Pierwszy raz na solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-28, 16:57   #1
KaRRaMba_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2

Pierwszy raz na solarium


Witam. Wybieram się pierwszy raz na solarium i mam kilka ważnych dla mnie pytań
Pierwsza sprawa jest taka, że zupełnie nie wiem jak mam tam postępować.
Po drugie wyczytała, że trzeba zakrywać sutki i nie wiem czym.
Po trzecie na ile minut mam się wybrać za pierwszym razem? I ile kosztuje 1 minuta?
Kolejną sprawą jest to czym się różnią łóżka stojące od leżących i które polecacie na pierwszy raz?

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a i jeszcze czy trzeba mieć wydepilowane tam gdzie zwykle?
KaRRaMba_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:23   #2
vougelisha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Pierwszy raz na solarium

postępować idziesz płacisz wchodzisz a sutki to czym chcesz ja zakrywałam płatkami kosmetycznymi powinnaś mieć tam juzż w solarium ja radze ci 6-8min za pierwszym razem a minuta to tak ok 1,20zł, czym sie różnią podobno stojące jest silniejsze ja zawsze chodziłam na leżące jest wygodniejsze:P
vougelisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:33   #3
KaRRaMba_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez vougelisha Pokaż wiadomość
postępować idziesz płacisz wchodzisz a sutki to czym chcesz ja zakrywałam płatkami kosmetycznymi powinnaś mieć tam juzż w solarium ja radze ci 6-8min za pierwszym razem a minuta to tak ok 1,20zł, czym sie różnią podobno stojące jest silniejsze ja zawsze chodziłam na leżące jest wygodniejsze:P
Ok dzięki xD
a te płatki to chyba nie całe tylko wyciąć bo się odbije tak myślę
KaRRaMba_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:02   #4
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez KaRRaMba_ Pokaż wiadomość
Witam. Wybieram się pierwszy raz na solarium i mam kilka ważnych dla mnie pytań
Pierwsza sprawa jest taka, że zupełnie nie wiem jak mam tam postępować.
Po drugie wyczytała, że trzeba zakrywać sutki i nie wiem czym.
Po trzecie na ile minut mam się wybrać za pierwszym razem? I ile kosztuje 1 minuta?
Kolejną sprawą jest to czym się różnią łóżka stojące od leżących i które polecacie na pierwszy raz?

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a i jeszcze czy trzeba mieć wydepilowane tam gdzie zwykle?
Wchodzisz, placisz, idziesz do pokoju, rozbierasz sie

Zakryj czymkolwiek

Malo. Zalezy jaka masz karnacje. 5 to gora

Lozko jest lezace. Stojaca jest kabina co najwyzej stojace chyba nieco lepiej opalaja

Koszt 1-1.2

No jak nie wydepilujesz to ci sie nie opali. To wszystko
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:30   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Pierwszy raz na solarium

i zmyj makijaż (lub przyjdź bez), możesz posmarować się przyspieszaczami z protektorem UV (można kupić w solarium za kilka złotych). Na leżącym ciężej opalić pachy (dlatego warto poleżeć trochę z podniesionymi rękami), a na stojącym - stopy O. Aaaa... i albo "po" albo "przed" dezynfekujesz łóżko (wszystko jest opisane) - zawsze możesz na początek o pomoc i krótką instrukcję poprosić pracownika solarium.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 19:43   #6
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
i zmyj makijaż (lub przyjdź bez), możesz posmarować się przyspieszaczami z protektorem UV (można kupić w solarium za kilka złotych). Na leżącym ciężej opalić pachy (dlatego warto poleżeć trochę z podniesionymi rękami), a na stojącym - stopy O. Aaaa... i albo "po" albo "przed" dezynfekujesz łóżko (wszystko jest opisane) - zawsze możesz na początek o pomoc i krótką instrukcję poprosić pracownika solarium.
U mnie zawsze robil to pracownik. A o makijazu zapomnialam tyyle lat nie bylam
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 11:52   #7
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez KaRRaMba_ Pokaż wiadomość
Witam. Wybieram się pierwszy raz na solarium i mam kilka ważnych dla mnie pytań
Pierwsza sprawa jest taka, że zupełnie nie wiem jak mam tam postępować.
Po drugie wyczytała, że trzeba zakrywać sutki i nie wiem czym.
Po trzecie na ile minut mam się wybrać za pierwszym razem? I ile kosztuje 1 minuta?
Kolejną sprawą jest to czym się różnią łóżka stojące od leżących i które polecacie na pierwszy raz?

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a i jeszcze czy trzeba mieć wydepilowane tam gdzie zwykle?

Najlepiej powiedz pracownicy solarium, że jesteś pierwszy raz i żeby Cię poinstruowała co i jak. Łóżka są leżące, a kabiny stojące - wydaje mi się, że te mocniej opalają, szczególnie należy uważać pod pachami, bo łapki trzymasz wtedy w górze - chwytasz się takich rączek. Ceny są różne 1-1.70 zl, zależy gdzie, jakie lampy, czy stojące, czy leżące. Czasami spotykałam się ze zniżkami, np w określonych godzinach lub dla uczniów/studentów. Na pierwszy raz poleciłabym chyba leżące - max. 7 minut, pracownik na pewno coś Ci doradzi.
Co do sutków, to ja czasami opalałam się w staniku od bikini, bo miałam złe doświadczenia, gdy strasznie spaliłam sobie piersi i pachy (właśnie stojąca kabina), ale mi nie przeszkadzały ewentualne nieopalone miejsca w tamtych rejonach. Najlepiej faktycznie na łóżku położyć sobie na stuki płatki kosmetyczne.

Nie bój się niczego, po prostu powiedz, że jesteś pierwszy raz i żeby Cię poinstruowano, co i jak!

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
i zmyj makijaż (lub przyjdź bez), możesz posmarować się przyspieszaczami z protektorem UV (można kupić w solarium za kilka złotych). Na leżącym ciężej opalić pachy (dlatego warto poleżeć trochę z podniesionymi rękami), a na stojącym - stopy O. Aaaa... i albo "po" albo "przed" dezynfekujesz łóżko (wszystko jest opisane) - zawsze możesz na początek o pomoc i krótką instrukcję poprosić pracownika solarium.

Nigdy nie spotkałam się, aby klient musiał sam dezynfekować łóżko Zawsze po wyjściu poprzedniej osoby pracownica dezynfekuje kabinę i dopiero wtedy ja tam wchodzę.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 17:35   #8
nocandy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 229
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Nie jestem stałą bywalczynią solarium.
Na łóżku w wersji stojącej byłam tylko raz i wspominam to dość zabawnie.
Włącznik opalania był dość wysoko - a ja należę do niskich osób - naskakałam się chyba z 5 minut zanim udało mi się odpalić tą machinę...od tego czasu więcej nie skusiłam się na wersję stojącą
__________________
"Egoista - ten, który więcej dba o siebie niż o mnie."
— Julian Tuwim

nocandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:47   #9
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Nie zapomne, jak moja durna siostra poszla sobie po dlugim czasie na 15 min, "Bo ona sie szybko opala i ma odpowieddnia karnacje".
Jak do niej przyszlam nastepnego dnia, myslalam ze ma powieki pomalowane na brazowo, ubrac sie nie byla w stanie a wykupila chyba z pol apteki conajmniej
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 18:54   #10
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Jak ja byłam pierwszy raz, to podeszłam do dziewczyny i poszła ze mną do kabiny i wytłumaczyła co i jak, co oznaczają przyciski itp.

Na początku idź na 5 minut, w razie czego wyjdziesz wcześniej. Ja wyszłam po 4, ale kolejne razy spokojnie po 6 minut - i się nie spaliłam, a jestem bardzo blada z natury, niebiesko-przeźroczysta

1 minuta = 1-1.30 zł. Ja płacę złotówkę.

Na sutki możesz nakleić mały plaster, ja na początku tak robiłam, ale później zrezygnowałam. Jak pójdziesz raz czy nawet kilka razy nic Ci się raczej nie stanie
No i nie smaruj się przynajmniej kilka godzin przed jakimiś tłustymi balsamami, zepnij włosy, żeby Ci było wygodnie i w miarę możliwości zetrzyj puder z twarzy.

Ja chodzę zawsze na stojące.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:05   #11
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Na to ile minut powinnaś określić sama, to zależy jaką masz karnacje, na internecie jest mnóstwo testów karnacji + powinnaś wiedzieć jak twoja skóra reaguje na słońce, czy szybko się opalasz, czy miewasz oparzenia słoneczne itd, z tym że pamiętaj : bezpieczniej będzie iść na tą minutę mniej niż więcej, gdy idziesz 1 raz.
Gdy Twoja skóra źle znosi słońce, nie przekraczaj 5 minut i nie korzystaj z mocnych lamp (zapytaj kogoś z obsługi o mniej 'żrące' lampy, oni na pewno pomogą), gdy Twoja karnacja jest ciemna, dobrze znosisz słońce możesz poszaleć o jakieś dodatkowe 2 minuty, po pewnym czasie sama zobaczysz jaki czas jest dla Ciebie optymalny.
Koszt minuty waha się od 1 do 2 zł , nie spotkałam się nigdy z wyższą ceną.
Na piersi możesz nałożyć waciki tak jak dziewczyny wcześniej mówiły lub też wejść całkiem w biustonoszu, to już zależy wyłącznie od Ciebie.
To jakie łóżko wybierzesz to też indywidualna sprawa, część osób boi się leżących gdyż ' czują się jak w trumnie ' , więc dla nich najlepszym wyjściem jest przekonanie się że nie taki diabeł straszny... i pójście na stojące, przełamać swój strach.
Stojące łóżko lepiej opala ręce, twarz, gorzej nogi. Plusem jest dość równomierna opalenizna, a minusem to że trzeba stać przez kilka minut z rękoma w górze, trzymając się uchwytów, no i to że duża część osób czuje się słabo, może mieć zawroty głowy.
Łóżko leżące jest wygodne, bo jak nazwa wskazuje leżymy, ale opala nierównomiernie, szczególnie wewnętrzną stronę rąk :/ i niektóre osoby odczuwają dyskomfort leżąc w 'trumnie'.
Skórę lepiej mieć wydepilowaną, gładką wtedy lepiej się opala, polecam przed opalaniem zrobić lekki peeling, wtedy opalenizna będzie się trzymać dłużej.
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 17:37   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez nadijahh Pokaż wiadomość


Nigdy nie spotkałam się, aby klient musiał sam dezynfekować łóżko Zawsze po wyjściu poprzedniej osoby pracownica dezynfekuje kabinę i dopiero wtedy ja tam wchodzę.
O widzisz :0 Na solarium ostatnio byłam jakieś 3lata temu, a z dezynfekcją łóżka spotkałam się na moim pierwszym solarium... jakieś 7-8 lat temu ) Może już tego nigdzie nie praktykują
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:12   #13
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pierwszy raz na solarium

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
i zmyj makijaż (lub przyjdź bez), możesz posmarować się przyspieszaczami z protektorem UV (można kupić w solarium za kilka złotych). Na leżącym ciężej opalić pachy (dlatego warto poleżeć trochę z podniesionymi rękami), a na stojącym - stopy O. Aaaa... i albo "po" albo "przed" dezynfekujesz łóżko (wszystko jest opisane) - zawsze możesz na początek o pomoc i krótką instrukcję poprosić pracownika solarium.
Ja na jej miejscu na 1 wizytę nie smarowałabym się przyspieszaczami.
Z tym różnie bywa - ja miałam raz nauczkę
Chodziłam regularnie na solarium i przy 6 wizycie chciałam wypróbować przyspieszacza i zakupiłam saszetkę - powiem tylko tyle na drugi dzień byłam cała czerwona jak rak i poparzona
Chodziłam z kefirem na twarzy Dostałam nauczkę
Przyspieszacza używam tylko gdy opalam się na "łonie natury" mieszam razem z filtrem i nigdy się jeszcze nie poparzyłam i równomiernie się opalałam.

Uważam, że na 1 raz powinno się pójść max na 5 minut.
Po wizycie należy obserwować jak się zachowuje nasza skóra.
Nie powinna być zaczerwieniona - mi kiedyś kosmetyczka, która prowadzi jeszcze solarium mówiła, że nie powinna skóra być zaczerwieniona bo to jest objaw poparzenia.
Jeżeli nic by się nie działo z moją skórą to poszłabym na kolejną wizytę za 3-4 dni znowu na 5 minut.
I ewentualnie za 3 razem bym zwiększyła na 6 minut.

jeśli chodzi o Cenę - w moim mieście minuta kosztuje 1 zł.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 22:12:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.