Wędzidełko języka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 19:12   #31
diana616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Wędzidełko języka

Ja wybrałam się kilka lat temu na zabieg podcięcia wędzidełka.Jest on bezbolesny ponieważ dostajesz znieczulenie miejscowe.Poprawnie wymawiam głoski , ale niestety ściągało mi dziąsła do tyłu co powodowałoby wypadanie zębów.Zabieg nie jest skomplikowany i trwa dosłownie dwie sekundy.Ps. jeśli zdecydujesz się na zabieg radzę wziąść znieczulenie w zastrzyku ponieważ te spreye i areozole nic nie działają - tak mi mówił lekarz.
Także nacięcie wędzidełka to nic strasznego
diana616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:33   #32
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: Wędzidełko języka

A gdzie we Wrocławiu można podciąć wędzidełko?
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:49   #33
oppppcoppppc
Przyczajenie
 
Avatar oppppcoppppc
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 17
GG do oppppcoppppc Send a message via Skype™ to oppppcoppppc
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez diana616 Pokaż wiadomość
Ja wybrałam się kilka lat temu na zabieg podcięcia wędzidełka.Jest on bezbolesny ponieważ dostajesz znieczulenie miejscowe.Poprawnie wymawiam głoski , ale niestety ściągało mi dziąsła do tyłu co powodowałoby wypadanie zębów.Zabieg nie jest skomplikowany i trwa dosłownie dwie sekundy.Ps. jeśli zdecydujesz się na zabieg radzę wziąść znieczulenie w zastrzyku ponieważ te spreye i areozole nic nie działają - tak mi mówił lekarz.
Także nacięcie wędzidełka to nic strasznego
Diana a zakładałaś może szwy? Chciałabym się dowiedzieć czy ściąganie ich boli?
__________________
Everything is perfect in my world.
oppppcoppppc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 14:47   #34
k-b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wędzidełko języka

Cześć wszystkim!
Hm, mój problem z wędzidełkiem nie ma nic wspólnego ze złą wymową, czy czymś takim. Poprostu kiedy wysuwam język, wędzidełko napiera na zęby i boli Za długo nie moge miec wysuniętego, bo potem sie czuję, jakby mnie ktoś w nie pogryzł. Chyba nie muszę pisać, że nie jest to wygodne, szczególnie przy calowaniu i jedzeniu(np lodów)?
Hm, "boję" się, że jak pójdę do mojej lekarki, to stwierdzi, że wymyślam.
Dodam, że wędzidełko mam przyczepione jakoś 1,5 cm od koniuszka języka.
A tu zdjecia :
http://img223.imageshack.us/img223/6870/wedzidelko.jpg
http://img74.imageshack.us/img74/7426/wedzidelko2.jpg

Myśicie, że to się kwalifikuje do zabiegu? Z góry dziękuje za odpowiedzi ;*
k-b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:05   #35
bkk23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wędzidełko języka

Ja również wymawiam poprawnie głoski i nie przeszkadza mi to wedzidelko w niczym, ale dentystka zlecila mi dzis przecięcie twierdząc, że w podeszłym wieku cofają sie dziasla i wówczas zbyt krótkie wędzidełko naciąga język do tyłu, co bedzie stanowilo spory problem (nie wiem czy do końca dobrze zapamiętałam, ale coś w tym stylu)... Zastanówcie się, moze warto? Ja sie zdecyduje (takze dla poprawy zycia seksualnego ), tylko czy ktoś może wie czy po zabiegu nie zacznę seplenić?
bkk23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:45   #36
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Michaelg Pokaż wiadomość
Witam! Nie wiedziałem w jakim dziele to napisać więc jak źle to prosze o przeniesienie. Mam pytanie czy usunięcie wędzidełka języka jest bolesne i czy to pomoże mi wymawiać poprawnie RRRRRR. Tzn nie mam wady wymowy i mówię normalnie ale nie umiem powidzieć np tak jak robi ptaszek ;P FRRRRRRRRR Nie drga mi język. Lody zazwyczaj tez dryzę i nie mogę wysunąć języka. Co o tym siądziecie?
Nie miałam problemów z wymowa,ale pare lat temu zachciało mi się kolczyka w języku, miałam za krótkie wiązadło. trzeba było ciąć...
powiem tylko tyle, że nigdy więcej bym się na to nie zdecydowała. mimo znieczulenia bolało, potem nie mogłam jeść, pić, mówić. okropieństwo. a kolczyka w końcu i tak nie zrobiłam

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez oppppcoppppc Pokaż wiadomość
Diana a zakładałaś może szwy? Chciałabym się dowiedzieć czy ściąganie ich boli?
ściagnie jest bezbolesne.
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:08   #37
Bubolina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wędzidełko języka

Podcięcie wędzidełka podjęzykowego rzeczywiście poprawia ruchomość samego języka oraz ułatwia jego pionizację, jednak na pewno nie rozwiąże problemu nieprawidłowej realizacji głoski "r". Aby głoska brzmiała prawidłowo wibrować powinien koniuszek języka, czego samym zabiegiem nie osiągniemy. Potrzebne są ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia. Pamiętajcie, że "r" gardłowe czy języczkowe jest w naszym języku brzmieniem nieprawidłowym - wibrują ściany gardła lub języczek, co nie ma nic wspólnego z wędzidełkiem podjęzykowym i jego długością.
Pozdrawiam wszystkich. Logopeda.
Bubolina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 10:46   #38
aszkim
Rozeznanie
 
Avatar aszkim
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 744
Dot.: Wędzidełko języka

Półtora miesiąca temu urodziłam syna.W trzeciej dobie po dokładnych oględzinach przez lekarza, stwierdzono u niego przyrośnięte wędzidełko.Lekko nacioł , raptem trwało to kilkanaście sekund i po bólu.Cieszę sie że w pore zostało to zauwazone, gdyz w przyszlosci moglby miec wlasnie problemy z wymowa.
aszkim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:14   #39
sylaxx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wędzidełko języka

Witam. Mam pytanie, czy można samemu podciąc wędzidełko? Pytam dlatego że zależy mi na czasie, żeby nie jeździc do lekarza i do chirurga. Proszę o szybką odpowiedź
sylaxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:22   #40
Bubolina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez sylaxx1 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie, czy można samemu podciąc wędzidełko? Pytam dlatego że zależy mi na czasie, żeby nie jeździc do lekarza i do chirurga. Proszę o szybką odpowiedź
Absolutnie. Ale jeśli nie masz możliwości odwiedzenia specjalisty, wędzidełko mozesz rozciagnąć poprzez codzienne wykonywanie ćwiczeń. Wykonuj wszystkie ruchy, gdzie język unosi się do góry (na podniebienie, na górną wargę), do dołu i do przodu, ruchy okrężne (oblizywanie warg) itp. Pamiętaj aby podczas ćwiczeń nie ruszać żuchwą a jedynie samym językiem. W sieci znajdziesz mnóstwo innych ćwiczeń. To naprawdę działa.
Bubolina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 08:17   #41
logo20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Zakochana istotka Pokaż wiadomość
Ja mam normalne więzidełko,ale mam wade wymowy,litery "r".
Chodziłam juz do logopedy ale nic nie pomoglo. Co radziciie??


Można wiedzieć ile chodziłaś do logopedy i z jaką częstością były zajęcia oraz jak często ćwiczyłaś i czy wszystkie ćwiczenia wstępne jakie były wykonywanie wiedziałaś jak zrobić?

Głoska R jest trudną głoską ponieważ potrzebne jest drganie czubka języka ( najprościej mówiąc). A to wymaga dużo pracy. Jeśli ktoś ma bardzo sprawny język, wystarczy faktycznie kilka spotkań by wywołać głoskę. Niestety większość osób ma język twardy, mało ruchomy, spięty, jeśli w ogóle podnosi go do góry. Tu są potrzebne ćwiczenia rozluźniające język, usprawniające sam czubek języka. Efektów może nie być przez kilka miesięcy nawet. Ale jest to do wyćwiczenia u każdego, tylko trzeba chęci by ćwiczyć codziennie i wiary, że się uda, bo przecież się uda.

A wędzidełko podcinajcie w ostateczności, gdy już to zrobicie chodźcie do logopedy by wiedzieć jak je ćwiczyć. Samo podcięcie to tylko początek drogi by uzyskać pionizację. Krótkie wędzidełko utrudnia nie tylko wymowę głoski R, ale m.in, sz ż cz dż, l.

Pozdrawiam
logo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.