Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-25, 18:16   #181
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

dzięki za odp.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:15   #182
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Czesc

Dzieki za odpowiedz. jestem juz po laparotomii. Stwierdzono u mnie endometrioze. Wyszlam na 5 dobe ze szpitala. Czuje sie dobrze tylko boli mnie krzyz. Jestem ciekawa czy ta choroba zawsze wraca, czy byly przypadki ze po zabiegu wszystko wrocilo do normy. Jezeli mozecie to napiszcie ile macie lat, bo ja w tym roku 34, wiec troche do menopauzy mi zostalo...

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:47   #183
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez capucino Pokaż wiadomość
Czesc

Dzieki za odpowiedz. jestem juz po laparotomii. Stwierdzono u mnie endometrioze. Wyszlam na 5 dobe ze szpitala. Czuje sie dobrze tylko boli mnie krzyz. Jestem ciekawa czy ta choroba zawsze wraca, czy byly przypadki ze po zabiegu wszystko wrocilo do normy. Jezeli mozecie to napiszcie ile macie lat, bo ja w tym roku 34, wiec troche do menopauzy mi zostalo...

Pozdrawiam
Laparoskopia nie leczy endometriozy. Jest tylko sposobem na potwierdzenie diagnozy i zniszczenie ognisk. Jeżeli po zabiegu nie leczysz sie hormonalnie to ogniska mogą powstac juz podczas pierwszego okresu.
Tak poza tym to czemu miałaś laparotomie nie laparoskopię??
Mam 20 pare lat.
Choroba powraca... ktoś tu pisał że miał już 5 laparoskopii. lekarz mi powiedział że zawsze może wrócić może tego nie być kilka lat i znowu się pojawić.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:29   #184
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja mam 22 lata.
laparoskopia 30.01.08 a teraz znów mam przeboje,co z resztą opisałam pare postów wyżej :/
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 10:02   #185
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mialam laparotomie poniewaz mialam mięśniaka i torbiel.A poza tym mowil mi doktor ze to endometrioza. Czyli wynika z tego ze endometrioza to jedno i jeszcze mialam to co wyzej napisalam...Myslalam ze w wyniki endometriozy pojawiajace sie te miesniaki lub torbiele...
Ile sie lezy w szpitalu po laparoskopii?A tak w ogole to nie mialam zadnych objawow, wyszlo to przy badaniu kontrolnym.

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 16:36   #186
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Z tego co wiem to przy laparotomii nacina się cały brzuch... co jest jak dla mnie niebezpieczne przy endometriozie poznieważ ogniska tej choroby właśnie lubią się w takich miejscach szytych tworzyć np często u kobiet tworzą się takie ogniska po porodzie w miejscu nacięcia krocza. Powoduje to potem okropne bóle.

Po laparoskopii wychodzi się do domu następnego dnia. Pozostają 3 blizny 0,5 cm.

Torbiel jak najbardziej jest od endometriozy. Zresztą w wyniku histopalogczym powinnaś mieć napsane że e to torbiel enomtrizalna czekoladowa krwotoczna.
Mięśniaki moża usuwać podczas zwyego łyżeczkowania zabieg trwa krótko i tego samego dnia można iść do domu.
Twój lekarz postanowił załatwić Cię tak dziwnie hurtowo.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 11:15   #187
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie nacina sie calego brzucha. Napewno zalezy to od wielkosci miesniaka czy torbiela, ze doktor zdecydowal sie na laparotomie. A poza tym sama napisalas ze laparoskopia tylko wykrywa endo. Na wypisie nie mam napisane ze to torbiel endometrialna tylko zwykla.

POzdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 20:52   #188
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

a ja mam pytanie... ostatnio byłam u ginekologa, który podczas zwykłego badania ginekologicznego stwierdził, że mam (jak to określił) zgrubienie na prawym jajniku. tylko tyle wiem. nie zalecił żadnego usg... tylko wypisał receptę na doxycyklinę, która i tak nie pomaga i może bym się nie przejmowała, gdyby nie to, że ja to 'coś' dosłownie czuję i że to boli :/ również podczas stosunku i po nim. ból promieniuje mi na całą prawą stronę podbrzusza, na krzyż i na nogę od lat mam też bardzo bolesne miesiączki. być może to 'coś' na jajniku ma z moimi miesiączkami coś wspólnego..? kurcze, nie chcę panikować, ale lekarz zbył mnie i nic mi nie powiedział....a lekarka ogólna stwierdziła, że ginekolog powinien upewnić czy to nie endo skoro mam takie a nie inne objawy...
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:54   #189
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

czy gin na podstawie zwyklego zagladniecia miedzy nogi i wymacania brzucha moze stwierdzic ze cos jest nie tak? bo sie przestraszylam ze mam endometrioze. mam przekoszmarne krwotoki podczas okresu i za kazdym razem coraz bardziej boli mnie brzuch, nie mgoe sie ruszac. tzn teraz biore anty zeby mnie brzuch nie bolal ale mysle o odstawieniu i boje sie ze bóle wrócą. nie mialam zadnych specjalistycznych badań..
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:14   #190
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez capucino Pokaż wiadomość
Nie nacina sie calego brzucha. Napewno zalezy to od wielkosci miesniaka czy torbiela, ze doktor zdecydowal sie na laparotomie. A poza tym sama napisalas ze laparoskopia tylko wykrywa endo. Na wypisie nie mam napisane ze to torbiel endometrialna tylko zwykla.

POzdrawiam
Laparotomia też tylko diagnozuje endometrioze. Obie te metody polegają na zlikwidowaniu ognisk. Żadna z nich nie leczy endometriozy bo ta zawsze może wrócić.
Skoro nie masz na wyniku histopatologicznym zaznaczonego że jest to torbiel endometrialna czy mięśniak to o jakiej endometriozie mówisz... na czym ona u Ciebie polega...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:30   #191
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mam 25 lat i stwierdzoną laparoskopowo endometriozę, od zabiegu minęło już 16 miesięcy. Po zabiegu brałam tabletki antykoncepcyjne 8 miesięcy, teraz od 8 nie biorę nic. Można powiedzieć, że staram sie o dziecko.... na początku był to dla mnie szok, że mam coś takiego, wprawiło mnie to w osłupienie, sam zabieg itd..... dziwna sytuacja, zawsze bolał mnie lewy jajnik i zawsze wiedziałam, że coś tam się dzieje, dopiero po zabiegu, podczas którego miał być usuwany torbiel okazało się, że to endometrioza. W chwili obecnej miesiączkuję regularnie, ale moje krwawienia są coraz krótsze. Na początku były po 5 -4 dni, potem ledwo 3, a moja ostatnia miesiączka trwała ledwo 1,5 dnia.... mało mnie boli, tak jak przy menstruacji.... czas chyba na kolejną wizytę kontrolną. Powodzenia moje panie... choroba ta będzie do momentu menopauzy, jedyne co pozostaje, to życzyć, żebyście mogły rodzić Bo o to chodzi w leczeniu, doprowadzić do ciąży, żeby endo nie spowodowała bezpłodności. Bo niestety już zawsze aktywna czy też bierna, ale będzie do momentu menopauzy.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 19:34   #192
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
czy gin na podstawie zwyklego zagladniecia miedzy nogi i wymacania brzucha moze stwierdzic ze cos jest nie tak? bo sie przestraszylam ze mam endometrioze. mam przekoszmarne krwotoki podczas okresu i za kazdym razem coraz bardziej boli mnie brzuch, nie mgoe sie ruszac. tzn teraz biore anty zeby mnie brzuch nie bolal ale mysle o odstawieniu i boje sie ze bóle wrócą. nie mialam zadnych specjalistycznych badań..
powinnaś mieć specjalistyczne badania. ja mam podobnie, ale też jeszcze badań też nie miałam. wszyscy lekarze , u których byłam, chyba uważają takie bóle za coś normalnego \m/ ale one nie są normalne. idź do ginekologa i poproś o badani. jeśli w przychodni lekarz okaże się osłem i nie będzie chciał tego sprawdzić to idź prywatnie. ja tak zrobię w tym tygodniu.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 13:47   #193
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
powinnaś mieć specjalistyczne badania. ja mam podobnie, ale też jeszcze badań też nie miałam. wszyscy lekarze , u których byłam, chyba uważają takie bóle za coś normalnego \m/ ale one nie są normalne. idź do ginekologa i poproś o badani. jeśli w przychodni lekarz okaże się osłem i nie będzie chciał tego sprawdzić to idź prywatnie. ja tak zrobię w tym tygodniu.
Jakie specjalistyczne badania masz na myśli?? poza usg i ca125
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 13:07   #194
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Na wypisie mam napisane tak,
Torbiele jajników obustronne.
Endometrioza.
Mięśniak macicy.
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 13:27   #195
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Jakie specjalistyczne badania masz na myśli?? poza usg i ca125
choćby to usg i ca125. skoro maarcinka pisze, że nie miała badań zrobiony, tylko standardowe badanie ginekologiczne na fotelu, to być może powinna o nie poprosić. jesli podczas okresu nie można się ruszyć, tak boli, to choćby dla świętego spokoju należałoby sprawdzić czy tam się nic nie dzieje. 'zaglądnięcie między nogi' nic nie da. ja kilka miesięcy temu była u lekarza, też miałam tylko standardowe badanie zrobione i nic mi (podobno) nie było. ostatnio byłam to to coś na jajniku było tak duże, że lekarz to wyczuł podczas badania, gdy mocniej nacisnął. ale dalej nie wiadomo co to dokładnie jest, bo nawet usg nie chciał zrobić.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 13:59   #196
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
choćby to usg i ca125. skoro maarcinka pisze, że nie miała badań zrobiony, tylko standardowe badanie ginekologiczne na fotelu, to być może powinna o nie poprosić. jesli podczas okresu nie można się ruszyć, tak boli, to choćby dla świętego spokoju należałoby sprawdzić czy tam się nic nie dzieje. 'zaglądnięcie między nogi' nic nie da. ja kilka miesięcy temu była u lekarza, też miałam tylko standardowe badanie zrobione i nic mi (podobno) nie było. ostatnio byłam to to coś na jajniku było tak duże, że lekarz to wyczuł podczas badania, gdy mocniej nacisnął. ale dalej nie wiadomo co to dokładnie jest, bo nawet usg nie chciał zrobić.
Usg to żadane specjalistyczne badanie powinno byc robione raz w roku u każdej pacjentki. Myslałam że masz na mysli naprawdę jakieś specjalistyczne badania bo sama bym z chęcią sobie takie zrobiła...
ca125 można zrobic w labolatorium analitycznym za 30 zł i nie cackać się z lekarzami i nie błagac ich o skierowania których i tak prawdopodobnie odmówią.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 14:20   #197
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

problem w tym, że choć usg powinno być robione każdej pacjentce - nie jest! wiem, bo chodzę do ginekologa od 2,5 roku i żaden mi go jeszcze nie zrobił. nawet teraz, gdy mam to 'coś' na jajniku nie mogłam się nawet usg zwykłego doprosić, a co dopiero czegokolwiek innego.... o tym, że zaodpowiednią opłatą można zrobić badania bez skierowania też wiele osób może nie wiedzieć (ja sama muszę zrobić tak badanie krwi, żeby mi wskazalo ja mam grupę, bo tego nie wiem, a od lekarza też nie moge tego wybłagać) moja mam ma 50lat i w życiu cytologi nie miała robionej o.O w sumie od teraz przysięgłam sobie, że już nie pójdę do gina w przychodni tylko od razu prywatnie (dziś mam prywatną wizytę, o 21, bo wcześniej się nie dało). lekarz, którego idę, robi wszystkie takie badania na miejscu, nie trzeba się niczego dopraszać... ginekologowie wiele rzeczy powinni robić, ale różnie bywa w praktyce. a za takie postępowanie lekarzy płacimy czesto my, kobiety, bo tu lekarz badania nie zrobi, my nie wiemy, że powinien (więc się nie dopominamy), a za jakiś czas okazuje się nie wiadomo co...
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 18:32   #198
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Jakie specjalistyczne badania masz na myśli?? poza usg i ca125
jakiekolwiek. nie miałam usg ani nic. tylko reczne i wziernik. we wtorek ide do gina z tymi bólami, zobaczymy.
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 07:47   #199
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja przedwczoraj byłam u lekarza i...chyba mam szczęście. sam lekarz tak powiedział przyznał, że podczas wywiadu był na 90% pewny, że mam endo, czemu się nie dziwię, bo moje objawy na to właśnie wskazywały. na szczęście, podczas usg dopochwowego nie wykrył żadnych aż tak niepokojących zmian. mam po prostu zaburzenia miesiączkowania i 2krotnie powiększony prawy jajnik. stąd moje bóle. antybiotyki, które wcześniej dostałam od lekarza z przychodni, były niepotrzebne \m/ a wystarczyło zrobić usg...... zamiast tego mam przez ok.1 rok brać Yasminelle (ew. inne). tylko strachu się najadłam....
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 11:44   #200
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

No to super masz, życzę dużo zdrowia i pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:50   #201
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

małe sprostowanie... Jeszcze nie mam wyników,właśnie czekam na nie. To co wyżej napisałam to tak jest na wypisie a nie na wyniku histopatologicznym. A to że mam endo to powiedział mi doktor który mnie operował. Trzymajcie za mnie kciuki.

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:57   #202
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Słyszałyście coś może o zastrzykach ZOLADEX , przeczytałam w internecie o nich,podobno to jakiś lek na endo?
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 12:03   #203
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

http://www.endoendo.pl/news/259
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 13:38   #204
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mam juz wynik "do badania śródoperacyjnego nadesłano torbiel o wymiarach 8x5x1 cm. Powierchnia zewnętrzna i wyściółka szaro - brunatna, gładka

Dorażnie i w trybie zwykłym:

Cystis endometrialis ovarii.

3/
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 14:33   #205
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Teraz wyraźnie masz zaznaczone że była to torbiel endometrialna.
Nie zacytowałaś całego wyniku badania czy może to wszystko co w nim napisali??
Nie ma tu słowa o mięsniaku.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 11:22   #206
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Tak, dokladnie. To wszystko co było na wyniku. Dzieki za odpowiedz bo wczesniej dlugo nie odpisywalas, pewnie nie moglas...

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 11:51   #207
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

To jeśli to jest wszystko co masz na wyniku to trochę dziwne bo pisałaś że usuneli również mięśniaka. Po wycięciu mięsniaka należy tez go poddać badaniu histopatologicznemu bo mimo tego że mieśniaki z natury nie są złośliwe to nalezy takie badanie wykonać. A może nie wycieli Ci tego mięśniaka
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:05   #208
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Zapytam lekarza.
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 17:37   #209
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez capucino Pokaż wiadomość
Na wypisie mam napisane tak,
Torbiele jajników obustronne.
Endometrioza.
Mięśniak macicy.
Capucino, czy wiesz który masz stopień endo? Jakie przepisano Tobie leki?
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 17:41   #210
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aragosta Pokaż wiadomość
Capucino, czy wiesz który masz stopień endo? Jakie przepisano Tobie leki?
no to już jest bardziej zaawansowane.3 stopień o ile dobrze pamiętam?
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.