Pomysły na warzywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 19:51   #1
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542

Pomysły na warzywa


Jak jecie warzywa? Chodzi mi głównie o posiłki w pracy. Kanapki już mi się nudzą, jem mnóstwo owoców i czasami tylko kroję pomidora, ogórka czy rzodkiewkę i tak jem... Ale może macie jakieś swoje sposoby na przemycenie warzyw w posiłkach do pracy?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 17:53   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pomysły na warzywa

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Jak jecie warzywa? Chodzi mi głównie o posiłki w pracy. Kanapki już mi się nudzą, jem mnóstwo owoców i czasami tylko kroję pomidora, ogórka czy rzodkiewkę i tak jem... Ale może macie jakieś swoje sposoby na przemycenie warzyw w posiłkach do pracy?
Nie biorę w ogóle kanapek do pracy, bo nie jem chleba. Robię więc sałatki z warzywami i kawałkami mięsa, tofu, jajkiem, awokado lub ewentualnie można z nabiałem np mozarellą lub serem feta, albo i zwykłym serkiem wiejskim zmieszanym z np rzodkiewką, ogórkiem, pomidorem.

Do sałatek dodaję też różne pestki i oleje, tutaj najbardziej lubię z orzechów włoskich, a najmniej z dyni, bo niestety ma bardzo dominujący smak i barwi całe jedzenie na bury kolor, przez co wygląda to jak nadpsute.

Ewentualnie biorę warzywa w wersji gotowanej (brokuł, fasolka szparagowa, buraki) lub podpieczonej (dynia) z masłem i odgrzewam sobie to w mikrofali. Do tego też mam często jajko sadzone albo jakąś kaszę czyli po prostu pozostałości z obiadu.

Inna opcja to sałatki owocowo-warzywne, ale tutaj trzeba lubić takie kontrastowe połączenia. Często eksperymentuję i łączę po prostu to, co mam w lodówce. Czasem smakuje pysznie, czasem nie za bardzo, ale tak to już jest z eksperymentami.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-01-23 o 17:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 20:41   #3
Roksana3
Rozeznanie
 
Avatar Roksana3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 523
Dot.: Pomysły na warzywa

Moje sposoby to salatki
*rukola, feta, suszone pomidory, a do tego pieczywo
*mix sałat, ser żółty, ogórek, pomidor, cebula (to już niekoniecznie w pracy ), kukurydza, dressing jogurtowo-ziolowy
*mozzarella, pomidorki koktajlowe, prażony słonecznik, szpinak
*brokuły, feta, suszone pomidory, prażone pestki dynii

Inne dania to...omlet Tu pełna dowolność. Ja robię ze szpinakiem, pieczarkami itp.

Kaszotto. Czyli kasza z warzywami. Mieszanka mrożona i kasza.

Twarożek z warzywami, serek wiejski
Roksana3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 18:59   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pomysły na warzywa

Super salatka to rukola, feta, awokado i podprazone pestki slonecznika. Do tego mozna dorzucic suszone pomidory lub zwykle pomidory, kurczaka itp. To wszystko przyprawiamy czosnkiem, pieprzem i skrapiamy olejem .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 18:27   #5
Ewa_Ol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pomysły na warzywa

Mam trochę pomysłów na przemycanie warzyw w posiłkach, żeby były i smaczne, i urozmaicone. Wykorzystanie ich zależy jednak od tego czy ma się w pracy możliwość podgrzania jedzenia, czy trzeba jeść na zimno.
1. Najróżniejsze sałatki, o których pisały już dziewczyny – z dowolnych, mieszanych rodzajów sałat, surowych lub pieczonych warzyw, pestek, z dodatkiem zdrowych sosów na bazie jogurtu czy oliwy/olejów. Tutaj można wykorzystać pozostałości obiadowe i lodówkowe
2. Roladki z grillowanych warzyw (najlepiej nadają się cukinia i bakłażan). Pokrojone w podłużne plastry warzywa delikatnie się soli i obsmaża się na suchej patelni. Następnie przygotowuje się smarowidło. Podprażony słonecznik/ pestki dyni/ orzechy/ orzeszki rozdrabnia się tłuczkiem albo blenderem i dodaje do serka kanapkowego (typu Almette). Można doprawić ziołami/ pieprzem. Taką pastą smaruje się cukinię/ bakłażana i zwija w roladki. Można dołożyć też plasterki szynki albo jakieś dodatkowe warzywa, ale z samą pastą też są przepyszne. Super jako przekąska nie tylko do pracy, ale i na imprezy.
3. Naleśniki/ tortille z dodatkiem pełnoziarnistych mąk nafaszerowane choćby przygotowanymi z mrożonek warzywami (warzywa na patelnie + zioła) albo surowymi warzywkami i np. falafelami z cieciorki.
4. Zupy warzywne i pieczone faszerowane warzywa – gdy jest możliwość podgrzania w pracy i zjedzenia na spokojnie
Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Już robiąc obiad warto pomyśleć czego przygotować trochę więcej, żeby później móc zmontować coś fajnego do zapakowania na wynos.
Ewa_Ol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 08:03   #6
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Pomysły na warzywa

Możesz też robić bardzo dobre sosy do posiłków z mięsem. Ja kupuję passatę pomidorową, oliwki, papryczki, kukurydze i wszystko mieszam z przyprawami.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 08:54   #7
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Pomysły na warzywa

Całkiem niedawno pojawił się już taki wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1052026
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 08:17   #8
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pomysły na warzywa

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Całkiem niedawno pojawił się już taki wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1052026
Tak, zapraszam może połączyć wątki?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 08:15   #9
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pomysły na warzywa

Cytat:
Napisane przez Malinkna1986 Pokaż wiadomość
Możesz też robić bardzo dobre sosy do posiłków z mięsem. Ja kupuję passatę pomidorową, oliwki, papryczki, kukurydze i wszystko mieszam z przyprawami.
kukurydza jest bardzo smaczna, ale jak sobie pomyślę, że to całkowite gmo od razu mi się jej odechciewa...
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-01 09:15:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.