Toksokaroza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-04, 16:24   #1
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666

Toksokaroza


Dzieńdobry
Problemem mojej mamy jest toksokaroza. Leczy się na nią od dłuższego czasu.
Dlatego chciałabym uzyskać informację na ten temat od osoby, która przebyła tą chorobę, poddała się operacji(?)

Będę b. wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 08:38   #2
makowapanienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Toksokaroza

Moja córka chorowała już drugi raz, miała postać oczną tej choroby. Jeśli jeszcze tutaj bywasz i chcesz porozmawiać to napisz.
makowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 19:26   #3
AgnieszkaŁ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Toksokaroza

Witam
U mojego 6 letniego syna wykryto zaćmę. Lekarze nic nie sugerują, ale ja chcę wiedzieć czy przyczyną nie jest toksokaroza. Proszę o informację w jaki sposób u Pani córki zdiagnozowano chorobę, jakie badania trzeba wykonać.
Pozdrawiam
AgnieszkaŁ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 06:56   #4
makowapanienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Toksokaroza

Zaczęło się od tego że na bilansie okazało się że córka bardzo słabo widzi na jedno oko i poszłam do okulisty. Okulistka nie wiedziała co to jest i dała mi skierowanie do szpitała okulistycznego w Witkowicach (jestem z Krakowa) i tam lekarz rozpoznał chorobę. Można wykonać badanie z krwi w kierunku toksokarozy ale to badanie nie zawsze wykrywa toksokarozę oczną. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to może podaj swój adres mejlowy to podeślę Ci kilka linków do dyskusji na ten temat na innych forach.
Pozdrawiam i życzę zdrowia synkowi
makowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:05   #5
jufa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Toksokaroza

Hej.
Ja chorowałam niedawno na toksokaroze ocznom i narazie się wszystko powoli uspokaja ale chcialabym wiedzieć jak jest u innych ,czy ktos ma jakieś nawroty jesli tak to może po jakim czsie . Mnie bolało bardzo oko i nikt niewie dlacze wysylaki mnie tyko od lekarza do lekarza , aż teraz nosze okulary i bul powoli ustaje mam nadzieje że to przez to.
Odezwijcie się.....
jufa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:39   #6
makowapanienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Toksokaroza

Moja córka miała nawrót chyba po 3 latach. Nie wiemy czy to było nowe czy stare zakażenie chociaż miała robione badania w tym kierunku, ponieważ za każdym razem córce testy z krwi wychodzą negatywnie a o tym że miała toksokarozę wiemy z badania u okulisty.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.
makowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 20:53   #7
jufa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Toksokaroza

Chciałabym wiedzieć czym objawiala się ta choroba jak powrucila , jakie byly objawy że poszliście do okulisty? czy pokazala jej sie jakaś wada wzroku po tej chorobie.
Ja nosze teraz okulary bo mój okulista już nie ma pojęcia dlaczego mnie boli oko skoro niema żadnego zapalenia. teraz mija 3 miesiące odkąd je nosze i oko znowu zaczyna mnie boleć już niewiem co mam robić i gdzie się udać.
czekam na odpowiedz.....PA
jufa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 11:25   #8
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: Toksokaroza

ja tez mam toksokaroze;( mam 25 lat, z poczatku miałam doleglowosci grypopodobne,i bole miesni i stawów,ale potem powiekszyly mi sie wezły pachowe.Szukałam przyczyny strasznie panikowałam,wyniki krwi ok i OB,a na rtg klatki piersiowej zmiany okołokskrzelowe,zostałam odeslana do domu.Pojechałam do specjalisty chorób zakaźnych,zrobiono mi badania i wyszła toksokaroza,własnie jestem w trakcie leczenia.Czuje mały niedyskomfort w widzeniu ale byłam u okulisty i wszystko OK. Mam dziecko 3 letnie,zastanawiam sie czy przebadac go.Pani dr.mówi ze jak dziecko sie nie skarży to nie ma potrzeby ale mimo wszystko martwie się.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 07:32   #9
stratugeo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Toksokaroza

Witam. Też mam zdiagnozowaną toksokarozę. Szukałam przyczyn mojego złego samopoczucia (bóle głowy, osłabienie, bezsenność, bóle brzucha) i tak trafiłam do lekarza chorób pasożytniczych. Jestem już po drugiej serii zentelu i na dzień dzisiejszy wcale nie jest lepiej. Na domiar złego chcąc naturalnie wspierać moją kurację (olej z pestek dyni, ocet jabłkowy) chyba rozregulowałam sobie żołądek (już wcześniej miałam problem z drażliwym jelitem i nadkwasotą).
A jak wygląda Wasza leczenie toksokarozy?
stratugeo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:35   #10
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: Toksokaroza

stratugeo2 czesc widać jest Nas więcej.Ja zostałam przeleczona Zentelem 10 opakowań 1,5 tabletki 2Xdziennie,i Vermoxem.Nie powiem bo czuje się inaczej,wczesniej miałam stany podgorączkowe,częste bóle głowy,bóle mięsni,wkoło bolała albo ręka albo łopatka.I najwazniejsze,mam powiększone węzły chłonne:/ 25 maja jade na wizyte chciałabym zrobic ponownie badanie i sprawdzić czy coś sie poprawia i znowu leczenie.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:32   #11
important744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Toksokaroza

czyli masz toksokaroze?
jeśli twój lekarz nie wie co to może być to powinnaś się zgłosić do lepszej kliniki okulistycznej.
ja leczę się w klinice w Lublinie.
mnie z początku bolało oko w kąciku i potem stopniowo widzenie się pogarszało. prywatna okulistka wysłała mnie do szpitala w Chełmie ponieważ nie wiedziała co to może być. ze szpitala wysłali mnie do Lublina. tam byłam dwa tyg i tam miałam mnóstwo badań aż rozpoznano że mam toksoplazmozę byłam leczona już rok. potem po tym roku zrobili mi badanie na toksokarozę i toksoplazmozę i na toksokare wyszedł ujemny a na toksoplazmę wyszło że zmniejsza mi się liczba tych bakterii którymi byłam zarażona.w oku kilka razy wracało zapalenie oczodołu a potem było również z przodu oka. widziałam wszystko jak za szybą mleczną. miałam operację i zdejmowali mi tą błonę i wpuszczali olej. po operacji na drugi dzień kiedy zdjęli opatrunek widziałam przez taką sporą plamkę już się cieszyłam i myślałam że widzenie się powiększy a tym czasem do wieczora widzenie się pogarszało a plamka się zmniejszała. wieczorem obejrzał mnie docent i powiedział że w siatkówce zrobiła się dziurka i podpłynął olej i z tego zrobiło się zwarstwienie. okazało się że będę miała drugą operację i po dwóch dniach wykonali mi druga operację. w czasie operacji okazało się że w oku jest kilka [dużo] dziur. więc miałam jeszcze raz robioną witrektomię i miałam zakładaną siatkę silikonową. od tamtego czasu minęło już kilka miesięcy i na razie zaprzestali leczenie aż do czasu wygojenia całkowitego się oka. teraz z wyglądu oka wynika toksokaroza a z badań toksoplazmoza ;[ łącznie w klinice byłam cztery razy i przeszłam dwie operacje a teraz szykują mnie do trzeciej

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

możecie pytać.;]
important744 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 20:16   #12
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Toksokaroza

Odświeżam wątek z nadzieją, że ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

Gdybym chciała się przebadać na toksokarozę, to gdzie powinnam się udać? Można takie badania zrobić w ośrodku zdrowia, czy trzeba szukać jakiś specjalistycznych przychodni? Od 2 godz szukam tego w necie i nie mogę znaleźć nic konkretnego (poza nazwą tej choroby).

Wiecie, mam w domu koty i dzisiaj 1 z nich wymiotował razem z glistą... wiadomo w poniedziałek od razu wszystkie odrobaczę, ale boję się, że mogę być tym zarażona (jakby nie było koty często siedzą na moim łóżku). Odrobaczam je zawsze 2 razy w roku (wg zaleceń weterynarza) ale jak widać to było za mało
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:39   #13
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Toksokaroza

VwVampirka
Państwowy Zakład Higieny bada chyba wszystkie odzwierzęce choroby
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:02   #14
lukaszezg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: Toksokaroza

Witam jestem tu nowy, u mojej córki 9lat postawiono diagnozę hmmm bez badań bule głowy, brzucha itd ale nie oczu jak na razie, mam pytanko może ktoś może polecić w Łodzi dobrego lekarza mamy tu 3 szpitale które przyjmują z chorobami pasożytniczymi ale może prywaciarz sam nie wiem czekam na podpowiedź pozdrawiam Łukasz.
lukaszezg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:38   #15
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Toksokaroza

szpital Biegiańskiego polecam... oddział chorób zakaźnych dla dzieci
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 14:53   #16
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Toksokaroza

Witam robiłem badania na pasożyty z powodu szybkiej utraty wagi i zawrotów głowy . Wyszło mi Toksokaroza 21,41 Igg Gdzie Wynik pozytywny to pow 10.08 Igg Morfologia : 19 ty/leukocyty gdzie 8.5 to norma i jeszcze jakieś eozynofile ponad normę . Udałem się do lekarza chorób zakaźnych a on stwierdził że to stare zakażenie i nie trzeba leczyć. Moje pytanie brzmi czy faktycznie nie muszę tego leczyć ?
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-27 15:53:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.