Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-20, 07:50   #1981
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Kp ma dwie zalety
1. Jest tańsze
2. Dziecko płacze-dajesz cyca. A butelki co 10minutową nie podasz wiec trzeba wymyślić coś innego.

Ja tak kreatywna nie jestem


Fubizka zrób test. Daj jej wieczorem po piersi mleko z butelki i powtórz tak kilka razy (bo raz to może być efekt szoku) Bo ona się może wybudzac nie z glodu tylko ze zmęczenia ciężko jej wejść w 2 fazę snu. Przytulona do piersi znowu się wycisza i znów odlatuje... to wcale nie znaczy, że jest glodna. A my dajemy pierś bo jest nam łatwiej

I druga sprawa tak jak Laura napisała. Matka chce czy nie chce pachnie mlekiem wiec dziecko Przytulona do mamy automatycznie chce pierś i ciężej jest je wyciszyć w inny sposób niż osobie, która tym mlekiem jednak nie pachnie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Margosia u nas jest zagrozenie odwodnieniem wiec musze ja karmic najczesciej jak sie da. Tak sie sklada ze moje dziecko zrozumialo to zbyt doslownie
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Jakiej szczotki do włosów używacie dzieciom? U mego małego zrobiła się skorupa na brwiach. Mam beznadziejna szczotkę z miękkim włosiem. Nic nie usuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam lullalove dla niemowlat i jest wystarczajaco twarda ze zdrapuje ta luske. Aczkolwiek zostawilam to bo mialam wrazenie ze wyczesywanke nic nie dalo a tylko byla cala w tym naskorku.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 07:51   #1982
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Próbowałam odkładać ja w tuliku rożku kocyku i nic ;/
Jak odkładam ja to mam wrażenie że śpi głęboko... Ale czasem od razu odłożona oczy otwiera a czasem pospi tak 5min :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ja czasem nie zdążę odłożyć jak ona się budzi. Jakby na samą moją myślę jej się uruchamia czujka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 07:58   #1983
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, a próbowałaś mieć włączoną suszarkę podczas kąpieli? czasem przed kąpaniem włączamy i zostawiamy aż do wyjścia z łazienki, potem przytulanie i cyc.
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 07:59   #1984
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Jakiej szczotki do włosów używacie dzieciom? U mego małego zrobiła się skorupa na brwiach. Mam beznadziejna szczotkę z miękkim włosiem. Nic nie usuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj pocierać nawilżoną tetra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:22   #1985
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Mam dość. Cały dzień ma cycku, aż mi niedobrze ze zmęczenia. Jest kryzys i zaczęłam serio myśleć, że mecze nie się z kp mija się z celem. Wiecznie w domu na czas, ani zjeść, ani się umyć, nikt za Ciebie nie nakarmi, a jak już to i tak pieprzenie się z odciaganiem. Przerabane mają mamy, które karmią piersia, a nie, że niby wygodniej. Sranie w banie, w nocy mąż chrapie w najlepsze, wyspany, a ja się bujam całą noc, a później dzień, bo mała ciągle chce cyckac. Jestem wykończona.
Rozumiem Cię doskonale. Mnie też męczy karmienie, zwłaszcza że bolała mnie prawa pierś a teraz już bolą obie Nie pomaga Maltan, muszle laktacyjne wyrzuciłam po pierwszym użyciu bo było jeszcze gorzej. Wtedy z prawej odciągnęłam pokarm i dałam Szymkowi z butelki. Matko Święta, jakie to było piękne Aż pozazdrościłam kobietom, które nie mogą karmić piersią i karmią z butelki. To jest wygoda, bo nic nie boli, nie jest się uwiązaną w domu Ale skoro pierś jest najlepsza dla dziecka to nie chcę tak szybko rezygnować, myślę że miałabym to sobie za złe...

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Ja do dzisiaj mam traumę ze szpitala, gdzie rodziłam starszą. Raz, że zaraz po porodzie po wazeniu itp. Zabrali mi ją, na jakiś czas, wróciła z plastrem na ręce, mi powiedzieli, że wzięli ją na dogrzanie. Ale czemu kuli ją w rączkę? Długo miała ślad po tym, do dzisiaj czasem widze ślad po tym. I jak 3 dnia mnie wypisali, a ją zabrali na oddział noworodkowy bo miała lekko podwyższone crp, do dzisiaj mi smutno, że wybrałam ten szpital do rodzenia, że przez moją głupotę ona musiała na noc zostawać na tym noworodkowym. Taka malutka, potrzebująca mamy. Jak przychodziłam tam do niej skoro świt, a ona płakała, leżała w brudnej pieluszce i czasem z uchem w ulanym mleku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie rodziłaś? Jestem ciekawa, bo jesteśmy z tego samego miasta

Ja Szymka chciałam rodzić w Raszei, ale nie było miejsca i urodziłam w św. Rodzinie

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:30   #1986
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Jakiej szczotki do włosów używacie dzieciom? U mego małego zrobiła się skorupa na brwiach. Mam beznadziejna szczotkę z miękkim włosiem. Nic nie usuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ups, mój tak miał, ale nic nie robiłam Czasem przemyłam wodą i przy kąpieli też. Tzn. on miał na nosie między brwiami. Może jednak coś innego


Fubizka, moje wrażenie jak cię czytam jest takie, że do wszystkiego podchodzisz na nie. Rozumiem, infekcja, oddychanie, żółtaczki, sraczki, ale 1. z mężem może zostać z butlą, mm czy odciągnięte, a pewnie i tak po powrocie, jeśli to będzie krótki czas okaże się, że nie potrzebowała jeść; 2. jeśli karmisz, potem idziesz do łazienki na 20 min. to się przecież nie odwodni, gdy ją mąż chwilę potuli i pokocha.
Poza tym wg mnie twoje schizowanie nakręca małą. Nie szukaj nieprawidłowości we wszystkim. Każda z nas ma jakąś historię, obawy, słabości, ale dziecię ma czystą kartę i to my ją wypełniamy.
Tak samo z wkłuciami. Odczuwa twój stres. Tych szpitalnych nie pamięta. Czuje za to, że to ty byłaś przy niej, z nią, dla niej. Ona nie ma toku rozumowania jak ty. Nawet jeśli wyje, ale nie sama, czuje się bezpiecznie. Dzieci automatycznie skupiają się na tych dobrych doznaniach. Bóle i troski szybko zapominają, jeśli czują się bezpiecznie i nie są zostawiane same sobie. Wiem, że się serce kraja i człowiek myśli, że jest do dupy, że robi wszystko, a dziecko wyje, że staje na rzęsach, a problemy nie mijają, ale serio spróbuj spojrzeć na to wszystko z boku albo oczami córki.
Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia i możesz je po prostu wyśmiać i olać Dalej uważam, że zupełnie nie nadaję się na matkę, mam zbyt olewcze podejście itp. Do tego ryczę codziennie, wymiękam co chwilę, a dziś nie ogarnęłam, że tż oddał mi osikane dziecko i dziwiłam się, że ciągle się budzi, a ledwo poje to zasypia
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:30   #1987
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Fubizka, a próbowałaś mieć włączoną suszarkę podczas kąpieli? czasem przed kąpaniem włączamy i zostawiamy aż do wyjścia z łazienki, potem przytulanie i cyc.
Nie, sprobuje
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 08:31   #1988
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię doskonale. Mnie też męczy karmienie, zwłaszcza że bolała mnie prawa pierś a teraz już bolą obie Nie pomaga Maltan, muszle laktacyjne wyrzuciłam po pierwszym użyciu bo było jeszcze gorzej. Wtedy z prawej odciągnęłam pokarm i dałam Szymkowi z butelki. Matko Święta, jakie to było piękne Aż pozazdrościłam kobietom, które nie mogą karmić piersią i karmią z butelki. To jest wygoda, bo nic nie boli, nie jest się uwiązaną w domu Ale skoro pierś jest najlepsza dla dziecka to nie chcę tak szybko rezygnować, myślę że miałabym to sobie za złe...

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

A gdzie rodziłaś? Jestem ciekawa, bo jesteśmy z tego samego miasta

Ja Szymka chciałam rodzić w Raszei, ale nie było miejsca i urodziłam w św. Rodzinie

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Oj jednorazowo spoko, ale na dłuższą metę..? Mycie, wypażanie tych butelek. W nocy karmisz po kilka razy, czasem trzeba podgrzewać, a idź!!!! Nie ma że weźmiesz dziecko do łóżka i na półśpiąco nakarmisz. Jeszcze za to płacisz. No ja zbyt leniwa jestem na mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:35   #1989
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Jakiej szczotki do włosów używacie dzieciom? U mego małego zrobiła się skorupa na brwiach. Mam beznadziejna szczotkę z miękkim włosiem. Nic nie usuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja też miała i z brwi na szczęście zeszło po walkach. Przede wszystkim nakładam oliwkę, potem moczyłam wodą i dopiero wtedy wyczesywanie. Ale szczerze, nie odważyłam się tej szczotki do główki użyć na brwiach i robiłam to miękką szczoteczką do zębów kupioną w tym celu plus taki, że jest dużo mniejsza, więc faktycznie czesała tylko brwi a nie podrażniała skóry dookoła.

A co do kp...
No ja to bardzo lubię. Trochę jestem w szoku, bo w ciąży miałam mocno mieszane uczucia, nawet trochę się bałam, bo ta moja pierwsza to wisiała na cycku non stop. Przy końcówce byłam już tym mega zirytowana - karmiłam niecale dwa lata (20 m-cy). A teraz jest fajnie. Przede wszystkim dlatego, że Jagodzia po prostu je i robi to sprawnie i krótko, więc nie jestem mega uwiązana. Poza tym chyba mocno działa na mnie oksytocyna, która się wydziela przy karmieniu, bo przy każdym nagle dostaję zalewu szczęścia i czuję się cudownie. A do tego, tak jak napisała Laura, mycie laktatora w te dni, kiedy idę tańczyć, mega mnie męczy, więc nie wyobrażam sobie ogarniać tych butelek codziennie.
Co nie zmienia jednak faktu, że totalnie rozumiem te, które są zmęczone i mają tego dosyć. Też tam byłam, więc ściskam mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:40   #1990
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Oj jednorazowo spoko, ale na dłuższą metę..? Mycie, wypażanie tych butelek. W nocy karmisz po kilka razy, czasem trzeba podgrzewać, a idź!!!! Nie ma że weźmiesz dziecko do łóżka i na półśpiąco nakarmisz. Jeszcze za to płacisz. No ja zbyt leniwa jestem na mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale taka robotę można wcisnąć mężowi i iść spać cycka nie zostawisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Biodra wyszły Oli na granicy jak to powiedział Pan doktor. Zalecił szerokie pieluchowanie. Dał namiary na gotowa taka pieluche z flaneli. Już ją zamówiłam. Ma Ola w niej być non stop i za 4 tygodnie kontrola. Och jak ja się cieszę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 08:59   #1991
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Ja do dzisiaj mam traumę ze szpitala, gdzie rodziłam starszą. Raz, że zaraz po porodzie po wazeniu itp. Zabrali mi ją, na jakiś czas, wróciła z plastrem na ręce, mi powiedzieli, że wzięli ją na dogrzanie. Ale czemu kuli ją w rączkę? Długo miała ślad po tym, do dzisiaj czasem widze ślad po tym. I jak 3 dnia mnie wypisali, a ją zabrali na oddział noworodkowy bo miała lekko podwyższone crp, do dzisiaj mi smutno, że wybrałam ten szpital do rodzenia, że przez moją głupotę ona musiała na noc zostawać na tym noworodkowym. Taka malutka, potrzebująca mamy. Jak przychodziłam tam do niej skoro świt, a ona płakała, leżała w brudnej pieluszce i czasem z uchem w ulanym mleku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję. Mi tez po odpepnieniu baba powedziala ze poprosi dziecko na wazenie. Odmowilamale tylko dlatego ze przed porodem jedna polozna mi powiedziala ze tak czasem robia i zeby nie dac, wiec bylam na to przygotowana. Tak to bym oddala, ufajac personelowi. Ale tez byla kangurowana przez meza 20 min jak mnie szyli i nie zdjal koszulki a ona byla w kocu i nikt mu nie powiedzial nic. Trudno.
Tez uwazamze takie maluszki nie powinny byc same jesli nie musza byc w inkubatorze itp ale personelowi jest po prostu latwiej. A tak to na pobranie antybiotyku zbieraja dzieci dluzej bo jedna karmi, druga jest na sali tv, trzecia w lazience a 5 innych ma jakies pytania. Tak to u nas wygladalo i matka to byl dla nich niepotrzebny wrzod na dupie.
Nie mozesz miec do siebie pretensji, po pierwsze nikt nie zaklada w zdrowej ciazy ze wyladuje na noworodkowym, zeby w ogole dopytac jakie sa warunki a po drugie jakbys wiedziala to wybralabys inaczej.
Kolega meza teraz tez ma niemowlaka, zabrali im dziecko w ogole, tylko pokazali. Oni nawet nie wiedzieli ze moga protestowac niestety.
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ups, mój tak miał, ale nic nie robiłam Czasem przemyłam wodą i przy kąpieli też. Tzn. on miał na nosie między brwiami. Może jednak coś innego


Fubizka, moje wrażenie jak cię czytam jest takie, że do wszystkiego podchodzisz na nie. Rozumiem, infekcja, oddychanie, żółtaczki, sraczki, ale 1. z mężem może zostać z butlą, mm czy odciągnięte, a pewnie i tak po powrocie, jeśli to będzie krótki czas okaże się, że nie potrzebowała jeść; 2. jeśli karmisz, potem idziesz do łazienki na 20 min. to się przecież nie odwodni, gdy ją mąż chwilę potuli i pokocha.
Poza tym wg mnie twoje schizowanie nakręca małą. Nie szukaj nieprawidłowości we wszystkim. Każda z nas ma jakąś historię, obawy, słabości, ale dziecię ma czystą kartę i to my ją wypełniamy.
Tak samo z wkłuciami. Odczuwa twój stres. Tych szpitalnych nie pamięta. Czuje za to, że to ty byłaś przy niej, z nią, dla niej. Ona nie ma toku rozumowania jak ty. Nawet jeśli wyje, ale nie sama, czuje się bezpiecznie. Dzieci automatycznie skupiają się na tych dobrych doznaniach. Bóle i troski szybko zapominają, jeśli czują się bezpiecznie i nie są zostawiane same sobie. Wiem, że się serce kraja i człowiek myśli, że jest do dupy, że robi wszystko, a dziecko wyje, że staje na rzęsach, a problemy nie mijają, ale serio spróbuj spojrzeć na to wszystko z boku albo oczami córki.
Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia i możesz je po prostu wyśmiać i olać Dalej uważam, że zupełnie nie nadaję się na matkę, mam zbyt olewcze podejście itp. Do tego ryczę codziennie, wymiękam co chwilę, a dziś nie ogarnęłam, że tż oddał mi osikane dziecko i dziwiłam się, że ciągle się budzi, a ledwo poje to zasypia
Mozliwe ze masz racje. Ale to nie jest (niestety?) tak ze jareaguje nakazdy jej placz w minute. Czasami cos robie i nie da sie tego rzucic nagle, czasami swiadomie koncze sobie robic jedzenie a ona wyje (wtedy gadam do niej jedynie), czasami musze isc do lazienki mimo ze sie drze, po przewijaniu jak sie drze to i tak musze umyc rece, w nocy jak wstaje co godzina do niej to czasami pare minut leze i rzucam k-wami pod nosem zanim sobie przetlumacze ze musze wstac (trudno sie przyznac ale tak jest ).
Z laktatorem jest prob;em bo w 2h odciagam 10 ml. Nakarmilam ja tym i z trudem ale zje, wiec nie ma problemu ze smoczek zly czy cos. Ale fakt, mm nie chce jej dawac bez ostateczego kryzysu. Moze powinnam.
Masz racje ze za duzo przezywam, wiem o tym. Co wiecej wiedzialam ze tak bedzie juz przed ciaza, znam siebie

Wiesz ile razy ja sie zastanawialam o co wyje a po pol godziny patrze ze tak nasikane ze i ja jestem mokra?
albo jakim cudem jest cala zasikana a pieluszka sucha a to z mojego cyca leci na nia
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Oj jednorazowo spoko, ale na dłuższą metę..? Mycie, wypażanie tych butelek. W nocy karmisz po kilka razy, czasem trzeba podgrzewać, a idź!!!! Nie ma że weźmiesz dziecko do łóżka i na półśpiąco nakarmisz. Jeszcze za to płacisz. No ja zbyt leniwa jestem na mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to prawda to wyparzanie i szykowanie to tez lipa. szczegolnie w nocy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 08:59   #1992
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Spróbuj pocierać nawilżoną tetra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też dobry pomysł

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Oj jednorazowo spoko, ale na dłuższą metę..? Mycie, wypażanie tych butelek. W nocy karmisz po kilka razy, czasem trzeba podgrzewać, a idź!!!! Nie ma że weźmiesz dziecko do łóżka i na półśpiąco nakarmisz. Jeszcze za to płacisz. No ja zbyt leniwa jestem na mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja kocham karmienie piersią wczoraj wisiała mi od 19 do 22, je 3 min, 15 min smieszkow i gadania, znowu szamka u tak w kółko. Dobrze że wybiera sobie porę kiedy starszaki klada się spac, to mogę jej poświęcić cała uwagę.
Wiem, że za jakiś czas te karmienia się unormuja
I tak jak pisałaś wcześniej, to raptem rok a daje dziecku jak najlepszy start. Skoro mogę i nie ma przeciwwskazań do kp to warto.
Z butli też już jadła (odciagam przy nawalach) więc nie ma problemu żeby zostawić ją na te 2-3h z tatą a samemu wyjść nawet na zakupy czy jak ostatnio do dentysty

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ale taka robotę można wcisnąć mężowi i iść spać cycka nie zostawisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Biodra wyszły Oli na granicy jak to powiedział Pan doktor. Zalecił szerokie pieluchowanie. Dał namiary na gotowa taka pieluche z flaneli. Już ją zamówiłam. Ma Ola w niej być non stop i za 4 tygodnie kontrola. Och jak ja się cieszę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze , myślałam że wymyślili coś wygodniejszego od tego pieluchowania :/ my mamy bioderka dopiero 20 grudnia, ale chyba wcześniej przejdziemy się do fizjo kontrolnie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:09   #1993
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

tija a ta pieluszke sie zaklada na pampersa?
nam zalecili cwiczenia przy przewijaniu ale szczerze to ciagle o nich zapominam...

Uzywacie masci posladkowej robionej? My dostalismy na odparzenia i jest rewelacyjna ale trzeba ja trzymac w lodowce co jest kolejna upierdliwoscia, szczegolnie w nocy Moze sa takie nie do lodowki?

Poza tematem ja nadal krwawie...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:13   #1994
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
tija a ta pieluszke sie zaklada na pampersa?
nam zalecili cwiczenia przy przewijaniu ale szczerze to ciagle o nich zapominam...

Uzywacie masci posladkowej robionej? My dostalismy na odparzenia i jest rewelacyjna ale trzeba ja trzymac w lodowce co jest kolejna upierdliwoscia, szczegolnie w nocy Moze sa takie nie do lodowki?

Poza tematem ja nadal krwawie...
Na ubranko się zakłada bubibaby sklep się nazywa. Doktor nam wpisal jaki rozmiar mamy kupić. 65zl plus wysyłka. Koleżanka mi pisała, że bardzo wygodna jest i nieuciazliwa dla dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:16   #1995
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
tija a ta pieluszke sie zaklada na pampersa?
nam zalecili cwiczenia przy przewijaniu ale szczerze to ciagle o nich zapominam...

Uzywacie masci posladkowej robionej? My dostalismy na odparzenia i jest rewelacyjna ale trzeba ja trzymac w lodowce co jest kolejna upierdliwoscia, szczegolnie w nocy Moze sa takie nie do lodowki?

Poza tematem ja nadal krwawie...
Nie słyszałam , dobry sklad ma?


Ja od tygodnia już czysto, tz mnie wysyła już do gina ale mi się nagle odechciało

Miałam sprzątać i zmienić u starszakow pościel ale młoda od godziny tak słodko sobie spi u mnie na klacie, że żal ja ruszyć..
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:23   #1996
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

A co ja mam powiedzieć? Po porodzie pierwszy raz widziałam małą na żywo w 5 dobie jej życia. Wybrałam szpital z 3 stopniem referencyjnosci, a i tak musiała być przewieziona do innego szpitala... Gdy leżała na intensywnej terapii można było być całą dobę z nią, na sali pośredniej już tylko od 9 do 19 i jak człowiek widział nieraz podejście położnych to strach te dzieci tam zostawiać....

Ale pewnych rzeczy nie przewidzi się... Ja to mam wogole ciągle do siebie żal... I pewnie długo jeszcze mieć będę

W chacie bałagan, jak przyjdzie dziś położna to udaję, że śpimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:24   #1997
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Kp ma dwie zalety
1. Jest tańsze
2. Dziecko płacze-dajesz cyca. A butelki co 10minutową nie podasz wiec trzeba wymyślić coś innego.

Ja tak kreatywna nie jestem


Fubizka zrób test. Daj jej wieczorem po piersi mleko z butelki i powtórz tak kilka razy (bo raz to może być efekt szoku) Bo ona się może wybudzac nie z glodu tylko ze zmęczenia ciężko jej wejść w 2 fazę snu. Przytulona do piersi znowu się wycisza i znów odlatuje... to wcale nie znaczy, że jest glodna. A my dajemy pierś bo jest nam łatwiej

I druga sprawa tak jak Laura napisała. Matka chce czy nie chce pachnie mlekiem wiec dziecko Przytulona do mamy automatycznie chce pierś i ciężej jest je wyciszyć w inny sposób niż osobie, która tym mlekiem jednak nie pachnie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Jak mnie dziecko dziobaniem wkurzy i mam ochotę rzucić w niego butelką z mm to sobie przypominam ile to mm kosztuje i wracam do wsadzania cyca do tego małego rozwrzeszczanego dzioba. #cebula


Dzisiaj noc już dużo lepsza, pobudki co dwie godziny z rykiem jakby miesiąc nie jadł no i nieopatrznie na szybko przystawilam go do cyca i podziobal brodawke. On jest tak narwany na jedzenie że w żaden sposób nie idzie go przystopowac. No ale drugi cyc juz prawie się zagoil wiec jutro pewnie mu juz go dami będziemy walczyć o mleko.

Do gina się umówiłam na 13.12. Jeszcze leciutko plemię ale to już końcówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:29   #1998
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja się martwię o bioderka bo mój mało na brzuchu leży.
Są dni , że leży 5 minut i tyle. Ale jak on budzi się, zmiana pieluchy, jak ma ok humor to wtedy ćwiczymy,a jak budzi się glodzilla to nic z tego. Potem je i zanim poodbija, ułoży mu się w brzuchu to często już czas znowu spać . Jak ma czas aktywności to zawsze staram się go kłaść na brzuchu. Ale w dni jak wczoraj nie ma szans.

Może powinnam więcej chustowac. Na razie dwa razy go wrzuciłam w chustę w domu, ot tak zobaczyć czy nie zapomniałam. Padł spac od razu. I raz na spacer go omotalam, ale to upierdliwe w kombinezonie , coś mi nie pasowało cały czas.

Chustuje któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 09:52   #1999
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Na ubranko się zakłada bubibaby sklep się nazywa. Doktor nam wpisal jaki rozmiar mamy kupić. 65zl plus wysyłka. Koleżanka mi pisała, że bardzo wygodna jest i nieuciazliwa dla dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie ladne
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam , dobry sklad ma?


Ja od tygodnia już czysto, tz mnie wysyła już do gina ale mi się nagle odechciało

Miałam sprzątać i zmienić u starszakow pościel ale młoda od godziny tak słodko sobie spi u mnie na klacie, że żal ja ruszyć..
Tosa takie robione masci wiec sklad super bo w zasadzie wazelina euceryna i cos tamjeszcze. Tylko przez to sa do lodowki
Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
A co ja mam powiedzieć? Po porodzie pierwszy raz widziałam małą na żywo w 5 dobie jej życia. Wybrałam szpital z 3 stopniem referencyjnosci, a i tak musiała być przewieziona do innego szpitala... Gdy leżała na intensywnej terapii można było być całą dobę z nią, na sali pośredniej już tylko od 9 do 19 i jak człowiek widział nieraz podejście położnych to strach te dzieci tam zostawiać....

Ale pewnych rzeczy nie przewidzi się... Ja to mam wogole ciągle do siebie żal... I pewnie długo jeszcze mieć będę

W chacie bałagan, jak przyjdzie dziś położna to udaję, że śpimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U Was sytuacje zupelnie inna, po prostu nie mogla byc z Toba. Co nie zmienia faktu, ze nawet nie mysle co przezywalas.
Wiem ze sie winisz ale nie moglas tego przewidziec, mials w okol siebie lekarzy i personel medyczny, pozwolili Ci tak rodzic. A to co sie stalo moglo sie stac i pierworodce gdzie nikt nie rozwzalby cc.
Wazne ze to mija i teraz juz bedzie z kazdym dniem lepiej. Ja tez mysle ze sie uspokoisz troche jak zobaczysz rozwoj, usmiechy, laczenie raczek czy obroty.

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Jak mnie dziecko dziobaniem wkurzy i mam ochotę rzucić w niego butelką z mm to sobie przypominam ile to mm kosztuje i wracam do wsadzania cyca do tego małego rozwrzeszczanego dzioba. #cebula


Dzisiaj noc już dużo lepsza, pobudki co dwie godziny z rykiem jakby miesiąc nie jadł no i nieopatrznie na szybko przystawilam go do cyca i podziobal brodawke. On jest tak narwany na jedzenie że w żaden sposób nie idzie go przystopowac. No ale drugi cyc juz prawie się zagoil wiec jutro pewnie mu juz go dami będziemy walczyć o mleko.

Do gina się umówiłam na 13.12. Jeszcze leciutko plemię ale to już końcówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile to kosztuje miesiecznie?
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja się martwię o bioderka bo mój mało na brzuchu leży.
Są dni , że leży 5 minut i tyle. Ale jak on budzi się, zmiana pieluchy, jak ma ok humor to wtedy ćwiczymy,a jak budzi się glodzilla to nic z tego. Potem je i zanim poodbija, ułoży mu się w brzuchu to często już czas znowu spać . Jak ma czas aktywności to zawsze staram się go kłaść na brzuchu. Ale w dni jak wczoraj nie ma szans.

Może powinnam więcej chustowac. Na razie dwa razy go wrzuciłam w chustę w domu, ot tak zobaczyć czy nie zapomniałam. Padł spac od razu. I raz na spacer go omotalam, ale to upierdliwe w kombinezonie , coś mi nie pasowało cały czas.

Chustuje któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w kolkowej ale na dwor nie wychodze bo kombinezon u nas to za zimno a w nim i tak sie jej nie da tak poukladac - nawet do fotelika mam problem
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 10:00   #2000
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, generalnie poszła nam puszka mleka za 45 zł w 4 dni gdzie i tak dawalam pierś co jakiś czas. Więc miesięcznie kilka słówek, wolę mu za to coś innego kupić no i na mm mega śmierdzące baczki i kupy nie licząc wartości zdrowotnej kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:09   #2001
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Fubizka ja też krwawie. Raz mniej raz więcej, ale wciąż.
My na usg bioder idziemy 17 grudnia. Albo w styczniu dopiero (do lekarza który od razu za jednym zamachem robi usg brzuszka i główki) Wszystko prywatnie bo ze skierowaniem jeszcze dłużej trzeba czekać. I nie wiem co zrobić grudzień czy styczeń z komoleksowym badaniem?
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
tija a ta pieluszke sie zaklada na pampersa?
nam zalecili cwiczenia przy przewijaniu ale szczerze to ciagle o nich zapominam...

Uzywacie masci posladkowej robionej? My dostalismy na odparzenia i jest rewelacyjna ale trzeba ja trzymac w lodowce co jest kolejna upierdliwoscia, szczegolnie w nocy Moze sa takie nie do lodowki?

Poza tematem ja nadal krwawie...
Haha tym bardziej że lodówka już raz udowodniła że nie za bardzo za Tobą przepada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:14   #2002
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dziewczyny czy śluz w kupce malej powinien mnie martwić ? Czytam że to bywa normalne ale nie do końca wiem jak to jest. Może któraś pytała/wie?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:20   #2003
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Spróbuj pocierać nawilżoną tetra.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo, coś nowego. Spróbuję, dziękuję
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ups, mój tak miał, ale nic nie robiłam Czasem przemyłam wodą i przy kąpieli też. Tzn. on miał na nosie między brwiami. Może jednak coś innego

Dalej uważam, że zupełnie nie nadaję się na matkę, mam zbyt olewcze podejście itp. Do tego ryczę codziennie, wymiękam co chwilę, a dziś nie ogarnęłam, że tż oddał mi osikane dziecko i dziwiłam się, że ciągle się budzi, a ledwo poje to zasypia
Ma też między brwiami
Dlaczego płaczesz?
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Moja też miała i z brwi na szczęście zeszło po walkach. Przede wszystkim nakładam oliwkę, potem moczyłam wodą i dopiero wtedy wyczesywanie. Ale szczerze, nie odważyłam się tej szczotki do główki użyć na brwiach i robiłam to miękką szczoteczką do zębów kupioną w tym celu plus taki, że jest dużo mniejsza, więc faktycznie czesała tylko brwi a nie podrażniała skóry dookoła.Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak robię. A patent ze szczotką podpowiedziala mi położna, więc szkodliwe nie jest. Szczoteczka do zębów rzeczywiście jest mniejsza, narazie jednak wypróbuję tetre.

Ultra, jeśli miałabym taki wybór, wolałabym kompleksowe badania.

Edytowane przez sharlotka87
Czas edycji: 2019-11-20 o 10:22
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:22   #2004
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Fubizka, generalnie poszła nam puszka mleka za 45 zł w 4 dni gdzie i tak dawalam pierś co jakiś czas. Więc miesięcznie kilka słówek, wolę mu za to coś innego kupić no i na mm mega śmierdzące baczki i kupy nie licząc wartości zdrowotnej kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze dodatkowa motywacja jak "dobro dziecka" o 4 nad ranem przestanie przekonywac /my i tak kupe kasy wydajemy na badania wiec dodatkowe pare stow na cos co mam za darmo to jest argument

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Fubizka ja też krwawie. Raz mniej raz więcej, ale wciąż.
My na usg bioder idziemy 17 grudnia. Albo w styczniu dopiero (do lekarza który od razu za jednym zamachem robi usg brzuszka i główki) Wszystko prywatnie bo ze skierowaniem jeszcze dłużej trzeba czekać. I nie wiem co zrobić grudzień czy styczeń z komoleksowym badaniem?Haha tym bardziej że lodówka już raz udowodniła że nie za bardzo za Tobą przepada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zrobilam kompleksowe + refluks ale koszt 350zl
Na nfz musialabym wlasnie mega dlugo czekac. A ma szerokie odwiedzenie? jak tak to pewnie mozesz poczekac i cwiczyc prewencyjnie

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy śluz w kupce malej powinien mnie martwić ? Czytam że to bywa normalne ale nie do końca wiem jak to jest. Może któraś pytała/wie?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Raczej nic strasznego, moze alergia, moze tak po prostu. Ale skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta
zartuje oczywiscie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:43   #2005
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja się martwię o bioderka bo mój mało na brzuchu leży.
Są dni , że leży 5 minut i tyle. Ale jak on budzi się, zmiana pieluchy, jak ma ok humor to wtedy ćwiczymy,a jak budzi się glodzilla to nic z tego. Potem je i zanim poodbija, ułoży mu się w brzuchu to często już czas znowu spać . Jak ma czas aktywności to zawsze staram się go kłaść na brzuchu. Ale w dni jak wczoraj nie ma szans.

Może powinnam więcej chustowac. Na razie dwa razy go wrzuciłam w chustę w domu, ot tak zobaczyć czy nie zapomniałam. Padł spac od razu. I raz na spacer go omotalam, ale to upierdliwe w kombinezonie , coś mi nie pasowało cały czas.

Chustuje któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja właśnie wróciliśmy z godzinnego spaceru w chuście
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:47   #2006
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Nie, właśnie mi się wydaje (choć się nie znam) że jej te kolana tak idą do przodu bardziej Nie chce też zwlekać bo im później tym gorzej. Ale raczej szczepienie będzie przed tą wizyta to zobaczymy co pediatra powie jak ją zobaczy. Najwyżej wtedy jedną odmówię.
A jakie to ćwiczenia kazali ci stosować?
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy śluz w kupce malej powinien mnie martwić ? Czytam że to bywa normalne ale nie do końca wiem jak to jest. Może któraś pytała/wie?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jednorazowo? Ja widziałam takie coś u mojej ale nic z tym nie zrobiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 11:03   #2007
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Fubizka, generalnie poszła nam puszka mleka za 45 zł w 4 dni gdzie i tak dawalam pierś co jakiś czas. Więc miesięcznie kilka słówek, wolę mu za to coś innego kupić no i na mm mega śmierdzące baczki i kupy nie licząc wartości zdrowotnej kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze dodatkowa motywacja jak "dobro dziecka" o 4 nad ranem przestanie przekonywac /my i tak kupe kasy wydajemy na badania wiec dodatkowe pare stow na cos co mam za darmo to jest argument

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Fubizka ja też krwawie. Raz mniej raz więcej, ale wciąż.
My na usg bioder idziemy 17 grudnia. Albo w styczniu dopiero (do lekarza który od razu za jednym zamachem robi usg brzuszka i główki) Wszystko prywatnie bo ze skierowaniem jeszcze dłużej trzeba czekać. I nie wiem co zrobić grudzień czy styczeń z komoleksowym badaniem?Haha tym bardziej że lodówka już raz udowodniła że nie za bardzo za Tobą przepada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zrobilam kompleksowe + refluks ale koszt 350zl
Na nfz musialabym wlasnie mega dlugo czekac. A ma szerokie odwiedzenie? jak tak to pewnie mozesz poczekac i cwiczyc prewencyjnie

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy śluz w kupce malej powinien mnie martwić ? Czytam że to bywa normalne ale nie do końca wiem jak to jest. Może któraś pytała/wie?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Raczej nic strasznego, moze alergia, moze tak po prostu. Ale skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta
zartuje oczywiscie

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Nie, właśnie mi się wydaje (choć się nie znam) że jej te kolana tak idą do przodu bardziej Nie chce też zwlekać bo im później tym gorzej. Ale raczej szczepienie będzie przed tą wizyta to zobaczymy co pediatra powie jak ją zobaczy. Najwyżej wtedy jedną odmówię.
A jakie to ćwiczenia kazali ci stosować?Jednorazowo? Ja widziałam takie coś u mojej ale nic z tym nie zrobiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rozkraczanie przy kzdej zmianie pieluszki i kolka udami w okol stawow biodrowych. to tak prewencyjnie bo u nas wyszlo ok. no i lezenie na brzuchu ( moze byc moim).

Co do lodowki ona nadal stoi na srodku i halasuje czasem i mala sie czesto tego wystrasza. dzis az sie rozplakala i pytam ja coooo sie tak boisz lodoweczki a ona mi spod cyca takie spojrzenie z wyrzutem jakby zrozumiala co najmniej

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Aha - jak myjecie laktatory? sama woda, woda z mydlem czy wyparzacie za kazdym razem?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 11:03   #2008
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

My bioderka sprawdzamy w poniedziałek. Tylko my mamy skierowanie do poradni PRELUKSACYJNej, a nie bezpośrednio na usg. Usg główki mamy w piątek ( już 3 czy 4) brzuszek miała sprawdzany w szpitalu.

Posprzatalam jednak... Skończyłam i wpadła położna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 11:06   #2009
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Odnośnie kp, to ja przyjmuje że tak musi być i tyle. Próbuje tego nie analizować. Przy pierwszym to uwiązanie bardziej mnie bolało. Teraz przez cały 8 i 9 miesiąc odwiedziłam koleżanki, fryzjera kosmetyczkę i szykowałam się na 3 miesiące siedzenia z cycem w domu. Tak sobie postanowiłam i tego się trzymam. Z drugiej strony ja nie mam jakiś przejść z kp. Ani nic mnie nie boli, ani młody dłużej niż te 12 min na cycu nie wisi, tak że narzekać nie mogę. Z laktatorem to bym się w życiu nie bawiła, a jeszcze dobrze pamiętam zabawę z mm ze starszym synem. I w nocy jedno go trzymało i uspokajało a drugie mm robiło. Jego karmiłam 8 miesięcy, bo jak wróciłam do pracy to wybrał butlę nie cyc. Tego planuję do roku . Tyle wytrzymam.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Mi się szczuplejsze dzieci bardziej podobają niż ludziki michelin (z całym szacunkiem dla mojego Jedynaka)


Dlatego ja chodzę do sklepu oddalonego kilka km i kupuje sobie pepsi i wracam
Przynajmniej mam cel

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
No ja też muszę mieć jakoś cel i też sobie sklep na drugim końcu dzielnicy wybieram i idę po jakieś pierdoły
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Mam dość. Cały dzień ma cycku, aż mi niedobrze ze zmęczenia. Jest kryzys i zaczęłam serio myśleć, że mecze nie się z kp mija się z celem. Wiecznie w domu na czas, ani zjeść, ani się umyć, nikt za Ciebie nie nakarmi, a jak już to i tak pieprzenie się z odciaganiem. Przerabane mają mamy, które karmią piersia, a nie, że niby wygodniej. Sranie w banie, w nocy mąż chrapie w najlepsze, wyspany, a ja się bujam całą noc, a później dzień, bo mała ciągle chce cyckac. Jestem wykończona.
Ehh oby się polepszyło szybko A Ty z dwójką siedzisz czy z jednym?
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też miałam dziś ciężki dzień. Pierwszy raz serio w głowie pojawiła mi się myśl że nie daje rady. A wszystko dlatego bo od samego rana jestem na full obrotach. Ponadto Alicja zaliczyła wpadkę z kupką, cała ona i pół łazienki brudne, ja akurat karmię. Muszę przerwać, ale nie da się odłożyć bo drze się aż do fioletu. Jedną ręką trudno mi ogarnąć starszą. Odkładam Marte. Biegnę do Alicji żeby jeszcze więcej nie narobiła szkód ogarniam ile mogę, myje ręce, biegnę do małej, podnoszę żeby się uspokoiła, odkładam na brzuszek. Pędzę do starszej która wcześniej włożona stoi już w wannie i czeka. Znów do młodej bo się zachodzi, rezygnuje z zostawienie jej samej. Myje A. jedną reķą w drugiej trzymam M. Wkładam M. na ręczniki do wanienki i nogą kołysze. Starsza zaczyna płakać (nie lubi myć włosów). Dwie wrzeszczą a mi pot spływa po oczach. MA SA KRA!
No to sobie ponarzekałam.
Co do kp to ja lubię to robć. Nie przeszkadza mi to że to takie uwiązanie. Traktuje to jako wyjątkowy czas, który przecież nie trwa wiecznie. Z resztą tak jak wszystkie bolączki które występują przy małym dziecku. Bo martwić to się można kredytem na 20lat a nie kp które trwa ile? Rok?Właśnie miałam ci pisać o fundacji ale widzę że już ogatnięteSpokojnie. Jeszcze jesteśmy w czasie połogu. Jest dość wcześnie na uwalnianie się od dziecka. Ono narazie potrzebuje mamy cały czas. Później to kp będzie łatwiejsze. A jeszcze później znów się zrobi męczące i wtedy bez skrupułów będzie można odstawić. U różnych osób te etapy są w różnym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dwa kredyty i kp jak żyć? A serio to obecnie bardziej się martwię o tego starszego i jego mowę i zachowanie w przedszkolu, niż tym kp.
Akcja z dziewczynami dobra . Mi dziś jeden wył, drugi goły biegał, kot rzygał ( co lepsze chciał to zrobić w łóżeczku młodego. W ostatniej chwili sierściucha pogoniłam) a za 15 min śniadanie w przedszkolu z jednym to była bajka
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Jakiej szczotki do włosów używacie dzieciom? U mego małego zrobiła się skorupa na brwiach. Mam beznadziejna szczotkę z miękkim włosiem. Nic nie usuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ma tak skąpe owłosienie, że żadnej nie używam
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ale taka robotę można wcisnąć mężowi i iść spać cycka nie zostawisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Biodra wyszły Oli na granicy jak to powiedział Pan doktor. Zalecił szerokie pieluchowanie. Dał namiary na gotowa taka pieluche z flaneli. Już ją zamówiłam. Ma Ola w niej być non stop i za 4 tygodnie kontrola. Och jak ja się cieszę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby pielucha pomogła. My mamy USG bioder dopiero 10.12

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015

Edytowane przez chudziaszek11
Czas edycji: 2019-11-20 o 11:08
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 11:09   #2010
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Fubizka ja też krwawie. Raz mniej raz więcej, ale wciąż.
My na usg bioder idziemy 17 grudnia. Albo w styczniu dopiero (do lekarza który od razu za jednym zamachem robi usg brzuszka i główki) Wszystko prywatnie bo ze skierowaniem jeszcze dłużej trzeba czekać. I nie wiem co zrobić grudzień czy styczeń z komoleksowym badaniem?Haha tym bardziej że lodówka już raz udowodniła że nie za bardzo za Tobą przepada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szymek usg główki i brzuszka mial robione jak jeszcze byliśmy w szpitalu. To sie powtarza później? Bioderka badalismy jakoś na początku listopada i wyszło ok, a bałam się trochę bo ja jako dziecko miałam dysplazję stawów biodrowych..

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.