Floragyn? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-29, 17:57   #1
kromka90
Przyczajenie
 
Avatar kromka90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24

Floragyn?


Witam!
Byłam ostatnio u ginekologa i ze względu na upławy kazał mi zastosować Floragyn płyn do irygacji. Odwiedziłam chyba z 10 aptek i nigdzie go nie ma i nie można go też zamówić, bo w hurtowniach brak. Co innego mogę zastosować? Czytałam wątek o preparatach bez recepty, myślałam o TantumRosa po czym przeczytałam o nim: "Dziewczęta, które nie rozpoczęły życia seksualnego nie powinny stosować Irygatora Tantum Rosa, gdyż jego użycie może spowodować przerwanie błony dziewiczej." No i co z tym fantem zrobić? Czy to oznacza że każdy irygator taki jest?

Edytowane przez kromka90
Czas edycji: 2011-04-29 o 19:21
kromka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:11   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Floragyn?

tak naprawdę medycznych przeciwwskazań do stosowania irygatora nie ma jeśli masz zlecone przez lekarza (chociaż ja nie polecam zwłaszcza że te dwa środki mają inne składy), przez irygacje się często wypłukuje dobrą florę bakteryjną, trzeba z nimi uważać, żeby nie przesadzić i nie wysuszyć sobie śluzówki a jak już masz zlecone, to pamiętaj o jeszcze łykanie probiotyków dla kobiet na florę.
co do irygatora to są dostępne takie specjalne irygatory ale kosztują ok 40zł ;/
ale zwróć uwagę na składy płynów do irygacji, bo one mają całkiem inne... więc wydaje mi się, że lepiej zrobisz jak w ogóle nie będziesz wykonywać irygacji niż innym płynem o innym działaniu
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:15   #3
mocna kawa
Raczkowanie
 
Avatar mocna kawa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: spod lipy :)
Wiadomości: 45
Dot.: Floragyn?

Zamów przez internet. Np. tutaj: http://apteka.we-dwoje.pl/solpharm_f...ul,a11917.html
mocna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:13   #4
kromka90
Przyczajenie
 
Avatar kromka90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Floragyn?

Już się ucieszyłam, ale niestety... Link który podałaś nie jest dobry - niby jest napisane, że produkt dostępny, daję DODAJ PRODUKT DO KOSZYKA i nic z tego... Przenosi mnie do jakiejś innej apteki, gdzie już go nie ma Ale będę szukać.
kromka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:21   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Floragyn?

też poszukałam - nigdzie go nie ma. kup sobie jakiś inny środek delikatny i łykaj probiotyk ginekologiczny - myślę, że lepiej tak zrobisz niż jak będziesz szukać, bo z tego co widzę, to słabo z dostępnością tego środka jest. chyba że do producenta napiszesz..
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 11:22   #6
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Floragyn?

uwielbiam jak lekarze przepisują leki których nigdzie nie można dostać-a ten floragyn płyn jest chyba jakiś nowy bo jeszcze się z nim nie spotkałam. Nie trać czasu na szukanie tylko kup sobie probiotyk kobiecy. Ja na upławy brałam provag przez 20 dni 1 x dziennie, a później raz, dwa razy na tydzień. Nie używałabym tantum rosa bo faktycznie wypłukuje florę.pozdr
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:49   #7
kromka90
Przyczajenie
 
Avatar kromka90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Floragyn?

Pójdę w probiotyk, bo pisałam do internetowej apteki Cefarmu i Pani odpisała mi, że "w chwili obecnej są braki u dostawców, więc nie mamy od kogo zamówić", a na pytanie czy jest to chwilowy brak czy zaprzestanie produkcji odpowiedziała, że "Niestety myślę, że to nie jest chwilowy brak, a przynajmniej kilkumiesięczny."

Dzięki za pomoc.
kromka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.