Dziwny przypadek - Test ciążowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-24, 08:38   #1
Niewidoczna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8

Dziwny przypadek - Test ciążowy


Hej dziewczyny.

Hm mam pytanie....

Czy słyszałyście może że test ciążowy pokazał błędny wynik POZYTYWNY ?

od 3 mc biorę antykoncepcyjne tabletki (żadnej nie pominęłam ) przesunęłam jedynie okres podczas wyjazdu nie robiąc 7 dniowej przerwy (po skończeniu jednego op od razu zaczęłam drugie co nie obniża ich działania...

Od kilku dni miałam dziwne plamienia a wczoraj źle się czułam i bolały mnie jajniki ... zrobiłam test i druga kreska po jakimś czasie wyszła blada prawie nie widoczna no ale była...
Jestem załamana, mamy już jedno dziecko i nie nie jesteśmy przygotowani na drugie , zrobiliśmy teraz bardzo dużą inwestycję nie ma mi nawet kto pomóc przy dziecko bo jesteśmy sami w naszym mieście a dziadkowie i tak pracują;/ Dlatego się zabezpieczaliśmy myślałam że tabletki jednak są skuteczne....

Razem z tabletkami antykoncepcyjnymi brałam inne przepisane przez ginekologa i jedne wspomagające odchudzanie czy jest możliwe że przez to test mógł pokazać błędny wynik ?
Niewidoczna09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:53   #2
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

po jakim czasie wyszła ta druga kreska?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 21:33   #3
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

wynik testu powinno sie odczytywać nie później niż 5 minut od zrobienia bo po tym czasie moze sie zmienić temperatura ze skutkiem pojawienia sie drugiej kreski... Jezeli kreska druga pojawiła ci sie pozniej niz 5 minut zrób ponownie test a napewno bedzie negatywny... To wszystko pisze w instrukcji obsługi testu ciązowego

Pozdrawiam
__________________
K.
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 23:01   #4
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Plamienie i ból w pobrzuszu może być skutkiem brania hormonów, jeśli rzeczywiście brałaś je prawidłowo szansa na ciąże jest znikoma, nie odczytuje się testu po czasie, który jest podany w ulotce.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 08:25   #5
shadowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Ja bym odczekała i nie robiła paniki. Należy kupić jeszcze jeden - inny- test i poczekać co ten drugi pokaże. Jeśli nadal będzie pozytywny to oczywiście wizyta u ginekologa jest konieczna.
shadowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:01   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Zrób jeszcze jeden test.
Bardzo rzadko się zdarza, żeby prawidłowo zrobiony test wyszedł błędnie pozytywny.
W razie, gdyby wynik się potwierdził, leć na badanie krwi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:26   #7
Niewidoczna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

*Nawet nie wiedziałam że mój temat został zaakceptowany przez mod dlatego też napisałam w innym temacie...

Dziewczyny wczoraj zrobiłam drugi test wyszedł negatywny ale ziarnko niepokoju zostało zasiane.. dziś o 6 rano poleciałam na betę jutro ok 15 będą wyniki siedzę jak na szpilkach ;/

Wynik sobotniego odczytałam po ok 25 min , przyjaciółka która jest teraz w 3 mc ciąży odczytała po godz i wynik się potwierdził gdzie druga kreska wychodziła stopniowo ;/
Niewidoczna09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 11:21   #8
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Mam do oddania test ciążowy ważny do końca lipca 2011 bo i tak mi się zmarnuje
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:43   #9
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

moze byc tak ze odczytałas wynik kiedy test był juz nieważny.... jesli bralas tabletki regularnie nie powinno byc ciazy.... a nie wiem jak jest z testami w czasie brania tabletek.... niby organizmy wtedy jest oszukiwany.. zachowuje sie jakby był ...
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 23:02   #10
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez Niewidoczna09 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Hm mam pytanie....

Czy słyszałyście może że test ciążowy pokazał błędny wynik POZYTYWNY ?

od 3 mc biorę antykoncepcyjne tabletki (żadnej nie pominęłam ) przesunęłam jedynie okres podczas wyjazdu nie robiąc 7 dniowej przerwy (po skończeniu jednego op od razu zaczęłam drugie co nie obniża ich działania...

Od kilku dni miałam dziwne plamienia a wczoraj źle się czułam i bolały mnie jajniki ... zrobiłam test i druga kreska po jakimś czasie wyszła blada prawie nie widoczna no ale była...
Jestem załamana, mamy już jedno dziecko i nie nie jesteśmy przygotowani na drugie , zrobiliśmy teraz bardzo dużą inwestycję nie ma mi nawet kto pomóc przy dziecko bo jesteśmy sami w naszym mieście a dziadkowie i tak pracują;/ Dlatego się zabezpieczaliśmy myślałam że tabletki jednak są skuteczne....

Razem z tabletkami antykoncepcyjnymi brałam inne przepisane przez ginekologa i jedne wspomagające odchudzanie czy jest możliwe że przez to test mógł pokazać błędny wynik ?
Niektóre tabletki tego typu mogą zmniejszać skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Zrób drugi test i jeśli będą dwie kreski, idź do lekarza albo potwierdź jeszcze test badaniem z krwi.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 07:23   #11
sylwia132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Mi raz wyszedł pozytywny choć nie byłam w ciąży, a bardzo na nią liczyłam, więc namieszania narobił niezłego ten wynik Okazało się u lekarza, że prawdopodobnie jakiś mały torbielik czy puste jajeczko, szczerze - nie pamiętam:/ W każdym razie dostałam luteinę i po kilku dniach okres był. Na szczęście ostatni, bo w drugim miesiącu się udało Czasem torbiele na jajnikach dają takie wyniki.
sylwia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 09:03   #12
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Jezu, też tak miałam ostatnio, nawet gdzieś się tu na forum publicznie martwiłam Wyszły dwie krechy, jedna trochę bladzioszka ale jednak dwie od razu...
Poszłam do lekarza, nie wykrył pęcherzyka zarodkowego, kazał zrobić betę i beta wyszła < 0,1 także takie sytuacje się zdarzają, jak widać na załączonym przykładzie...
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 23:02   #13
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Wyniku nie powinno się już odczytywać po całkowitym czasie przebiegu reakcji, który jest zazwyczaj wymieniony na teście. A to dlatego, że na wynik tak długo leżącego testu może wpływać temperatura, tlen z powietrza (utlenianie produktów reakcji do nowych produktów, mogących pokazać tą drugą kreskę), światło itp.
Były na forum już takie przypadki, ja pamiętam chyba 2, że dziewczyny "coś tknęło" i sprawdzały wynik testu np. wyjętego z kosza po całodziennym leżeniu tam. Mówi się, że rzadko test jest fałszywie pozytywny- to prawda, w przypadku prawidłowo odczytanego testu. Jednak nawet większość z nas nie wie, ile razy miałyśmy drugą kreskę na teście- ale już po wyrzuceniu go. I to nie oznacza, że każda z takich osób ma dziecko.
Zbyt wolno pojawiająca się druga kreska czasami wynika z nałożenia na test zbyt małej próbki moczu- siły kapilarne przemieszczające wilgoć po pasku testowym są w takim wypadku za słabe, żeby wszystko ładnie zaszło w ciągu tych 5 minut.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:09   #14
Niewidoczna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Ufff zrobiłam betę i wynik 0,10 jejku jak się stresowałam szok;/

Teraz celibat :P


Ale mam do was jeszcze jedno pytanko biorę yasmin i gdy wyszła mi ta druga kreska i miałam dziwne plamienia odstawiłam w 3 tyg, do końca zostało 7 tab zrobiłam przedwczesną przerwę 7-dniową .... czy teraz normalnie po 7 dniach zacząć następne opakowanie?
Niewidoczna09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:31   #15
lodyga21
Raczkowanie
 
Avatar lodyga21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Far far away...
Wiadomości: 103
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Przecież celibat to po co?
__________________
Skaczę, kręcę i pływam!!
Piszę licencjat
Chcę być bardziej EKO!
Sportowy styl życia!
lodyga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 17:58   #16
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez Niewidoczna09 Pokaż wiadomość
Ufff zrobiłam betę i wynik 0,10 jejku jak się stresowałam szok;/

Teraz celibat :P


Ale mam do was jeszcze jedno pytanko biorę yasmin i gdy wyszła mi ta druga kreska i miałam dziwne plamienia odstawiłam w 3 tyg, do końca zostało 7 tab zrobiłam przedwczesną przerwę 7-dniową .... czy teraz normalnie po 7 dniach zacząć następne opakowanie?
Tak, bo inaczej nie będziesz zabezpieczona.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:06   #17
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez Niewidoczna09 Pokaż wiadomość
Ale mam do was jeszcze jedno pytanko biorę yasmin i gdy wyszła mi ta druga kreska i miałam dziwne plamienia odstawiłam w 3 tyg, do końca zostało 7 tab zrobiłam przedwczesną przerwę 7-dniową .... czy teraz normalnie po 7 dniach zacząć następne opakowanie?
Powinnaś zacząć jak najszybciej nowe opakowanie i dodatkowo zabezpieczać się przez 9 dni tak jest w ulotce

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Jeszcze zależy które dokładnie tabletki pominęłaś- przeczytaj ulotkę
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 07:33   #18
Niewidoczna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Jak najszybciej? a nie poczekać 7 dni? teraz po odstawieniu tabletek dostałam normalnie okres ....

Hehe no tak celibat ale to tak na wszelki wypadek jakby ktoś mi się wkradł pod kołdrę:P
Niewidoczna09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 18:17   #19
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez Niewidoczna09 Pokaż wiadomość
Jak najszybciej? a nie poczekać 7 dni? teraz po odstawieniu tabletek dostałam normalnie okres ....

Hehe no tak celibat ale to tak na wszelki wypadek jakby ktoś mi się wkradł pod kołdrę:P
Potraktuj tę sytuację tak, jakbyś rozpoczęła pierwsze opakowanie w 2 - 5 dniu cyklu, czyli zabezpieczaj się dodatkowo mechanicznie. Tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś ci się wkradł pod kołdrę
Ostrożności nigdy za wiele. Wg mnie ulotka nie zawsze jasno precyzuje, jak należy postąpić w danej sytuacji, więc ja po prostu w takich momentach uważam.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 19:29   #20
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Dziwny przypadek - Test ciążowy

Jak kiedys jak robilam test ciazowy to po minutce byla jedna kreska. Ucieszylam sie, polozylam test na stoliku i o nim zapomnialam. Wrocilam do pokoju po paru godzinach a tam _bardzo delikatna druga kreska

Przerazilam sie strasznie!!! Potem sie jednak okazalo, ze faktycznie w ciąży nie bylam, takze nie ma co patrzyc na testy po uplywie dłuzszego czasu niz wskazany przez producenta, tylko od razu wyrzucac :P
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.