Związki antyodżywcze w płatkach owsianych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 16:54   #1
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58

Związki antyodżywcze w płatkach owsianych


Płatki owsiane (a także inne produkty), pozornie zdrowe, zawierają sporą ilość związków antyodżywczych.
Zastanawiam się, jak je w takim razie jeść. Ponoć należy je moczyć kilka godzin w wodzie, którą następnie się wylewa.

Jednak czy wtedy nie wylewamy również tego wszystkiego, co właśnie zdrowe w płatkach?
Doszły mnie słuchy, jakoby rozwiązaniem mogły być płatki częściowo skiełkowane, w których związki antyodźywcze są rozłożone, jednak nie wiem, gdzie takie dostać...

Nie wiem więc w rezultacie, jak jeść te płatki... Już nie wspomnę o kaszach, fasolach, pieczywie razowym, które to też niby zdrowe, a w rezultacie wcale nie aż tak bardzo, biorąc pod uwagę związki antyodżywcze.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 11:55   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Związki antyodżywcze w płatkach owsianych

Cytat:
Napisane przez airdrop Pokaż wiadomość
Płatki owsiane (a także inne produkty), pozornie zdrowe, zawierają sporą ilość związków antyodżywczych.
Zastanawiam się, jak je w takim razie jeść. Ponoć należy je moczyć kilka godzin w wodzie, którą następnie się wylewa.

Jednak czy wtedy nie wylewamy również tego wszystkiego, co właśnie zdrowe w płatkach?
Doszły mnie słuchy, jakoby rozwiązaniem mogły być płatki częściowo skiełkowane, w których związki antyodźywcze są rozłożone, jednak nie wiem, gdzie takie dostać...

Nie wiem więc w rezultacie, jak jeść te płatki... Już nie wspomnę o kaszach, fasolach, pieczywie razowym, które to też niby zdrowe, a w rezultacie wcale nie aż tak bardzo, biorąc pod uwagę związki antyodżywcze.
Przestań histeryzować.
jak zaczniesz wszytko rozkładać na czynniki pierwsze to się okaże że musisz żyć praną bo tylko ona nie zawiera związków antyodżywczych, toksyn, kalorii, tłuszczy pestycydów itd itp.
Mięso zaflegmia i powoduje choroby cywilizacyjne, mleko uczula i wychładza, owoce mają fitoestrogeny, warzywa pestycydy, a masło powoduje sklerozę - ale tak naprawdę to ortoreksja to choroba i należy ją leczyć a nie ją w sobie pielęgnować

Płatki owsiane najlepiej dość długo gotować na wodzie a potem jeść z niewielką ilością nabiału (mlekiem lub jeszcze lepiej z jakimś ukwaszonym nabiałem- białym serem, kefirem, jogurtem lub dodatkiem owoców i nasion bogatych w wapń ( suszone figi, morele i pestki słonecznika np.) - to niweluje działanie tych strasznych związków antyodżywczych)
I na zdrowie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 13:29   #3
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Związki antyodżywcze w płatkach owsianych

Jeśli jesteś na diecie na przytycie to raczej nie powinnaś spożywać owsianki, bo to danie dobre na odchudzanie za sprawą dużej ilości błonnika. Słyszałam też że jak już to musisz dodać jakiś nabiał, owoce, bakalie, orzechy itd. To powinno zniwelować antyodżywcze skutki spożywania owsianki.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 19:01   #4
patinisz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: under a molten sky
Wiadomości: 9
Dot.: Związki antyodżywcze w płatkach owsianych

wszystkie produkty zbożowe w tym platki owsiane zawieraja tzw zwiazki fitynowe, które powoduja ze nie wchlaniaja sie niektore skladniki mineralne np cynk, zelazo, magnez Aby to zniwelowac zalecane jest moczenie platkow, najlepiej na cala noc. zalac ciepla woda i zakwasic lekko jogurtem i zjesc rano
patinisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 21:05   #5
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Związki antyodżywcze w płatkach owsianych

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś na diecie na przytycie to raczej nie powinnaś spożywać owsianki, bo to danie dobre na odchudzanie za sprawą dużej ilości błonnika. Słyszałam też że jak już to musisz dodać jakiś nabiał, owoce, bakalie, orzechy itd. To powinno zniwelować antyodżywcze skutki spożywania owsianki.

To nie jest argument. Z resztą jakby nie był- nie jest prawidłowy. Dieta, która ma powodować wzrost masy ciała powinna być jednak dietą zbilansowaną i zdrową. Owsianka się w tym świetnie sprawdza...i uwierz lub nie, ale w naturze mamy takie zboża nie tylko dla osób, które się odchudzają.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.