Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 18:42   #1
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892

Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu


Witajcie,
chciałam się zapytać czy może któraś z Was zaobserwowała u siebie krostki/jakieś wykwity/pryszcze/grudki/plamki itp itd..podczas gdy ma długi dzień poza domem? chodzi mi o to, że obserwuję coś takiego po dniu spędzonym dość aktywnie czyli po prostu tak jakby coś się dzieje ze skórą i jej stan sie dość konkretnie pogarsza od zmęczenia hm?
Przykład..ostatnio po pracy czyli ok 16 pojechałam do babci..tam plotkowałam z nią kilka godzinek i wróciłam do domu po 20..z rańca miałam spoko cerę(jak na mój stan) a wieczorem już kilka krost dodatkowych, gulek i malutkich białych..normalnie niebo a ziemia:/
Przepraszam za chaos wypowiedzi ale nie wiem jak to lepiej opisać
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:32   #2
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

zmęczenie czy stres, niewyspanie często są przyczynami pogorszenia cery może warto trochę odpocząć i zrelaksować się to wszystko wróci do normy.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 15:46   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Hej, właśnie o to chodzi, że każdego takiego dnia pogarsza mi się cera- nie jest to efekt stałego przemęczenia tylko tak jakby konkretnego jednego dnia. Z rana może być powiedzmy w normie..a wieczorem wyglądam o wiele gorzej..
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 20:25   #4
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Cześć akurat w tym mam doświadczenie i mogę opisać tutaj to jak u mnie sprawa wygląda. Z rana jak wstaję mam też twarz jakby bez skazy - rozjaśniona , krostki które ma są mało widocznie - jakby w ogóle krew nie płynęła przez twarz jest b.zadbana. Ale jak wracam do domu to mam identycznie jak Ty. Czy to jeżdżę autem pół dnia czy to siedzę w pracy itp...też tak mam. Może nie koniecznie wyskakują mi nowe syfy itp...ale te obecne stają się czerwone , skóra już taka bardziej zaczerwieniona. Gdy pójdę np. spać to wszystko na nowo się uspokaja nawet podczas dnia więc nie wiem co to jest. Może ciśnienie ? może od pokarmu zależy ? Stres ?

Dodam też , że podczas pracy w której sporo stresu miałem moja twarz gorzej wyglądała tak więc każde emocje niestety - cera
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:18   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Wszystko podrażnia- promieniowanie UV, pyłki, klimatyzacja, pot, spaliny, zanieczyszczone powietrze.
Tak mam po wyjściu z domu podrażnioną skórę.
I wiele osób pewnie też tak ma.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 14:11   #6
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Hmm brzmi to sensownie czyli od dzisiaj tylko siedzieć w domu he
Chyba wychodzi na to, że mamy dość wrażliwe cery:/
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:15   #7
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

ja zauważyłam, że stres bardzo źle wpływa na moja cerę...ale tak chyba wszyscy wrażliwcy tak mają
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 20:41   #8
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Ja też coś takiego u siebie obserwuję. U mnie to jeszcze chyba jest związane np. z makijażem. Jak cały dzień jestem poza domem to mam jakiś korektor, puder na twarzy i moja twarz się przetłuszcza. Nie jestem w stanie tego zmyć jak nie ma mnie w domu i często mam takie uczucie zapychania skóry.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 07:20   #9
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Witajcie,
chciałam się zapytać czy może któraś z Was zaobserwowała u siebie krostki/jakieś wykwity/pryszcze/grudki/plamki itp itd..podczas gdy ma długi dzień poza domem? chodzi mi o to, że obserwuję coś takiego po dniu spędzonym dość aktywnie czyli po prostu tak jakby coś się dzieje ze skórą i jej stan sie dość konkretnie pogarsza od zmęczenia hm?
Przykład..ostatnio po pracy czyli ok 16 pojechałam do babci..tam plotkowałam z nią kilka godzinek i wróciłam do domu po 20..z rańca miałam spoko cerę(jak na mój stan) a wieczorem już kilka krost dodatkowych, gulek i malutkich białych..normalnie niebo a ziemia:/
Przepraszam za chaos wypowiedzi ale nie wiem jak to lepiej opisać
po męczącym dniu tak ale ogólnie po dniu spędzonym poza domem to nie. Jeśli się relaksuję i nie ma mnie z 16h w domu to po świeżym powietrzu raczej jest na odwrót. Może to też wina makijażu, kremu na dzień? Twarz się wiadomo poci, do tego dochodzi kurz, pył, spaliny, promienie UV-jesli nie używasz filtra a siedzisz przy szybie/oknie i jesteś trochę na słońcu to zaróżowiona twarz mnie nie dziwi
Ale cera zaraz po przebudzeniu faktycznie jest najładniejsza i najjaśniejsza-chyba każdy tak
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 10:19   #10
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Pogorszenie stanu cery po męczącym dniu

Nie maluję się, z kremami też jestem na bakier więc już widać taka uroda..a raczej uroda powietrza połączonego z moją skórą..tym bardziej teraz na słońcu:/
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.