Wybrać studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 00:22   #1
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99

Wybrać studia?


Witam jak każdy przez to przechodził borykam się z problemem studiów czy kontynuować Turystykę i iść na studia Turystyka i rekreacja, czy może zrobić odpowiednie kursy i iść na farmaceutke doradzcie Panie
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 08:39   #2
impresse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 118
Dot.: Wybrać studia?

Musisz sprecyzować bardziej pytanie, dlaczego rezygnujesz ze studiów, dlaczego chcesz iść na te konkretne kierunki.
impresse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 09:04   #3
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Wybrać studia?

a dlaczego rezygnujesz z turystyki?
po co Ci farmacja?
ot tak, czy po prostu nie masz na siebie pomysłu?
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:27   #4
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Wybrać studia?

Ostatnio słyszałam, że aktualnie najwięcej osób bezrobotnych to m.in. ludzie po turystyce.
Wiem, że po każdym kierunku można zostać osobą bezrobotną,ale są kierunki, po których prawdopodobieństwo tego jest znacznie większe niż po innych.
Ja gdybym jeszcze raz szła na studia byłby to zupełnie inny kierunek niż skończyłam dlatego też radzę Co dobrze wszystko przemyśleć i zastanowić się co jest dla Ciebie lepsze, a nie pytać na forum.
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 14:58   #5
akwiatkowski1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wybrać studia?

Zawsze możesz iść na studia prawnicze. Nie tylko zyskasz wiele wartą wiedzę, ale i jakiś tam szacunek ludzi
Ja 5 lat temu skończyłem właśnie ten kierunek na UW i teraz prowadzę http://caldwell.pl
Powodzenia! AA i najważniejsze, pamiętaj, żeby robić to co lubisz najbardziej i sprawia Ci przyjemność
__________________
http://elitar.pl
akwiatkowski1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:25   #6
viviana0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Wybrać studia?

Dzisiejszy rynek pracy ma to do siebie, że człowiek musi byc elastyczny - robic kursy, dodatkowe kierunki studiów w celu rozszerzenia możliwości w znalezieniu pracy. W skrócie - przebranżowania, gdyby jedna jedyna opcja nie wypaliła. Zastanów sie, co możesz robic po turystyce. Pracowac w biurze podróży? Założyc takie biuro? Slaba opcja...
Jeśli szukasz czegoś bardziej ambitnego - ludzie z takim wykształceniem, mogą szukac pracy w ministerstwie turystyki, MON. Jednak uzyskanie etatu tam nie jest takie proste. Dodatkowo przydałaby się magisterka z zarządzania/ekonomii/księgowości etc + znajomośc jezykow obcych.

Jeśli chodzi o farmację...studia farmaceutyczne to pewna przyszłośc. Oczywiście jeśli jesteś dobra z chemii. Kursy na farmaceutkę?? Dają Ci możliwosc bycia ekspedientką w aptece (czyli praca na kasie). A takie widuje już po technikum farmaceutycznym...

Kierunki najbardziej oblegane w tym roku to gospodarka przestrzenna, prawo, fizjoterapia itp. Prawników jest teraz co niemiara. Ludzie idą na prawo w ciemno, tylko dlatego że to prestiż i rodzice mówili że to 'pewne pieniądze'. Tymczasem rzeczywistośc jest taka, że bez wsparcia kogos wewnątrz i pieniędzy na rozruch własnego biznesu, do emerytury można siedziec jako sekretarka w Sądzie.
Pozdrawiam

Edytowane przez viviana0
Czas edycji: 2013-08-13 o 15:30
viviana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:19   #7
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99
Dot.: Wybrać studia?

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
a dlaczego rezygnujesz z turystyki?
po co Ci farmacja?
ot tak, czy po prostu nie masz na siebie pomysłu?
dlatego, że teraz apteki są wszędzi, więc łatwiej znaleźć pracę oraz bardzo dobrze płatne to jest

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez akwiatkowski1988 Pokaż wiadomość
Zawsze możesz iść na studia prawnicze. Nie tylko zyskasz wiele wartą wiedzę, ale i jakiś tam szacunek ludzi
Ja 5 lat temu skończyłem właśnie ten kierunek na UW i teraz prowadzę http://caldwell.pl
Powodzenia! AA i najważniejsze, pamiętaj, żeby robić to co lubisz najbardziej i sprawia Ci przyjemność
też o tym myślałam tylko, czy dostanę się tam po Turystyce? i słyszałam, że tam nauka zajmuje dużo lat i wogóle
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 13:35   #8
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wybrać studia?

Cytat:
Napisane przez LittleCherry97 Pokaż wiadomość
dlatego, że teraz apteki są wszędzi, więc łatwiej znaleźć pracę oraz bardzo dobrze płatne to jest
Jest też bardzo dużo farmaceutów i techników farmacji, a ostatnio nie otwiera się już tylu aptek co wcześniej, ot, kryzys. Poza tym jako technik dobijesz co najwyżej do średniej krajowej, ale wiąże się to z pracą w weekendy i ewentualnymi dużyrami, jeśli apteka jest całodobowa. Bez magistra dalszej ścieżki rozwoju w aptekach zazwyczaj nie ma.

Mimo wszystko wydaje mi się to lepszą opcją od turystyki, bo daje Ci konkretny fach, a w turystyce pracować można zarówno jako technik farmacji, jak i absolwent TiRu. Sytuacja odwrotna w przypadku apteki jest niemożliwa
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.