dermatolog czy ginekolog? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 19:13   #1
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Question

dermatolog czy ginekolog?


Mam cerę trądzikową, u dermatologa byłam wiele razy, jednak żadne antybiotyki i mazidła mi nie pomogły. Ostatnim razem pani dermatolożka stwierdziła że jeśli kolejny antybiotyk nie da efektów to spróbuje mnie wyleczyć tabletkami antykoncepcyjnymi. Czytając opinie na ten temat można wywnioskiwać że będa to Diane,po których jak większość z was mówi, sie tyje, ale ja nie chciałabym przez to przytyć . Mam wiec pytanko, czy jeśli chcę inne tabletki które pomagają na trądzik to mogę to zasugerować dermatolożce żeby mi inne przepisała, czy raczej powinnam się zgłosić z tym do ginekololga? Z góry dzięki z wszystkie odpowiedzi!
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 19:25   #2
NEA666
BAN stały
 
Avatar NEA666
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: TL/ZMC
Wiadomości: 472
GG do NEA666
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

------------

Edytowane przez NEA666
Czas edycji: 2007-08-17 o 11:01
NEA666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 19:34   #3
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

Myślę, że powinnaś udać się do endokrynologa (często posiadane są te dwie specjalizacje naraz ginekolog-endokrynolog), który zleci Ci zrobienie badań hormonalnych. Bez nich nie powinno się przepisywać tabletek.. Obawiasz się przytycia od Diane. Myślę, że to nie jedyny problem związany z tymi tabletkami (z reszta nie dotyczy wszystkich..) Poczytaj więcej o Diane35, użyj wyszukiwarki, była o tym cała maaaasaa wątków!
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 21:42   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
Czytając opinie na ten temat można wywnioskiwać że będa to Diane,po których jak większość z was mówi, sie tyje, ale ja nie chciałabym przez to przytyć .
No, ale przecież nie powiedziała ci, że Diane, to po co się tak domyślać. Jest jeszcze kilka podobnych środków. Przede wszystkim są to leki antyandrogenne, które mają obniżać poziom hormonów powodujących trądzik. Jak dla mnie to powinno się wykonać najpierw badanie czy faktycznie jest taka potrzeba, a nie dalej eksperymentować.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 12:28   #5
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

Miałam dokładnie ten sam problem,trzy lata leczenia u dermatologa i żadnej poprawy.Ale mnie dermatolog nie przepisała tabletek hormonalnych tylko zleciła wizytę u ginekologa i zporoamawianie o tym.Oczywiście zrobiłam badanie poziomu hormonów.Ginekolog przepisała mi Diane 35 , poprawa cery nastąpiła już w pierwszym miesiącu stosowania ,ale czułam się raczej średnio,przytyłam i pomimo stosowania diety nie chudłam,bolały mnie piersi przed okresem i nie miałąm ochoty na seks.Kiedy na polskim rynku pojawiły się pigułki Yasmin-zaczęłam je stosować i wszystkie dolegliwości minęły.A cera dalej ładna.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 21:33   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

Cytat:
Napisane przez brzozka Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś udać się do endokrynologa (często posiadane są te dwie specjalizacje naraz ginekolog-endokrynolog), który zleci Ci zrobienie badań hormonalnych. Bez nich nie powinno się przepisywać tabletek..
zgadzam sie w 100% .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 08:22   #7
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: dermatolog czy ginekolog?

Dokładnie. Najpierw badania pozniej ewentualne tabletki. Radze tez nie sugerować sie wypowiedziami "te mi pomogły a te zaszkodziły", każdy ma inny organizm i nistety jednym np. Diane szkodzi a mi np. całkowicie pomogła na wszystko i żadnych skutków ubocznych Zresztą i tak będziesz musiała dopasowac tabletki do siebie i moze byc tak, ze nie od razu to sie uda
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.