Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-15, 19:48   #1741
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Sharlotka no kiedyś minie, ale zaczną się inne problemy. Jak sobie o moim 3 latku pomyśle i jak się z nim czasem użerać muszę, to nie wiem czy nie wolę tych wrzasków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po dzisiejszym wieczorze się z Tobą zgodzę odnośnie 3latków

Mój rozpieszczony jedynak z rodziny wielodzietnej dał mi dziś w kosc

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:20   #1742
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Naturalny poród taki od a do z bez ingerencji jakiejkolwiek ma większe szanse żeby zakończyć się sukcesem. Dlatego dawniej rodziły te kobiety i było wszystko ok. Rzadziej były problemy przy porodzie, ale jak już się pojawiły to bardzo często z tragicznym skutkiem. Teraz częściej przy porodach pojawiają się problemy, bo lekarze lubią poprawiać i pospieszać naturę ale tak jak Chudziaszek piszesz teraz znów mamy większy dostęp do środków ratujących życie i zdrowie. Jak znajdę tą książkę na grupie to wam chociaż tytuł dam. Tam też są fascynujące opisy praktyk z dawniejszych czasów. Za głowę można się złapać jak to funkcjonowało
Tija ty miałaś jakąś 'historie położnictwa' czy coś takiego na studiach?
Fubizka co do detektora - to tylko sprzęt! Ja takim nie ufam, jakoś nie potrafię. Może jakby to był bajer za parę tyś, to może... choć i tak dalej to tylko jakoś przedmiot. Weźmy nawet że małej się ulało, automatycznie zacisnęła krtań i zanim się uporała z tym mlekiem, przełknęła i złapała oddech to mogło minąć sporo czasu. U mojej to trwa wieczność czasami. Ja nie chciałam detektora, szkoda fundować sobie stres. Poprostu staram się nie zakopywać dziecka w sterty pieluch i innych otulaczy i tyle. Zakladam/ufam/wierzę, że moje dziecko nie umrze i będzie żyło długo i szczęśliwie. Jestem dzięki temu spokojna. Przy pierwszej trochę wyolbrzymiałam. Teraz mam więcej radości z posiadania dziecka a mniej stresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam na pierwszym roku historie medycyny. Najnudniejszy przedmiot! polecam za to książkę ginekolodzy. Co prawda więcej tam ginekologii niż położnictwa, ale bardzo ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:45   #1743
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Sharlotka no kiedyś minie, ale zaczną się inne problemy. Jak sobie o moim 3 latku pomyśle i jak się z nim czasem użerać muszę, to nie wiem czy nie wolę tych wrzasków
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie, nie. Ja wolę mego 13 latka, niż te godzinne wrzaski.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Pan Tato w pracy
Chłopaki kłócą się same
Raz został z całą trójka jak byłam na wizycie u gina i wszyscy żyją wiec chyba nie źle
Ale tak na codzień to jestem samotną matką wiec mąż nie marudzi
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Haha. Napisałaś, że poszłaś polezec do wanny, stąd wysnułam wniosek, że ktoś był wtedy z dziećmi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:56   #1744
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
O nie, nie. Ja wolę mego 13 latka, niż te godzinne wrzaski.

Haha. Napisałaś, że poszłaś polezec do wanny, stąd wysnułam wniosek, że ktoś był wtedy z dziećmi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak leżakuje w wannie (to moje hobby ) to cała trójka zajmuje się sama sobą
Alka z wiadomych względów zawsze wtedy spi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 23:01   #1745
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Dlatego ja już nic nie czytam, bo powoli wracam na prostą i już samo wspomnienie porodu nie wywołuje u mnie napływu łez. A nastawiona byłam bardzo na SN bo jakby mogło być inaczej skoro dwa porody były SN. Pytałaś na fb czy nie mogli zrobić usg żeby sprawdzić pepowine. Otóż jak się okazało w ogóle nie był nią owinięty, wody były czyste więc zawiniła oksytocyna. Też sobie pluje w brodę, że mogłam nie wyrazić zgody na podłączenie jej ponownie. Ale w tych skurczach człowiek już nie ogarnia tyle. Niestety czasu nie cofne. Oj tak, te rączki są najpyszniejsze i to ciumkanie przy tym


Jak dla mnie to w tym szpitalach powinni jeszcze być zatrudnieni fizjoterapeuci. Gbyby nie internet to kompletnie bym nie wiedziała co robić przy tej ranie.
W szpitalu tylko tyle, żeby myć 2 razy dziennie i dobrze osuszyć a przy ew kaszlu docisnąć poduszke. Zaczęłam czytać jakie 3 dni temu co i jak i okazuje się, że robiłam wszystko czego nie powinnam. Więc po połogu od razu idę do fizjoterapeuty.

Dzisiaj mieliśmy pierwszy spacerek do szkoły Wiki i Kamil był wielką atrakcją

Oczywiście młody już ma pierwszy wypad do sklepu za sobą bo wiadomo, że zawssw się jakieś promocje trafią a Tz tego nie ogarnie

W dzień śpi mu się najlepiej, jeszcze w salonie przy telewizorze. A wczoraj od 22 do 2 jadł chyba z 6 razy ale jak usnął to pobudka o 6:30, karmienie i jeszcze pospał do 9:30.

Staram się jakoś być na bieżąco ale Wasze dzieciaczki już takie duże. Między moim a przedostatnim dzieciaczkiem to 2 tyg różnicy

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
No ja też staram się nie czytać i nie myśleć, to było bardzo przypadkiem :/
Współczuję, że też cię to męczy

Trochę się boję spytać, ale co to takiego te rzeczy, których się nie powinno?

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
A jednak zdarzają się dzieci, które przesypiają noce
Mój wprawdzie do nich nie należy.
Mój mnie wykończy.
Spał dziś 2 h łącznie. Zamiast leżeć sobie godzinę na macie, jak dziecko gaiete (swoją drogą, jak to jest możliwe?), płakał tak, a w zasadzie wrzeszczal, że głowa mnie rozbolala. Nic go nie uspokoiło. Na rękach też się drze. Porażka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wybacz To na pewno nasza wina, bo mój dzieć pospał w dzień ponad normę, więc musiało się na kimś odbić

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Sharlotka no kiedyś minie, ale zaczną się inne problemy. Jak sobie o moim 3 latku pomyśle i jak się z nim czasem użerać muszę, to nie wiem czy nie wolę tych wrzasków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Kupiłam sobie na wieczór 2 karmi, bo w końcu weekend a oczy mi się same zamykają chyba nic z tego pijaństwa nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staram się nie myśleć na zaś, ale właśnie tego się obawiam, że początki to sielanka, a potem będzie...

Haha, właśnie przysnęłam przy usypianiu

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wasze dzieci też tak nierówno jedzą? Często piszecie, ze jadło znacznie częściej lub rzadziej niż normalnie ale u mnie nawet nie ma tego "normalnie". Wczoraj jadła non stop dosłownie a dzisiaj dobudzić w ogóle nie mogę do karmienia, pociągnie minutę i zasypia.
Tak, ale mój syn nigdy nie odmawia

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ahoj!!!
Próbuje uśpić Martę bo mam małe zlecenie do wykonania. I co? Jak bardzo chcesz to się nie udaje. Wczoraj tak ładnie spała, a dziś co odłoże to ryk, czujki działają.



Tak każda kobieta może, oprócz tych co nie mogą Nie dobieraj sobie. W niczym to nie pomoże. Zastanów się co w twojej sytuacji mogłaś zrobić inaczej? Wydaje mi się że nic. Zrobiłaś wszystko co mogłaś? Masz o coś do siebie żal?



Tak więcej było zgonów, matek i dzieci. Ale znowu dużo mniej było komplikacji okoloporodowych, znacznie mniej niż teraz. Wszystko przez medykalizacje. No ale jak już się pojawiła to zazwyczaj z tragicznym skutkiem niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od pojawienia się mojego słodkiego bobasa powtarzam, że mam bana na robotę No kurde, dalej mnie fascynują te czujki na kompa. Lepiej mi, że Marta też preferuje matki uwagę od pieniędzy Jak zaczną marudzić o kieszonkowe, trzeba będzie przytulić i przypomnieć, że kiedyś mieli inne priorytety

Mam żal. Rzekę żalu. Przybierała od lutego i zamiast znaleźć ujście w momencie porodu to wylała, hahaha

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jak leżakuje w wannie (to moje hobby ) to cała trójka zajmuje się sama sobą
Alka z wiadomych względów zawsze wtedy spi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hahaha

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Kiedy to minie i czy w ogóle minie?

Są już wyniki?

Mąż z dziećmi został w tym czasie? Jak jemu idzie ogarnianie dzieci?

Ciężki. Oby już było lepiej wymagające są nasze dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Minie. Oby na stałe, a nie tymczasowo

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja tam nie wierzę w takie cuda śpi w nocy i jeszcze pewnie Pana Tadeusza recytujeMoja przy pierwszym miała takie zapędy. One ona z tych co wierzą, że rozmiar bufetu jest adekwatny do ilości mleka raz drugi czek drzwi zamknęłam i zrozumiałaOj współczuję. A wy macie cis z tym bezdechem robić, czy tylko obserwować? Sam oddech wrócił? A sraty pierdaty moim zdaniem. To taki sam farmazon jak ten, że wystarczy mocno chcieć i mleko w cyckach będzie. No nie zawsze, bo znam takie przypadki. A dawniej po prostu się umierał jak się nie dało urodzić i tyle. Ale były jakieś badania na ten temat? Bo z danych raczej wynika, że śmiertelność noworodków była dużo dużo większą przed medykalizacją porodu. Czy my o innych powikłaniach myślimy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Małgosia brawo dla średniego że był dzielny i dla Ciebie, że to ogarniasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie gadaj, że twój Pana Tadka nie recytuje???
Nadrabiajcie mogusiem, bo poważniejsze sprawy czekają i zaraz będziecie w tyle. Wtedy nici ze spania

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Po dzisiejszym wieczorze się z Tobą zgodzę odnośnie 3latków

Mój rozpieszczony jedynak z rodziny wielodzietnej dał mi dziś w kosc

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ale z ciebie madka, powinnaś tego swego średniego jedynaka w wannie dziś masować po wczorajszych przeżyciach


Od kilku dni swędzi mnie skóra, aż ślady zostają takie trwałe. Też tak macie?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 23:09   #1746
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Łączę się w bólu z tymi, którzy mają koncerty wieczorami, moja od trzech dni wpada w taką złość nagle około 22:00-23:00 i krzyczy około dwóch godzin, trzeba ją nosić, bujac, wydziwiac 😳 Teraz na szczęście padła, więc powinno być już ok. Muszę wstać rano, bo mam kontrolę u ginekologa. Wyjeżdżam pierwszy raz gdzieś dalej bez córki... Całe 15 km 😂
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 00:24   #1747
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Właśnie moje dzieciątko poddało się i w końcu zasypia po 3h wymagającej dla mnie aktywności. Ufff
Postanowione - kupuję chuste. Tylko jeszcze nie wiem jaką bo jestem zielona w temacie a nie bardzo mam czas zagłębiać wiedzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 01:05   #1748
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
No ja też staram się nie czytać i nie myśleć, to było bardzo przypadkiem :/
Współczuję, że też cię to męczy
Trochę się boję spytać, ale co to takiego te rzeczy, których się nie powinno?

Wybacz To na pewno nasza wina, bo mój dzieć pospał w dzień ponad normę, więc musiało się na kimś odbić
Staram się nie myśleć na zaś, ale właśnie tego się obawiam, że początki to sielanka, a potem będzie...
Haha, właśnie przysnęłam przy usypianiu
Tak, ale mój syn nigdy nie odmawia
Od pojawienia się mojego słodkiego bobasa powtarzam, że mam bana na robotę No kurde, dalej mnie fascynują te czujki na kompa. Lepiej mi, że Marta też preferuje matki uwagę od pieniędzy Jak zaczną marudzić o kieszonkowe, trzeba będzie przytulić i przypomnieć, że kiedyś mieli inne priorytety
Mam żal. Rzekę żalu. Przybierała od lutego i zamiast znaleźć ujście w momencie porodu to wylała, hahaha
Hahaha
Minie. Oby na stałe, a nie tymczasowo
Nie gadaj, że twój Pana Tadka nie recytuje???
Nadrabiajcie mogusiem, bo poważniejsze sprawy czekają i zaraz będziecie w tyle. Wtedy nici ze spania
Ale z ciebie madka, powinnaś tego swego średniego jedynaka w wannie dziś masować po wczorajszych przeżyciach
Od kilku dni swędzi mnie skóra, aż ślady zostają takie trwałe. Też tak macie?
Spoko, nie gniewam się równowaga w naturze musi być
Wprawdzie nie miałam do siebie żalu po dwóch cięciach, ale przy trzecim porodzie, kiedy to bardzo chciałam urodzić naturalnie, starałam się nie nastawiać na żaden poród: nie chciałam się rozczarować kiedy okazało by się, że jednak musi skończyć się cc. Może to jest klucz? Brać dwie opcje pod uwagę?
Haha, muszę wypróbować twój patent na kieszonkowe z pierworodnym
Oo, po nieprzespanej wczorajszej nocy i dniu, mój mały przespał właśnie całe 3h szał ciał miałam nadzieję na 5 h oazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 01:44   #1749
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Spoko, nie gniewam się równowaga w naturze musi być
Wprawdzie nie miałam do siebie żalu po dwóch cięciach, ale przy trzecim porodzie, kiedy to bardzo chciałam urodzić naturalnie, starałam się nie nastawiać na żaden poród: nie chciałam się rozczarować kiedy okazało by się, że jednak musi skończyć się cc. Może to jest klucz? Brać dwie opcje pod uwagę?
Haha, muszę wypróbować twój patent na kieszonkowe z pierworodnym
Oo, po nieprzespanej wczorajszej nocy i dniu, mój mały przespał właśnie całe 3h szał ciał miałam nadzieję na 5 h oazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim przypadku na pewno mega utrudnia, że brałam pod uwagę tylko sn A niby mózg, podświadomość i te sprawy takie sprytne

Daj znać czy działa

3h to ogrom czasu!!! Mój ma zainstalowaną jakąś durną opcję blokującą spanie dłużej niż 2h


Cudnie, pięknie, uroczo, przez to przyśnięcie teraz spać nie mogę.


Ultra, ja mam leny lamb i baby ktan, ale za wiele się nie wypowiem, bo ciągle walczymy, żeby się polubił z chustowaniem.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.

Edytowane przez Laura Rose
Czas edycji: 2019-11-16 o 01:46
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 07:02   #1750
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień dobryyyy. Nie mam czasu uuu jakieś 3 dni temu zdecydowaliśmy, że za tydzień chrzcimy. Mój koksu w miesiąc i tydzień przybrał 1880 g.
Co to za krem polecalyscie na trądzik?

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 08:19   #1751
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień dobry. Spaaaać
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Dzień dobryyyy. Nie mam czasu uuu jakieś 3 dni temu zdecydowaliśmy, że za tydzień chrzcimy. Mój koksu w miesiąc i tydzień przybrał 1880 g.
Co to za krem polecalyscie na trądzik?

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Łał sporo! A ty dokarmiasz mm czy w cyckach masz śmietanę zamiast mleka?
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
W moim przypadku na pewno mega utrudnia, że brałam pod uwagę tylko sn A niby mózg, podświadomość i te sprawy takie sprytne

Daj znać czy działa

3h to ogrom czasu!!! Mój ma zainstalowaną jakąś durną opcję blokującą spanie dłużej niż 2h


Cudnie, pięknie, uroczo, przez to przyśnięcie teraz spać nie mogę.


Ultra, ja mam leny lamb i baby ktan, ale za wiele się nie wypowiem, bo ciągle walczymy, żeby się polubił z chustowaniem.
A jaka długość? Bo widziałam ponad 3 metrowe ale też i 2m dłuższe, to ogromna różnica. O splocie już mniej więcej wiem że ukośny krzyżowy ma być najlepiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 08:29   #1752
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzień dobry. SpaaaaćŁał sporo! A ty dokarmiasz mm czy w cyckach masz śmietanę zamiast mleka?A jaka długość? Bo widziałam ponad 3 metrowe ale też i 2m dłuższe, to ogromna różnica. O splocie już mniej więcej wiem że ukośny krzyżowy ma być najlepiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak chcesz, to Ci zmierzę ile ma moja - super mi się sprawdza już przy drugim i nie mam absolutnie nic do zarzucenia a to najprostsza chusta, 7 lat temu dałam 50zl na Allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 08:41   #1753
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra, dokarmiam. Chociaż zdarzają się dni, że nie muszę 80% to kp. A co ciekawe dużo więcej przybierał w domu na kp+mm niż w szpitalu na mm+kp Także jestem zadowolona

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 08:53   #1754
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Jak chcesz, to Ci zmierzę ile ma moja - super mi się sprawdza już przy drugim i nie mam absolutnie nic do zarzucenia a to najprostsza chusta, 7 lat temu dałam 50zl na Allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłabym wdzięczna. Kurczę to ja może na próbę kupię tanioszkę z Lidla w takim razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 09:59   #1755
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzień dobry. SpaaaaćŁał sporo! A ty dokarmiasz mm czy w cyckach masz śmietanę zamiast mleka?A jaka długość? Bo widziałam ponad 3 metrowe ale też i 2m dłuższe, to ogromna różnica. O splocie już mniej więcej wiem że ukośny krzyżowy ma być najlepiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może mnie ktoś poprawi, ale te krótsze to chyba kółkowe. Te zwykłe tkane dopasowuje się do wzrostu. My chyba wypadamy podobnie, sugerują 4.2m lub 4.6m. Wzięłam dłuższą, żeby tż mógł też używać To ta:IMG_1576.jpg


Jakich butelek używacie i ile jedzą wam dzieciaki na raz?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 10:18   #1756
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Może mnie ktoś poprawi, ale te krótsze to chyba kółkowe. Te zwykłe tkane dopasowuje się do wzrostu. My chyba wypadamy podobnie, sugerują 4.2m lub 4.6m. Wzięłam dłuższą, żeby tż mógł też używać To ta:Załącznik 7698020


Jakich butelek używacie i ile jedzą wam dzieciaki na raz?
No właśnie kułkowe to jeszcze inna kategoria.
Nie ma to jak wiedza na tacy podana
Ja kupiłam taką butelkę ale jeszcze nie używana 20191116_111546.jpeg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 11:10   #1757
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra, ja mam caboo Carrier.
Laura, mam butelkę szklaną z lovi, antykolkową. Póki co, odciągam ok 110-120 ml i tyle małemu starcza na godzinę mojej nieobecności. Więcej odciągnąć nie dam rady, a pewnie zmieściłby więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 12:16   #1758
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja tez mam jakąś zwykła chustę z allegro ale ja używam tylko jak juz nie mam innej możliwości

Mam taką rozkminę egzystencjalną ..
Czy ja wyglądam na matkę, która nie może mieć córki?

Od czasów ciąży wszyscy pytają czy to chłopiec. Ewentualnie chłopiec czy dziewczynka ale ani razu nikt nie zapytał czy to dziewczynka
Nawet jak jest opatulona różowym kocem!

Muszę zainwestować w oczony, brokatowy, różowy wózek to może nie będą mieć takich dylematów?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 12:34   #1759
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja tez mam jakąś zwykła chustę z allegro ale ja używam tylko jak juz nie mam innej możliwości

Mam taką rozkminę egzystencjalną ..
Czy ja wyglądam na matkę, która nie może mieć córki?

Od czasów ciąży wszyscy pytają czy to chłopiec. Ewentualnie chłopiec czy dziewczynka ale ani razu nikt nie zapytał czy to dziewczynka
Nawet jak jest opatulona różowym kocem!

Muszę zainwestować w oczony, brokatowy, różowy wózek to może nie będą mieć takich dylematów?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ha! Mnie pytają czy to dziewczynka bo takie ładne duże oczy kiedy Mati był mały też mylili go z dziewczynką może w końcu uda mi się ją spłodzic, coby rzeszę ludzi uspokoić a ty zainwestuj w oczorażący róż i śmigaj na miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 12:36   #1760
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja tez mam jakąś zwykła chustę z allegro ale ja używam tylko jak juz nie mam innej możliwości

Mam taką rozkminę egzystencjalną ..
Czy ja wyglądam na matkę, która nie może mieć córki?

Od czasów ciąży wszyscy pytają czy to chłopiec. Ewentualnie chłopiec czy dziewczynka ale ani razu nikt nie zapytał czy to dziewczynka
Nawet jak jest opatulona różowym kocem!

Muszę zainwestować w oczony, brokatowy, różowy wózek to może nie będą mieć takich dylematów?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Tosia długo długo nie miała włosów i bardzo często mówili "o jaki ładny chłopiec". Na początku poprawiłam, potem przestałam jak się przeporwadzalismy tutaj gdzie teraz mieszkamy Tosia miała rok. Nasz sąsiad, starszy pan długo myślał, że mamy syna i pytał jak synek oczywiście jednoznaczne różowe ubranie bądź sukienka nie powodowało, że Tosia zostawala dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:12   #1761
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dziewczyny wybaczcie że tak pisze nie odnosząc się do Waszych postów ale zaraz mnie szlak trafi. Mała spala na początku po 3 godz. Teraz już ma etapy że więcej czuwa.bns spacerze od dwóch dni poplakuje i śpi i moja mama wpiera mi że ja może i mam pokarm ale pewnie mało treściwy ;! Czy jest coś takiego jak mało treściwy pokarm ??!! Bo oszaleje

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:20   #1762
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybaczcie że tak pisze nie odnosząc się do Waszych postów ale zaraz mnie szlak trafi. Mała spala na początku po 3 godz. Teraz już ma etapy że więcej czuwa.bns spacerze od dwóch dni poplakuje i śpi i moja mama wpiera mi że ja może i mam pokarm ale pewnie mało treściwy ;! Czy jest coś takiego jak mało treściwy pokarm ??!! Bo oszaleje

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Nie ma
Dlaczego ludziom, szczegolnie bliskim tak zależy żeby dokopać innym?

Moja na początku spała i po 7h ale jej przeszło

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:21   #1763
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Nie ma
Dlaczego ludziom, szczegolnie bliskim tak zależy żeby dokopać innym?

Moja na początku spała i po 7h ale jej przeszło

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Serio ,??? Dzięki.. szlak mnie trafia na te komentarze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:40   #1764
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Ultra, ja mam caboo Carrier.
Laura, mam butelkę szklaną z lovi, antykolkową. Póki co, odciągam ok 110-120 ml i tyle małemu starcza na godzinę mojej nieobecności. Więcej odciągnąć nie dam rady, a pewnie zmieściłby więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedziałam ze pisalas ale glupio mi bylo zapytac jeszcze raz. Sprawdzę ją.
A odciągasz mleko metoda 7 5 3 ?
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja tez mam jakąś zwykła chustę z allegro ale ja używam tylko jak juz nie mam innej możliwości

Mam taką rozkminę egzystencjalną ..
Czy ja wyglądam na matkę, która nie może mieć córki?

Od czasów ciąży wszyscy pytają czy to chłopiec. Ewentualnie chłopiec czy dziewczynka ale ani razu nikt nie zapytał czy to dziewczynka
Nawet jak jest opatulona różowym kocem!

Muszę zainwestować w oczony, brokatowy, różowy wózek to może nie będą mieć takich dylematów?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
No neonowy róż koniecznie musisz zapodać, albo druga opcja zlać to. Moja Alicja tak jak tiji Tosia, długo była łysa i notorycznie mylona z chłopcem. Odpuściłam. Nie raz się zdarzyło że ktoś zapytał "Jak ten śliczny chłopczyk ma na imię?" - "Alicja"
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybaczcie że tak pisze nie odnosząc się do Waszych postów ale zaraz mnie szlak trafi. Mała spala na początku po 3 godz. Teraz już ma etapy że więcej czuwa.bns spacerze od dwóch dni poplakuje i śpi i moja mama wpiera mi że ja może i mam pokarm ale pewnie mało treściwy ;! Czy jest coś takiego jak mało treściwy pokarm ??!! Bo oszaleje

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
A daj spokój. Nie ma czegoś takiego🤣
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Serio ,??? Dzięki.. szlak mnie trafia na te komentarze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Moja mama ostatnio się zszokowała że jem wszystko. To był pierwszy i jedyny raz gdy zajechało starą babką 🤣 Wyśmiałam i wyjaśniłam że kapusta czy cebula nie trafiają juz do cycków tak jak to mialo miejsce dawniej, tylko są trawione przez matkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:48   #1765
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Wiedziałam ze pisalas ale glupio mi bylo zapytac jeszcze raz. Sprawdzę ją.
A odciągasz mleko metoda 7 5 3 ?No neonowy róż koniecznie musisz zapodać, albo druga opcja zlać to. Moja Alicja tak jak tiji Tosia, długo była łysa i notorycznie mylona z chłopcem. Odpuściłam. Nie raz się zdarzyło że ktoś zapytał "Jak ten śliczny chłopczyk ma na imię?" - "Alicja" A daj spokój. Nie ma czegoś takiego Moja mama ostatnio się zszokowała że jem wszystko. To był pierwszy i jedyny raz gdy zajechało starą babką Wyśmiałam i wyjaśniłam że kapusta czy cebula nie trafiają juz do cycków tak jak to mialo miejsce dawniej, tylko są trawione przez matkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama nie wierzy w ten postep natury

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jak dla niej to że po kilkunastu dniach pięknego snu dziecko przed dwa dni źle śpi to skutek złego pokarmu....wrrr!!
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 13:55   #1766
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moja mama nie wierzy w ten postep natury

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jak dla niej to że po kilkunastu dniach pięknego snu dziecko przed dwa dni źle śpi to skutek złego pokarmu....wrrr!!
Wysłuchaj, bo pewnie nie chce Ci na źle i wiedzę schowaj na półkę między mitologię grecką a nordycką Gorzej jeśli chodzi za Tobą i ci, jak to się mówi - truje. Wtedy chyba trzeba by wytłumaczyć że czasy się trochę zmieniły a wraz z nimi nauka i wiedza dotycząca np mleka w cyckach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:01   #1767
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień Dobry. U nad ciepło i słońce. Zaraz biegamy korzystać z chłopakami co prawda już raz wyszliśmy z domu, ale wizyty w Lidlu nie liczę jako spacer
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Dzień dobryyyy. Nie mam czasu uuu jakieś 3 dni temu zdecydowaliśmy, że za tydzień chrzcimy. Mój koksu w miesiąc i tydzień przybrał 1880 g.
Co to za krem polecalyscie na trądzik?

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Wow. Widzę że moja kluska ma konkurencję
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzień dobry. SpaaaaćŁał sporo! A ty dokarmiasz mm czy w cyckach masz śmietanę zamiast mleka?A jaka długość? Bo widziałam ponad 3 metrowe ale też i 2m dłuższe, to ogromna różnica. O splocie już mniej więcej wiem że ukośny krzyżowy ma być najlepiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do chusty, to te nie kółkowe dobiera się do wzrostu. Ja z synem miałam, nawet parę razy zamotałam, ale były upały i nie dało rady. Piwem już przeszliśmy na tule
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybaczcie że tak pisze nie odnosząc się do Waszych postów ale zaraz mnie szlak trafi. Mała spala na początku po 3 godz. Teraz już ma etapy że więcej czuwa.bns spacerze od dwóch dni poplakuje i śpi i moja mama wpiera mi że ja może i mam pokarm ale pewnie mało treściwy ;! Czy jest coś takiego jak mało treściwy pokarm ??!! Bo oszaleje

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Taaa jasne. Może być tak że się skład mleka zmienia , bo dziecko rośnie, ale zaraz do normy wróci. Cycki są mądre, na pewno Ci dziecka nie zagłodzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:08   #1768
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moja mama nie wierzy w ten postep natury

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jak dla niej to że po kilkunastu dniach pięknego snu dziecko przed dwa dni źle śpi to skutek złego pokarmu....wrrr!!
A nie macie np. Skoku rozwojowego?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:22   #1769
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
A nie macie np. Skoku rozwojowego?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Pojęcia nie mam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:30   #1770
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Pojęcia nie mam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Około 5tygodnia
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry. U nad ciepło i słońce. Zaraz biegamy korzystać z chłopakami co prawda już raz wyszliśmy z domu, ale wizyty w Lidlu nie liczę jako spacerWow. Widzę że moja kluska ma konkurencję Co do chusty, to te nie kółkowe dobiera się do wzrostu. Ja z synem miałam, nawet parę razy zamotałam, ale były upały i nie dało rady. Piwem już przeszliśmy na tule Taaa jasne. Może być tak że się skład mleka zmienia , bo dziecko rośnie, ale zaraz do normy wróci. Cycki są mądre, na pewno Ci dziecka nie zagłodzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myśmy się rozbierac i na spacerze z tego gorąca

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.