przeszczep włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-18, 08:04   #1
Ania2588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4
GG do Ania2588

przeszczep włosów


Bardzo proszę o informacje nt. przeszczepu włosów u mężczyzn. Słyszałam, że efekt takiego zabiegu jest delikatnie mówiąc marny a po wszytskim na głowie zostają brzydkie blizny. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat zarówno te profesjonalne jak i te wynikające z własnych doświadczeń.
Ania2588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 09:25   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: przeszczep włosów

Efekt doraźny jest bardzo dobry, choć wiele zależy techniki operacji i doświadczenia ośrodka. Ale... Niestety efekt długotwały (po np. 10 latach) pozostawia wiele do życzenia. Nie wykonujemy tego typu zabiegów i moje doświadczenia wynkikają z obserwacji pacjentów trafiających z innego powodu, również po wielu latach. Niezależnie od stosowanej techniki przeszczepu strefa łysienia i przerzedzenia włosów z wiekiem przesuwa się w stronę potylicy. Po przeszczepie pozostaje dość dobrze wyglądający przód (czasami zbyt dobrze). Zaczynają się problemy z akceptacją powiększającej się łysiny okolicy ciemieniowej i dalej w stronę potylicy, bo przecież z przodu jest OK, co powoduje tym większy kontrast. Włosów nie można przecierz przeszczepiać w nieskończoność. Kilku z moich pacjentów w wiele lat po przeszczepie decydowało się na usuwanie owłosienia z pozostałej pierwszej linii włosów twierdząc, że lepsza jest zadbana łysina, niż wygląd wygolonego mnicha z "dosztukowaną" grzywką. Oczywiście jest to perspektywa wielu lat, ale raczej nieuchronna i drobne blizny jednak pozostają co w przypadku decyzji o usunięciu "grzywki" staje się bardzo widoczne. Reasumując: Efekt początkowy jest bardzo dobry, lecz pozostawiłbym to leczenie dla przypadków po urazach, a nie jako sposób na zachowanie bujnej czupryny. Dodam tylko, że moje czoło zaczyna się na granicy potylicy i nie mam ochoty tego zmieniać.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 09:42   #3
Ania2588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4
GG do Ania2588
Re: przeszczep włosów

Dziękuję Panie doktorze!! Próbowałam wybić ten pomysł mojemu panu z głowy ale niestety brakowało mi argumentów poza tymi zasłyszanymi, w które on nie daje wiary. Stokrotne dzięki.
Ania2588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:55   #4
gviastka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: przeszczep włosów

Mam pytanie jak jest z przeszczepami włsów u dzieci?

Moja córeczka jest po operacji usuniecia znamienia. W wyniku przesuwania płatów skórnych skóry głowy straciła większość włosów i zostały jej tylko te z tyłu... i szukam ratunku dla niej. Córcia ma dopiero 2 latka... juz rok od operacji minął ale włsoy nie zaczęły odrastać wiec zostaje nam przeszczep.

Czy mógłby Pan coś doradzić?

Pozdrawiam serdecznie
gviastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 00:56   #5
juliusz_prandecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

Wszystkie osoby okaleczone i poszkodowane przez "doktora" Juliusz Prandecki
na skutek wykonania nieudanego przeszczepu włosów metodą STRIP w warunkach
chałupniczych (mieszkanie na ul. Hoża) proszone są o kontakt pod adres poszkodowani.prandecki@gm ail.com

Zgłosiły się już dziesiątki osób z Warszawy po nieudanej transplantacji włosów u doktora Juliusz Prandecki
UWAGA Juliusz Prandecki nie jest i nigdy nie był chirurgiem i nadal wykonuje przeszczep włosów!!

Trwałe i widoczne blizny pooperacyjne na głowie, okaleczenia, wielotygodniowe bolesne gojenie się głowy, nieprzyjęte przeszczepy,
uszkodzenie wcześniej zdrowych nerwów włosowych i nagłe łysinie po zabiegu to tylko niektóre opinie które otrzymujemy.
ZOSTAŁEŚ OSZUKANY I POSZKODANY PISZ!! poszkodowani.prandecki@gm ail.com
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prandecki1.jpg (21,6 KB, 65 załadowań)
juliusz_prandecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:22   #6
Remonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: przeszczep włosów

Panowie po co się męczyć przeszczepem jest bardzo prosta metoda na każdy rodzaj łysienia xxx

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-24 o 21:12
Remonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 07:17   #7
PolecamTo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: przeszczep włosów

Niechirurgiczny przeszczep włosów nowa metoda
xxx

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-24 o 21:12
PolecamTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 17:00   #8
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: przeszczep włosów



---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Hej Pracuję w klinice transplantologii włosów. Jeśli chodzi o powiększanie się strefy łysienia, to niestety obszar ten może powiększać się w stronę potylicy. Jest to spowodowane działaniem dihydrotestosteronu, czyli pochodnej słynnego testosteronu. Natomiast nie prawdą jest, że może braknąć włosów Jeśli pogłębia się strefa łysienia, można wykonać kolejny przeszczep. Gdy nie ma możliwości pobrania unitów z głowy, wykonuje się przeszczep metodą BHT ( Body Hair Transplant). Polega to na pobraniu włosów z innych partii ciała niż skóra głowy. Mogą to być doły pachowe, broda (u mężczyzn), klatka piersiowa, łydki, okolice łonowe.
Efekty po zabiegu zarówno FUE jak i FUT są dla pacjentów zadowalające. Rzadko zdarza się, by przeszczep się nie przyjął, jednak liczy się także postępowanie pielęgnacyjne po zabiegu. Pierwsze doby po zabiegu są dla miejsca biorczego decydujące. Pozdrawiam!

Edytowane przez izzie
Czas edycji: 2013-11-08 o 17:03
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:25   #9
fanatica1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: przeszczep włosów

Cytat:
Napisane przez juliusz_prandecki Pokaż wiadomość
Wszystkie osoby okaleczone i poszkodowane przez "doktora" Juliusz Prandecki
na skutek wykonania nieudanego przeszczepu włosów metodą STRIP w warunkach
chałupniczych (mieszkanie na ul. Hoża) proszone są o kontakt pod adres poszkodowani.prandecki@gm ail.com

Zgłosiły się już dziesiątki osób z Warszawy po nieudanej transplantacji włosów u doktora Juliusz Prandecki
UWAGA Juliusz Prandecki nie jest i nigdy nie był chirurgiem i nadal wykonuje przeszczep włosów!!

Trwałe i widoczne blizny pooperacyjne na głowie, okaleczenia, wielotygodniowe bolesne gojenie się głowy, nieprzyjęte przeszczepy,
uszkodzenie wcześniej zdrowych nerwów włosowych i nagłe łysinie po zabiegu to tylko niektóre opinie które otrzymujemy.
ZOSTAŁEŚ OSZUKANY I POSZKODANY PISZ!! poszkodowani.prandecki@gm ail.com
Miałem przeszczep wlosow u dr Prandeckiego. Wydawał mi sie on najbardziej sensownym lekarzem, patrząc po jego doświadczeniu. Byłem pełen obaw czytając opinie na forum. Zwróciłem uwagę na wszystko i byłem bardzo podejrzliwy. Przeszczep był jakis rok temu. Jestem bardzo zadowolony !!! Absolutnie nie żałuje !!! Ludzie to co jest wypisywane to absolutne kłamstwo!!!!! Dr jest doktorem , a nie "doktorem" , świadczą o tym dyplomy i inne świadectwa, szkolenia, doświadczenie. Zabieg wykonywany jest w bloku mieszkalnym, ale to nie jest mieszkanie. Jest całkowicie przystosowane na klinikę. Wszystko odbywa sie bardzo profesjonalnie . Przecież nie trzeba głowy mocno użyć zeby wiedziec , ze jakby cos było nie tak, to klinika noe mogłaby funkcjonować !! Znam sie na temacie bo pracuje jako ratownik medyczny.
A o samym zabiegu: miałem 800 wszczepów, na bardzo duże zakola. Naturalnie obniżyli mi linie włosa, chciałem niżej ale dr sie nie zgodził . I całe szczęście blizna od pobrania niewidoczna bo dbałem o nia, włosy wyrosły , jest ogromna zmiana .
POLECAM DR PRANDECKIEGO! Ludzie NIE WIERZCIE w kłamstwa , to jakis czarny PR konkurencji. Byłem, widziałem ,
Zrobiłem !!! Pozdrawiam
fanatica1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 10:08   #10
MMarius
Raczkowanie
 
Avatar MMarius
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 77
Dot.: przeszczep włosów

Niestety ale efekty polskich klinik są żałosne, jakieś gówniane zaczeski, zagraniczne kliniki potrafią z łysiny zrobić hollywood na głowie (zdjęcia poniżej). Mimo że na forach o łysieniu ostrzegają przed polskimi klinikami to ludzie i tak idą na rzeź jak barany.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1087d73b.jpg (69,7 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg file-20.jpg (42,3 KB, 102 załadowań)

Edytowane przez MMarius
Czas edycji: 2015-03-20 o 10:15
MMarius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:26   #11
PrzemeKowaL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

poprosimy zdjecia
PrzemeKowaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-02, 10:35   #12
Wojciech24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

Moja mama jest chirurgiem, to ona szukała dla mnie kliniki. Nie chciałem wycinać swoich włosów, więc na początku zastanawiałem się nad metodą FUT, z tego względu, że jest to też dużo szybsza metoda. Jednak moja matka zdecydowanie mi to odradzała. Dowiedziałem się od niej, że będę musiał wrócić do kliniki na ściąganie szwów. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem. W tym kraju metoda FUE jest raczej droga i moje stypendium zdecydowanie nie wystarcza żeby za to zapłacić. Jednak, z drugiej strony uważam, że należy mi się porządna jakość za moje pieniądze. Po około dwóch tygodniach szukania znalazłem metodę S.H.E. (Single hair Extraction) kliniki PHAEYDE. Spytałem mojej mamy co o tym myśli i to właśnie ona wytłumaczyła mi, że jeżeli kawałek włosa zostanie wycięty używając cieńszej igły, wycięta skóra tuż przy mieszkach włosowych będzie mniejsza, co oznacza, że włosy z tyłu głowy nie będą rzadkie, a przód może być przeszczepiony gęściej i będzie wyglądał bardziej naturalnie. Po zabiegu okolica dawcza zagoiła się super szybko w porównaniu do tego co czytałem o innych. Zostałem poinformowany, że może to zając około tygodnia, ale już po 4 dniach, gdybym nie wspomniał, że miałem przeszczep włosów, nikt by nie zauważył.
Wojciech24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:20   #13
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: przeszczep włosów

a jaki koszt ? na Węgrzech czy w W-wie ?
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 21:27   #14
kalioli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

Ja jestem 2 dni po przeszczepie włosów metodą fue. Przeszczep robiłem w Turcji (istanbule)2500 Graf wszystko razem samolot,hotel i oczywiście przeszczep kosztowało mnie 1800 eu.patrzac na kosmiczne ceny w pl.juz nie mówiąc o rezultatach. To cena zadowalająca.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1448054711158-501851483.jpg (74,1 KB, 138 załadowań)
kalioli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 15:20   #15
sv1r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

Cześć, jestem po zabiegu przeszczepu włosów 4000 graftow (około 12000 włosów) jako ze sam kiedyś szukałem rzetelnych informacji i miałem problem ze znalezieniem ich w internecie postanowiłem zrobić stronę internetowa, na której opisałem swoja "przygodę" z przeszczepem, mam nadzieje ze pomogę wielu niezdecydowanym przełamać bariery i pozbyć się kompleksów.
xxx

Pozdrawiam
Adrian.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-24 o 21:14
sv1r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 19:29   #16
Greta866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 143
Dot.: przeszczep włosów

Mój mąż robił sobie w Szczecinie w Klinice Zawodny i opłacało się. Miał straszne zakola i coraz bardziej mu to przeszkadzało nie tylko w życiu prywatnym ale i zawodowym (częsty biznesowy kontakt z klientem). Po zabiegu nie było żadnego leżenia i od razu go wypuścili...włoski rosną sobie powoli i nie zostały żadne blizny. A najważniejsze ma lepszy humor. Warto robić.
Greta866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 13:43   #17
namatay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 1
Dot.: przeszczep włosów

Również polecam przeszczep włosów. Efekt widać na zdjęciu. Zabieg był robiony w Warszawie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przeszczep-wlosow.jpg (60,6 KB, 7 załadowań)
namatay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-20 14:43:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.