Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-15, 08:03   #3571
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na grupie Justyny Mazur na YT jakaś laska.pytala o podobne podcasty do 5nz.

Padały różne propozycje, oczywiście głównie Olga Herring.

Napisałam komentarz, że ona wcale nie jest podobna do Justyny, bo przede wszystkim czyta z kartki, do tego ewidentnie kopiuje Zbrodnie Prowincjonalne, która pierwsza wpadła na pomysł, żeby podawać co się działo w roku X, a Olga to zerżnęła robiąc dokładnie to samo.

Chyba moderacji się post nie spodobał, bo po godzinie już go nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I tak dobrze, ze nie wyleciałaś

Nie wiem co można by polecić komuś kto szuka podobnych klimatów, tam już chyba wszystko możliwe padło.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-17, 09:01   #3572
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Sama tymczasem próbowałam posłuchać podcastów Larka, ale nie trafia taka formuła do mnie. Owszem, koncept ciekawy, ale niektórych wywiadowanych zle się słucha, vide oficer mówiący o sprawie Ewy Tylman.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 20:56   #3573
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Słuchałam dziś nowego odcinka Justyny (nie do końca bo dzieci mi przerwały). Jejku jakie to było słabe. Historia Uli opowiedziana od niechcenia. W drugiej opowieści pomyliła imię głównej bohaterki kilka razy. Dramat. Mogła zrobić jedna historię, a porządnie. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:08   #3574
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89225147]Słuchałam dziś nowego odcinka Justyny (nie do końca bo dzieci mi przerwały). Jejku jakie to było słabe. Historia Uli opowiedziana od niechcenia. W drugiej opowieści pomyliła imię głównej bohaterki kilka razy. Dramat. Mogła zrobić jedna historię, a porządnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Tez miałam wrażenie, ze ten odcinek jest jakiś na siłę. Jedną swoją starą sprawę odgrzebała i wcisnęła na chama, żeby odcinek był dłuższy, chaos przy pozostałych dwóch ofiarach i ten ksiądz, którego Justyna dosłownie oskarża o morderstwo. A sprawa póki co w toku i dowody mocno poszlakowe
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:11   #3575
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89225147]Słuchałam dziś nowego odcinka Justyny (nie do końca bo dzieci mi przerwały). Jejku jakie to było słabe. Historia Uli opowiedziana od niechcenia. W drugiej opowieści pomyliła imię głównej bohaterki kilka razy. Dramat. Mogła zrobić jedna historię, a porządnie. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Też dzisiaj słuchałam z braku laku. W połowie wyłączałam, tak się Wynudziłam.

Parsklam śmiechem, jak stwierdziła, że te 3 dziewczyny były do siebie "bliźniaczo podobne". Ciekawe w którym miejscu 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:24   #3576
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też dzisiaj słuchałam z braku laku. W połowie wyłączałam, tak się Wynudziłam.

Parsklam śmiechem, jak stwierdziła, że te 3 dziewczyny były do siebie "bliźniaczo podobne". Ciekawe w którym miejscu 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więcej tam było opisów jak to zna Kraków i jej historii jak tam mieszkała, niż historii bohaterek. Nie dziwię się, że wyłączyłaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:49   #3577
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Przesłuchałam zanim przeczytałam Wasze komentarze Tez mam wrażenie, ze taki od niechcenia ten odcinek. Ale Zakrzowek ładnie opisała (podobnie jak Justyna pochodzę z Zabrza i przez kilka lat mieszkałam w Krakowie, ale na tym podobieństwa się kończą ), trochę gorzej z Kapelanka.

Abstrahujac od samego odcinka, chciałabym bardzo żeby sprawy Uli i Małgorzaty zostały ostatecznie rozwiązane. Szczególnie Uli, bo tam narosło kilka teorii i imho kilka możliwych.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-18, 22:21   #3578
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Przesłuchałam zanim przeczytałam Wasze komentarze Tez mam wrażenie, ze taki od niechcenia ten odcinek. Ale Zakrzowek ładnie opisała (podobnie jak Justyna pochodzę z Zabrza i przez kilka lat mieszkałam w Krakowie, ale na tym podobieństwa się kończą ), trochę gorzej z Kapelanka.



Abstrahujac od samego odcinka, chciałabym bardzo żeby sprawy Uli i Małgorzaty zostały ostatecznie rozwiązane. Szczególnie Uli, bo tam narosło kilka teorii i imho kilka możliwych.
Pamiętam te sprawy bardzo dobrze.

Jakie teorie są wg Ciebie najbardziej realne w przypadku Uli?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 11:49   #3579
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Myślę, ze ktoś jej zrobił krzywdę. Wypadek tez biore pod uwagę, choć majaczy mi ze w którymś z nowszych artykułów na temat Uli podano, ze sekcja wykluczyła upadek z wysokości jako przyczynę jej śmierci. Nie mam teraz czasu szukać ale po pracy spróbuje go znaleźć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 11:50   #3580
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89225147]Słuchałam dziś nowego odcinka Justyny (nie do końca bo dzieci mi przerwały). Jejku jakie to było słabe. Historia Uli opowiedziana od niechcenia. W drugiej opowieści pomyliła imię głównej bohaterki kilka razy. Dramat. Mogła zrobić jedna historię, a porządnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Nie słuchałam jeszcze ale o Uli super opowiedziała Jaśmin .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 12:31   #3581
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Nie słuchałam jeszcze ale o Uli super opowiedziała Jaśmin .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaśmin moim zdaniem jest i świetna gawędziara i robi naprawdę dobry research.
Odświeżę sobie ten odcinek


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 17:22   #3582
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Nie słuchałam jeszcze ale o Uli super opowiedziała Jaśmin .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem, słuchałam u niej i jeszcze u kogoś bo bardzo zainteresowała mnie ta sprawa. Justyna na tym tle wypada najgorzej ze swoim odcinkiem o Uli.

Moim zdaniem ktoś zrobił jej krzywdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 17:43   #3583
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Podrzućcie mi proszę linka, która to historia o Uli. Z góry dziękuję, bo czasem tyle się tego tu przewija, że mi się mieszają wątki
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 18:05   #3584
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Podrzućcie mi proszę linka, która to historia o Uli. Z góry dziękuję, bo czasem tyle się tego tu przewija, że mi się mieszają wątki
To u jaśmin

https://youtu.be/33X7JniWTlk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 08:51   #3585
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dziękuję, zaraz będę słuchać tylko skończę to: https://www.youtube.com/watch?v=0E4XGVF9u5g
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 19:10   #3586
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Moim zdaniem wypadki się zdarzają ale tutaj Ulą byla tajemniczą, smutna, nie chciala nawet przyznać gdzie jedzie. Moim zdaniem gdyby to miała być zwykła wycieczka w góry jak zawsze to powiedziałaby szczerze. No a tak pewnie umówiła się z kimś kogo nie pochwaliloby otoczenie. Może żonaty mężczyzna? Oczywiście to tylko domysły, ale to by mogło być coś co ukrywała. Mógł jej zrobić krzywdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 19:50   #3587
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wypadki się zdarzają ale tutaj Ulą byla tajemniczą, smutna, nie chciala nawet przyznać gdzie jedzie. Moim zdaniem gdyby to miała być zwykła wycieczka w góry jak zawsze to powiedziałaby szczerze. No a tak pewnie umówiła się z kimś kogo nie pochwaliloby otoczenie. Może żonaty mężczyzna? Oczywiście to tylko domysły, ale to by mogło być coś co ukrywała. Mógł jej zrobić krzywdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też przesłuchałam o tej sprawie i to w dwóch wersjach, ale nie mam pomysłu, bo jednak za dużo niewiadomych. Nie wiadomo nawet, kiedy tak naprawdę zginęła... Może te smsy by coś wyjaśniły jakby np. dawała znać, że zmieniła plany i wyjechała na kilka dni. A bez tego info to mogła umrzeć nawet tego samego dnia, w którym wyszła z domu.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 20:34   #3588
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Tez czytałam kiedyś cos na temat żonatego faceta z którym Ula miała relację i który mógł być zamieszany w jej śmierć ale były to oczywiście tylko domysły bez żadnych dowodów .To jedna ze spraw których rozwiązania jestem strasznie ciekawa .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 20:59   #3589
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Tez czytałam kiedyś cos na temat żonatego faceta z którym Ula miała relację i który mógł być zamieszany w jej śmierć ale były to oczywiście tylko domysły bez żadnych dowodów .To jedna ze spraw których rozwiązania jestem strasznie ciekawa .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie dowiemy się raczej jak było. Przerażają mnie takie sprawy...

I to jest właśnie chyba najgorsze zagrożenie takich sekretnych relacji.
Potem człowiek "się rozpływa" w powietrzu i nie dojdziesz do tego, co się wydarzyło.

Ze spraw podobnego kalibru to można jeszcze wyróżnić sprawę tej dziewczyny (Kasia Domeracka?), która niby
miała romans z żonatym mecenasem.
W tej sprawie to w ogóle mam spore poczucie niesmaku.

No i cholera, romanse ze starszymi mężczyznami mogą się okazać naprawdę niebezpieczne...

Ja do dzisiaj się zastanawiam czy zabójca Katarzyny Zowady jest naprawdę ten Robert. Najpropodopodniej tak, ale wciąż mam wątpliwości. Z resztą ta ofiara była naprawdę pod tym względem idealna - przepraszam za określenie, ale tego typu dziewczyny stanowią najłatwiejszy "lup".
Dziewczyna zamknięta w sobie, a może nawet skrajnie introwertyczna, do tego z tendencjami do depresji, z rozbitego domu.
Ona też mogła się wplatac w jakiś potajemny romans na boku, oczywiście ze starszym mężczyzną.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-20, 21:14   #3590
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Nie dowiemy się raczej jak było. Przerażają mnie takie sprawy...

I to jest właśnie chyba najgorsze zagrożenie takich sekretnych relacji.
Potem człowiek "się rozpływa" w powietrzu i nie dojdziesz do tego, co się wydarzyło.

Ze spraw podobnego kalibru to można jeszcze wyróżnić sprawę tej dziewczyny (Kasia Domeracka?), która niby
miała romans z żonatym mecenasem.
W tej sprawie to w ogóle mam spore poczucie niesmaku.

No i cholera, romanse ze starszymi mężczyznami mogą się okazać naprawdę niebezpieczne...

Ja do dzisiaj się zastanawiam czy zabójca Katarzyny Zowady jest naprawdę ten Robert. Najpropodopodniej tak, ale wciąż mam wątpliwości. Z resztą ta ofiara była naprawdę pod tym względem idealna - przepraszam za określenie, ale tego typu dziewczyny stanowią najłatwiejszy "lup".
Dziewczyna zamknięta w sobie, a może nawet skrajnie introwertyczna, do tego z tendencjami do depresji, z rozbitego domu.
Ona też mogła się wplatac w jakiś potajemny romans na boku, oczywiście ze starszym mężczyzną.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
A ten Robert dostał jakiś wyrok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 22:14   #3591
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Nie dowiemy się raczej jak było. Przerażają mnie takie sprawy...

I to jest właśnie chyba najgorsze zagrożenie takich sekretnych relacji.
Potem człowiek "się rozpływa" w powietrzu i nie dojdziesz do tego, co się wydarzyło.

Ze spraw podobnego kalibru to można jeszcze wyróżnić sprawę tej dziewczyny (Kasia Domeracka?), która niby
miała romans z żonatym mecenasem.
W tej sprawie to w ogóle mam spore poczucie niesmaku.

No i cholera, romanse ze starszymi mężczyznami mogą się okazać naprawdę niebezpieczne...

Ja do dzisiaj się zastanawiam czy zabójca Katarzyny Zowady jest naprawdę ten Robert. Najpropodopodniej tak, ale wciąż mam wątpliwości. Z resztą ta ofiara była naprawdę pod tym względem idealna - przepraszam za określenie, ale tego typu dziewczyny stanowią najłatwiejszy "lup".
Dziewczyna zamknięta w sobie, a może nawet skrajnie introwertyczna, do tego z tendencjami do depresji, z rozbitego domu.
Ona też mogła się wplatac w jakiś potajemny romans na boku, oczywiście ze starszym mężczyzną.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Tak ogólnie takie sekretne życie jest ryzykowne. No i nieinformowanie bliskich gdzie się idzie. Ciekawe co było w tych smsach z bramki. Mama Uli chyba nie miała tej usługi. Dlatego nie dałoby się ich odczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 23:36   #3592
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89227570]A ten Robert dostał jakiś wyrok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Żyje w świadomości, że w końcu dostał.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Tak ogólnie takie sekretne życie jest ryzykowne. No i nieinformowanie bliskich gdzie się idzie. Ciekawe co było w tych smsach z bramki. Mama Uli chyba nie miała tej usługi. Dlatego nie dałoby się ich odczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, zgadzam się...

W dzisiejszych czasach dodałabym też do tego zdobycze techniki/technologii, które są jednocześnie pomocą i zazwyczaj "światełkiem w tunelu", np..jeśli się zgubisz i dopóki Twój telefon ma zasięg, to nie tracisz łączności ze światem czy też używając nawigacji albo kamery przemyslowe w wielu miejscach w łatwiejszy sposób pozwalają namierzyć przestępców i ich ofiary*. Ale z drugiej strony...

Są też przekleństwem, bo właśnie nie da się tak łatwo zatrzeć swoich śladów. Poprzez telefon czy wiele innych technologicznych "zabawek"/media łatwo można kogoś zlokalizować i śledzić.
Nie mówiąc już o systemach śledzących, łamaniu zabezpieczeń...

Z perspektywy kobiety to zgadzam się z Tobą, że najbardziej niebezpieczne jest samotne przemieszczanie się, a już zwłaszcza nocą; przebywanie w mało znanym towarzystwie i nieinformowanie bliskich o miejscu pobytu/czasie przybycia, wyjścia, itd.

Samotne podróżowanie w przypadku kobiet to już w ogóle - jak mi się wydaje - osobny punkt programu. Znamy przecież kryminalne historie tego typu...Np.ta o turystkach z Panamy.

Nie chcę oczywiście nikogo obrażać ani odradzać, ale naprawdę takie wyprawy to...niezły survival o podwyższonym poziomie niebezpieczeństwa dla kobiet.

Obserwuje na Instagramie profil takiej laski, która prowadzi kanał podróżniczy i jak oglądałam te jej relacje, to nie będę kłamać, że dość często dostawalam gęsiej skórki widząc jej wyprawy...Laska podróżuje w miejsca typu Pakistan, Meksyk, Gwatemala. Samo USA też nie jest super bezpieczna, a ona o ile nie umowi się na wyprawę z kimś, to naprawdę...Jest w tych miejscach sama. I jeszcze nocowanie w apartamentach Airbnb wydaje się ok, z hostelami bywa różnie, ale spanie w kamperze, który wg mnie nie jest super jakości, jest bardzo ryzykowne.

Ona ostatnio zrobiła na swoim profilu Q&A dla obserwatorów i tam ktoś zadał jej pytanie, które i mi parę razy przyszło na myśl...No więc ktoś ją po prostu zapytał, jak łączy bycie w sieci będąc akurat w drodze - w sensie, czy relacjonuje swoje podróże jako relacje "live", bo w ten sposób łatwo ją namierzyć i mogą za nią podążać, przyczepiac się różne "creepy". Ona odpowiedziała, że zawsze stara się mieć to na uwadze i to co pokazuje w sieci nie pokrywa się z czasem rzeczywistym i stara się zachowywać odstęp 1 lub 3 dni, żeby nikt jej nie mógł łatwo namierzyć. Więc jeśli obserwatorzy widzą ją w jednej z relacji (Instagram) w miejscu x, to ona jest już 3 -5 lokalizacji dalej, bo w miejscu x była tak naprawdę 3 dni temu. I chociaż poleca różne miejsca, to naturalnie nie podaje nazw wszystkich. Rozsadne i pewnie większość podróżników stosuje takie zasady, ale dlamnie to i tak kosmos trochę i ja bym się bała...No ale nigdy nie byłam na takiej wyprawie, którą musiałam zaplanować od A do Z, więc o czym tu gadać...Trzeba mieć specyficzną osobowość do tego.

Sekretne znajomości też pewnie są wysoko w rankingu tego co niebezpieczne, chociaż niektórzy mogą się z tego nabijać, to tak jest - ludzie widzą np. w takich romansach głównie tę atrakcyjną część, zazwyczaj całkowicie pomijając tę mroczną stronę ))

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 06:16   #3593
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja wysłuchałam i Justyny i jaśmin jeżeli chodzi o Ulę .

Powiem wam, że dla mnie jaśmin w żaden sposób nie opowiedziała o tej sprawie "lepiej"🤷 Justyna na pewno wysłuchała jaśmin, zapewne korzystały z tych samych materiałów, bo chwilami używała tych samych zdań 🤷




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 06:55   #3594
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Tak ogólnie takie sekretne życie jest ryzykowne. No i nieinformowanie bliskich gdzie się idzie. Ciekawe co było w tych smsach z bramki. Mama Uli chyba nie miała tej usługi. Dlatego nie dałoby się ich odczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydawało mi się, że w którymś podcaście słyszałam, że to, co Ula wysyłała z bramki zostało odzyskane, ale nie było podane do publicznej wiadomości. Ale to dalej w kategoriach domysłów. Trochę mi się nie chce wierzyć, że ta dziewczyna wzięła plecaczek i sobie łaziła przez kilka dni po górach czy Zakopcu z jakimś przystojniakiem i nie pokusiła się bodaj o smsa (normalnego, z pewnością, że dojdzie) do rodziny, że żyje, ale robi sobie wakacje... Prędzej wydaje mi się, że to była jednodniowa wycieczka, która skończyła się wypadkiem, kiedy była sama. Albo była z kimś, kto jej nie pomógł i uciekł (co z kolei byłoby ryzykowne, bo powinien zabrać jej telefon).

Edit: napisałam to, co powyżej a potem sobie chciałam sprawdzić, kiedy jej telefon logował się na Zakopiance i znalazłam ten artykuł: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/sm...stawow/h6s1dec


Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Żyje w świadomości, że w końcu dostał.



Tak, zgadzam się...

W dzisiejszych czasach dodałabym też do tego zdobycze techniki/technologii, które są jednocześnie pomocą i zazwyczaj "światełkiem w tunelu", np..jeśli się zgubisz i dopóki Twój telefon ma zasięg, to nie tracisz łączności ze światem czy też używając nawigacji albo kamery przemyslowe w wielu miejscach w łatwiejszy sposób pozwalają namierzyć przestępców i ich ofiary*. Ale z drugiej strony...

Są też przekleństwem, bo właśnie nie da się tak łatwo zatrzeć swoich śladów. Poprzez telefon czy wiele innych technologicznych "zabawek"/media łatwo można kogoś zlokalizować i śledzić.
Nie mówiąc już o systemach śledzących, łamaniu zabezpieczeń...

Z perspektywy kobiety to zgadzam się z Tobą, że najbardziej niebezpieczne jest samotne przemieszczanie się, a już zwłaszcza nocą; przebywanie w mało znanym towarzystwie i nieinformowanie bliskich o miejscu pobytu/czasie przybycia, wyjścia, itd.

Samotne podróżowanie w przypadku kobiet to już w ogóle - jak mi się wydaje - osobny punkt programu. Znamy przecież kryminalne historie tego typu...Np.ta o turystkach z Panamy.

Nie chcę oczywiście nikogo obrażać ani odradzać, ale naprawdę takie wyprawy to...niezły survival o podwyższonym poziomie niebezpieczeństwa dla kobiet.

Obserwuje na Instagramie profil takiej laski, która prowadzi kanał podróżniczy i jak oglądałam te jej relacje, to nie będę kłamać, że dość często dostawalam gęsiej skórki widząc jej wyprawy...Laska podróżuje w miejsca typu Pakistan, Meksyk, Gwatemala. Samo USA też nie jest super bezpieczna, a ona o ile nie umowi się na wyprawę z kimś, to naprawdę...Jest w tych miejscach sama. I jeszcze nocowanie w apartamentach Airbnb wydaje się ok, z hostelami bywa różnie, ale spanie w kamperze, który wg mnie nie jest super jakości, jest bardzo ryzykowne.

Ona ostatnio zrobiła na swoim profilu Q&A dla obserwatorów i tam ktoś zadał jej pytanie, które i mi parę razy przyszło na myśl...No więc ktoś ją po prostu zapytał, jak łączy bycie w sieci będąc akurat w drodze - w sensie, czy relacjonuje swoje podróże jako relacje "live", bo w ten sposób łatwo ją namierzyć i mogą za nią podążać, przyczepiac się różne "creepy". Ona odpowiedziała, że zawsze stara się mieć to na uwadze i to co pokazuje w sieci nie pokrywa się z czasem rzeczywistym i stara się zachowywać odstęp 1 lub 3 dni, żeby nikt jej nie mógł łatwo namierzyć. Więc jeśli obserwatorzy widzą ją w jednej z relacji (Instagram) w miejscu x, to ona jest już 3 -5 lokalizacji dalej, bo w miejscu x była tak naprawdę 3 dni temu. I chociaż poleca różne miejsca, to naturalnie nie podaje nazw wszystkich. Rozsadne i pewnie większość podróżników stosuje takie zasady, ale dlamnie to i tak kosmos trochę i ja bym się bała...No ale nigdy nie byłam na takiej wyprawie, którą musiałam zaplanować od A do Z, więc o czym tu gadać...Trzeba mieć specyficzną osobowość do tego.

Sekretne znajomości też pewnie są wysoko w rankingu tego co niebezpieczne, chociaż niektórzy mogą się z tego nabijać, to tak jest - ludzie widzą np. w takich romansach głównie tę atrakcyjną część, zazwyczaj całkowicie pomijając tę mroczną stronę ))

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem, czy to to. Obstawiałabym raczej za dużo zaufania. Bo o ile w takich "sekretnych" kontaktach damsko-męskich można mieć gdzieś z tyłu głowy różne emocje drugiej strony to jednak jadąc z wieloletnią koleżanką na wycieczkę za miasto raczej nie podejrzewam, że z bagażnika wyciągnie łopatę i mnie zabije (tu mi przychodzi na myśl ta historia o parze nastolatków, którzy zamordowali swoją koleżankę, tak z zaskoczenia, przed lekcjami)

Ale co do tych wyjazdów to masz rację- w życiu bym się na to nie zdecydowała.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja wysłuchałam i Justyny i jaśmin jeżeli chodzi o Ulę .

Powiem wam, że dla mnie jaśmin w żaden sposób nie opowiedziała o tej sprawie "lepiej"🤷 Justyna na pewno wysłuchała jaśmin, zapewne korzystały z tych samych materiałów, bo chwilami używała tych samych zdań 🤷




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zauważyłam, że używają tych samych sformułowań- za dużo tego żeby to był przypadek
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 07:31   #3595
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Tak, dokładnie te same sformułowania - nie pamiętałam filmu Jaśmin i go odświeżałem chwile po wysłuchaniu Justyny - i aż zatrzymywałam odświeżanie i sprawdzałam drugi raz z Piątym. Toczka w toczkę…hmmmm.

Mari, dokładnie ten artykuł miałam na myśli pare postów wcześniej. Informacja ze obrażenia Uli nie mogły powstać na skutek upadku jest z nowszych, wcześniej pamiętam, że forsowano wypadek jako przyczynę zgonu. Mam nadzieję że ta sprawa się wyjaśni.

Co do podróżowania samej: nie wszystko jest dla wszystkich, jasne ze np. taka Gwatemala czy Pakistan to ogólnie średnio bezpieczne miejsca a szczególnie dla pojedynczej kobiety. Sporo podróżowałam sama, ale tam bym się nie zapuściła bez asysty. Choć losu wcale nie trzeba kusić, statystyki spraw kryminalnych jasno to pokazują: większość sprawców jest nieprzypadkowa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 07:42   #3596
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie te same sformułowania - nie pamiętałam filmu Jaśmin i go odświeżałem chwile po wysłuchaniu Justyny - i aż zatrzymywałam odświeżanie i sprawdzałam drugi raz z Piątym. Toczka w toczkę…hmmmm.

Mari, dokładnie ten artykuł miałam na myśli pare postów wcześniej. Informacja ze obrażenia Uli nie mogły powstać na skutek upadku jest z nowszych, wcześniej pamiętam, że forsowano wypadek jako przyczynę zgonu. Mam nadzieję że ta sprawa się wyjaśni.

Co do podróżowania samej: nie wszystko jest dla wszystkich, jasne ze np. taka Gwatemala czy Pakistan to ogólnie średnio bezpieczne miejsca a szczególnie dla pojedynczej kobiety. Sporo podróżowałam sama, ale tam bym się nie zapuściła bez asysty. Choć losu wcale nie trzeba kusić, statystyki spraw kryminalnych jasno to pokazują: większość sprawców jest nieprzypadkowa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Przepraszam, nie zwróciłam na ten post uwagi, bo czasem jak piszecie o jakiejś sprawie to ja jestem dopiero "przed", więc nawet nie wchodzę w dyskusję i przelatuję po postach skoro nic nie wiem w temacie.

Przy okazji przesłuchałam drugi podcast o rodzinie Bogdańskich i zaczęłam myśleć o tej sprawie- jeżeli ktoś nie zna to polecam przesłuchać. Teraz słuchałam chyba z Kryminatorium, a wcześniej chyba Justyny Mazur i trochę byłam zaskoczona, bo z pierwszego podcastu jakoś nie załapałam (albo nie było o tym mowy), że razem oprócz ojca, matki i dwójki dzieciaków zaginęła też starsza pani- matka ojca.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 08:07   #3597
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mój mąż ogląda gościa z Polski, który jeździ sam kamperem po USA. Mówiłam mężowi, że ja bym się bała, tak sama na parkingu, albo odludziu. No way!

Odkąd słucham podcastów kryminalnych to stałam się bardzo ostrożna.

Nigdy nie słucham muzyki przez słuchawki jak idę ulicą i jest ciemno, jak jadę rowerem po lesie, też zdejmuje,jak jadę z koleżankami gdzieś i wracamy o jedną druga odwozi to zawsze czekam aż wejdzie do domu/klatki i sama im każe, żeby czekały aż ja wejdę do domu.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie zwróciłam na ten post uwagi, bo czasem jak piszecie o jakiejś sprawie to ja jestem dopiero "przed", więc nawet nie wchodzę w dyskusję i przelatuję po postach skoro nic nie wiem w temacie.

Przy okazji przesłuchałam drugi podcast o rodzinie Bogdańskich i zaczęłam myśleć o tej sprawie- jeżeli ktoś nie zna to polecam przesłuchać. Teraz słuchałam chyba z Kryminatorium, a wcześniej chyba Justyny Mazur i trochę byłam zaskoczona, bo z pierwszego podcastu jakoś nie załapałam (albo nie było o tym mowy), że razem oprócz ojca, matki i dwójki dzieciaków zaginęła też starsza pani- matka ojca.
Przesłuchaj o rodzinie Bogdanskich u "opowiem ci historię", moim zdaniem najlepszy podcast o tej sprawie.

Rzuca zupełnie inne światło na tą sprawę. Opowieść Justyny sugeruje,że zginęli nie wiadomo czemu, a u opowiem ci historię historia jestbukazana zupełnie inaczej, nie są tak niewinni, jak mogłoby się wydawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 08:11   #3598
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mój mąż ogląda gościa z Polski, który jeździ sam kamperem po USA. Mówiłam mężowi, że ja bym się bała, tak sama na parkingu, albo odludziu. No way!

Odkąd słucham podcastów kryminalnych to stałam się bardzo ostrożna.

Nigdy nie słucham muzyki przez słuchawki jak idę ulicą i jest ciemno, jak jadę rowerem po lesie, też zdejmuje,jak jadę z koleżankami gdzieś i wracamy o jedną druga odwozi to zawsze czekam aż wejdzie do domu/klatki i sama im każe, żeby czekały aż ja wejdę do domu.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Przesłuchaj o rodzinie Bogdanskich u "opowiem ci historię", moim zdaniem najlepszy podcast o tej sprawie.

Rzuca zupełnie inne światło na tą sprawę. Opowieść Justyny sugeruje,że zginęli nie wiadomo czemu, a u opowiem ci historię historia jestbukazana zupełnie inaczej, nie są tak niewinni, jak mogłoby się wydawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to właśnie ten, którego słuchałam wczoraj! Jako, że jestem początkująca to rozpoznaję głównie Jaśmin i wrzucam sobie po prostu podcasty, ja coś robię a one sobie lecą.

Masz rację- zupełnie inny niż poprzednie. To jest właśnie dowód na to, że tę samą historię można przedstawiać całkowicie odmiennie.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 11:31   #3599
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mój mąż ogląda gościa z Polski, który jeździ sam kamperem po USA. Mówiłam mężowi, że ja bym się bała, tak sama na parkingu, albo odludziu. No way!

Odkąd słucham podcastów kryminalnych to stałam się bardzo ostrożna.

Nigdy nie słucham muzyki przez słuchawki jak idę ulicą i jest ciemno, jak jadę rowerem po lesie, też zdejmuje,jak jadę z koleżankami gdzieś i wracamy o jedną druga odwozi to zawsze czekam aż wejdzie do domu/klatki i sama im każe, żeby czekały aż ja wejdę do domu.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Przesłuchaj o rodzinie Bogdanskich u "opowiem ci historię", moim zdaniem najlepszy podcast o tej sprawie.

Rzuca zupełnie inne światło na tą sprawę. Opowieść Justyny sugeruje,że zginęli nie wiadomo czemu, a u opowiem ci historię historia jestbukazana zupełnie inaczej, nie są tak niewinni, jak mogłoby się wydawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o długi Bogdańskich czy coś jeszcze? Muszę posłuchać. To ze mieli duże długi to wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 12:19   #3600
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Chodzi o długi Bogdańskich czy coś jeszcze? Muszę posłuchać. To ze mieli duże długi to wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Głównie o długi, ale tam jest to przedstawione tak, ze zaciągniecie kredytów i pożyczek u rodziny i znajomych było jakby przygotowaniem się do ucieczki. Ja to tak przynajmniej odebrałam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.