Hormony- Ważne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-20, 11:01   #1
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Thumbs up

Hormony- Ważne!


Juz od dwana zaobserwowalam u siebie nadmierne owlosienie( piersi, plecy, skora nad waragami, rece, nogi. Caly czas probuje z tym walczyc golac noggi co dwa dni i robiac depilacje woskowa. Ale wiem ze to nie jest normalne by 18- letnia dziewczyna miala takie problemy. Do tego wszsytkiego mam nadwage w genach, z ktora rowniez walczylam wpedzajac sie w bulimie zktora walcze od pol roku i jestem czysta. Chcialam sie zapytac czy istenieje prawdopodobienstw ze szybki przyplyw wagi jest spowodowany z byt duza iloscia hormonow meskim w moim organizmie i jak to sie leczy? To dla mnie bardzo wazne wiec prosze o szybka odpowiedz!!!
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 13:27   #2
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Dot.: Hormony- Ważne!

Witam. Tak się składa, że mam podobny problem (za dużo włosków ). Nadmierne owłosienie nie musi być skutkiem nadmiaru męskich hormonów (tak jest w moim przypadku) i podobnie ze skłonnością do nadwagi - same hormony nie muszą wpływać bezpośrednio na wage, jedynie mogą wywoływać nadmierny apetyt, niechęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej itp. Chociaż nie koniecznie - co człowiek to przypadek i nie ma reguły. Ja radziłabym Ci udać się do endokrynologa (lub przynajmniej do ginekologa) i zrobic potrzebne badania, bo nie tylko androgeny mają wpływ na nadmierne owłosienie. Mnie na przykład endokrynolog pytał o przypadki cukrzycy w rodzinie i czy ja nie mam cukrzycy. Robiłam też badanie poziomu hormonów tj. kortyzol i TSH no i oczywiście USG. U mnie nic nie wykryto, chociaż też martwi mnie brak diagnozy, bo niby skąd objawy skoro nie ma choroby. W każdym razie endokrynolog orzekł, że taka moja uroda i wysłał mnie do kosmetyczki. Według mnie równiez powinnaś zrobić potrzebne badania i wtedy zastanowić się nad ew. leczeniem (ja leczyłam się Diane35 i Androcur). Leczenie pomaga w ten sposób, że stare włoski jaśnieją a nowe nie rosną, jednak na to trzeba trochę czasu. Niestety nie ma lekarstwa, które wyleczyłoby w stu procentach. Jedynym sposobem są zabiegi kosmetyczne. Ale według mnie warto przebyć kurację lekami jeżeli masz zaburzenia hormonów.
Pozdr.
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 22:07   #3
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Dot.: Hormony- Ważne!

Bylam juz u endykronologa, gdyz mam niedoczynnosc tarczycy. Ale juz ja chyba uleczylam bo mam wyniki tsh w normie.
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:54   #4
morines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Hormony- Ważne!

Shanyah mnie endokrynolog również skierował na badania usg do ginekologa, gdzyż mam nadmierne owłosienie, czy mogłabyś mi napisać jak to badanie wygląda??
morines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 12:07   #5
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hormony- Ważne!

Czesc.Ostatnio dowiedzialam sie ze jest jeden produkt po ktorym wloski staja sie malo widoczne w kilka minut po uzyciu.Ja mam zamiar go kupic jak bede w Polsce bo tu gdzie mieszkam jeszcze nie znalazlam.Nie slyszalam aby ktos kto uzywa byl niezadowolony.Jestem zdecydowana zeby go uzywac.No i mysle ze jak bedziesz sie leczyc to ten produkt chyba nie zaszkodzi,a wloski na twarzy nie wygladaja pieknie szczegolnie gdy sa ciemne-wiem cos o tym.Warto sprobowac tego wybielacza do wlosow.Pozdrawiam.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 12:57   #6
JUTITA
Raczkowanie
 
Avatar JUTITA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 69
Dot.: Hormony- Ważne!

lady fit a kto ci powiedzial ze problem z nadmiernym owłosieniem to nie normalne u 18 - letnich dziewczat

ja jak dorastałam tez miałam problem z nadwaga, uciazliwymi włoskami i mase innych problemów z wyglądem.... tak to juz jest z dziewczynami a u kazdej objawia sie to inaczej i u kazdej konczy sie w innym wieku ... wiec głowa do góry [/I]

edit a co to za produkt na te włoski
JUTITA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 14:31   #7
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hormony- Ważne!

Sally Hansen 'Creme Hair Bleach'-jest wybielacz do wloskow na twarzy i do ciala.Prawdopodobnie jest ciezko dostac,najlepiej pytac w aptece-chyba.Ja bede szukac.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-15, 14:36   #8
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hormony- Ważne!

aha jeszcze mozna go zamowic przez internet.Jak cos wiecej znajde to napisze.Pa.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.