Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 12:09   #1
Seven123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5

Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy


Witam
Mam taki problem, a mianowicie złożyłem aplikacje na pewne stanowisko, na które wymagania są takie jak wysoka kultura osobista, pogodne nastawienie, rzetelność, zaangażowanie itp, czyli jednym słowem nic, co można udowodnić na papierku.
I w zwiazku tym mam pytanie czy macie jakiś sposób jak przypomienieć o swojej aplikacji pracodawcy? Zaznacze jeszcze że aplikacje należało wysyłac drogą e-mailową tak więc nie miałem okazji rozmawiać z pracodawcą w cztery oczy.
Czy telefon z zapytaniem czy moja aplikacja doszła, to dobry pomysł? Czy może jednak lepiej cierpliwie czekać na telefon?

Z góry dzięki za pomoc
711
Seven123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 15:28   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez Seven123 Pokaż wiadomość
Witam
Mam taki problem, a mianowicie złożyłem aplikacje na pewne stanowisko, na które wymagania są takie jak wysoka kultura osobista, pogodne nastawienie, rzetelność, zaangażowanie itp, czyli jednym słowem nic, co można udowodnić na papierku.
I w zwiazku tym mam pytanie czy macie jakiś sposób jak przypomienieć o swojej aplikacji pracodawcy? Zaznacze jeszcze że aplikacje należało wysyłac drogą e-mailową tak więc nie miałem okazji rozmawiać z pracodawcą w cztery oczy.
Czy telefon z zapytaniem czy moja aplikacja doszła, to dobry pomysł? Czy może jednak lepiej cierpliwie czekać na telefon?

Z góry dzięki za pomoc
711
a kiedy wysłałaś aplikacje i jaki był termin składania?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 18:27   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez Seven123 Pokaż wiadomość
Witam
Mam taki problem, a mianowicie złożyłem aplikacje na pewne stanowisko, na które wymagania są takie jak wysoka kultura osobista, pogodne nastawienie, rzetelność, zaangażowanie itp, czyli jednym słowem nic, co można udowodnić na papierku.
I w zwiazku tym mam pytanie czy macie jakiś sposób jak przypomienieć o swojej aplikacji pracodawcy? Zaznacze jeszcze że aplikacje należało wysyłac drogą e-mailową tak więc nie miałem okazji rozmawiać z pracodawcą w cztery oczy.
Czy telefon z zapytaniem czy moja aplikacja doszła, to dobry pomysł? Czy może jednak lepiej cierpliwie czekać na telefon?

Z góry dzięki za pomoc
711
Była ta jakaś 'zwykła' firma czy np. korporacja?
Czasem jest tak, że nie zawsze mimo wysłania aplikacji dostajesz odpowiedź zwrotną.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:39   #4
Seven123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a kiedy wysłałaś aplikacje i jaki był termin składania?
Tydzień temu. Terminu składanie aplikacji nie było, ale dzisiaj zaktualizowali ogłoszenie, co może świadczyć że nadal szukają, poza tym są dwa wakaty.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Była ta jakaś 'zwykła' firma czy np. korporacja?
Czasem jest tak, że nie zawsze mimo wysłania aplikacji dostajesz odpowiedź zwrotną.
Chodzi o jeden z lokali Starbucks, więc cieżko powiedzieć. Wiem, że aplikacji jest niewiele, a cały czas szukają. Wiem też, że potrzebują tam osób trochę niestandartowych, gadatliwych i z polotem, a tego z Cv nie wyczytają.
Zastanawiam się czy mogę w jakiś sposób zwrócić uwagę na siebie, tak by zosatać zaproszonym na rozmowe kwalifikacyjną. Jakieś pomysły?
Seven123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:39   #5
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

a jakie to stanowisko?
jeśli PH to możesz się przypomnieć jeśli cos raczej nie.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:04   #6
Seven123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a jakie to stanowisko?
jeśli PH to możesz się przypomnieć jeśli cos raczej nie.
Nie, nie jest to praca PH, czyli jedyne co mogę zrobić to czekać i liczyć na szczęście?
Seven123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:18   #7
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

może masz za wysokie inne kwalifikacje, a może tylko udają że szukają
może wykupili 2 tygodnie na ukazywanie się ogłoszenia.
może się jeszcze odezwą...
ja bym poczekała aby nie wyjść na nachalną desperatkę.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 21:26   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
może masz za wysokie inne kwalifikacje, a może tylko udają że szukają
może wykupili 2 tygodnie na ukazywanie się ogłoszenia.
może się jeszcze odezwą...
ja bym poczekała aby nie wyjść na nachalną desperatkę.
Dokładnie, tak samo bym poczekała

Ja, gdy szukałam pracy, wysyłałam CV na oferty, gdzie spełniałam wymagania i rzadko kiedy ktoś się odzywał, a ogłoszenie znów się pojawiało. Nie wiem, czym się tacy pracodawcy kierują

Niemniej jednak u mnie w pracy obecnie szukamy na trzy stanowiska i ogłoszenia dodawane są ciągle, a nikt nie został zatrudniony, to takie zwodzenie ludzi za nos... Osoby przynoszą lub wysyłają CV, 3/4 z nich spełnia wymagania (doświadczenie, studia kierunkowe, język obcy etc...), przekazuję to dalej szefostwu i cisza, nikogo nie zatrudniają
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 13:34   #9
Seven123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przypominanie o swojej aplikacji pracodawcy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Dokładnie, tak samo bym poczekała

Ja, gdy szukałam pracy, wysyłałam CV na oferty, gdzie spełniałam wymagania i rzadko kiedy ktoś się odzywał, a ogłoszenie znów się pojawiało. Nie wiem, czym się tacy pracodawcy kierują

Niemniej jednak u mnie w pracy obecnie szukamy na trzy stanowiska i ogłoszenia dodawane są ciągle, a nikt nie został zatrudniony, to takie zwodzenie ludzi za nos... Osoby przynoszą lub wysyłają CV, 3/4 z nich spełnia wymagania (doświadczenie, studia kierunkowe, język obcy etc...), przekazuję to dalej szefostwu i cisza, nikogo nie zatrudniają
Dla mnie to trochę bezsensu szukanie pracownika, gdy tak na prawdę, nie ma się miejsca lub nie chce nikogo zatrudnić.

Okej, dzięki za odpowiedzi, poczekam zobaczymy co z tego wyjdzie

Pozdrawiam
Seven123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.