Podkład a zmiany temp.- masakra! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-10, 23:26   #1
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288

Podkład a zmiany temp.- masakra!


Dziewczyny jak radzicie sobie mając na sobie makijaż i zmieniając pomieszczenia a co za tym idzie temperature
Gdy maluję się w domu wszytsko jest ok. Po wyjściu na zewnatrz na niską temteraturę podkład z niektórych częsci twarzy spływa!! Jeszcze gorzej jest gdy wejdę później do pomieszczenia gdzie jest ciepło, podkład scieka....
macie podobnie? Jak sobie z tym radzić?

Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:52   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Podbijam poniewaz tez jestem zainteresowanazalamuja mnie zmiany temperatury
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 08:21   #3
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Szczerze przyznam, że mi nic takiego się nie dzieje. A jedyny trick jaki stosuję to baza pod podkład. Może krem, który używacie pod podkład nie jest za bardzo z nim kompatybilny? Albo podkład nie daje rady sprostać poważniejszym wyzwaniom?

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 11:58   #4
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Ja musze przyznac ze dzieje sie tak nawet w przypadku ciezkiego i suchego Dermacolu! Najszybciej spłynie z okolic nosa, potem czoło i ogolnie cała twarz pomazana:/
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 12:08   #5
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Właśnie wpadłam na inne rozwiązanie. A czy nie zauważyłaś u siebie przesuszeń? Skóra, przesuszona nieco zimą, wytwarza dodatkową ilość sebum, żeby się 'nawilżyć'. Wobec tego, zimą np. mieszana cera przemienia się w nieco tłustawą.
Jeśli to jest przyczyną, to polecałabym zmianę podkładu na jakiś o beztłuszczowej formule.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:19   #6
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Znow nadchodza cieple dni, dziewczyny jak radzicie sobie z tym problemem?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 07:58   #7
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

No ja mam sposób ale to raczej na specjalne wyjscia (bo dosc brutalny jest dla skóry) -lakierem do wlosów po wykonaniu całego make up-u spryskuje twarz z dużej odległości - zeby nie bylo, ze sama to wymyslilam taki trick modelek, gdy musza miec dlugo makijaz w nieskazitelnej formie. Zaznaczam, że polecam tylko na wieksze wyjscia.
Pozdrawiam

Edytowane przez la loba
Czas edycji: 2006-04-27 o 08:22
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 08:08   #8
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

O kurde ;o Nie słyszłam jeszcze o czymś takim I faktycznie makijaz sie trzyma ? Przez ile mniejwiecej ? Moze kiedy wyprobuje...
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:20   #9
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

hmm.. no moj makijaż po takim czyms to mi sie trzyma idealnie od rana do wieczora, ale to jest dosc ekstremalny sposób
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:22   #10
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Takiego problemu nie miałam jeszcze, może postawcie na LEKKI podkład, a w ogóle jak jest upał, to może w ogóle zrezygnować. Może taka rada nikogo nie pocieszy, ale ja właśnie się do takiej zasady niej stosuję.
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:32   #11
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

La loba ja to bym sie bala ze mi jakies uczulenie wyjdzie i wtedty to bym w domu muiala zostać. AAaaaale bym okorpnie załowała
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 08:52   #12
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Ja to bylam zmuszona :P -nie wiedzialam czym mnie pryskają ale jak zobaczylam efekty i dowiedziałam sie, ze zmysł węchu mnie nie mylil, i że to zasługa lakieru sama zaczelam sporadycznie stosowac.
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:54   #13
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Skoro tak mowisz to chyba faktycznie warto wyprobować
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:55   #14
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Ja nie znoszę tego uczucia, jak wyjdę na taki okropy upał, że człowiek ma się ochotę stopić Mam wrażenie, że z podkłądem dzieje się coś okropnego. Ale jak popatrze do lusterka to wygląda normalnie. Tylko, że ja mam cerę raczej suchą, nie przetłuszcza się raczej. To chyba jest kwestia podkładu czy spływa. Na przykład nie wyobrażam sobie, żeby Maybelline Matt Mouse mógł spłynąć..
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:57   #15
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Tez mam ten sam problem co wy. Ja mam jeszcze w dodatku cere przetluszczajaca sie. Poprostu koszmar Nienawidze ciepła. Brrrrrr TRAGEDIA :/
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 09:11   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

W upały rezygnuję z podkładu... Bez sensu jest męczenie się z nim, skoro zaczyna mi spływać po dość krókim czasie, czego bym nie próbowała. Lakierem się pryskać nie będę

Taka pogoda, jaką mamy teraz jest jeszcze w porządku, ale jeśli będzie 30 stopnie, za nic w świecie podkładu Chyba, że będę przebywać w pomieszczeniach z klimatyzacją
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 09:15   #17
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Dokladnie. W lecie skora mi sie bardziej przetluszcza, podklad sie wazy i wyglada to po prostu okropnie. Czuje jakby ze mnie splywal. Ja staram sie uzywac w lecie po prostu minimalnej ilosci podkladu. Jednak nie jestem w stanie zrezygnowac z korektora a z korektorem rzecz ma sie podobnie .
Moze po prostu trzeba uzywac sypkiego pudru matujacego, mi kiedys pani w sklepie polecila transparentny. Moze tez jakims rozwiazaniem sa bibulki matujace. Musze pomyslec o ich zakupie. Podobno sa takie ktore nie naruszaja makijazu, tylko wchlaniaja nadmiar sebum, ale mi sie cos wierzyc nie chce . Czytalam jeszcze gdzies o mgielkach do twarzy, wodzie termalnej czy cos takiego ale nie wiem jakie jest ich konkretne zastosowanie i czy one faktycznie utrwalaja makijaz. Slabo sie na tym znam
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 09:31   #18
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Ciezko bedzie wyjśc bez lekkieko makijazu na ulice Juz sie tak przyzwyczaiłam.. No chyba ze opale sobie leekko twarz
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:16   #19
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Wyjscie bez podkladu na twarzy w lato to dobre wyjscie.. ale coz poradzic jak do tego dochodza jeszcze przebarwienia po tradizku.. Wiec potrzebowalabym podkladu ktory by krył, matował, nie spływał po 2 godiznach i nie tworzyl maski i byl delikatny.. no wiec jest taki? no wlasnie.. nie ma..chyba jednak wyjde z tymi przebarwieniami pokazac sie swiatu
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 15:49   #20
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Ehh nie ma raczej lekkiego podkladu ktory dobrze by krył.. przynajmniej takie jest moja zdanie. Dla mnie lekkie podklady odpadaja.
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 19:03   #21
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Wiem.. wiem, nie ma na pewno ale juz chyba wole slabsze krycie niz maske na twarzy.. sa jeszcze takie ktore maski nie tworza..ale nie tworza jej w odpowiednich warunkach.. robi sie cieplej albo troche sie pocwiczy i wszystko zaczyna splywac..a to jest gorsze niz bym nie miala w ogole podkladu na twarzy..
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 19:52   #22
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Camarilla no tak masz racje. Ja to tak daje podkład to z umiarem. Chociaz zazywczaj po kilku godzinach jak np jestem w szkole to ze mnie wszysko schodzi. Uzywam tego podkładu: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12049
Tani i jak dla mnie dobry Wszystkie te nowosci z maybelline jak dla mnie są bezndzijne.
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 20:22   #23
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Jak dla mnie tez sa do niczego Ladne opakowanie, dobra reklama.. i nic wiecej.. podklad dla osob ktore nie maja nic do ukrycia na swojej twarzy.. ja uzywam antybakteryjny z erisa i miejscowo dermacol ale bardzo bardzo ostroznie go nakladam zeby nie bylo maski.. w skzole jest jakos najgorzej i syzbko splywa caly makijaz W lato mysle ze sie ladnie opale na buzce i zrezygnuje z podkladow.. to chyba jedyne wyjscie..
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 21:12   #24
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Hehe masz racje. Tak samo mysle jak Ty. Tez planuje sie w lecie ładnie opalić A własnie mogłabys mi wpeodzieć cos na temat tego Dermacolu czytalam juz w kilku watkach o tym ale szczeze mowiac nadal zaduzo rzeczy na ten temat nie wiem.
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:39   #25
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Dermacol to podklad baaaardzo gesty i nie da sie go ladnie nalozyc na cala twarz bez uzycia wczesniej na nia kremu Kryje wszytsko!! Absolutnie wszytsko ukryje Jesli wczesniej posmarujesz buzke kremem to bedzie sie latwiej nakladal Kosztuje jakies 12 zł, sa rozne odcienie, pozdrawiam
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 08:14   #26
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Aa jakiej on jest firmy?? Moze kupie..
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:04   #27
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

O lakierze slyszalam. Na fashion tv czesto gdy pokazuje before the show, jset ow moment uwieczniony.
Ja na szczesciee rzadko uzywam podkladow, i nie mam tego problemu.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:39   #28
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Cytat:
Napisane przez AnDzZia
Aa jakiej on jest firmy?? Moze kupie..
Na KWC jest napisane, że producentem jest Filmstudio Barrandov, natomiast na moim opakowaniu Dermacolu jest tylko nazwa Dermacol, a.s. Po prostu trzeba pytać o podkład Dermacol. Z tego, co wiem, jest on dostępny w mniejszych sklepach kosmetycznych, nie w Rossmanie czy Naturze. Ja swój kupiłam właśnie w małej drogerii.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 10:53   #29
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

moim zdaniem Dermacol jest troszke za gesty i za tłusty na takie pogody :/ (mysle, że nawet może pogorszyc stan skóry) owszem kryje genialnie, ale latem chyba warto postawic na mniejsze krycie. Ja polecam raczej cos lekkiego.
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 11:24   #30
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Podkład a zmiany temp.- masakra!

Absolutnie nie wyobrazam sobie pryskania twarzy lakierem do wlosow (to jakis bandytyzm!) ani uzywania Dermacolu latem na cala twarz. Dermacol jest cholernie ciezki, sa juz problemy zeby go ladnie rozprowadzic, wiec podejrzewam, ze w czolowce splywaczy jest wlasnie Dermacol. Moja skora wrecz placze, kiedy czasami zima go nakladam , wiec totalnie nie widze siebie w Dermacolu latem.

Na splywajacy podklad mam jeden prosty sposob - po prostu nie uzywam podkladu. Wole czuc sie naturalnie, pozwolic mojej skorze oddychac i lapac dobroczynne dzialanie wiosny, niz nakladac na siebie jakies cuda i potem sie zastanawiac czy juz mam zacieki, czy jeszcze nie mam, a bede miala za chwile. Probowalam opcje mieszanie kremu i podkladu (krem koloryzujacy to nic innego, jak tylko krem i podklad w jednym), probowalam pudrowac pudrem sypkim i w kamieniu (na skrobie i inne tego typu specyfiki sie na razie nie decyduje, malo jestem odwazna), probowalam nakladac baze pod podklad, ale to wszystko i tak nic nie daje, wiec po prostu nakladam rano tylko krem nawilzajacy, korektor i puder sypki i smigam radosnie, bez zaciekow. A jak sie komus nie podobaja moje przebarwienia po tradziku, to niech sie na mnie nie patrzy.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.