Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-13, 17:46   #1681
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Potem żłobek z internatem



A co robi resztę dnia?
Funkcjonuje albo na rękach albo leży se w wózku i mamla pieluszkę albo leży przy cycku

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 19:29   #1682
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Była położna. 5360g waży moja kluska. Czyli od najniższej wagi w niecały miesiąc zrobił 1,5kgA położyłam wyjca w łóżeczku i obok pranie wieszałam 3 minuty płaczu było, ale późnej przeprosiłam dziecko i już noszę jak królewicz każe.

Ej ja też miałam wstążkę przy pierworodnym i fakt, był spokojniejszy niż brat. Chyba kupię i założę znowu. Może pomożeNo to miałaś przygodę A jak Ty się uchowałaś bez prawka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przypakował

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzięki, że to napisałaś. U mnie przez tą bilirubinę i bezdechy poziom stresu wzrasta to już wszystko mnie martwi


I po co komu ta technologia

Moja mniej, w 4 tygodnie 770 gram.

Wiem jak niewiele daje świadomość, że KIEDYŚ (za 2 miesiące a może 6..?) to przejdzie. Dwa dni z płaczem to jest jak rok


Ogólnie mam polew z wiązania wstążek ale po tym poście chyba jakąś kupię

Byliśmy na usg całego dziecka Wszystko w normie, mózg też, wątroba normalna. Niestety ma układ przełyku czy tam wpustu sprzyjający refluksowi, więc nie dziwne, że pali ją w gardło i ulewa, ale jest to anatomia adekwatna do wieku, nie ma żadnej patologii.
Bioderka też ok.

Rano była pediatra, rewelacyjna babka, wizyta trwa godzinę, każde pytanie wyjaśnione na 150%. Dopiero teraz ktoś mi wytłumaczył, że zrozumiałam w końcu o co chodziło z tym CRP po porodzie i dlaczego dostała antybiotyk.

Odruchy, które mnie i położną martwią są wg niej ok. Z tym zachodzącym słońcem to tak jak Calineczka napisała - to nie to. Ogólnie dzieciak ok, ale kupa zbyt wodnista, co zgłaszałam już wcześniej ale położna mówiła, że w normie. Możliwe że dziś trafiło na jeszcze bardziej wodnistą. W połączeniu z objawami brzuszkowymi będziemy więc szukać alergii...

Żółtaczka jest niepokojąca, będziemy sprawdzać czy rośnie czy to wahnięcie związane np z lekkim odwodnieniem spowodowanym tymi kupami. Mam ją karmić najwięcej jak się da i pilnować znowu godzin karmień (aczkolwiek z nią to nie problem bo sama się domaga) i rozbudzać jak przysypia na cycku.
Mam jeszcze zbadać krew, kał i mocz (życzcie mi powodzenia w pobraniu ) i hormony tarczycy.
Modlę się, żeby to było od tej sraczki, bo inne opcje są znacznie gorsze i to bardzo znacznie

Bezdechy też niepokojące i ma leżeć koniecznie w nocy pod monitorem.

No i "dziecko strasznie silne". Słyszę to na każdej wizycie
Także dobrze, że fizjo spojrzy.

Ogólnie dziecko to nie jest przygoda na moje nerwy.

A po usg bioderek kazali robić profilaktycznie ćwiczenia stawów przy przewijaniu. Także teraz to już matka ma 0 godzin na sen i jedzenie bankowo
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Mój dziś ma 7 tyg. i 1 kg na plus od wagi ur.



Najpierw z pleców na brzuch, potem z brzucha na plecy, chyba że to przypadkowe obroty wg mamy fizjo.

Jeeeej, 5h od drugiej walczył młodzieniec z brzuchem. Dziś już z siedem kup strzelił. Do tego całe dwie drzemki, w sumie z 45 min. Muszę pomyśleć, co będę z życiem robić, gdy zacznie odsypiać

Generalnie wierzę w teorię o IV trym., więc daję mu czas na adaptację do końca roku, a potem zacznę jojczyć, jeśli nie ustabilizuje się
Hahaha


Ale z brzucha na plecy łatwiej się przekręcić, bo wystarczy, ze głowę na bok przechyli i samo leci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Ja nic nie pisze o spaniu Lalki co by nie zapeszyc (i nie dostać bana na ten wątek)



Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 19:50   #1683
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Mój dziś ma 7 tyg. i 1 kg na plus od wagi ur.
Najpierw z pleców na brzuch, potem z brzucha na plecy, chyba że to przypadkowe obroty wg mamy fizjo. Jeeeej, 5h od drugiej walczył młodzieniec z brzuchem. Dziś już z siedem kup strzelił. Do tego całe dwie drzemki, w sumie z 45 min. Muszę pomyśleć, co będę z życiem robić, gdy zacznie odsypiać
Generalnie wierzę w teorię o IV trym., więc daję mu czas na adaptację do końca roku, a potem zacznę jojczyć, jeśli nie ustabilizuje się
Masz fantastyczne podejście do życia. "Zazdraszczam"
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Kciuki. A na co ten zabieg?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 19:55   #1684
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ale przypakował



Powodzenia



Hahaha


Ale z brzucha na plecy łatwiej się przekręcić, bo wystarczy, ze głowę na bok przechyli i samo leci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Ja nic nie pisze o spaniu Lalki co by nie zapeszyc (i nie dostać bana na ten wątek)



Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Nie pisz bo klatwa pochwalenia dziecka dziala
Pod narkoza? Kobito ja bym byla pod respiratorem pewnie jakby miala podcinane wedzidelko czy cos a co mu sie dzieje?

Lezalam sobie, dziecko odlozylam do lozeczka i odpalil sie sygnal ostrzegawczy bezdechu. Odwrocilam sie to mala sie przebudzila i zaczela machac i kopac. Alarm wlasciwy sie nie wlaczyl. Ciekawe czy po 3 miesiacu zycia bede cala siwa czy dopiero po 6stym.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 20:21   #1685
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ale przypakował



Powodzenia



Hahaha


Ale z brzucha na plecy łatwiej się przekręcić, bo wystarczy, ze głowę na bok przechyli i samo leci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Ja nic nie pisze o spaniu Lalki co by nie zapeszyc (i nie dostać bana na ten wątek)



Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Kciuki są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 20:54   #1686
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzięki, że to napisałaś. U mnie przez tą bilirubinę i bezdechy poziom stresu wzrasta to już wszystko mnie martwi


I po co komu ta technologia

Moja mniej, w 4 tygodnie 770 gram.

Wiem jak niewiele daje świadomość, że KIEDYŚ (za 2 miesiące a może 6..?) to przejdzie. Dwa dni z płaczem to jest jak rok


Ogólnie mam polew z wiązania wstążek ale po tym poście chyba jakąś kupię

Byliśmy na usg całego dziecka Wszystko w normie, mózg też, wątroba normalna. Niestety ma układ przełyku czy tam wpustu sprzyjający refluksowi, więc nie dziwne, że pali ją w gardło i ulewa, ale jest to anatomia adekwatna do wieku, nie ma żadnej patologii.
Bioderka też ok.

Rano była pediatra, rewelacyjna babka, wizyta trwa godzinę, każde pytanie wyjaśnione na 150%. Dopiero teraz ktoś mi wytłumaczył, że zrozumiałam w końcu o co chodziło z tym CRP po porodzie i dlaczego dostała antybiotyk.

Odruchy, które mnie i położną martwią są wg niej ok. Z tym zachodzącym słońcem to tak jak Calineczka napisała - to nie to. Ogólnie dzieciak ok, ale kupa zbyt wodnista, co zgłaszałam już wcześniej ale położna mówiła, że w normie. Możliwe że dziś trafiło na jeszcze bardziej wodnistą. W połączeniu z objawami brzuszkowymi będziemy więc szukać alergii...

Żółtaczka jest niepokojąca, będziemy sprawdzać czy rośnie czy to wahnięcie związane np z lekkim odwodnieniem spowodowanym tymi kupami. Mam ją karmić najwięcej jak się da i pilnować znowu godzin karmień (aczkolwiek z nią to nie problem bo sama się domaga) i rozbudzać jak przysypia na cycku.
Mam jeszcze zbadać krew, kał i mocz (życzcie mi powodzenia w pobraniu ) i hormony tarczycy.
Modlę się, żeby to było od tej sraczki, bo inne opcje są znacznie gorsze i to bardzo znacznie

Bezdechy też niepokojące i ma leżeć koniecznie w nocy pod monitorem.

No i "dziecko strasznie silne". Słyszę to na każdej wizycie
Także dobrze, że fizjo spojrzy.

Ogólnie dziecko to nie jest przygoda na moje nerwy.

A po usg bioderek kazali robić profilaktycznie ćwiczenia stawów przy przewijaniu. Także teraz to już matka ma 0 godzin na sen i jedzenie bankowo
O co chodzi z tym crp?

My jutro mamy USG bioderek

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ale przypakował



Powodzenia



Hahaha


Ale z brzucha na plecy łatwiej się przekręcić, bo wystarczy, ze głowę na bok przechyli i samo leci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Ja nic nie pisze o spaniu Lalki co by nie zapeszyc (i nie dostać bana na ten wątek)



Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Kciuki jutro będą
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 21:22   #1687
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Tak klątwa jest! Ja sobie pochwaliłam dziecko to wczoraj pół nocy nie spałam, jak nie lepiej, bo jak już poszła spać o 2:30 to potem jeszcze oczywiście przerwy na karmienie Dziś też czuje w powietrzu że będzie problem
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ale przypakował



Powodzenia



Hahaha


Ale z brzucha na plecy łatwiej się przekręcić, bo wystarczy, ze głowę na bok przechyli i samo leci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Ja nic nie pisze o spaniu Lalki co by nie zapeszyc (i nie dostać bana na ten wątek)



Prosimy jutro o kciuki od rana. Średni będzie miał zabieg pod narkoza i mój poziom stresu zaczyna dorownywac poziomowi Fubizki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Powodzenia jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 22:56   #1688
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
O co chodzi z tym crp?

My jutro mamy USG bioderek



Kciuki jutro będą
Miala podwyzszone crp w szpitalu wiec musiala miec antybiotyk dozylny przez tydzien.

Ultra - tak kombinuj, napisz jaka jest zla i niedobra to moze bedzie spac
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 23:29   #1689
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Miala podwyzszone crp w szpitalu wiec musiala miec antybiotyk dozylny przez tydzien.

Ultra - tak kombinuj, napisz jaka jest zla i niedobra to moze bedzie spac
Narazie działa śpi susełek. To już wiem czemu te matki tak często narzekają na swoje dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 02:51   #1690
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej.
Jestem.
Cały czas nie potrafię wbić się w jakiś rytm, mała jest wymagająca. Na początku wydawało się, że będzie łatwiej. Nawet twierdziłam, że jak już się cosik wie bo ma się starsze dziecko, to jest łatwiej. No to się myliłam.
Nie jest łatwiej.
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moja w 4 tyg bez dwóch dni 500 gram i to podobno ok więc się przestałam przejmować ,. Noni zołza w ciągu dnia śpi że dwa razy po maks godzinę no i co tu z takim maluszkiem robić :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Moja też wolniej przybiera dzisiaj położona ją ważyła i ma 3700g


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 05:30   #1691
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Kurcze, ja widzę, że te nasze dzieciaki to głównie wymagające są

Wczoraj w końcu Ola normalnie zasnęła. O 21. Dzień wcześniej o północy... Bałam się odejść od niej, że się obudzi to właśnie wstałam i lecę pod prysznic. Trochę bardziej się wyspałam i trochę bardziej kolorowo widzę świat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 07:26   #1692
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja widzę, że te nasze dzieciaki to głównie wymagające są

Wczoraj w końcu Ola normalnie zasnęła. O 21. Dzień wcześniej o północy... Bałam się odejść od niej, że się obudzi to właśnie wstałam i lecę pod prysznic. Trochę bardziej się wyspałam i trochę bardziej kolorowo widzę świat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że to taki wiek, że skończą 3 miesięce i będzie łatwiej.
Choć jest już jedna cecha u Martuli, która trochę mnie martwi. Ona jak się nakręci w płaczu, to trudno ją uspokoić. I często wyje i wyje, do puki się nie zmęczy i nie zaśnie. W dodatku u Marty, to nie kolki itp. Poprostu coś jej nie pasuje, sama nie wie co. I wyje. Masakra.
Matyldę łatwiej było uspokoić, choćby przy piersi, a Martula jak wyje, to i pierś ją nie cieszy, smoczkiem nie zatkam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 08:02   #1693
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to taki wiek, że skończą 3 miesięce i będzie łatwiej.
Choć jest już jedna cecha u Martuli, która trochę mnie martwi. Ona jak się nakręci w płaczu, to trudno ją uspokoić. I często wyje i wyje, do puki się nie zmęczy i nie zaśnie. W dodatku u Marty, to nie kolki itp. Poprostu coś jej nie pasuje, sama nie wie co. I wyje. Masakra.
Matyldę łatwiej było uspokoić, choćby przy piersi, a Martula jak wyje, to i pierś ją nie cieszy, smoczkiem nie zatkam.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Charakterna. Ciągle mnie zadziwia to, że mimo, że nasze dzieci są tak małe to już coś lubią, czegoś nie lubią, coś im przeszkadza itd. Tacy mali ludzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 08:25   #1694
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Muszę przyznać że moja statsza ma gorsze spanie w nocy niż Marta, która w nocy w ogóle nie płacze (oczywiście po wieczornych koncertach). A Alicja? Już tu nie taz to pisałam, ma bardzo niespokojny sen, budzi się po kilka razy z takim wrzaskiem że bębenki pękają. Od momentu pojawienia się dziecka jeszcze bardziej się to nasiliło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 10:05   #1695
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to taki wiek, że skończą 3 miesięce i będzie łatwiej.
Choć jest już jedna cecha u Martuli, która trochę mnie martwi. Ona jak się nakręci w płaczu, to trudno ją uspokoić. I często wyje i wyje, do puki się nie zmęczy i nie zaśnie. W dodatku u Marty, to nie kolki itp. Poprostu coś jej nie pasuje, sama nie wie co. I wyje. Masakra.
Matyldę łatwiej było uspokoić, choćby przy piersi, a Martula jak wyje, to i pierś ją nie cieszy, smoczkiem nie zatkam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola też tak ma :/
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Muszę przyznać że moja statsza ma gorsze spanie w nocy niż Marta, która w nocy w ogóle nie płacze (oczywiście po wieczornych koncertach). A Alicja? Już tu nie taz to pisałam, ma bardzo niespokojny sen, budzi się po kilka razy z takim wrzaskiem że bębenki pękają. Od momentu pojawienia się dziecka jeszcze bardziej się to nasiliło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tfu tfu na noce nie mogę narzekać. Co prawda KP i wiadomo, że trzeba się przebudzic i cyca dać. Od jakiegoś czasu w nocy nie przewijam, bo kupy Ola nie robi. Tosia śpi dość dobrze. Zdarza jej się przespać cała noc u siebie w łóżku i wtedy jest pięknie. A jak nie to w nocy się obudzi, pojeczy i albo sama do nas przyjdzie, albo mąż ją przyniesie. Jak już do nas dołączy do od razu idzie spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 10:38   #1696
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ola też tak ma :/Ja tfu tfu na noce nie mogę narzekać. Co prawda KP i wiadomo, że trzeba się przebudzic i cyca dać. Od jakiegoś czasu w nocy nie przewijam, bo kupy Ola nie robi. Tosia śpi dość dobrze. Zdarza jej się przespać cała noc u siebie w łóżku i wtedy jest pięknie. A jak nie to w nocy się obudzi, pojeczy i albo sama do nas przyjdzie, albo mąż ją przyniesie. Jak już do nas dołączy do od razu idzie spać.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój Mati przesypia całe noce Bogu dziękować. Ale zdarza się, że coś się przyśni i mnie woła. Ale budzę męża i go do niego wyprawiam. Kładzie się razem z nim i mały zaraz znów zasypia. Także fajnie, że śpi dalej no i że nie przychodzi do nas. Przynajmniej się wyśpi, bo Ignaś budzi się teraz co dwie godziny. Po trzeciej ma już problem z zaśnięciem, więc godzinę, dwie mamy nie przespane. Padam dopiero koło 6:00 na pół godziny. A Mati budzi się o 7:30.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

A my nie musimy się przenieść na jakiś mamusiowy wątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 13:21   #1697
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U nas dzis noc taka ze chcialam rano skoczyc z okna ale bez sensu jak mieszkam na 1 pietrze i sasiad ma pod spodem ogrodek mozna powiedziec ze mialam w nocy jedno karmienie: od 21 do 7:30 zasypiala na cycku, rozbudzalam cmokalam, laskotalam a jak odmawiala calkowicie i zasypiala to probowalam odkladac. 5 min i ryk "co robisz matka przeciez ja jem". ale ogolnie to dobrze, lekarz kazala karmic w opor. Tylko zapomniala mi przepisac psychotropy

Rano wyszlo slonce wiec pedem kurtka na pizame i na dwor naswietlac buzie. Teraz przez szybe sie opala w pampersie.

Szykuje sie do eliminacji bmk, kupilam sobie kawe z sojowym mlekiem... Profanacja
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 13:27   #1698
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas dzis noc taka ze chcialam rano skoczyc z okna ale bez sensu jak mieszkam na 1 pietrze i sasiad ma pod spodem ogrodek mozna powiedziec ze mialam w nocy jedno karmienie: od 21 do 7:30 zasypiala na cycku, rozbudzalam cmokalam, laskotalam a jak odmawiala calkowicie i zasypiala to probowalam odkladac. 5 min i ryk "co robisz matka przeciez ja jem". ale ogolnie to dobrze, lekarz kazala karmic w opor. Tylko zapomniala mi przepisac psychotropy

Rano wyszlo slonce wiec pedem kurtka na pizame i na dwor naswietlac buzie. Teraz przez szybe sie opala w pampersie.

Szykuje sie do eliminacji bmk, kupilam sobie kawe z sojowym mlekiem... Profanacja
Ale chyba nie było źle, bo nadal humor dopisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 14:15   #1699
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Btl dramat ale na tym sloncu i w lesie wsrod zwierzakow mi przeszlo
Jestem sobie wdzieczna ze cisnelam na wyprowadzke z "super lokalizacji" w Gdansku i przeniesienie sie pod park krajobrazowy w Gdyni, cisza spokoj i las 2 minuty od domu. Nawet jak na maxa wieje to w lesie jest super. Jedynie do znajomych daleko :/ i do sklepu samochodem niestety

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

W ogole kolezanka meza rodzila ze 3 tygodnie przede mna i podobno dziecko przesypia cala noc i nie domaga sie karmienia. Jak to mozliwe? nie ogarniam ze i moja i tamta to ten sam gatunek
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 16:04   #1700
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Merry82 mojej się od dwóch dni włączyl wyjec jak jest zmęczona i zasnąć nie może, na szczescie tylko wieczorami jak na razie :P mam nadzieję, że jej to nie zostanie😜 chociaż zaczyna pokazywać, że ma swoje upodobania od paru dni, a tak nie chce być noszona, a tak nie chce leżeć, interesuje ja wiecej rzeczy i marudzi też więcej.... Dorasta
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 16:14   #1701
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Margosia jak tam?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 16:42   #1702
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Btl dramat ale na tym sloncu i w lesie wsrod zwierzakow mi przeszlo
Jestem sobie wdzieczna ze cisnelam na wyprowadzke z "super lokalizacji" w Gdansku i przeniesienie sie pod park krajobrazowy w Gdyni, cisza spokoj i las 2 minuty od domu. Nawet jak na maxa wieje to w lesie jest super. Jedynie do znajomych daleko :/ i do sklepu samochodem niestety

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

W ogole kolezanka meza rodzila ze 3 tygodnie przede mna i podobno dziecko przesypia cala noc i nie domaga sie karmienia. Jak to mozliwe? nie ogarniam ze i moja i tamta to ten sam gatunek
Są takie egzemplarze mój synek jadł ok 21-22 i spał do 5-6.
Młoda wczoraj w dzień jadła co godzinę ale jak zasnęła o 22 tak wstała po 4, tak to można żyć
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 16:47   #1703
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas dzis noc taka ze chcialam rano skoczyc z okna ale bez sensu jak mieszkam na 1 pietrze i sasiad ma pod spodem ogrodek mozna powiedziec ze mialam w nocy jedno karmienie: od 21 do 7:30 zasypiala na cycku, rozbudzalam cmokalam, laskotalam a jak odmawiala calkowicie i zasypiala to probowalam odkladac. 5 min i ryk "co robisz matka przeciez ja jem". ale ogolnie to dobrze, lekarz kazala karmic w opor. Tylko zapomniala mi przepisac psychotropy

Rano wyszlo slonce wiec pedem kurtka na pizame i na dwor naswietlac buzie. Teraz przez szybe sie opala w pampersie.

Szykuje sie do eliminacji bmk, kupilam sobie kawe z sojowym mlekiem... Profanacja
A wzięłabyś?
Mój tak 'spał' przez pierwsze tygodnie
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie było źle, bo nadal humor dopisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się nazywa śmiech przez łzy
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Btl dramat ale na tym sloncu i w lesie wsrod zwierzakow mi przeszlo
Jestem sobie wdzieczna ze cisnelam na wyprowadzke z "super lokalizacji" w Gdansku i przeniesienie sie pod park krajobrazowy w Gdyni, cisza spokoj i las 2 minuty od domu. Nawet jak na maxa wieje to w lesie jest super. Jedynie do znajomych daleko :/ i do sklepu samochodem niestety

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

W ogole kolezanka meza rodzila ze 3 tygodnie przede mna i podobno dziecko przesypia cala noc i nie domaga sie karmienia. Jak to mozliwe? nie ogarniam ze i moja i tamta to ten sam gatunek
Yhym, widziałam na fb taki temat. Niektóre dzieci mają podobno z 2h aktywności na dobę i powoduje to zmartwienie
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Merry82 mojej się od dwóch dni włączyl wyjec jak jest zmęczona i zasnąć nie może, na szczescie tylko wieczorami jak na razie :P mam nadzieję, że jej to nie zostanie😜 chociaż zaczyna pokazywać, że ma swoje upodobania od paru dni, a tak nie chce być noszona, a tak nie chce leżeć, interesuje ja wiecej rzeczy i marudzi też więcej.... Dorasta
Tylko wycie przy zmęczeniu jest dość normalne, ale wycie, którego nie da się zakończyć aż dziecię padnie to coś innego.
Wcześniej nie miała upodobań? U mnie książę rządzić zaczął już w szpitalu
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Margosia jak tam?
Właśnie, jak tam średni?

Leje dziś cały dzień. Tak fest. Aż mi się dziecko wyciszyło z wrażenia
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 18:49   #1704
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Laura chetnie bym wziela ale przy kp nic nie mozna, tylko walic glowa w sciane

U mnie nawet jakby jakims cudem tyle spala to i tak mam nakaz znowu ja wybudzac co 3h ale spoko, jemy co jakies 1-1,5.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 19:53   #1705
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzięki dziewczyny. Wszyscy żyjemy choć to był długi i ciężki dzień

Młoda spisała się na medal bo spała od 8 jak wyszliśmy z domu do 16 (oczywiście z przerwami na jedzenie wiec miałam czas dla Średniego zanim doszedł do siebie
Potem z tego wrażenia nie mogła usunąć i zamiast o 18 to poszła spać przed 20

Ale już cała trójka spacyfikowana wiec czas na relax

Żeby nie było nudno jutro usg bioderek, a nie mam auta i Średni idzie ze mną bo Go jeszcze do przedszkola nie puszcze wiec mam nadzieje, ze nie będzie padać

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Fubizka mleko owsiane jest slodsze samo w sobie i mi osobiście lepiej smakuje z kawą niż sojowe



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 20:44   #1706
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

To super ze daliscie rade
Sprobuje z owsianym

Kurde karmie od 17 praktycznie non stop. A ona sie zachowuje jakby 2 dni nie jadla. Co to za cyrk?
Zastabawiam sie czy jej mm nie dac ale z drugiej strony niby w takich sytuacjach cycki sie ucza ze musza zmienic pokarm
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 21:04   #1707
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Btl dramat ale na tym sloncu i w lesie wsrod zwierzakow mi przeszlo
Jestem sobie wdzieczna ze cisnelam na wyprowadzke z "super lokalizacji" w Gdansku i przeniesienie sie pod park krajobrazowy w Gdyni, cisza spokoj i las 2 minuty od domu. Nawet jak na maxa wieje to w lesie jest super. Jedynie do znajomych daleko :/ i do sklepu samochodem niestety

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

W ogole kolezanka meza rodzila ze 3 tygodnie przede mna i podobno dziecko przesypia cala noc i nie domaga sie karmienia. Jak to mozliwe? nie ogarniam ze i moja i tamta to ten sam gatunek
No, starsza córeczka szybko załapała, że w nocy się śpi, to ja musiałam pilnować zegarka i karmić ją co 3 godziny. Ale udawało się na śpiocha, wiec było nie źle. Aż do 8 miesiąca, gdy zaczęły zęby wychodzić, wtedy się popsuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
To super ze daliscie rade
Sprobuje z owsianym

Kurde karmie od 17 praktycznie non stop. A ona sie zachowuje jakby 2 dni nie jadla. Co to za cyrk?
Zastabawiam sie czy jej mm nie dac ale z drugiej strony niby w takich sytuacjach cycki sie ucza ze musza zmienic pokarm
Zamawia sobie więcej mleczka. Podanie mm zmniejsza laktacje.

Choć ja od kilku dni zastanawiam się czy nie dać mm. Martulę czasem nakarmić to maraton, wystarczy, że coś się jej niespodoba i ryk. Cyrki przy piersi, wygina, odpycha.
A jest drobna, wolniej przybiera na wadze.
Ale myślę sobie, że lepiej powalczyć o kp, choćby z wygody, później jak gdzieś jechać, to zabierać butelki, mm. Zachód z umyciem itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 21:19   #1708
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
No, starsza córeczka szybko załapała, że w nocy się śpi, to ja musiałam pilnować zegarka i karmić ją co 3 godziny. Ale udawało się na śpiocha, wiec było nie źle. Aż do 8 miesiąca, gdy zaczęły zęby wychodzić, wtedy się popsuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Zamawia sobie więcej mleczka. Podanie mm zmniejsza laktacje.

Choć ja od kilku dni zastanawiam się czy nie dać mm. Martulę czasem nakarmić to maraton, wystarczy, że coś się jej niespodoba i ryk. Cyrki przy piersi, wygina, odpycha.
A jest drobna, wolniej przybiera na wadze.
Ale myślę sobie, że lepiej powalczyć o kp, choćby z wygody, później jak gdzieś jechać, to zabierać butelki, mm. Zachód z umyciem itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaką ona miała wagę spadkową? Widzę, że ur. 3200g, po miesiącu 3700g, to źle? Mój do urodzeniowej dołożył raptem 300g w miesiąc, a w kolejne 3 tyg. następne 700g

O właśnie, wam też obcy ludzie gapią się na dzieci i się nad nimi rozpływają?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 21:31   #1709
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość

O właśnie, wam też obcy ludzie gapią się na dzieci i się nad nimi rozpływają?
Pewnie. A teściowa to mi się nawet w cycki gapiła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 21:45   #1710
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Zaskoczę was ale mojego dziecka nikt oprócz szwagierki nie widział jeszcze Do ludzi nie chodzę. Teściowa wyjechała. U mamy w domu panuje choróbsko więc ma kwarantanne. Siostra moja z mężem mym skłóceni. No to tyle..
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Pewnie. A teściowa to mi się nawet w cycki gapiła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ah te teściowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.