Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 20:11   #1531
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość
Własnie zaczęłam sobie czytać na temat rodzajów schodów i w sumie rzeczywiscie te zabiegowe byłyby jakims rozwiązaniem. Ale podobno sa mniej wygodne niż te ze spocznikiem? musze to przemyślec i powiem architektowi, zeby z nimi też narysował czy jeszcze jakies uwagi?
Są mniej wygodne, ale bez przesady Bardzo często się je projektuje - szczególnie drewniane pięknie się prezentują, ale są drogie, więc odradzam.
Zresztą pomyśl co wolisz - odrobinę mniej wygodne schody czy mniejszą łazienkę
Innych uwag nie mam.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 20:31   #1532
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Są mniej wygodne, ale bez przesady Bardzo często się je projektuje - szczególnie drewniane pięknie się prezentują, ale są drogie, więc odradzam.
Zresztą pomyśl co wolisz - odrobinę mniej wygodne schody czy mniejszą łazienkę
Innych uwag nie mam.
W sumie racja stawiam na łazienke jeszcze raz bardzo Ci dziekuję, naprawde mi pomogłas
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 20:45   #1533
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No to teraz ja rzucę na forum pewien dom, który pewnie skrytykujecie, bo widzę tutaj tendencję do uwielbiania domów budowanych na wyrost. Ale jest też dużo osób mających coś do powiedzenia, więc chcę poznac Wasze opienie. Od razu zastrzegam :TAM GDZIE SPIŻARKA I TA PSEUDO GARDERÓBKA byłoby przeniesione wc, którego nie byłoby w TYM CIASNYM KORYTARZYKU. Bo to według mnie jest nie do przyjęcia.
Wiem, że tutaj chcecie, zeby Wam pisano jaka rodzina, jaka działka. Tą kwestię akurat jestem w stanie rozsądnie ocenić, więc tego nie piszę.
Wydaje mi się, że dom buduje się na tak długi okres czasu, ze nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie będa potrzeby rodziny. Moze urodzi sie więcej dzieci, może rodzice będa potrzebowali opieki, może dorosłe dziecko będzie potrzebowało dachu nad głową na jakiś czas. Ten dom jest w stanie zapewnić miejsce w takich ewentualnościach.

http://www.studioprojekt.pl/projekt....&str=index.php

Nie jest on jakoś pięknie wystylizowany na tej stronie, ale rzuty najwazniejsze.
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 08:49   #1534
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jjka Pokaż wiadomość
Szukałam projektu w katalogach i choć przejrzalam ich mnóstwo nic nie pasowało. Postanowiłam wybrać sie do miejscowego architekta. Okazało sie, że niewiele wiecęj wyniesie projekt indywidualny od takiego gotowego z modyfikacjami. Mam tylko jedną wątpliwość -pani architekt nie robi kosztorysu szczegółowego i projektu instalacji. Tłumaczyła, że do uzyskania pozwolenia na budowę nie jest potrzebny projekt instalacji a poza tym i tak każdy robi gniazdka tak jak chce i jak mu pasuje. Co wy o tym myślicie? Czy rzeczywiście tak jest? A drugie pytanie mam odnosienie kosztorysu. Wydaje mi się, że kosztorys jest potrzebny do uzyskania kredytu. Gdzie i kto w takim razie może zrobić taki szczegółowy kosztorys?

Z góry dziękuję,
J
Konieczność sporządzenia projektu instalacji jest określona w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, zatem nie widzę podstaw, żeby takiego projektu miało nie być, lecz, z doświadczenia, niektóre rzeczy przechodzą w urzędzie, jeśli ma się znajomości lub odpowiednio zapłaci
Projektu instalacji nie wykonuje architekt, lecz instalator z uprawnieniami - architekt musi poświadczyć o poprawności takiego opracowania, zresztą najczęściej współpracuje z jakimś projektantem instalacji i zleca mu projekty.

Jeśli chodzi o kosztorys, to się nie znam. Trzeba dokładnie popytać w banku, czego żądają do udzielenia kredytu.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 10:03   #1535
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hotcafe Pokaż wiadomość
Od razu zastrzegam :TAM GDZIE SPIŻARKA I TA PSEUDO GARDERÓBKA byłoby przeniesione wc, którego nie byłoby w TYM CIASNYM KORYTARZYKU. Bo to według mnie jest nie do przyjęcia.
Tam gdzie spiżarka i pseudogarderóbka powinien być korytarz prowadzący do pokoju nr 8. Bo wejście do niego z salonu jest nie do przyjęcia.
Cytat:
Wiem, że tutaj chcecie, zeby Wam pisano jaka rodzina, jaka działka. Tą kwestię akurat jestem w stanie rozsądnie ocenić, więc tego nie piszę.
Czyli wiesz, że jeżeli masz wjazd na działkę od północy to potrzebujesz ten projekt w lustrzanym odbiciu oraz okno w pokoju nr 3 powinno być od zachodu?
Cytat:
może rodzice będa potrzebowali opieki,może dorosłe dziecko będzie potrzebowało dachu nad głową na jakiś czas.
Więc potrzebny jest dom na wyrost.
Cytat:
Nie jest on jakoś pięknie wystylizowany na tej stronie, ale rzuty najwazniejsze.
Po zlikwidowaniu pseudospiżarni i pseudogarderóbki nie ma spiżarni, garderób, pomieszczeń gospodarczych na graty oraz miejsca do suszenia ubrań w zimie.

EDIT: Ale najlepsza w tym całym projekcie jest kuchnia w korytarzu. No takiego głupolstwa dawno nie widziałam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-12-21 o 10:28
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 10:41   #1536
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tam gdzie spiżarka i pseudogarderóbka powinien być korytarz prowadzący do pokoju nr 8. Bo wejście do niego z salonu jest nie do przyjęcia. .
O tym również pomyślałam.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli wiesz, że jeżeli masz wjazd na działkę od północy to potrzebujesz ten projekt w lustrzanym odbiciu oraz okno w pokoju nr 3 powinno być od zachodu?
Nie mam wjazdu od północy i jak chce w ogóle ten dom to, żeby wejść do domu trzeba będzie go obejść.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Więc potrzebny jest dom na wyrost.
Dla mnie już ten dom jest na wyrost, bo jak zostanę w tym domu sama to po co mi 4 pokoje?
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Po zlikwidowaniu pseudospiżarni i pseudogarderóbki nie ma spiżarni, garderób, pomieszczeń gospodarczych na graty oraz miejsca do suszenia ubrań w zimie.
No nie ma, ale pseudo też mi nic nie dają. Poza tym, prawie kazdy ogladany dom tutaj nie ma tych pomieszczeń. Pomieszczenie gospodarcze blisko kuchni jakos rozwiązuje kwestie spizarni. Miejsca na garderobę ani na większa szafe tutaj nie ma. I to jest faktycznie niedobre. Suszeniem sobie głowy nie zawracam. Teraz sobie radzę a mam duuużo gorsze warunki. Więc, bez przesady.

No dobra to powiedzmy, że odpada.

Ten, który teraz pokazuję jest jeszcze mniejszy. Tutaj jakie popełnili głupstwa?
http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/59/

Edytowane przez hotcafe
Czas edycji: 2009-12-21 o 10:44
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 11:17   #1537
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hotcafe Pokaż wiadomość
Dla mnie już ten dom jest na wyrost, bo jak zostanę w tym domu sama to po co mi 4 pokoje?
Ja mam 3 i się ledwo mieszczę. Przydałaby mi się jeszcze biblioteka, osobna garderoba, i większe pomieszczenie gospodarcze, i siłownia ...
Cytat:
Teraz sobie radzę a mam duuużo gorsze warunki. Więc, bez przesady.
Domu się nie buduje po to, żeby "jakoś sobie radzić" tylko po to, żeby wygodniej żyć. Bo równie dobrze można sobie jakoś radzić w kawalerce w bloku z płyty.

Cytat:
Ten, który teraz pokazuję jest jeszcze mniejszy. Tutaj jakie popełnili głupstwa?
http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/59/
Położenie pomieszczeń podług stron świata, ale skoro w tym się orientujesz, to wiesz, że jest nie do przyjęcia. Nie ma fajnego miejsca do jedzenia (chyłkiem w kuchni). Nie ma gdzie trzymać gratów. Łazienka przy salonie - tam masz ściankę działową, więc słuchasz Szopena przy akompaniamencie spuszczanej w kiblu wody i prysznica.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 11:55   #1538
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja mam 3 i się ledwo mieszczę. Przydałaby mi się jeszcze biblioteka, osobna garderoba, i większe pomieszczenie gospodarcze, i siłownia ...
Domu się nie buduje po to, żeby "jakoś sobie radzić" tylko po to, żeby wygodniej żyć. Bo równie dobrze można sobie jakoś radzić w kawalerce w bloku z płyty.
Moze by się to i przydało ale ja mam problem ze sprzątaniem. Na sprzątaczke mnie nie stać, więc oczyma wyobrazni widze te wałki kurzu walajace sie pomiedzy sprzętami w siłowni.


Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Położenie pomieszczeń podług stron świata, ale skoro w tym się orientujesz, to wiesz, że jest nie do przyjęcia. Nie ma fajnego miejsca do jedzenia (chyłkiem w kuchni). Nie ma gdzie trzymać gratów. Łazienka przy salonie - tam masz ściankę działową, więc słuchasz Szopena przy akompaniamencie spuszczanej w kiblu wody i prysznica.
Wejście od zachodu, salon od południa, sypialnie od wschodu, kuchnia od północy. Wc z prysznicem przeniesione tam gdzie kotłownia. I odwrotnie. Kuchnia dla mnie wystarczająca. Powiedziałabym, że za mały salon ale po przemysleniu ma on ładne wymiary. Jest miejsce na kominek, telewizor i nie muszą ze sobą sąsiadować.
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 21:20   #1539
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez hotcafe Pokaż wiadomość
Wejście od zachodu, salon od południa, sypialnie od wschodu, kuchnia od północy.
Zmarnowane zachodnie słońce (taras, sypialnie).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 09:49   #1540
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zmarnowane zachodnie słońce (taras, sypialnie).
Prawdę mówiac u mnie kierunki wypadają na rogu działki, więc sypialnie byłyby na południowy - wschód, salon na południowy - zachód, kuchnia na północny - zachód. Teraz lepiej?

Poza tym na południowy - zachód mam najpiekniejszy widok na kilkadziesiat km, lasy, górki.

Edytowane przez hotcafe
Czas edycji: 2009-12-22 o 09:51
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 10:00   #1541
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja dorzucę ten,nowość Muratora
http://projekty.muratordom.pl/projek...s=wkrotce&nr=7
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 10:06   #1542
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
W wiatrołapie zmieści się dosłownie jeden wieszak. Nie ma ani kawałka miejsca na szafę, spiżarni, pomieszczenia na graty ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 10:57   #1543
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

akurat w tym domu sa dwa pomieszczenia gospodarcze co jest rzadkością w innych domach. Ale łazienki ciemne, a wejście do salonu to przesmyk metrowy w ścianie nośnej.
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 15:18   #1544
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

szugarbejb a mogłabyś wypowiedzieć się na temat mojego projektu??
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 15:42   #1545
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Wystarczy kawałek przestawić drzwi do kotłowni i szafa się zmieści...
Ale wejście do salonu jest beznadziejne...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 16:05   #1546
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość
szugarbejb a mogłabyś wypowiedzieć się na temat mojego projektu??
Ale przecież Dziewczyny Ci już napisały wszystko.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:38   #1547
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć.

w załączniku dodaję działeczkę (zaznaczona na czerowowno) działka ma 20 arów. usytuowana jak widac z wjazdem do południowego - wschodu. wiem, ze to nie najlepsze usytuowanie działki ( tak mi się wydaje, bo najlepszy wjazd, to wjazd od północy), ale na szczęscie nie jest tez samo południe .

czy taras musi w takim razie być zaprojektowany od razy od ulicy?? czy moze byc od północnego - wschodu??
__________________


Edytowane przez Madzialenka12344321
Czas edycji: 2009-12-27 o 19:43
Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:52   #1548
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
czy taras musi w takim razie być zaprojektowany od razy od ulicy??
Nie musi, ale powinien być od strony południowej, co nie znaczy że zaraz od ulicy...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:55   #1549
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Nie musi, ale powinien być od strony południowej, co nie znaczy że zaraz od ulicy...
czyli rozumiem, ze najlepiej dom odsunąć od ulicy i taras zrobic od południa (tam gdzie i wejscie tak) wtedy i jadalnia i salon tez powinny byc od południa??

coś czuję, ze cięzko będzie znaleźć taki projekt
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 22:27   #1550
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
czyli rozumiem, ze najlepiej dom odsunąć od ulicy i taras zrobic od południa (tam gdzie i wejscie tak) wtedy i jadalnia i salon tez powinny byc od południa??

coś czuję, ze cięzko będzie znaleźć taki projekt
Najlepiej, żeby chociaż część była od południa, nie musi być cały taras.
Po prostu nie ma sensu robić tarasu od północy, bo będzie zimno, ciemno i żaden kwiatek tam nie urośnie...

A takie projekty są, dziewczyny już tu wklejały na 100%
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:40   #1551
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Najlepiej, żeby chociaż część była od południa, nie musi być cały taras.
Po prostu nie ma sensu robić tarasu od północy, bo będzie zimno, ciemno i żaden kwiatek tam nie urośnie...

A takie projekty są, dziewczyny już tu wklejały na 100%
rozumiem w takim razie.

jak znajdę jakis ciekawy projekt to jeszcze zawitam tu i poproszę i ocenę i wskazówki

interesuje mnie domek tak ok 170m2 z poddaszem uzytkowym.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 13:22   #1552
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziewczyny co sądzicie o tym projekcie?? (odbicie lustrzane mysle bardziej by pasowało do działki z wejscie od połduniowego - wschodu) taras ewentualnie mozna by było jeszcze przedłuzyc wzdłuż sciany salonu do okna jadalni.

http://www.extradom.pl/StronaProjekt...ka&lustro=true
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:20   #1553
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
dziewczyny co sądzicie o tym projekcie?? (odbicie lustrzane mysle bardziej by pasowało do działki z wejscie od połduniowego - wschodu) taras ewentualnie mozna by było jeszcze przedłuzyc wzdłuż sciany salonu do okna jadalni.

http://www.extradom.pl/StronaProjekt...ka&lustro=true
Rozkład pomieszczeń całkiem dobry.
Taras bym rozciągnęła bardziej na wschód (jeśli szerokość działki pozwala) i w stronę południową.
Jedynie nie podoba mi się podcień przy wyjściu na taras - tam będzie zawsze zimno, ciemno i wilgotno, tak więc pojawią się pewnie mchy itp... Nie będzie to wyglądać reprezentacyjnie
Rozwiązanie: zostawić podcień tak jak jest, wyjście na taras przenieść na ścianę wschodnią, główną część tarasu zrobić po stronie wschodniej + rozciągnąć na południe (zrobić płotek, posadzić krzaczki, aby nikt z ulicy nie widział co się dzieje na tarasie), a w podcieniu zrobić graciarnię na sprzęt ogrodowy czy coś, ew. miejsce na przeniesienie stolika i ławek ogrodowych w razie deszczu...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:29   #1554
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Rozkład pomieszczeń całkiem dobry.
Taras bym rozciągnęła bardziej na wschód (jeśli szerokość działki pozwala) i w stronę południową.
Jedynie nie podoba mi się podcień przy wyjściu na taras - tam będzie zawsze zimno, ciemno i wilgotno, tak więc pojawią się pewnie mchy itp... Nie będzie to wyglądać reprezentacyjnie
Rozwiązanie: zostawić podcień tak jak jest, wyjście na taras przenieść na ścianę wschodnią, główną część tarasu zrobić po stronie wschodniej + rozciągnąć na południe (zrobić płotek, posadzić krzaczki, aby nikt z ulicy nie widział co się dzieje na tarasie), a w podcieniu zrobić graciarnię na sprzęt ogrodowy czy coś, ew. miejsce na przeniesienie stolika i ławek ogrodowych w razie deszczu...
wielkie dzięki

oczywiscie działeczka jest dosc spora (20 arów) wymiary podałam w planie kilka postów wyzej. wiec wszelkie takie zmiany wchodzą w grę.

Jaki masz pomysł na tę graciarnię: zabudowac podcien i zrobic jakby oddzielne pomieszczenie z wejsciem z dworu, czy zostawic otwartą?
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:49   #1555
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Jaki masz pomysł na tę graciarnię: zabudowac podcien i zrobic jakby oddzielne pomieszczenie z wejsciem z dworu, czy zostawic otwartą?
Ja bym zostawiła otwarte tak jak jest...
Na zagospodarowanie (uatrakcyjnienie) tego miejsca zawsze znajdzie się jakiś pomysł, ale to jeszcze nie na tym etapie... raczej na etapie projektu zieleni/ogrodu/małej architektury. Może jakaś pergola w tamtym miejscu?
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 15:48   #1556
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

wielkie dzięki

jesli chodzi o pomieszczenia to zastanwiam się na co wykorzystac te 3 pomieszczenia strychu oraz:
czy w pomieszczeniu nr 7 zrobic pralnię (czy nie za mało miejsca)
oraz czy w garazu (pod koniec) nie zrobic scianki działowej aby tam uswic kosiarkę, narzędzia itp wtedy po otwarciu garazu nie byłoby wszystko na widoku.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 19:02   #1557
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Poddasze strasznie klaustrofobiczne przez te skosy ;(
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:30   #1558
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
dziewczyny co sądzicie o tym projekcie?? (odbicie lustrzane mysle bardziej by pasowało do działki z wejscie od połduniowego - wschodu) taras ewentualnie mozna by było jeszcze przedłuzyc wzdłuż sciany salonu do okna jadalni.

http://www.extradom.pl/StronaProjekt...ka&lustro=true
Całkiem fajny rozkład jak na projekt gotowy...
Tylko bym na górze połączyła te trzy strychy, strychów nigdy nie jest za mało, wyjście z garderoby do magazynu jest trochę bez sensu...
Na górze nie będzie tak strasznie klaustrofobicznie wydaje mi się...
No i okienka w garderobach z frontu bym sobie darowała...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:52   #1559
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Całkiem fajny rozkład jak na projekt gotowy...
Tylko bym na górze połączyła te trzy strychy, strychów nigdy nie jest za mało, wyjście z garderoby do magazynu jest trochę bez sensu...
Na górze nie będzie tak strasznie klaustrofobicznie wydaje mi się...
No i okienka w garderobach z frontu bym sobie darowała...
o tych oknach w garderobach tez własnie myslałam, ze mozna je zlikwidowac.

oglądałam ostatnio gotowe juz takie mieszkanko w necie i powiem, ze całkiem fajnie to wygląda
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:16   #1560
ussek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam, proszę o opinie na temat tego domu, a wlasciwie chodzi tylko o rzut parteru Nie jestem pewna czy układ funkcjonalny jest korzystny, czy w takiej jadalni da sie wstawic duży stół? będzie można z sensem rozmieścic kanapy, żeby było ładnie i funkcjonalnie, bo ich demostracyjne ułożenie na rzucie jest fatalne i nie za bardzo wiem jak moznaby było je dobrze rozstawic. Gdzie można przestawic kominek, zeby nie był na jednej scianie z telewizorem? Będę bardzo wdzieczna za wszelkie rady i wskazówki.
ussek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.