Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-12, 17:30   #1621
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Za granicą to jednak trochę inaczej wygląda, bo jest dużo więcej osób zaszczepionych(w Niemczech coś koło 73% ma 2 dawki), to i lżejszy przebieg ma większość. U nas niestety dużo więcej nieszczepionych to i łóżek proporcjonalnie więcej zajętych, więc ciężko znosić obostrzenia.
Inna sprawa, że np. w Niemczech były obowiązkowe testy przed rozpoczęciem szkoły, jak i codziennie dla niezaszczepionych uczniów - ale szkoły są dzięki temu stacjonarne - szkoda, że u nas tak nie jest.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 17:45   #1622
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89072404]Ja juz sie od dluzszego czasu martwie tymi kwarantannami. Jak widze ilu ludzi dziennie ma koronawirusa. Dane z wczoraj: Niemcy 120 000, Francja 360 000, Hiszpania 134 000, Wielka Brytania 115 000. Jednoczesnie wspolczynnik hospitalizacji spada. Ale za tymi wszystkimi ludzmi na izolacji stoja ich rodziny i osoby kontaktu, ktore tez sa teraz na kwarantannie. A to jeszcze nie jest, wedlug przewidywan, peak omikrona. Naprawde moze dojsc do takiej sytuacji, ze nie bedzie komu pracowac. Co prawda w Niemczech boosterowani domownicy nie maja kwarantanny, ale szczepionka nie dziala tak dobrze na nowy wariant i moga sie szybko zarazic, a wtedy tak czy siak maja izolacje.[/QUOTE]W UK nie ma kwarantanny dla kontaktu z covidem, jeśli się jest zaszczepionym dwoma dawkami, zalecany jest szybki test przez okres 7 dni od kontaktu.
Teraz debatują czy skrócić okres kwarantanny dla chorych, z 7 dni do 5. Narazie nie ma decyzji.

A ja złapałam covida, w pracy od pacjentki, połowa oddziału jest zarażona. Jak narazie mam tylko katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 17:51   #1623
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
W UK nie ma kwarantanny dla kontaktu z covidem, jeśli się jest zaszczepionym dwoma dawkami, zalecany jest szybki test przez okres 7 dni od kontaktu.
Teraz debatują czy skrócić okres kwarantanny dla chorych, z 7 dni do 5. Narazie nie ma decyzji.

A ja złapałam covida, w pracy od pacjentki, połowa oddziału jest zarażona. Jak narazie mam tylko katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 19:06   #1624
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Dziękuję

Dawno nie pisałam co z moim dziadkiem- wyszedł z covida, ale znaleźli u niego raka, także ciągle jest w szpitalu. To będzie już jakieś 2 miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 19:12   #1625
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziękuję

Dawno nie pisałam co z moim dziadkiem- wyszedł z covida, ale znaleźli u niego raka, także ciągle jest w szpitalu. To będzie już jakieś 2 miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 19:22   #1626
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
W UK nie ma kwarantanny dla kontaktu z covidem, jeśli się jest zaszczepionym dwoma dawkami, zalecany jest szybki test przez okres 7 dni od kontaktu.
Teraz debatują czy skrócić okres kwarantanny dla chorych, z 7 dni do 5. Narazie nie ma decyzji.

A ja złapałam covida, w pracy od pacjentki, połowa oddziału jest zarażona. Jak narazie mam tylko katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowia!

W moim miescie tez sa duze braki w szpitalach z uwagi na kwarantanny i zarazenia. W zwiazku z tym, glowny szpital wprowadzil zakaz odwiedzajacych. Moja polozna izoluje sie do przyszlego wtorku, a ja lada chwila moge wyladowac na porodowce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 19:55   #1627
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Zdrowia!

W moim miescie tez sa duze braki w szpitalach z uwagi na kwarantanny i zarazenia. W zwiazku z tym, glowny szpital wprowadzil zakaz odwiedzajacych. Moja polozna izoluje sie do przyszlego wtorku, a ja lada chwila moge wyladowac na porodowce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję.

Tak, braki w personelu są duże. W tym momencie mnóstwo ludzi siedzi w domach z katarem, lub bez objawów. Ja też spokojnie mogłabym pójść do pracy, no ale nie mogę. Mam nadzieję że za jakiś czas skończą z tą przymusową izolacją dla wszystkich pozytywnych przypadków. Do tego powinni skończyć z podawaniem codziennych statystyk, przestać o tym trąbić i skończyć z darmowymi testami dla wszystkich bezobjawowców.
Nie wiem co UK jeszcze może zrobić, ludzie się poszczepili, pobusterowali i więcej się już nie da zrobić. Widać to na przykładzie Szkocji, która ma większe restrykcje niż Anglia, noszą tam maski od początku pandemii, a przodują w transmisji wirusa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-12, 21:08   #1628
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Tak, braki w personelu są duże. W tym momencie mnóstwo ludzi siedzi w domach z katarem, lub bez objawów. Ja też spokojnie mogłabym pójść do pracy, no ale nie mogę. Mam nadzieję że za jakiś czas skończą z tą przymusową izolacją dla wszystkich pozytywnych przypadków. Do tego powinni skończyć z podawaniem codziennych statystyk, przestać o tym trąbić i skończyć z darmowymi testami dla wszystkich bezobjawowców.
Nie wiem co UK jeszcze może zrobić, ludzie się poszczepili, pobusterowali i więcej się już nie da zrobić. Widać to na przykładzie Szkocji, która ma większe restrykcje niż Anglia, noszą tam maski od początku pandemii, a przodują w transmisji wirusa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Austria: maski tylko ffp2 obowiązkowe od wielu miesięcy, chyba od poniedziałku nawet na powietrzu (i naprawdę wszyscy noszą i bynajmniej nie pod nosem), lockdown dla niezaszczepionych od 2,5 miesiąca (od tego tygodnia obowiązkowe kontrole certyfikatów w sklepach wszystkich oprócz spożywczych), szczepienie lub test pcr sprzed max 48h w miejscu pracy, w wielu miejscach obowiązkowe szczepienie PLUS test pcr dodatkowo (nawet niektórzy lekarze nie przyjmują bez dodatkowego testu pcr), obowiązkowe testy pcr w szkołach 3x w tygodniu, dzieci siedza na lekcjach przez cały dzień w maskach... Efekt: Dziś najwięcej zakażeń od początku pandemii.

Kanclerz 3x zaszczepiony aktualnie zakażony omikronem.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2022-01-12 o 21:49
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 22:19   #1629
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Austria: maski tylko ffp2 obowiązkowe od wielu miesięcy, chyba od poniedziałku nawet na powietrzu (i naprawdę wszyscy noszą i bynajmniej nie pod nosem), lockdown dla niezaszczepionych od 2,5 miesiąca (od tego tygodnia obowiązkowe kontrole certyfikatów w sklepach wszystkich oprócz spożywczych), szczepienie lub test pcr sprzed max 48h w miejscu pracy, w wielu miejscach obowiązkowe szczepienie PLUS test pcr dodatkowo (nawet niektórzy lekarze nie przyjmują bez dodatkowego testu pcr)... Efekt: Dziś najwięcej zakażeń od początku pandemii.

Kanclerz 3x zaszczepiony aktualnie zakażony omikronem.
Dla mnie to serio dziwne, że rządzący w Twoim kraju nie widzą, że ten cyrk który uprawiają nie działa. Idą w zaparte, przykręcają śrubę, a zakażenia jak były, tak są.
Na przeciwnym biegunie masz Anglię, gdzie praktycznie nie ma restrykcji, masek ffp2 nikt poza intensywną terapią nie używa (chyba że chce), ludzie bez masek w kinach, restauracjach, pubach, siłowniach, czyli w miejscach gdzie się dyszy lub przebywa dłużej, kluby nocne otwarte (tutaj obowiązuje paszport covidowy) i właśnie prawdopodobnie schodzimy ze szczytu a sytuacja w szpitalach nie jest alarmująca i wszystkie modelowania tych pożal się boże "ekspertów" się nie sprawdziły i nawet nie doszliśmy do poziomu optymistycznego scenariusza (chodzi o obciążenie szpitali).
Pod koniec grudnia, jak stało się jasne, że omikron ma łagodniejszy przebieg, części "ekspertów" zarzucono że manipulują danymi i przedstawiają nieprawdziwe dane ministrowi zdrowia by tylko przepchnąć lockdown. Od tego momentu jest cisza, żaden z tych mądrali już nie jest tak głośny i nie widzę ich wypowiedzi w mediach. Obecnie na topie są ostrożne ale optymistyczne przewidywania co do rozwoju pandemii w Anglii i dość mocny przekaz by przestać doszczepiać wszystkich jak leci, a skupić się na grupie zagrożonej i traktować wirusa jak chorobę sezonową (o ile optymistyczny scenariusz się spełni, czyli covid przejdzie w fazę endemiczną).
Jedyny problem jaki w tym widzę, jeśli Anglia pójdzie inną drogą niż reszta Europy (np Włochy, czy Austria), to mieszkańcy Wysp będą po prostu w jakiś sposób uziemieni, np obecnie nie jest dla nas możliwe pojechanie do Włoch, bo żadne z nas nie spełnia wymogów funkcjonowania w tym kraju. Jeszcze ja i partner możemy się doszczepiać 3 dawką (no ja to będę teraz ozdrowieńcem także się łapię na włoski super green pass), ale nasze dzieci nie mają nawet 2 dawki bo w UK jeszcze jej nie podają, a gdzie 3 która jest potrzebna do super green passu. Jak tak duży rozdźwięk w podejściu do pandemii i obostrzeń utrzyma się dłużej, to w tym roku znowu nigdzie nie pojedziemy (i może przez kilka kolejnych lat). Chyba że Hiszpania się wyłamie, bo słyszałam że też chcą iść drogą choroby endemicznej. Tylko że do Hiszpanii to tylko samolotem, a w związku z tym że pies zawsze z nami jeździ na wakacje i z tego względu jeździmy samochodem, to rodzinne wakacje po prostu nie dojdą do skutku. By psa zostawić i polecieć samolotem nawet nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 07:39   #1630
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

U mnie tez juz w niektorych miejscach jest wymagane tzw. 2G+, czyli booster albo zaszczepiony + test, ale na szczescie nikt nie wchodzi na takie genialne pomysly jak w Austrii. Dodatkowy PCR do lekarza? FFP2 na swiezym powietrzu? OMG.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:16   #1631
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89073105]U mnie tez juz w niektorych miejscach jest wymagane tzw. 2G+, czyli booster albo zaszczepiony + test, ale na szczescie nikt nie wchodzi na takie genialne pomysly jak w Austrii. Dodatkowy PCR do lekarza? FFP2 na swiezym powietrzu? OMG.[/QUOTE]

Autentycznie koleżanka ostatnio chodziła kilka dni z bolącym zębem, bo dentysta sobie zażyczył testu PCR mimo że jest dwukrotnie zaszczepiona, a na wyniki tych testów czeka się ostatnio nawet do 30 godzin. Oczywiście wynik nie przyszedł przed planowaną wizytą, ale poszła mimo tego, a recepcjonistka wysłała ją jeszcze do apteki, żeby chociaż szybki antygenowy zrobiła, bo inaczej jej nie wpuszczą.

Ostatnio kolejna mądra głowa z rządu zaproponowała skrócenie ważności testu PCR z 48 do 24h (z tego co kojarzę, to w większości krajów jest ważny 72h), tylko że 24h to się aktualnie czeka na wynik Naprawdę, absurd goni absurd. Jak jeszcze raz gdzieś przeczytacie, że neonaziści i antyszczepionkowcy wyszli w Wiedniu na ulice, to nie wierzcie w to. Każdy ma dosyć i nie znam nikogo, kto nie krytykowałby coraz bardziej kosmicznych i absurdalnych poczynań tego rządu, bez względu na ilość przyjętych dawek. Jak w mediach piszą, że na demonstacji było 30 tys osób, to można to pomnożyć co najmniej przez 3.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2022-01-13 o 09:18
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 09:24   #1632
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Autentycznie koleżanka ostatnio chodziła kilka dni z bolącym zębem, bo dentysta sobie zażyczył testu PCR mimo że jest dwukrotnie zaszczepiona, a na wyniki tych testów czeka się ostatnio nawet do 30 godzin. Oczywiście wynik nie przyszedł przed planowaną wizytą, ale poszła mimo tego, a recepcjonistka wysłała ją jeszcze do apteki, żeby chociaż szybki antygenowy zrobiła, bo inaczej jej nie wpuszczą.

Ostatnio kolejna mądra głowa z rządu zaproponowała skrócenie ważności testu PCR z 48 do 24h (z tego co kojarzę, to w większości krajów jest ważny 72h), tylko że 24h to się aktualnie czeka na wynik Naprawdę, absurd goni absurd. Jak jeszcze raz gdzieś przeczytacie, że neonaziści i antyszczepionkowcy wyszli w Wiedniu na ulice, to nie wierzcie w to. Każdy ma dosyć i nie znam nikogo, kto nie krytykowałby coraz bardziej kosmicznych i absurdalnych poczynań tego rządu, bez względu na ilość przyjętych dawek. Jak w mediach piszą, że na demonstacji było 30 tys osób, to można to pomnożyć co najmniej przez 3.
Ja wlasnie pracuje z kilkoma Austriakami i o ile każdy z nich jest za tym, aby ludzie się szczepili i dbali o siebie, to wszystkie te obostrzenia juz traktują jak uwięzienie i manipulowanie społeczeństwem i maja dość życia w taki sposób.
Koleżanka ostatnio byla kilka razy testowana (wlasnie z powodu wizyt u lekarzy) - przy ostatnim teście nie wie, czy coś się stało, ale od tamtej pory ma wieczne krwawienia z nosa - a teraz najlepsze, lekarz karze jej zrobic test PCR przed wizytą (laryngolog) ale za każdym razem jak próbują jej pobrać probke to ma krwawienie z nosa i nie są w stanie nic z tym zrobić, a lekarz nie przyjmuje testu antygenowego...

O ile szury i antyszczepionkowcy to zaraza, tak naprawdę mam wrażenie że ze swoimi niektórymi teoriami trafili w 10.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:32   #1633
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

https://twitter.com/Mark001001/statu...Hq_hz8kuA&s=19

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:59   #1634
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 262
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Wiem, że po szczepieniu jest możliwe opóźnienie okresu, sama miałam tydzień później, ale czy któraś z Was miała opóźniony po covidzie? Wiadomo, że po chorobie może być jakieś opóźnienie, po prostu pytam, przez wiele lat brałam tabletki, a od kiedy przestałam brać, to nie chorowałam. W grudniu miałam covida, jakoś teraz powinien być okres, a nawet nie mam objawów, że niedługo będzie, a zwykle pojawiały się minimum tydzień wcześniej.
Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, zrobię w poniedziałek, jak nic się nie pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:18   #1635
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=0daff299eefa15f57626635 72addb4c5552f87fb_61fc6c8 245002;89073300]Wiem, że po szczepieniu jest możliwe opóźnienie okresu, sama miałam tydzień później, ale czy któraś z Was miała opóźniony po covidzie? Wiadomo, że po chorobie może być jakieś opóźnienie, po prostu pytam, przez wiele lat brałam tabletki, a od kiedy przestałam brać, to nie chorowałam. W grudniu miałam covida, jakoś teraz powinien być okres, a nawet nie mam objawów, że niedługo będzie, a zwykle pojawiały się minimum tydzień wcześniej.
Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, zrobię w poniedziałek, jak nic się nie pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Słyszałam o takich przypadkach. Organizm się rozregulowuje i możliwe są takie opóźnienia z tego co czytałam kiedyś.
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:20   #1636
Lyse
Raczkowanie
 
Avatar Lyse
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 336
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja miałam opóźnienie 7 dniowe, gdzie normalnie max spóżnienie u mnie to 1-2 dni.
Lyse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:22   #1637
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=0daff299eefa15f57626635 72addb4c5552f87fb_61fc6c8 245002;89073300]Wiem, że po szczepieniu jest możliwe opóźnienie okresu, sama miałam tydzień później, ale czy któraś z Was miała opóźniony po covidzie? Wiadomo, że po chorobie może być jakieś opóźnienie, po prostu pytam, przez wiele lat brałam tabletki, a od kiedy przestałam brać, to nie chorowałam. W grudniu miałam covida, jakoś teraz powinien być okres, a nawet nie mam objawów, że niedługo będzie, a zwykle pojawiały się minimum tydzień wcześniej.
Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, zrobię w poniedziałek, jak nic się nie pojawi[/QUOTE]


Po covidzie może się wszystko namieszać w organizmie, więc okres rozregulować - jak najbardziej. Ale test ciążowy bym zrobiła, żeby mieć pewność.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-13 o 16:44 Powód: Słownictwo.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:40   #1638
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Autentycznie koleżanka ostatnio chodziła kilka dni z bolącym zębem, bo dentysta sobie zażyczył testu PCR mimo że jest dwukrotnie zaszczepiona, a na wyniki tych testów czeka się ostatnio nawet do 30 godzin. Oczywiście wynik nie przyszedł przed planowaną wizytą, ale poszła mimo tego, a recepcjonistka wysłała ją jeszcze do apteki, żeby chociaż szybki antygenowy zrobiła, bo inaczej jej nie wpuszczą.

Ostatnio kolejna mądra głowa z rządu zaproponowała skrócenie ważności testu PCR z 48 do 24h (z tego co kojarzę, to w większości krajów jest ważny 72h), tylko że 24h to się aktualnie czeka na wynik Naprawdę, absurd goni absurd. Jak jeszcze raz gdzieś przeczytacie, że neonaziści i antyszczepionkowcy wyszli w Wiedniu na ulice, to nie wierzcie w to. Każdy ma dosyć i nie znam nikogo, kto nie krytykowałby coraz bardziej kosmicznych i absurdalnych poczynań tego rządu, bez względu na ilość przyjętych dawek. Jak w mediach piszą, że na demonstacji było 30 tys osób, to można to pomnożyć co najmniej przez 3.
W angielskich mediach nic nie piszą o Austrii, czasem tylko napomknął co tam w Europie słychać i dają przykłady restrykcji w innych krajach. O protestach nic nie piszą. Ja dowiaduje się od Ciebie co tam się dzieje.
Ciężko mi w to uwierzyć, tzn wierzę że jest jak piszesz, ale nie bardzo ogarniam to rozumem, to jest dla mnie kompletny absurd.
Do tego to skracanie ważnosci szczepienia, w marcu Pfizer ma wypuścić nowy wariant szczepionki, zobaczycie że nacisk na powtórne szczepienie zacznie się od nowa. Obiecywanki, prognozy, straszenie, grożenie itp. Ja już sie chyba pogodziłam że będę po prostu uziemiona na Wyspach przez kolejne lata, bo na pewno nie będę się doszczepiać by zaspokoić chore rządania polityków w innych krajach.
Obecnie Włochy grają w tą chorą grę z parszportami covidowymi, maskami na świeżym powietrzu, maskami pff2, obowiązkowymi testami, a ludzie i tak sikają po nogach by pojechać tam na narty. Po co, ja sie zastanawiam? By spędzić tydzień w zakazach i nakazach, co to za przyjemność? Im więcej ludzi będzie akceptowało ten cyrk, tym dłuższy i bardziej absurdalny on będzie.
Jestem ostatnio zrezygnowana i coraz bardziej mam dość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:57   #1639
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 11:00   #1640
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czy ktoś z Was składał reklamację w związku z nieuzupełnioną e-kartą szczepień po przyjęciu dawki przypominającej? NFZ mnie olał a w punkcie kazali czekać w kolejce do lekarza. Nie wiem jak to ugryźć a zależy mi na przedłużeniu ważności certyfikatu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:24   #1641
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Co na konferencji ogłaszają??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:28   #1642
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:07   #1643
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 262
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Po covidzie może się wszystko popie..lić w organizmie, więc okres rozregulować - jak najbardziej. Ale test ciążowy bym zrobiła, żeby mieć pewność.
Tylko nawet jakoś mocno tego nie przeszłam, a wygląda, że będzie to mój najdluższy cykl od 2 lat. Poczekam jeszcze parę dni, wydaje mi się, że ok. 2.01 miałam owulację, więc mam jeszcze chwilę.

Dziękuję za odpowiedzi
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:36   #1644
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zwykle tak. U siebie w szpitalu obserwuję właśnie te wyjątki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze można być wyjątkiem na coś.

Zasadniczo ryzyko zawodowe z bycia żywym polega na tym, że można na coś umrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
O matko, co?

Btw. nie miał żadnych konsekwencji zdrowotnych na skutek przedawkowania dawek? Czy to tak nie działa?
Ponoć jednej kobiecie podano przez przypadek 5 dawek Pfeizera na raz i nic jej nie było, przynajmniej na razie.

Poza odchorowaniem oczywiście.

Ale to najlepiej zadzwonić do producenta i zapytać, bo takie przypadki są raczej monitorowane przez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie już osłabia to gadanie o nieprzebadanych szczepionkach na covid.
Wiosna tamtego roku 2021 było podane już ponad 1 miliard (MILIARD!) dawek, a to był początek akcji szczepień przecież, zaczęto szczepić ludzi pod koniec 2020 r.
Obecnie coś mi się obiło o uszy ze dobito do około 8 miliardów dawek.

To naprawdę…. nie wiem czego jeszcze trzeba chcieć, badania na 10 000 tysiącach żeby było przebadane w końcu jak te 8 miliardów to za ma próbka ?
Ja ci powiem dokładnie, czego ja chcę, żeby się zaszczepić:

1. Usunięcia lock downów. Nakładane są na widzimisię i dobrze o tym wiemy, wcale nie korelują z liczbą zachorowań.

2. Zakończenia robienia sensacji z liczby zgonów w mediach codziennie. I zaprzestania rozdmuchiwania każdego wariantu, jakby to był tak straszny szok, że wirus mutuje.

3. Usunięcia paszportów covidowych.

4. Zamknięcia ryja przez polityków na temat wirusa i szczepionek, bo nie mają o tym pojęcia.

5. Przestanie iść w zaparte, że "PO SZCZEPIONKACH NIE MA PRAWA NIC SIĘ STAĆ". Bo to zwyczajne kłamstwo. I to nie dlatego, że szczepionki są spiskiem, tylko dlatego, że po prostu zawsze się może coś stać. Zamienić to na _rzetelną_ dyskusję za i przeciw.

6. Zniesienie obowiązków szczepień.

7. Dzieci do szkół, studencji na uczelnię, chorzy ludzie do szpitala.

Jak się tylko rozdmuchany cyrk okołopandemiczny skończy, to ja będę pierwsza w kolejce po szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2022-01-13 o 12:37
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:16   #1645
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Anglia właśnie skraca izolacje po pozytywnym teście z 7 do 5 pelnych dni. Jeśli wykona się LFT w dniu 5 i 6 i wyjdzie negatywny, to 6 dnia już można wyjść.

Podali również że 79% dorosłej populacji w UK jest zaszczepione 3 dawkami, w tym 91% powyżej 50 roku życia. W związku z tym padają głosy by znieść obowiązujące restrykcje pod koniec stycznia.

Ja się czuje dobrze, mam tylko mega mocny katar i kicham co chwila. PCR już wysłałam, mam nadzieję że wynik będzie jutro.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-01-13 o 13:24
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:23   #1646
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=0daff299eefa15f57626635 72addb4c5552f87fb_61fc6c8 245002;89073300]Wiem, że po szczepieniu jest możliwe opóźnienie okresu, sama miałam tydzień później, ale czy któraś z Was miała opóźniony po covidzie? Wiadomo, że po chorobie może być jakieś opóźnienie, po prostu pytam, przez wiele lat brałam tabletki, a od kiedy przestałam brać, to nie chorowałam. W grudniu miałam covida, jakoś teraz powinien być okres, a nawet nie mam objawów, że niedługo będzie, a zwykle pojawiały się minimum tydzień wcześniej.
Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, zrobię w poniedziałek, jak nic się nie pojawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie. Zarówno po covidzie jak i po szczepionce było tak jak zwykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:53   #1647
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zawsze można być wyjątkiem na coś.

Zasadniczo ryzyko zawodowe z bycia żywym polega na tym, że można na coś umrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Ponoć jednej kobiecie podano przez przypadek 5 dawek Pfeizera na raz i nic jej nie było, przynajmniej na razie.

Poza odchorowaniem oczywiście.

Ale to najlepiej zadzwonić do producenta i zapytać, bo takie przypadki są raczej monitorowane przez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Ja ci powiem dokładnie, czego ja chcę, żeby się zaszczepić:

1. Usunięcia lock downów. Nakładane są na widzimisię i dobrze o tym wiemy, wcale nie korelują z liczbą zachorowań.

2. Zakończenia robienia sensacji z liczby zgonów w mediach codziennie. I zaprzestania rozdmuchiwania każdego wariantu, jakby to był tak straszny szok, że wirus mutuje.

3. Usunięcia paszportów covidowych.

4. Zamknięcia ryja przez polityków na temat wirusa i szczepionek, bo nie mają o tym pojęcia.

5. Przestanie iść w zaparte, że "PO SZCZEPIONKACH NIE MA PRAWA NIC SIĘ STAĆ". Bo to zwyczajne kłamstwo. I to nie dlatego, że szczepionki są spiskiem, tylko dlatego, że po prostu zawsze się może coś stać. Zamienić to na _rzetelną_ dyskusję za i przeciw.

6. Zniesienie obowiązków szczepień.

7. Dzieci do szkół, studencji na uczelnię, chorzy ludzie do szpitala.

Jak się tylko rozdmuchany cyrk okołopandemiczny skończy, to ja będę pierwsza w kolejce po szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Twoją złość, bo z tego samego powodu nie zapisałam się na 3 dawkę (co prawdopodobnie mądre wcale nie było, ale już przepadło), ale w ogóle nie szczepiąc się robisz na złość tylko samej sobie. Tak naprawdę to ci którzy wzbudzają Twoją wściekłość mają w nosie i Ciebie i Twoje zdrowie. Im jest obojętne czy zachorujesz, czy nie i jak przejdziesz chorobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Tymczasem w Kanadzie, sąd rodzinny tymczasowo zabronił ojcu widywać się z dzieckiem, bo ojciec jest niezaszczepiony:

A Canadian father who has not been vaccinated against Covid has temporarily lost the right to see his 12-year-old child.A judge ruled his visits would not be in the child's "best interest".It followed a request by the father to extend his visiting time during the holidays.The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.The mother, who opposed the father's initial request to extend his visitation time, told the court she had recently discovered he was unvaccinated, using his social media posts to show he was opposed to vaccines.The mother lives with her partner and two other children who are too young to be vaccinated.The judge said it was not "in the child's best interest to have contact with their father" due to the recent increase in Covid cases in French-speaking Quebec.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 16:42   #1648
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 16:47   #1649
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Tymczasem w Kanadzie, sąd rodzinny tymczasowo zabronił ojcu widywać się z dzieckiem, bo ojciec jest niezaszczepiony:

A Canadian father who has not been vaccinated against Covid has temporarily lost the right to see his 12-year-old child.A judge ruled his visits would not be in the child's "best interest".It followed a request by the father to extend his visiting time during the holidays.The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.The mother, who opposed the father's initial request to extend his visitation time, told the court she had recently discovered he was unvaccinated, using his social media posts to show he was opposed to vaccines.The mother lives with her partner and two other children who are too young to be vaccinated.The judge said it was not "in the child's best interest to have contact with their father" due to the recent increase in Covid cases in French-speaking Quebec.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi to raczej jakby powodem bylo nie to, że jest niezaszczepiony, tylko uprawia w mediach społecznościowych propagandę antyszczepionkową. To może i faktycznie lepiej go odizolować od dzieci, żeby im nie prał mózgu jakimiś teoriami spiskowymi.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 16:58   #1650
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoją złość, bo z tego samego powodu nie zapisałam się na 3 dawkę (co prawdopodobnie mądre wcale nie było, ale już przepadło), ale w ogóle nie szczepiąc się robisz na złość tylko samej sobie. Tak naprawdę to ci którzy wzbudzają Twoją wściekłość mają w nosie i Ciebie i Twoje zdrowie. Im jest obojętne czy zachorujesz, czy nie i jak przejdziesz chorobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Tymczasem w Kanadzie, sąd rodzinny tymczasowo zabronił ojcu widywać się z dzieckiem, bo ojciec jest niezaszczepiony:

A Canadian father who has not been vaccinated against Covid has temporarily lost the right to see his 12-year-old child.A judge ruled his visits would not be in the child's "best interest".It followed a request by the father to extend his visiting time during the holidays.The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.The mother, who opposed the father's initial request to extend his visitation time, told the court she had recently discovered he was unvaccinated, using his social media posts to show he was opposed to vaccines.The mother lives with her partner and two other children who are too young to be vaccinated.The judge said it was not "in the child's best interest to have contact with their father" due to the recent increase in Covid cases in French-speaking Quebec.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja tak średnio rozumiem. Złościć się, bo jeden z drugim w tv palnął głupotę. I dlatego się nie szczepić. Niby każdy chce mieć wolny wybór, a uzależnia swoje decyzje od tego, że w tv mówią za dużo, za mało, za głośno, za cicho, nie takim tonem. Może mniej mediów, skoro to aż tak wpływa?
Z resztą się zgadzam - ewentualne konsekwencje takiej decyzji poniesie tylko dana osoba i jej bliscy, nikt więcej się tym nie przejmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.