Psia sierść, wypada, pielęgnacja, strzyżenie - akcesoria, furminator, maszynka psa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 07:55   #1
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Arrow

Psia sierść, wypada, pielęgnacja, strzyżenie - akcesoria, furminator, maszynka psa


Mam małego kundelka. Ma raczej gęstą sierśc o włosie sredniej dlugości (ok. 5 cm). Gdy temperatura powietrza przekracza minus 5 stopni (tj wyzsza) niesamowicie mocno linieje. Zimą nie jest to tak zauważalne ale teraz to koszmar!!
W sobote, 5 dni temu bylam z nią u weterynarza. Polecił mi wzmacniający szampon oraz specjlane tabletki (witaminy). Po wykąpaniu psa kondycja wlosa faktycznie poprawila się (stał sie bardziej blyszczący i "puszysty"). Tabletki dostaje 2x1. Wczoraj jednak trochę się przeraziłam. Bawiąc się z psem (głaszcząc ją), wygłaskałam (!!) jej pełną garsć sierci. Zauwazylam także, ze psinka niesamowicie często i intensywnie się drapie.
Wyczesałam ja starannie (bardzo to lubi ). Po usunięciu martwego wlosa zauwazylam, ze siersc stala sie sztywna, ladnie sie układała. Na karku posiadała taki puszek, futerko... Teraz ma tego mniej! Widzę, ze wlosy ma w lepszej kondycji, wyglądają ladniej, są gładkie, nie plącza się, ladnie się błyszczą.

Nie wiem jednak czy to dobrze czy źle. Rozumiem, ze przy stosowaniu preparatów na wzmocnienie siersci slaby wlos wypada ale niepokoi mnie troche to jej drapanie Mam nadzieje, ze to tylko krótkotrwały efekt uboczny na czas bardziej wzmożonego linienia. Może któraś z Was coś może mi więcej powiedzieć?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:14   #2
FrAnKy_PuNky
Raczkowanie
 
Avatar FrAnKy_PuNky
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: PoZnAń
Wiadomości: 79
Smile Dot.: Wypadająca sierść :(

Twój psiak najprawdopodobniej jest uczulony na karme którą mu podajesz... napisz prosze co dostaje do jedzenia! pozdrawiam
FrAnKy_PuNky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:47   #3
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez FrAnKy_PuNky
Twój psiak najprawdopodobniej jest uczulony na karme którą mu podajesz... napisz prosze co dostaje do jedzenia! pozdrawiam
od ponad roku zywi sie karmą pedeegre dla szczeniąt. inną gardzi i w ogole nie je. ponadto dostaje swieze mięso (uwielbia surowego kurczaka) i czasem jakies gotowane mieso z warzywami. jada surowe owoce i warzywa.
Kiedys chcialam zmienic jej karme na jakas tanszą wiec kupilam male opakowanie na start i wymieszalam ze 'starą'. wybrala tylko 'stara' a nową zostawila i nie chciala ruszyc.
czasem kupię jej karme w puszcze (jesli gdzies wyjezdzam z nią - bo tylko to u inych ludzi chce jesc) ale tez sprawdzoną pedeegre z wołowiną. Jest wybredna i to bardzo. Staram sie unikac w jej diecie slodyczy, za ktorymi szaleje. Owszem, jakies malutkie ciasteczko raz na kilka dni od brata podkradnie albo dostanie od niego JEDNEGO malutkiego cukierka (drażę).

Tak więc wątpię aby miało to powiązanie z jedzeniem jesli od ponad roku zywi sie tym samym. cały czas mam nadzieje, ze to tylko chwilowy efekt uboczny witamin.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:02   #4
FrAnKy_PuNky
Raczkowanie
 
Avatar FrAnKy_PuNky
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: PoZnAń
Wiadomości: 79
Smile Dot.: Wypadająca sierść :(

jeśli ma ona ponad rok to po piewrsze nie powinna dostawac karmy dla szczeniat!!!! no i odradzam pedigree... niestety ładują kase w reklamy a karme mają średniej jakości! i to własnie moze być problem psiak moze być uczulony na to co mu podajesz! puszka owszem raz na jakiś czas niezaszkodzi! wiadomo ze słodycze szkodza ale ja sama daje je mojemu psiakowi raz na jakiś czas sluchaj polecałabym Tobie karme z jagnięciną i ryżem! jest taka firma PURINA DOG CHOW! kilogram kosztuje ok.8zl! karma o niebo lepsza niż pedigree i wersja z jagnieciną doskonale wpływa na sierść i kondycje skóry u psów! a co do tego ze niechce jesc innej niz tą którą dostaje... nie zje przez jeden dzień to nic mu niebedzie... aż wkońcu zgłodnieje i zje to co ma w misce wiem bo przetestowałam na swoim psie tez jest strasznie wybredna ale podziałało także spróbuj bo szkoda zdrowia Twojego psiaka
FrAnKy_PuNky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:23   #5
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez FrAnKy_PuNky
jeśli ma ona ponad rok to po piewrsze nie powinna dostawac karmy dla szczeniat!!!! no i odradzam pedigree... niestety ładują kase w reklamy a karme mają średniej jakości! i to własnie moze być problem psiak moze być uczulony na to co mu podajesz! puszka owszem raz na jakiś czas niezaszkodzi! wiadomo ze słodycze szkodza ale ja sama daje je mojemu psiakowi raz na jakiś czas sluchaj polecałabym Tobie karme z jagnięciną i ryżem! jest taka firma PURINA DOG CHOW! kilogram kosztuje ok.8zl! karma o niebo lepsza niż pedigree i wersja z jagnieciną doskonale wpływa na sierść i kondycje skóry u psów! a co do tego ze niechce jesc innej niz tą którą dostaje... nie zje przez jeden dzień to nic mu niebedzie... aż wkońcu zgłodnieje i zje to co ma w misce wiem bo przetestowałam na swoim psie tez jest strasznie wybredna ale podziałało także spróbuj bo szkoda zdrowia Twojego psiaka
problem w tym, ze jakiejkolwiek innej karmy jej nie dam - moze stac w misce nawet tydzien i jej nie ruszy. próbowałam prawie wszystkich produktów jakie tylko spotkałam w sklepach zoologicznych. ze pedeege nie jest rewelacyjny wiem. nawet weterynarz odradzil. probowalam zmienic jej karme na tę dla doroslych psów ale nie ruszala tego w ogole. chodzila glodna, burczalo jej w brzuszku. Nylam nieugięta i nie dawalam jej niczego. nie zjadła mimo iż była bardzo głodna. a te zjada z apetytem.

Jak byla szczeniakiem juz wtedy byly problemy aby trafic na jedzienie, ktore by zjadła. Jada raczej niewiele, tak czesto jak ma ochote. Zawsze cieszylam sie, jak duza puszka karmy znikala w ciagu 2 dni. mala na 2-3 posilki starczala. ale bylo tak tylko przez kilka dni i znowu zanikal jej apetyt. Nie nalezy do psów chudych, jest bardzo aktywna fizycznie.
Byłam z nią u kilku weterynarzy z tym jej dziwnym jedzeniem ale kazdy mówił to samo... jeden nawet polecil dodawać olej roslinny do pokarmu!! Ehh... chyba zadzwonie do tej kliniki gdzie chodze i spytam sie czy to normlane z ta sierscią.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:35   #6
FrAnKy_PuNky
Raczkowanie
 
Avatar FrAnKy_PuNky
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: PoZnAń
Wiadomości: 79
Dot.: Wypadająca sierść :(

ehh w takim razie fakt .... ciezko bedzie zmienić jej nawyki żywieniowe.. chciałam pomóc bo na mojego psa to poskutkowało! a z jakiego miasta jesteś ? bo znam dobrego weterynarza u mnie w miescie i wszystkim go polecam bo niefaszeruje zwierzaków bez sensu jakimiś specyfikami
FrAnKy_PuNky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:40   #7
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez FrAnKy_PuNky
jeśli ma ona ponad rok to po piewrsze nie powinna dostawac karmy dla szczeniat!!!! no i odradzam pedigree... niestety ładują kase w reklamy a karme mają średniej jakości! i to własnie moze być problem psiak moze być uczulony na to co mu podajesz! puszka owszem raz na jakiś czas niezaszkodzi! wiadomo ze słodycze szkodza ale ja sama daje je mojemu psiakowi raz na jakiś czas sluchaj polecałabym Tobie karme z jagnięciną i ryżem! jest taka firma PURINA DOG CHOW! kilogram kosztuje ok.8zl! karma o niebo lepsza niż pedigree i wersja z jagnieciną doskonale wpływa na sierść i kondycje skóry u psów! a co do tego ze niechce jesc innej niz tą którą dostaje... nie zje przez jeden dzień to nic mu niebedzie... aż wkońcu zgłodnieje i zje to co ma w misce wiem bo przetestowałam na swoim psie tez jest strasznie wybredna ale podziałało także spróbuj bo szkoda zdrowia Twojego psiaka
Słusznie prawisz
Polecałabym jeszcze np. Bento Kronen.
Drapanie i wypadanie sierści jest klasycznym objawem alergii. Postawiłabym jednak na zmianę karmy.
Karolca popełniasz jeszcze jedne błąd:
Cytat:
Napisane przez karolca
Jada raczej niewiele, tak czesto jak ma ochote.
Powinna mieć wyznaczone pory karmienia i ani przed, ani po - nic nie dostawać. Wtedy pies sie uczy jeść wtedy kiedy dają. Na większość psów przegłodzenie działa. Ewentualnie możesz spróbować dosmaczyć czymś karmę, np. łyżeczką oleju, ale nie popadnij w przesadę na zasadzie jak nie z olejem to z czymś innym, żeby znów nie było tak że to pies decyduje co i kiedy je.
A to, że je pedigree to mnie nie dziwi, bo dodają tam taką masę przywabiaczy smakowych i zapachowych, że większość psów się na tę karmę rzuca.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 09:43   #8
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wypadająca sierść :(

a może poprostu psiunia ma taką sierść? jak była szczeniakiem, to mogła mieć inną, ale jak wydoroślała, to ma taką? moje psy też garściami obłaziły z sierści, ale wyłaził im tylko podszerstek, jeden pies liniał mi non stop przez cały rok, nie wyglądał na kudłatego, ale po jednym dniu czasem zbierałam z kątów pełną reklamówkę kłaków taka sytuacją może być też u Twojego psa - skoro po wyczesaniu została sztywna sierść, tzn że podszerstek się wyczesał i została tylko sierść a jak się drapie - psy często się drapią po kąpieli

jeśli obecna kuracja nie pomoże, to najlepiej zasięgnąc rady innego weterynarza, no i powiedzieć mu też o tym jedzeniu; jeden weterynarz może się mylić
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:44   #9
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Z Bydgosczy. Jeżdze z psinką do weterynarza w centrum miasta, do całodobowej kliniki - pogotowia. bardzo mili lekarze, nie biorą pieniedzy za porady i drobne zabiegi. Byłam z nią juz tam kilka razy i jestem bardzo zadowolona. konkretnie, fachowo i na temat.

Na poczatku chodziłam z nia do weta na osiedlu, ale jak mi skasował 15 zł za zwykłą poradę to podziękowałam.
Po szczepieniu (u tego na osiedlu) zrobil się dziwny guzek. Zaniepokoiłam się bo nie wiedzialam co to jest. Jak sie okazalo szczepionka zle sie rozeszła i to sie zrobilo. Kazał mi jedynie obserwowac czy to nie rosnie i czy psa to nie zacznie bolec.
A w tej klinice w centrum... pies na szczepienie zareagowal dosc lagodnie, wchodząc do srodka nie bala sie tylko szła przodem a i w poczeklani się cieszyła Dopiero na kozetce troche zaczela sie bac ale byla bardzo grzeczna
lekarz dodatkowo przyciął jej pazurki i w ogole cała obejrzał. stwierdzil urojoną ciąże, dał kilka rad jak ja traktować.

Tego weta polecila mi znajoma, ktora hodowala kiedyś zminiaturyzowane owczarki colie fakt, mam daleko, ale z mężem podjezdzamy autem i jest loozik

a jakiego weta chciałabys mi polecić? bo czasem z psinką i mezem jestem w elblądu (ale tylko w weekendy).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:49   #10
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez karolca
jeden nawet polecil dodawać olej roslinny do pokarmu!!
nam kiedyś też tak polecono, bo pies za nic nie chciał tknąc suchego jedzenia poskutkowało chociaż czasem psiunia wylizywała olej czy oliwe i tyle ale warto spróbować polać kilkoma kropelkami granulki, może akurat pomoże; dodam, że jak już pies nauczył się jeść suchą karmę to nadal musieliśmy polewać ją, bo inaczej nie ruszył; no a co do pedigree - też nie polecm - maksymalne świństwo...a pies nie chce jeść innej karmy pewnie ze względu na dodatki środków uzależniających...zmiana diety w takim wypadku jest możliwa, ale wymaga czasu i cierpliwości...
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:00   #11
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez aferka
Powinna mieć wyznaczone pory karmienia i ani przed, ani po - nic nie dostawać. Wtedy pies sie uczy jeść wtedy kiedy dają. Na większość psów przegłodzenie działa. Ewentualnie możesz spróbować dosmaczyć czymś karmę, np. łyżeczką oleju, ale nie popadnij w przesadę na zasadzie jak nie z olejem to z czymś innym, żeby znów nie było tak że to pies decyduje co i kiedy je.
A to, że je pedigree to mnie nie dziwi, bo dodają tam taką masę przywabiaczy smakowych i zapachowych, że większość psów się na tę karmę rzuca.
Gdyby tak było byłabym szczęśliwa. gdy wzielam ją ze schroniska (oszukali mnie tam mowiac ze psinka ma juz 3 miesiace!! miala zaledwie MIESIĄC!) była samotnym, jedynym szczeniaczkiem w boksie. Była bardzo wychodzona, przelęknięta... przez jakiś czas robiła rzadką kupkę, prawie nie jadła. była karmiona strzykawką (kaszka mleczna). gdy sama zaczeła jeść i rozwolnienie sie zatrzymało, przybrała na wadze i dostaławała stopniowo "normlane jedzenie". Kasza wymieszana z mięsem i sosem, specjlane karmy dla szczeniąt. ale i to sprawdzalo sie bardzo krótko.

gdy podrosła i miała pol roku i "wybrala" sobie karme, jadła ją, ale może pol miseczki na dwa dni. Do miski zaglądała raz dziennie i czasem w nocy.
Dziś, aby zachęcić ją do zjedzenia choc odrobiny karmy trzeba usiąść z nią przy misce i zwyczajnie podawac jej na ręce. najchętniej jednak je, jak karmę wyciągam z opakowania i jej podaję taką...
Śmieją się, ze pies ma to po mnie, ze jada rzadko w ilosciach srednio małych. Poki jest normlanej wagi nie przejmje sie za bardzo chociaz nie ukrywam, ze to mnie martwi.

Poza tym, z czego chce mi się śmiać. Z miski z wodą wypija zaledwie jej połowę. reszty nie ruszy poki nie dostanie swiezej wody. Chyba, ze jest baaaardzo spragniona to ją ruszy. Ale i tak dostaje wode 2 razy dziennie (tak czesto pije, od zawsze).

lafigue od szczeniaka ma taką siersc. mam nadzieje, ze to co jej wypada, to faktycznie tak jak mówisz. ale jak tylko przyjdzie zima dostaje taki puszek na karku i na wiosne to stopniowo wypada... az do poznej zimy :/

Lekarz mi mówił, ze efekty przy braniu tabletek (mają działanie antyalergiczne takze!!) efekty widać po conajmniej tygodniu. Minelo 5 dni i widze.... pelna szufelka wlosów 3 razy dziennie.

Zobaczymy co z tego wyniknie... moze faktycznie zadzwonie do weta spytac sie czy to normlane przy tych tabletkach? (tylko nie pytajcie sie jakie to, bo nie pamietam nazwy )
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:01   #12
FrAnKy_PuNky
Raczkowanie
 
Avatar FrAnKy_PuNky
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: PoZnAń
Wiadomości: 79
Dot.: Wypadająca sierść :(

chodziło mi o weterynarza w Poznaniu ale jeśli masz sprawdzonego to luzik
FrAnKy_PuNky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:06   #13
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez lafigue
nam kiedyś też tak polecono, bo pies za nic nie chciał tknąc suchego jedzenia poskutkowało chociaż czasem psiunia wylizywała olej czy oliwe i tyle ale warto spróbować polać kilkoma kropelkami granulki, może akurat pomoże; dodam, że jak już pies nauczył się jeść suchą karmę to nadal musieliśmy polewać ją, bo inaczej nie ruszył; no a co do pedigree - też nie polecm - maksymalne świństwo...a pies nie chce jeść innej karmy pewnie ze względu na dodatki środków uzależniających...zmiana diety w takim wypadku jest możliwa, ale wymaga czasu i cierpliwości...
olej - porazka. w ogole nie jadła. ja karme "zmiekczam" wodą - zjada z większym apetytem (czasem nie chce sie jej gryźć, leniwa )
a co do zmiany jedzenia.. nie bede karmila jej ciągle swiezym kurczakiem! zmiana jedzenia... widze jak pies chudnie w oczach. jak ma cos innego to MOZE przegryzie ale nie ruszy z miski. No chyba, ze przyjdzie ktos znajomy ze swoim psem to zjada wszystko (albo w ogole ktos obcy jak przyjdzie). Heh, tez nie bede zapraszala naokolo ludzi do domu bo sie przyzwyczai do ich obecnosc

dziwnego mam psa ale jakos z nią wytrzymuję. może kupię ina karmę w sklepie zoologicznym i wymieszam razem obie... probowalam tam to jest cwansza niz mi sie wydaje o samo jedzenie psa sie nie martwie jeszcze tylko ta siersc w ostatnich dniach...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:43   #14
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wypadająca sierść :(

Cytat:
Napisane przez karolca
Minelo 5 dni i widze.... pelna szufelka wlosów 3 razy dziennie.
Wiesz, nasza najstarsza tez na zimę ma taką puchatą sierść, a wiosną i latem jej to wypada - momentami całymi kępkami - i tez mamy pełną szufelkę włosów kilka razy dziennie. A po wyczesaniu to i reklamówka by sie uzbierała.
Ale nasza sie nie drapie. A spróbuj pooglądać skórę pod sierścią, czy nie ma tam jakichś zmian chorobowych, strupków, które ona rozdrapuje. Jeśli skóra jest zdrowa, to może faktycznie taki jej urok
A z karmieniem to ja bym mimo wszystko jeszcze powalczyła z inną karmą.
Kiedy przyszła do nas Cercia - wogóle nie była przyzwyczajona do suchej karmy, a ponieważ reszta dostaje tylko suchą - nie było mowy, żeby dla niej robić wyjątek (zwłaszcza, że poprzedni właściciele smażyli dla niej naleśniki ). Dostała michę, powąchała i stwierdziła, że nie będzie jadła, więc miska została zabrana - ależ była zdziwiona. I tak było przy każdym posiłku - nie jesz - miska na górę. Najpierw chciała wziąć nas na przetrzymanie, ale potem doszła do wniosku, że może jednak zje, bo głód w oczy zagląda . Najpierw niewiele - tylko tyle żeby przeżyć, a potem coraz więcej, aż teraz je normalnie. Napewno pomógł jej tez "doping" ze strony pozostałej dwójki - zawsze było ryzyko, że jeśli ona nie zje to Afra albo Karol jej "pomogą". I podstawowa zasada - nic poza karmą pies nie dostaje, nawet jeśli robi maślane oczy i wciąga brzuch żeby się nad nim ulitować.
Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 13:25   #15
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Wypadająca sierść :(

moze Twój psiak ma sierść tzw. zimową tzn. b.gestą,puchowa że ledwo widać skórę. Moja koleżanka tez ma takiegio kundelką właśnie z taką sierścią. Latem można obierać ją z sierści jak kaczke Lekarz powiedziła, że tak po prostu ma. Jesienią, czy nawet póznym latem jak kończą sie upały , sierść wraca do normy
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 13:42   #16
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wypadająca sierść :(

Na szczęście moja Misia ma zdrową skórę. Razem z mamą uważnie ją obejrzałyśmy. pchel zadnych czy innych robaczków tez nie zauwazylyśmy. Na szczęście

Psa z jedzeniem nie rozpieszczamy, bo to szkodzi i nam i jemu. Owszem, jak jest ku temu okazja to dostanie swiezego miesa, bo jest jak najbardziej wskazane (w koncu dziko zyjące zwierzeta zywia sie tylko tym ).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 12:02   #17
anulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 155
Czym skrócić sierść

Witajcie
Wiecie może czy jest jakaś maszynka lub coś innego do skrócenia sierści u psa. Nożyczki odpadają, bo w tamten sezon wyglądał jakby wpadł pod kosiarkę
anulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 13:19   #18
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Czym skrócić sierść

Jak byłam mała to ostrzygłam mojego kotka z jednego boku, tak jak spał właśnie nożyczkami...
a tak na serio to nie mam pojęcia, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, może jakiś psi fryzjer?
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 14:13   #19
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Czym skrócić sierść

Jeżeli jest to pies z ras, które się strzyże, to zdecydowanie polecam psiego fryzjera. On to zrobi fachowo, równo, i tak żeby pies wyglądał dobrze, a do tego ma wszystkie niezbędne narzędzia. Same nożyczki czy maszynka mogą nie wystarczyć - potrzebny może być jeszcze np. trymer.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 11:41   #20
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Czym skrócić sierść

i na dokładkę powinien to być fryzjer,który ma pojęcie o strzyżeniu,...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:57   #21
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Czym skrócić sierść

Cytat:
Napisane przez a_na
i na dokładkę powinien to być fryzjer,który ma pojęcie o strzyżeniu,...
dokładnie..
kiedyś mój piesek został tak skrzywdzony przez fryzjerkę, że sam się wstydził i chował po kątach czy też wchodził pod łóżko. i mimo że jest największą przylepa pod słońcem..unikał nas jak ognia. az mi go było żal.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:41   #22
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Thumbs down samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Mam 8-letnią sukę- mieszańca sznaucera olbrzymiego. Ostatnio sama ja nieco przycielam, bo zrobilo sie cieplo i wtedy latwiej jest takze odpowiednio zachować higienę skóry i sierści.
Doszlam do wniosku ze warto by ją cala obciac na sznaucera, bo i tak noc i zimne dni spedza w domu.
Problem w tym ze mieszkam na obrzezach miasta, ona w miescie byla moze z 3 razy i za kazdym razem byl to dla niej duzy stres, nie chce jej znowu tego fundowac. Jest dosc nieufna wobec obcych ludzi, nie daje sie dotknac pierwszej lepszej osobie. Nie chce narazac jej na stres zwiazany z wizyta w salonie kosmetycznym dla psow, w ktorym nie dosc ze zostanie wykapana (czego nie znosi) to jeszcze ktos obcy bedzie jak warkotal nad uszami maszynką ^^
Przywykla juz do tego ze ją scinam, myje, czesze itd dlatego zastanawiam sie poprostu nad 'poeksperymentowaniem' z kupiona na allegro maszynką. Nie chce szalec z cena, nie zalezy mi na tym zeby wygladala jak po wyjsciu z salonu dla psow i nie stac mnie na maszynke za ponad 200 zł. Znalazlam kilka tanszych, prosze o wypowiedzenie sie osob z mniejszym lub wiekszym doswiadczeniem co o tych maszynkach sadzą ; )
z gory dzieki

http://www.allegro.pl/item353255326_...d_karusek.html

http://www.allegro.pl/item358168594_..._zwierzat.html

http://www.allegro.pl/item356764174_...sa_muscat.html
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 13:59   #23
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

ehh...czyli nikt nie wie tak? ;(
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 21:12   #24
lady marmolade
Raczkowanie
 
Avatar lady marmolade
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 225
GG do lady marmolade
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

ja samodzielnie nie strzyge ;/
__________________
wątek:
Wrocław wiosną!!!
zapraszamy Wrocławianki
Tyjemy razem



lady marmolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 22:10   #25
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

ja tez nie
Seler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 19:08   #26
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Nie radzę maszynki ręcznej. Strasznie ciężko się nią strzyże ,zazwyczaj wychodzi niezbyt równo i masz tylko jedną długość włosa.
Z dwóch pozostałych wybierz tą co ma większą moc i zorientuj się która ma lepszy serwis gdyby coś w niej nawaliło. Podkładki dystansujące umożliwią ci cięcie na różnych długosciach, co powoduje ,że pies od razu po strzyżeniu fajnie wygląda. Minusem takich tanich maszynek jest to,że szybko się nagrzewają (około 10minut) i trzeba robić przerwy aby maszynka trochę ostygła. Nie nadają się do masowego strzyżenia ale z jednym psem powinnaś sobie poradzić. Możesz jedynie mieć problemy ze strzyżeniem na grzbiecie jeśli twój sznaucer ma bardzo obfity podszerstek. Wówczas lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie dobrego trymera ( taki w formie grabek) którym tylko co parę dni czeszesz psa i usuwasz cały podszerstek i martwy włos. Włos na grzbiecie masz cały czas kilkucentymetrowej długosci . Przy tym sposobie pielegnacji nigdy nie będziesz mieć latających włosów w domu Na pewno pies po tym wyglada najładniej i ma piękną i szorstką sierśc . Maszynki używasz tylko do strzyżenia głowy , przedpiersia i przy zadzie.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 08:32   #27
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Odkopuję stary wątek Właśnie jestem na kupnie maszynki i miałam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi coś doradzić. Tak jak Phony mam dużego psa, którego matką była sznaucerka olbrzymka Do tej pory goliłam go taką ręczną maszynką na żyletki (kupioną w zoologicznym) oraz taką badziewną golarką elektryczną kupioną za 20 zł w markecie (chciałam najpierw sprawdzić, jak pies zareaguje na dźwięk maszynki). Oba te sposoby okazały się skuteczne, ale baaardzo żmudne, zwłaszcza, że piesek ma bardzo twardą, sztywną sierść. Teraz przymierzem się do zakupu czegoś bardziej profesjonalnego i tu właśnie liczę na Waszą pomoc. Czy ktoś ma jakąś maszynkę z tych ogólnodostępnych w necie i mógłby coś doradzić/odradzić?
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 10:16   #28
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Ja w koncu kupilam taka na allegro za jakies 90 zl, teraz II sezon i jakos daje rade, rozbijam strzyzenie na dwa dni- ogarniecie suni po zimie zajelo mi w sumie 10 godzin nie uwzgledniajac kąpieli (czekam az bedzie cieplej na dworze). Jednak mialam okazje zobaczyc jak dziala profesjonalna maszynka u weterynarza i moja wyglada przy niej jak plastikowa atrapa dla dzieci w wieku 5 lat ale jakos tnie i to sie liczy ;d
Jednak co tu ukrywac- porzadna maszynke dostanie sie za jakies 400 zl
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 10:38   #29
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Najlepsze Oster i Andis. Ważny jest też dobór ostrzy i nakładek. Oster jest droższą maszynką, mniej wygodą w użyciu (przynajmniej dla kobiet - ze względu na grubość), ostrza Ostera są bardzo dobre. Andis to maszynka amerykańska, również bardzo dobra, trochę tańsza od Ostera, lżejsza i chudsza - więc wygodniejsza w użyciu. Pasują do niej ostrza Ostera co jest bardzo dużych plusem.
Czyli zaopatrzyć się w dobrą maszynkę, ostrza, nakładki, nożyczki, degażówki, odpowiedni grzebień i szczotkę, preparat ułatwiający rozczesywanie kołtunów i można robić psiaka na bóstwo
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 07:54   #30
pupi19
Raczkowanie
 
Avatar pupi19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 75
GG do pupi19
Psie fryzurki - Psi fryzjerzy

Chodzicie ze swoimi pupilami do fryzjera ?
Znacie jakieś dobre salony dla piesków?
Podajcie adres niech inni także korzystają .
Wasze psiaki maja niesamowite fryzurki?
Pokarzcie swoje pociechy !


---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

!!! GORĄCO POLECAM !!!

Salon strzyżenia i pielęgnacji psów
Bryś

Monika Wójcicka
ul. Głowackiego 3
68-300 Lubsko
tel: 509 955 702
Czynne pn.-sob.
9.00-18.00

Pani Monika ma bardzo dobre podejście do psów , ja chodzę do niej z moim Yorkiem i jestem bardzo zadowolona z jej usług. Pani Monika sama posiada 17 psów rożnych ras - wszystkie są piękne i dobrze wychowane. W tym salonie możecie dostać doskonała fachową opiekę dla swojego milusińskiego oraz bardzo dużo mądrych porad dotyczących wychowania i pielęgnacji swojego pupila.

Za rozczesanie, strzyżenie, mycie, suszenie, szczotkowanie, mycie oczek, mycie uszów, obcinanie pazurków zapłaciłam tylko 25 zł
+ gratisowa kokardka dla mojej Booni
+ gratisowa nauka prawidłowego czesania Yorka


Edytowane przez pupi19
Czas edycji: 2009-07-11 o 07:41
pupi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-11 12:52:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.