Zapalenie nadgarstka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 18:10   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061

Zapalenie nadgarstka


Hej! Czy ktoś z Was kiedykolwiek zmagał się z zapaleniem nadgarstka?
Przyczyną jest przeciążenie pracą manualną. Zostało zastosowane leczenie 2,5tygodnia ortezy, fizykoterapia, lek przeciwzapalny. ale po tym wszystkim jest jeszcze gorzej i ból jest nie do zniesienia (tylko w ortezie jest lepiej). Ortopeda mówi, że najlepszym rozwiązaniem będzie blokada przeciwbólowa - na jutro jestem umówiona.
Warto ją wykonać ? I co dalej? Jak wiadomo, to ma działanie tylko przeciwbólowe, a nie leczy... Chyba, że może po prostu pomoc się pozbyć stanu zapalnego. 2,5 tygodnia przerwy i rehabilitacji niestety nie pomogło...
Czy po blokadzie przeciwbólowej można wrócić do pracy? Zamierzam pracować mniej intensywniej, w międzyczasie kiedy zaczęły się problemy, chciałam do swojej działalności dodać usługi, które będą mniej obciążać moja rękę. Nie wchodzi w grę brak pracy ani zwolnienie, już te 2 tygodnie bez dały mi mocno w kość. Za pieniądze z zusu nie jestem w stanie nawet pokryć opłat związanych z prowadzeniem działalności.
Ortopeda nie mówił nic na temat leczenia po blokadzie. Leczenie fizjoterapeutyczne również będzie zastosowane, ale wizytę u swojego fizjoterapeuty mam dopiero w listopadzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 20:38   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zapalenie nadgarstka

Mi pomogły prądy, nie pamiętam jak to się fachowo nazywa - ale to niestety lubi wracać jak nie oszczędzasz ręki ( ja z czasem zmieniłam pracę więc akurat mi nie wróciło)
W sprawie blokady nie pomogę - wiem że koleżanka miała robioną - ale nie pamiętam czy ból wracał.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-20 21:38:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.