Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 20:29   #1501
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

tu są niestety panie urzedniczki, poza tym bardzo niemiłe. Architekt sam stwierdził, że tu wchodzi w gre tylko rozbudowa. w planach zagospodarowania tez tak jest napisane. Poza tym na działce są zaznaczone linie dokąd można rozbudować(mimo, że dalej jest mnóstwo miejsca) i nawet jak domy sa "zlepione" to jestesmy na samej granicy, więc nie wyobrazam sobie dwóch oddzielnych.
Velvet Acid Kitty dziękuję, poprawki mi się podobają skosów nie ma, tu jest dach płaski. Tu decyzji jeszcze nie było, robiłam "wgląd" w te papiery w urzedzie.

Kuchnia jest po prawej stronie rysunku, tam hdzie widac moje przekreslenia. kuchnia bedzie oddzielona od hallu scianką(od jadalni tez) a reszta przesten otwarta na salon( nie wiem jak to wytłumaczyc. Co bys jeszcze zmieniła?

szugarbejb sorki, nie zrozumiałam Cię w sume tez mysłama o tych schodach. Myślisz, że to by było lepsze rozwiązanie?

Architekt pokazywał mi już różne wersje, ale w sumie ta jakos najbardziej mi się spodobała, choc daleko jej do ideału
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 09:20   #1502
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

India, macie narożną działkę i są tam wyznaczone dwie linie zabudowy? Bo nie do końca rozumiem.
Najlepiej, gdybyś wkleiła mapkę z domem rodziców i tymi liniami, o których piszesz, choć domyślam się, że architekt wziął je pod uwagę.
Nie wiem, jak wygląda działka i możliwości jej rozbudowy, ale jeśli w planie jest mowa o maksymalnej powierzchni zabudowy, to można pokombinować z piętrem, powiększając go przez wysunięcie poza obrys parteru części bryły.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:51   #1503
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
jeśli w planie jest mowa o maksymalnej powierzchni zabudowy, to można pokombinować z piętrem, powiększając go przez wysunięcie poza obrys parteru części bryły.
To co wysunięte też się wlicza do powierzchni zabudowy :/
Kiedyś chyba było inaczej.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:04   #1504
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
India, macie narożną działkę i są tam wyznaczone dwie linie zabudowy? Bo nie do końca rozumiem.
Najlepiej, gdybyś wkleiła mapkę z domem rodziców i tymi liniami, o których piszesz, choć domyślam się, że architekt wziął je pod uwagę.
Nie wiem, jak wygląda działka i możliwości jej rozbudowy, ale jeśli w planie jest mowa o maksymalnej powierzchni zabudowy, to można pokombinować z piętrem, powiększając go przez wysunięcie poza obrys parteru części bryły.
w tej chwili mam tylko ta mapke. na czerwono zaznaczyłam linie zabudowy. tak, architekt bral je pod uwage i dosłownie dom bedzie przy samej granicy.

chciałam ażurowe schody, ale teraz już sama nie wiem jakie są lepsze. proszę jeszcze o jakies wskazówki. z góry dziękuje.
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:17   #1505
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Linia zabudowy jest wyznaczana od drogi, z którą graniczy działka.
Czy po drugiej stronie jest droga? (na mapie nie widać...)
Napisz koniecznie z czym graniczy działka... Jeśli z inną działką budowlaną to tam nie ma linii zabudowy. Szczególnie, że na waszej działce istnieje już budynek, który jest bliżej granicy działki od północnego- zachodu więc masz podstawę się odwołać.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:42   #1506
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Linia zabudowy jest wyznaczana od drogi, z którą graniczy działka.
Czy po drugiej stronie jest droga? (na mapie nie widać...)
Napisz koniecznie z czym graniczy działka... Jeśli z inną działką budowlaną to tam nie ma linii zabudowy. Szczególnie, że na waszej działce istnieje już budynek, który jest bliżej granicy działki od północnego- zachodu więc masz podstawę się odwołać.
Ta czerwona linia wg mapki w urzedzie przechodzi przez wszystkie działki, ktore z nami sąsiadują. teraz ją sama narysowałam, bo tej mapki z urzędu nie mam. Zreszta jak pytałam kobiet w urzędzie czy jest możliwe choć minimalne przekroczenie tej lini powiedziały, że nie ma takiej możliwości, gdyż plan zagospodarownia nie może ulec zmianie. Oprócz ograniczenia metrowego, musimy pomiescic się przed ta linia. Poza tym nie chce wiele kombinowac i się ciągle odoływać, bo moja znajoma już tak walczy 3 lata (nawet nie wiedziałam, że to jest możliwe)

Więc jesli chodzi o zmianę rozmiaru domu to nie ma szans. Wolałabym się skupić jak lepiej rozplanować parter, bo nie pasują mi te schody... za dużo miejsca się "maruje"
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 18:01   #1507
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Aha, to już rozumiem. To jest linia zabudowy w razie gdyby pomiędzy tymi działkami miała powstać droga... (plan tak zakłada) Chociaż nie wiem po co i nie wiadomo czy w ogóle powstanie kiedyś...
Przykro mi, w planach zdarzają się tego typu rzeczy ograniczające możliwości budowy nowych obiektów i niestety co do planu nie da się odwołać. Gdyby nie było planu, tylko urząd wydawałby decyzje o warunkach zabudowy, to mogłabyś się odwołać.

W załączniku mapka. Czy można bardziej rozbudować dom? Tak jak narysowałam na mapie.
Bo te 150m to nie rozumiem za bardzo do czego dotyczy... Działki sąsiednie są bardziej zabudowane, więc skąd to 150m2? W planach zwykle są wskaźniki intensywności zabudowy ale to się liczy kubaturowo (o ile mnie pamięć nie myli), jest na to jakiś dziwny wzór
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 18:12   #1508
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Aha, to już rozumiem. To jest linia zabudowy w razie gdyby pomiędzy tymi działkami miała powstać droga... (plan tak zakłada) Chociaż nie wiem po co i nie wiadomo czy w ogóle powstanie kiedyś...
Przykro mi, w planach zdarzają się tego typu rzeczy ograniczające możliwości budowy nowych obiektów i niestety co do planu nie da się odwołać. Gdyby nie było planu, tylko urząd wydawałby decyzje o warunkach zabudowy, to mogłabyś się odwołać.

W załączniku mapka. Czy można bardziej rozbudować dom? Tak jak narysowałam na mapie.
Bo te 150m to nie rozumiem za bardzo do czego dotyczy... Działki sąsiednie są bardziej zabudowane, więc skąd to 150m2? W planach zwykle są wskaźniki intensywności zabudowy ale to się liczy kubaturowo (o ile mnie pamięć nie myli), jest na to jakiś dziwny wzór
Początkowo też tak mieliśmy, ale wtedy przekroczyliśmy 150m
dla mnie to wszystko jest strasznie dziwne i niezrozumiałe. Jak spytałam tego niemiłego babsztyla dlaczego sąsiad ma większą powierzchnię zabudowana i nie ma problemu to dlaczego my nie możemy? a ona mi na to: może wybudował się bez pozwolenia, a poza tym na temt, ktorej działki przyszła tu pani rozmawiac?? rozmowa trwala dłużej, ale i tak kreciła się wokól jednego. Pozniej druga pani mi wyjasniła pokazując zapisy w tym planie, że nasza działka dopuszcza zabudowy tylko 150m ( i ani m więcej) a jednoska sąsiadująca może zabudować 35% dla mnie to czarna magia... więc chyba pozostaje nam tylko taka kosteczka

Tak w ogóle dodam, że z TŻem planujemy w przyszłości tylko jedno dziecko i większa rozbudowa choc bardzo kusi nie wiem czy byłaby dobrym rozwiązaniem, bo co później zrobić z dwoma domkami? koszta ogromne
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho

Edytowane przez india83
Czas edycji: 2009-12-17 o 18:16
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 18:44   #1509
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Straszne te ograniczenia... Ma się działkę budowlaną a sporej części nie można zabudować w ogóle
Paranoja i współczuję...

A domek wcale nie będzie ciasny, nie łam się Na małą rodzinkę wystarczy
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 18:59   #1510
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Straszne te ograniczenia... Ma się działkę budowlaną a sporej części nie można zabudować w ogóle
Paranoja i współczuję...

A domek wcale nie będzie ciasny, nie łam się Na małą rodzinkę wystarczy
dzieki myslisz, że ten doł nie jest taki tragiczny? dzwoniłam do architekta i umowiłam sie na jutro. Będę go jeszcze męczyć z tymi schodami ale musze miec jakis plan, bo znowu skonczy się na moim marudzeniu, jego propozycjach, ktore pewnie odrzuce. tak sobie myśle, zeby te schody na dole zabudowac i zrobić pomieszczeni gospodarcze. Myslisz, ze jest taka mozliwosc?może jakies podpowiedzi? sorki, że tak męczę. Ale warto skorzystac z opini osób , ktore maja o tym pojęcie. no i nadal brakuje mi garderoby
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 19:25   #1511
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
To co wysunięte też się wlicza do powierzchni zabudowy :/
Kiedyś chyba było inaczej.
Hehe, to mój szef jest nieuświadomiony
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 20:04   #1512
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Hehe, to mój szef jest nieuświadomiony
Mój poprzedni też był Może nadal jest...
Sama długo przez to tkwiłam w błędzie i nieświadomości



india83 - na szybko zrobiłam dwie koncepcje.
Niestety nie wiem czy projektujecie wiatrołap, czy będzie kurtyna powietrzna, no ale nieważne To się da rozwiązać tak czy siak.

Mnie się bardziej podoba druga wersja.
Schody bym zmniejszyła (szerokość biegu 80cm, zabiegowe, wys. stopni 19cm - dzięki temu będzie więcej miejsca). Łazienka na dole niepotrzebna, wystarczy mały kibelek z umywalką (pom. 90x120cm). Pod schodami wejście do pom. gospodarczego.
W hallu duża szafa na odzież wierzchnią.

EDIT: Drzwi do pom. gosp. w pierwszej wersji powinny się odwrotnie otwierać..
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2009-12-17 o 20:09
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 20:42   #1513
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mój poprzedni też był Może nadal jest...
Sama długo przez to tkwiłam w błędzie i nieświadomości



india83 - na szybko zrobiłam dwie koncepcje.
Niestety nie wiem czy projektujecie wiatrołap, czy będzie kurtyna powietrzna, no ale nieważne To się da rozwiązać tak czy siak.

Mnie się bardziej podoba druga wersja.
Schody bym zmniejszyła (szerokość biegu 80cm, zabiegowe, wys. stopni 19cm - dzięki temu będzie więcej miejsca). Łazienka na dole niepotrzebna, wystarczy mały kibelek z umywalką (pom. 90x120cm). Pod schodami wejście do pom. gospodarczego.
W hallu duża szafa na odzież wierzchnią.

EDIT: Drzwi do pom. gosp. w pierwszej wersji powinny się odwrotnie otwierać..


Mnie też się podoba bardziej druga wersja, pokój dzienny jest bardziej ustawny. Schody zabiegowe - zdecydowanie. W końcu dwa spoczniki zajmują sporo miejsca.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:01   #1514
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Velvet Acid Kitty Super, dziekuję Ci za podpowiedzi ja się troszkę bałam, że schody 80tki będa za wąskie, w tym drugim domu są 90tki no i jakos za szeroko nie jest i datego stwierdziłam, ze weższe nie mogą być na pewno ale może warto jednak to przemyślec. Mnie bardziej odpowiada wersja pierwsza bo od samego poczatku ustaliłam sobie miejsca kuchni jadalni i salonu i nie chce tego zmieniac. ale jestem zadowolona z rozwiązania na holu jeszcze raz dzieki
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:20   #1515
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie ma sprawy
Powodzenia w użeraniu się z (nie)sympatycznymi urzędniczkami przy kolejnych okazjach
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 19:31   #1516
soczewek
Przyczajenie
 
Avatar soczewek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam. Proszę o opinie na temat projektu:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-...3c209a5113e2a7

Głównie interesuje mnie Wasze zdanie na temat układu funkcjonalnego
Wymiary mojej działki to 40m-szerokość i 50m-długość. Wjazd od strony północnej.

Z góry dziękuję.
soczewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:49   #1517
hotcafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez soczewek Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o opinie na temat projektu:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-...3c209a5113e2a7

Głównie interesuje mnie Wasze zdanie na temat układu funkcjonalnego
Wymiary mojej działki to 40m-szerokość i 50m-długość. Wjazd od strony północnej.

Z góry dziękuję.
Według mnie układ funkcjonalny w porzadku. Tylko na taki dom potrzeba duzo kasy ale jak ją masz to ok. Zastanawiam sie tylko na ile osób ten dom. Bo ja budowałabym taki gdybym miała czwórkę dzieciaków. Mysle, ze tyle pokoi i łazienek jest potrzebne przy takiej właśnie duzej rodzinie. Jeśli jest mniejsza to po co?
hotcafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 22:32   #1518
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Na górze nie da się mieszkać - ściana kolankowa w życiu nie ma 1,40.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez hotcafe Pokaż wiadomość
Mysle, ze tyle pokoi i łazienek jest potrzebne przy takiej właśnie duzej rodzinie. Jeśli jest mniejsza to po co?
A może ktoś lubi korzystać z jednego pokoju w dni parzyste, a z drugiego w nieparzyste ? Może w jednej lazience lubi myć zęby a w innej się kąpać ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:57   #1519
soczewek
Przyczajenie
 
Avatar soczewek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuję za szybką odpowiedź.


Szugarbejb, wysłałam maila z zapytaniem o wysokość ściany kolankowej ale podejrzewam, że Twoje fachowe oko się nie myli...niestety. A miałam nadzieję, że ten projekt to już jest TO czego szukam... Mój mąż twierdzi, że i tak w końcu skończymy z projektem indywidualnym. No coż... przynajmniej po moich mozolnych poszukiwaniach orientuję się trochę w materii i jestem coraz bliżej mojego wymarzonego domu
A co sądzisz o samym układzie funkcjonalnym? Starałam się żeby był prosty i maksymalnie wykorzystany od strony południowej (nasłonecznione: salon i pokoje dla dzieci). Pokój na dole ma pełnić role gabinetu-pokoju gościnnego.

Hotcafe. Początkowo szukałam domu mniejszego ale jak dla mnie nie jest możliwe funkcjonowanie w domu o powierzchni ok 140m (bo skoro stać mnie na 140m to i 160m wybuduję) Nawet ten projekt jest tylko zbliżony do ideału. Docelowo budujemy dla 4-5osobowej rodziny Niewykorzystany ewentualnie pokój może spełniać rolę np siłowni...

Jeszcze raz dziękuję za poradę
soczewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 11:24   #1520
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez soczewek Pokaż wiadomość
Szugarbejb, wysłałam maila z zapytaniem o wysokość ściany kolankowej ale podejrzewam, że Twoje fachowe oko się nie myli...niestety.
Może Dziewczyny (WAK, Asiuk) przyjdą i się wypowiedzą. Jak na moje oko 1,40 jest ale przy łazience i garderobie, reszta na kolanach (w ogóle jakies dziwne te rysunki są).
Cytat:
A co sądzisz o samym układzie funkcjonalnym? Starałam się żeby był prosty i maksymalnie wykorzystany od strony południowej (nasłonecznione: salon i pokoje dla dzieci). Pokój na dole ma pełnić role gabinetu-pokoju gościnnego.
Na dole nie podoba mi się 17 m2 korytarza, to zdecydowanie za duża strata powierzchni, no i ta przestrzeń między kuchnią a lazienką, trzeba byloby jakoś inaczej to zaaranżować. Ja na pewno zamienilabym miejscami lazienkę z kotlownią. 10 m2 kuchni to dla mnie byloby za malo, no i brak spiżarki (masz pom. gosp. pod schodami, ale w takim razie gdzie będziesz trymać graty w stylu mebli ogrodowych, kosiarki itp.?).
Na górze niby sa lazienki i garderoby, ale w calym domu wciąż brak miejsca np. na suszenie ubrań w zimie.

Źle nie jest, ale dobrze też nie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:47   #1521
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Zgadzam się z szugar co do korytarza - jest długi i prowadzi do nikąd (tak się nie projektuje). Łazienka na parterze niepotrzebna, bo nie ma pokoju sypialnego na tej kondygnacji. Zamiast łazienki zrobiłabym WC + spiżarka. Powiększyłabym kuchnię kosztem korytarza, ale to naruszy konstrukcję, więc nie bardzo się da... Tak więc projekt do luftu
Na poddaszu ma mieszkać 8 osób tak więc -> I do tego jedna łazieneczka na 6 osób.
Jeśli rzeczywiście planujecie tak dużą rodzinę, to sugeruję zakup piętrowych łóżek - pokoje zyskają nieco przestrzeni.

A ścianka kolankowa ma tu 1,40, jest to wysokość do murłaty, którą widać na przekroju.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2009-12-20 o 12:52
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:50   #1522
soczewek
Przyczajenie
 
Avatar soczewek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hm, tak jak już wspomniałam dom ma być przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny( nie wiem skąd wzięłaś 8 osób na górze).
Na dole gabinet-pokój gościnny planujemy w przyszłości przekształcić na sypialnię więc łazienka nie tylko gościnna jest uzasadnionym pomysłem.
Co do do korytarza to uważam, że masz rację-jest go trochę za dużo...
Pozdrawiam.
soczewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:28   #1523
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez soczewek Pokaż wiadomość
( nie wiem skąd wzięłaś 8 osób na górze).
Architekt sobie zawidzial, widać po łóżkach.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:52   #1524
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No niestety mój projekt był znowu zmieniany. Dopóki nie dostaniemy wypisu i wyrysu z urzedu nic nie bedzie dobrze zrobione w 100%( a to dopiero nastąpi za ok. 3 tyg) a do tego czasu trzeba jakos kombinowac, sama pani urzednik mi doradziła, zeby na mapce linie zabudowy na razie linijka pomierzyc (skala 1:1000) wiec nie ma problemu, no i się okazało, ze dom był jeszcze za szeroki max. 7m , a my mielismy 8,10m.
Przy zmianach Velvet Acid Kitty byłas moją inspiracją skoro trzeba było zmienic rozm. o 1m przy okazji wydłuzylismy dom w strone płotu. same oceńcie jak to wszystko wygląda. Najgorsza jest łazienka na górze... ale tu juz sie chyba nic nie da wykombinowac projekt był poprawiany na szybko, wiec jest w nim kilka niedociągnięć

Kuchnia, salon, jadalnia stanowia jeszcze wspólną powierzchnie, bo jeszcze nie jestem pewna jak poustawiam scianki kuchni. pod schodami pomieszczenie gospodarcze.

czekam na wszelkie propozycje i uwagi, ktore sa dla mnie niezwykle cenne
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:14   #1525
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co do schodów - zróbcie zabiegowe...(jak na rys.) Nie musi być spoczników. Zyskacie więcej powierzchni na dole i dzięki temu (ale i bez tego pewnie też) można powiększyć łazienkę na górze. Nie wiem czemu architekt tego nie zaproponował...
W ogóle zrobił przekrój? To najważniejszy rysunek z punktu widzenia konstrukcji, także na etapie koncepcji. Wtedy by jasno wyszło o ile można powiększyć łazienkę, żeby nie było "bicia głową" w strop.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:38   #1526
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Na razie innych rysunków nie mam. Hmm... architekt twierdzi, że z tą łazienką juz się nic nie wykombinuje, bo własnie uwaza, że strop bedzie za nisko jakos to wyliczył po stopniach, no a mnie pozostaje mu tylko zaufac bo sie na tym nie znam a mogłabys mi wytłumaczyc jaka różnica jest pomiędzy schodami prostymi a zabiegowymi? chodzi mi o zajmowanie miejsca- sorki za tak głupie pytania
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:49   #1527
jjka
Raczkowanie
 
Avatar jjka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 71
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Szukałam projektu w katalogach i choć przejrzalam ich mnóstwo nic nie pasowało. Postanowiłam wybrać sie do miejscowego architekta. Okazało sie, że niewiele wiecęj wyniesie projekt indywidualny od takiego gotowego z modyfikacjami. Mam tylko jedną wątpliwość -pani architekt nie robi kosztorysu szczegółowego i projektu instalacji. Tłumaczyła, że do uzyskania pozwolenia na budowę nie jest potrzebny projekt instalacji a poza tym i tak każdy robi gniazdka tak jak chce i jak mu pasuje. Co wy o tym myślicie? Czy rzeczywiście tak jest? A drugie pytanie mam odnosienie kosztorysu. Wydaje mi się, że kosztorys jest potrzebny do uzyskania kredytu. Gdzie i kto w takim razie może zrobić taki szczegółowy kosztorys?

Z góry dziękuję,
J
jjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:57   #1528
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jjka Pokaż wiadomość
A drugie pytanie mam odnosienie kosztorysu. Wydaje mi się, że kosztorys jest potrzebny do uzyskania kredytu. Gdzie i kto w takim razie może zrobić taki szczegółowy kosztorys?

Z góry dziękuję,
J
Jaki kosztorys jest potrzebny to chyba zalezy od banku. My w Polbanku dostalismy taki gotowy druk, bardzo ogolny zarys kosztów i pani z banku powiedziała mi, że to może wypełnić np. kierownik budowy ( prznajmniej nie doszly dodatkowe koszty)
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:08   #1529
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez india83 Pokaż wiadomość
Na razie innych rysunków nie mam. Hmm... architekt twierdzi, że z tą łazienką juz się nic nie wykombinuje, bo własnie uwaza, że strop bedzie za nisko jakos to wyliczył po stopniach, no a mnie pozostaje mu tylko zaufac bo sie na tym nie znam a mogłabys mi wytłumaczyc jaka różnica jest pomiędzy schodami prostymi a zabiegowymi? chodzi mi o zajmowanie miejsca- sorki za tak głupie pytania
Ze schodami da się coś wykombinować, ale do tego trzeba zrobić przekrój... Przyjąć schody zabiegowe, wysokość stopnia 18-19cm. Takie schody nie są reprezentacyjne, ale jeśli zależy na tym aby zajmowały jak najmniej powierzchni, to się takie projektuje. Dosyć powszechne w domkach jednorodzinnych.
Aczkolwiek nie stosuje się, gdy dom przeznaczony dla osób starszych lub niepełnosprawnych....
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:28   #1530
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Własnie zaczęłam sobie czytać na temat rodzajów schodów i w sumie rzeczywiscie te zabiegowe byłyby jakims rozwiązaniem. Ale podobno sa mniej wygodne niż te ze spocznikiem? musze to przemyślec i powiem architektowi, zeby z nimi też narysował czy jeszcze jakies uwagi?
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.