Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-25, 22:33   #2161
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Skończyć z kwarantannami.

Po prostu każdy chory - na koronę, na grypę, na świnkę - zostaje w domu i się leczy.

A reszta normalnie żyje.
No co ty. Nie po to Ingrid się szczepiła, żeby wszyscy nagle mogli z powrotem żyć normalnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2022-01-25 o 22:35
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 22:41   #2162
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To się robi na podstawie badań nad tysiącami przypadków.

Kwestia statystyki.

Oczywiście bywa tak, że korelacje potrafią być nieprawdziwe, ale jak połączy się to wytłumaczeniem, to można mówić o korelacja dwóch zjawisk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Skończyć z kwarantannami.

Po prostu każdy chory - na koronę, na grypę, na świnkę - zostaje w domu i się leczy.

A reszta normalnie żyje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Z moich obserwacji jest w drugą stronę.

Antyszczepy po prostu zaakceptowały, że wirus jest i będzie.

Takie wariacje i tworzenie dziwnych problemów generują niektórzy ludzie zaszczepieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Mi dzisiaj w sanepidzie powiedzieli inaczej, ale kłócić się o pierdołę nie będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też uważam że powinni zakończyć już te kwarantanny. Każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek raczej wie co zrobić w przypadku choroby. Chociaż tak wiem że są osoby które mają gdzieś i chodzą chore ale to tylko i wyłącznie ich sprawa.

A co Ci powiedzieli w sanepidzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 23:23   #2163
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Też uważam że powinni zakończyć już te kwarantanny. Każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek raczej wie co zrobić w przypadku choroby. Chociaż tak wiem że są osoby które mają gdzieś i chodzą chore ale to tylko i wyłącznie ich sprawa.

A co Ci powiedzieli w sanepidzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że osoba zaszczepiona siedzi na kwarantannie.

Zresztą ja też siedzę, a jestem niecałe 2 miesiące po... Ale może oni sami już nie wiedzą w tym sanepidzie, jakie są przepisy, czy co za grzyb? Nie dowiadywałam sie jakoś intensywnie, bo jestem po operacji i i tak muszę leżeć gdzie jestem, więc mi ryba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 23:34   #2164
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Też uważam że powinni zakończyć już te kwarantanny. Każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek raczej wie co zrobić w przypadku choroby. Chociaż tak wiem że są osoby które mają gdzieś i chodzą chore ale to tylko i wyłącznie ich sprawa.

A co Ci powiedzieli w sanepidzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie jest tylko i wyłącznie ich sprawa, bo zarażają.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 00:25   #2165
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89090514]Mi sie cos ostatnio na jakims onecie czy innym portalu rzucilo w oczy, ze na omikrona czesciej choruja zaszczepieni?? Nie wiem na ile to prawda i wiarygodne informacje. Moze ktos tez to widzial? To byl polski portal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie widziałam takiej informacji.

Dzisiaj za to wyczytałam że Izrael jednak rekomenduje 4 dawkę, bo wyszło im w badaniach że kolejne szczepienie daje większą ochronę. A jeszcze z 2 tygodnie temu ogłosili ze 4 dawka nie robi znaczącej różnicy i nie ma sensu jej rekomendować. Szybko zmienili zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 00:27   #2166
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ehem, też to zauważyłam. U mnie to nawet po 3 dawkach panika jeśli ktoś ma covida u mieszkańcach ale jeśli ta osoba na zrobić test to nagle była zła bo po co

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Możesz napisać po polsku o co chodzi? Nie wiem co to "jeśli ktoś ma covida u mieszkańcach ale jeśli ta osoba na zrobić test to nagle była zła bo po co "
Wtf

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 00:39   #2167
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Jeszcze taka ciekawostka, jakby ktoś kiedyś potrzebował.
Po negatywnym teście u zaszczepionego po kontakcie z pozytywnym domownikiem kwarantanna schodzi po północy. Potwierdzone przed chwilą na infolinii PiS.
I taka ciekawostka- test robiłam wczoraj, wyniki przesłali dopiero koło 1 następnego dnia, tak że jeszcze jeden dzień kwarantanny z tyłka.

A samo laboratorium podobno tak zawalone, że ludzie pracują 24h/ dobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2022-01-26 o 00:40
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-26, 05:14   #2168
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja powiedziałam. Jeżeli ktos miałby z tego powodu problemy to raczej tylko ci niezaszczepieni. A na to jest jedną odpowiedź nikt nie komentował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego tylko niezaszczepieni skoro czarno na białym widać i jest to zresztą już wiedza powszechna, że zaszczepieni normalnie się zarażają? Każda jedna chorująca osoba z mojego otoczenia jest zaszczepiona, jak już wspomniałam wyżej. I nie jest to już tylko dowód anegdotyczny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:14 ---------- Poprzedni post napisano o 05:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja powiedziałam. Jeżeli ktos miałby z tego powodu problemy to raczej tylko ci niezaszczepieni. A na to jest jedną odpowiedź nikt nie komentował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego tylko niezaszczepieni skoro czarno na białym widać i jest to zresztą już wiedza powszechna, że zaszczepieni normalnie się zarażają? Każda jedna chorująca osoba z mojego otoczenia jest zaszczepiona, jak już wspomniałam wyżej. I nie jest to już tylko dowód anegdotyczny.

Takie kwarantanny nie mają zwyczajnie sensu - jeśli celem kwarantanny jest przerwanie ciągu zarazania, to jaki sens ma to, że mając załóżmy chorego męża ja mogę normalnie pracować? Żadnego. Jaki sens ma test wykonany na 1 dzień po od pozytywnego testu domownika? Żadnego.

Więc już lepiej zrezygnować całkowicie z tej kwarantanny, kłaść nacisk na to aby ludzie nie chodzili chorzy do pracy, kierownicy powinni bezwzględnie takie osoby odsyłać do lekarza i nara. Koniec żartów, bo obecna forma jest bez sensu i całkowicie nieskuteczna.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 05:36   #2169
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89090625]A dlaczego tylko niezaszczepieni skoro czarno na białym widać i jest to zresztą już wiedza powszechna, że zaszczepieni normalnie się zarażają? Każda jedna chorująca osoba z mojego otoczenia jest zaszczepiona, jak już wspomniałam wyżej. I nie jest to już tylko dowód anegdotyczny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:14 ---------- Poprzedni post napisano o 05:08 ----------

A dlaczego tylko niezaszczepieni skoro czarno na białym widać i jest to zresztą już wiedza powszechna, że zaszczepieni normalnie się zarażają? Każda jedna chorująca osoba z mojego otoczenia jest zaszczepiona, jak już wspomniałam wyżej. I nie jest to już tylko dowód anegdotyczny.

Takie kwarantanny nie mają zwyczajnie sensu - jeśli celem kwarantanny jest przerwanie ciągu zarazania, to jaki sens ma to, że mając załóżmy chorego męża ja mogę normalnie pracować? Żadnego. Jaki sens ma test wykonany na 1 dzień po od pozytywnego testu domownika? Żadnego.

Więc już lepiej zrezygnować całkowicie z tej kwarantanny, kłaść nacisk na to aby ludzie nie chodzili chorzy do pracy, kierownicy powinni bezwzględnie takie osoby odsyłać do lekarza i nara. Koniec żartów, bo obecna forma jest bez sensu i całkowicie nieskuteczna.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Mnie uziemiła najprawdopodobniej osoba, której domownik był na kwarantannie, a ona była lekko podziębiona, ale się zaszczepiła, więc hulaj dusza.

Ale wyobraź sobie wrzask, jakby ogłosili, że szczepionki wuja dają jeśli chodzi o omikron i i tak trzeba siedzieć. Nigdy tego nie zrobią.

Mi naprawdę jest ryba, trzeba siedzieć, to posiedzę. I gdyby to miało ręce i nogi, to bym nie miała problemu, podjęłam decyzję i ponoszę jej konsekwencje.

Ale to nie ma sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 05:39   #2170
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Do osób, które jeden współdomownik jest zarażony, a ty jesteś negatywna/y po teście i nie masz kwarantanny, więc normalnie pracujesz:
Czy izolujecie się jakoś specjalnie? Nie śpicie z żoną/mężem? W domu jest to utrudnione... taka izolacja.
Osoba, z którą pracuję (zaszczepiona 3 dawkami) jest oburzona, że a) nie wyprowadziłam się od męża, b) śpię z nim w jednym pomieszczeniu, c) ogólnie ją narażam mimo siedzenia 8 h w pracy w maseczce. Raz mi się zsunela z nosa i skomentowała, że źle założona maseczka... mowi, że najlepiej, żeby mnie odizolowali... A to niemożliwe i nikt się tym jakoś specjalnie nie przejął. Oprócz niej.
Gdybym miała się zarazić, zaraziłabym się na początku, gdy występowały u niego objawy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 05:42   #2171
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Do osób, które jeden współdomownik jest zarażony, a ty jesteś negatywna/y po teście i nie masz kwarantanny, więc normalnie pracujesz:
Czy izolujecie się jakoś specjalnie? Nie śpicie z żoną/mężem? W domu jest to utrudnione... taka izolacja.
Osoba, z którą pracuję (zaszczepiona 3 dawkami) jest oburzona, że a) nie wyprowadziłam się od męża, b) śpię z nim w jednym pomieszczeniu, c) ogólnie ją narażam mimo siedzenia 8 h w pracy w maseczce. Raz mi się zsunela z nosa i skomentowała, że źle założona maseczka... mowi, że najlepiej, żeby mnie odizolowali... A to niemożliwe i nikt się tym jakoś specjalnie nie przejął. Oprócz niej.
Gdybym miała się zarazić, zaraziłabym się na początku, gdy występowały u niego objawy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tak działa zarażanie się chorobami.

Ale tak, niewiele więcej zrobisz, jakaś bardzo przewrażliwiona osoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-26, 05:58   #2172
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Też uważam że powinni zakończyć już te kwarantanny. Każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek raczej wie co zrobić w przypadku choroby. Chociaż tak wiem że są osoby które mają gdzieś i chodzą chore ale to tylko i wyłącznie ich sprawa.

A co Ci powiedzieli w sanepidzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko ich sprawa bo zarażają innych. I nie mówię tylko o covid. Nadal jest normalka, że ludzie z jelitówką przychodzą do pracy. Gorączka? Gripex i jedziesz dalej :/
Wiec niestety na dorosłość i odpowiedzialność ludzi myślę że nie ma co liczyć.
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2022-01-26 o 05:59
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 05:59   #2173
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Do osób, które jeden współdomownik jest zarażony, a ty jesteś negatywna/y po teście i nie masz kwarantanny, więc normalnie pracujesz:
Czy izolujecie się jakoś specjalnie? Nie śpicie z żoną/mężem? W domu jest to utrudnione... taka izolacja.
Osoba, z którą pracuję (zaszczepiona 3 dawkami) jest oburzona, że a) nie wyprowadziłam się od męża, b) śpię z nim w jednym pomieszczeniu, c) ogólnie ją narażam mimo siedzenia 8 h w pracy w maseczce. Raz mi się zsunela z nosa i skomentowała, że źle założona maseczka... mowi, że najlepiej, żeby mnie odizolowali... A to niemożliwe i nikt się tym jakoś specjalnie nie przejął. Oprócz niej.
Gdybym miała się zarazić, zaraziłabym się na początku, gdy występowały u niego objawy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kiedy Twoj maz mial pozytywny test?

Znam taki przypadek:
Dzien 1: poczatek objawow u domownika A
Dzien 3: test pozytywny u domownika A, zaczyna sie izolowac
Dzien 6: testy: domownik A dalej pozytywny, domownik B negatywny
Dzien 8: poczatek objawow u domownika B, wychodzi pozytywny test

Wiec jak juz pisano, test na drugi dzien zwalniajacy z kwarantanny nie ma najmniejszego sensu.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 06:27   #2174
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Nie widziałam takiej informacji.

Dzisiaj za to wyczytałam że Izrael jednak rekomenduje 4 dawkę, bo wyszło im w badaniach że kolejne szczepienie daje większą ochronę. A jeszcze z 2 tygodnie temu ogłosili ze 4 dawka nie robi znaczącej różnicy i nie ma sensu jej rekomendować. Szybko zmienili zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie ja czytalam te poprzednie, że nie ma różnicy miedzy 3 a 4 dawka. Szybko im się zmieniło i tyle warte są te badania

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:17 ----------

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89090614]Możesz napisać po polsku o co chodzi? Nie wiem co to "jeśli ktoś ma covida u mieszkańcach ale jeśli ta osoba na zrobić test to nagle była zła bo po co "
Wtf

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]Faktycznie zakrecilam, ale można było napisać milej chodzilo mi, że w pracy zaszczepieni czepiaja się jak ktoś inny w rodzinie, z którą mieszka ma osobę pozytywna bo "hur dur to nie odpowiedzialność, pozarazasz nas, na pewno jestes chora". Z kolei ta sama osoba dostala skierowanie na test bo w pracy się ognisko zrobiło a ona miala najblizszy kontakt to była oburzona bo po co, przecież ona jest zaszczepiona.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Do osób, które jeden współdomownik jest zarażony, a ty jesteś negatywna/y po teście i nie masz kwarantanny, więc normalnie pracujesz:
Czy izolujecie się jakoś specjalnie? Nie śpicie z żoną/mężem? W domu jest to utrudnione... taka izolacja.
Osoba, z którą pracuję (zaszczepiona 3 dawkami) jest oburzona, że a) nie wyprowadziłam się od męża, b) śpię z nim w jednym pomieszczeniu, c) ogólnie ją narażam mimo siedzenia 8 h w pracy w maseczce. Raz mi się zsunela z nosa i skomentowała, że źle założona maseczka... mowi, że najlepiej, żeby mnie odizolowali... A to niemożliwe i nikt się tym jakoś specjalnie nie przejął. Oprócz niej.
Gdybym miała się zarazić, zaraziłabym się na początku, gdy występowały u niego objawy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja nie mowilam bo wlasnie takie bylyby cyrki a po co.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
A kiedy Twoj maz mial pozytywny test?



Znam taki przypadek:

Dzien 1: poczatek objawow u domownika A

Dzien 3: test pozytywny u domownika A, zaczyna sie izolowac

Dzien 6: testy: domownik A dalej pozytywny, domownik B negatywny

Dzien 8: poczatek objawow u domownika B, wychodzi pozytywny test



Wiec jak juz pisano, test na drugi dzien zwalniajacy z kwarantanny nie ma najmniejszego sensu.
Ale siedzenie przez x dni w domu kiedy wiele osób nie dostaje za takie coś wynagrodzenia i u wielu nie rozwina się objawy też jest bez sensu i w końcu nie bedzie mial kto pracowac przy zarazalnosci omnicrona

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 06:33   #2175
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
A kiedy Twoj maz mial pozytywny test?

Znam taki przypadek:
Dzien 1: poczatek objawow u domownika A
Dzien 3: test pozytywny u domownika A, zaczyna sie izolowac
Dzien 6: testy: domownik A dalej pozytywny, domownik B negatywny
Dzien 8: poczatek objawow u domownika B, wychodzi pozytywny test

Wiec jak juz pisano, test na drugi dzien zwalniajacy z kwarantanny nie ma najmniejszego sensu.
Wymaz robił w sobotę. W poniedziałek dostał wynik pozytywny. W poniedziałek po otrzymaniu jego wyniku byłam na antygenie bo pracuję w szpitalu jako sekretarka medyczna na oddziale covidowym. Wynik negatywny i zostałam dopuszczona do pracy. Badać mnie więcej nie będą. Mam pracować w maseczce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 06:55   #2176
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Do osób, które jeden współdomownik jest zarażony, a ty jesteś negatywna/y po teście i nie masz kwarantanny, więc normalnie pracujesz:
Czy izolujecie się jakoś specjalnie? Nie śpicie z żoną/mężem? W domu jest to utrudnione... taka izolacja.
Osoba, z którą pracuję (zaszczepiona 3 dawkami) jest oburzona, że a) nie wyprowadziłam się od męża, b) śpię z nim w jednym pomieszczeniu, c) ogólnie ją narażam mimo siedzenia 8 h w pracy w maseczce. Raz mi się zsunela z nosa i skomentowała, że źle założona maseczka... mowi, że najlepiej, żeby mnie odizolowali... A to niemożliwe i nikt się tym jakoś specjalnie nie przejął. Oprócz niej.
Gdybym miała się zarazić, zaraziłabym się na początku, gdy występowały u niego objawy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję koleżanki z pracy... oj bym takiej coś odpaliła, Żeby w pięty poszło.
Może jej poradź żeby się odizolowała jak się tak boi?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:08   #2177
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No co ty. Nie po to Ingrid się szczepiła, żeby wszyscy nagle mogli z powrotem żyć normalnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierniczycie aż żal tym: zaszczepieni to a niezaszczepieni to tamto.

Ja jestem zaszczepiona i od dłuższego czasu uważam, ze już czas skończyć z tymi izolacjami i kwarantannami.
Jak ktoś jest chory to niech idzie na L4 normalnie, reszta normalnie żyć i pracować/uczyć się.

A jak ktoś się boi tych pozytywnych bezobjawowych co będą wtedy chodzić i roznosić, to niech się zaszczepi i z bańki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:14   #2178
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pierniczycie aż żal tym: zaszczepieni to a niezaszczepieni to tamto.

Ja jestem zaszczepiona i od dłuższego czasu uważam, ze już czas skończyć z tymi izolacjami i kwarantannami.
Jak ktoś jest chory to niech idzie na L4 normalnie, reszta normalnie żyć i pracować/uczyć się.

A jak ktoś się boi tych pozytywnych bezobjawowych co będą wtedy chodzić i roznosić, to niech się zaszczepi i z bańki.
Od ponad roku to powtarzam. Zaszczepić seniorów i najbardziej narażonych (ludzi po leczeniu onkologicznym, z chorobami wrodzonymi, itp.), a reszta do roboty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:20   #2179
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pierniczycie aż żal tym: zaszczepieni to a niezaszczepieni to tamto.

Ja jestem zaszczepiona i od dłuższego czasu uważam, ze już czas skończyć z tymi izolacjami i kwarantannami.
Jak ktoś jest chory to niech idzie na L4 normalnie, reszta normalnie żyć i pracować/uczyć się.

A jak ktoś się boi tych pozytywnych bezobjawowych co będą wtedy chodzić i roznosić, to niech się zaszczepi i z bańki.
Wszystko spoko, tylko Polak nie pójdzie na L4. Bo jest niezastąpiony, a szef krzywo patrzy.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-26, 07:32   #2180
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Wszystko spoko, tylko Polak nie pójdzie na L4. Bo jest niezastąpiony, a szef krzywo patrzy.
W sumie mała różnica czy pójdzie czy nie pójdzie, skoro jest w stanie pracować, to niech pracuje. I tak zarażają bezobjawowcy, to naprawdę już nieważne kto.
Jakoś do tej pory ludzie z przeziębieniami łazili do pracy i nikt nie robił rabanu.

A jak ktoś się boi zarażenia i ciężkiego przebiegu, no to niech się zaszczepi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:36   #2181
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Mnie uziemiła najprawdopodobniej osoba, której domownik był na kwarantannie, a ona była lekko podziębiona, ale się zaszczepiła, więc hulaj dusza.

Ale wyobraź sobie wrzask, jakby ogłosili, że szczepionki wuja dają jeśli chodzi o omikron i i tak trzeba siedzieć. Nigdy tego nie zrobią.

Mi naprawdę jest ryba, trzeba siedzieć, to posiedzę. I gdyby to miało ręce i nogi, to bym nie miała problemu, podjęłam decyzję i ponoszę jej konsekwencje.

Ale to nie ma sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oglosza to juz za kilka miesiecy, jak dopasowane szczepionki przejda kilkutygodniowe "badania kliniczne".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:37   #2182
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89090712]Oglosza to juz za kilka miesiecy, jak dopasowane szczepionki przejda kilkutygodniowe "badania kliniczne".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, kiedy już bedzie zupelnie inna odmiana a ludzie poszczepieni kolejnymi dawkami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 07:54   #2183
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mnie to zawsze wkurzalo. W poprzednim miejscu pracy miałam wspólpracownika, który przyłaził z gorączka, jego trzymało trzy dni, a mnie później tydzień. Jęczał że się źle czuje, ale i tak laził. Z jednej strony rozumiem, bo szefostwo było specyficzne, a rodzina na utrzymaniu, ale z drugiej strony to było naprawdę wkurzające.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 08:08   #2184
paziiiak
Raczkowanie
 
Avatar paziiiak
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Ulnowo
Wiadomości: 169
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Mnie to zawsze wkurzalo. W poprzednim miejscu pracy miałam wspólpracownika, który przyłaził z gorączka, jego trzymało trzy dni, a mnie później tydzień. Jęczał że się źle czuje, ale i tak laził. Z jednej strony rozumiem, bo szefostwo było specyficzne, a rodzina na utrzymaniu, ale z drugiej strony to było naprawdę wkurzające.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ale to nie byliście na umowie o pracę? Jest coś takiego jak L4 płatne o.O Sama też nie jestem fanką olewania pracy, ale jednak samoświadomość się ma i myślę nie tylko o sobie, ale też o ludziach z pracy.
__________________
Doświadczenie młodości jest cenniejsze niż srebro...
paziiiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 08:13   #2185
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jeszcze taka ciekawostka, jakby ktoś kiedyś potrzebował.
Po negatywnym teście u zaszczepionego po kontakcie z pozytywnym domownikiem kwarantanna schodzi po północy. Potwierdzone przed chwilą na infolinii PiS.
I taka ciekawostka- test robiłam wczoraj, wyniki przesłali dopiero koło 1 następnego dnia, tak że jeszcze jeden dzień kwarantanny z tyłka.

A samo laboratorium podobno tak zawalone, że ludzie pracują 24h/ dobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wisi kwarantanna tak długo ponieważ sanepid nie nadąża. To sanepid nakłada kwarantanne i ja ściąga. Mi też wisiała do północy. Ale normalnie zadzwoniłam i powiedziałam że mam minus i normalnie mogłam wyjść z chałupy
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 08:15   #2186
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pierniczycie aż żal tym: zaszczepieni to a niezaszczepieni to tamto.

Ja jestem zaszczepiona i od dłuższego czasu uważam, ze już czas skończyć z tymi izolacjami i kwarantannami.
Jak ktoś jest chory to niech idzie na L4 normalnie, reszta normalnie żyć i pracować/uczyć się.

A jak ktoś się boi tych pozytywnych bezobjawowych co będą wtedy chodzić i roznosić, to niech się zaszczepi i z bańki.

Jasne, ale jednocześnie - zlikwidować dodatkowe oddziały covidowe. I co wtedy z tymi, co to się nie bali i nie zaszczepili, i nagle okazuje się, że potrzebują szpitala? Miejsc za mało - więc przyjmować w pierwszej kolejności zaszczepionych, a kto "się nie bał" niech czeka.



Kilka dni temu czytałam o mężczyźnie, któremu trzy razy przekładano operację onkologiczną. Nadal czeka. Ja tylko klepię zdrowaśki, żeby nie potrzebować teraz szpitala. Ostatnio mówił mi mój lekarz od wątroby, ordynator szpitala czy oddziału - że u niego oddział urologiczny zamieniono na covidowy. A pacjenci urologiczni? Czekają.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 08:22   #2187
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Tak, kiedy już bedzie zupelnie inna odmiana a ludzie poszczepieni kolejnymi dawkami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nom. Ta na omikrona juz jest gotowa, wlasnie weszla w faze testow klinicznych i cytujac wczorajszy program informacyjny, ''za kilka tygodni liczy na dopuszczenie''.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 08:27   #2188
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez paziiiak Pokaż wiadomość
Ale to nie byliście na umowie o pracę? Jest coś takiego jak L4 płatne o.O Sama też nie jestem fanką olewania pracy, ale jednak samoświadomość się ma i myślę nie tylko o sobie, ale też o ludziach z pracy.
Byliśmy. Ja akurat miałam bezsensu sytuację bo miałam premie uznaniowa i nawet jeden dzień l4 to było -300 z wypłaty. Ale wiem ze tamta osoba tego nie miała

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 09:01   #2189
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Wisi kwarantanna tak długo ponieważ sanepid nie nadąża. To sanepid nakłada kwarantanne i ja ściąga. Mi też wisiała do północy. Ale normalnie zadzwoniłam i powiedziałam że mam minus i normalnie mogłam wyjść z chałupy
Właśnie też tak słyszałam, a babka mi powiedziała, że można wyjść dopiero po północy. Jakbym miała potrzebę to niezbyt bym się przejęła, ale akurat nie mam, jeszcze sobie powrót do pracy daruję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 09:25   #2190
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

U mnie w biurze wszyscy (oprócz mnie jednej czarnej owcy) przebierają nogami aby iść na pseudo pracę zdalną. Normalnie nasi pracodawcy mają krew na rękach trzymając nas stacjonarnie.
O dziwo wszystkie dotychczasowe przypadki zakażeń w dziale pochodziły od rodziny i to nie domowników. No więc praca taka zła i śmiercionośna ale spotkania towarzyskie już ok
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.