Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗 - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 11:30   #3121
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Madzialenka, póki nie ma nic na papierze, to nie jest pewne. Taka prawda. Potencjalny szef twierdzi, że go przyjmie napewno. Nawet i za trzy miesiące bo taki ma okres wypowiedzenia. Zobaczymy.

Madziek kciuki żeby wyniki były ok.

Błękitna ale wkurzylabym się. Rozumiem, że czasem ciężko jest dziecko uspokoić, ale wpychac mu smoka mimo że już dawno się z nim pozegnaliscie? Masakra.

Poli fajny dzień mieliście. My jeszcze nigdy nie wyszliśmy sami bez Małej a co mówiąc o nocy🙈

Marta właśnie jak sobie radzisz z dwójką?

Moja cora sama sobie nakłada spodenki i sandały 😲Ogólnie na szczepieniu dr powiedziała, że rozwija się ponadprzecietnie 😍A właśnie co do mowy. Czy to jest normalne, że 1,5 roczny chłopczyk mówi dosłownie kilka słów? Odkąd skończył rok nie powiedział żadnego nowego. Dla mnie to abstrakcja bo u nas nowe słowo jest praktycznie codziennie. Rozumiem, że chłopcy wolniej, ale aż tak?
myślę że to całkiem normalne

co do dwojki, idzie nam calkiem dobrze. Zosia bardzo wydoroślała i faktycznie widzę że dobrze sie stało że jest A.
Tak ja kp myślę że nie zdecyduję sie juz na tak długie kp jak w przypadku Zosi.
Bywa ciężko ale dajemy radę. Najgorsze sa kąpiele całej naszej trójki gdy jestesmy sami w domu, ale bez spiny na spokojnie dajemy radę. Byleby nic w pośpiechu i idzie ogarnąć. Nawet obiad da sie przy nich zrobić.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 11:52   #3122
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

O to super że sobie radzicie. Wiem, że chłopcy mówią mniej. Jednak chodziło mi oto, czy to normalne że mówił i nagle przestał. I tak od pół roku nie pojawiło się żadne nowe słowo. Mnie to trochę niepokoi szczerze mówiąc.Jego matkę też. Wszyscy dookoła wmawiaja jej, że jest ok. Choć ona chyba podświadomie czuje, że nie jest🤔
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:18   #3123
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
O to super że sobie radzicie. Wiem, że chłopcy mówią mniej. Jednak chodziło mi oto, czy to normalne że mówił i nagle przestał. I tak od pół roku nie pojawiło się żadne nowe słowo. Mnie to trochę niepokoi szczerze mówiąc.Jego matkę też. Wszyscy dookoła wmawiaja jej, że jest ok. Choć ona chyba podświadomie czuje, że nie jest🤔
mojego brata syn mial podobnie, a w zasadzie ma. Przypomina takirgo trochę opóżnionego, ale dopiero teraz powoli robi się komunikatywny i kontaktowy

Zosia dostała dosc sporo badan dzis od rodzinnego, szykuje się nam niezły maraton z mlodym i nią.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:27   #3124
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Jakie badania bedziecie robić? W związku z powiekszonymi gruczołami?
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 18:02   #3125
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Poli ojej, dziwnie bez małego, co?

Ja nie umiem jakoś funkcjonalnych, jak Maja idzie na noc do moich rodziców i jestem sama z Jasiem. Brakuje mi jej.

Błękitna ja bym pogadała z tymi paniami o tego smoczka.

Juka to trzymam kciuki.
Co do rozwoju mowy to ciężko coś stwierdzić bez osobistego kontaktu z tym chłopcem, jego obserwacji itp. co to znaczy kilka słów? Jakich, jak mówi inne słowa (np. zastępując jedna sylabą czy w ogóle nic? ) Czy używa dźwiękonaśladowczych.

Jaś też sporo mówi, codziennie jakby coś nowego. Choć Mai nie wyprzedzi ale ona od początku była do przodu z mową i teraz dalej jest mega gadułą hihi.

Pamiętam jak pisałam pracę dyplomową na temat rozwoju jej mowy do 3 roku życia. Profesorowie były zachwyceni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Juka asa i jak jego rozwój fizyczny? Często to idzie w parze. Np. dziecko zatrzymuje się w rozwoju mowy gdy zaczyna naukę chodzenia chodzenia itp. tak jakby jedną umiejętności na chwilę zatrzymywała inną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 18:47   #3126
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Mówi mama, tata nie, niuniu,am.nic więcej. Zwierzęta dopiero jakis czas temu zaczął naśladować. Gdy mowi się do niego powiedz coś tam, kręci głowa że nie. Fizycznie rozwija się zupełnie normalnie. Chodzić zaczął przed rokiem. Chodzenie opanował a nowych słów dalej nie mówil.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 20:19   #3127
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Jurek też mówi tylko kilka słów - mama, baba, dziadzia, ciocia (tylko taty ciągle brakuje w tym rodzinnym zestawieniu nad czym tata oczywiście ubolewa). Do tego trochę wyrażeń dźwiękonaśladowczych, z "bum bum" na czele No i jego ulubione "mniaaaammm" - najczęściej na widok pudełka z pizzą
Zabawnie też woła swoich wujków - każdego inaczej, choć nie po imieniu. Jedynie wujka Matt'a woła "prawie" po imieniu - bo zwraca się do niego: "Ma!"
W sumie nie za dużo tego, ale mnie to w najmniejszym stopniu nie martwi i jestem przekonana, że rozwija się prawidłowo

Aha, a podobno i tak to stereotyp, że chłopcy zaczynają później mówić i nie ma naukowego potwierdzenia - prawda to Madzialenka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 21:38   #3128
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - część 6

Madziek prawda, prawda!

Moja neurlogopedka ze szkoły zawsze mówi, że chłopcy to lenie jeśli chodzi o rozwój mowy.

To Jaś np. Maję też wola "Ma" mimo, że "ja" potrafi powiedzieć i swoje ulubione słowo jajo. Odmienią też wyrazy mama, mamą. Jaś, coś jest Jasia. Itp. ale Maja nie powie.

Juka spokojnie, jeśli wskazuje paluszkiem, nawiązuje kontakt wzrokowy to jak na 1,5 roku nie jest źle. Jeszcze jak mowę bierną ma dobrze rozwiniętą to tym bardziej. Czasami jest zastój i nagle hop i duży skok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 22:42   #3129
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

A wiecie, moja sąsiadka, starsza pani, do dziś wspomina, jak brat mojej mamy mówił: "Nazywam się A.J. i mam półtora roku skończone całe" Ale wujek generalnie jest nadzwyczaj uzdolnionym człowiekiem, widać już od dziś taki był

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 07:14   #3130
poli230
Zadomowienie
 
Avatar poli230
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 380
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta, podziwiam Cie i nie mogę uwierzyć jak Ty to wszystko sama ogarniasz ja najbardziej się boję, że Staś zrobi młodej krzywdę. Np ona śpi w łóżeczku, ja coś gotuję, a on wlezie jej do łóżeczka...

Ja myślę, że z tym rozmawianiem to indywidualnie u każdego. Mój wszystko robił szybki, już od trzymania głowy i przewrotow, więc i z mowa szybko ruszył. Zaskakuje mnie, że odmienia wyrazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poli230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 07:32   #3131
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Poli ty też dasz radę. Zobaczysz jak się w ogóle czujesz? Córeczka duża się zapowiada? Ty będziesz miała CC?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 11:17   #3132
Lucia23
Raczkowanie
 
Avatar Lucia23
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

No to powiem wam dziewczyny, że ja mam na codzień teściowa do pomocy która baaardzo dużo pomaga, a i tak ledwo dajemy sobie z dwójką rade. Ba mąż przychodzi z pracy i dalej jest mało rąk do pomocy Chyba jesteśmy mało obrotni Teściowa cały czas mówi ze kiedyś mogą wszystko zrobic przy dziecku, a przy tych to nic nie idzie zrobic. Także wesoło jest Podziwiam te kobiety co dają sobie same rade z tak małymi dziećmi.
Lucia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 11:25   #3133
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Jesli mam byc szczera jest mi sto razy latwiej z dzieciakami jak jestesmy sami, samiutency w domu niz jak ktokolwiek inny jest z nami. Rozwala nam sie rytm, ktos sie wtraci itp
Tak to wstajemy, jemy, robimy obiad, wychodzimy na dwor, wracamy, idziemy spać, wstajemy, jemy, idziemy na dwor, wracamy, jemy, kapiemy się, idziemy spać. Wiadomo bywaja etapy zabawy w domu, wiszenia na piersi itp. ale wyjścia na dwor ratuja sytuacje

Ja kupilam lezaczek kinderkraft na takke sytuacje. Zeby miec mlodego na oku. Biore go tez do lazienki na czas kapieli mojej

juka - morfologia krwu obwodowej z wzorem odsetkowym i plytkami krwi, TSH, mocz, białko C-reaktywne
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 12:40   #3134
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta zgadzam się! Mi też jest łatwiej jak jesteśmy sami.
Tylko u nas ze względu na pracę męża mało jesteśmy razem z dziećmi. Przeważnie albo mąż sam, albo ja. Szczególnie w trakcie roku szkolnego, kiedy wymieniamy się opieką nad Jasiem.
Nie mamy nikogo kto by był z nami, pomagał. Teściowa w ogóle nie liczę i nie liczyłam. Moi rodzice sporo pracują. Głównie do 20. Czasami i w weekend muszą być w pracy. Własny biznes.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Plus taki, że większa różnica wieku, więc mam małą pomoc w domu ze strony Mai.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 17:15   #3135
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - część 6

Ja też lubię być samiutka z Jurkiem, mamy wtedy identyczny rytm jak Marta piszesz
I wiele razy tłumacze niektórym (łącznie z G.), że musimy się dostosować do małego, bo zaburzanie takiego rytmu do niczego dobrego nie prowadzi i wymyślanie Jurkowi atrakcji w porze kiedy powinien mieć drzemkę to fatalny pomysł... Ale nie zawsze mi wierzą

Ale jak pracowałam to było trochę inaczej i cieszyłam się, że mam tyle osób do pomocy

Marta jaki masz leżaczek? Szkoda że nie mówiłaś że szukasz, bo ja mam po Jurku prawie nieużywany Kinderkraft Unimo i bezskutecznie próbuję go sprzedać od jakiegoś czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 17:25   #3136
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Lucia, starsi ludzie tak twierdzą. Nie raz słyszałam, że dzisiejsze dzieci są jakieś inne. Taaa🙈

My pomocy nie mamy w ogóle. I macie rację. Ja jak jestem sama z Małą to rytm mamy wypracowany. Gdy jest mąż, jest totalnie inaczej,cały dzień jakis taki rozwalony, bez ładu i składu. Co do dwójki dzieci, chyba jest tak, że im więcej ma się na głowie tym lepiej się ogarnia. Tak mi się wydaje.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 18:49   #3137
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Juka zgadzam się..im więcej na głowie tym człowiek jakiś bardziej zorganizowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:03   #3138
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Raczej dzisiejsi rodzice są inni - i bardziej zwracają uwagę na potrzeby dzieci. Dawniej raczej mało kto przejmował się rzeczywistymi potrzebami dzieci, raczej biegały samopas, to i można było więcej "przy nich" zrobić Tak mi się wydaje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:11   #3139
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

madziek - dokladnie ten kupiłam
ja własnie nie raz mówie do męza że on ją rozbawia w porze drzemki a potem zdziwienie że ona jest maruda.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 19:32   #3140
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - część 6

No patrz, szkoda że się nie zgadałyśmy wcześniej, nasz jak nowy, bo ja akurat za nim nie przepadałam, wolałam Babybjorn, bo był lekki i poręczny Kinderkrafta wywieźliśmy na Śląsk i parę razy mały w nim usiadł, jak zaczęliśmy rozszerzać dietę
Swoją drogą Babybjorna sprzedałam w ciągu niecałej godziny, gdzie miałam chyba z cztery propozycje kupna, w dodatku wystawiłam go wtedy tylko 50 zł taniej niż kupiłam A z tym się bujam już tyle czasu...
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168

Edytowane przez madzieeek
Czas edycji: 2019-08-08 o 19:51
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:48   #3141
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Raczej dzisiejsi rodzice są inni - i bardziej zwracają uwagę na potrzeby dzieci. Dawniej raczej mało kto przejmował się rzeczywistymi potrzebami dzieci, raczej biegały samopas, to i można było więcej "przy nich" zrobić Tak mi się wydaje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:48   #3142
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

madziek - mnie w nim irytujw to ze nie widac dziecka jak odejde troche dalej, ale akurat przy kapieli czy jak siedze przy kawje w kuchni sie nadaje.

zgadzam sie ze to rodzice sie zmienili, nie dzieci. Moja mama kiedya naweg palnela że gdzie ona by tyle czasu dzieciom poswiecala, w zyciu - i to troche z takim politowaniem w moim kierunku.

Ja nie lubię jej pomocy przy Zosi, bo jak ona chce byc pomocna to wlasnie od momentu otworzenia oczu wlacza bajke na tv a na sniadanie podaje kakao i kanapki z nutellą. Za drugim razem kiedy po mojej cc chciala mi ulzyc juz jej zwrocilam uwage zeby wylaczyla bajki to już tak nie włącza jak Zosia jest tylko w domu , ale wystarczy ze ktoras kuzynka Zosi nocuje u babci i od razu bajki od rana.
Generalnie nie potrafi chyba zrozumiec ze wole nie zmyc podlogi ale pobawic sie z Zosią z A. na rękach niż wlaczyc jej bajki.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 06:55   #3143
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Dokładnie tak mój tato powtarza. Kiedyś nie było czasu zająć się dzieckiem,tak jak mówicie chodziły samo pas. Ja sama dokładnie pamiętam, jak oglądałam bajki bo mama musiała coś zrobić. Moim zdaniem dużo zależy od rodzica. Ja od zawsze przy Małej wszystko robilam. Po prostu wie, że jest czas gdy muszę ugotować, posprzątać. Sama się wtedy bawi i nie ma problemu. Jak już skończę, przychodzi i mówi już,obiad, bawić. Taki mamy plan dnia po prostu. Staram się do godz 11 mieć ogarnięte i ugotowane, później cały dzień już jej poświęcam. Mój mąż gdy z nią zostaje a ja wychodzę, to mówi że nie wie jak ja robię wszystko przy niej🙈Co do dziadków, gdy tam pojedziemy a Mała przyniesie pilot to odrazu tv włączają, bo przecież chce🙄No ale, tak to jest ze dziadkowie są od rozpieszczania🤔Ale i powiem Wam, że niektóre matki są wygodne. Kuzynka dzwoni do swojej matki, niech przyjedzie bo ona chce pierogi zrobić. Juz wolałabym kupić, a nie prosić matkę żeby mi dziecko przy takiej pierdółce pomagała. A potem się słyszy, że dziecko nie da nic zrobić.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 19:12   #3144
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Juka a jak z tą delegacją męża? Pojechał? Na długo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 19:38   #3145
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Wrócił dzisiaj. Zawsze w piątki wraca. W przyszłym tyg bedzie na miejscu a potem idzie na urlop😁
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 19:48   #3146
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Ooo na długo ten urlop?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 21:04   #3147
poli230
Zadomowienie
 
Avatar poli230
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 380
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Madzialenka, Ada waży 2300, dzis mam 36+0, czyli zaczynam 37 tydzień. Mało waży, ale lekarz jest za cc. Martwię się, że będzie taka drobniutka

Udanego weekendu wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poli230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 22:16   #3148
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Zobaczymy, tydzień albo dwa. Poli nie martw się. Moja taka drobna była a teraz pulchniutka😉Najważniejsze że zdrowa. Wagę nadrobi.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-10, 07:40   #3149
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Poli ważne, ze zdrowa. Wagą się nie przejmuj. Termin CC już ustalony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-10, 13:57   #3150
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Poli, wiesz że USG może się mylić. Np. Emilka wg. USG w dniu porodu miała mieć 3300-3400, a miała 3680 g.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-23 11:00:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.