Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-29, 22:47   #1
indianka2204
Przyczajenie
 
Avatar indianka2204
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 9
GG do indianka2204

Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)


Witam
Mam 17 lat i pasuje wybrać mi się do ginekologa...
W związku z tym, mam kilka pytań, bo jednak mam stres przed tą wizytą :
1. Czy mając 17 lat, muszę iść na pierwszą wizytę z mamą?
2. Jakie badania będę miała wykonywane, skoro nie jestem już dziewicą?
3. Czy jest możliwość, aby podczas tej wizyty lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne?
4. Czy do przepisania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych osobom niepełnoletnim jest potrzebna zgoda rodzica?
5. Co, jeśli nie znam daty swojej pierwszej miesiączki? Kojarzę mniej więcej w której klasie miałam ją po raz pierwszy
6. Kogo, drogie Panie, bardziej polecacie - kobietę czy mężczyznę jako ginekologa?

Mam w sumie luźną Mamę, która bardzo lubi mojego chłopaka i nie ma nic przeciwko temu, że współżyjemy, ale jakoś nie mam z nią tego typu kontaktów i baaaaaardzo się krępuje przy niej jeśli chodzi o te tematy. Nie wiem dlaczego, ale cóż... Co zrobić

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady
Pozdrawiam
indianka2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:12   #2
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez indianka2204 Pokaż wiadomość
Witam
1. Czy mając 17 lat, muszę iść na pierwszą wizytę z mamą?
2. Jakie badania będę miała wykonywane, skoro nie jestem już dziewicą?
3. Czy jest możliwość, aby podczas tej wizyty lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne?
4. Czy do przepisania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych osobom niepełnoletnim jest potrzebna zgoda rodzica?
5. Co, jeśli nie znam daty swojej pierwszej miesiączki? Kojarzę mniej więcej w której klasie miałam ją po raz pierwszy
6. Kogo, drogie Panie, bardziej polecacie - kobietę czy mężczyznę jako ginekologa?
1. nie
2.podstawowe badanie ginekologiczne
3.jasne ze tak
4.nie
5.mnie nie pytał o to kiedy zaczęłam miesiączkować...
6.wybrałam faceta i nie narzekam.
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:17   #3
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez indianka2204 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 17 lat i pasuje wybrać mi się do ginekologa...
W związku z tym, mam kilka pytań, bo jednak mam stres przed tą wizytą :
1. Czy mając 17 lat, muszę iść na pierwszą wizytę z mamą?
2. Jakie badania będę miała wykonywane, skoro nie jestem już dziewicą?
3. Czy jest możliwość, aby podczas tej wizyty lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne?
4. Czy do przepisania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych osobom niepełnoletnim jest potrzebna zgoda rodzica?
5. Co, jeśli nie znam daty swojej pierwszej miesiączki? Kojarzę mniej więcej w której klasie miałam ją po raz pierwszy
6. Kogo, drogie Panie, bardziej polecacie - kobietę czy mężczyznę jako ginekologa?

Mam w sumie luźną Mamę, która bardzo lubi mojego chłopaka i nie ma nic przeciwko temu, że współżyjemy, ale jakoś nie mam z nią tego typu kontaktów i baaaaaardzo się krępuje przy niej jeśli chodzi o te tematy. Nie wiem dlaczego, ale cóż... Co zrobić

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady
Pozdrawiam


Ad.1 nie, nie musisz

Ad.2 to już zależy od ginekologa, ale pewnie będziesz badana wziernikiem

Ad.3 Możliwośc jest tylko musisz o tym poinformować lekarza, mi np. nie przepisała tabletek zanim nie wykonała badań typu USG badania krwi, badania hormonalne i dopiero wtedy dobrała tabletki możesz wspomnieć, że skierowała Cię na badanie na krzepliwośc krwi ( moim zdaniem ważne badanie)

Ad.4 nie, nie jest potrzebna

Ad. 5 będziesz zapytana ile miałaś lat, ważniejsze jest byś wiedziała czy okres był regularny i kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i co ile dni miesiączkujesz

Ad. 6 Ja osobiście byłam u kobiety i super babka, miała świetne podejście do pacjenta wszystko wytłumaczyła po co i dlaczego... Ale to już zależy od twojego podejścia, jeśli nie będziesz czuła się skrępowana przy facecie to luz, a jeśli odczuwasz dyskomfort to polecam kobietę. A najlepiej podpytaj się o jakiegoś fajnego gina znajomych lub poszukaj opini w internecie o lekarzu tak ja wybrałam swoją ginkę

Mam nadzieję, że pomogłam, głowa do gór nie będzie tak źle. Ja bym mogła chodzić co tydzień do mojej ginki
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:31   #4
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
Ad.3 Możliwośc jest tylko musisz o tym poinformować lekarza, mi np. nie przepisała tabletek zanim nie wykonała badań typu USG badania krwi, badania hormonalne i dopiero wtedy dobrała tabletki możesz wspomnieć, że skierowała Cię na badanie na krzepliwośc krwi ( moim zdaniem ważne badanie)
Ja również chcąc plastry miałam badania - usg, poziom hormonów we krwi i krzepliwość.
__________________
Tylko w słowniku sukces jest przed wysiłkiem

razem od 09.03.2010 !

zaręczeni od 15.11.2012

ślub 19.09.2015


Kocham i jestem kochana
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 23:44   #5
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez Kingulaaa Pokaż wiadomość
Ja również chcąc plastry miałam badania - usg, poziom hormonów we krwi i krzepliwość.
I moim zdaniem te badania powinny być wykonane, dla dobra pacjentki. ALe z opowiadań koleżanek wiem, że poszły do gina a ona do nich jakie chcą tabletki bez jakichkolwiek badań....,
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 10:41   #6
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
I moim zdaniem te badania powinny być wykonane, dla dobra pacjentki. ALe z opowiadań koleżanek wiem, że poszły do gina a ona do nich jakie chcą tabletki bez jakichkolwiek badań....,
Niestety, często się spotyka, że lekarze wypisując bez niczego, nie pytają czy bierze się jakieś inne leki. Moje koleżanki też się dziwiły i komentowały "po co?"...
__________________
Tylko w słowniku sukces jest przed wysiłkiem

razem od 09.03.2010 !

zaręczeni od 15.11.2012

ślub 19.09.2015


Kocham i jestem kochana
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 12:13   #7
paulllinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 169
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez indianka2204 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 17 lat i pasuje wybrać mi się do ginekologa...
W związku z tym, mam kilka pytań, bo jednak mam stres przed tą wizytą :
1. Czy mając 17 lat, muszę iść na pierwszą wizytę z mamą?
2. Jakie badania będę miała wykonywane, skoro nie jestem już dziewicą?
3. Czy jest możliwość, aby podczas tej wizyty lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne?
4. Czy do przepisania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych osobom niepełnoletnim jest potrzebna zgoda rodzica?
5. Co, jeśli nie znam daty swojej pierwszej miesiączki? Kojarzę mniej więcej w której klasie miałam ją po raz pierwszy
6. Kogo, drogie Panie, bardziej polecacie - kobietę czy mężczyznę jako ginekologa?

Mam w sumie luźną Mamę, która bardzo lubi mojego chłopaka i nie ma nic przeciwko temu, że współżyjemy, ale jakoś nie mam z nią tego typu kontaktów i baaaaaardzo się krępuje przy niej jeśli chodzi o te tematy. Nie wiem dlaczego, ale cóż... Co zrobić

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady
Pozdrawiam
1. Nie musisz iść z mamą. Ja też byłam na pierwszej wizycie w wieku 17 lat i poszłam z przyjaciółką
2. W tym Ci nie pomogę, bo ja byłam badana będąc jeszcze dziewicą.
3. Lekarz ma prawo przepisać Ci dopiero środki antykoncepcyjne po skończeniu 18 lat.
4. Raczej nie.
5. Konkretnej daty nie musisz znać. Może to być tak mniej więcej kiedy.
6. Mężczyźni są podobno delikatniejsi... ale ja bym nie poszła do mężczyzny, także polecam kobietę.

Pozdrawiam
paulllinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 12:29   #8
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Cytat:
Napisane przez indianka2204 Pokaż wiadomość
2. Jakie badania będę miała wykonywane, skoro nie jestem już dziewicą?
3. Czy jest możliwość, aby podczas tej wizyty lekarz przepisał mi plastry antykoncepcyjne?

6. Kogo, drogie Panie, bardziej polecacie - kobietę czy mężczyznę jako ginekologa?
2. Zapewne lekarz obejrzy Twoje narządy rodne, zbada jajniki i zrobi cytologię. Licz się też z badaniem piersi, ale to zależy od ginekologa.
3. Jest, ale może też wcześniej skierować Cię na badania. Jednak nie musi tak być.
6. Ja chodząc do wielu ginekologów, różnej płci i w różnym wieku jednak polecam mężczyznę. Kobiety, u których byłam były mniej delikatne.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 14:25   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

Juz byly tematy na temat przychodzenia z rodzicem i przepisywania lekow, i ogolnie wychodzi na to, ze zalezy od lekarza. Spytaj sie w przychodzni zanim sie zarejestrujesz, bo niektorzy wymagaja obecnosci rodzica i jego zgody na przepisanie czegokolwiek anty. Teoretycznie moga to zrobic dopiero jak skonczysz 18 lat i tego bym sie spodziewala po panstwowych. Ale prywatni niektorzy tylko tego wymagaja, niektorzy nie beda robic problemow. Najlepiej spytaj sie najpierw o te kwestie bo to jednak kosztuje, nie ma sensu chodzic 5 razy. Moze sie jeszcze okazac, ze trafisz na lekarza katolickiego, ktory w ogole nic nie przepisuje. Lepiej to wiedziec przed wizyta.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:01   #10
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - kilka pytań :)

ja jestem 88 rocznik i od 15 rz bylam bez rodzicow na nfz .jak nie jestes dziewica to pewnie bedzie wziernikowanie i moze zrobia usg, mnie robili usg jak cos sie dzialo musisz znac dlugosc cykli, czy mialas problemy ginekologiczne, obfite.skape miesiaczki no i kiedy mialas I miesiaczke.

mysle ze zarowno mezczyzna jak i kobieta jest ok. mezczyzna jest zwykle delikatniejszy.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.