Dieta a małe grzeszki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 22:21   #1
lesii92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 43

Dieta a małe grzeszki.


Czy będąc na diecie zdarzyło się Wam czasem złamać, zjeść coś zakazanego? Czy bardzo wpływa to na naszą dietę, zmienia coś?
Jestem na diecie od kilku tygodni, sporo już schudłam, właściwie do celu zostały mi 1,5-2kg, nie męczę się, nie chodzę głodna ale dzisiaj był mój pierwszy dzień kiedy zgrzeszyłam, właśnie zjadlam loda z mcdonalda i jakąś kanapkę też z mc, mam ogromne wyrzuty i odrazu chore wrażenie że przytuje niewiadomo ile. ;(
lesii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 14:23   #2
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Hhahahah Ja bym się raczej zapytała: "Czy będąc na diecie zdarzyło się Wam NIDY nie zjeść czegoś zakazanego?" To normalne, że człowiek ma jakieś tam swoje nawyki od których ciężko się odzwyczaić. Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto by w trakcje kuracji odchudzającej nie zjadł czegoś "grzesznego" . Jestem w szoku, że Tobie się to prawie udało Szkoda, że zrzeszyłaś w Mc'ku. Domowa taka "kanapka" i lody na pewno byłyby bardziej light i naturalne niż te z McDonalda, ale nie martw się, o ile wcześniej Twoja dieta nie była głodówkowa, to prawdopodobnie taki jednorazowy wyskok nie przyda Ci kilogramów
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 17:48   #3
Rubella
Rozeznanie
 
Avatar Rubella
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 820
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

ja właśnie zjadłam 10 placków ziemniaczanych i zapiłam winem

a złamałam się po 59 dniach...
Rubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:46   #4
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

A bo to raz
Czasem mam takie niewyjaśnione ochoty na coś słodkiego. Jednego razu udało mi się to pokonać owocem albo zalać porządną butelką wody, innego razu po prostu szłam i ,,grzeszyłam".

Ważne jest żeby nie mówić sobie ,,raz zgrzeszyłam, już nic mi nie pomoże, będę gruba i brzydka blabla idę zajeść smutek i godzę się z tym" (często tak kiedyś robiłam, a następnego dnia rano już nie byłam taka z tym pogodzona) Trzeba wrócić na dobry tor
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 13:07   #5
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez Rubella Pokaż wiadomość
ja właśnie zjadłam 10 placków ziemniaczanych i zapiłam winem
ILE PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH???
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:30   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
ILE PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH???
10, przeciez to nieduzo.

Ja wyznaję zasadę-żadnego dietowania, niech samo chudnie. I mam wliczone w plan "racjonalnego żywienia" małe wyskoki. Na przykład dzisiaj na śniadanie zjadłam tylko jedną małą sajgonkę i...batonika, bo chodził za mną od stuleci.

Potrzebne są takie wyskoki. Dla zachowania psychicznej równowagi

Od nich nie da się utyć.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 10:01   #7
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
10, przeciez to nieduzo.

Potrzebne są takie wyskoki. Dla zachowania psychicznej równowagi

Od nich nie da się utyć.
Yyyyy .... zaraz zaraz .... Jeśli 10 to nie dużo, to jakiej one są wielkości? W mojej familii standardowy placek ziemniaczany ma ok. 12cm średnicy i grubość od 1-2cm Nigdy nie udalo mi się zjeść więcej niż 5 na raz, a i w ów czas zdychałam

P.S. Co do tego, że od wyskoków nie da się utyć. Ja wyżej już pisałam, ale powiem Ci po sobie, że mój organizm bardzo reaguje na wszelkie "wyskoki". Jeśli bym sobie 2-3 razy w ciągu tygodnia pozwoliła na jakąś małą przyjemność, owszem, nie utyłabym, ale niestety też bym nie schudła (jestem na etapie redukcji). Mój organizm jest już tak przemaglowany przez lata różnych "mądrych i cud diet", że niestety bardzo się buntuje o wszystko.

Na szczęście odkąd jem inaczej, to praktycznie zanikły do zera moje "zachcianki". Jedzenie to... tylko jedzenie. Radość czerpię z innych źródeł
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2012-10-22 o 10:07
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 11:31   #8
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez fatass
Yyyyy .... zaraz zaraz .... Jeśli 10 to nie dużo, to jakiej one są wielkości? W mojej familii standardowy placek ziemniaczany ma ok. 12cm średnicy i grubość od 1-2cm Nigdy nie udalo mi się zjeść więcej niż 5 na raz, a i w ów czas zdychałam
Bo placków ziemniaczanych nie można zjeść za dużo!!!
A tak serio. 12 cm to spore placki.

Cytat:
Napisane przez fatass
P.S. Co do tego, że od wyskoków nie da się utyć. Ja wyżej już pisałam, ale powiem Ci po sobie, że mój organizm bardzo reaguje na wszelkie "wyskoki". Jeśli bym sobie 2-3 razy w ciągu tygodnia pozwoliła na jakąś małą przyjemność, owszem, nie utyłabym, ale niestety też bym nie schudła (jestem na etapie redukcji). Mój organizm jest już tak przemaglowany przez lata różnych "mądrych i cud diet", że niestety bardzo się buntuje o wszystko.
No to sobie popsułaś, faktycznie. Mi chodzi o to, że ktoś z normalnym metabolizmem nie utyje od jednego hamburgera w miesiącu
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:16   #9
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Niby tak, ale tu mi się nasuwa pytanie, czy ktoś z normalnym metabolizmem w ogóle potrzebuje diet odchudzających?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:57   #10
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Niby tak, ale tu mi się nasuwa pytanie, czy ktoś z normalnym metabolizmem w ogóle potrzebuje diet odchudzających?
a jakie to ma znaczenie?
i osoby z wolnym metabolizmem, normalnym i te z szybkim mają określone zapotrzebowanie kaloryczne, którego przekroczenie skutkuje tyciem. z tą różnicą, że jedni tyją szybciej, drudzy wolniej

co do tematu, polecam czasem na chwilę ochłonąc i pomyślec logicznie: osoba, która chce schudnąc je mniej, niż w przypadku, w którym chciałaby utrzymac wagę.
załóżmy, że nie odchudzając się jadła 2000 kcal, podczas odchudzania je ok. 1500, to znaczy, że tygodniowo ma deficyt 3500 kcal, doliczając do tego jednorazowe zwiększenie kaloryczności o np. 500 kcal, jej deficyt wynosi 3000 kcal, to znaczy, że jej bilans kaloryczny nadal jest ujemny, idąc dalej znaczy to, że nie przytyje.

poza tym raz na jakiś czas warto trochę odpuścic i zjeśc więcej, to pomaga rozkręcic metabolizm
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:30   #11
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Generalnie masz rację, aczkolwiek zapewniam Cię, że są wyjątki od tej reguły Myślę tu o osobach długotrwale odchudzających się min. dietami bardzo niskokalorycznymi. W moim otoczeniu są dwie osoby, które maja taki problem. Mimo, że teoretycznie mają ujemny bilans, to nie chudną. Natomiast każde odstępstwo od diety powoduje u nich przybieranie na wadze. Podobnie było ze mną z resztą ...
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 15:10   #12
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

tak tak, jestem tego świadoma, w tych swoich rozważaniach brałam pod uwagę osoby nie mające większych problemów z metabolizmem, dlatego że tycie od małych ilości jedzenia nie jest stanem normalnym, taka sytuacja jest często spowodowana niedoczynnością tarczycy, innymi schorzeniami, długotrwałymi dietami o zbyt niskim bilansie kalorycznym, które mogą byc wstępem do zaburzeń odżywiania, czy zaburzeniami odżywiania samymi w sobie, a to wszystko nie dotyczy raczej zdrowej osoby.

zdaje mi się, że nawet w tych przypadkach, które wymieniłam wyżej trudno obarczac za tycie odstępstwa od diety, generalnie to zasługa metabolizmu w kiepskim stanie i tym (jego przyczynami itp.) się trzeba zając wówczas.

mnie też to kiedyś dotyczyło
__________________


Edytowane przez poppy seed
Czas edycji: 2012-10-22 o 15:12
poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 18:34   #13
Rubella
Rozeznanie
 
Avatar Rubella
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 820
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
ILE PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH???
po tym poście jeszcze 4 dojadłam, ale moje placki to takie 8-9cm
jeżeli chodzi o: placki ziemniaczane, pierogi i pizze "4 sery" to nie znam umiaru

Edytowane przez Rubella
Czas edycji: 2012-10-22 o 18:37
Rubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:50   #14
Piramida88
Raczkowanie
 
Avatar Piramida88
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 61
GG do Piramida88
Dot.: Dieta a małe grzeszki.

Stosunkowo rzadko, jak już to jest to cukierek, lub gorzka czekolada. Prędzej jestem wstanie zrobić wyjątek dla pizzy, ale to bardzo okazyjnie.
Dla niezdrowych produktów, warto zrobić zasadę jak dla alkoholu - okazyjnie.
__________________
http://www.via-appia.pl/ - zapraszam na forum literackie wszystkich co lubią trochę poczytać, lub piszą do szuflady i chcą spróbować swoich sił publikując.
Piramida88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.