<Glupie pytanie> pigulki + vitaminy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 09:33   #1
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36

<Glupie pytanie> pigulki + vitaminy


Czy vitaminy obnizaja w jakis sposob dzialanie pigulek??
Dziekuje za odp

Edytowane przez magda548
Czas edycji: 2006-07-05 o 15:46
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:09   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

Wyszukiwarka.. Ulotka.. Inteligencja..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:21   #3
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

"tutusia" - zanim napiszesz komus 'wyszukiwarka, inteligencja, ulotka..' to moze sama przeczytaj?? Ty tez zadawalas 1000 glupich pytan typu 'czy po 2godz tabletka sie wchonela?' wiesz co ci ktos powinien odpowiedziec??
WYSZUKIWARKA, INTELIGENCJA, ULOTKA...
jesli pytanie wydaje ci sie bez sensu to nie odpowiadaj na nie poprostu bo kiedys ty zadasz podobne i odpisza ci to samo!
Sama nie wiesz wszystkiego i zadajesz pytania na ktore wlasnie wiekszosc osob ci moze tak odpowiedziec bo uwaza ze sa glupie a dla ciebie te pytania sa wazne...
wiec moze nie wypowiadaj sie ?!
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:28   #4
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

1000 głupich pytań?? Jakich niby.. Przytoczyłaś jedno, niekoniecznie głupie, na które wcześniej na forum odpowiedzi nie było. Na Twoje pytanie odpowiedź była już wiele razy. Ulotkę MUSISZ przeczytać przed rozpoczęciem brania leku ze względów bezpieczeństwa. A inteligencja? Hmm.. Czy nie logiczne jest, że gdyby tyle rzeczy obniżało skuteczność w tym zwykłe witaminy KONIECZNE do prawidłowego funkcjonowania organizmu to tabsy niebyłyby takie skuteczne? Gdyby witaminy obniżały skuteczność musiałabys zrezygnować równiez z wielu pokarmów, które te witaminy zawierają. Dlatego napiszę jeszcze raz:
Wyszukiwarka, ulotka, inteligencja.
I nie ma tu krzty złośliwości.
EOT
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:39   #5
magda548
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 36
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

Nie wiem czy nie bylo ale ja czytalam juz kilka takich pytan o wchlanianie sie pigulek...
A za odpowiedz dziekuje.
magda548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 11:10   #6
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

To nie było pytanie o wchłanianie sie pigułki, tylko o to co mam robić. Bo domyślałam się, że się ne iwchłonęła. W ulotce pisza o 3-4h.
Pozdrawiam!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:09   #7
ally01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

Magda!Ja też mam taki problem tylko,że dotyczy on brania tabletek i picia herbaty na odchudzianie (pu-erh) czy obniża działanie tabletek.A co do witamin,to czytałam że raczej nie,chyba ze się weźmie ich całe opakowanie na dzień,a Ty chyba tyle nie jesz.Jakbys mogła pomóc mi w moim problemie to bym była bardzo wdzięczna.I nie martw się takimi głupimi odpowiedziami,jesli ktoś nie chce odpowiadać to niech wogóle tego nie robi,a nie pisze jakieś głupoty
ally01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 16:37   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

a ja przeczytalam ostatnio, ze przyjmowanie dosc duzych dawek witaminy C sprawia, ze organizmowi "wydaje sie" ze tabletka ma wieksza dawke hormonow niz w rzeczywistosci, jak kobieta przestaje przyjmowac wit C, to organizm zaczyna traktowac pigulke jako pominieta, tak ktos napisal na jakims forum, ale trzebaby splałaszowac chyba cale opakowanie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 21:41   #9
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a ja przeczytalam ostatnio, ze przyjmowanie dosc duzych dawek witaminy C sprawia, ze organizmowi "wydaje sie" ze tabletka ma wieksza dawke hormonow niz w rzeczywistosci, jak kobieta przestaje przyjmowac wit C, to organizm zaczyna traktowac pigulke jako pominieta, tak ktos napisal na jakims forum, ale trzebaby splałaszowac chyba cale opakowanie
hmm, moze i rzeczywiscie witaminka C ma jakis tam wplyw na tabletki anty, bo pamietam jak podczas brania tabletek anty bralam tez profilaktycznie witaminke C i to codziennie przez jakis tam czas, pozniej przestalam brac witaminke, mialam rowniez 7 dniowa przerwe w anty i pozniej jak wzielam pierwsza tabletke z nowego opakowania a nie wzielam witaminy C to orgaznim zareagowal tak jakbym wogole nie wziela tabletki; mialam male plamienia.

Nie wiem to moze byl tylko przypadek, a moze cos w tym jest
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 08:53   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

duże dawki wit.C podnoszą poziom "hormonów pigułkowych" w organiźmie:

http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj...interakcje.htm


ale w temacie pigułki i witaminy warto też zwrócić uwagę na to, że podczas zażywania pigulek powstają często niedobory witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 11:15   #11
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

wezcie mnie nie straszcie nawetbo biote tabletki anty a niedawno(jakies 4 dni temu) zaczelam brac witamine C bo mialam jakies klopoty z pecherzem i lekarz (rodzinny) przepisal mi ta wotamine tye tylko ze nie wspomnialam ze biore tabletki ;] no ale mysle ze bedzie wszystko ok prawda??;> dobrze sie czuje i czekam teraz na okres ..;] ktory chcialabym zeby sie pojawil niebawem ;|
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 20:29   #12
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

hej! wiem na pewno że trzeba uważać na sok z grejfruta, nie wolno nim popijać tabletek, nie jeść ani pić 4 godz przed i 4 po połknięciu pigułki..a on zawiera dużo wit c..za dużo wit c to ci się może i w nerkach odłożyć, ale to trezba brać baardzo dużop i często spokojnie abrico, będzie ok..czekaj na luzie na okres, bez nerwów bo tylko się stresujesz, a to nie służy Ci w żadnym stopniu, jak każdemu..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 09:34   #13
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: <Glupie pytanie> pigulki + vitaminy

hmmm dzis jest 3 dzien przerwy i jak narazie to nic sie nie dzieje..;] w sumie to nie musze wcale dostawac miesiaczki bo mam takie jajniki ze nie pracuja regularnie no i mam rozbe cykle nawet do 40 dni tyle ze w tamtym miesiacu dostalam okresu w ostatni dzien brania tabletki ;]...wtedy konczylam pierwsze opakowanie tabletek
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.