Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-13, 11:09   #4861
Missdarkness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej. Regularnie biorę codziennie 200mg Wit c. Dziś niestety zapomniałam wziąć je ze sobą i tej dawki nie wezmę. Jednocześnie jestem w trakcie ostatniego dnia przerwy. Czy spadek o te 200mg nie doprowadzi do spadku estrogenow? Tym bardziej że kończę przerwę. Jutro już wezmę Wit c normalnie.
Missdarkness23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 19:01   #4862
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jestem przy 5 tabletce tabletek novynette. Wzięłam tabletkę lecz popilam je cola i nie jestem pewna czy tabletka nie wpadła mi do coli. Mogę na wszelki wypadek wziąć kolejna tabletkę? Nie wiem czy ze zapasowego blistra czy kolejną z obecnego blistra? Nie wiem co robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 10:24   #4863
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelina71373 Pokaż wiadomość
Jestem przy 5 tabletce tabletek novynette. Wzięłam tabletkę lecz popilam je cola i nie jestem pewna czy tabletka nie wpadła mi do coli. Mogę na wszelki wypadek wziąć kolejna tabletkę? Nie wiem czy ze zapasowego blistra czy kolejną z obecnego blistra? Nie wiem co robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno ją połknęłaś. Ja bym nic nie robiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 07:27   #4864
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ma takie pytanko. Biorę tabletki dwuskładnikowe. Dzisiaj byłam na USG, pani mówiła że wszystko ładnie, uśpione, tak jak trzeba. Jak wyszłam z gabinetu to przeczytałam na wyniku że jajnik lewy bezpecherzykowy a prawy ma pojedyncze pęcherzyki. I teraz się trochę martwię, niby pani mówiła że wsyztsko ok ale co oznaczają te pojedyncze pecherzyki? Nie ma się czym przejmować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, nie martw się, obecność pęcherzyków nie oznacza, że będą one dojrzewać i pękać. Ja cały czas mam obecne pęcherzyki w badaniach usg, kiedyś się o to zapytałam . One przy tabletkach są bardzo drobne i nie rosną
enterprisecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 10:16   #4865
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyna to moja pierwsza wiadomość na forum
Od 3 miesięcy biorę regularnie tabletki Vibin Mini Dziś rozpoczynam 2 tydzień brania tabletek z czwartego opakowania
Jak w temacie głównym oczywiście mam schizy. Niby wszystko oki ... brak plamień, skutków ubocznych też jakiś nie zaobserwowałam krwawienia z odstawienia regularnie też były

Niby taka stara ale to moje pierwsze doświadczenie z tabletkami antykoncepcyjnymi
Wcześniej używaliśmy tradycyjnego zabezpieczenia (gumki) ale mam już ich serdecznie dość
Co robicie aby się nie schizować ???
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 10:29   #4866
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 10:34   #4867
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki Kasia

Szukałam właśnie takiego forum ze wsparciem i właśnie trafiłam tutaj
Na pewno poczytam wątki.
Już pierwsza wiadomość podnosi na duchu że jak się prawidłowo zażywa tabletki to skuteczność jest prawie 100%
Pewnie muszę przestawić myślenie i przestać panikować
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-15, 16:15   #4868
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez enterprisecat Pokaż wiadomość
Hej, nie martw się, obecność pęcherzyków nie oznacza, że będą one dojrzewać i pękać. Ja cały czas mam obecne pęcherzyki w badaniach usg, kiedyś się o to zapytałam . One przy tabletkach są bardzo drobne i nie rosną
ufff mega mnie uspokoiłas
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 12:11   #4869
fenrissa
high elf
 
Zarejestrowany: 2021-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny,
to mój pierwszy post tutaj - zazwyczaj nie schizuję, ale dzisiaj poschizowałam, bo zjadłam pomarańczę jakąś godzinę/pół godziny po tabletce.
Jak to jest? Pomarańcze obniżają skuteczność antykoncepcji, czy tylko mają wpływ na możliwe wystąpienie skutków ubocznych (wymioty), które to mogą zaburzyć działanie tabsów?

Z góry dziękuję za zbesztanie za schizowanie i przywrócenie do porządku haha
__________________
羽がないなぜ
fenrissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 16:08   #4870
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez fenrissa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
to mój pierwszy post tutaj - zazwyczaj nie schizuję, ale dzisiaj poschizowałam, bo zjadłam pomarańczę jakąś godzinę/pół godziny po tabletce.
Jak to jest? Pomarańcze obniżają skuteczność antykoncepcji, czy tylko mają wpływ na możliwe wystąpienie skutków ubocznych (wymioty), które to mogą zaburzyć działanie tabsów?

Z góry dziękuję za zbesztanie za schizowanie i przywrócenie do porządku haha
Pomarańcze nie mają żadnego wpływu na tabletki antykoncepcyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 19:12   #4871
Compacte36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy ostropest i melatonina obniżają skuteczność antykoncepcji? W internecie jest dużo sprzecznych informacji, a ja akurat łyknęłam i jedno i drugie...
Compacte36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 10:26   #4872
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Compacte36 Pokaż wiadomość
Czy ostropest i melatonina obniżają skuteczność antykoncepcji? W internecie jest dużo sprzecznych informacji, a ja akurat łyknęłam i jedno i drugie...
Z tego co wiem melatonina nie ma wpływu na antykoncepcję
Zalecane jest tylko aby nie przyjmować tabletek jednocześnie i zrobić przerwę miedzy zażyciem melatoniny i tabletki anty.
Ostropest plamisty wpływa na estrogeny więc to może osłabić antykoncepcję
Ale na pewno bardziej doświadczone dziewczyny, które dłużej siedzą w tabletkach mają większą wiedzę niż ja w tym temacie

Edytowane przez Aaneczkaa86
Czas edycji: 2021-02-19 o 10:46
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 16:21   #4873
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy wiecie może czy Heviran 400mg brany 3x dziennie obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Przeczytałam że leki przeciwwirusowe mogą, ale nigdzie nie znalazłam czy konkretnie ten

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 17:27   #4874
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Mam pytanie czy branie hydroksyzyny może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? W prawdzie na ulotkach nie ma informacji o interakcji, na internecie tez piszą ze nie wpływa, ale może któraś z was miała podobną sytuacje.
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 18:11   #4875
ksiafu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, biorę tabletki anty. od jakiś 2 lat. Nie jestem pewna, ale nieświadomie być może przedłużyłam przerwę o jeden dzień (wzięłam kiedyś jedną dodatkową tabletkę z nowego blistra, więc w kolejnym przyjęłam o jedną mniej - powinnam dzień wcześniej zacząć tabletki po przerwie). Miałam naprawdę zakręcony czas, więc nie wiem na pewno czy poprzedni blister był bez tej jednej tabletki. W przerwie między opakowaniami nie było seksu - był po przyjęciu 2-3 tabletek z nowego blistra, w zasadzie po mi się przypomniało o tej być może brakującej tabletce w poprzednim blistrze - przyjęłam dodatkową, ale na prezerwatywę było za późno. Wiem, że stosunki w przerwie między opakowaniami w przypadku przedłużenia przerwy są niezabezpieczone, ale czy prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku jest chociaż trochę mniejsze?
ksiafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 18:19   #4876
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez talarson Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam pytanie czy branie hydroksyzyny może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? W prawdzie na ulotkach nie ma informacji o interakcji, na internecie tez piszą ze nie wpływa, ale może któraś z was miała podobną sytuacje.
Jeżeli na ulotce nie jest wspomniane ze występuje interakcja wszystko powinno być ok. Też czasem biorę tego typu leki i w ciąży nie jestem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 14:08   #4877
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam pytanie w sumie nie do końca w temacie posta.
Biorę tabletki antykoncepcyjne, dostałam skierowanie na USG piersi, w internecie są różne informacje kiedy najlepiej takie badanie wykonać. Zapisałam się na 20 dzień (licząc od pierwszego dnia krwawienia). Myslisice że będzie ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:12   #4878
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 15:36   #4879
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-01, 10:27   #4880
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny!
Potrzebuję ochrzan od was tabletki biorę już od 1,5 roku, dokładnie i punktualnie.
w tym miesiącu miałam przygodę z tabletką 7-mą. Wzięłam ją o 3 godziny później - wiem, żadne spóźnienie.
O 7 rano (po 6 godzinach od łyknięcia tabletki) zwymiotowałam. rozumiem, że zdążyła się wchłonąć. Na dodatkową tabletkę się nie zdecydowałam, i ze względu na brak spotkań z partnerem nie było zabezpieczeń dodatkowych 7 dni po tym. Następne tabletki - bez zawirowań. Nie schizowałabym normalnie, ale wczoraj - dokladnie 7 dni po tym incydencie rano dostałam plamień. Z obserwacji - krwawienie, taki jednorazowy chlust - świeża, różowa krew, bez skrzepów. dość duzo, bo wkładka pełna. A potem cały dzien tylko mazało na brązowo-różowo. Chłopak już mi opowiada o krwawieniu implantacyjnym. ja go uspokajam, że to nie możliwe. Ale jednak stwierdziłam że wam się wygadam. Dziwnie się czuję - chyba z niepewności mam jakieś napięcie wewnętrzne i lekko odczuwalne mdłości. Ale wiem, ze nie ma czym się stresować i panikować. Prawda?
Ciepłego marca nam wszystkim!
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 10:43   #4881
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tanari_it Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Potrzebuję ochrzan od was tabletki biorę już od 1,5 roku, dokładnie i punktualnie.
w tym miesiącu miałam przygodę z tabletką 7-mą. Wzięłam ją o 3 godziny później - wiem, żadne spóźnienie.
O 7 rano (po 6 godzinach od łyknięcia tabletki) zwymiotowałam. rozumiem, że zdążyła się wchłonąć. Na dodatkową tabletkę się nie zdecydowałam, i ze względu na brak spotkań z partnerem nie było zabezpieczeń dodatkowych 7 dni po tym. Następne tabletki - bez zawirowań. Nie schizowałabym normalnie, ale wczoraj - dokladnie 7 dni po tym incydencie rano dostałam plamień. Z obserwacji - krwawienie, taki jednorazowy chlust - świeża, różowa krew, bez skrzepów. dość duzo, bo wkładka pełna. A potem cały dzien tylko mazało na brązowo-różowo. Chłopak już mi opowiada o krwawieniu implantacyjnym. ja go uspokajam, że to nie możliwe. Ale jednak stwierdziłam że wam się wygadam. Dziwnie się czuję - chyba z niepewności mam jakieś napięcie wewnętrzne i lekko odczuwalne mdłości. Ale wiem, ze nie ma czym się stresować i panikować. Prawda?
Ciepłego marca nam wszystkim!
Moim zdaniem nie ma co się doszukiwać w tym drugiego dna. Po tylu godzinach tabletka się wchłonęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 23:51   #4882
Pjkghxu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny. Potrzebuję pomocy. Biorę tabletki już ponad 2 lata i nigdy nie miałam problemów z ich przyjmowaniem. Wczoraj tj.1.03 o godzinie 20 przyjęłam tabletkę. Około godziny 2 przyjęłam drugą tabletkę, ponieważ miałam wątpliwości czy tamta się wchłonęła. Tej samej nocy odbyłam stosunek. Była to pierwsza tabletka z blistra. Następnego dnia obudziłam się z nudnościami, parę razy zwymiotowałam- myślę, że mogło to być spowodowane zbyt dużą dawką hormonów. Teraz myślę, że ta dodatkowa tabletka była niepotrzebna. Znalazłam ulotkę innych tabletek, w których opisana, że taka sytuacja nie powinna mieć większego znaczenia, mogą wystąpić jedynie skutki uboczne takie jak wymioty czy nudności. W ulotce moich tabletek (Aidee) nie znalazłam informacji na ten temat. Dziewczyny, proszę o jakąś radę. Czy myślicie, że skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Z jednej strony myślę, że jeśli producent w razie wątpliwości co do wchłonięcia się tabletki zaleca przyjęcie dodatkowej, nie powinno to mieć wpływu na działanie antykoncepcji, ale z drugiej strony zaczynam trochę panikować.
Pjkghxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 07:47   #4883
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pjkghxu Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Potrzebuję pomocy. Biorę tabletki już ponad 2 lata i nigdy nie miałam problemów z ich przyjmowaniem. Wczoraj tj.1.03 o godzinie 20 przyjęłam tabletkę. Około godziny 2 przyjęłam drugą tabletkę, ponieważ miałam wątpliwości czy tamta się wchłonęła. Tej samej nocy odbyłam stosunek. Była to pierwsza tabletka z blistra. Następnego dnia obudziłam się z nudnościami, parę razy zwymiotowałam- myślę, że mogło to być spowodowane zbyt dużą dawką hormonów. Teraz myślę, że ta dodatkowa tabletka była niepotrzebna. Znalazłam ulotkę innych tabletek, w których opisana, że taka sytuacja nie powinna mieć większego znaczenia, mogą wystąpić jedynie skutki uboczne takie jak wymioty czy nudności. W ulotce moich tabletek (Aidee) nie znalazłam informacji na ten temat. Dziewczyny, proszę o jakąś radę. Czy myślicie, że skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Z jednej strony myślę, że jeśli producent w razie wątpliwości co do wchłonięcia się tabletki zaleca przyjęcie dodatkowej, nie powinno to mieć wpływu na działanie antykoncepcji, ale z drugiej strony zaczynam trochę panikować.
Dlaczego myślisz, że pierwsza tabletka się nie wchłonęła? Wymiotowałaś albo miałaś biegunkę w ciągu 4 godzin od jej wzięcia? Ciężko powiedzieć bez tej informacji czy panikujesz czy też możesz mieć bardziej uzasadnione obawy
enterprisecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 08:50   #4884
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pjkghxu Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Potrzebuję pomocy. Biorę tabletki już ponad 2 lata i nigdy nie miałam problemów z ich przyjmowaniem. Wczoraj tj.1.03 o godzinie 20 przyjęłam tabletkę. Około godziny 2 przyjęłam drugą tabletkę, ponieważ miałam wątpliwości czy tamta się wchłonęła. Tej samej nocy odbyłam stosunek. Była to pierwsza tabletka z blistra. Następnego dnia obudziłam się z nudnościami, parę razy zwymiotowałam- myślę, że mogło to być spowodowane zbyt dużą dawką hormonów. Teraz myślę, że ta dodatkowa tabletka była niepotrzebna. Znalazłam ulotkę innych tabletek, w których opisana, że taka sytuacja nie powinna mieć większego znaczenia, mogą wystąpić jedynie skutki uboczne takie jak wymioty czy nudności. W ulotce moich tabletek (Aidee) nie znalazłam informacji na ten temat. Dziewczyny, proszę o jakąś radę. Czy myślicie, że skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Z jednej strony myślę, że jeśli producent w razie wątpliwości co do wchłonięcia się tabletki zaleca przyjęcie dodatkowej, nie powinno to mieć wpływu na działanie antykoncepcji, ale z drugiej strony zaczynam trochę panikować.
Między nocą a ranem minęło tyle godzin, że się wchłonęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:26   #4885
Pjkghxu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Miałam biegunkę 5h od wzięcia pierwszej tabletki. Wzięłam tę dodatkową tabletkę żeby nie panikować, ale teraz panikuje, że jesli pierwsza tabletka się wchłonęła i przyjęłam drugą- taka duża dawka hormonów na raz może zaburzyć działanie antykoncepcji...
Pjkghxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:27   #4886
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pjkghxu Pokaż wiadomość
Miałam biegunkę 5h od wzięcia pierwszej tabletki. Wzięłam tę dodatkową tabletkę żeby nie panikować, ale teraz panikuje, że jesli pierwsza tabletka się wchłonęła i przyjęłam drugą- taka duża dawka hormonów na raz może zaburzyć działanie antykoncepcji...
Nie zaburza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:42   #4887
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak dlugo mialyscie plamienia przy pierwszych opakowaniach tabletek ?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:46   #4888
Pjkghxu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wielkie dzięki za uspokojenie!
Pjkghxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 07:41   #4889
klaudieette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka
Od roku przyjmuje vibin mini- zawsze o 21. W środe kochaliśmy się z partnerem (i tą tabletkę ze środy wzięłam o normalnej porze) i nie skończył we mnie. Wczoraj (czwartek) zapomniałam wziąć tabletkę (ostatnia tabletka z 1 tygodnia) więc wzięłam ją dziś rano (ok. godz. 7). Więc nie minęło 12h.. czytałam ulotkę, czytałam fora i czy mam się stresować? Na ulotce jest napisane, że istnieje możliwość zajścia w ciążę..

Edytowane przez klaudieette
Czas edycji: 2021-03-05 o 07:59
klaudieette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 08:24   #4890
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez klaudieette Pokaż wiadomość
Hejka
Od roku przyjmuje vibin mini- zawsze o 21. W środe kochaliśmy się z partnerem (i tą tabletkę ze środy wzięłam o normalnej porze) i nie skończył we mnie. Wczoraj (czwartek) zapomniałam wziąć tabletkę (ostatnia tabletka z 1 tygodnia) więc wzięłam ją dziś rano (ok. godz. 7). Więc nie minęło 12h.. czytałam ulotkę, czytałam fora i czy mam się stresować? Na ulotce jest napisane, że istnieje możliwość zajścia w ciążę..
Przy mini pigułce czas możliwego spóźnienia nie wynosi 3h?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.