwości?
Czy można je nabyć gdzieś taniej z wyłączeniem możliwości nabycia podróbki?Ebay odpada a na allegro chyba jest loteria.
Czy może istnieje jakiś tańszy zamiennik, inna firma?Czy mamy tylko Conversy i chińszczyznę?Znaczy domyślam się, że Conversy też robią Chińczycy ale wiecie o co chodzi
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:52   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:18   #3
Daily Alice
Raczkowanie
 
Avatar Daily Alice
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Irlandia Północna
Wiadomości: 40
GG do Daily Alice Send a message via Skype™ to Daily Alice
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Ja bym szukała raczej czegoś innego. Miałam jedne Conversy w życiu... No właśnie, jedne, bo stwierdziłam że się to nie opłaca. Ja buty załatwiam w tempie ekspresowym, zwłaszcza takie trampkopodobne. TŻ też swego czasu chodził w Conversach i też mu się rozwaliły... tak samo szybko jak "chińszczyzna" za 1/10 ceny Także jeżeli nie masz upatrzonych jakichś wyjątkowych (tzn. z logiem jakiegoś zespołu czy z jakimś nadrukiem) to moim zdaniem się nie opłaca

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Aha, jeśli chodzi o "taniej", to możesz poszukać w outlecie (ja w Poznaniu się czaiłam na Conversy w Outlet Factory, bo były za 150 - ostatecznie stwierdziłam że tyle też nie dam :P)
Daily Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:50   #4
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Cytat:
Napisane przez Daily Alice Pokaż wiadomość
Ja bym szukała raczej czegoś innego. Miałam jedne Conversy w życiu... No właśnie, jedne, bo stwierdziłam że się to nie opłaca. Ja buty załatwiam w tempie ekspresowym, zwłaszcza takie trampkopodobne. TŻ też swego czasu chodził w Conversach i też mu się rozwaliły... tak samo szybko jak "chińszczyzna" za 1/10 ceny Także jeżeli nie masz upatrzonych jakichś wyjątkowych (tzn. z logiem jakiegoś zespołu czy z jakimś nadrukiem) to moim zdaniem się nie opłaca

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Aha, jeśli chodzi o "taniej", to możesz poszukać w outlecie (ja w Poznaniu się czaiłam na Conversy w Outlet Factory, bo były za 150 - ostatecznie stwierdziłam że tyle też nie dam :P)

No własnie outlety mam strasznie daleko.Ale 150zł byłabym już bardziej skłonna dać niż 230.

Trampki na razie mam jedne.Firmy blend she.Nie wiem co to za firma, kupiłam w lumpie za 2 dychy.Tylko są z eko skóry, po 2 miesiącach deczko zaczynają się rozklejać i wyglądać na schodzone mocno.A butów specjalnie nie niszczę.Chyba, że się same rozwalają.


No nic podumam jeszcze, trampki nie zając
Conversy mi się podobają bo są zgrabne i proste.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 12:53   #5
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Mam kilka par conversów, najstarsze mają koło 3 lat, a są nadal w bardzo dobrym stanie, mimo że wcale ich nie oszczędzałam. Z drugiej strony mojej koleżance, która chodziła w swoich conversach bardzo rzadko, już po kilku miesiącach zaczęły się rozklejać. Jeśli więc chodzi o ich trwałość, to chyba w każdym przypadku jest inaczej, ja ze swojej strony mogę je polecić
elisee15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 13:31   #6
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Nie polecam, miałam 3 pary i 4 raz nie dam się nabrać. Wszystkie kupowane w autoryzowanych sklepach, na 100% oryginalne. Rozwalały się po pół roku. Tak jak dziewczyny pisały na rozwalaczach, starsze serie były o niebo lepsze. Za jedne conversy mam 6 par 'chińskich' z firmy new age, mają mnóstwo kolorów i wzorów.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 16:26   #7
eowyn
Raczkowanie
 
Avatar eowyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Nie polecam. Rozwaliły się po pół roku niezbyt intensywnego użytkowania i w dodatku odrzucono moją reklamację...
eowyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 14:58   #8
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Przyznaje się, pod wpływem chwili skusiłam się na jedną parę. Mam białe w biedronki. Są oryginalne, kupowane w sklepie.
Noszę je sporadycznie, nic się z nimi złego nie stało, może dlatego że rzadko są noszone.
Ogólnie powiem, że nie są tyle warte. Dzisiaj już bym ich nie kupiła.

Edytowane przez cosma
Czas edycji: 2012-04-29 o 18:33
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 18:04   #9
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Ja mam białe i czarne jestem bardzo zadolona, noszę je tylko późną wiosną i wczesnym latem, sporadycznie. (bo w ciepłe miesiące wolę lekkie balerinki, noi dość często wybieram szpilki)
Mam dość sporą ilość butów i nie "dobijam" ich bo ciągle noszę inne, więc nie wiem jak określić ich trwałość, moje Conversy mam 1 pare 2 lata drugą miesiąc i obydwie są w idealnym stanie, każda para była prana.


Jest takie fajne powiedzenie "Diabeł tkwi w szczegółach" tyle w temacie
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 19:57   #10
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

jeśli chodzi o fasony, to Conversami bym na pewno nie pogardziła i w sumie tylko ze względu na to chętnie zaopatrzyłabym się w jakąś parę, bo tak właściwie to w trampach nie chodzę.
co do trwałości to słyszałam różne opinie, z przewagą na nie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 441858-8-1330292111488.jpg (89,2 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trampy.jpg (55,2 KB, 252 załadowań)
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 20:08   #11
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Dziękuję wszystkim za opinie

Co prawda jeszcze sie nie zdecydowałam ale są mi one bardzo pomocne
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 23:05   #12
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Ja mam same pozytywne doświadczenia z Conversami. Nosiłam chyba 4 pary, dwie wytrzymały jakieś 3 lata, dobiło je dopiero festiwalowe błoto po kostki. Były już wiekowe i nie chciało mi się ich prać, może żyłyby dalej po reanimacji Kolejne dwie użytkuję do dziś (3 sezon). Mam klasyczne białe i skórzane z cienką podeszwą. Ze skórzanymi nie stało się nic, białe mają małe pęknięcia gumy z boku, tam gdzie zgina się stopa, ale nie wyłącza ich to z użytku. Były prane wielokrotnie.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 14:02   #13
PaulaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 32
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

W schaffashoes conversy kosztują teraz 229 zł, a możesz jeszcze mieć 10% zniżki na hasło internetowe czyli 206 zł więc nie jest to zła cena.

Edytowane przez PaulaW
Czas edycji: 2012-05-08 o 14:03
PaulaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:57   #14
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Conversy zdecydowanie warte są swojej ceny. Moje poprzednie miałam chyba ze 4 lata, aktualne mają ponad rok i wyglądają jak nowe. Są naprawdę wytrzymałe, a dodatkowo to najwygodniejsze buty na świecie
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:47   #15
madeline10
Raczkowanie
 
Avatar madeline10
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 214
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Moich conversów także nie oszczędzałam, jednak już po trzech miesiącach nie nadawały się do użytku. Mimo że ogromnie mi się podobają i wzdycham do każdej napotkanej pary, to wciąż nie jestem skłonna wydać tylu pieniędzy kolejny raz.
__________________
madeline10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 08:48   #16
riendo
Rozeznanie
 
Avatar riendo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 804
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Na plotkowym był ostatnio wątek conversów, zajżyj sobie, dziewczyny pisały różne ciekawe rzeczy.

Ja mam swoje czerwone od niecałego roku i o ile zwykłe trampki u mnie juz nosiłyby ślady użytkowania, tak Conversy wyglądają ciągle jak nowe. Nie pogardziłabym czernymi...
riendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 13:15   #17
PaulaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 32
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Zgadzam się z wami dziewczyny. Może cena jest wyższa ale jakość bez porównania lepsza.
PaulaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:23   #18
aguSxD
Rozeznanie
 
Avatar aguSxD
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: drugi koniec świata.
Wiadomości: 507
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

ja mam 4 pary conversów. to chyba świadczy o tym, że na buty nie narzekam. co do produkcji ostatnimi czasy, to trudno mi się wypowiedzieć, miesiąc temu kupiłam jedna parę, ale na razie idealne.
moje pierwsze trampki, kupione prawie 6 lat temu, są w stanie prawie idealnym. jedyne co się dzieje, to okrągłe logo na kostce się trochę odpruwa, ale jest materiałowe (nie gumowe jak robią teraz) i trampki jednak były wiele razy prane. pozostałe pary są w świetnym stanie.

aczkolwiek moja przyjaciółka, fanka conversów również, eksploatuje buty w ekspresowym tempie i w jej przypadku roczne buty są już bardzo mocno znoszone.
co nie zmienia faktu, że ona jest fanką trampek, miała w swoim życiu chyba modele ze wszystkich sklepów/bazarów/butików i zdecydowanie conversy uważa, za najlepsze i najwygodniejsze.
__________________
I think there is beauty in everything. What ‘normal’ people would perceive as ugly, I can usually see something of beauty in it.
— Alexander McQueen
aguSxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:41   #19
Justyna9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Ej nie wiem czy widziałyście ale w sklepie schaffashoes jest teraz wyprzedaż do -60% więc może warto zajrzeć w sprawie trampek
Justyna9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 15:55   #20
kinnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 229
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Cytat:
Napisane przez Justyna9999 Pokaż wiadomość
Ej nie wiem czy widziałyście ale w sklepie schaffashoes jest teraz wyprzedaż do -60% więc może warto zajrzeć w sprawie trampek
potwierdzam, wszystkie modele conv przecenione o 20%, a dodatkowo wpisując przy zamówieniu kod można zyskać kolejne 10%. krótkie wychodzą za jakieś 144 zł
kinnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 11:02   #21
maluszki_dwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 90
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Podobna opcja jest teraz na privore są te do kostki i za kostkę. Trzeba tylko zobaczyć czy jest rozmiar.
maluszki_dwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 22:46   #22
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Conversy są mega mega mega. Mam chyba 5 parę i nie wyobrażam sobie życia bez tych butów a tym bardziej wakacji! Białe klasyczne + np. neonowe czy brązowe.

W normalnych sklepach są mega drogie, nawet po 300zł, ale w klubach zakupowych można wyhaczyć o połowę taniej. Aktualnie jest wyprzedaż klasycznych w mi momento. Bezapelacyjnie się opłaca, bo buty wytrzymują 2-3 lata, nawet przy regularnym (1 w m-cu) praniu w pralce.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:47   #23
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 982
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Mam białe i czarne już 2 lata i jestem super zadowolona. Mega wygodne, można wrzucić do pralki i nic się z nimi nie dzieje, także moim zdaniem warte swojej ceny. Białe kupiłam właśnie nowe, ale nie z powodu zniszczenia, tylko zabrudzenia- pojechałam w nich na woodstock
Z drugiej strony mój TŻ kupuje nowe Conversy co 6-8 miesięcy, bo tak szybko je niszczy... Także wszystko zależy od sposobu użytkowania
Sweet :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 23:34   #24
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Pewnie masz racje, ja ze swojego doświadczenia wiem, że moje wytrzymują 2 a nawet czasem 3 sezony. Pranie w pralce powoduje dość mocne niszczenie butów a te mimo wszystko wytrzymują. Kupione an przecenie lub okazyjnie to strzał w 10!
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:50   #25
Zocha87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 18
Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

ja conversy uwielbiam, już kiedyś miałam jedne- po dwóch latach wyglądały bardzo dobrze, ale akurat zmieniałam styl, więc zostały sprzedane na allegro - możliwe,że nadal komuś służą

warto polować na przeceny albo licytować "używane" - kilka miesięcy temu wymarzyłam sobie białe conversy, ale cena >220zł nie do końca mnie zachęcała - na allegro kupiłam pod hasłem używane (w rzeczywistości wyglądające jak nówki, może były założone raz i okazały się za małe - nie mam pojęcia, ale przyszły do mnie w stanie idealnym) conversy za 140zł. warto szukać i licytować - często można znaleźć perełki wyglądające jak nowe, a tańsze, od tych "sklepowych"
Zocha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:40   #26
olgus1987
Raczkowanie
 
Avatar olgus1987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 88
Unhappy Dot.: Conversy.Warte swojej ceny?Czy może coś innego?

Ja z kolei nie polecałabym kupowania conversów na allegro bo sama raz się nadziałam ogólnie mam kilka par i jestem zadowolona z nich niesamowicie, może dlatego że noszę je na zmiane nie rozwalają mi sie szybko. Tylko te felerne z allegro są do kitu, jakies bardziej miękkie, nawet nabrałam podejrzeń że są podrobione, na blogu -No fashion No life- jest fajny post o tym jak odróżnić podrobione conversy od oryginalnych, nie dajcie się zwieść tanim cenom na allegro lepiej kupić z pewnej ręki niż potem żałować ;/
olgus1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:58   #27
Monikaaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Czy są to oryginalne converse?

Zastanawiam się nad ich kupnem, bo cena jest naprawdę wporządku. Tylko czy converse ma takie metki ? Czy są to podróby ? Proszę o pomoc
http://allegro.pl/trampki-converse-a...280243720.html
Monikaaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 00:18   #28
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Czy są to oryginalne converse?

podbijam
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 11:52   #29
masiej
Raczkowanie
 
Avatar masiej
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Stock-Warszawa
Wiadomości: 388
Dot.: Czy są to oryginalne converse?

Siostra pokazywała mi zimą podobną aukcje: że conversy, all star itp. A na jednym zdjęciu było widać napis "COVERSE"
I z zagranicy, więc pewnie idzie z Chin, gdzie pełno takich podrób, wiec radzę uważać.
masiej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:49   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy są to oryginalne converse?

Nie widac dokladnie metki ani etykiety.
Ludzie powariowali z tymi conversami, 200 stowki za trampki ?? szaleństwo...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-06 14:16:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.