Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 16:35   #4861
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Właśnie kupiłam na amazonie to serum z wit. C
my z dziewczynami wzięłyśmy pakiet 3 sztuk sicilkowego serum
nie mogę się go doczekać, bo to, że jest świetne wiem dzięki Magi , która mnie nim poczęstowała.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 16:37   #4862
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
my z dziewczynami wzięłyśmy pakiet 3 sztuk sicilkowego serum
nie mogę się go doczekać, bo to, że jest świetne wiem dzięki Magi , która mnie nim poczęstowała.
Co to za magiczne serum? Rzućcie linkiem
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 16:42   #4863
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
W przypadku małych opakowaniu typu szminka, mascara można nie umieszczać listy INCI na opakowaniu, ale sprzedawca ma obowiązek ja okazać na ządanie klienta.

Właśnie kupiłam na amazonie to serum z wit. C
tez sie zastanawilam nad tym serum...ale przy 1buteleczce to sredni interes... szkoda ze nie napisalas na wątku, bym przygarnela chętnie 1butelece z pakietu 3...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:01   #4864
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

jakby ktoś jeszcze brał pakiecik serum to ja bym była chętna. tyle, że ten ktoś musiałby to ogarnąć bo ja nie jestem biegła w takie klocki
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:05   #4865
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
jakby ktoś jeszcze brał pakiecik serum to ja bym była chętna. tyle, że ten ktoś musiałby to ogarnąć bo ja nie jestem biegła w takie klocki
Ja też możliwe, że byłabym chętna, ale błagam dajcie linka co to za serum
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:12   #4866
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dzień dobry albo Dobry wieczór jak kto woli Polecałyscie mi krem tonujący z Madara i teraz mam jak zawsze pytanko do Was przepraszam za zawracanie głowy! Nie ma on na pewno zadnych zkladnikow zapychających i który kolor lepszy dla brzoskwiniowej cery? Wydaje mnie sie ze Sun Flower ale jest jeszcze moon chyba. Czy lepiej juz pozostac przy tym bb maybelline?
Dzieki za odp
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:28   #4867
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja też możliwe, że byłabym chętna, ale błagam dajcie linka co to za serum
klik
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 17:34   #4868
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dzięki

A ono serio takie dobre?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:36   #4869
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Dzień dobry albo Dobry wieczór jak kto woli Polecałyscie mi krem tonujący z Madara i teraz mam jak zawsze pytanko do Was przepraszam za zawracanie głowy! Nie ma on na pewno zadnych zkladnikow zapychających i który kolor lepszy dla brzoskwiniowej cery? Wydaje mnie sie ze Sun Flower ale jest jeszcze moon chyba. Czy lepiej juz pozostac przy tym bb maybelline?
Dzieki za odp
a ten maybelline kolorystycznie ci odpowiada? jeśli tak, to raczej celuj w sun flower. ja porównywałam te kolory, zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=16891
dla mnie maybelline był za ciemny, mniej więcej tak samo za ciemny jak sun flower właśnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:42   #4870
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a ten maybelline kolorystycznie ci odpowiada? jeśli tak, to raczej celuj w sun flower. ja porównywałam te kolory, zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=16891
dla mnie maybelline był za ciemny, mniej więcej tak samo za ciemny jak sun flower właśnie
a porownujac sklad? chodzi pod wzgledem zpaychania porow itp
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:46   #4871
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
my z dziewczynami wzięłyśmy pakiet 3 sztuk sicilkowego serum
nie mogę się go doczekać, bo to, że jest świetne wiem dzięki Magi , która mnie nim poczęstowała.
A nie dorzucili cła do tej przesyłki przy 3 opakowaniach?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 17:48   #4872
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A nie dorzucili cła do tej przesyłki przy 3 opakowaniach?
Też jestem ciekawa, bo chyba się zdecyduję
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:54   #4873
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Dzień dobry albo Dobry wieczór jak kto woli Polecałyscie mi krem tonujący z Madara i teraz mam jak zawsze pytanko do Was przepraszam za zawracanie głowy! Nie ma on na pewno zadnych zkladnikow zapychających i który kolor lepszy dla brzoskwiniowej cery? Wydaje mnie sie ze Sun Flower ale jest jeszcze moon chyba. Czy lepiej juz pozostac przy tym bb maybelline?
Dzieki za odp
sunflower ma żółte tony, moon flower różowe.
co do maybelline się nie wypowiem, bo ta firma dla mnie nie istnieje z drogeryjnych podkładów używałam tylko revlona dawno temu, nie znam się na nich nic a nic
pisałam wczesniej, że mam sunflower madary, ale jest po terminie trochę mi to nie przeszkadza, więc jak chcesz to Ci podeslę poróbkę.
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dzięki

A ono serio takie dobre?
serio serio
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A nie dorzucili cła do tej przesyłki przy 3 opakowaniach?
Nie wiem, bo to Iwii zamawiała jeszcze nie doszło.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:57   #4874
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

[QUOTE=anula_ga;39139210]sunflower ma żółte tony, moon flower różowe.
co do maybelline się nie wypowiem, bo ta firma dla mnie nie istnieje z drogeryjnych podkładów używałam tylko revlona dawno temu, nie znam się na nich nic a nic
pisałam wczesniej, że mam sunflower madary, ale jest po terminie trochę mi to nie przeszkadza, więc jak chcesz to Ci podeslę poróbkę.

oj nie chce bys sie fatygowała, ale wiem, ze polecalas wiec moze sie skusze i zaryzykuje byleby nie pogorszyl cery
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 17:59   #4875
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dzisiaj próbowałam wydębić w sklepie Ives Rocher skład maskary(niebieskiej) podejrzewam ją o wykruszanie rzęs ,bo nic innego ,nowego w tym czasie nie używałam ,niestety na opakowaniu d....,a w sklepie to mi Panie czytały teksty z broszurki,jak zaczęłam drążyć to mnie poinformowały że weszła ustawa i nie ma obowiązku podawania składów kosmetyków-pierwsze słysze WIECIE COS NA TEN TEMAT?

Dziewczyny jakby któraś zamawiała serum NuFountain to błagam wezcie mnie pod uwagę,wyślijcie PW
Jeśli nie ma składu na opakowaniu to producent ma obowiązek go podać gdzie indziej, sklepy zwłaszcza firmowe powinny być zaopatrywane w te informacje. Też pierwsze slyszę, że zniesiono taki obowiązek.

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Dzień dobry albo Dobry wieczór jak kto woli Polecałyscie mi krem tonujący z Madara i teraz mam jak zawsze pytanko do Was przepraszam za zawracanie głowy! Nie ma on na pewno zadnych zkladnikow zapychających i który kolor lepszy dla brzoskwiniowej cery? Wydaje mnie sie ze Sun Flower ale jest jeszcze moon chyba. Czy lepiej juz pozostac przy tym bb maybelline?
Dzieki za odp
Zależy to od cery, ale zapchać może. Ja w ogóle nie lubię madary i nigdy więcej złotówki na tą markę nie wydam, ale to moje osobiste odczucie. Przypuszczam, że nie ma się na co napalać, kosmetyk jak każdy inny tego typu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:03   #4876
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
oj nie chce bys sie fatygowała, ale wiem, ze polecalas wiec moze sie skusze i zaryzykuje byleby nie pogorszyl cery
dla mnie żadna fatyga, normalna sprawa


YR mnie napastuje prezentami urodzinowymi więc chyba sobie wezmę szampon z malwą a przy okazji kolezanki z pracy się obłowią zresztą juz je namówiłam na szampony
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:11   #4877
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dzisiaj próbowałam wydębić w sklepie Ives Rocher skład maskary(niebieskiej) podejrzewam ją o wykruszanie rzęs ,bo nic innego ,nowego w tym czasie nie używałam ,niestety na opakowaniu d....,a w sklepie to mi Panie czytały teksty z broszurki,jak zaczęłam drążyć to mnie poinformowały że weszła ustawa i nie ma obowiązku podawania składów kosmetyków-pierwsze słysze WIECIE COS NA TEN TEMAT?

Dziewczyny jakby któraś zamawiała serum NuFountain to błagam wezcie mnie pod uwagę,wyślijcie PW
mnie też mnie też
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:14   #4878
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A nie dorzucili cła do tej przesyłki przy 3 opakowaniach?
Amazon idzie na rękę

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-09 o 18:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:19   #4879
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
jakby ktoś jeszcze brał pakiecik serum to ja bym była chętna. tyle, że ten ktoś musiałby to ogarnąć bo ja nie jestem biegła w takie klocki
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja też możliwe, że byłabym chętna, ale błagam dajcie linka co to za serum
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A nie dorzucili cła do tej przesyłki przy 3 opakowaniach?
Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
mnie też mnie też
ile chetnych sie znalazlo... ja moge zamowic na amazonie bez problemu, moj tz tam czasem techniczne rzeczy zamawia wiec ma konto
i nasi polscy urzednicy clo daja od kwoty rownej 150 i pare euro wiec za komplet 3 ser za 40 $ raczej cla nie bedzie info o kwocie do cla mozna znalezc w necie

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2013-02-09 o 18:23
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 18:20   #4880
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Do mycia z łagodnymi detergentami - Ziaja Ulga żel lub mój hit Intimelle żel do higieny intymnej z aloesem lub z rumiankiem z Drogerii Natura ( 7zł / 500 ml)
nie wiem czy to od Ciebie uslyszalam o tym zelu, ale jesli tak to dzieki Jest swietny do wszystkiego a sklad ma chyb lepszy niz facelle, dziwne, ze tak malo osob o nim wie..

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Może się ośmieszę, ale na Aleppo pisze ze ma pH fizjologiczne
tez tak wyczytalam przy alep excellence.. ciekawe czy to prawda? :P

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli jesteście zainteresowane to na gaj-oliwny.pl jest jeszcze mydło alep 40% oleju laurowego za 40 zł organiczne, a naturalne za 28zł, nie wiem czy się opłaca, ale ktoś pisał ostatnio, ze ciężko już dostać wyższe stężenia. Jest też 50%, piszą, ze dostępne
dzieki wielkie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy te mydla maja date waznosci? bo chetnie bym zamowila ale mam jeszcze cale nieotwarte wiec nie wiem
Alep akurat im dluzej lezy tym jest lepsze

Dziewczyny a Wy robicie zapas mydla Alep? Bo ja sie wlasnie zastanawiam, myslicie ze 40stki tez beda niedlugo znikac..? :C
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:26   #4881
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
ta produkcja sebum to naturalny proces. tyle, że bardziej skupiłabym się na czynnikach wewnętrznych. Problem zaczyna się gdy sebum zaczyna mieć nieprawidłowy skład (przez co jest bardziej lepkie i gorzej się odprowadza), ale także gdy dochodzi do nadmiernego rogowacenia naskórka, który zatyka gruczoły. Przy prawdziwym trądziku kosmetyki to rzecz mniej istotna. Problemem są hormony, a co za tym idzie dieta, stres, choroby.
Ja muszę powiedzieć, że chyba się na razie cholerstwa pozbyłam ( żadnych ropnych zmian, zostało mi coś na kształt paskudnie rozszerzonych porów na nosie i policzkach, ale nie wiem czy to nie są przypadkiem blizny) i muszę powiedzieć, że największe znaczenie miała dla mnie dieta. Ale bynajmniej nie chodzi mi tylko o ograniczenie cukru, na czym często skupiają się dermatolodzy. Raczej długie i wymagające poszukiwanie co w naszej diecie służy a co nie i przebrnięcie przez zagadnienia związane z nietolerancją laktozy, glutenu, SIBO, candidą itp itd. A zewnętrznie odpowiedni dobór kosmetyków pomagał, ale zawsze krótkoterminowo.

kupiłam też żel do intymnej z aloesem za Twoją namową i używam do mycia twarzy, gdy jestem u rodziców. muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie. Bardzo łagodny, wysypu brak. Aczkolwiek i tak większą frajdę sprawia mi używanie pianki Organic Therapy.
co do mydła, myłam kiedyś mydełkami (tyle, że po nich stosowałam toniki z kwasami) i śmiałam się z Anuli, że mydło jest na tyle uniwersalne, że nawet oczy można nim zmywać. Teraz mydła nie tykam, bo kończy się to piekącą przesuszoną buzią. chyba skóra z trądzikowej zamienia mi się na wrażliwą... mam nadzieję, że to tylko etap przejścia do normalności
no właśnie ja mam cerę zmasakrowaną (wysuszoną) przez dermatologów wiecie oni sam alkohol przepisują - dlatego teraz jest strasznie wrażliwa (choć problemów z naczynkami jeszcze nie mam)
na pewno jest lepiej od kiedy odstawiłam effeclary itp. i Was podczytuję ale jak widac zdarzaja mi sie wtopy - TOŁPA
ale wapniejąca tarczyca i łykanie codziennie hormonów tarczycowych powodują właśnie zaburzenie mojego sebum i rogowacenie ujść porów
o ile z sucha skóra na ciele sobie radze tak z przesuszoną a zarazem zaczopowującą skóra na twarzy przegrywam
skóra woła pić pić - krem daje ulge ale zaczopowuję
myjadło wysusza ale za to czyści pory
peeling czyści - al za to roznośi bakterie ze zmian ropnych
efekt - przesuszona skóra z ropnymi krostkami
zwariowac można

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mydło jak wino i kobiety, im starsze tym lepsze
Gdzie robisz zamówienie, to zerknę co mają ciekawego na dzień? Rozumiem, że chcesz wszystko z jednego sklepu, na ile się da
taaaa zawsze to sobie powtarzam tyle że odwrotnie
Korah, wodę różana kupiłam na ALL i odbieram w Wawie po pracy
Martiny toniki wyczaiłam na greenline-sklep (maja tam wszystko z Martiny do wyboru do koloru i dostawe do paczkomatów)

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-09 o 18:28
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:28   #4882
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny a Wy robicie zapas mydla Alep? Bo ja sie wlasnie zastanawiam, myslicie ze 40stki tez beda niedlugo znikac..? :C
Coooo... jakie znikanie?? czytalam nieciakawe rzeczy ktore sie dzieja w Alep...ale nie sadzilam ze w naszych polskich sklepach zabraknie "towaru"... powiedzcie ze ze zartujecie!
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:48   #4883
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
tez tak wyczytalam przy alep excellence.. ciekawe czy to prawda? :P

dzieki wielkie

Alep akurat im dluzej lezy tym jest lepsze

Dziewczyny a Wy robicie zapas mydla Alep? Bo ja sie wlasnie zastanawiam, myslicie ze 40stki tez beda niedlugo znikac..? :C
Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Coooo... jakie znikanie?? czytalam nieciakawe rzeczy ktore sie dzieja w Alep...ale nie sadzilam ze w naszych polskich sklepach zabraknie "towaru"... powiedzcie ze ze zartujecie!
Savon Noir Alepii już znikło i dostałam info z tego sklepu, że nie wiadomo na jak dlugo, ale zawieszono produkcję. Pewnie można kupić, ale nieoryginalne produkowane w Syrii tylko gdzieś indziej robione na wzór.

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
taaaa zawsze to sobie powtarzam tyle że odwrotnie
Korah, wodę różana kupiłam na ALL i odbieram w Wawie po pracy
Martiny toniki wyczaiłam na greenline-sklep (maja tam wszystko z Martiny do wyboru do koloru i dostawe do paczkomatów)
Znalazłam takie rzeczy, na których warto zawiesić oko:

http://greenline-sklep.pl/p/91/706/n...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/48/709/z...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/46/500/a...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/46/708/t...produktow.html
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:52   #4884
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hej...
Ze dwa dni się zastanawiam, czy ja mogę Ci cokolwiek radzić, bo chociaż w wieku zbliżonym jestem (40+) to jednak osobistych doświadczeń paratrądzikowych nie mam (tylko tyle co u syna
Ale spróbuję kilka takich luźnych uwag

Pielęgnacja ważna rzecz,ale pomyśl, czy Twoje problemy z cerą nie pochodzą jednak z wewnątrz - hormony i/lub odżywianie.
Dopiero potem kosmetyki...
Oczyszczanie problematycznej cery też jest trudne, bo trzeba znaleźć równowagę - za mocne oczyszczanie może spowodować nadprodukcję substancji łojowych

Także ja bym w pielęgnacji porannej postawiła jednak na ochronę (witaminy i antyutleniacze w formie niezapychającej) zwłaszcza przy tej pogodzie - ochrona + makijaż (najlepiej jak najmniej szkodliwy czyli mineralny)
dzięki Małgoś
u mnie to hormony sa winne ale niestety jestem skazana na nie do konca zycia a tak nie lubie być od kogos lub czegos zalezna
wlasnie muszę znaleć dla siebie niezapychające antyutleniacze bo ile lat można uzywac produktow przeciwtradzikowych
podchodze do makijażu mineralnego tylko jestem przerazona wieloscia marek i odcieni

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Dzień dobry albo Dobry wieczór jak kto woli Polecałyscie mi krem tonujący z Madara i teraz mam jak zawsze pytanko do Was przepraszam za zawracanie głowy! Nie ma on na pewno zadnych zkladnikow zapychających i który kolor lepszy dla brzoskwiniowej cery? Wydaje mnie sie ze Sun Flower ale jest jeszcze moon chyba. Czy lepiej juz pozostac przy tym bb maybelline?
Dzieki za odp
dla brzoskwiniowej MOON jest jaśniejszy
SUN wyłacznie na lato
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:54   #4885
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Savon Noir Alepii już znikło i dostałam info z tego sklepu, że nie wiadomo na jak dlugo, ale zawieszono produkcję. Pewnie można kupić, ale nieoryginalne produkowane w Syrii tylko gdzieś indziej robione na wzór.
ja zazwyczaj kupuje w sklepie biolander...ale te w kostce, czarne mydlo mialam raz i strasznie sie z nim meczylam, ale lubie mydla alep wiec wolalabym zeby ly dostepne...nie mowiac juz o tym co sie dzieje w samym miescie Alep :/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:57   #4886
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ogladalyscie moze ze dwa dni temu DDTVN? slynna dermatolozka Ewa Chlebus wypowiadala sie na temat kosmetykow samorobnych.. ze to pfuj i be, mowiac dwoma slowami
Że niby czemu?
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 18:59   #4887
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Przyszło już jedno z moich zamówień, wklejam zdjęcie, ciągle jeszcze myślę w jakich proporcjach będę mieszać hennę. Ale powoli dojrzewam do decyzji

Krem arganowy Nagoya dostałam jako gratis a, że skład ma nieciekawy oddałam koleżance, która bardzo go chciała... ostrzegałam ją, że skład kiepski
Za to woda różana jest boska, obłędny zapach i nawet pić ją można, co prawda nie próbowałam ale pokochałam od pierwszego "węchnięcia"

Mam kolejne pytanie. Odnośnie titanium dioxide, czytam, że wiele z Was używa go w podkładach, korektorach, pudrach etc. Sama miałam go dotychczas we wszystkich filtrach UV ale jako, że zagłębiłam się w temat (narazie przekopuję się przez wierzchnią warstwę ) to na przykład taki artykuł na tak i nie dla titanium Wy bardziej interpretujecie na tak, czy po prostu nie ma zbytnio innej alternatywy, albo titanium dioxide albo nic?

http://www.snobka.pl/artykul/tajemni...-dioxide-11969

Good guide ma co prawda go zaznaczonego jako niska szkodliwość, jednak nie trudno przeczytać niżej, że ma działanie rakotwórcze

http://www.goodguide.com/ingredients...tanium-dioxide ---> troche długo się otwiera ale działa

Używać czy nie używać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosmetyki.jpg (113,0 KB, 52 załadowań)
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:00   #4888
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Savon Noir Alepii już znikło i dostałam info z tego sklepu, że nie wiadomo na jak dlugo, ale zawieszono produkcję. Pewnie można kupić, ale nieoryginalne produkowane w Syrii tylko gdzieś indziej robione na wzór.



Znalazłam takie rzeczy, na których warto zawiesić oko:

http://greenline-sklep.pl/p/91/706/n...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/48/709/z...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/46/500/a...produktow.html

http://greenline-sklep.pl/p/46/708/t...produktow.html
Korah zaadoptuj mnie
ta eubiona też mi wpadła w oko
troszke tylko odstrasza mnie alkohol w składzie - ale czyms musza a konserwowac
znałam kiedyś babeczke o 15 lat starsza - ja miałam wtedy 25 a ona 40 ktora jako kosmetyku uzywala tylko spirytusu salicowego a nawet dobrze wyglądała
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:01   #4889
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Że niby czemu?
zajrzyj na plotkowy, jest tam link i dyskusja.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:03   #4890
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Przyszło już jedno z moich zamówień, wklejam zdjęcie, ciągle jeszcze myślę w jakich proporcjach będę mieszać hennę. Ale powoli dojrzewam do decyzji

Krem arganowy Nagoya dostałam jako gratis a, że skład ma nieciekawy oddałam koleżance, która bardzo go chciała... ostrzegałam ją, że skład kiepski
Za to woda różana jest boska, obłędny zapach i nawet pić ją można, co prawda nie próbowałam ale pokochałam od pierwszego "węchnięcia"

Mam kolejne pytanie. Odnośnie titanium dioxide, czytam, że wiele z Was używa go w podkładach, korektorach, pudrach etc. Sama miałam go dotychczas we wszystkich filtrach UV ale jako, że zagłębiłam się w temat (narazie przekopuję się przez wierzchnią warstwę ) to na przykład taki artykuł na tak i nie dla titanium Wy bardziej interpretujecie na tak, czy po prostu nie ma zbytnio innej alternatywy, albo titanium dioxide albo nic?

http://www.snobka.pl/artykul/tajemni...-dioxide-11969

Good guide ma co prawda go zaznaczonego jako niska szkodliwość, jednak nie trudno przeczytać niżej, że ma działanie rakotwórcze

http://www.goodguide.com/ingredients...tanium-dioxide ---> troche długo się otwiera ale działa

Używać czy nie używać?

zdaj relacje jak ci odpowieda te savon noir tez sie na nie czaiłam
a ta woda rozana do kiedy ma termin trwalosci i jaki ma skład (be cukru)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.