plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-27, 23:03   #301
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
wlasnie mnie tez cos swędzi na łopatce (1. raz tu nakleiłam) na ramieniu było idealnie, ale wlasnie ze względu na to, ze zaczal się sezon na odkryte bluzki postanowiłam zmienić miejsce

co do pytania o godzine - mi lekarka powiedziała, ze nie trzeba pilnować dokładnej godziny jak przy tabletkach, jednak ja zawsze jak tylko mam możliwość staram się zmieniac o podobnej porze

spróbuję jeszcze może z boku brzucha
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 06:27   #302
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Say hello, ja mam na ramieniu i krótki rękaw jest ok
Tylko na ramiączkach nie chodzę raczej. Wybieram się na wesele, to na łopatce przykleję.

Ale w lecie olewam i normalnie chodzę w kieckach, ludzie się jakoś szczególnie nie gapią.

Fajnym miejscem jest jeszcze podbrzusze.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:39   #303
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Say hello, ja mam na ramieniu i krótki rękaw jest ok
Tylko na ramiączkach nie chodzę raczej. Wybieram się na wesele, to na łopatce przykleję.

Ale w lecie olewam i normalnie chodzę w kieckach, ludzie się jakoś szczególnie nie gapią.

Fajnym miejscem jest jeszcze podbrzusze.
mi ogólnie by to nie przeszkadzało, że ktoś widzi sam plaster, tylko raczej fakt, że one tak szybko się brudzą i nie wyglądają zbyt estetycznie...
podbrzusze?hmm, muszę wypróbować. ale nad linią majtek?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:23   #304
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

wkurza mnie to ze farfocle wlaza pod spod plastra dookola i nie da sie ich usunac i jest taka brzydka ciemna obwodka.

czy po sciagnieciu zostaje wam slad? ja sciagnelam z ramienia i mam takie lekko czerowne kropeczki - nie swedza ale utrzymuja sie dosc dlugo.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 14:12   #305
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Say hello - ja przyklejałam pod/równo z linią majtek.

Kennedy, nie wiem jak to jest, ja mam plaster zawsze czysty
A po odklejeniu zostaje zaczerwienione miejsce, to fakt
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:22   #306
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cześć wszystkim

Mam prośbę, mam nadzieję że któraś mi pomoże. Miesiąc temu brałam ovalastan( tabletki anty) i po odstawieniu dostałam miesiączki. Jak minął tydzień i powinnam brać kolejne opakowanie przykleiłam plaster Evry ( chciałam zmienić anty) , jestem w I tygodniu, stosuje z M prezerwatywy bo rozumiem że moje plastry teraz mogą nie zadziałać bo w końcu nie nakleiłam w 1 dzień miesiączki ale po tygodniowej przerwie w tabletkach.

Problem w tym że teraz nie wiem czy po III tygodniu zrobić odstęp i w dniu wystąpienia krwawienia nakleić plaster czy dopiero po całym tygodniu przerwy.

Moja gina nic mi na temat plastrów i ich stosowania nie powiedziała, dała jakieś ulotki i CD z instrukcją naklejania.... podejrzewam że nie ma pojęcia jak je stosować.....
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:25   #307
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Przyklejasz 3 plastry pod rząd, robisz tygodniową przerwę i przyklejasz kolejny plaster (po tygodniu, nie w pierwszy dzień krwawienia).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 18:31   #308
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

mam pytanko, jeśli pierwszy plaster mi się odkleił i drugi przylepiłam po upływie więcej niż 24h to zacząc wszytsko od poczatku, 2 plastry z otwartego opakowani plus 1 z nowego i tydzień przerwy?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 22:42   #309
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Przyklejasz 3 plastry pod rząd, robisz tygodniową przerwę i przyklejasz kolejny plaster (po tygodniu, nie w pierwszy dzień krwawienia).
no tak, mowa o standardowej proceduże gdy traktuje plastry od pierwszego dnia miesiączki
natomiast ja przykleiłam plaster w tydzień po przewie od tabletek, po tygodniu krwawienia....

z tego co rozumiem to nie robię przerwy i po 3tyg przyklejam kolejny plaster, tak jak przy zmianie tabletek anty

bynajmniej tak rozumiem to co jest napisane w ulotce, a jak zrobię przerwę to nie będzie ona naturalna ( miesziączka) a z odstawienia..??

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
mam pytanko, jeśli pierwszy plaster mi się odkleił i drugi przylepiłam po upływie więcej niż 24h to zacząc wszytsko od poczatku, 2 plastry z otwartego opakowani plus 1 z nowego i tydzień przerwy?
z tego co ja wyczytałam z ulotki rozumiem że powinnaś przykleić nowy plaster z nowego opakowania i przez okres 8 dni stosować dodatkowo antykoncepcję ,dzień kiedy przykleiłaś nowy plaster staje się Twoim nowym dniem do rozpoczynania nowego,kolejnego plastra...
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 05:53   #310
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
no tak, mowa o standardowej proceduże gdy traktuje plastry od pierwszego dnia miesiączki
natomiast ja przykleiłam plaster w tydzień po przewie od tabletek, po tygodniu krwawienia....

z tego co rozumiem to nie robię przerwy i po 3tyg przyklejam kolejny plaster, tak jak przy zmianie tabletek anty

bynajmniej tak rozumiem to co jest napisane w ulotce, a jak zrobię przerwę to nie będzie ona naturalna ( miesziączka) a z odstawienia..??

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------



z tego co ja wyczytałam z ulotki rozumiem że powinnaś przykleić nowy plaster z nowego opakowania i przez okres 8 dni stosować dodatkowo antykoncepcję ,dzień kiedy przykleiłaś nowy plaster staje się Twoim nowym dniem do rozpoczynania nowego,kolejnego plastra...

no tak...tylko jeśli ja stosuje plastry nie w celu antykoncepcji a uregulowaniu gospodarki hormonalnej to tak samo powinnam zrobić?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 06:58   #311
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
bynajmniej tak rozumiem to co jest napisane w ulotce, a jak zrobię przerwę to nie będzie ona naturalna ( miesziączka) a z odstawienia..??.
Nie rozumiem o co Ci chodzi.
Przy plastrach nigdy nie ma miesiączki, zawsze jest krwawienie z odstawienia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 09:24   #312
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem o co Ci chodzi.
Przy plastrach nigdy nie ma miesiączki, zawsze jest krwawienie z odstawienia.

zgadzam się z tym co napisałaś , mi chodzi o to czy skoro nie wziełam prawidłowo pierwszego plastra tj.nie w dzień miesiączki a po tygodniowej przerwie, to czy robić przerwę po plastrach tyg czy też od razu zacząć nowe opakowanie , zależy mi aby antykocepcja działała a nie jak teraz że muszę używać prezerwatyw

ważne jest że ja dopiero rozpoczełam historię z plastrami, wcześniej od paru lat brałam tabletki i przy każdej zmianie tabletek nie robiło się przerwy tylko brało kolejną tabletkę z nowego opakowania bez przerwy tygoniowej..tak więc podejrzewam że z tymi plastrami jest tak samo i teraz po zakończeniu 3 tyg z plastrem po prostu nie zrobię przerwy a rozpocznę nowe opakowanie Evry

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
mam pytanko, jeśli pierwszy plaster mi się odkleił i drugi przylepiłam po upływie więcej niż 24h to zacząc wszytsko od poczatku, 2 plastry z otwartego opakowani plus 1 z nowego i tydzień przerwy?
zacytuje Ci z ulotki:

w przypadku gdy - przez okres dłuższy niż jedna doba (24 godziny lub dłużej) albo, gdy kobieta nie zauważyła,
kiedy system transdermalny, plaster odkleił się, może nie być chroniona przed zajściem w ciążę.
Należy przerwać aktualny cykl stosowania produktu antykoncepcyjnego i natychmiast
rozpocząć nowy cykl stosowania, naklejając nowy system transdermalny, plaster EVRA.
Jest więc nowy „Dzień 1.” oraz nowy „Dzień zmiany plastra”. Konieczne jest równoczesne
stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni nowego cyklu.

i wiem że Tobie nie zależy na antykocepcji ale ja bym tak zrobiła bo w zasadzie przerwałaś cykl podawania hormonu
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 10:47   #313
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
zgadzam się z tym co napisałaś , mi chodzi o to czy skoro nie wziełam prawidłowo pierwszego plastra tj.nie w dzień miesiączki a po tygodniowej przerwie, to czy robić przerwę po plastrach tyg czy też od razu zacząć nowe opakowanie , zależy mi aby antykocepcja działała a nie jak teraz że muszę używać prezerwatyw

ważne jest że ja dopiero rozpoczełam historię z plastrami, wcześniej od paru lat brałam tabletki i przy każdej zmianie tabletek nie robiło się przerwy tylko brało kolejną tabletkę z nowego opakowania bez przerwy tygoniowej..tak więc podejrzewam że z tymi plastrami jest tak samo i teraz po zakończeniu 3 tyg z plastrem po prostu nie zrobię przerwy a rozpocznę nowe opakowanie Evry

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------



zacytuje Ci z ulotki:

w przypadku gdy - przez okres dłuższy niż jedna doba (24 godziny lub dłużej) albo, gdy kobieta nie zauważyła,
kiedy system transdermalny, plaster odkleił się, może nie być chroniona przed zajściem w ciążę.
Należy przerwać aktualny cykl stosowania produktu antykoncepcyjnego i natychmiast
rozpocząć nowy cykl stosowania, naklejając nowy system transdermalny, plaster EVRA.
Jest więc nowy „Dzień 1.” oraz nowy „Dzień zmiany plastra”. Konieczne jest równoczesne
stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni nowego cyklu.

i wiem że Tobie nie zależy na antykocepcji ale ja bym tak zrobiła bo w zasadzie przerwałaś cykl podawania hormonu
rozumiem tylko mi chodzi o to że mam od nowa zacząć przyklejanie plasterków i sokoro już jeden zmarnowłam to ten 3 będe musiała wziąć z nowego opakowania tak?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 11:46   #314
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

tak
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 13:40   #315
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
tak
dziękuje za info
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:39   #316
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
wkurza mnie to ze farfocle wlaza pod spod plastra dookola i nie da sie ich usunac i jest taka brzydka ciemna obwodka.

czy po sciagnieciu zostaje wam slad? ja sciagnelam z ramienia i mam takie lekko czerowne kropeczki - nie swedza ale utrzymuja sie dosc dlugo.
da się usunąć. wystarczy od razu po naklejeniu delikatnie posmarować skórę wokół plastra jakimś tłustym balsamem. wtedy nie jest już taka lepka od kleju a gdy jeszcze pojawiają się 'farfocle', można je z łatwością zetrzeć np ręcznikiem. przy czym sam plaster zostaje nienaruszony i nie odkleja się.
ja teraz przyklejam plaster na ramieniu, nie mam w ogóle problemu z tym, czy jest widoczny, czy nie zastanawiam się też nad tym, czy można na niego naklejać jakieś ozdobne naklejki? czy to nie wpłynie na jego skuteczność?
to, że masz kropeczki znaczy, że podrażnia ci się skóra. ja mam tak non stop, pojawia mi się nawet wysypka, ale to przez to że mam alergiczną skórę. cóż, nie ma nic za darmo.

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2013-05-02 o 19:41
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 20:28   #317
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
da się usunąć. wystarczy od razu po naklejeniu delikatnie posmarować skórę wokół plastra jakimś tłustym balsamem. wtedy nie jest już taka lepka od kleju a gdy jeszcze pojawiają się 'farfocle', można je z łatwością zetrzeć np ręcznikiem. przy czym sam plaster zostaje nienaruszony i nie odkleja się.
ja teraz przyklejam plaster na ramieniu, nie mam w ogóle problemu z tym, czy jest widoczny, czy nie zastanawiam się też nad tym, czy można na niego naklejać jakieś ozdobne naklejki? czy to nie wpłynie na jego skuteczność?
to, że masz kropeczki znaczy, że podrażnia ci się skóra. ja mam tak non stop, pojawia mi się nawet wysypka, ale to przez to że mam alergiczną skórę. cóż, nie ma nic za darmo.
Tak jestem alergikiem niestety ake z drugiej strony mam 3 plaster i zadnyh innych skutkow ubocznych wiec na razie przy nich zostane.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:07   #318
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Odp: Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Tak jestem alergikiem niestety ake z drugiej strony mam 3 plaster i zadnyh innych skutkow ubocznych wiec na razie przy nich zostane.
ja stosuję evrę już 8 czy 9 lat i też z niej nie zrezygnuję, bo w porównaniu do korzyści podrażniona skóra to niewielka cena

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Tak jestem alergikiem niestety ake z drugiej strony mam 3 plaster i zadnyh innych skutkow ubocznych wiec na razie przy nich zostane.
ja stosuję evrę już 8 czy 9 lat i też z niej nie zrezygnuję, bo w porównaniu do korzyści podrażniona skóra to niewielka cena
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:02   #319
klara_pi
Raczkowanie
 
Avatar klara_pi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Zastanawia mnie, czy można robić sobie przerwy w stosowaniu plastrów?
Chodzi mi o to, że np. teraz wykorzystam jedno opakowanie, czyli jeden cykl i później po odklejeniu trzeciego plastra zrobię sobie dłuższą przerwę niż tydzień, powiedzmy miesiąc, dwa... Czy po takiej przerwie można normalnie przykleić plaster wraz z pojawieniem się okresu? Czy wtedy plastry działają tak jak powinny?
klara_pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 20:54   #320
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klara_pi Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie, czy można robić sobie przerwy w stosowaniu plastrów?
Chodzi mi o to, że np. teraz wykorzystam jedno opakowanie, czyli jeden cykl i później po odklejeniu trzeciego plastra zrobię sobie dłuższą przerwę niż tydzień, powiedzmy miesiąc, dwa... Czy po takiej przerwie można normalnie przykleić plaster wraz z pojawieniem się okresu? Czy wtedy plastry działają tak jak powinny?
Można, ale po co sobie to wszystko rozwalać? Organizm po odstawieniu hormonów potrzebuje około 3 miesięcy żeby wrócił "do siebie", więc osobiście nie widzę sensu w przerwie na miesiąc czy dwa... Jak już to pół roku, albo rok.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:08   #321
klara_pi
Raczkowanie
 
Avatar klara_pi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Można, ale po co sobie to wszystko rozwalać? Organizm po odstawieniu hormonów potrzebuje około 3 miesięcy żeby wrócił "do siebie", więc osobiście nie widzę sensu w przerwie na miesiąc czy dwa... Jak już to pół roku, albo rok.
Tak tylko chciałam zapytać, gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że musiałabym odstawić, a samym prezerwatywom jakoś nie ufam
klara_pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:03   #322
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klara_pi Pokaż wiadomość
Tak tylko chciałam zapytać, gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że musiałabym odstawić, a samym prezerwatywom jakoś nie ufam
Żeby przerwa miała sens, powinna trwać co najmniej pół roku
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 12:16   #323
Karla83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maxwellaa Pokaż wiadomość
Moj gin rowniez kazal przykleic plaster natychmiast po odstawienu tabletek, u mnie po Qlaira

a Mi kazał ginekolog zrobić tydzień przerwy;/
Karla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 21:29   #324
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam

Widzę, że wątek trochę ucichł... ja właśnie chcę zmienić metodę antykoncepcji (od prawie 4 lat biorę tabletki) i myślę o plastrach. Mam nadzieję, że przy nim moje libido nie będzie takie niskie!

Czy któraś z Was ma taki problem przy plastrach?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 08:45   #325
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

ja miałam przy evrze bardzo niskie libido a później miałam kilka rodzajów tabletek i obecnie biorę sylvie i czasem TŻ narzeka, że mam za wysokie libido
ale wiadomo co organizm to inne reakcje.
no i jeszcze przy plastrach raziło mnie to, że paskudnie się brudziły od ciuchów ale za to nie musisz o nich pamiętać codziennie tylko raz na tydzień.
i mnie bolała ręka jak naklejałam na ramię przez cały pierwszy dzień każdego plastra a jak na łopatkę to pół pleców, z kolei na pośladkach po nich robiły mi się krostki.
dlatego właśnie zrezygnowałam z plastrów, po za tym cena szła coraz mocniej w górę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:16   #326
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja miałam przy evrze bardzo niskie libido a później miałam kilka rodzajów tabletek i obecnie biorę sylvie i czasem TŻ narzeka, że mam za wysokie libido
ale wiadomo co organizm to inne reakcje.
no i jeszcze przy plastrach raziło mnie to, że paskudnie się brudziły od ciuchów ale za to nie musisz o nich pamiętać codziennie tylko raz na tydzień.
i mnie bolała ręka jak naklejałam na ramię przez cały pierwszy dzień każdego plastra a jak na łopatkę to pół pleców, z kolei na pośladkach po nich robiły mi się krostki.
dlatego właśnie zrezygnowałam z plastrów, po za tym cena szła coraz mocniej w górę.
O, mnie właśnie zmieniła z Novynette na Sylvie 20 i na razie jest to samo, tzn. zerowe libido... ale biorę je dopiero miesiąc...

Ja już nie wiem co mam robić
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:24   #327
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

ja miałam sylvie 20 przez chyba 3 albo 4 opakowania a teraz jestem w połowie drugiego sylvie 30 i mam wysokie libido. zmieniłam z 20 na 30 ze względu na moje skoki nastrojów i jest lepiej
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:26   #328
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja miałam sylvie 20 przez chyba 3 albo 4 opakowania a teraz jestem w połowie drugiego sylvie 30 i mam wysokie libido. zmieniłam z 20 na 30 ze względu na moje skoki nastrojów i jest lepiej
A przy tym sylvie 20 też miałaś normalne libido? Ja na początku stosowania tabletek też miałam normalne, ale teraz, prawie po 4 latach brania, mam zerowe
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:28   #329
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
A przy tym sylvie 20 też miałaś normalne libido? Ja na początku stosowania tabletek też miałam normalne, ale teraz, prawie po 4 latach brania, mam zerowe
miałam normalne, przed sylvie 20 miałam daylette i przy tych libido mi spadło drastycznie i ogólnie się przy nich paskudnie czułam, ciągle bolał mnie żołądek.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:32   #330
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
miałam normalne, przed sylvie 20 miałam daylette i przy tych libido mi spadło drastycznie i ogólnie się przy nich paskudnie czułam, ciągle bolał mnie żołądek.
A przez ile je brałaś? ja brałam Novynette przed tym i oprócz zerowego libido żadnych skutków ubocznych...
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.