Panny Młode 2021 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-18, 06:17   #691
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ej, ja chyba też jeszcze nie jestem dodana do pierwszego posta a jestem z tą samą data co LiviaVe.

Lottie współczuję, ale może to tylko plotki się okażą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba chodzi o ten drugi post z datami

Co do pracy, to u mnie też miały być podwyżki i okazało się, że korona, więc zablokowali. Na szczęście mogę robić nadgodziny, więc pracuję trochę na 6/5 etatu za to u mojego narzeczonego wprowadzili 4/5, więc do lipca jest z obniżonym wynagrodzeniem.
U mnie w listopadzie wchodzi umowa na czas nieokreślony, więc czekam do tego momentu. Jak nie dadzą mi podwyżki (a cały czas zatrudniają nowych), to odchodzę. Nie będzie to łatwa decyzja zapewne, bo myślę, że za jakiś rok - dwa czas na dziecko. Wejdzie nam jeszcze budowa domu i myślę nad dodatkowym mieszkaniem. Zobaczymy. Wolałabym zostać.



Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 07:06   #692
donte
Raczkowanie
 
Avatar donte
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode 2021

Nie martwicie się dziewczyny, praca na pewno się znajdzie. Ja pracuję do końca sierpnia i odchodzę, pod koniec lipca składam wypowiedzenie. A też miałam dostać teraz umowę na stałe, ale po prostu nie daję rady psychicznie, jestem tak znerwicowana przez to,ze postanowiłam odejść. Miałam duże obawy, bo wynajmujemy mieszkanie, zaraz wesele, na wiosnę chcemy się budować.. Kupa wydatków. W końcu TŻ pomógł mi podjąć decyzję jak zobaczył, że któryś wieczór z rzędu siedzę i martwię się co jutro znowu wymyślą. Jestem dobrej myśli, że szybko znajdę coś nowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jestem spokojna, bo pamiętam, że mam bliskich
co nie zawrócą, kiedy grunt się stanie śliski
i nie zostawią, gdy straty przekroczą zyski
donte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 08:55   #693
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie od maja ucieli etat o 10% (wynagrodzenie i czas pracy). Na szczęście to nie jest dużo, wstępnie mowa była o 3 miesiącach z możliwością przedłużenia. Zobaczymy... Mi się umowa kończyła w maju i na szczęście przedłużyli - już na czas nieokreślony Cieszę się, bo zaczęliśmy się starać o kredyt! A banki teraz co tydzień zmieniają wymagania, oprocentowania itd, koszmar...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 09:29   #694
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o ten drugi post z datami


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
A dzięki, faktycznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 10:16   #695
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Masakra, właśnie jak jechałam do pracy to mi się sprzęgło zepsuło, pralka też ledwo dyszy. Coś mi się zdaje, że będziemy naruszać nasze oszczędności na wesele...
A ja do tego mam tylko 3/4 godzin w przyszłym miesiącu, krążą plotki, że ma tak być do końca roku i zaczynam się zastanawiać nad zmianą pracy. Byłoby szkoda, bo w grudniu bym już tu miała umowę na stałe i moglibyśmy po weselu się brać za dzieci... Ale znowu mieć tylko część wypłaty to boli, spodziewam się też, że będzie ciężko z podwyżką przez to wszystko...

To się porobiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zawsze tak jest, trzymajcie się


My ruszamy od lipca z remontem - mija okres rękojmi za mieszkanie, więc wchodzi ekipa naprawić usterki ścian, malowanie całego mieszkania i robimy nową kuchnię plus meble w salonie wymieniamy. Jednym słowem na miesiąc mamy zapewnioną robotę w weekendy i po pracy


Zamówiłam właśnie prośby o świadkowanie, mamy zamiar poprosić znajomych jeszcze w czerwcu.
A w niedzielę idziemy do księdza odebrać zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Coś tam ruszyliśmy
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 12:27   #696
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Też chciałam taka prośbę o świadkowie, na allegro w miarę cenowo jest ok. Ale aż 14 dni się czeka. Nie wiem też do końca czy to jest potrzebne ale ja lubię takie spersonizowane rzeczy

Dziewczyny umówiłam się w końcu na przymiarki sukni! Jeden salon 9.07 i 4 salony 10.07. Idę z siostrami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 13:09   #697
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Też chciałam taka prośbę o świadkowie, na allegro w miarę cenowo jest ok. Ale aż 14 dni się czeka. Nie wiem też do końca czy to jest potrzebne ale ja lubię takie spersonizowane rzeczy
]
IMO niepotrzebne. Ja nie będę dawać. Tak samo jak prezenty dla gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 15:09   #698
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Ja miałam prośby tzn ja dla świadkowej TŻ jeszcze nie wybrał i mega się ucieszyła uważam że to super pomysł ale ja to lubię takie pamiątki personalizowane



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 15:30   #699
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Wiadomo, że to nie jest obowiązkowe, ale z drugiej strony podniecam się niesamowicie, bo to pierwsza rzecz, na której będą nasze imiona i data ślubu to się robi takie rzeczywiste 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 15:44   #700
donte
Raczkowanie
 
Avatar donte
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Wiadomo, że to nie jest obowiązkowe, ale z drugiej strony podniecam się niesamowicie, bo to pierwsza rzecz, na której będą nasze imiona i data ślubu to się robi takie rzeczywiste 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam tak samo jak zamówiłam prośby o swiadkowanie i o błogosławieństwo. Takie emocje jak w końcu przyszło!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jestem spokojna, bo pamiętam, że mam bliskich
co nie zawrócą, kiedy grunt się stanie śliski
i nie zostawią, gdy straty przekroczą zyski
donte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 15:54   #701
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
IMO niepotrzebne. Ja nie będę dawać. Tak samo jak prezenty dla gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja również nie będę robić żadnych próśb o świadkowanie ani o błogosławieństwo, które raczej całkowicie odpuszczam. Na pewno żadnego publicznego nie będzie. Nie będzie również szopki z podziękowaniem dla rodziców i wspólnego tańca na środku jeśli będziemy chcieli wręczyć rodzicom jakiś prezent, to zrobimy to prywatnie.
Co do prezentów dla gości, to pewnie na pożegnanie wręczymy ciasto, tak przynajmniej chce narzeczony.
Nie będzie również żadnej formy księgi gości, bo nie lubię durnostojek.




Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 16:41   #702
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez donte Pokaż wiadomość
Miałam tak samo jak zamówiłam prośby o swiadkowanie i o błogosławieństwo. Takie emocje jak w końcu przyszło!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A prośby o błogosławieństwo kiedy dajesz? Ja myślałam żeby razem z zaproszeniem chce zrobić takie zaproszenia w pudełeczku dla rodziców i w tym zawrzeć właśnie prośby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja również nie będę robić żadnych próśb o świadkowanie ani o błogosławieństwo, które raczej całkowicie odpuszczam. Na pewno żadnego publicznego nie będzie. Nie będzie również szopki z podziękowaniem dla rodziców i wspólnego tańca na środku jeśli będziemy chcieli wręczyć rodzicom jakiś prezent, to zrobimy to prywatnie.
Co do prezentów dla gości, to pewnie na pożegnanie wręczymy ciasto, tak przynajmniej chce narzeczony.
Nie będzie również żadnej formy księgi gości, bo nie lubię durnostojek.




Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
A ja nie uwazam że takie publiczne podziękowania dla rodziców to szopka raczej fajna tradycja, ale każdy z nas ma wybór i robi według własnego uznania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 17:58   #703
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Ja najpierw nie chciałam błogosławieństwa głównie z tego powodu, że mam wizję że zobaczymy się dopiero w kościele. Ale podobno można robić błogosławieństwo przed ołtarzem i ta opcja mi się podoba.
Podziękowania w tradycyjnej formie rowniez mi się nie podobają. Ale tak nic nie zrobić też mi nie pasuje. Chciałabym jakoś wyróżnić rodziców i rodzeństwo, ale tak dziękować... Nie bardzo wiem za co w związku ze ślubem i weselem, a skoro miałabym to robić przy gościach weselnych to jakiś związek powinien być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 18:42   #704
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Myślę, że zarówno podziękowania, jak i błogosławieństwo można zrobić, np. dzień przed. Wybrać się z rodzicami na kolacje, wręczyć prezent, w domu poprosić o błogosławieństwo (które oczywiście nie musi być z klęczeniem i całowaniem krzyża). Dla mnie to bardzo intymny moment.


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 19:00   #705
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Ja wogole chciałam zaskoczyć TŻ i na błogosławieństwie być w całkiem innej sukience żeby w sukni ślubnej zobaczył mnie dopiero jak będę szła do ołtarza ale on jest tradycjonalistą i boi się że potem nie zdążę się przebrać i się spóźnię do kościoła chciałam żeby miał element zaskoczenia 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 19:04   #706
donte
Raczkowanie
 
Avatar donte
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
A prośby o błogosławieństwo kiedy dajesz? Ja myślałam żeby razem z zaproszeniem chce zrobić takie zaproszenia w pudełeczku dla rodziców i w tym zawrzeć właśnie prośby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

A ja nie uwazam że takie publiczne podziękowania dla rodziców to szopka raczej fajna tradycja, ale każdy z nas ma wybór i robi według własnego uznania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już daliśmy prośby o błogosławieństwo. Byliśmy prosić rodzeństwo o swiadkowanie, a mieszkają z rodzicami, więc od razu dostali i rodzice. Ale na początku też mieliśmy dać razem z zaproszeniem, ale nie mogliśmy się powstrzymać jak już przyszło zamówienie.

My zdecydowaliśmy się na podziękowanie dla rodziców w formie krótkiego filmu, kamerzysta mówił, że będziemy go nagrywać jakieś dwa miesiące przed weselem. No i do tego pewnie dostaną kwiaty czy coś w tym stylu. Ja akurat nie mogę sobie wyobrazić swojego wesela bez podziękowań, TŻ tak samo, ale wiem, że dużo par już z tego rezygnuje i też fajnie. Każdy robi jak uważa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jestem spokojna, bo pamiętam, że mam bliskich
co nie zawrócą, kiedy grunt się stanie śliski
i nie zostawią, gdy straty przekroczą zyski
donte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 19:48   #707
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Myślę, że zarówno podziękowania, jak i błogosławieństwo można zrobić, np. dzień przed. Wybrać się z rodzicami na kolacje, wręczyć prezent, w domu poprosić o błogosławieństwo (które oczywiście nie musi być z klęczeniem i całowaniem krzyża). Dla mnie to bardzo intymny moment.


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Dla mnie niekoniecznie musi to być intymne. Tym bardziej nie wiedziałabym jak taka rozmowa "dzień przed" miałaby wyglądać. Szczerze, u nas najlepiej by było jakby podziękowania były jakieś smieszno - wzruszające, ale bez konkretów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 20:21   #708
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez donte Pokaż wiadomość
Już daliśmy prośby o błogosławieństwo. Byliśmy prosić rodzeństwo o swiadkowanie, a mieszkają z rodzicami, więc od razu dostali i rodzice. Ale na początku też mieliśmy dać razem z zaproszeniem, ale nie mogliśmy się powstrzymać jak już przyszło zamówienie.

My zdecydowaliśmy się na podziękowanie dla rodziców w formie krótkiego filmu, kamerzysta mówił, że będziemy go nagrywać jakieś dwa miesiące przed weselem. No i do tego pewnie dostaną kwiaty czy coś w tym stylu. Ja akurat nie mogę sobie wyobrazić swojego wesela bez podziękowań, TŻ tak samo, ale wiem, że dużo par już z tego rezygnuje i też fajnie. Każdy robi jak uważa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie też bym nie wytrzymała więc się nie dziwię

My też mamy taki plan, ja uważam że to się dziękuję rodzicom za całokształt, że nas wychowali, za miłość, za wartości jakie nam wpajali, wiadomo różne się ma relacje z rodzicami ale bądź co bądź dali nam życie i niejednokrotnie znosili wiele trudów wychowania (np moi ) ja się boje tzn stresuje tym momentem że dostanę mikrofon do ręki i zamiast mówić będę płakać więc chcemy nagrac też film i dodać jakieś upominki do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 21:22   #709
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Nie wyrabiam z niczym w tym tygodniu, dlatego dopiero tutaj zaglądam, ale nadrobiłam wszystko o czym pisałyście

U nas minął pierwszy weekend nauk przedmałżeńskich (które odbieram pozytywnie, robimy je w innym Kościele niż ten, w którym bierzemy ślub, w sumie w obcym Kościele, ani moja parafia, ani mojego narzeczonego) w następny weekend kolejne spotkania i tyle. Później na jesieni zapisujemy się jeszcze do poradni (3 spotkania).
Poza tym wyprowadzamy się z mieszkania, które wynajmowaliśmy w okresie studiów i jest trochę roboty, trochę też smutek ogarnia i martwię się co dalej. Jest plan, ale wiadomo..
Dodatkowo latam jeszcze załatwiać formalności związane z obroną pracy dyplomowej, więc trochę się zajęć pojawiło.

Szykują Wam się jakieś wesela w najbliższym czasie? u mnie dwa w lipcu i jedno w sierpniu.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-19, 08:07   #710
donte
Raczkowanie
 
Avatar donte
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 105
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Nie wyrabiam z niczym w tym tygodniu, dlatego dopiero tutaj zaglądam, ale nadrobiłam wszystko o czym pisałyście

U nas minął pierwszy weekend nauk przedmałżeńskich (które odbieram pozytywnie, robimy je w innym Kościele niż ten, w którym bierzemy ślub, w sumie w obcym Kościele, ani moja parafia, ani mojego narzeczonego) w następny weekend kolejne spotkania i tyle. Później na jesieni zapisujemy się jeszcze do poradni (3 spotkania).
Poza tym wyprowadzamy się z mieszkania, które wynajmowaliśmy w okresie studiów i jest trochę roboty, trochę też smutek ogarnia i martwię się co dalej. Jest plan, ale wiadomo..
Dodatkowo latam jeszcze załatwiać formalności związane z obroną pracy dyplomowej, więc trochę się zajęć pojawiło.

Szykują Wam się jakieś wesela w najbliższym czasie? u mnie dwa w lipcu i jedno w sierpniu.
U mnie niestety zero wesel w tym roku, a poszłabym z chęcią na jakieś. Zresztą za rok też marnie, bo tylko nasze się szykuje.

Mam dwa tygodnie urlopu, tydzień już zleciał nawet nie wiem kiedy. Siedzę sama od rana do 18:00, nie mam tu nawet nikogo znajomego, żeby się herbaty z kimś napić. Niedługo zacznę do ścian gadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jestem spokojna, bo pamiętam, że mam bliskich
co nie zawrócą, kiedy grunt się stanie śliski
i nie zostawią, gdy straty przekroczą zyski
donte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 08:16   #711
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez donte Pokaż wiadomość
U mnie niestety zero wesel w tym roku, a poszłabym z chęcią na jakieś. Zresztą za rok też marnie, bo tylko nasze się szykuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo w tym roku, a za rok moje i przyjaciółki.
Ogólnie u nas w rodzinie mało wesel jest, ostatnie 2016 a przed nim 2008. Znajomych też nie mam takich żeby zapraszali


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 09:30   #712
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

U nas ostatnio było sporo wesel. W tym roku miały być 3 a jest 1 we wrześniu. Jutro moja przyjaciółka miała mieć ale odwołali na początku maja - biorą sam ślub i na ślub jedziemy W przyszłym roku Oprocz naszego to chyba z 3 wesela się szykują Ja już mam trochę dość, bo kasy na to idzie dużo 🤣 Ale wszyscy to znajomi gdzie idzie grupka znajomych więc jest się z kim bawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 09:30   #713
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Nie wyrabiam z niczym w tym tygodniu, dlatego dopiero tutaj zaglądam, ale nadrobiłam wszystko o czym pisałyście

U nas minął pierwszy weekend nauk przedmałżeńskich (które odbieram pozytywnie, robimy je w innym Kościele niż ten, w którym bierzemy ślub, w sumie w obcym Kościele, ani moja parafia, ani mojego narzeczonego) w następny weekend kolejne spotkania i tyle. Później na jesieni zapisujemy się jeszcze do poradni (3 spotkania).
Poza tym wyprowadzamy się z mieszkania, które wynajmowaliśmy w okresie studiów i jest trochę roboty, trochę też smutek ogarnia i martwię się co dalej. Jest plan, ale wiadomo..
Dodatkowo latam jeszcze załatwiać formalności związane z obroną pracy dyplomowej, więc trochę się zajęć pojawiło.

Szykują Wam się jakieś wesela w najbliższym czasie? u mnie dwa w lipcu i jedno w sierpniu.
U nas póki co też cisza, ostatnio byliśmy w zeszłym roku, a wcześniej w 2016 🤦☠♀️ w przyszłym roku nasze i na razie cisza, nasi znajomi buduja domy, albo robią dzieci i nikt nie myśli o ślubie... No poza nami w rodzinie też kiepsko 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 09:50   #714
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie właśnie trzy w tym roku (jak na razie). Jedno mojej takiej można powiedzieć przyszywanej siostry, jedno koleżanki z liceum i jedno syna babci siostry, więc z rodziny. W następnym roku na razie nie jestem zaproszona na żadne, ale mam swoje
Ostatnio byłam jakoś 3-4 lata temu, więc była dosyć spora przerwa od takich imprez.

W lipcu to mam tydzień po tygodniu. Muszę właśnie jeszcze kupić sukienkę na to pierwsze (10 lipca), ale to już jak wrócę do swojego rodzinnego miasta, bo teraz jest pakowanie, latanie, do tego nie działa nam domofon, więc z kurierem się skontaktować - problem, a do paczkomatu nie zamówię bo lada moment stąd wyjeżdżam. Miałam kupić stacjonarnie, ale nigdzie nic ciekawego nie ma
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 14:47   #715
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Mi się szykuje tylko jedno w sierpniu u koleżanki, a następne to nasze I raczej żadnego innego nie będzie w najbliższym czasie bo w rodzinie ani w śród znajomych na razie nikt nie planuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 14:50   #716
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

My w przyszłym roku mamy wysyp wesel. Zaczynamy naszym w kwietniu, potem komunia bliźniaków, gdzie Tż jest chrzestnym i dwa wesela. Miało być jeszcze jedno, ale chyba znajomi na razie porzucili organizację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 16:04   #717
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie w rodzinie nie ma wesel (kuzynostwo się porozstawało z partnerami), u narzeczonego też (ma sporo straszne rodzeństwo, które już dawno po ślubach i za kilka lat będziemy chodzić na wesela do ich dzieci ). W 2016/2017 mieliśmy maraton wesel znajomych, głównie narzeczonego.

Dzisiaj dostałam ofertę z sali tegorocznej, październikowej. 50 zł różnicy na osobie, z poprawinami 95 zł. Podjęliśmy więc decyzję, że zostajemy przy dacie majowej. Poprawiny, o ile będą chęci, zrobimy w ogrodzie.

W weekend pogoda ma być okropna, więc robimy research foto i DJów.

Sala, foto i dj, to chyba święta trójca? Potem można odpocząć od planowania?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 16:14   #718
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość

Sala, foto i dj, to chyba święta trójca? Potem można odpocząć od planowania?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
U nas dokładnie tak było bo załatwieniu tych 3 rzeczy przestaliśmy myśleć o weselu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 17:01   #719
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Sala, foto i dj, to chyba święta trójca? Potem można odpocząć od planowania?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
No i kamera jak ktoś bierze. Ja właściwie od początku zgrywalam kamerzystę z sala. Potem doszedł zespół i fotograf. Jeszcze niedługo zamawiamy barmana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 18:17   #720
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

My jeszcze nie wiemy co z kamerą, nie jesteśmy fanami.
Rezerwacje w urzędzie na ślub w plenerze robi się nie szybciej niż pół roku przed? Czy mylę z czymś innym?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.