szkoła policealna plus praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 12:25   #1
mamtrzynogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17

szkoła policealna plus praca


Witam nie wiedziałam gdzie mogłabym założyć ten wątek więc jakby co to go skasuje

Skończyłam studia, licencjat i zamierzam przenieść się do Poznania szanse na znalezienie pracy od razu w zawodzie są znikome dlatego na początku będę się cieszyć z samych darmowych praktyk ;p żeby się utrzymać chciałabym pracować na 1/2 bądź 3/4 etatu co też wiem że nie będzie łatwe do znalezienia oraz dodatkowo chciałabym zapisać się do szkoły policealnej z zajęciami co dwa tygodnie w weekendy,

Powód? nie oszukujmy się, zniżki, tańsze przejazdy itp ale też możliwość poznania innego zawodu, bo różnie w życiu bywa i niekoniecznie będzie się robić to czego się uczyliśmy na studiach.

I moje pytanie : jak wygląda nauka w takiej szkole? zajęcia są co dwa tygodnie ale założmy że nie będę mogła przyjść to wykreślają Cię ze szkoły? nie chodzi mi o nie przychodzenie wogóle.

Takie szkoły wydają mi się takie czysto zawodowe, czy znalezienie po nich pracy jest możliwe?

Trochę naiwne pytania, domyślam się że to zależy od wybranego kierunku i szczęścia w szukaniu pracy ale chętnie dowiem się jakie są Wasze doświadczenia ze studium/szkołami policealnymi

Pozdrawiam
__________________
"Wszystko zaczyna się w głowie. To od niej zależy czy dokonasz niemożliwego."

MŻ i więcej ruchu!
mamtrzynogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:21   #2
Nina343
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: szkoła policealna plus praca

Ja skończyłam rok temu kierunek technik administracji i zdałam egzamin zawodowy. Teraz pracuje po częsci można powiedzieć w zawodzie, więc szkoła mi się przydała. A co do uczęszczania musisz mieć 50 % obecności i zaliczyć pracę semestralne oraz praktyki są do odbycia jednak można to obejść jak ktoś pracuje to mu pracodawca podbije że odbył u nich praktyki. Chodziłam do żaka masz rację czysto zawodowe przygotowanie było.
Nina343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:28   #3
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: szkoła policealna plus praca

Chodziłam do cosinusa, I zjazdy są naprawde różnie rozplanowane. Bywa tak, że mogą ci się trafić trzy "szkolne" weekendy w miesiącu a czasem np. jeden. Czasem się szło do szkoły tylko w sobotę, innym razem tylko w niedziele. Więc bardzo wątpie, że będziesz mieć zajęcia akurat co dwa tygodnie w weekendy. Ale tak jest w każdej(większości) szkół, zresztą na studiach jest to samo.
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:30   #4
mamtrzynogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: szkoła policealna plus praca

dzięki za informacje nie chciałabym zapisywać się co jakiś czas do innych szkół z powodu nieobecności więc wolę zapytać jak to naprawdę wygląda myślałam o BHP albo rachunkowości, mimo że nie jest to coś co mnie pasjonuje to wydają mi się te kierunki dość przydatne w przyszłości
__________________
"Wszystko zaczyna się w głowie. To od niej zależy czy dokonasz niemożliwego."

MŻ i więcej ruchu!
mamtrzynogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:31   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: szkoła policealna plus praca

Ja mialam zajecia praktycznie co tydzien (kosmetyka) W kazdy weekend. Pracowac w zawodzie zaczalam jeszcze na studium. Mimo, ze mialam prace co druga sobote, to pracodawca zawsze szedl mi na reke. W koncu uczylam sie na stanowisko na ktorym pracowalam u niego.
Jak tylko mialam wolna sobote, albo pol wolnego dnia to pedzilam do salonu aby zmienic dziewczyne, ktora siedzi za mnie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 22:30   #6
mamtrzynogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: szkoła policealna plus praca

to nie wygląda to źle ja skończyłam techniki dentystyczne i niby zawód wyuczony ale wszędzie chcą, jeśli w ogóle chcą, 2 lata doświadczenia ;p a po szkole nic się nie wie i nie umie więc długa droga przede mną mam nadzieje ze wyżyje jakos i że ta rachunkowość czy coś podobnego da mi prace za ta minimalna krajową
__________________
"Wszystko zaczyna się w głowie. To od niej zależy czy dokonasz niemożliwego."

MŻ i więcej ruchu!
mamtrzynogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:19   #7
Nie_pytaj_
Raczkowanie
 
Avatar Nie_pytaj_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 58
Dot.: szkoła policealna plus praca

Ja chodzę do szkoły policealnej, do cossinusa i jestem właśnie na kierunku BHP, tak jak dziewczyny pisały zjazdy wypadają różnie, ale średnio wychodzą 2 na miesiąc, z tym, że nie zawsze wypadają równo co 2 tygodnie, czasem miałam dwa zjazdy pod rząd. Ale tak można powiedzieć ze szkoła jest średnio co 2 tygodnie.
__________________
Nie_pytaj_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 08:38   #8
Fanny_Fay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: szkoła policealna plus praca

Cześć! Ja niedawno skończyłam kierunek technik usług kosmetycznych w szkole Żak w Katowicach i znalazłam pracę w salonie kosmetycznym Jestem bardzo zadowolone ze szkoły i kierunku (całkiem bezpłatny!), zajęcia bardzo ciekawe, zwłaszcza praktyczne, gdzie pracowałam na bardzo dobrych kosmetykach i sprzęcie i za nic nie musiałam płacić! Myślę, że jeśli wybierzesz dobrą szkołę policealną (polecam żaka) to nie będziesz żałowała
Pozdrawiam
Fanny_Fay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:52   #9
Izabela2803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: szkoła policealna plus praca

Zapisałam sie do Szkoły Policealnej GoWork na masaż. Otrzymuję po tym kierunku tytuł Technika masażysty. Myślę, że po takiej Szkole jest możliwość znalezienia pracy, w końcu tytuł technika to nie byle jaki tytuł, a jeśli ma się to coś w ręce to już w ogóle. Koleżanka robiła kurs masażu w tej Firmie i teraz zapisałyśmy się razem do Szkoły Policealnej Go Work. Super sala masażowa. Polecam!!
Izabela2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:03   #10
Zegarmistrz
Przyczajenie
 
Avatar Zegarmistrz
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 5
Dot.: szkoła policealna plus praca

Fajnie to wszystko wygląda jak piszecie Też zamierzam się zapisać do Żaka na rachunkowość i trochę obawiałam się jak to wszystko będzie wyglądać bo oczywiście obczytałam się różności na ten temat.
Zegarmistrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 20:44   #11
Nie_pytaj_
Raczkowanie
 
Avatar Nie_pytaj_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 58
Dot.: szkoła policealna plus praca

Cytat:
Napisane przez Zegarmistrz Pokaż wiadomość
Fajnie to wszystko wygląda jak piszecie Też zamierzam się zapisać do Żaka na rachunkowość i trochę obawiałam się jak to wszystko będzie wyglądać bo oczywiście obczytałam się różności na ten temat.
Spokojnie Myślę, że nie masz się czego bać, zawsze warto spróbować. Tym bardziej, że to darmowa szkoła, a daje możliwości nauczenia się czegoś nowego, zdobycia tytułu technika a nawet w dodatku poznania nowych ludzi . Jeśli masz jakieś obawy to możesz przejść się do sekretariatu i zapytać co i jak, panie u mnie w sekretariacie są bardzo miłe, może i u Ciebie tak będzie i pomogą Ci odpowiadając na różne dręczące Cię pytania
__________________
Nie_pytaj_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 18:49   #12
Nina343
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: szkoła policealna plus praca

Mam pytanie do was jakie polecacie kierunki policealne?
dodam, że ukończyłam jeden (technik administracji) i planuje rozpocząć kolejny, ale w szkole cosiunus coś o podobnej tematyce. Odpada rachunkowość bo jestem kiepska z przedmiotów ścisłych.
Był ktoś z was na kierunku usługi pocztowe ?
Nina343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:07   #13
karola_fasola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: szkoła policealna plus praca

Ka tez sie ucze w policealnej, w Omedze. Zjazdy mamy równo co 2 tygodnie - wyjatkiem sa miesiace kiedy sa jakies swieta - wtedy moga byc 2 tygodnie pod rzad, bo wiadomo, ze w swieta zajec nie ma Ale mamy harmonogram podany na caly semestr, wiec z praca wiekszosc osób nie ma problemu.
A z kierunkow ja polecam kosmetyke czyli na tym forum chyba standard ale maja bardzo duzo, nie tylko dla scislowcow. najlepiej wejsc na strone i poczytac albo podejsc sobie do sekretariatu
karola_fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.